Let volgende week Stadsnieuws TE M P 1 Het Fjorden-diorama DERDE blad verhooging gas- en electrici- teitsprijzen. demonstratie aerochaise. Visscherij. vooral op de aankondiging van G meerite- avondvakteekenschool. Een diamanten echtpaar. Pass. Ass. Kantoor VELTHUYS REISBUREAU PREDIKBEURTEN Op' en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoog water (Texel) Wintertijd. Maan April' op: ond.: Z 1 20 57 22.23 M 2 D 3 23 47 W 4 00.00 D 5 V 6 Z 7 1.03 2.02 5.33 5.51 6.16 6.51 7.43 8 52 2.44 10.15 Zon opond 5.35 18.31 5.33 18.32 5.30 18.34 5.27 18.35 5.25 18.37 5.23 18.39 5.21 18.41 Hoogwater sm. nam. 9.34 9.47 10.0 10.17 10.34 10.25 H.09 11.28 11 52 0 00 0.14 0.40 1.10 1.45 Licht op voor alle voertuigen. Zaterdag 31 Maart Zondag 1 April Maandag 2 18.59 19.01 19.02 Aan het Instituut „Mercurius", Loodsgracht 72, slaagden voor het diplo ma maohineschrijven, me}. A. Verschoor en de heer G. Bonarius, beiden alhier. DANKBETUIGING H. M. DE KONINGIN. Het bestuur van de vereeniging „Moed, Volharding, Zelfopoffering" mocht van den particulieren secretaris van Hare Ma jesteit een schriftelijke dankbetuiging, namens Hare Majesteit, ontvangen, voor zijn condoleanties ter gelegenheid van het overlijden der Koningin-Moeder. EEN ZILVEREN VERPLEEGSTERS JUBILEUM. Zuster J. M. Vermeulen. Zuster Johanna Maria Vermeulen, de directrice van het Verpleeghuis aan de Dijkstraat, herdenkt Zondag 1 April den dag van haar 25-jarig verpleegstersjubi leum. Zij werd 11 Mei 1889 te Utrecht geboren; achtereenvolgens was zij daar na werkzaam in Bergen op Zoom, 's-Her- togenbosch en Rotterdam. In Rotterdam werkte ze eenige jaren in een tehuis voor ouden van dagen. In Haarlem en Heemstede was ze eerst wijkverpleegster, daarna hoofdverpleeg ster in de vrouwen-kliniek van Dr. van Rooy, thans Professor te Amsterdam. In 1933 vertrok ze naar Amsterdam, waar ze 8 jaar werkte in het Tessel- schade-ziekenhuis en in het Wilhelmina- Gasthuis. In deze laatste inrichting heeft ze eenige jaren als 1ste verpleegster en waarnemend hoofd dienst gedaan. In Dec. 1930 kwam ze naar Den Hel der. Alhier is ze begonnen met een bureau voor kraam- en ziekenverpleging. In Dec. 1932 is het Tehuis voor Dames geopend aan de Dijkstraat. REDDINGMONUMENT. Blijkens een advertentie in dit nummer wordt a.s. Dinsdagavond te 8 uur in de kleine zaal van Casino een vergadering gehouden door het Uitvoerend Comité in zake ee* reddingmonument hier ter plaatse, waarin belangrijke mededeelin- gen zullen worden gedaan. De vergade ring is voor iedereen toegankelijk. NEDERL. REISVEREENIGING. De afdeeling Den Helder is voornemens op 8 April een autotocht te organiseeren naar de groote voorjaarsbloemententoon stelling te Rotterdam. Deze tentoonstel ling geeft een interessant beeld van bui ten- en binnenlandsche culturen. Een en ander zal u een denkbeeld ge ven hoe de bloemkweekers tot in de perfectie hun vak verstaan. Onder des kundige leiding zal men worden rondge leid. Na afloop rondvaart door de haven. We twijfelen niet of voor dezen tocht zal wel belangstelling zijn. Zie verder de advertentie la dit blad. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 nur tot 2en Paasch- dag 's morgens 9 uur is alleen geopend de apotheek van H. J. Rootlieb, Binnen haven. Op 2en Paaschdag is alleen geopend de apotheek der firma SmeetsSnel, V est- straat. Van Dinsdag 3 April tot Maandag 9 April wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door A. P. Hoolmans, Spoorstraat. TWEEDEN PAASCHDAG GEEN VERSCH BROOD. De Heldersche Bakkerspatroons-vereen, deelt in een advertentie in dit nr. mede, dat in verband met het Paaschfeest Maan dag a.s., tweeden Paaschdag, geen verse i brood verkrijgbaar zal zijn. „HELDERS MANNENKOOR". I)ir.: