Oost-Indië. Wieringerwaard. Marktberichten. HFI DERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 31 MAART 1934. Door een drijfriem gegrepen. Buitenland Groote scheepsramp in de Chineesche wateren. Brand op een boerderij. Verduistering van een half millioen franks. De zaak-Stawisky. Aardschokken teBoekarest Effectensmokkelaars gearresteerd. Tegen de menschen- roovers. De arrestaties in verband met den moord op Prince. De berechting van de muiterij op ,De Zeven Provinciën". Burgerlijke Stand H' w""v,n idSÏE!%w- s-eiik Stoomvaartberichten RAADSEL DER „VERDWENEN DIAMANTEN" OPGELOST. Krakowski aangehouden. Te Amsterdam is de Antwerpenaar Krakowski gearresteerd, die getracht zou hebben een verzekeringsmaatschappij voor 105.000 op te lichten, door een val- sche aangifte van diefstal van een paar naar Weenen gezonden paketten diaman ten, welke echter alleen wat papier be- v atten DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Woensdagmorgen is het 8-jarig zoon- tje van den heer A. van Dyk, terwijl hij op den Eperweg met zijn rijwiel reed, juist op het oogenblik dat twee auto s elkaar passeerden, vermoedelijk doordat hij te veel links van den weg hield, door een der auto's overreden en op slag ge dood. KIND VERDRONKEN. Te Maastricht is Woensdagmiddag de 7-jarige Frans Pletsers, wonende Kleine Gracht, die bij het kanaal naar de vis- schers stond te kijken, van de daar aan gebrachte trap gegleden en in het water gevallen. Tóen hij na acht minuten eruit werd gehaald, waren de levensgeesten reeds geweken. Jongen ernstig gewond. Gistermiddag zou in de Leeuwarder stoomwasscherü „Ozon" de16-jarige (J. Hutting een riem om de schijf leggen. Hij had daartoe een ladder tegen een as ge plaatst. Vermoedelijk gleed de ladder uit, waar hij op stond en heeft de jongen zich aan de as vastgegrepen, die door <je fa briek loopt. Op hetzelfde oogenblik knapte de riem af, waarvan een eind zich om het lichaam van den jongen sloeg. Aanvanke lijk werd het ongeval niet bemerkt en de riem omwond als het ware den hals en het lichaam. Toen de machinerie was stop gezet, kreeg men gelegenheid het slachtoffer te bevrijden. De jongen was bewusteloos en had een ernstige wonde aan het achter hoofd. Bovendien had htj een gecompli ceerde breuk aan den rechter bovenarm opgeloopen en was een zijner beenen ge broken. In levensgevaarlijken toestand is de jongen naar het stedelijk ziekenhuis vervoerd. EEN MOOIE GIFT. Het Middlesex-ziekenhuis heeft een gift van 80.000 pond ontvangen van den heer E. W. Weyerstein voor den bouw van een afdeeling voor radiologie. Men heeft bovendien de toezegging omvangen van een gift voor een moderne afdeeling voor onderzoek met x-stralen. VOOR DE SLACHTOFFERS VAN DE AARDBEVING IN BRITSCH-INDIË. 40.000 pond. De Lord-mayor van Londen heeft een chèque van 40.000 pond ter hand gesteld aan den Britsch-Indischen commissaris te Londen als eerste bijdrage van het Man sion Housefonds voor de slachtoffers van de aardbeving in Britsch-Indië. ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE TRIPOLIS. Op een straatweg bij Tripolis sloeg een bestelauto van een Italiaansche firma, waarin 8 personen gezeten waren, over den kcp. Een Italiaansche vrouw werd op slag gedood terwijl een inboorling korten tijd later aan de gevolgen van zijn ver wondingen overleed. De overige zes per sonen, waaronder 2 Italianen, werden vrij ernstig gewond. TSJIANG KAI-SJEK EN KANTON. Streeft Tsjiang Kai-sjek naar het presidentschap? De Times verneemt uit Hongkong, dat Tsjiang Ivai-sjek aan Tsjang Hai-tong, den militairen gouverneur van Kanton, het vice-presidentschap van China heeft aangeboden. Hieruit wordt nu afgeleid, dat Tsjiang Kai-sjek voornemens is, zelf president van China te worden, welke waardigheid na den dood van Soen Jat- sen door niemand was bekleed. DE FILMCENSUUR IN DUITSCHLAND. De film Manner um eine Frau, op aandrang van het propaganda- ministerie verboden. De correspondent van de Nw. Rott. Crt. te Berlijn meldde Donderdagavond: De film Manner um eine Frau (Pricefighter and the lady) is van 16 Maart tot en met gisteren in het theater Capitol alhier met groot succes vertoond. De film heefteen uitstekende pers gehad en met name de oud nationaal-sociaüstische bladen Voel- kische Beobachter en Angriff waren vol lof. Deze film wordt echter hedenavond niet meer vertoond, want zjj is zoowel in de Engelsche als in de Duitsche versie voor het geheele rijk verboden. OOSTENRIJKSCHE GEVANGENEN ONTSLAGEN. In Oostenrijk zijn met Paschen een root aantal politieke gevangenen in vrü- leld gesteld. ANTI-FASCISTEN IN ITALIË GEARRESTEERD. De Italiaansche pelotie is een groep Tu- rijnsche anti-fascisten op het spoor ge komen. Er zijn 20 personen gearresteerd. EEN FAMILIEDRAMA. Gisternacht heeft een 29-jarige vrouw van Indo-Chineesche afstamming haar man, een officier, die in het westen van Parijs woont, door een schot in het hoofd gedood en zich daarna een kogel in de borst geschoten. De vrouw is in zorgwek- kenden toestand naar een ziekenhuis ge- bi acht. TWEE KINDEREN VERBRAND. In een slaapkamer in de Ehrenstrasse te VVuppertal, waarin twee kinderen van 31/. en 5 jaar zonder toezicht silepen, is Woensdagavond brand uitgebroken. De brandweer vond de kinderen dcod in bed, waarschijnlijk in den rook gestikt. Men vermoedt, dat de kinderen met lu- cifers in een kleerkast zijn geweest om naar hun nieuwe pakjes te zien. SAMUEL INSULL. De Meotis te Stamboel. De Meotis met Samuel Insull aan boord, is vandaag te Stamboel aangekomen. Het schip wordt door de politie be waakt. 800 menschen verdronken? Volgens een Reuterbericht uit Kanton zouden 800 menschen zijn verdronken, die zich bevonden op een visschersvloot van 300 scheepjes, welke op de Oostkust van Kwantoeng (Zuid-China) in een storm was geraakt. Drie dooden. Te Gross-Hammer bij Eisenbrod (N.-O.- Bohemen) is op een boerderij brand uit gebroken. De boerin, de 15-jarige dochter en de 12-jarige zoon zijn in de vlammen omgekomen. Een 9-jarige zoon is met ern stige brandwonden gered. Alleen de boer bleef ongedeerd. De oorzaak van den brand is nog niet opgehelderd. Bij de Geneefsche Hypotheekbank. Bij de Geneefsche Hypotheekbank, een publiekrechtelijke instelling, heeft men verduisteringen ontdekt, die door den 50- jarigen ambtenaar Jean Dick moeten zijn gepleegd. Volgens zijn e.gen beken tenis heeft hij voor een bedrag van ruim 500.000 Zwitsersehe francs verduisterd, waarvan een ander, in wiens opdracht Dick zou hebben gehandeld, zich 400.000 francs zou hebben toegeëigend. Deze an dere zou echter naar Frankrijk zijn ver dwenen. Het onderzoek zal moeten uitmaken, in hoever Dick's verklaringen juist zijn. Tot nog toe is geconstateerd, dat Dick ge speculeerd heeft, welke speculaties zijn mislukt. Hij moet een strooman gehad hebben, die