Julianadorp 't Zand. Anna Paulowna. Wieringen. Schagen. Texel. Sport Koning spreekt op heftigen toon tegen den getuige en ineens protesteert mr. Kap- HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 31 MAART 1934. BILJARTWEDSTRIJD. Breezand. predikbeurten. n De nieuwe boot van •T.E.S.O. peyne: „President, Koning noemt deze ge tuigen infame smeerlappen". Ook mr Muller Massis protesteert tegen deze uit lating van Koning. Rechter mr. De Gaay Fortman: U komt nu in een nadeelige positie. Tegenover u staan twee beëedigde verklaringen van getuigen. Koning: Gaat u eens na, ik zou 35.000 mr. gevraagd hebben. Voor zooiets zou men zich toch b.v. met 3000 mk. tevreden stellen. Rechter: Toen ik u onlangs voorhield, dat u voor een paar duizend gulden het werkje voor mijnheer Onnes zou kunnen hebben opgeknapt, antwoordde u, dat u niet met duizenden werkte, maar met mil- lioenen. Nu draait u het om. Het is van het hoogste belang, dat er nu iets ten bate van uw geloofwaardigheid blijkt. Mr. Muller Massis zegt met stemverhef fing. dat nu gebleken is, dat Koning in strijd verklaart met hetgeen twee getui gen, die destijds onmiddellijk hebben ge protocolleerd, hebben gezegd. De verde diger verzoekt met klem daarom den Offi cier een vervolging wegens meineed in te st'llen. Na de pauze is de spanning in de zaal aanmerkelijk toegenomen; verdachte On nes is weer tegenwoordig en het getuigen verhoor wordt voortgezet. Als getuigen worden gehoord een twee tal inwoners uit Breukelen, in verband met de schetsteekening van het kasteel en de omliggende terreinen. Gehoord wordt vervolgens de tuinbaas, die de poort sloot. Dat de poort dien nacht heeft opengestaan, moet een zuiver toeval zijn geweest. Uitdrukkelijk verklaart ge tuige op vragen van den verdachte, dat de burchtheer hem direct noch indirect heeft opgedragen of doen te kennen geven, dat de poort dien nacht of in dien tijd open moest blijven. Nadat nog enkele tuinlieden zijn ge hoord, wordt buiten tegenwoordigheid van verdachte dr. Lichtenbelt gehoord, die eenige mededeelingen doet omtrent den gezondheidstoestand van verdachte. Deskundige concludeert, onder uitvoe rige motiveering, dat de preventieve hech tenis zeer nadeelig voor verdachte moet zijn. De kwaal, waarvoor deskundige den lieer Onnes jaren lang heeft behandeld, moet gedurende het jaar, dat dr. Lichten belt den heer Onnes niet heeft gezien, ze ker zijn toegenomen. Mr. Muller Massis verzoekt aan het slot der zitting de invrijheidsstelling. Op grond van hetgeen tot nu toe is ge bleken, aldus pl., meen ik, dat de marte ling van de voorl. hecht, niet langer mag voortduren en meen ik op eenigerlei wijze de invrijheidsstelling van verdachte te moeten vragen; hetzij, dat men hem uit het voorarrest ontslaat, hetzij dat de Rechtbank de voorloopige hechtenis schorst. President: Dus u vraagt het op grond van geen bewijs. Verdediger: Ik vraag het op grond hier van, dat op deze twee punten de zaak zoo aan het wankelen is gebracht, dat het moet worden betwijfeld of ze wel ooit weer stevig zal komen te staan. Mr. Kapeyne van de Copello sluit zich hierbü aan. Groote vraag in dit proces, zegt pl., is: Spreekt Koning waarheid? In deze zitting zijn Duitsche getuigen ge hoord, die de reputatie van Koning als ge tuige ernstig hebben aangetast. De officier, mr. Van Dullemen, meent, dat in den toestand niet buitengewoon veel veranderd is. Een enkel punt mag ter zitting eens wegvallen, er blijven nog ge noeg punten over, die in elkaar grijpen en die klopten op hetgeen Koning heeft uit eengezet. En