Stadsnieuws GRATIS. NEYT/'RECLAME Uit het politierapport. PREDIKBEURTEN tweede blad, Zij, die zich van heden af, voor min stens drie maanden op dit jjlad abonneeren, ontvangen {je tot 1 APR!L verschijnende nummers heldersche courant van donderdag 29 maart 1934. Licht op voor alle voertuigen. de rloemen-afscheidsgroet. Uitreiking diploma's op de Ambachtsschool. •VERHOOGT UW OMZET. ADWL HELD. CRT. .Ponderdag Vrijdag 29 Maart 30 Maart 18 55 uur. 18.57 uur. Op de gehouden tentoonstelling van bakkersvakonderwijs, georganiseerd door de Alkmaarsche patroonsve.reeniging op 2i en 22 Maart in het «Gulden Vlies» te Alkmaar, behaalde de cursist Kees Bos de volgende prijzen: Een algemeene eere prijs, een eere prijs, een eerste prijs, drie tweede prijzen. KERKELIJKE herdenkingsavond VAN het overlijden van h. m. DE koningin-moeder. Wij ontvingen nog hét volgende ver- slagje van de herdenking van het overlij den van H. M. de Koningin-Moeder in de kerk van H.H Petrus en Paulus, alhier. Ofschoon' elkèn dag, na het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder, Hare Majesteit in de kerk herdacht is, door "eiken morgen, na elke H. Mis, Voor Hare zielerust te bidden, had Maandagavond, den vooravond Harer begrafenis toch nog een bijzondere herdenking van Hare Majesteit plaats. Dien avond bestond niet uit een rede, gewijd aan Haar Koninklijke Hoogheid, maar het was een avond, waarop de schoonste Smeekgezangen ten Hemel itegen, waarop vurige gebeden tot God verden opgezonden. Is er wel schooner fedachtenis-vieriiig denkbaar? daar de Heilige Schrift zegt: „dat het een heilige en heilzame gedachte is voor de over ledenen te bidden, opdat zii van de zonden bevrijd worden" (II Machab. 46). Zoo klonken dan door het kerkgebouw de Boetpsalmen: „De profundis"in het Gregoriaansch en de Miserere" volgens Palestrina. De schoone rouwgezangen „Dies Irae" en „Leberame" werden uitgevoerd vol gens Perosi, die zijn machtig talent daar in zoo schitterend doet uitkomen en de smeeking en de rouw daarin zoo meester lijk doet gevoelen. Ten slotte werd door geheel het volk gebeden het schoone Rozenkransgebed. De goede ookomst der geloovigen toon de, hoezeer zij allen voelden voor onze beminde Koningin-Moeder. De directeur van de Nutsspaarbank deelt ons mede, dat Dinsdag nog totaal voor 6.42 aan kleine bijdragen ls Inge komen voor de bloemen-afscheidsgroet aan wijlen H. M. Koningin-Moeder namens de Nederlandsche vrouwen, zoo dat totaal een bedrag van 77.77 aan het vrouwencomité ad hoe is afgedragen. Gistermiddag was het jaarlijksche ge wichtige half-uurtje voor de leerlingen der Ambachtsschool weer daar.... Vóór tweeën stonden de jongens voor de poort in de Laan dicht bijeen gepakt, de laatste besprekingen voerend vóór de slag zou vallenHet was een berekenen van kansen, het overwegen van kleine moge lijkheden of Jan of Piet er toch nog zou komen,.,, je zag ernstige of angstige ge zichten.... er waren maar enkelen, die zelfbewust rondliepen, zeker van hun zaak waren Daar loeide de claxon, het gebruikelijke sein, dat men binnen kon komen. De jon geren voorop, de derde klassers, de candi- daten er plechtiger achteraan. In een der teekenzalen waren op handige wijze lange banken geplaatst en vanwege de extra- belasting, die de vloer te verduren had, was deze van onderen behoorlijk ge schraagd! Het Bestuur trad kort daarop binnen, door de jongelui staande begroet. De Voorzitter, de heer Kasteüin, richtte zich vervolgens tot zijn medebestuurders, directeur, leeraren en de leerlingen. Het bleek, dat 51 leerlingen den volledigen cursus hebben gevolgd, onderverdeeld als volgt: 30 metaalbewerkers, 7 electriciens, 12 timmerlieden en 2 meubelmakers. Van die 51 konden er aan 50 leerlingen het einddiploma uitgereikt worden, voorwaar een mooi succes; 