!li 1LI1W Kïorgen heb ik weer koorts Julianadorp 't Zand. Wieringen. Se"™De ST" "ls """tUeeXS Een minuut stilte. HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 27 MAART Uit het politierapport. St™?,?* H» beaSrmï Op 's Rijkswerf. Hedenmiddag, nadat prof. Obbink zijn rede in de Nieuwe Kerk te Delft, heeft uitgesproken, zullen op s Rijkswerf alhier, na een korten stoot op de stoomfluit, de ■werkzaamheden worden stopgezet en zal gedurende den tijd van 1 minuut een vol komen stilte in acht worden genomen. OPENBARE LEESZAAL GESLOTEN'. De Openbare Leeszaal, Breewaterstraat, zal eveneens heden gesloten zün. AANKOMST INDISCHE MAIL. De Rotterdam Lloyd Rapide, rijdende in aansluiting op het 27 dezer te Mar- seille aangekomen m.s. „Sibajak", zal morgen 28 Maart 9.34 u. te Amsterdam aankomen. DE CRISIS-VOORSTELLING IN TIVOLI. Alle kaarten verkocht! Wy hadden beloofd u, zoo noodig, nog een en ander te vertellen omtrent de film voorstelling, door den heer van I wisk aangeboden aan het plaatselijk risis- comité. Maar het is niet meer noodig, om de doodeenvoudige reden, dat Tivoli op een heel enkele plaats na, uitverkocht is. Aangezien er ruim 1000 bezoekers in het theater gaan, zal men begrijpen, dat hier door een aardig saldo in de kas van het Comité vloeien zal. Een speciaal woord van hulde mag dus bij voorbaat al aan de Heldersche burgerij worden gebracht. Wij komen wel nader op deze voorstel ling terug. AANBESTEDING. Door den architect G. de Beurs Gz. werd Maandagmorgen in hotel „de Toe last" alhier, aanbesteed het herbouwen van de schuur met veestalling aan de Middenvliet te Koegras gein. Den Helder, voor rekening van de Holl. Maatsch. van Landbouw, afdeeling Brandverzekering. De volgende billetten waren hiervoor in gekomen: K. Kreijger, Oudesluis 3546, Gebr. Veter, Schagerbrug 3937, J. Toes, Groote Keeten 3920, W. Uitterdijk, Wieringerwaard 3986, D. de Leeuw, Ju- lianadorp 41458, A. Winder, Julianadorp 4198, alsmede een ongeteekend, dus on geldig, billet. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER TE ALKMAAR. Van 20—27 Maart 1934. Nieuwe zaken: N. Wagemaker, Elft 21 E., Wieringen, bakkerij. Visseherijbedrijf firma Jan Bakker en Zonen, Gesterweg, Wieringen. J. Wit, Buijs Ballotstraat 38, Den Helde^ slagerij. Wijzigingen: H. P. Uipkes, Middenstraat 5446, Den Helder, Handel in kruidenierswaren, Vestiging filiaal te Den Helder, Brakke- veldweg 69. A. Zwierstra, Langestraat 11, Den Hel der, Handel in kruidenierswaren. Over gegaan aan: mevr. J. van Rheede Quant. Bestuurswijziging vond plaats in: Zie kenfonds Oudeschild, Texel. Opheffingen: Fa. Wed. Riekels (eig. M. A. Vermeer), Spoorstraat 45, Den Helder, Handel in manufacturen. BOOMPLANTDAG. De lente is aangebroken en we gaan weder boomen planten, in de verwach ting, dat de voorjaarswarinte ze goed zal doen. Ditmaal is het laatste stuk van den Singel bij het begin van den Huisduiner- weg aan de beurt. Woensdagmiddag 2 uur vertrekken de Speeltuinjongens en -meis jes van de afd. „Oude Helder", wel hon derd, vanuit hun clubhuis in de Bree- straat. De mondorgelclub van de afd. „Centrum" gaat voorop. Ze nemen hun spandoeken mee en trekken langs de Dijkstraat over den Singel, waar om half drie door de medewerking van den Ge meentelijken Plantsoenendienst het Plant- feest plaats vindt. Het geheel gaat uit van de Ver. voor Schoolwerktuinen en vormt een klein onderdeel van het groote werk: eerbied en belangstelling voor de levende natuur te wekken bij de jeugd. GRAFSTEEN WIJLEN ARIE D. VAN DE WEG. Vierde verantwoording ingekomen giften. Vorige lyst 128.55; Gem. Zangvei. „Morgenrood" 5.Zang- en Rec.