bij verschillende Geneefsche banken de door hem verduisterde papie ren heeft gedeponeerd. Sensationeele arrestaties te verwachten? De Fransche detective Peudepiece en de juweelendeskundigen Seror zijn Don derdagochtend van Londen naar Parijs teruggekeerd. Zij hebben ongeveer 60 a 80 foto's genomen van documenten, die in verband staan met den verkoop der ju- weelen. Op deze documenten komen, naar de Daily Herald meldt, de namen van ver schillende Franschen voor, die iets met de transacties te maken hebben. Nieuwe gerechtelijke maatregelen zijn daarom te verwachten. O.m. zou het waarschijnlijk zijn, dat dezer dagen één van de rijkste mannen van Frankrijk, wiens anam voorloopig nog streng geheim wordt ge houden, zal worden gearresteerd. De Kamerleden Hultn en Proust, uit de s»cialistisch-radicale party gezet. De uitvoerende commissie van de so- cialistisch-radicale partij heeft de afge vaardigden Hulin en Proust, die betrok ken zijn in de zaak Stawisky, uit de partij gezet. De tweede lijkschouwing: zelf moord. De deskundigen, die de tweede schou wing van het stoffeljjk overschot van Sta wisky verricht hebben, hebben een rap port gepubliceerd, waarin zjj mededee- len, dat het Iyk slechts één wond vertoond, veroorzaakt door een schot uit een vuur wapen, dat met den loop tegen het lichaam is afgevuur. Er bestaat geen spoor van geweldpleg'ng en de geconstateerde ver schijnselen komen overeen met die welke gewoonlijk in geval van zelfmoord wor den waargenomen. Donderdagavond 23.15 uur M.E.T. heeft men te Boekarest twee krachtige aard schokken gevoeld. Onder de bevolkine brak een paniek uit. Men rende de straten op ket schijnt echter dat in de stad neer. schade is aangericht. Men had nog nim mer zulke sterke schokken te Boekarest waagenomen. D.N.B. meldt uit Berliin De effecten controle commissie heeft in samenwerking met de politieke poli zeven effecten-smokkelaars onder wie Joden, gearresteerd. In opdracht van per sonen, die zich iti Zwitserland en Neder land in veiligheid bevinden, hadden de z ven »boeven« effecten ter waarde van 160 000 Mk. bijeengebracht, die over grens zouden worden gesmokkeld. I politie was echter op de hoogte en heeft de geheele bende Woensdag en Donder dagmorgen in arrest gesteld. Zij zullen zich voor den rechter moeten verant woorden. Dader tot 50 jaar gevangenschap veroordeeld. Manny Strewl, een voormalig drank smokkelaar te Albany, die was gepakt als medeplichtige aan de ontvoering van John J. O'Connell Jr. (iemand die behoort tot een familie, die een rol speelt in de politieke wereld van den staat New York) is veroordeeld tot 50 jaar gevangenis straf. De man is 30 jaar. Hij heeft niet enkel als tusschenpersoon gefungeerd tusschen de eigenlijke ontvoerders en den oom van den geroofden O'Connel, maar was ook medeplichtig geweest aan de ont voering zelf. De familie O'Connel had 40.0000 losprijs betaald. Strewl hoorde het uitgesproken vonnis aan zonder uit de plooi te komen. Hij heeft zijn medeplichtigen niet verklapt. Eindelijk meent men de moordenaars van raadsheer Prince op het spoor te zijn. De bekende inspecteur van politie, Bony, moet ze aangewezen hebben. Een verklikker, Angelo, die dezer dagen uit Londen overgekomen is, heeft het aan gebracht Men moet nog afwachten of baron de Lussats, Venture, ook Carbone genaamd en Spirito inderdaad schuld hebben. Tot nu toe. ontkenden zij hard nekkig en de