13 leerlingen waren vrij gesteld van eindexamen! De voorzitter sprak voor den een niet geslaagden leer ling bemoedigende woorden, terwijl hii de gelukkige geslaagden van harte compli menteerde, Hij adviseerde hen geen vreemden van de school te worden, daar de bestuursleden, directeur en leeraren al- Üid met raad terzijde zullen staan, iets wat velen in de periode van huri verdere bekwaming van pas kan komen. Verder gaf de heer Kasteüin de schei dende leerlingen nog menigen goeden raad en met betrekking tot het Weinig rooskleurige toekomstbeeld zeide hii: „het ambacht wordt wel eens ziek, maar sterft nooit. Voor flinke, goedwillende am bachtslui is altijd wel een plaats". De leerlingen R. J. v. d. Veen, E. Last drager, D. de Maagd, D. Raven en W. Raven ontvingen een prijs voor vlijt en gced gedrag, betoond tijdens den cursus. Re prijzen bestonden uit in hun vak uit stekend van pas komende voorwerpen. De voorzitter dankte daarop directeur en leeraren voor den iiver en de toewij ding in het afgeloopen jaar betoond. De directeur las de namen der geslaag den voor, deze traden met iets gelukkig- glmsterends in de oogen naar voren, na men hun diploma in ontvangst, dat hun met een fermen handdruk van den direc teur ter hand gesteld werd, en schaarden zich daarna weer tusschen hun collega's, overgelukkig hun kostbaar certificaat doorlezend t.A» i'(" diploma-uitreiking richtte de heer KasteUm zich tot eenige leerlingen der beide lagere klassen, die óf wel uitblonken aan wel een standje verdienden. Tenslotte deed de directeur, de heer A. Smit, aller Harten op maximum-toerental kloppen, toen hy aan het voorlezen van de namen van hen, die bevorderd waren, begon. De meesten werden bevorderd, enkelen ech ter beleefden benauwde oogenblikken, oordat zij hun naam maar niet hoorden en met te hooren kregen ij laten tenslotte bieronder de namen van geslaagden, gepromoveerden en van hen, die toegelaten zijn tot de eerste klasse der school, volgen: Toegelaten tot de le klasse: metaalbewerkers: C. Asjes, J. v. d. Ak ker, F Bouseke, J. Been, C. K. Boot, Oh. Bruinhout, .1. Berkejjon, O. Blauboe., J. Lolun, S. Dekkers, J. v. Doorn, C. Dekkers, K Delver. P. v. Es, J. Frieling, A. Gage- donk, P. Guldemeester, .1 Hart, C. 't Kart. K Kroes, P. Keesom, .1 Koek, S. Keijzer (J exel), C. Kooij, A. Oudijk, S. du Porto, J. het eng, K. Scboonewoif, B. Schriel-, JL 1 immers, J. J. Thomas, Jac. de Vos. J. room, J. Verhorst, J. V.-"-blauw, J. VVul- fers, H C. Wijnants, J. de Waard, A. Wil mink, E. Zoniieberg. Afgewezen 8, niet opgekomen 1. eif etriciens: J. Blokland, J Bambach, Vv r;en Baars, H. Faas, (,'hr. de Groot, H. Grimme, J. Heemskerk, J. Jorwerda, C. de Jonge, J. Kemna, P. v. d. Linde, J. Le der. M. v. Leeuwen, J. Orelio, A. Reekers, M. Smelt, J. Scheurleer, J. Winter, J de Wijn, E. v. d. Wonde, afgewezen 9, niet opgekomen 1. timmeren: J. v. d. Aa, Jac. de Beurs, J. Bouchier, A. Bakker, P. Beukema, D. Grootes, N. Godschalk, J. v. d. Heide, J. Raven, H. Rensmaag, K. Reinders, D. Renden, J. v. d. .Voorde, J, de Vlieger, Ch. v. d.. .Vliet, A. IJzendoorn, afgewezen 1, niet opgekomen 1. meubelmaken: C. Abbenes, G. Franse, H. Jansen, H. v. Vuuren. Toegelaten tot de 2e klasse: metaalbewerker: J. C. Dros (v.w.). electriciens: J. v. d. Sande, J. Willems. Toegelaten tot de 3e klasse: metaalbereker: C. Vellekoop. Bevorderd naar de 2de klasse: leerlingen-metaalbewerker: J. Bakker, H. A. Bruin, G. J. Broeke, J. Bos, K. Druif, F. Felkers, A. M. Gieles v.w., G. Geus, G, C. v. Gelder, H. J. Holtz, H. Haak v.w., H. Hoveling, F. Himpers, T. Hoefnagel, A. A. Hoogerwerf, J. Heenis- bergen, G. Janssen, M. Janssen, O. v. d. Kooij, R. B. Leeuwens, G. Oostdijk, T. v, d. Meulen, E. Petterson, H. Paardekooper, J. Stam, H. Sweers, niet bevorderd 