De Algem. Coöperatie Nieuwe zaken. Zitting van het Kanton gerecht te Den Helder De rechtszaak Onnes van Nijenroae PASCHEN Uit het politie-rapport zeer mistig en get. heeft ze L schuwd, dat de auto geen licht, u Doordat hij zelf wegens den mist voorzichtig reed, is hem niets overkon maar de lichten van bedoelde auto niet ontstoken, 10 of 3 dagen. S. A chauffeur, te snel gereden. Hij ontk en de agent in kwestie zal worden hoord. Verdaagd. A. K., Anna 1 lowna, heeft op wilde eenden gejaagu bovendien met een carbidlantaarn gei pen. Tweemaal 10 of tweemaal 4 da met verbeurdverklaring van het gew< J. B., chauffeur, aan den verker- kant van den weg gereden. Verbat, voor het hooren van een getuige. j. kapper, 't Zand, zonder licht gereden n een motorfiets. Hij had geen goede ste ker, zegt hij. 5 of 2 dagen. Th. J. bediende. Heeft een groentenbak buite, uitgestald. De kantonrechter vindt he idioot; overal staan auto's waar ze niet mogen staan, en dezen man bekeurt men 3 of 1 dag. J. V., visscher, is door de motorbrigade bekeurd wegens „onnoodig stilstaan" (dit gebeurde op den bekenden hoek in onze vischbuurt). Verdaagd, ten einde de agenten alsnog te hooren. V., schilder, een handwagen gereden met verboden lichten, 2 of 1 dag. A. B. veehouder, met een voertuig met paard schuin over den weg gestaan en dien ver- sperd. 5 of 2 dagen. I. v. G„ slager met z'n fiets op het trottoir gereden. Hij had haast om een bestelling weg te bren gen, maar de kantonrechter heeft met die haastige slagersjongens niet veel op 5 of 2 dagen. Vindt u ook niet, dat het welletjes was voor vanmiddag, lezer? 't Was zoowat half vijf eer we op straat stonden. evenmiD aan het winkelpersoneel, dat al thans den Zaterdagavond tot het laatst toe in drukke winkels moet staan om ons nog te helpen aan wat snoep om mee te nemen, aan een klein souvenirtje voor nicht Betsy, aan een halsbandje voor Bobby, het hondje. We zullen.... ach, we zullen ons Paascbfeest vieren, ieder op zijn wijze, naar eigen wensch, behoefte of mogelijk heid. En we zullen straks, als de Paasch- dagen voorbij zijn, met een zucht van voldoening tegen elkaar zeggen: dat het, nou ja, wat gure, maar toch gezellige Paaschdagen zijn geweest. Zóó wenschen wij het onzen lezers toe Nog vóór de Paaschdagen valt melding te maken van een paar nieuw geopende winkelzaken. Het was wel een heele toer om het zoover te krijgen en er moest worden aangepakt, maar met hard wer ken moeten we allemaal, en vooral onze middenstanders, door het leven zien te komen. En dat harde werken is dan ook niet zoo erg, de hoofdzaak is, dat de zaak nu maar xendeert in haar nieuwe ge daante. Daar is in de Koningstraat de prachtige, ruime, lichte en vroolijke winkel waarin de heer Roozekrans zijn rijwielzaak heeft overgebracht. Men weet, dez« zaak be stond al eenige jaren op de Weststraat; de winkel daar was niet zeer ruim en daardoor was er ruimte tekort ont alles wat de heer Roozekians aan voorraden bezat, goed tot hun recht te doen uit komen. Dat is in het nieuwe pand ver beterd; er is hier overvloed van ruimte voor alle rijwielen, voor de waschmachi- nes, de lampen, de stofzuigers, die voor handen zijn, te etaleereu, alsook diverse electrische materialen en apparaten. Bo vendien is voor electrische lampen, ka chels enz. op de bovenverdieping nog een flinke toonkamer, die weliswaar nog niet gereed is op het oogenblik, maar die toch een denkbeeld geeft van de goede gelegenheid, die bier bestaat om de klanten te doen zien wat eralzooaan voorraad is. De heer Roozekrans heeft ook een herstelplaats voor een en