draden, die de politie in handen houdt, zijn heel broos. Gedurende twintig uren zijn zij ondervraagd,zonder dat dit blijkbaar iets tastbaars opleverde. Naar men weet worden zij van moord, roof en heling beschuldigd. Omtrent de beweegredenen "tast de jusitie in het duister, tenzij deze houding voorgewend is. Aanvankelijk werd gedacht, dat het den moordenaars er om te doen was het ontvangstbewijs in handen te krijgen van de juweelen, die Stawisky, alvorens de vlucht te nemen, verkocht had, welk be wijs ten slotte in handen van den raads heer gekomen zou zijn. Een onderzoek naar eenige verdachte auto's duurt voort. VONNIS IN ZAAK-SCHUMACHER. De Oostenrijksche Heinnvehrman, die den Duitschen soldaat Schumacher bij de Beiersche grens heeft doodgeschoten, is veroordeeld tot twee maanden arrest, met een proeftijd van twee jaar. Het O.M. ging in beroep. ONGELUK IN EEN STEENGROEVE. Vyf dooden. In de steengroeven Carrières de la Meuse te Seilles bij Andenne is gister middag een rotsmassa van 4000 ton naar beneden geploft. Vijf arbeiders werden lettelijk vermorzeld, een zesde slachtof fer werd met gebroken ledematen opge nomen en zal waarschijnlijk in het leven blijven. DE SNELLE BEVOLKINGSAANWAS VAN MOSKOU. De inwoners van Moskou verklaren, aldsu Reuter, dat hun stad thans op drie na de grootste stad ter wereld is. Deze verklaring wordt gebaseerd op het resul taat van de jongste volkstelling, waar- uit is gebleken dat Moskou thans 3.662.000 inwoners heeft, hetgeen ver geleken met acht maanden geleden een vermeerdering is van 250.000. Volgens de opgave van de Whitaker's manack bedraagt de bevolking der 8™°^ steden echter voor Londen 8.202.818. voor New York 6.930.446. Tokio 5.312.000, Berlijn 4.000.000, Chi- cago 3.376.438, Sjanghai 3.200.000, Pa rijs 3.871.000 en Moskou 2.800.000. TE VEEL GENEESHEEREN IN SPANJE. Te weinig in Egypte. De statistieken uit Madrid, aldus meldt Reuter, hebben uitgewezen, dat er in Spanje te veel doktoren zijn, zoodat velen hunner in jammerlijke omstandig heden verkceren. Te Cordova, Corunna en Saragossa is 50 pet. van het aantal doktoren werk loos. te Malaga 40 pet. en te Barcelona 30 pet. In de medische faculteit van de univer siteit te Valladodid studeeren op het oogenblik 1000 studenten terwijl in de qe- heele provincie slechts 500 hunner ge- plaatst knunen worden. In tegenstelling met Spanje bestaat er jrj gypte een tekort aan geneesheeren. 9i7oaantj' dokt,ers bedraagt daar slechts zi/U en dezen komen tijd te kort om de zieken zorgvuldig te behandelen. DE TOESTAND IN HET TSJELJOESKINKAMP. Te Moskou heeft men een draadloos bericht van prof. Schmidt ontvangen waarin verklaard wordt, dat de toestand in het kamp van de bemanning van de Tsjeljoeskin gunstig is. De draadlooze verbinding met Kaap Wellen is zeer goed. De weersomstandigheden zijn echter on- ounstiq en zullen het reddingswerk onge twijfeld bemoeilijken. Prof. Schmidt ste t derhalve voor beter weer af te wachten en dan pas reddingspogingen te doen. 1 e Vankaren is een vliegloods voor de nieuw aangekomen Engelsche vliegtuigen aange legd. DE ZAAK VAN KAPITEIN H. De elsch van het Hol. Batavia. De advocaat-fiscaal eischte tegen kapitein H., die door den Krijgsraad te Tjimahi wegens verduistering tot acht maanden gevangenisstraf met vervallen verklaring uit den militairen stand was veroordeeld, bevestging van dit vonnis. Vonnissen van het Hof. Aneta meldt