11. leerlingen-electriciensTh. Asselman, J. de Boer, J.. W. Beezemer, P. v. Buuren, W. v. Dam, P. v. d. Ende, J. Hillenius, G. W. Hillenius v.w., W. Jansen, W. N. A. F. K. H. Lodewijk, H. Pronk, P. G. Schoorl, H. P. Verhorst, A. Teeckelenburgh, niet bevorderd 1. leerlingen-timmerman: G. W. Aalde- rink, A. Bais, H. Bakker, C. Boon, L. Dob, R. M. van Essen, W. H. Heeres J. de Man, M. v. de Vaart, J. G. de Wit, J. D. Koning, C. Chatelain, A. H. Hillen, niet bevor derd 1. leerlingen-meubelmaker: M. Gorter, J. Hemelrijk, J. Pols v.w., J. v. d. Waal. Bevorderd naar de 3de klasse: leerlingen-metaalbewerker: A. Bakker, T. Boon, J. C. Bergmans, A. Botter, W. Boonstra, J. Bijl, D. Duin, J. Erkelens v.w. C. Forrer, J. L. Geerling, D. v. Hool- werf, H. J. v. Hal, N. Hoppermans, J. Hart,, P. Jansen, J. Kooijman, P. Mole naar, H. J. Neiiens, J. Pronk, C. Roetman, J. V. Schermer, A. Vis, J. Vos, A. v, d. Veen, O. Zondervan, K. Zeeman v.w., niet bevorderd 5. leerlingen-electricien: F. v. Anraat, A. A. Bruinhout, J. Hart, H. E. Jansen v.w., Z. H. Jole, M. F. Kraak v.w., F. Koomen, W. Kwak, J. Philippo, N. Rezel, N. Schran der, A. H. Webeling, M. de Wolff, E. H. v. Wolferen, niet bevorderd 5. leerlingen-timmerman: O. Bakker, J. A. Boerhoop, J. Duinker, P. Dogger, J. Gauw, S. J. G. Groot, G, Mereboer, N. Winkel, niet bevorderd geen. leerlingen-meubelmaker: C. J. Killan v.w., A. A. v. d. Meer. Getuigschrift ontvingen: leerling-metaalbewerker: F. v. Andel, M. Bremer, P. H. Bakker, J. Botter, D. M. Bromlewe, C. Czech, Jan Dekker, Jo Dek ker, T. Gerritsen, F. H. J. de Graaf, H. F. Kaamer, F. Kwast, J. Lucas, S. Manuel, G. Menijn, A. Meringa, P. W. A. Möller, A. J. Moor, P. Pool, W. Raven, S. Rotgans, W. Schenk, S. Stevens, S. Snel, L. Schoorl, W. C. Stam, O. Tol, C. Tump, R. J. v. d. Veen, F. Vuurman, afgewezen geen. leerlingen-electriciens: J. Borcherding, J. Gernler, A. J. v. d. Heide, E. Lastdra ger, D. de Maagd, J. Molenaar, afgewe zen 1. leerlingen-timmerman: F. Blauboer, K. J. Burgman, D. v. Heteren, G. Landolt, J. Noot, P. Smit, J. Timmerman, P. Tijsen, Th. v. d. Horst, G. Wil jouw, H. v. Wessel, M. Rippens, afgewezen geen. leerlingen-meubelmaker: P. v. Duin en D. Raven, afgewezen geen. DE CRISIS-VOORSTELLING VAN HEDENAVOND. Wij hebben medegedeeld, dat de kaar ten voor deze voorstelling vrijwel uitver kocht waren. Er zijn er, naar wij verne men, evenwel nog enkele teruggekomen van eenige minder ijverige collectrices, zoodat er hedenavond nog aan de cassa te krijgen zijn. GOED AFGELOOPEN, Een vrachtauto van de fa. K. reed, be hoorlijk signaal gevend, van den Ruygh- weg de Stakman Bossestraat in. Juist stak een meisje van ongeveer 4 jaar de straat over ter hoogte van de zaak van de fa. Manshanden. Het spatbord van den wagen raakte het kind, dat aan de knie tjes verwond werd. Verder liep het met den schrik vrij, zoodat wel van een geluk bij een ongeluk gesproken mag worden! HR. MS. „HERTOG HENDRIK". Hr. Ms. pantserschip „Hertog Hendrik onder commando van den kapitein ter zee C. ter Poorten, is Dinsdagmorgen om, ongeveer 12 uur, van zijn oefeningsreis naar de Middellandsche Zee, in onze haven teruggekeerd. Natuurlijk heerschte een vrij groote drukte. Des middags half vier is het schip de werf opgevaren. ..e iu.-u-major van de „Hertog Hen drik" bestond uit: luit. ter zee le k!. H. G. de Brujjne (le officier), id. F. J. E. Krips en F. H. Vermeulen, id. 2e kl. M. -<• Renaud, L. J. Goslings, O. A. Lagaaij, H. L. Nagtglas. H. Webb, A. W. Kruk, B. Hessing en W. F. van Vreeswijk, id. 3e kl. R. J. Deibei,- A. J. Schouwenaar, J. Bussemalcer, G. H. Donker, T. M. Be- deaux, P. W. O, de Vos en L. E. van Laer; officier marine-stoomvaartdienst le kl. J. van Brugge (hoofd mach.