ander. In den winter worden bovendien nog kachels, haarden, enz. gevoerd. Verder zijn er gascomforen en -fornuizen in soorten. De winkel vormt ook uiterlijk een aan winst voor de Koningstraat en zeker zullen er veel kijkers zijn voor al dit aantrekkelijks. En u weet, van kijken komt koopen ook. Sluisdijkstraat. In de Sluisdijkstraat 121 heeft de heer Tydema neen winkel goopend in lampe- kappen eu verlichtingsartikelen. Deze zaak was vi-oeger gevestigd op No. 135 en moest ook al uitzien naar meerder ruimte. De heer Tydeman heeft in de Spoorstraat reeds een winkel in deze verlichtingsartikelen; dit is de tweede van dien aard, die hij heeft geopend. Onze lezeressen weten, de heer Tydeman bezit de alleen-vertegenwoordiging van den Electro Ford-stofzuiger. /De\ fijnste KLEEDING NAAR MAAT? V bie dt U deze tegen uiterst lagen N. prijs. Vraagt schitterende staalcollectie ter inzage. duinen en loert op prooi. Het is of hij in de lucht hangt, terwijl hij zich snel klapwiekend in evenwicht houdt, zijn ronde kop naar beneden gericht. Plotse ling scbitt hij naar beneden en na een kort oogenblik zien we hem met een vogeltje (bij nadere beschouwing blijkt het een spreeuw te zijn) wegvliegen. Want duidelijk zie ik nu het roodbruin op rug en vleugels en de donkere dwarsband aan 't eind van den langen staart. Hoe machtig is tocb de natuur. Hoe veranderd is nu de natuur in dezen korten tijd van groei en nieuw leven Laten we hopen dat de vroege Pascben ons mooie lente dagen geeft, opdat een ieder, jong en oud, moge genieten van onze natuur en zich zelf tracht te verrijken met de zoo schoone en steeds nieuw blijvende natuur, en ook onder de jongeren, opdat zij de natuur leeren waardeeren. Joh. Zal Koning voor meineed vervolgd worden Emotioneele ochtendzitting. De twintigste zitting begint Donderdag met het hooren van een Duitschen ge tuige Dreme, die in 1927 procuratiehouder was bij een Duitsche verzekeringsmaat schappij. Op vragen van ue verdediging ant- woordt deze getuige a décharge, dat in 1927 bii zijn maatschappij de renstallen van Koning in Telgee werden verzekerd. Deze stal is 8 September 1927 afgebrand, en over de uitkeering zijn toen processen ontstaan tusschen de maatschappij en de crediteuren van Koning, die nml. zijn aan spraken op de verzekeringsgelden had ge cedeerd. Toen Koning in dit proces als getuige moest opkomen, vertelt de getuige, heeft Koning een vertegenwoordiger van de verzekeringsmaatschappij uit Dortmund, den heer Kölhel, naar Arnhem geroepen en hem gevraagd, wat het de maatschappij waard zou zijn, indien zijn verklaringen van zoodanigen aard waren, dat de maat schappij het proces zou winnen. Met dien heer Kölhel is deze getuige nog eens naar Arnhem geweest. Koning vroeg toen 35.000 Mark, voor welk bedrag hii elke ge- wenschte verklaring wilde geven. Hij wilde alleen niet ond«a* eede de vraag beantwoorden, of hij zelf zijn ren stal in brand had gestoken. Op dit voorstel is men niet ingegaan, temeer waar tusschentijds de kans op schikking zich voordeed. Langdurig wordt met dezen getuige nog van gedachten gewisseld over de gevoerde processen. Als Koning gunstig verklaarde voor de maatschappij, zou er niets ge beuren; zou hij ongunstig verklaren, dan zou de maatschappij voor den dag komen met het dossier over de onderhandelingen met Koning, om diens onbetrouwbaarheid aan te toonen. Naar aanleiding van deze besprekingen verklaart de officier, dat het O. M. wel partij is, maar niet partijdig wil zijn, en dat hij daarom alle stukken inzake Ko ning zal overleggen. Het betreffen klach ten tegen