A. J. Leewens. Dinsdag 10 April geeft bovengenoem de liederlafcl een tweede concert in dit seizoen in Casino. Als soliste is geëngageerd, de sopraan zangeres, mevrouw Dora Schrama uit Velsen. Voor de pauze zal de soliste een twee tal aria's van Mendelssohn en Handel vertolken, terwijl ze na de pauze Holt. liederen van Zweers en van 1 ussen- brock zingt. Aan het koor zelf is een niet geringe taak toebedeeld. Door het zingen van nei bijzonder stemmingsvolle «Golgotha» van Neumann en het 5 stemmige »deKotsin Zee. van Richard Hol, zal van de zan gers veel toewijding en uithoudingsi er- mogen gevergd wcrö.-n. Behalve deze nummers komt van 't koor op het program- HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 31 MAART 1934. t^r tl.0HgoI°.0rulen^elbS0hn's 'Beati Hortul* Moftft«? chtenis van H. m. de Koningin- en 7Piföen eet]'8e nummers in opgewekten en zelfs vroolijke trant. een"afWtbe^endmaking, opgenomen op een advertentie-pag. deelt de directeur der waier- en Lichtbedrijven mede, dat de P ijzen voor gas en electriciteit verhoogd zijn alsmede de meterhuur voor de gas- en electnciteitsmeters. Het is één onzer plaatsgenooten, in samenwerking met den leider van het oiyogheeulaboratorium te Leiden, mogën gelukken een gassenmengsel samen te k. ii ?aardo»r. mogelijk is een ballon, die met dit mengsel gevuld wordt op. pl.m. 3.5 m zwevende te houden, ter wijl aan de ballon een gewicht bevestigd kan worden van ten hoogste 100 kilogr. Er is nu een chroom-nikkelen stangen- stelsel geconstrueerd, dat in combinatie met den gas-gevulden balion ongekende perspectieven opent. Tusschen de stangen kan n.1. een stoeltje bevestigd worden, waardoor zwe vende boven de menschen, die op den beganen grond zich bevinden, men wed strijden, optochten, enz. kan volgen. Het geheel is opvouwbaar en kan ge borgen worden in een koffertje van 40 X 10 X 25 cm. Het ligt in de bedoeling deze vinding zoo goedkoop mogelijk uit te voeren, zonder de veiligheid in gevaar te bren gen. Ten slotte nog iets over het gebruik van het toestel. Het gassenmengsel wordt geborgen in een stalen flesch, voorzien van kraan. De balion is vervaardigd van een gasdicht weefsel met ventiel. Om te voorkomen, dat men al zweven de van plaats zou kunnen veranderen; bevindt zich in het koffertje een uit- sehuifbare stalen buis, voorzien van ver scherpt einde. Door deze buis in de aarde te steken kan men al vasthoudend een permanente plaats innemen. De demonstralie van dit vernuftig toestel zal plaatshebben voor Den Helder a s. Zondag, le Paaschdag, te 3 uur, op het weiland »De Ton*, gelegen aan de Boerhavestraat (nabij de Watertoren). Voor Alkmaar Zondag over een week op de Markt, om half vier. De visscherij stond deze week geheel in mineur. En dat niet omdat er geen visscherij was of omdat het weer te ruw was, neen dat was de oorzaak niet. In tegendeel, nu eindelijk de wind eens in de goede hoek zit, is er inderdaad haring genoeg, ja. in overvloed zelfs. Maar waar we in een vorig schrijven er al de aandacht op vestigden, en de vrees uitspraken dat wanneer er veel haring aangevoerd zou worden, waarschijnlijk de prijs sterk zou dalen, dat is thans reeds bewaarheid en vlugger dan menverwachtte: na eenige dagen van flinke haringvangst is de. piarkt gezakt, tot een .belachelijken prijs Nu is de week voor Paschen, van ouds bekend, ais te zijn een slechte week voor den visscherman; want niet waar, om dezen tijd van het jaar zijn de eieren meestal goedkoop en het gebruik brengt nu eenmaal mee: met Paschen eten we liever paaschbrood met eieren dan visch. Maar dit is toch niet de hoofdzaak, de voornaamste oorzaak is, gebrek aan af zetgebied, Onze grootste en voornaamste haringafnemer is Duitschland