-kamer) id. 2e kl. A. A. Bruins, W. P. Plantenberg, O. P. Leeuwenburg, id. 3e kl. J. L. Rooseboom, F. A. Tours, off. v. adm. 2e kl. J. C. Meershoek, id. 3e kl. J. B. Kempees, off. v. gez. le kl. M. Kuperus, le luit. der ma riniers H. Lieftinck, benevens zes adel borsten van het Koninklijk Instituut te Willemsoord. EEN CHINEESCHE KRAB. Haringtrekkers hebben Zondagmiddag onder Texel, bij Onrust, een Ohineesche krab in hun netten opgehaald. Het kan als een groote zeldzaamheid beschouwd worden, dat het dier hier het leven heeft kunnen houden. Het dier is afgestaan aan het Zoöl. Station. VIERDE ABONNEMENTS VOORSTELLING. „Marius" Fransch. Vrooüjk spel uit liet Vroolijk spel? Neen, vroolijk is dit spel niet Nog deze week speelde zich ergens in óns land zoo'n vroolijk spel af: de jongen schoot het meisje dood en wierp zich daarna vóór den trein. En zeide niet Heine ook dat «Wem es ju passiret, dein bricht es das Herz entzwei» Nu was het óók geen jongeling, die een ander meisje liefkreeg, zooals in het lied,, maar toch was het een oude geschiedenis, die altijd nieuw blijft. Neen, vroolijk was dit spei niet. Voor ons, ouderen, is zoo'n geval niet al te tragisch: bij duizenden komen ze voor en om er nu een vierbedrijvig stuk van te maken loont het wel de moeite? C'est le ton qui fait la musique, en, eenmaal het standpunt aanvaardend, dat de belangrijkheid van het stuk tamelijk negatief is, komt de recensent voor de vraag te staan of dan dientengevolge dit stuk moet worden verworpen. En ook hierop is het antwoord negatief niet alleen, maarzelfszeer positief ontkennend. Het «vroolijk spel» van Marius en Fanny we zullen nu dit epitheton maar behouden heeft dan ook andere eigen schappen, die bet boven aan de ranglijst plaatsen, eigenschappen die ons doen vergeten, dat het. geval waar het om gaat, toch eigenlijk onbelangrijk is. Vooreerst: het bezit tempo. Tempo wat betreft de afwisseling van levendige en bonte beel den, die elkander kaleidoscopisch opvol gen tempo inzake den dialoog, schitterend en knetterend ais een vuurwerk; tempo ten aanzien van de wisselende stemmin gen. Ten tweede is daar geest; brillante, echt-Fransche geest, 'n tikje luchthartig, 'rt tikje ernstig, op zijn beurt. Ten derde slaat daar de Marseillaan, de Zuid- Franschman, ten voeten uit. Houd hem vast, want hij begaat een ongeluk, opge wonden standje als hij is, geef hem tegelijk een glas wijn en hij zal u uitbundig om helzen als zijn beste vriend. Ten slotte: is daar tooneel, actie en bedrijvigheid, levendig spel: een stukje leven Neen, negatief mag ons ootdeel niet zijn, integendeel. Prachtig qua tooneel- spel die beide eerste bedrijven met de snelle afwisselingjvan tafereelen en scènes; kostelijk die scènes van Cor Ruys en Arnoldï, van Marius en Fanny. Fijne trek jes in dien dialoog uit het tweede bedrijf, tusschen vader en zoon, met als hoogte punt in het stuk dat slot als de beide gelieven elkander vinden. Jan Musch komt dan nogmaals als apotheose in zijn nachthemd het tooneel bekronen. Dan zakt het, in de beide volgende bedrijven, snel af: het happy end, dat we allen verwachtten, blijft uit. Marius is tocli minder standvastig dan we dachten, de roep van de zee te sterk. Hij begrijpt niet dat Fanny zich opoffert voor hem, omdat zij hem de keus van zijn hart wil laten. Neen, Marius is onevenwichtig en hij stelt ons teleur. Prachtig spel voor de artistenuit louter tooneel-technisch oogpunt een pracht van een stuk, een stuk waar eer aan te be leven is. Een kostelijke herbergier is Jan Musch, een gevoeliger) fijngespeelde vader tevens.Een drukke, opgewonden Honorine isHenriette van Kuyckze was decoquette minnares zoowel als de woedende moeder en in beide voldeed ze. Ank van der Moer had de moeilijke rol van Fanny, beurte lings oesterverkoopster, verliefd meisje, tragische, teleurgestelde minnares, zelf