\ei. „Harmonie 3.50; mevr. K. te H. J l. Tezamen 138.05. Namens het voorloopig Comité, JOH. F. PALA. DRIE STERREN UIT DE „JANTJES"- FILM OP HET TOONEEL. Zondagavond in „Casino" De Jantjes hebben reusachtig succes alom in den lande, er was geen courant of men vond er enthousiaste beschouwingen in. Een flink contingent goede Hollandsche artisten heeft vooral tot dit succes bij gedragen speciaal onder hen de vertolkers van de drie zeesoldaten enFientje de la Mar. Welnu, laatstgenoemde en twee van de drie Jantjes, n.1. Joh. Kaart Jr. (de Schele) en Jan van Ees (de Blau we) geëntoureerd door een selectie uit Holalnds beste kleinkunstenaars hebben de Heldersche Zondagavond-uitgaande- wereld onthaald op een serie thrillers, die voortdurend den lach deed opborrelen, al kwam een enkele maal de ernstige trek voor afwisseling zorgen. Men bracht geen lange tooneelstukken, geen lintwormige dialogen, neen, het was alles kort, krachtig geestig. Vooral van het laatste chapiter kreeg men een massa te genieten. Trouwens, dat was ook de opzet van het gezelschap: de „cliënteele" laten lachen door echten Hollandschen humor. Men is er volkomen in geslaagd, herhaaldelijk laaiden de lachsalvo's op. Fientje de la Mar heeft een groot aan deel van het succes voor zich opgeëischt in de sketches (allen geschreven door Jan van Ees) en in haar liedjes bij den 'vleu gel. Direct na haar noemen we Joh. Kaart Jr.. die zich eerstens als een vlot eonférancier deed kennen, maar twee- dens de aanleiding was tot die geweldige lach-erupties, die o.m. in de éénacters „De misdaad in het gootsteentje", „De eeuwige driehoek" en „Hermannetje is overspannen" plaats hadden. Jan van Ees kreeg niet zoo de gelegenheid uit te blinken, maar toonde zich een keurige „Dritte im Bunde". Geheel nieuw voor ons was het optreden van Ada Dassy, een Hollandsche soubrette, die onlangs aan haar tooneelloopbaan is begonnen. Zij zingt liedjes, waarbij zij zichzelf op de piano begeleidt en speelt piano-soli. Haar voordracht was werkelijk aardig, een tweetal leuke liedjes ondervonden een hartelijk onthaal en de solo legde een onmiskenbare muzikaliteit aan den dag. We zullen wel meer van haar hooren! Ten laatste noemen we den heer Han Beuker, den bekenden jazz-pianist, die zoo bekend is geworden door zijn tournee met Maurice Chevalier (Wouter Denijs bespeelde den tweeden vleugel). Hij kwam met een paar door hem zelf bewerkte fantasieën van bekende jazz-melodieën en oogstte een hartelijk applaus. Het gebruikelijke Zondagavondbal be sloot dezen uitstekenden amusements avond. AANVULLING. Volledigheidshalve willen wij nog ver melden, dat de verbouwing van de nieuwe zaak van de firma Moreé geschiedde on der architectuur van den heer J. J. v. d. Leek. ONVOORBEREIDE KENNISMAKING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Maandagavond was een bestuurder van een luxeauto in de Jonkerstraat met groote energie bezig zijn snelheid te beproeven. De Jonkerstraat is echter in verband met haar mindere uitgestrektheid bij voorbaat voor dat doel af te keuren. Dat bemerkte de bestuurder echter pas op de hoek Jan in 't Veltstraat toen van rechts een collega in een vrachtauto naderde. Zeer tot de droefheid van beide bestuurders snelden de auto's als man en vrouw die elkaar in drie dagen niet gezien hebben op elkar toe, waarna een hartelijke verwelkoming plaats vond. Spatborden en andere onderdeelen wer den daarbij niet ontzien en moesten ten offer van de gelukkige ontmoeting vallen. Vooral de bestuurder van de luxeauto heeft vannacht slecht geslapen, want de vrachtauto had voorrang. 