daarbij moet worden be dacht, dat Koning zich toch door de be kentenis altijd zelf aan een strafvervol ging heeft blootgesteld. Van dr. Overbeek, die den verdachte heeft bezocht, heeft de officier mededee- ling gekregen, dat er geen reden is den verdachte in vrijheid te stellen en spr. kan daaraan dus niet medewerken. Mr. Muller Massis merkt nog op ten aanzien van de positie van Koning in deze zaken, dat hij niet zoozeer mede-verdachte als wel beschuldiger is. De voorloopige hechtenis van Koning is opgeheven, hij kan zich bewegen, hij heeft zelfs toestem ming gekregen met Paschen naar het bui tenland te gaan dat alles heeft hij aan zijn voorstelling van zaken te danken. Maar de heer Onnes wordt geestelijk en moreel in zijn verdediging belemmerd. De president deelt hierna mede, dat de rechtbank Zaterdag haar beslissing op dit verzoek zal geven en schorst te zes uur de zitting tot dien dag. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Ie Paaschdag. 's Morgens 10 uur, Ds. M. v. Wichen Zeudlngsgebouw „De Ster der Hope". Ie Paaschdag. 's Avonds 6.45, de heer J. Seveusma, van Amsterdam. TOONEELVOORSTELLING. Naar we vernemen komt het gereno veerde Loeven's Tooneelgezelschap van Alkmaar op Maandag 2en Paaschdag een schitterende tooneelvoorstelling geven in de groote zaal van den heer Schrieken, alhier. Opgevoerd zal worden het roman tische tooneelspel in 3 bedrijven, „Dokter Bavino", een sterk sprekende levens tragedie met een lach en een traan. Gezien de gunstige persbeoordeelingen over dit neg pas door den heer H. Bakker ge schreven tooneelwerk belooft dit te wor den een avond van bizonder kunstgenot. Na ontvangen uitnoodiging zal door de biljartclub „de Carambole" een wedstrijd worden gespeeld tegen de matadorenclub „de Nachtegaal", te Schagen. Bedoelde ontmoeting is bepaald op Woensdag 4 April a.s. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) Ie Paaschdag. 8 Morgens 10 uur en n.m. 3.30 uur, de heer P. Boon. 2e Paaschdag. 's Morgens 10 uur, de beer P. Boon VERGADERING „SPORTLUST. De voorzitter, de heer D. Stammes, gaf na de opening een overzicht over het af- geloopen vereenigingsjaar. De heer V. Kaan had bericht te willen bedanken als bestuurslid, daar bij vaak de vergaderingen niet kan bjjwonen. De heer B. Zon, die toch reeds de administra tie voerde, werd in zjjn plaats in het be stuur opgenomen als penningmeester en de heeien O. Slikker en H. Stellingwerff werden bij acclamatie als bestuursleden herbenoemd. Van het gemeentebestuur is bericht ontvangen, dat niet meer op teruggave van vermakelijkheidsbelasting gerekend kan worden. In kas is nog f 54.34. Uit vergelijking met cijfers van het vorige jaar bleek de vereeniging financieel ach teruit te zjjn gegaan. Op voorstel van het bestuur besloot de vergadering dit jaar twee draverijen te houden, n.1. op Zaterdag 10 Juni voor prijzen van f100, f40 en f20 en op Dins dag 24 Juli (laatsten kermisdag), waar voor de prijzen later vastgesteld zullen worden. De leden krijgen voortaan gezinskaar- len, zoodat ongehuwde gezinsleden vrij zijn van entrée betalen. De bloemententoonstelling beeft een klein batig saldo opgeleverd, zoodat men besloot er weer een te houden op 8 en 9 September. De groote verloting, hoofd prijs 2 paarden, zal 11 Sept. plaats hebben. Bij de rondvraag werd op voorstel van den heer Alkemade het inleggeld voor de eerste draverij bepaald op f 1.50 plus f 1 voor den bond. Knoeierij bij het dra ven zal zooveel mogelijk tegengegaan worden. Hierna sluiting. OUDERAVOND SCHOOL I. Na de opening door den heer K. Brug man, geeft het hoofd der school, de heer G. 