opofferende, maar niet begrepen geliefde. Daar t.usschendoor kostelijke typen als Panisf e (Ko Arnoldi), Escarteflgue (Gobau) en anderen. De aankleeding en enscèneering: schit terend, prima, volkomen de sfeer van zoo'n Marseillaansche kroeg benaderend. Tot in onderdeden toe was alles Fransch ge bleven, waardoor de sfeer geheel den avond behouden bleef. Dit was, gezien den Fran- schen geest van het stuk, ook noodig en goed gezien van den regisseur Arnoldi. Samenvattend: een stuk, dat zeer vol deed ondanks de onbelangrijkheid van den inhoud. En misschien is het ook onjuist het onbelangrijk te noemen: im mers het leven op zichzelf is nimmer onbelangrijk; het is veelkleurig, afwis selend, oneindig in zijn variaties en dus altijd weer boeiend. Daar hebben weten- slotte het ware woord, dat dit stuk karak teriseert; boeiend was het, van begin tot einde. En dat we er lang op hebben moeten wachten, maakte dat we er nog meer van genoten dan anders misschien 1 het geval was geweest. „FAKKELGANG." Jubileum-film der Ned. Verg. tot Afschaffing van Alcoholhou dende dranken. In Musis Sacrum hield de afdeeling Den Helder van bovengenoemde vereeni- ging een openbaren film-avond, welke maar matig bezocht was. Nadat de voorzitter, de heer Tuk een kort woord had gesproken, verleende hij dat voor den verderen avond aan den heer Harders, die de films inleidde en verklaarde. Films, schreven we, want voorafgaande aan Fakkelgang werden een drietal kor tere vertoond. Slechts een er van had betrekking op het terrein der drankbe strijding, n.l. de film «Drankbestrijders- allerlei», een journaal van belangrijke gebeurtenissen in de N. V. Het tweede filmpje bracht interessante foto-reportage van overal, terwijl rolprent no. 3 een komische, tevens interessante serie beelden gaf van versnelde en vertraagde gebeur tenissen. Dolle dingen zag men, straten makers en metselaars in koortsachtige haast aan liet werk, in geweldig tempo gewoon en daarnaast het zwev9n van een paard over een hindernis, enz. Alvorens over te gaan tot het draaien van de hoofdfilm vertelde de heer Harders nog iets uit de beweging der drankbe strijders. Hoe in 1842 de «Bond van Af schaffers» opgericht werd, welke het bier als bondgenoot had. Men streed n.l. alléén tegen het gebruik van jenever! Eerst in 1890 wierp men definitief elk gebruik van alcohol houdende dranken den handschoen toe en van toen af kreeg de vereeniging den naam dien zij nu nog voert. „Fakkelgang" is in meer dan één opzicht een bijzondere film. Natuurlijk sterk ten dentieus: allerlei wantoestanden en ellen digheden door drank veroorzaakt worden met een aangrijpende realiteit op het doek gebracht. Men huivert ervan. Geen aan- ééngeschakeld verhaal echter, geen film starren. De film is zuiver een visie, een kijk, zooals drie jonge mannen die haddeu op het vrieudeli.ke kwaad, dat drank stichtte en het ver/it daariegeri door de jongere generatie. Dank zij scherpe con trasten, schrille tooneelljes, fraaie sym bolen is een geheel verkregen, dat sterk tot de toeschouwers spreekt, ondanks het feit, dat de film weinig tekst heeft.. Let wel het is een zwijgende film (der N.V. in September 1932 aangeboden ter ge legenheid van het 90-jarig jubileum), van de groote beteekenis, die de sprekende film voor een dergelijk propagandistisch werk heeft, werd nog geen gebruik ge maakt. Was er dus geen sprake vaneen „verhaal", uitgezonderd in het tweede bedrijf, zat er er wel degelijk draad door de 3 overige acten, nl. de voortdurende 'strijd: drank-ellende contra bestrijding. Foto-technisch was de fi'm bovendien goed verzorgd, waardoor de aanwezigen zeer zeker de idee van de N.V. grondig hebben leeren kennen. De naam van de film wil niet anders zeggen, dan het feit, dat. in 1842 de eerste fakkel (licht in duisternis) ontstoken werd en dus van hand tot hand gevoerd werd. Na het vertoonen van de film spoorde de heer Harders aan om zich te scharen onder hen, die den drank bestrijden. De heer Tuk sprak een kortsluitings woord. DE OPENSTELLING VAN HET POST KANTOOR OP GOEDEN VRIJDAG. Op morgen, Goeden Vrijdag, zullen het P.T.T.