Koning in den loop der jaren ingediend inzake branden en een inzake oplichting, klachten die geen strafbare feiten hebben opgeleverd. De betreffende stukken legt de Officier thans over. Uit deze besprekingen blijkt, dat Ko ning in Duitschland gearresteerd is ge weest onder ernstige verdenking van brandstichting en uit het voorarrest is ge vlucht; dit valt af te leiden uit een schrij ven aan de Nederlandsche Justitie, waar in deze ontvluchting wordt gemeld en ge zegd, dat men Koning yo- vsn <fe grootste bedriegerijen. Getuige Kölhel, de verzen .„gent te Dortmund, vcordt hierna gehoord. Ook hij geeft dan de verschillende bijzonder heden over de zaak. De verzekering, ver telt hij, zou den post zeker nooit hebben afgesloten als ze toen had geweten, zooals later bleek, dat Koning niet meer eigenaar was van de paarden en die aan anderen had overgedragen: toch sloot Koning, als eigenaar, de verzekering. De heer Onnes, die er zeer slecht uitziet en reeds een krampaanval te doorstaan heeft gehad, voelt zich voorloopig niet langer in staat de zitting bii te wonen. Buiten zijn aanwezigheid gaat thans het verhoor beginnen van Koning. Hij erkent, dat hij te Arnhem gesprek ken heeft gehad, maar herinnert zich niet meer precies waarover. „Ik weet niet wat ik daarop antwoorden moet", lacht Koning schamper, als de pre sident hem de mededeeling voorhoudt van de getuigen, dat hij voor 35.000 mk. alles wilde verklaren wat men wenschte. „Het is te gek om alleen te loopen, dat kun je alleen van assuradeuren verwachten", roept Koning en hij voegt er aan toe, dat hij genoodzaakt wordt te verzoeken een strafvervolging in te stellen wegens smaad. De Duitsche getuigen worden weer voorgeroepen en blijven bij hun verkla ringen. Van hetgeen zij indertijd met Ko ning hebben gesproken, hebben zij nog denzelfden dag rapport opgemaakt. Langzamerhand raakt Koning meer en meer geïrriteerd. Hij insinueert tegenover den getuige, stelt de feiten anders voor, waarbij mr. Kappeyne opmerkt: „Presi dent, u merkt dat de vrees van den heer Onnes, dat Koning de zaken omdraait, niet ongegrond is". EEN PAASCH-OMELET, Gisterenmorgen om ongeveer half twaalf reed een auto uit de Jonkerstraat, de Spoorgraeht op, juist toen een wiel rijder de straat wilde passeeren. I)e fiet ser reed tegen den auto en een kist met Paasch-eieren, die hij voor op zijn rijwiel had staan, duikelde naar beneden, met het resultaat, dat alle kippen in den dop in een gelige brei naar den kanaalkant vloeiden. De wielrijder zelf bleef in den dop en kwam er zonder kleerscheuren af. Vrachtauto gestolen. Woensdagnacht werd de vrachtauto van een brandstoffenhandelaar hier ter stede uit een gesloten pakhuis ontvreemd. Vermoed wordt dat zich aan dezen dief stal een ontslagen knecht beeft schuldig gemaakt. Een uitgezonden politieradiobericht had tot resultaat dat de auto Donderdagmid dag reeds door de Kon. Marechaussee te Franeker werd inbeslaggenomen. Dronkenschap. Woensdagavond omstreeks 11.30 uur ■werd een beschonken marineschepeling, die zieh op den Kanaalweg bevond in het politieposthuis aan het Molenplein ter ontnuchtering in bewaring gesteld. Waarschuwing. De Burgemeester van Enkhuizen waar schuwt tegen Arie Oversier, geboren 1 Dee. 1891, te Rotterdam, colporteur, lig gende met een woonschip te Amersfoort, die met zijn zoontje Jan, 17 jaar, en Zwaantje Wals, geboren 23 Augustus 1917, te Amsterdam, met Christelijke lec tuur leurt en daarbij voorgeeft, dat de baten voor de zending bestemd zijn, wat onjuist is gebleken.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 10