10) Ik ben een groot bewonderaar van de bokskunst en nog meer van de boksers. Eens in mijn leven heb ik een echten grooten bokswedstrijd bijgewoond. Hoe de zaak was geregeld, weet ik niet precies meer, maar ik geloof, dat het om geld ging. Degeen, die de meeste klappen in casseerde, ging er bij liggen, en kreeg een ton. De andere, die bleef staan, heette overwinnaar en kreeg er twee, of omge keerd, met het oog op de doktersreke- ning, dat ben ik vergeten. De wedstrijd maakte om meer dan één reden veel indruk. Tegenover elkander, op een houten vlondertje op stelten, zoodat je een ladder noodig had om er op te komen (waarom weet ik niet), stonden twee reuzen in eenzelfde soort tenue als Janmaat draagt in Indië, wanneer het plunjew assch6n is. Behalve die twee was er nog een meneer, blijkens zijn deftige kleeding buiten het plunje-w asschen stond en de beide reuzen minzaam toe sprak. Ook de reuzen waren onderling zeer minzaam. Zij lachten elkander vrien delijk toe eu drukten elkaar in broeder lijke genegenheid de hand. Toen gingen ze boksen. „Wat een superieure wezens", dacht ik, „ze slaan elkaar en worden toch niet boos. Integendeel; hun wederzijdsche ge negenheid groeit zienderoogen, 't welk wordt weerspiegeld in de indrukken, die zij op elkander achterlaten". Spreken deden zij niet onder hun be tuigingen van hartelijkheid. „Dat hoort er zeker niet bij". Vermoed de ik. Zeer zeker zouden zij anders als volgt hebben gesproken. A: „Laat mij u overtuigen van mijn ge voelens van innige vriendschap jegens u." Rammelt B één oog voor onbepaalden tijd dicht. B: „Hoe kan ik u ooit den juisten graad mpner waardeering toonen?"De neus van A ligt 90° uit den koers. A: „Ge ziit mü dierbaarder dan ooit." B is zijn laatste kiezen kwijt. B: Zal ik u ooit in trouwe vriendschap e\ enaren. Streelt A over het aangezicht zoodat de onderkaak een weinig wordt ontzet. Indërdaad, het schouwspel was indruk- een iel inge- Door de politie werd Vrijdagmiddag ren persoon aangehouden, die een wo ning aan de Cronjéstraat was binnenge drongen. HÜ is Zaterdag naar Alkmaar overgebracht. Vrijdagmiddag werd van voor perceel aan de Weststraat een rp' ontvreamd. Een onderzoek wordt steld. Bij de politie werd aangifte gedaan, dat van een rijwiel, staande in een steegje aan de Keizersgracht, een electrische zak lantaarn is ontvreemd. RECTIFICATIE. In ons nummer van Zaterdag 24 Maart stond, dat de uitvoering van de H B S. Vereeniging uitgesteld was tot 1_ Maait. Dit moet zijn tot Vrijdag 13 Maart. VER. VOOR BIJENTEELT. Afd. Den Helder. Maandagavond hield bovengenoemde vereeniging een ledenvergadering in haar gewone vergaderinglokaal. Mededeeling werd gedaan, dat wie nog asccijnsvrije suiker noodig heeft, deze kan bestellen bij de Suikercommissie, adres J. Scheringa, Callantsoog, giro- numer 188279. T De Rijksbijenteeltconsulent L. van Piersberger, verzocht opzending van bijen en nadere gegevens omtrent net ai- sterven daarvan, voor een te houden on derzoek, waarvan later in een voordracht mededeeling zal worden gedaan. Aange