uit Batavia: Het hoog militair gerechtshof heeft den marinier der eerste klasse H. J. B. tot drie maanden gevangenisstraf veroor deeld wegens opzettelijke ongehoorzaam heid en heeft den marinier der eerste klasse B. S., die terecht stond wegens het niet-opgeven van wat hem bekend was omtrent de plannen tot dienstweigering, opzettelijke ongehoorzaamheid en het zin gen van het bondslied, vrijgesproken van het hem ten laste gelegde. Voorts deed het hof uitspraak inzake de groep-G., bestaande uit 27 inlandsche schepelingen. G. werd overeenkomstig den eisch veroordeeld tot vijf jaar gevan- genisstrai, met ontslag uit den dienst en ontzetting uit het recht om bü de gewa pende macht te dienen. Van de overigen wijzigde het hof een aantal vonnissen van den zeekrij'gsraad. Een der beklaagden werd zwaarder, 19 werden lichter ge straft. De straffen varieeren tusschen 1 jaar en drie maanden en vijf jaar. De laatste groep minderen. Op 16 April a.s. zal de laaste groep Ruiters voor het hof terechtstaan. Deze groep bestaat uit 23 Europeesche mari niers. Daarna rest nog slechts de behandeling der officieren. COtiP. BOERENLEENBANK. Ledenvergadering van de coöperatieve Boerenleenbank, gehouden op Donderdag 29 Maart 's avonds half acht, ten huize van den heer H. v. d. Woude. Voorzitter H. K. Koster, secretaris P. J. Visscher. De voorzitter opent de vergadering en herdenkt het ontvallen lid van den Raad van Toezicht, wijlen den heer N. Koppes. Door den heer O. Schenk wordt rapport uitgebracht, namens de commissie voor het nazien der rekening. Deze sloot in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f 772.063.21. Verder werd door den Kassier het jaarverslag uitgebracht, hier uit stippen wjj aan: 283 spaarders maak ten van de bank gebruik; het totaal der ontvangsten bedroeg f 1.145.123.94, de uitgaven f 1.141.563.44; het reservefonds bedraagt f 14.567.40; de winst over 1933 bedraagt f 2.317.14, die aan het reserve fonds wordt toegevoegd. Voorgesteld wordt de rente voor spaar ders op 3 °/q en voor loopende rekening op 4 V4 °/o te stellen. Aangenomen. Verkiezing van 2 leden van het bestuur (aftredend de heeren D. en J. Kaan). Deze werden met algemeene stemmen herkozen. Daarna volgt verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht (vacature wijlen de heer N. Koppes). Hiervoor wordt ge kozen de heer C. Rezelman Jz. De heer Zijp geeft een verslag der gehouden ver gaderingen. Benoeming afgevaardigde en plaats vervanger, naar de vergaderingen waar de leenbank vertegenwoordigd behoort te zijn. Gekozen als afgevaardigde P. J. Visscher, plaatsvervanger zal door het bestuur worden aangewezen. Benoeming van een plaatsvervangend lid der commissie voor het nazien der rekening 1934. Gekozen werd de heer K. Zander, welke zijn benoeming aannam. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting volgde. van Den Helder 29 en 30 Maart. GETROUWD: Th. Damen en J. M. Klip: J. Kromhout v. d. Meer en M. Kleijn; H. Vissers en J. Bieze: J. v. Rheede en N. D. Quant: M. Jansen en G. Tepper; C. v. d. Mast en M. P. Graaff. BEVALLEN: H. M. A. Kruk—v. d. Bergh. d. OVERLEDEN: J. Bosman, 65 j.. wed. J. Koning 79 j. Haven van Nieuwediep. 30 Maart 193.4. ,Ki^KS,y en vertrokken ,,D<pllèr Nederlandsche motorschoener .Aangekomen van IJmuiden en vertrokken naar Den Oever Nederlandsche vrachtboot „Juliana". 