't Hart, een terugblik over het laatste halfjaar, brengt 't Sinterklaasfeest in her innering en geeft den ouders gelegenheid wenschen, op- of aanmerkingen te uiten, waarvan echter niemand gebruik wenscht te maken. Na enkele mededeelingen, o.a. dat de avondschool tot het eind 18 leerlingen tel de, spreekt de heer 't Hart, in vervolg op een onderwerp van den vorigen ouder avond, over enkele leervakken, in het bij zonder over taal en rekenen. De vergade ring volgt een en ander met groote belang stelling. De pauze wordt op de gebruikelijke wijze besteed en dan leest de heer Hame link uit „de Witte" van Ernst Claes, een koddig verhaal van een span schooljon gens. De vergadering stelt ook dit zeer op prijs. Bij de rondvraag verzocht de heer 't Hart aan de ouders de kleeren der kin deren van een nummertje of naam te voor zien, waarna de heer Brugman, de heeren 't Hart en Hamelink dankend voor het geen zij tot het welslagen van den avond bijdroegen, de bijeenkomst sluit. BILJARTEN. De wedstrijd om het clubkampioen schap biljarten in café Slikker had tot uit slag: 1. K. Jongejan, met 4 gewonnen par tijen, won daarmee de uitgeloofde me daille; 2. G. Philipsen (3 gew. partijen): 3. K. de Groot (2 gew. partijen); 4. P. Wilms I gew. partijen 5. C. Philip sen. PREDIKREURTEN. Ned. Herv. Gem. Ie Paaschdag. 'sMorgens 10 u., Ds.M.A.Q. Vorstman Geref. Kerk. 'sMorgens 10 en 's middags 2.30 uur, Ds. S. U. Zuidema. 2e Paaschdag. 's Morgens 10 u., Ds. S. U. Zuidema BLAUWE WEEK. Door de afdeeling Wielingen van het N.V., (Ned. Ver. tot Afschaffing van Alc.h.h. Dranken, is bij het gemeentebe stuur vergunning gevraagd voor den ver koop van blauwe bloempjes op een der dagen tusschen Hemelvaartsdag en Pink steren. ZUIDERZEEWERKEN. Wegens beëindiging van zijn dienst verband bij de Zuiderzeewerken zal de heer Ir. J. Ringeling zjjn werkzaamheden per 15 April a.s. overdragen aan den Eerstaanwezend Ingenieur bjj de Zuider zeewerken, Ir. F. J. B. G. Geers. POLITIE. Gevondeneen portemonnaie, inhou dende eenig geld; een rijwielplaatje, enz. Verloren een paar motoi handschoenen. Inlichtingen bij den Gemeente-bode. EEN AANRIJDING. De arbeider Jb. D. te Hippolytnshoef, werd, toen hij naar zijn werk ging, op den Gemeenelandsweg plotseling door een luxe-auto uit Friesland aangereden en tegen den grond gesmakt, waarbij hij enkele hoofdwonden opliep. Direct werd geneeskundige hulp van Dr. de Groot ingeroepen, die de wonden verbond. Oorzaak der aanrijding was, dat van den luxe-auto een voorband sprong, de chauf feur zjjn stuur niet meer meester was en de auto een zijsprong ging maken en precies tegen den wielrijder aankwam met bovenstaand gevolg. Ook het rijwiel had averij bekomen. Burgerlijke Stand van Wieringen. van 23 tot en met 29 Maart. GEBOREN: Jantje, d. v. E. Drenth en J. de Groot; Gerrit, z. v. P. Nieman en V. Baas; Freerk, z. v. F. Koopman en C. Numeijer; Jurjen, z. v. L. Ploeger en L. Moorlag. OVERLEDEN: C. Lont, vr. 52 j., wed. J. Halfweeg; A. Smit, vr. 88 j., wed. O. Bais; A. Meijers, m., 16 j., zoon van D. Meijers en C. v. d. Schaft. VERGADERING HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. Afd. Wieringen. Donderdagavond hield bovengenoemde Vereeniging in 't Hotel „Centraal" van den heer S. Kaan een vergadering. Te ruim half acht opent de voorzitter, de heer O. J. Bosker, de vergadering en heet allen welkom. Direct daarop wordt overgegaan tot de op de agenda voor komende punten. Spr. brengt dank aan de Boerenleenbank, welke zoo bereid willig was het tekort der Landbouwten toonstelling 1933 ad f 500.bij te pas sen. Dan komt de verkiezing aan de orde van een drietal bestuursleden, welke allen herkiesbaar zijn (M. Bakker, J. Bosker en S. J. Koorn). Alle drie her kozen. Als punt van het programma volgt de rekening en verantwoording der tentoon stelling. Rekening H. M. v. L. (afd. Wieringen) dienstjaar 1933. Debet. Batig saldo 1932 f 65.75 Ontvangsten 610.