altijd ge weest, maar thans wordt er heel weinig haring naar Duitschland uitgevoerd, dank zij de betalingsmoeilijkheden en wellicht, de verminderde koopk i achtonder het volk. Met Frankrlik sn België is het al niet beter gesteld; buitengewoon hooge" in voerrechten en contigenteering, het zyn zeer ernstige handelsbelemmeringen, en het gevolg is dat bij aanvoer van eenige beteekenis de markt spoedig overvoerd is, want bet binnenlandsch gebruik kan lang niet alles opnemen, met a!s gevolg sterke prijsdaling, omdat er veel meer aanbod als vraag is. Het zelfde verschijnsel doet zich mo menteel ook voor met de garnalen. Van de afgeloopen week waren er flink gar nalen te vangen, vangsten van een paar honderd kilo per vaarluig waren geens zins uitzondering, maar hoe aangenaam een goede vangst ook immer zij, thans is de visscherman er niet door gebaat, om reden het product zoo goedkoop is (7—9 ct. per kilo) dat er toch geen boterham mee te verdienen valt, ook al om dezelfde reden als we hierboven varmeldden. Voor de garnalen is het contigentnaar Frankrijk uitgeput en mogen niet voor 11 April weer garnalen worden ingevoerd. Met de aangevoerde Noordzeevisch was het al niet beier. Hopen we dat er weer spoedig een gunstige omkeer mag plaats hebben en de visscherij weer meer loonend worde. Bevorderd mar de 2de klasse: J. Been, C. Beekma, H. Boon, P. G. Koenen, I). C. Drupsteen, M. DordmUndt, J. van Dok, A. C. Geils, A. Koeleman, P: Klaver, Th. Pompert, A. Ran, G. Veldman en L. Verschoor; niet bevorderd 4 leer lingen. Bevorderd naar de 3de klasse: C. Bregman, L. C. Dienaar, J. Grommel, J. Helder, S. de Jong, F. D. Lampert, F. Muntjewerf, Th. J. Schaatsenberg, F. H. v. d. Vliet; niet bevorderd 5 leerl. Bevorderd mar de ide klasse: H. Brons, W. Hellema, J. W. Sw^ager, H. J. Sandkuijl, P. de Zee, J. Buisman, K. Bijl, C. Th. de Boer, N. van Dijk, G. Grande, H. T. B. de Jong, A. A. Klik, C. de Kok, J. Muntjewerf, P. Ramler, S. Ran, L. Snijder, R. Steeman; niet bevorderd geen. Bevorderd mar de 5de klasse: H. J. Boogaard, S. Botter, J. Bakker, J. H. Bosveld, P. Bakker, N, v. Gent, ,St feter- tog, H. de Jong, G. Jordens, C. G. Ji Ebk- kers, J. W. Malder, G. N. Moorman. P. Vonk, S. J. v. Zoonen, G. Oudijk, S-*de Wit, H. J. Aberson, B. Aberson, M. Beers, W. Bontes, H. Duvaloois, F. Pronk, W. Wegman, L. Gersen, W. J. Kriinen en A. Schooneman; niet bevorderd 3 leerlingen. Getuigschrift werd uitgereikt aan: P. Stam, J. H. A. Schrijver, P. J. ,Brom- lewe, Ch. van Dam, H. Kok, A. A. V. Pel, Morgen, Zondag 1 April, hopen de heer F. Nieman en mevrouw M. Nieman- van der Hoeven een zeldzaam jubileum te herdenken. Is een gouden bruiloft al iets dat de moeite van het vermelden waard is, bij het echtpaar Nieman komen daar nog een tiental jaren bij en zeker laat het zich aanzien, dat er ook nog wel een koperen boven op deze gouden bruiloft zal komen. Want de heer Nieman is nog maar amper 80 jaren en levenslustig voor 50. Natuurlijk komt zooiets in de krant, en hier heeft U dan ook het meer-dan- gouden echtpaar, in de bloemetjes. Eenige bijzonderheden volgen hieronder. De heer F. Nieman werd 7 Januari 1853 hier ter stede geboren; zijn echtge- noote 9 December 1855, ook in Den Helder. Beiden woonden vanaf hun pril ste jeugd, zonder onderbreking, in Den Helder. Evenals vele inwoners, kwam ook de heer Nieman reeds op zeer jeugdigen leeftijd met de zee in contact, een contact, waarmee de basis voor een eervolle zee mans carrière gelegd werd. Na eenige groote reizen, waarop vele werelddeelen bezocht werden, trad hij in 1876 in dienst bij het loodswezen. De tijd gedurende welken hij in dienst van het loodswezen was, gaf hij blijk van uit stekend zeemanschap. Dat dit zeeman schap