31 Maart 1934- Aancekomen van Londen en vertrokken naar" Harlingen Nederi. motorschoener „Margrietta". HR. MS. „K XIV" EN „K XV". De onderzeebooten K XV en K XIV onder hevel van den luit. ter zee le k J. L K Hoeke en den luit. ter zee 2e kl. O. dé Booy, zijn op 27 dezer van Aden ver trokken. Catechisatie. De Vice-admiraal brengt ter kennis dat tot r2 April a.s. door Ds. Tollenaar geen catechi satie voor de Gereformeerde schepelingen zal worden gegeven. Luit. ter zee 2e kl. L. de Brouwer wordt binnenkort van zijn plaatsing bij den dienst in Oost-Indië hier te lande terugverwacht. Bij Kon. besluit van 28 Maart is met 4 April de kap. ter zee C. ter Poorten eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. pantserschip Her tog Hendrik en het bevel over dien bodem op gedragen aan den kap.-lutt. ter zee CE. L. Helfrich. Off. van adm. 2e kl. J. C. Meershoek wordt S April overgeplaatst van Hr. Ms. pantserschip Hertog Hendrik naar de Marinekazerne te Amsterdam. Off. van adm. 2e kl. C. A. de Poorter, on langs uit Oost-Indië teruggekeerd, wordt 9 April geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wacht schip te Vlissingen. Bij beschikking van den minister van defen sie zijn de volgende plaatsingen gelast. met 29 Maart de hoofdoff. van gez. 2e kl. J. Boosman belast met de betrekking van chef van den geneeskundigen dienst der zee macht te Willemsoord; met 3 April de luit. ter zee 3e kl. C. H. Frijlink aan boord Hr. Ms. Evertsen en A. J. Schouwenaar aan boord Hr. Ms. Z 6; met 4 April de off. van den M.S.D. der 2e kl. A. A. Bruins bij de Onder- zeedienstkazerne te Willemsoord en J. W. van Wingerden aan boord Hr. Ms. Piet Hein; met 5 April de luit. ter zee der re kl. F. Stam aan boord Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord en jhr. H. A. van Foreest belast met het bevel over Hr. Ms. Gruno; met 6 April luit. ter zee 2e kl. J. P. A. Dekker aan boord Hr. Ms. Nautilus; met 9 April de luit. ter zee 2e kl. H. P. Muller aan boord Hr. Ms. Wachtschip te Vlissingen; met 10 April de luit. ter zee 2e kl. G. Quint bij de Onderzeedienstkazerne te Willemsoord; met 11 April de off. van den M.S.D. 2e kl. H. de Roode aan boord Hr. Ms. Evertsen; met 13 April de luits. ter zee 3e kl. F. Bruyn aan boord Hr. Ms. Evertsen, J. Bus- semaker aan boord Hr. Ms. Nautilus en G. A. Donker aan boord Hr. Ms. Van Speyk; met t6 April de luit. ter zee ie kl. jhr. F. M. van Suchtelen van de Haare te 's-Gravenhage bij "het departement van defensie, die der 2e kl. J. K. Kempees, H. D. Claus, A. H. W. von Frij- tag Drabbe, S. S. W. v/d Woude, L. B. J. Dom- mers, allen aan boord Hr. Ms. Wachtschip te Wil'emsoord, L. J. Jarman bij de Marineka zerne te Amsterdam, de off. M.S.D. 2e kl. H. van der Houwen bij het vliegkamp De Kooij, G. E. J. Groenendaal bij de Onderzeedienst kazerne te Willemsoord; met 27 April de luit. ter zee 2e kl. F. W. van Dulen bij het Kon. Instituut voor de Marine te Willemsoord, C. W. T. baron van Boetzelaer bij de Onderzee dienstkazerne te Willemsoord, de off. M.S.D. 2e kl. F. C. v. d. Sterre aan boord Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord; met 1 Mei de off. M.S.D. ie kl. H. W. Poldermans aan boord Hr. Ms. Friso; met 4 Mei de öff. M.S.D. 2e kl. A. J. Romijn aan boord Hr. Ms. Hertog Hendrik; met 14 Mei de off. van adm. 2e kl. J. H. Siegers te Amsterdam; de luits. ter zee 3e kl. R. J. Deibei, T. M. Bedeaux, P. W. C. de Vos, L. E. van Laer en de off. van adm. der 