vraagd is een practische les, waarbij ais leider zal optreden de heer Ier Biugge. Omstrent het aanplanten van homng- cevende boomen langs diverse straten in Den Helder en ressorteerende onder 's Rijkswaterstaat, is antwoord ontvangen, dat hierlangs weer iepen zullen worden geplant, maar dat voor een gedeelte, waarover de gemeente zeggenschap heeft, wellicht nog verandering in dezen aan plant aan te brengen zijn. Tot afgevaardigde voor de Alg. Ver gadering op '3 April wordt benoemd de heer T. Speur, tot plaatsvervanger H. Kiljan. i Daarna is het woord aan den heer C. Schellinger, die een Causerie hield ovejr de bijeenteelt, beginnende in de grijze oudheid tot heden. Met aandacht werd deze lezing gevolgd. Aan het eind werden nog eenige vragen gesteld en beantwoord. Bij de rondvraag kwam de honingyer- koop ter sprake en werd een bestelling voor diverse imkerartikelen opgenomen. Daarna sloot de voorzitter na den cau seur en de leden dank gezegd te hebben voor de prettige samenwerking, de ver gadering. NUTSAVOND. J.l. Zaterdagavond hield de.Ver. „Nut en Genoegen" bij den heer Schrieken haar laatsten Nutsavond van het afgeloo- pen seizoen. De belangstelling hiervoor was, evenals alle jaren om dezen tijd, niet buitengewoon groot. Voor ditmaal had het Bestuur geënga geerd de bekende Maartie Bierman van Oosthuizen. Vóór de pauze werden ver schillende nummers voorgedragen, die zeer in den smaak vielen, terwyi na de pauze uitsluitend voordrachten en vertel lingen in West-Friesch dialect werden ten gehoore gebracht, meest van het ko misch genre. De herbouw van het verbrande woon- en winkelhuis is door den heer P. Oud opgedragen aan den aannemer C. de Leeuw, alhier. BILJARTWEDSTRIJD. J.l. Zondag had bij den heer G. A. de Wit alhier de eindwedstrijd op het groene laken plaats tusschen de biljartclubs „T.O.G." van Den Helder en „de Ca rambole" alhier. Voor beide clubs kwa men uit 11 spelers. Het eerste gedeelte van deze wedstrijd was in Jan. j.l. reeds te Den Helder gespeeld. De eindstand daar bij was toen 1413 voor „T.O.G." On der zeer groote belangstelling van de zijde van het publiek werden nu alhier de reis- teerende 289 partijen gespeeld. wekkend en zeer sprekend in zeker op zicht. De wederzijdsche hartelijkheid steeg gaandeweg tot bovenmenscheliike hoogte, zoodat zij ten slotte op het publiek oversloeg, dat aan zün gelijkgestemde ge voelens in de diep ontroerde ziel uiting gaf door een hysterisch geloei en gegil.. Dat laatste, hetwelk boven alles uitklonk, kwam van de dames. Eindelijk zeeg A (of B) uit overmaat van broedermin ter aarde, of liever op het vlondertje, en bleef liggen. Doch ook B (of A) was diep getroffen. De liefde van het publiek groeide tot een orkaan. NogmaaJ-s: het was indrukwekkend. En iets dergelijks zal ik thans wederom beleven? Ik ga er vast heen. De commandant en vier officieren ge ven gehoor aan de uitnoodiging van de officieren van de Durham Light Infantry tot bijwoning van dezen, reeds genoemden, bokswedstrijd. In de gróote gymnastiekzaal van de kazerne, waar ook de woonpaviljoens .van de officieren zijn ondergebracht, zal de wedstrijd worden gehouden. Eenige officieren en vele onderofficie ren en manschappen van het bovenge noemde regiment zijn aanwezig. Rondom den boksring staan zeer geriefelijke fau teuils geschaard en ons wordt verzocht daarin plaats te nemen. „Ha, m'n vlondertje, zal ik weer getuige zijn van zooveel roerende