— Credit. Afdracht Hoofdbestuur Bijdragen Diverse kosten Batig saldo f 675.75 f 409.50 160. 91.89 14.36 f 675.75 Tentoonstelling 1933. Ontvangsten f 2.762.42 Premiën en prijzen Kosten Verloting. Ontvangsten Uitgaven f 914.- 1.848.42 f 2.762.42 f 2.362.50 f 2.362.50 De voorzitter verzoekt den heeren J. Kooy, v. d. Welle en Jb. Dekker deze stukken te willen controleeren. j Thans geeft de voorz. het woord aam den heer Loeff van de L G. Farbeöi industrie Aktiengesellschaft te Amster->: dam (afd. Land- en tuinbouw). Deze heep houdt een duidelijke lezing over het nut der zelfbinder-giaan-maaimachines. Een buitengewoon goede spreker. Vervolgens vertoont hij eenige films die een en ander verduidelijken. Uit den aard der zaak was het een reclame voor de een of ^n- dere fabriek, hetgeen niets afdoet aan het feit dat vele landbouwers hun kennis hiermede hebben kunnen verrijken. Den Oever. VISSCHERIJ. In het begin van de week zag het er naar uit dat de haringregen buitengewoon overvloedig zou worden. Jl. Maandag werd ongeveer 250 last aangevoerd, een hoeveel heid die dit jaar op een dag nog niet was aangebracht. Doch Dinsdag was het weer precies andersom. Wel werden door enke len nog aardige partijen aangevoerd doch voor de meesten was een twintig a dertig kisten al veel. Ook de volgende dagen was per visscher over het algemeen de vangst niet groot te noemen, door slechts een paar werden groote partijen aange voerd. De prijzen waren ook zeer onregel matig en varieerden de laatste dagen van f 0.30 tot f 0.80 per kist. Een kist bevat ruim 2 tal. ZUIDERZEEWERKEN. Het dienstverband bij de Zuiderzee werken van lx*. J. C. N. Ringeling zal 15 April a.s. afloopen. De dienst van den heer Ringeling wordt overgenomen door Ir. F. J. B. G. Geers, eerstaanwezend Ingenieur bij de Directie der Zuiderzee werken te Harlingen. AANRIJDING. Dezer dagen werd de heer J. D. welke op een rijwiel gezeten was, aangereden door een passeerende vrachtauto. Door het plotseling springen van den voorband van den automobiel verloor de bestuurder zijn macht over het stuur en reed pardoes op den heer D. in. De heer D. werd tegen den grond gesmakt. De getroffene is er naar omstandigheden vrij goed afgekomen. Door den geneesheer wei-den eenige hoofd wonden en ontvellingen geconstateerd. Den bestuurder trof geen schuld. VERDEDIGINGSWERKEN OP HET KORNWERDERZAND EN TE DEN OEVER. Naar men ons mededeelt is vanwege de Genie jl. Woensdag te Den Haag aan besteed het bouwen van verdedigings werken als gevolg van de afsluiting van de Zuiderzee, het maken van betonnen gebouwtjes bij en het verrichten van werkzaamheden van verschillenden aard aan de verdedigingswerken op hetKoi-n- werderzand en bij Den Oever. De raming was f 125.500.De laagste inschrijver was de firma S. A. Sanders en H. Werner te Rijswijk voor f 112.000.