3e kl. J. B. Kempers, allen dienende aan boord Hr. Ms. Hertog Hendrik, met 14 April ter beschikking gesteld; de luits. ter zee 3e kl. M. C. van Hoorn, dienende aan boord Hr. Ms. Medusa, W. F. van der Valk Bouman aan boord Hr. Ms. Douwe Aukes, W. van Son en A. M. Niessink, dienende aan boord Hr. Ms. Wachtschip te Vlissingen, met 3 April ter beschikking gesteld. Ondervolgende officieren en schepelin gen zijn aangewezen om, behoudens onvoor ziene omstandigheden, naar Nederland terug te keeren: Per m.s. Johan de Witt, 28 Febr. '34 van Tj. Priok: Vice-Admiraal J. F. Osten. Per m.c. Sibajak, 7 Maart 1934 van Tj. Priok: Matroos 3e kl. A. W. de Wit. Per m.s. Chr. Huijgens, 11 Apr'i '34 van Tj. Priok: Opper-schippcr C. Mallie, kwartiermeester B. M. Knuijff, idem N. Holthuizen, korp.-tele- grafist G. Wieringa, korp.-konstabel A. Dek ker, korp.-schrijvere C. Spaans, idem W Francoise, korp.-kok F. P. Reinderts, idem H. Hul nier. Per m.s. Slamat, 18 April '34 van Tj Priok: Majoor-telegrafist A. J. Woltering, serg.- torp.maker J. de Munck, serg.-machinist M. A. B ok, serg. der mariniers T. Meert, korp. der mars. P. Brans. Per m.s. Dempo, 9 Mei '34 van Tj. Priok: Serg.-torp.maker M. J. P. Zoons, majoor konstabel R. Haak, serg.-telegrafist G. van der Es. Per m.s. Sibajak, 30 Mei '34 van Tj. Priok: Kwartiermeester A. Mul. Per m s. Johan van Oldenbarnevelt, 16 Juni 34 van Tj. Priok: Korp.-telegrafist M. van Emmerik. Overplaatsingen. Serg.-telegrafist T. J. Scharp van Kaz. Adam naar Evertsen, 9 April '34. Serg.-konst. C. Gelton van Wachtschip h ïllemsoord naar id., 18 April '34 Maj -torpmr J. W. Minkcls van Schorpioen naar id., 28 Maart '34. Serg.-torpmr. G. L. Logmans van Schor pioen naar Piet Hein, 28 Maart '34 A'SVTv- T'B,oin""m- m"?™ d" L"n' M' «- Serg.-konst. P. H. van de Pavert van April '34. naSr WaChtSchi" Willemsoord, 16 Serg.-macht. C. H. Licsker van Wachtschip Willemsoord naar v. Speijk, 88 Maart '34 Majoor-mout. C. v. Schieveen van Evertsen naar Kaz. O.z.dt., 10 Mei '34 van Piet Hein naar idem, 17 Mei 34. Serg.-móntcur W J. Schmol van Wachtschip W ïllemsoord naar Evertsen, .7 Mei '34. Serg.-monteur J. Leering van Kuz. q 2d naar Piet Hein, 17 idem. Idem J. W. A. Engelbarts van idem naar Wachtschip Willemsoord, 17 Mei '34. Serg.-konst. P. J. van Wijk van 11. Hendrik naar Wachtschip W'llemsoord, 5 Mei '34. Idem A. J. Balk van Wachtschip Willems. oord naar H. Hendrik, 5 Mei '34. Serg.-telegrft. T. J. Scharp van Kaz. Am- strdam plaatsing aan boord Hr. Ms. Evertsen nader bepaald op 16 April 34- Bootsman J. van den Ende, idem P. \iOB_ derman 9 April geplaatst bij den herhalings cursus voor Duiker. Majoor-macht J. Moen 3 April toezicht op de conversatiewerkzaamheden aan boord van de Eilerts de Haan beëindigd. Bevorderingen in Oost-Indië. 1 Oct. 1933: marinier 2e kl. L. M. Geluk tot marinier ie kl.; idem J. Kuijpers tot idem- idem J. de Bree tot idem; idem W. M. v Aesch tot idem; idem R. Quast tot idem; idem P. Dingemanse tot idem; idem J. van Rijn tot idem; idem T. J. M. Arens tot idem; marinier 3e kl. C. Geleijnse tot mariner 2e kl. 1 Nov. 1933: seinersmaat L. Verhagen tot korporaal-telegrafist; matroos-konst. J. Stijger tot korporaal-konstabel. 28 Nov. *933: stoker-o.man H. Rijstenbil lot korporaal-machinist. ie Dec. 1933: matroos 2e kl. J. F. v. d. Hoek tot matroos ie kl.; id. M. A. Havermans tot idem; stoker ie kl. J. M. Leurgans tot stoker olieman. 