genegenheid?" Natuurlijk weet ik vooruit ,dat het hier anders zal toegaan. Hier geen brute krachtpatserij op groote De einduitslag luidde 34—21 voor „de Carambole", waardoor het sierschild door deze club werd gewonnen. De beschikbaar nestelde medaille voor dengene, die het hoogst boven zijn vastgestelde gemiddel de speelde, werd gewonnen door den heer P. Vader Czn., lid van „de Carambole GEMEENTERAAD. De agenda van de vergadering van den Gemeenteraad, op Woensdag den 28sten Maart 1934, des namiddags ten 2 uur bevat de volgende punten ter behandeling: 1. Notulen. 2 Mededeelingen en ingekomen stukken. 3. Voordracht naar aanleiding van ver zoeken om ontheffing en bezwaar schriften inzake reinigingsrechten. 4. Voordracht tot nadere bepaling van de tegemoetkomingen ten behoeve van het vervoer van leerlingen der bijzondere scholen. 5. Voordracht tot aanvulling van het gemeentelijk ambtenarenreglement. 6. Voordracht tot vermindering der per soneelsformatie aan de o.l. school te Hippolytushoef. 7. Voordracht tot wijziging der instructie voor de gemeente-vroedvrouw. 8. Voordracht tot regeling der vergoe ding van den chef-monteur der motor brandspuit te Den Oever. 9. Voordracht tot afbraak der publieke waterplaats te Den Oever. DE LOONEN IN DE WERK VERSCHAFFING. In verband met de verlaging der loonen in de werkverschaffing heeft het gemeen tebestuur van Wieringen zich tot Z. E. den Minister van Sociale Zaken gewend met een schrijven,waarin het schrijft, dat het die beslissing zeer betreurt en haar in haar gevolgen noodlottig niet alleen voor de betrokken arbeiders, doch ook voor de geheele gemeente Wieringen acht. Na een uitvoerige uiteenzetting eindigt dit schrij ven aldus: Wij veroorloven ons Uwe Excellentie te verzoeken de genomen beslissing in na dere overweging te nemen, omdat naar onze vaste overtuiging onder de bestaande omstandigheden een uurloon van 30 cent het minimum is, waarvan deze meestal groote gezinnen kunnen bestaan. HET OVERLIJDEN VAN H. M. DE KONINGIN-MOEDER. Ter gelegenheid van het overlijden van jH.M. de Koningin-Moeder is vanwege het gemeentebestuur van Wieringen een telegram van rouwbeklag gezonden aan de Koninklijke familie. MISDAAD EN OVERTREDINGEN IN DE GEMEENTE WIERINGEN over het jaar 1933. Aan de hand van de cijfers eener dezer dagen opgemaakte statistiek kan worden vastgesteld, dat in de gemeente Wieringen over het jaar 1933 46 processen-verbaal wegens misdrijven zijn opgemaakt, w.v. 1 misdrijf tegen de openbare orde, 3 tegen het openbaar gezag, 2 tegen de zeden, 5 wegens beleediging, 2 misdrijven tegen het le ven, 10 wegens mishandeling; diefstal en strooperij 14; verduistering 1; bedrog .1; vernieling 5; andere misdrijven 2. Overtredingen zijn er heel wat meer geconstateerd, n.1.229. Ze betroffen straat schenderij 1; openbare dronkenschap 2; andere oveitr. W. v. S. 21; arbeidswet en veiligheidswet 39; motor-en rijwielwet 73; jacht en visscherij 10; leerplichtwet 1; andere wetten 51; verkeersbepalingen A.P.V. 5; andere gemeentelijke verorde ningen 19. AANVRAGE HINDERWETS VERGUNNING. Bij het gemeentebestuur is ingekomen een verzoekschrift van de fa. A. Kingma en Zoon te Leeuwarden om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het inrichten en in bedrijf stellen van een bakkerij te Slootdorp, met één heetwateroven en 1 electromotor van 2 P.K. voor de aandrij ving van een deegmengmacbine. NIEUWBOUW. Men deelt ons