-kantoor en de postagentschappen Den llelder-Tuindörp en Den Heider- Zuidstraat te 14 uur voor alle postzaken gesloten zijn. Busrechthouders kunnen den geheelen dag hun poststukken komen afhalen. Op Maandag, Tweeden Paaschdag, wordt in de morgenuren eene bestelling van brief- en pakketpost uitgevoerd, zoo dat er geen gelegenheid bestaat tot het afhalen van de post. Te 5.30 zullen de stadsbussen worden gelicht. Het P.T.T.-kantoor is op dien dag ge opend als op Zondagen, dus van 8 tot 9 en van 13 tot 14 uur; de postagentschappen zfin gesloten. GOODWILL DAY 1934. Men schrijft ons: De 18e Mei is een dag van beteekenis geworden! Twaalf achtereenvolgende ja ren is op dien dag door jongeren van welhaast de geheele wereld per radio boodschappen gewisseld, waarin de jon geren getuigen van hun oprecht verlan gen naar vrede. Dag van Goeden Wil wordt deze 18e Meidag genoemd, omdat deze uitwis seling blijk geeft van den goeden wil der jongeren, de burgers van straks, om te geraken tot vrede en welvaart. De oplos sing van onze moeilijkheden ligt in het tooverwoord „Goede Wil". Goede wil wordt geboren uit liefde en „Liefde is de vervulling van elke wet", zoo boodschap ten de kinderen van Britsch-Indië in 1933. En zoo is het ook, indien men de wet der liefde in vervulling bracht zou veel, zoo niet alle ellende zijn weggenomen Ook dit jaar zal weer de Dag van Goede Wil gevierd worden in Den Hel der en is het daarom dat wij de vereeni- gingen van jongeren ter plaatse oproepen aan de voorbereidingen van dien dag te willen medewerken. Jongerenvereenigin- gen van verschillende gezindten hebben vorig jaar dien Goeden Wilsdag helpen voorbereiden en doen slagen. Thans doen wij weer een beroep op hen, en noodigen hen uit tot een vergadering op Dinsdag 3 April des avonds te half negen in het ebouw van de Theosofische Vereeniging aan de Sluisdijkstraat (ingang Schagen- straap. Mogen we ook op U rekenen? En mogen we vertrouwen dat niemand dien dag vergeten zal? Het Bestuur. OP DEN DIJK. Dinsdagavond liep wegens motordefect een motorsloep, welke een peilvlet van de Rijkswaterstaat sleepte, nabij de West straat tegen den dijk. Beide booten kwa men op de steenen vast te zitten, doch werden kort daarna door de sleepboot „En Avant" vlot gesleept. De peilvlet bleek een lek te hebben opgeloopen. De vlet en de sloep werden de haven binnen gebracht BOOMPLANTDAG OP DEN SINGEL. Ja, ja, op den Singel, het eerste gedeelte. Of het laatste, dat. is maar waar u begin nen wilv. In ieder geval vlak aan den Huisduinerweg. We hebben al eens meer over dergeüfke middagen geschreven en nu zal u misschien denken, dat je dan uitgeschreven raakt. Want een jongen of een meisje blijft tenslotte een jongen of meisje en eeri boom een boom. Verder blijft een schop ook een schóp, zoo is de eene boomplantdag gelijk aan oen an deren. Dat denkt u maar. Maar daar is dan toch ook het leven, in zijn oneindige variaties, en het hondje, dat nu eenmaal overhl is waar kinderen zijn. En de drie jarige was er ditmaal, de kleinste van alle kleinen, die eigenhandig met een reuzenschop van de gemeente haar boom heeft geplant. En het allerbelangrijkste heb ik u nog niet verteld. De vorige kee- ren kreeg iedere boom een plaatje met den naam van den jeugdigen plarter. Het practische gevolg hiervan was, dat een of twee dagen later de meeste plaatjes ver dwenen waren, omdat nu eenmaal geen enkele Hollandsche jongen dulden kan, dat zoo'n identiteitsbewijs lang aan een