16 Dec. 1933: serg.-machinist C. J. Remijn tot majoor-machinist. i Jan. 1934: serg.-konstabel A. Feenstra tot majoor-konstabel; serg.-telegr. N. Geldhof tot majoor-telegrafist. 24 Jan. 1934: serg.-geschutm. J. J. Willem- sen tot majoor-geschutmaker. De aanwijzing voor thuisvaren van den korp.- inacht. J. M. van Wolferen, op 28 Febr. '34 van Tj. Priok, per m.s. Johan de Witt, is inge trokken. De aanwijzing voor thuisvaren van den sei nersmaat A. F. Rolsma, op 17 Maart 1934 van Tj. Priok, per m.s. J. P. Coen, is ingetrokken. Met ontslag uit den zeedienst. 6 Mei '34: stoker 2e kl. J. Jongepier. 30 Maart '34: marinier ie kl. H. van Riet schoten. 10 April '34: matroos 3e kl. F. J. Klaassea 1 Mei '34: korp.-konst. T. de Vries. 1 April '34: schipper F. W. Möhlman. 1 April '34: marinier ie kl. J. Visser. 30 Maart '34: majoor-torpmr. A. P. Pomper. Met ontslag uit den Zeedienst in Ned.-Indië, IS April '34: seinersmaat A. F. Rolsma. HEI.DERSCHE EIERVEILING. 29 Maart. Aangevoerd 26,138 kippeneieren: 48—Si kg 2.20—2.30, 52—54 kg 2.20—2.40, 55—57 kg 2.30—2.50, 58—60 kg 2.30—2.50, 6163 kg 2.402.60; 747 eendeneieren 1.80 1.95; 30 ganzeneieren 8.00. Alles p. 100 st. ALKMAAR, 30 Maart. Kaasmarkt. Aangevoerd 47 stapels, wegen, e 80,000 kg. Fabriekskaas: 43 stapels kleine 19, waarvan stapeltje 21; 2 stapels commissie 18. .Boerenkaas: 2 stapels kleine 19. Alles met rijksmerk, handel matig. ALKMAAR, 30 Maart. Graanmarkt. Aangevoerd 229 hl als: 22 hl voertarwe 3.25—4; 31 hl gerst chev. 5.50 —5.6o; 99 hl haver 6—7.15; 30 hl boonen, w.o.bruine 7.5010, citroen 10, duiven 8.259.50 en witte boonen 16; 1 hl kana riezaad 7.60; 5 hl geel mosterdzaad 11.75; 1 hl blauwmaanzaad en 40 hl erwten, w.o.: kleine groene 89, groote 1920, grauwe 1434 en vale erwten 2030, alles per 00 kg. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Maart. 7800 kg roode kool 2.906.40; 24,000 kg gele kool 4.307.40; 2300 kg Deensche witte kool 5.707.50; 1900 kg uien: uien 1.40 1.90, gele drielingen 0.80 en 2500 kg boeren kool 1.20, alles per 100 kg. NOORDSCHARWOUDE, 30 Maart. Aanvoer 300 kg aardappelen: bl. eigenhei- :n.ers_ 2.20; 1600 kg uien: grove uien 2.10, drielingen 0.80, gele uien 1.401.70; 46,200 kg roode kool 2.606.70, d.s. 2.204.20; 13.800 kg D. witte kool 5—7.10, d.s. f 5.10; 28,000 kg gele kool 4.40—6.80, d.s. 4.60— 5.80, taaie gele kool 6. Alles per 100 kg. Stoomvaart Mij. Nederland. Christiaan Huygens, 29 Maart te Batavia. Poelau Tello, t., 27 Maart v. Singapore. Johan van Oldenbarnevelt, u., 30 Maart v. Genua. Simaloer, t., 29 Maart v. Batavia. Tajadoen, t., pass. 27 Maart Perim. Kon. Holl. Lloyc Flandria, u., 29 Maart v. Pernambuco. 1 ernambuco, u., pass. 29 Maart Vlissingen. Kon. Paketv. Maatschappij. Nieuw Zeeland, pass. 27 Maart Thursday Isle# lasman, 28 Maart te Port Natal. Rotterdamsche Lloyd. Kertosono, t„ 30 Maart v. P. Soudan. Kota Agoeng, u., 29 Maart v. Suez. Kota Baroe, 29 Maart te Bremen. Kota Pinang, t., 30 Maart v. Singapore. Kot» Tjandi, t., pass. 29 Maart Gibraltar. Sibajak, t., pass. 30 Maart Sagres. Samat, u., 29 Maart v. Colombo. Buitenzorg, t., pass. 29 Maart Perim. Dempo, u„ 29 Maart te Southampton. Palembang, t., 28 Maart v. Colombo. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Almelo, 29 Maart te A'dam. Ariadne, 29 Maart v. A'dam. Orestes, 29 Maart v. A'dam.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 6