hoogelijk gewaardeerd werd en nog steeds gewaardeerd wordt, moge blijken uit de belangstelling van hooge marine autoriteiten (kortom, van hoog tot laag) bij zijn in Januari van dit jaar gevierden 80sten verjaardag. Vier jaren heeft de heer Nieman als loods bij de marine gevaren en in deze vier jaren heeft hij vele schepen, o.m. de „Dolfijn", de „Argus", de „Suriname", enz., goed door de stormen heengeloodst. Ook in dezen tijd gaf hij weer blijk een kennis op navigatiegebied te bezitten, die hem, en met recht, tot een der beste zee- loodsen van Nederland stempelde. Is het te verwonderen, dat een derge lijke loods ook zijn eigen huwelijksbootje voor gevaarlijke gronden bewaarde? In 1907, na een diensttijd van een en dertig jaar, in welke periode hij geduren de 8 jaar werkzaam was als loodsschip- per le klasse, kreeg de heer Nieman pensioen. Het echtpaar Nieman woont sinds Fe bruari van dit jaar bij een dochter iri, Bentveldweg 7, Bentveld, Aerdenhout. Het diamanten echtpaar NiemanVan der Hoeven A. Triest, A. Tesselaar. J. G. Zwaneveld, J. Koster, P. Snel, J. Snijder; afgewezen geen. Afdeelinp electriciens: Bevorderd naar de 2de klasse: J. Berkhout, S. Biersteker, A. C. v. Dijk, J. Groote, F. J. Neerhof, G. M. v. d. Poel, W. G. Rab. J. v. d. Sande, H. J. Sandkuyl, B. de Zee; niet bevorderd 1. Getuigschrift werd uitgereikt aan: D. Abbenes, G. Hopman, J. Kok, J. Kos ter, J. Ch. Sturk, L. v. Zoonen; geen ge tuigschrift ontvingen 3 leerlingen. Afdeeling schilders: Bevorderd mar de 2de klasse: K. Bakker; niet bevorderd 2 leerlingen. Bevorderd naar de 3de klasse: J. Bontes, A. J. v. d. Bergen v. d. Grijp, H. Brouwer v.w., A. B. v. d. Ham, H. L. H. Horsman, D. Geus, J. Schendelaar, J. C. Snijder, C. Abbenes. Bevorderd naar de 4de klasse: H. B. Coenen, H. Koopman, L. J. Tb. Stahlecker. Bevorderd naar de 5de klasse: J. Jansen en P. B. J. J. Sandkuijl. Getuigschrift werd uitgereikt aan: J. Stark. Afdeeling schoenmakers: Bevorderd naar de 2de klasse: G. H. Wittenberg en H. de Wolff; niet bevorderd 1. Getuigschrift werd uitgereikt aan: G. J. van den Berg, H. G. Dordmundt en J. Kiesling. EEN SUPERIEURE FILM-VOORSTELLING. De Crisisfilm voorstelling van Donderdagavond. De kwalificatie „superieur" is in geen enkel opzicht overdreven, zooals wel blij ken zal uit onderstaand verslag. De heer van Twisk, die deze voorstelling had aan geboden aan het plaatselijk Crisis-Comité, heeft zich daarbij op dit royale standpunt gesteld, dat een dergelijke voorstelling superieur moest zijn in elk opzicht. Hij had dus een programma samengesteld, dat van begin tot einde op éénzelfde, hooge, peil stond. In geen enkel opzicht was er inzinking: na een reeks voorfilms, welke elk voor zich al een gang naar het theater loonend maakte, werd tot slot van den avond de buitengewoon geestige film „Victor en Victoria" gedraaid, waar omtrent wij reeds een en ander ter aan beveling hadden vermeld. De heer van Twisk deed ifleer: hij wees alle openbare hulde voor wat zijn persoon betrof, energiek af. Hij kon er echter niet heelemaal aan ontkomen. Want de heer Bandsma, de voorzitter van het plaatse lijk Crisis-Comité, nam den Burgemeester, die eere-voorzitter is, in den arm, en deze was het, die tenslotte bij den aanvang een kort woord sprak tot de overvolle zaal. Ja, zoo zeide de Burgemeester, de heer van Twisk heeft aan den heer Bandsma verboden hier te spreken, maar dat verbod geldt niet voor mij en dus zal ik, als eere-voorzitter, hier gaarne een woord van dank richten tot den heer van Twisk, die ons zoo gul dezen avond heeft aangeboden. Ook aan het bestuur van het Crisis-Comité, en de ijverige dames, die geen moeite hebben gespaard voor deze voorstelling, bracht spr. dank. In onzen