mede, dat mej. D. Brinkman, aan den heer W. Hermans, aannemer te Den Oever, den bouw van een woon- en winkelhuis aan de Elfter- weg nabij Hippolytushoef uit de hand heeft opgedragen. schaal, geen op grove sensatie belust publiek. Hier geen zinloos beuken op zware mannenlijven en met mokerslagen bewer ken van bundels spieren onder het getier van een uitzinnige menigte, terwille van een titel en een weinig gouds. Hier is het anders. In deze gymnastiekzaal zijn verzameld een aantal soldaten van het zooveelste Durham Light Infantry-regiment; goed uitziende, goed getrainde en goed gedisci plineerde jonge mannen, die de athletiek ter wille eener goede en harmonische lichamelijke ontwikkeling beoefenen, waaronder ook de verdedigingssport bij uitnemendheid: liet boksen. Deze kunst, zooals ze hier wordt ver toond, is een lust om te aanschouwen. Er wordt fair gebokst. Natuurlijk worden vaak flinke opstoppers uitgedeeld; een bokspartij is nu eenmaal geen picnic voor bedaagde juffrouwen. Ook laten de solda ten, die hun kameraden bezig zien, zich wel eens door hun enthousiasme tot eenige rumoerigheid verleiden, maar een krach tig „silence!" van een der onderofficieren is voldoende om de gemoederen tot volko- n,en uiterlijke rust te brengen. Er huist discipline in dit met-militaristische volk. Het zou mij te ver voeren, als ik een be schrijving ging leveren van al de partijen, welke hier zijn gebokst. Van één wil ik echter iets vertellen vanwege den verras senden en zeer onveiwrachten afloop. De winnaars uit de Verschillende ronden hebben tegen elkundA'. gestreden en nu is Uw verzuchting als Gij Uw keel voelt dik worden en U onPrg^ en rillerig begint te voelen Stop die opkomende verkoudheid, ga vroeg naar bed. Neem een of twee "AKKERTJES" en morgenochtend voelt ge U prettiger dan ooit en Uw verkoudheid "gaat niet door. AKKER-CACHETS kosten slechts 50 ct. p. 12 stuks. Overal verkrijgbaar. Bovengenoemde rrÖs wordt verhoogd met bijstag voor Omzet-belastlng EEN STIERENKEURING. J.l. Maandagmiddag had vanwege de Provinciale Commissie ter bevordering der Rundveefokkerij in Noordholland op 't Kerkplein te Hippolytushoef een stie renkeuring plaats. Aangevoerd werden twee 2-jarigen, n.1. 1 van den heer M.b. Bakker en i van mej. de wed. D. N. Mulder; beide werden definitief voor t stamboek goedgekeurd. Verder drie 1- jarigen, waarvan voor 't stamboek werden goedgekeurd 1 van mej. de wed. D. N. Mulder en 1 van den heer Weert Mostert Cz., terwijl no. 3 van den heer S. J. Koorn eveneens werd goedgekeurd, doch nog niet kon worden ingeschreven wegens te laag puntenaantal. De keuringscommissie bestond uit de heeren E. Koster van Berkhout, Jocli. Blaauwboer te Barsinger- horn en de Vries, rijks-veeteeltconsulent te Alkmaar. UITVOERING GEMENGDE ZA\'l VER. „ZANG EN VRIENDSCHAP- Bovengenoemde zangvereeniging dj_ de heer Jb. Hovenier, van Bergen. g'af -'y Zondagavond in Cinema De Haan. wel' ke flink bezet was, een opvoering Van dè operette „Nelly", zangspel in drie bedrij ven. Uitgezonderd een paar kleine foutc~ slaagde alles uitstekend en klonken de koren prachtig. De diverse solisten kweten zich keurig van hun taak, zoodat het geheel goed slaagde en een succes avond voor de vereeniging en haar enii- nenten directeur werd. Na afloop hadden zij dan ook een daverend applaus in ont vangst te nemen. De avond werd met een gezellig bal besloten. HOUDT UW HONDEN VAST. In den nacht van