-. FANCYFAIR MUZIEKVER. „APOLLO". De met de a.s. Paaschdagen te houden fancyfair voor bovengemelde vereeniging belooft heel wat te worden. In de concert zaal van den heer J. Lont, alhier, waar een en ander gehouden zal worden, hebben we alvast eens een kijkje genomen. En we kunnen niet andei-s zeggen dan dat alles een feestelijke en gezellige aanblik geeft. Er is veel werk van gemaakt. Als attracties noemen we het i-ad van avon tuur, een schiettent, ringwerpen, ja zelfs zagen we een postkantoor. Wat dit laatste moet beteekenen konden we nog niet te weten komen. Zooals men ons mededeelde, zijn de loten reeds gedurende enkele weken uitverkocht. Ook door de burgex-ij van den Oever en omstx-eken is weer op ondubbelzinnige wijze getoond welk een plaats „Apollo" in aller harten inneemt. Door den heer M. J. Bosker is een revue geschreven welke opgevoerd zal worden. Verder zullen er nog meer vermakelijk heden komen. We wenschen het fancyfair- comité met de komende feestdagen een groot succes toe. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Hippolytushoef). Ie Paaschdag. 's Morgens 10.30 uur, Ds. van Beek Ned. Herv. Gem. (Den Oever). Ie Paaschdag. 's Middags 2 uur, Ds. van Beek Doopsbediening. Na afloop stemming Ned. Herv. Gem. (Westerland). Ie Paaschdag. 's Avonds 7.30 uur, Ds. van Beek. Evangelisatie (Ned Herv. Gem., H.Hoef) le Paaschdag. *s Morgens 10 uur, de heer O. Deen 2e Paaschdag. Geen dienst. Evangelisatie Ned. Herv. Gem. Den Oever le Paaschdag. Geen dienst. 2e Paaschdag. 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen Doopsgez. Gem. (HippolytushoeD le Paaschdag. 's Morgens 10 u., Ds. H.W. Meihuizen Extra collecte. Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef. le Paaschdag. 's Morgens 10 uur, Preeklezen. *s Middags 3 uur, Cand. Oranje. 2e Paaschdag. 'sMorgens 10 uur, dienst. Geref. Kerk. (Den Oevex-). le Paaschdag. 's Morgens 10 uur, Cand. J. Oranje 's Middags 3 uur, Preeklezen. 2e Paaschdag. 's Morgens 10 uux-, dienst. SCHAGER MARKT. 0} - f - 4 Voor Paschen is iedere slager voorzien, zegt men. Dat was te merken op onze markt van 29 Maart j.1. De aanvoer was dan ook zeer gering. Prijs 28 ets. De duurste koe zal f 190 opgeleverd hebben. Op de kalf- en geldekoeienmarkt was aardig aangevoerd en nogal veel drukte. Hoogste noteering f 220. De handel in pinken gaat den laatsten tijd niet D3ar wensch. Nuchtex-e kalveren duurder en een vlugge handelde aan voer was weer beduidendhoogste notee ring voor de slacht f 13. Naar oude slachtschapen was weer veel vraag. Prijzen van 2034 gld. Vette over- houders waren niet aangevoerd. Voor overhouders van de weide was de handel aan den matigen kant; hoogste noteering van heel beste beesten f 20 Op de vette varkensmarkt was weinig drukte. De hoogste prijs was 19 ets. Handel trekkend. De noteering van big gen was iets minder bij de vox-ige week, daar er niet zulke zwax-e biggen waren aangevoerd. Schx-ammen, hoogste notee ring f 21. Handel redelijk. Op de kippenmarkt komt meer handel. In paarden was niet veel handel. Deze handel begint weer op te leven in Mei en Juni. Burgerlijke Stand van Schagen Van 22—29 Maart 1934. GEBOREN: Geertruida Margaretha, d. v. P. Barendseix en M. M. Schoonder- woerd; Lucia Christina Anna, d. v. M. P. N. Meijer en M. Kruijer POLITIE. Verloren: een tasch met boeken, een muts, een dop van benzixxetank. Gevonden: een bos sleutels, een portemonnaie. Over het te water laten van de „Dokter Wagemaker", de nieuwe boot van T. E. S. O., deelt men ons welwillend het vol gende mede: Woensdagmiddag om half drie werd het nieuwe schip de werf afgevierd in tegenwoordigheid van het bijna voltallig bestuur van T. E. S. O. en den heer Abr. Wagemaker, die als zoon van wijlen dok ter W'agemaker zijn familie bij deze plech tigheid vertegenwoordigde. Nadat de boot te water