tegenwoordigen tijd, aldus ging de Bur gemeester voort, zijn de autoriteiten vaak, door allerlei wettelijke voorschriften ge bonden, niet in staat hulp te verkenen op plaatsen, waar die nochtans zeer ge boden is. In zulke gevallen nu voorziet het Crisis Comité en daarom zijn wij den heer van Twisk zoo dankbaar voor zijn hulp. Na deze korte woorden door de overvolle zaal luide toegejuicht werd met het programma voortgegaan. Want toen hadden we bereids de eerste, altijd interessante journaalnummers reeds ge had. Het programma was superieur, zeiden we. Bij zoo'n programma ziet men eerst wat de bioscoop doen kan voor alge- meene ontwikkeling en volksopvoeding. Een serie levende beelden uit China, of eigenlijk twee series, gaven ons een in zicht in leven en godsdienst van dit oer oude, thans in zijn streven naar moderni seering zoo tweeslachtige, oostersche volk. Het oude, dat we zagen, waren de prachtige beelden van den Kwan Yin- tempel, het oeroude godshuis, waarin de Chineesche „madonna" (als wij dat woord in dit verband mogen gebruiken) aanbeden wordt. Prachtig waren die beel den. en dit te meer omdat zij ons in staat stelden ook de belijders van den gods dienst in hun ritus bezig te zien. Vroo lijke, lachende monniken zagen wij: dee moedig buigende officianten; en het grootsche klooster konden wij van binnen en buiten bezichtigen. Daarna kieken uit modern China: de Chineezinnetjes, even als onze lezeressen, in modieuze toiletjes op schoentjes met hooge hakjes, de sport, die beoefend wordt, het moderne leven. Maar in diezelfde straten de begrafenis sen naar oud ceremonieel. Oud en modern China, een wonderlijke tegenstrijdigheid. Dan: de natuurfilm uit Finland. „Drie roovers uit de Finsche bosschen" was de titel. Het waren de lynx. de veelvraat (gulo boreatis) en de wolf. Alle drie in den natuurstaat gefilmd in hun dagelijksch leven. Vraag niet met hoeveel geduld en opoffering en na hoeveel mislukkingen een dergelijke film werd samengesteld. De lynx; een sierlijk katachtig dier. dat we hier door de bosschen zien zwerven, op zoek naar prooi: de veelvraat, de on elegante marter, die wel veel buit verza- in onze étalage, dat U beslist 's avonds moet gaan zien, geeft U eenig idee van de schoonheid van liet Noorsche berglandschap. Omtrent de zeer aan bevelenswaardige cruises per Mij. Nederland, Holl.-Amerika Lijn. Kon. Ned. Stoomb.-Mij. e.a„ geven wij gaarne inlichtingen. Prijzen vanaf f 40. t/o. Postbrug melt, maar heelemaal niet zoo'n „veel vraat" is en tenslotte de wolf. precies een herdershond. Maar op de film konden wij zien hoe hij een schaap aanviel en doodde, den buit verslond en het over blijvende naar zijn hol sleepte. Maar reeds naderde de strafexpeditie en wij woonden het bij, dat de boosdoener zijn gerechte straf, een welgemikt schot, niet ontliep. Kortom, een film van groote opvoedende waarde. De zeer geestige, zeer kunstzinnige, teekenfilm „De natuur ontwaakt", hadden wij al eens eerder gezien: het is een van de gekleurde films, die de heer Barnstijn in den handel brengt en het ontwaken der natuur is hier zeer aanschouwelijk en buitengewoon geestig voorgesteld. Nog willen wij hier noemen het inte ressante overzicht, dat we kregen in vogelvlucht van de typische Dalmatische kuststreek met de duizenden eilandjes en grillig gevormde kustlijn. Men kon zonder al te veel verbeelding wanen in een vlieg machine te zitten en zoo van het pano rama te genieten. Het groote nummer: de klucht van „Victor en Victoria" zette de kroon op dit alles. Na dit vele ernstige en boeiende werd hier meer dan een uur lang van ganscher harte en uit volle borst gelachen. Gelachen in hoofdzaak om het voorname en prachtige spel van de beide hoofd figuren: Hermann Thimig en Renate Müller, welke laatste op zoo voortreffe lijke, beschaafde wijze heel den duur der film door haar mannenrol vervulde, die tot de dolle situaties aanleiding gaf, waar om zoo werd gelachen. Het mooie in deze film is, dat de humor op zoo hoog peil staat en blijft staan. Geen sprake van eenige inzinking, geen sprake ook van eenig uitbuiten-naar-den-verkeerden-kant. waartoe situaties als deze zoo licht aan leiding kunnen geven. Alles bleef tot het eind toe op peil, het was een geestige, dol-komische klucht van het allerbeste genre. De heer van Twisk kon na afloop het groote bedrag van bijna 400.n.1. 394.60 (600 zaalplaatsen, 352 balkon plaatsen, benevens de bespreekgelden) aan het Comité afdragen. Wij zullen het onzerzijds hierbij laten: de heer van Twisk is allerminst gesteld op een loftuiting en wij zullen dien wensch eerbiedigen. HALLO! AANSLUITEN In Casino. Als gewoonlijk met de Paaschdagen komen ook nu weer de Gebr. Chanson, beter bekend als Mie en Ko met hun Revuegezelschap in Casino. Zij brengen hun nieuwste Revue Hallo! Aansluiten!, een geestige laeh-revue in een proloog en 20 tafereelen, waarin de populaire Mie en Ko weer de hoofdrollen vervullen met medewerking van het ge- heele gezelschap en de Willy Girls. Het is een aaneenschakeling van de meest komische scènes, welke den bezoe ker den heelen avond in den lach houden Als een bijzondere attractie zullen in deze revue optreden de beroemde Accor deon-Spelers „De 4 Serenaders", welbe kend van hun uitzendingen voor de radio. HET KEGELHUIS HEEFT ZIJN „INTIEME SCHOUWBURGZAAL". Louis Noiret opent de rij ar- tisten, die voortaan In het Kegel huis zullen optreden. De heer J. Burger, eigenaar van het bekende Kegelhuis, dat frafee gebouw, dat op één van de mooiste plekjes van Den Helder staat, was nog niet tevreden met den omvang van zijn zaak en voelde, dat hjj nog verder kon, dan hij al was. Aan nemer als hij vroeger geweest is, bekeek hij het interieur van de bestaande zaak eens, ducht, mat, overwoog enbegon een tooneel te bouwen. Het Kegelhuis moest een tooneel hebben, zoodat op de drukke dagen en avonden door het optre den van artisten de gezelligheid nog ver hoogd zou kunnen worden. Immers, er wordt op bepaalde uren gedanst, maar dat dansen alleen is toch niet dè attractie voor de oudere bezoekers. En aangezien de oudere van zakelijk standpunt bezien de voornaamste bezoekers zijn, moest er vooral voor hen iets komen, dat hen spe ciaal naar het Kegelhuis trok. Het tooneel Is er gekomen, op waarlijk keurige wijze. De zaal is er niet door ver kleind geworden, want van de ruimte, waar de familie Burger woonde, is het stuk, benoodigd voor tooneel, kleedkamers, aeauisieten, enz. afgenomen. Zoo is een podium ontstaan, waarop men zeer ge schikt kan acteeren. Achter in de zaal stonden twee biljarts, die Donderdagavond beide weggenomen waren, maar waarvan er één in gebruik zal blijven. Dit komt dan iets meer naar achteren te staan, zoodat de zaal er groo- ter op geworden is. Het geheel is opnieuw geschilderd en wel zoo goed, dat de man, die daarvoor zorgde, de heer Thiel, wel extra genoemd mag worden. Verder is de verlichting van het geheele interieur opvallend goed. Dank zij de hel dere lichtkronen, en de vele kleinere lampjes, die, als zij branden, zoo harmo nieus samenwerken met de aardige wand- Alle-dag-kerk. De Alledagkerk wordt niet gehouden van 1 April tot 16 April. Ned. Herv. Gem. (Nw Kerk. WeststraatJ le Paaschdag. 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. v. d. Poel. Zang van het Kerkkoor. Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) 2e I'aaschdag. 's Morgens 10.30 u., Ds. H. A. Enklaar 's Middags 12.30 uur, Kinderkerk' Ds. Enklaar. Gerei. Kerk (Julianapark). le 1' a a s c h d a g. 