Zondag op Maandag werden van mej. de wed. S. Jb. Lont te Hippolytushoef in de welde door een hond drie schapen aangevallen, waarvan een is gedood en de andere twee vermoe- lijk ook wel zullen doodgaan. De deuren zagen er verschrikkelijk uit en zijn letter- lijk uit elkaar gescheurd. De weide lag bezaaid met wol. De bewuste hond, welke rustig bij de schapen in de weide lag en wiens eigenaar bekend is, is in beslag genomen. Tegen den eigenaar, den slager R. Blaauboer, wordt proces-verbaal opge- maakt. Daar de honden in dezen tijd niet mo gen losloopen is j.l. Zaterdag tegen ze keren A. K. proces-verhaal in deze op gemaakt. POLITIE. Verloren: een slinger "n een auto, een kindertaschje. Vermis t: een heerenrijw le.. Bij iemand blijven staan cames- wijwiel. Inlichtingen bij den genjcen.c,.«t tr Hippolytushoef. PAASCH-DANSEN MET ATTRACTIES. Naar wij vernemen is de nmziekver- eeniging „Harmonie" voornemens met beide Paaschdagen des avonds bal-avon den met diverse attracties te organiseeren in Concordia vai\ den heer Halfweeg te Hippolytushoef. ALG. VERGADERING COtiP. BOERENLEENBANK WTERINGEN. Te ruim acht uur opent de voorzitter de heer C. J. Bosker de vergadering en heet de in ruimen getale opgekomen leden hartelijk welkom. Het verslag der jaarrekening. Namens de controle-commissie.brengt de heer L. Geusebroek verslag uit, waaruit blijkt dat de administratie keurig in orde werd bevonden. De heer Spaander, kassier der Bank geeft nu een overzicht van zijn boekhouding, waarvan wij hieronder de Jaarrekening en de Balans laten volgen. Nu volgt de verkiezing van een be stuurslid en van een lid van den Raad van Toezicht. De heeren C. J. Bosker en P. Kaan Czn. werden met groote meer den van stemmen herkozen. De plaatsvervangende bestuursleden de heeren S. J. Koorn en D. Jac. Mutder worden bij acclamatie herkozen. Nu volgt de benoeming van een plaats vervangend kassier. De heer C. J. Bosker wordt bij acclamatie gekozen. Hierna krijgen wij eenige bestuurs voorstellen, met betrekking tot de winst- verdeeling. De Holl. Mij. van Landbouw krijgt f 500 en de Rundvee-fokver. Oost en West-Wieringen f 100. Beide voor stellen goedgekeurd. Dan is er een ver zoek om bijdrage binnen gekomen van het Witte Kruis, voor het aanschaffen van een Zieken-auto. Besloten wordt het bestuur een vrij mandaat te geven, op voorwaarde dat het W. K. eerst een be roep doet op de burgerij en daarna bij de Boerenleenbank. Voorgesteld wordt den heer Spaander een gratificatie te geven van f 50 voor het vele werk dat hij verricht heeft door de Crisis-wetgeving (koeien, tarwe, enz.) en tevens f 50 vergoeding voor verlich ting en verwarming. De heer Oden vraagt of het niet op den weg ligt van de Boe renleenbank om deze gratificatie bij het Rijk aan te vragen. De Voorzitter ant woordt hierop, dat ds winst van de Boe renleenbank het ruimschoots toelaat deze kleine vergoeding uit te trekken, terwijl liet Rijk verschrikkelijk krap zit met de financiën. Voorz. zou het daarom ietwat beschamend vinden een beroep te doen op 'sLands Kas Beide gratificaties wor den goedgekeurd. Tot slot volgt de rondvraag waann- de Kassier dank zegt voor de hein toege stane gratificatiën en opmerkt dat liet hem zoo goed deed, dat geen der aan wezigen zich daartegen heeft verzet. Dan vraagt de heer I). Minnes nog c de functie van plaatsverv. kassier geho noreerd wordt en in hoeverre dit gere geld is, waarop de voorzitter hem