boom blijft zitten. De heer Maas had er dan ook wat anders op gevonden; hfi was op het origineele denkbeeld gekomen bij iederen boom een flesch in te graven met den naam van den jeugdigen planter. Dus kwamen ze van alle kanten aan dragen met flesschen met papiertjes erin: Boldoot was er vertegenwoordigd met een minimum uitgave van 4711, verder groote flesschen met ranja, perl, rojo en hoe het verder heeten mocht, met aardbeien- en frambozenjam en tot slot een groote Keul- sche inmaakpot. Uit alle was zorgvuldig de inhoud verwijderd en men mag aanne men. dat die in de kindérmagen was ver dwenen voor een deel. Op een reuzenpa- pier hadden ze vervolgens naam en adres geschreven en nadat dit in de flesch, pot of bus was gedaan, was deze verzegeld en werd zij gedeponeerd in den kuil, die voor eiken boom was gegraven. Men zegt wel, wie een kuil graaft voor een ander, valt er zelf in, maar dat was laster, niemand is erin gevallen. Om twee uur Woensdagmiddag zou het festijn beginnen. De organisatie ging uit van de bekende vereeniging van Speel- en Werktuinen en geschiedde met medewer king van de Speeltuinvereeniging. Om twee uur waren de jongens en meisjes met hun documenten in het vereenigingsge- bouw in de Breestraat. Daar hield de heer Maas, de directeur van den Reinigings dienst, een reuzespeech, waarin hii o. a. een boom vergeleek met een kanarievogel. Dat zat zóó: de heer Maas zei tegen de jongens en meisjes het volgende: Jongens en meisjes, jelui moet straks ieder een boom planten. Die boomen zijn van de gemeente, en dus van ons allemaal, ook van jelui. Daarom moeten jelui er goed oppassen en zorgen, dat andere jon gens ze straks niet vernielen. Want een hoóm is net een kanarie: als je die aan z'n staart trekt piept-ie van de pijn, en een boom piept óók als je hem aan z'n staart trekt. Alleen je hoort het niet. Hij gaat er zelfs van dood. Je moet hem dus netjes behandelen, en als je nou maar zorgt, dat je er, als hij straks in den grond staat, niet meer aan rukt of trekt, dan vindt die boom dat fijn en dan krijgen jelui als je straks grootvader of groot moeder bent geworden, er lekkere scha duw van. Dan loop je met je kinderen jff kleinkinderen over den Singel en zegt vol trots: kijk, die boom heb ik nog ge plant! En de verslaggever, die vol bewonde ring naar deze paedagogie-in-a-nutshell stond te luisteren, heeft beloofd over hon derd jaar weer van de partij te zijn en eens te zullen inspecteeren hoe de boom het heeft gedaan. Nou, en dat is nou alles. Toen hebben ze de boomen geplant en er is gewerkt meneertje! dat het een lieve lust was. Als ze een schep of tien gedaan hadden, mochten ze d'r boven op gaan dansen. Dat was voor 't instampen van den grond, begrijpt-u. De gemeente-werklieden had den er niets mee te doen, zoo blaakten ze van ijver. Alleen die rooilijn, dat gaf nogal wat zorg. Toen alle böomen geplant waren, kre gen ze de gebruikelijke versnapering. En we zullen nu maar hopen, dat de jonge boompjes het zullen doen. Maar die westenwinden, weet-u! Een held op sokken. Dinsdagmorgen, bij het aanbreken van den dag, werd in de Buys Ballotstraat de vlag van een vlaggestok gerukt en mede genomen. De eigenaar, door het lawaai van het afrukken van het doek wakker geworden, zag nog juist, dat iemand zich per rijwiel met de vlag verwijderde. Rijwieldiefstal. Door een rijwielhandelaar werd bij de politie aangifte gedaan van ontvreemding van een rijwiel uit zijn werkplaats. Een rijwiel, dat een oogenblik onbe heerd op den openbaren weg alhier ver bleef, werd van daar ontvreemd. Waarschuwing. Door den vertegenwoordiger van het Hoofdbestuur der Posterijen, Telegrafie en Telefonie inzake het plaatsen van ad vertenties in de interlocale en locale tele foongidsen, genaamd Koppen, werd bij de politie geklaagd over het feit, dat een persoon, genaamd Vcorliam, zijn (Kop- pen's) naam misbruikt bij het geplaatst krijgen van advertenties in een door de zen Voorham uit te geven telefoongids. Een onderzoek wordt ingesteld. Een Jeugdig avonturier. Dinsdagavond werd door de politie een 15-jarige jongen aangehouden, die ver klaarde uit de ouderlijke woning te Maas tricht te zijn weggeloopen. Morgen wordt hij op transport gesteld, teneinde aan zijn ouders te worden afgegeven. Goede Vrijdag. Alle-dag-kerk. De Ailedagkerk wordt nf et gehouden) van 1 April tot 16 April. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk. Weststraatf 's Morgens 10.30 u„ Ds. II. A. Enklaae Bevestiging van lidmaten. 's Avonds 7 uur, Ds. F. W. J. v. d.Poel Bediening van het H. Avondmaal Ned. Hcrv. Gem. (Westcikerk, WestpleinJ Geen dienst. Geref. Kerk (Julianapark). 's Avonds 8 uur, Ds. Joh. Meijnen Kerkdienst (Chr. MiL- Tehuis. KanaalwegJ Geen dienst Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Avonds 7.30 uur, Ds. N. v.d. Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Avonds 8 uur, de heer J. Rabel Hcrst. Evang. Luth, Gem. (Weezenstr.) 's Avonds 7 uur, Ds. A. Klinkenberg van Amsterdam. Voorbereiding en II. Avondmaal Doopsgez. Gem. 's Avonds 7 uur, Ds. P. J. Snudts Avondmaal. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, A. G. H. v. Hoogenhuyze, van A'-datn Oud-Katholieke Kerk (Larigestraat 78), Hedenavond 8 uur, bidstond. Vrijdag 30 Maart, 's morgens negen uur, Kerkdienst. Zaterdag 31 Maart, 's morgens acht uur, Kerkdienst. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: 's Morgens 10 en 's avonds 8 uur samenkomst. Verschillende sprekers. Leger des Hells. 10.30 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 's Avonds 8 uur, Bij hét Kruis. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 's Avonds 63/4 uur, Ds. M. v. Wichen Liturgische dienst met zangkoor. Buitenlandsch Overzicht pag. 1 Feuilleton 1 Radio-programma 2 Van links en rechts 2 De Rotterd. rechtbank eischt tegen een notaris wegens ver duistering van 80.000 gulden 2 jaar gevangenisstraf 2 Bomaanslag op een gebouw van een vrijmetselaarsloge te Cannes 2 Het ontslag van den secretaris der V.A.R.A. Uittreksel uit de brochure Zwertbroek2 De uitslag der verkiezing in Italië heeft bewezen dat heel Italië ach ter Mussolini staati Restitutie crisisaccijns op rund- vleêsch. T erugwerkende kracht tot 15 Octobet 7 De honen in de haringvisscherij bedroegen in 1933 nog niet ge middeld 18.per week 7 O'Duffy treedt weer op en zin speelt op burgeroorlog7 Militaire vliegtuigen in Oosten rijk. Schennis van het vredesver drag? 7 Omtrek-nieuws 6 Marktberichten 7 Marineberichten 7 Sportnieuws7 Dagelijks Witte Bioscoop", (7.30 uurji Dagelijks „Tivoli-Theater"(7 uur): Donderdag 29 Maart. Crisis-bioscoopvoorstelling. Tivoli, u. Zaterdag 31 Maart. Concert „Helders Fanfarecorps"Casino, 8.15 u. Zondag 1 April. Cabaretvoorstelling fam. Hofman. Musis Sacrum, 8 u. Revue „Hallo aansluiten". Casino, 8.15 Gymnastiekuitvoering Sportlustcafé Prins Hendrik, Julianadorp, 8 uur. Maandag 2 April Revue Hallo aansluiten". Casino, 8.15 u. Cabaret- en muziekavond. R.K. Volks bond, 8 uur. Wij verzoeken de medewerking van de besturen van vereenigingen en corpora'» ties om ons zooveel mogelijk opgave voot deze rubriek te verstrekken. Het is in het belang zoowel van de vereenigingen als van dr lezers, dat wij haar zoo volledig mogelijk kunnen opnemen. Gaarne tijdige opgave aan ons bureau; zoo beknopt mo» gelijk datum, zaal. soort van uitvoering en uur van aanvang. Op de envelop of de copie s.v.p. te vermelden, dat het voor deze rubriek is. Het is natuurlijk de be doeling alleen opgave van „openbare" bijeenkomsten te vermelden.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 9