gelaten was, sprak de directeur der N.V. Wilton in een der kantoren het bestuur toe en bood T. E. S. O. zijn ge- lukwenschen aan. De heer W. Rap, voorzitter van T. E. S. O. dankte den directeur voor zijn feli citatie en gaf uiting aan zijn tevredenheid, dat dit oogenblik daar was. Hiermede was de plechtigheid afgeloopen. Naar wij ver nemen, was het bestuur zeer tevreden over de werkzaamheden van „De Wilton", die voor zoover reeds kon worden vastgesteld, uitsetkend werk geleverd heeft. Natuur lijk kan nog geen volledig oordeel geveld worden, daar de machines nog niet in het schip geplaatst zijn. Het schip zal nu van Rotterdam gesleept worden naar de Wil ton-werf te Schiedam, waar de machine geheel gereed staat en met een reusachti- gen kraan in de nieuwe boot gebracht zal worden. De stoomketel bevond zich reeds in het schip. Voor het verder afwerken van de nieuwe boot zullen nog wel onge veer zes weken noodig zijn, zoodat de „dokter Wagemaker" wel niet op den vastgestelden datum (1 Mei) gereed zal zijn, doch stellig wel vóór de zomerdrukte. CAFE-LUNCHROOM „HAVENZICHT" Wederom is het Haventerrein te Oude- schild met een prachtig modern gebouw, naar een project van den architect D. Saai uit Alkmaar, verrijkt. Zooals bekend is, moet het voormalige café „Havenzicht", vroeger het aloude „Schippershuis" ten gevolge van de geweldige havenwei-ken, die hier zyn verricht, verdwijnen. Even verder, juist in de uiterste Westelijke bocht van de haven beeft de eigenaresse Mej. Wed. T. C. Bakker, een prachtig, geheel naar de eischen des tijds ingerichte nieuwe zaak laten bouwen. Wjj zjjn giste ren eens een kijkje in de nieuwe inrichting, die met de Paaschdagen wordt geopend, gaan nemen. Reeds van verre eiaeixi uien aan den eigenaardigen bouwtrant, den voortreffe- ljjken stijl van den heer Saai; het café, tevens lunchroom, is op de eerste ver dieping gelegen, hetgeen zeer vele groote voordeelen met zich brengt, in de aller eerste plaats heeft men beneden een over dekte stoep verkregen, die een prachtige ruimte biedt voor *t plaatsen van rijwielen enz. terwijl weegbrug etc. in de beneden verdieping zeer op hun plaats zijn. Verder is door deze hooge ligging het uitzicht xxit het café buitengewoon mooi geworden, wij raden ieder aan, dat eens te gaan zien toen wij in het café aankwamen kwam juist de „Marsdiep" uit den havenmond de haven binnenvaren, waarop men uit de breede ramen van de zaal een aller aardigst gezicht had. Geheel het café is van stroomend water water voorzien de logeerkamers (drie in getal) kantoor, woonhuis, toiletten, alles is uitnemend in orde. Vooral treft overal het buitengewoon mooie uitzicht dat men uit alle ramen dezer moderne lunchroom heeft. Wjj wenschen de familie Bakker, veel succes met haar nieuwe onderneming. Het café is gebouwd onder dagelijkseh toezicht van den heer M. Bact, uit Alk maar. Aannemers waren de heeren T. Trap, Gebi'. Timmes, Firma W. de Vries Zn. en C. Brenxer, die het werk tot volkomen tevredenheid van architect en eigenai'esse hebben afgeleverd. AFSTANDSMARSCH WANDELSPORT- VER. „TEXEL" 2e PAASCHDAG. De grootste club, die mee zal doen, is de Haagsche Wandel Sport Vereeniging „De Vierdaagsche", deze komt met eexx club van 33 personen. Hierop volgt Vlieg kamp „De Kooii" met 20 man. De inschrijving van Texel is niet mee gevallen. Dit komt doordat er reeds zoo veel te doen is op den Tweeden Paaschdag. Er zijn echter nog enkele plaquettes meer besteld; zij, die nog wenschen xnee te wandelen, kunnen zich op Tweeden Paaschdag, 's morgens om 10 