naar genoegen antwoordt. Enkele woorden worden gesproken over het nieuwe bankgebouw waarna sluiting volgt. Jaarrekening over 1933. Kassaldo op l-l-'33 Spaarbank Terugbet. voorschotten Gelden in Rekening Ort. Rente Provisie en kosten Diverse ontv. f 8.202.19 345.497.87 89.368.23 462.734.58 43.318.53 322.28 275.70 f 949.719.38 Spaarbank Voorschotten Gelden in Rek. Crt. Rente Centr. Bank Salaris Kassier Afschrijving Diverse uitgaven Reservefonds Saldo Kas 31-12-'33 Balans per 31 D e c. 1933. Kas Uitstaande voorschotten Rek. Courant Te vorderen rente f 39.901.27 480.833.17 568.174.52 2.273.29 f 1.091.182.25 Spaarbank Rek. Courantgelden Reservefonds Saldo Winst f 329.296.2» 103.185.— 437.743.17 29.713.96 443.97 1.550.- 200.— 1.706.01 5 974.73 39.901.27 f 949.719.38 f 1.010.023.69 23.540.69 48.853.28 8.764.59 f 1.091.182.25 wordt de laatste slag geleverd om den eersten en tweeden prijs. De beide kamp vechters verschillen aanmerkelijk in pos tuur. De een is dik en log en daarom ook trager dan de ander, die in alle opzichten kleiner, maar zoo vlug als een aal is. De dikzak, goedmoedig glimlachend, maait met zijn geschoeide vuisten in het ïond, doch verplaatst zich in vergelijking niet den anderen, die met snelle bewegin gen om hem heendraait, slechts langzaam. Het gioote lichaam biedt een gunstig tref- vlak voor den tengere, die na eiken toege- brachten treffer weergaloos vlug retireert en behendig de meeste stooten van den dikzak ontwijkt. lpitslag,.is al rfls niet twijfelachtig Bovendien wordt de dikzak moe en van deze omstandigheid trekt de tengere ^armhartig party. Weldra daalt een re genbui van welgerichte slagen op het lijf i LflT,, T 11 e" lloet ivanhoptee uitvallen. levergeeis, met katachtige le- Ooeenhlikk»rtengere steeds achteruit, semsnïlïeu 1 doet h« een blik" Elen Th», L Y ',dle d0n dikke doet uai>" Fpn 1S, be* °°senblik gekomen. snfl UnbeweRi,1R' een koi't en sne teiugtrekken van het bovenlijf een snelle stoot met den rechteïïm en de hl! f1 een doffen slag tegen het hoofd. Duizelig draait hij om z'n engte as wi nn in Jfc «v? m' 2<*er van de over- de overtuigW,ddènSdiïKr£ stonds te zien neervlijen. Op hetzelfde oogenblik ligt hij buiten weten naar adem te snakken. De draaimolen heeft hem, zonder daar zelf de flauwste notie van te hebben, met één van zijn geweldige wie ken zoo'n opstopper gegeven, dat de ten gere ter aarde zijgt. Doch ook de dikke zoekt nu zijn heil in een meer horizontale houding en broederlijk naast elkander lig gen zij nu uit te blazen, de dunne en de dikke. De laatste krabbelt het eerst over eind en is dus overwinnaar. Het gezicht van den dikke, als hij hoort, dat hij het heeft gewonnen, is een daalder waard. De ander draagt zijn onverwacht échec met sportieve opgeruimdheid. Nu is het prijsuitreiken aan de beurt. Onze commandant wordt uitgenoodigd deze plechtigheid te verrichten. Aldus gebeurt en aan iederen pi'iis2e" rechtigde reikt hij met een toepasseliik en geestig woord zijn belooning uit. Als de tengere aan de beurt is, zegt de commandant tot hem: „A good loser is a good fighler, vou ar® both, you are a v e r y good fighter „Thank you, sir", zegt de tengere zicht baar verheugd. Len hartelijk applaus begroet deze kleine toespeling op het draaimolen effect. (Wordt vervolgd)- Een goed verliezer is een goed der, gy zijt beide, gü ziit dus een zeer goeo strijder.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 6