's Morgens 10 uur, Ds. Joh. Meijnen 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar 2e Paaschdag. 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar Kerkdienst (Chr. MiL Tehuis, Kanaalweg) le Paaschdag. 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. Joh. Meijnen Oud Geref. Kerk (Hoogstraat), le Paaschdag. 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u. Ds. N. v.d. Kraats 2e Paaschdag. 's Morgens 10 uur, Ds. v.d. Kraats Chr. Geref. Kerk (Stoengracht). le Paaschdag. 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur de heer J. Itabel. 2e Paaschdag. 's Morgens 10 uur, de heer J. Rabel Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) le Paaschdag. 's Morgens 10 30 u., Ds. P. H. Borgers van Rotterdam. - Feest Liturgische Godsdienstoefening met medewerking van het Kerkkooren Doopsbediening. 2e Paaschdag. Geen dienst. Doopsgez. Gem. le Paaschdag. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Paaschcollecte. Evangelisatie (Palmstraat), le Paaschdag. 's Morgens 10 uiw, Ds. H. Bakker van Amsterdam. 2e Paaschdag. 's Morgens 10 uur, R. C. Frank van Oosterland. Oud-Katholieke Kerk (Larigestraat 78). le Paaschdag. 'sMorgens 10 uur, kerkdienst. Past. Th. Moleman. 's Avonds 7 uur, vesper. 2e Paaschdag. 's Morgens 10 uur, kerkdienst Past. Th. Moleman. Evangelisatlegebouw, Vijzelstraat: le Paaschdag. Zondagmiddag 4 uur,straatprediking Molenplein. Verschillende sprekers. Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. 2e Paaschdag. Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. Leger des Hoils. le Paaschdag. 10 uur, Opdrachtdienst. 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 Inzegening van soldaten 2e Paaschdag. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat le Paaschdag. 's Morgens 10 uur, dienst. Kerk van Jezus Clirlstus, Janzendw.str. 8 le Paaschdag. 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uui Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. le Paaschdag. 's Avonds 7 uur, Ds.M. v. Wichen beschildering, is een vrooüjk interieur verkregen, waarin het aangenaam is te vertoeven. Practisch is het luik onder het tooneel, waardoor alle overtollige stoelen verdwijnen, wanneer na de voorstelling het carré gemaakt moet worden voor de aanbidders(sters) van Terpsichore. Voor de feestelijke opening van zijn aanwinst had de heer Burger nagenoeg alle corporaties en verenigingsbesturen uitgenoodigd. Handig aangepakt! Vooral ook het feit, dat de heer Burger dezen eersten avond al beslag gelegd had op de medewerking van een van Neerland's meest gevierde cabaret-zangers, Louis Noiret, getuigt van zakelijk inzicht. Im mers stond het al bij voorbaat vast, dat ook qua amusement deze avond absoluut zou slagen.... en het is ook niet anders geweest. Louis Noiret (overbekend als hij hier ter stede is laten we een beoordeeling achterwege) was, zooals hij altijd is en amuseerde zijn gehoor dus op kostelijke wijze. Ditmaal was hij niet alleen, daar zijn vrouw hem in een tweetal sketches en in een gedeelte van zijn repertoire wel zéér verdienstelijk ter zijde stond. Verder was er een pianist-accordeonist, een leuk type; en een zeer goed violist, de heer Willem Swaap, een broer van den grooten Sam, die het Residentie-orkest dirigeert. Gezamenlijk droeg dit gezelschap er zorg voor, dat de invité's tot ongeveer midder nacht tijd, huis en, voor zoover aanwezig, zorg vergaten. Een keurig programma, hoor! Dan ving het na-dansje aan. hel tijdstip, waarop de verslaggever gewoonlijk ver dwijnt. den indruk meenemende, dat het Kegelhuis het wèl zal doen met een zoo keurige, groot-steedsche installatie.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 9