uur, nog op- gevexx in Hotel „De Oranjeboom". Om 10.30 wordt gestart van de Groene- plaats, direct door de Bixxrienburg, over de Steeneplaats, de Waalderstraat, Waalder- weg; de Waal 10.55. Oudeschild 11.40. Door den Prins Hendrikpolder naar Den Hoorn 12.45 Langs het fietspad naar Bos th en Duin, aankomst half twee. Hier wordt een half xiur gerust. Om 2 uur door het Wes terslag naar het, strand naar de Koos 3.20 Vertrek de Koog 3.35, aankomst Den Burg 4.30. Op den Koogerweg wordt de groep verwelkomd door het Faixfarecorps. dat voor dezen mai*sch weer zoo welwillexxd was zyn medewerking te verleenen. Ds. Boswijk zal op de rustplaatsen voor voetverzorging zorgdragen. De heeren Van der Meulen en H. Room hebben de contróle op zich genomen en zullen eventueele uitvallers in hun auto meenemen. Burgerlijke Stand van Texel Van 27 t.m. 29 Maart 1934. GEBOREN: Biem, z. v. J. Brouwer en N. van der Vis! Hendrik Willem, z. v. H. J. Rejj en D. T. A. Smit; Tjeerd, z. v. W. Douma eix J. de Bloois. ONDERTROUWD: C. Kuiter en L. Kalf. Gevonden: 1 portemonnaie en 1 zak kammetje. Oudeschild. BEGIN VAN BRAND. Door het warmloopen van den tractor ontstond gisteren een begin van brand bij den heer A. Bakker, aan den nieuwen weg. Door den hevigen wind was men be- bevreesd geworden, dat de brand zich zou uitbreiden. De motorspuit van Den Burg werd ontboden, maar gelukkig behoefde dez geen dienst te doen. Men heeft den brandenden tractor uit den schuur gere den en zelf den brand kunnen blusschen. Oosterend. TENTOONSTELLING HANDEN ARBEID. Woensdagmiddag had te Oosterend in de O. L. School onder zeer groote belang stelling een tentoonstelling plaats van de werkstukken, die de leerlingen van den cursus «Handenarbeid* onder leiding van Mej. Spaan vervaardigd hadden. Wat ver vaardigd was zag er zeer mooi uit. keurig snijwerk was gemaakt, als lampekappen, pijpenrekken, courantenhangers, enz. OESTERTEELT. Door de firma Salm uit Yrseke (Zee land) werd weder een aanvang gemaakt met het uitzaaien van oesters. De resul taten van dit bedrijf zijn nogal bevre digend. O.L. SCHOOL GESLOTEN. Donderdag is de O.L. School te Oost in tegenwoordigheid van B. en W. dezer gemeente gesloten. PREDIKBEURTEN, le Paaschdag. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u. Ds Visser. Waal, v.m. 10 u., Ds. vau 't Hooft Oosterend, v.m. 10 u., Ds. Kok. Den Hoorn, 's av. 7 u., Ds. v. Petegem De Oocksdorp, v.m. 10 u., Ds. Petegeui. Oudeschild, v.m. 10 u„ Ds. Scholte Doopsgez. Gem. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Vis. Geref. Gemeente Den Burg, geb. Fanfare, 'sav. 7.30u. Ds. v.d. Leer. Oosterend, v.m. 10 u. en n.m. 3 u. Ds. v.d. Leer. Geref. Kerk (H. V.). Oosteren d, v.m. 10 en 3 u. de heer Fokkuma, van Amsterdam, 2e Paaschdag. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 uur, Ds. v. Petegem Koorzang. O o ster end, v.m. 10 u., Ds. Groenenberg van Vlaardingen. 'sav. 8 uur, Zangdienst. Den Hoorn, v.m. 10 u., Ds. Visser Koog, v.m. 10 u., Ds. van 't Hooft Ou d e s c h i 1 d, v.m. 10 uui-, Ds. Scholte Doopsgezinde Gemeente. Oosterend, v.m. 10 uui-, Ds. Vis. Gereformeerde Kerk. Oosterend v.m. 10 uur, Ds. v.d. Leer Gereformeerde Kerk (H.V.). Oosterend v.m. 10 u., de heer Fokkema van Amsterdam. Daar vorige week wegens het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder, alle voetwedstrij- den werden afgelast, vragen de voor de beide Paaschdagen vastgestelde wedstrijden weder onze volle aandacht. De wedstrijden om het landskampioenschap zullen eerst 15 April worden hervat, zoodat het uitsluitend de resteerende competitiewed strijden zijn, waarop voetbal-Holland in de komende feestdagen zijn aandacht concen treert. Aangezien in sommige afdeelingen de laatste wedstrijden tevens de beslissing zul len brengen, zal het op de diverse voetbal weiden niet aan de noodige belangstelling ont breken. AFDEELING 1 ae klasse A. HRC treft het niet daar zij, niettegenstaande de zeer goede resultaten die zij uit de laatste wedstrijden hebben weten te behalen, voor de zware taak staan in den uitwedstrijd tegen A'cmaria Victrix op den ien Paaschdag, min stens één punt te moeten behalen. Winnen of gelijk spelen beteekent voor HRC buiten ge vaar zijn, maar verliezen de roodhemden dan zal een beslissingswedstrijd tusschen dezelfde clubs noodzakelijk z'jn. Wel staan de kansen voor HRC dus veel gunsiger dan voor Alc- maria Victrix, maar dergelijke wedstrijden worden nu eenmaal niet altijd gewonnen door de club die het beste voetbal speelt, doch veeleer door haar die haar zenuwen het beste de baas is. Intusschen zij het de rooden gege ven in dezen wedstrijd niet alleen hun bestf spel te ontplooien, doch hopenlijk zullen zij er ook in slagen de hoofden koel te houden. Slaagt men hier in, dan zien wij het resultaat rr.et gerustheid tegemoet Promotie degradatie ae klasse. In deze afdeeling wordt tusschen WA, UW en Vriendenschaar de strijd ingezet om een plaats in de tweede klasse, met den wed strijd NVVVriendenschaar. WA kan dus nog even de kat uit den boom kijken, alvorens zelf in het strijdperk te moeten treden. 3e klasse A. Alle tien clubs uit deze afdeeling komen 2en Paaschdag in actie. Aan den Bohveg krij gen de withemden bezoek van OSV. Wint OSV dezen wedstrijd dan is zij tevens kam pioen. Of het echter heel gemakkelijk zal zijn om Helder de punten afhandig te maken trek ken wij wel heel sterk in twijfel. De Kenne- mers staat voor een veel eenvoudiger taak nu zij Assendelft op bezoek krijgt. Aangezien het puntenverschil tusschen De Kennemers ien OSV slechts één bedraagt volgt hieruit dus, dat bij een eventueele nederlaag van OSV en een overwinning van De Kennemers, de laat ste kampioen is. Levert de wedstrijd aan den Bolweg een gelijk spel op, dan zou rekening houdende met een overwinning van De Ken nemers, een beslissingswedstrijd noodig zijn. De spanning is dus ongeëvenaard. Verder is de wedstrijd DWVWeervogels van groot belang voor de laatste, met het oog op de bezetting van de onderste plaats. Dat de kans om nog voor de fatale plaats gespaard te blijven, voor de Zaandammers uiterst ge ring is, daarover zijn de geleerden het vrijwel eens. Purmersteijn—Hollandia is van geen belang, echter zijn wij toch benieuwd of de bruinhem- den er weer eens in zullen slagen van Hol landia te winnen. KW gaat naar den over kant van het IJ om De Meteoor partij te geven. Een puntenverdeeling zal hier wellicht het resultaat zijn. 3e klasse B. Aangezien Zaandijk reeds kampioen is en RODS definitief onderaan staat, zijn de wed strijden: RODSOosterpark; HalfwegDe Yolewijckers en SchinkelhavenZRC van ieder belang ontbloot. Reserve it klasse A. KFC 2 zal AFC 2 in een laatste treffen moeten verslaan om daarmede de feestvreugde in het KFC-kamp volledig te doen zijn, want winnen beteekent voor KFC 2 dat zij kam pioen is'. HRC 2 krijgt tegen VSV 2 een laat ste kans om zich in veiligheid te stellen. Blauw Wit 3 speelt thuis tegen DWS 2, het is niet twijfelachtig wie hier met de punten gaat strijken, waardoor de Zebra's leelijk in het ge drang komen.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 11