Buitenlandsch Overzicht. Duinoord - Donkere Duinen The Rhythm Kings Zondagmiddag 3.30 uur De Tweelingzusters NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA WANDELKOUSEN!!! BINNENLAND ZATERDAG 7 APRIL 1934 62ste JAARGANG Vorstelijke giften. De Amerikaansche Senaat en de inkomsten belasting. De verlenging van de niet-aanvals-verdragen met de Oostzeelanden. De crisis in de Duitsche pers. Het besluit van de S.D A.P, inzake ontwapening. De moeilijke taak der vrouw Patricia Wentworth COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant fl.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringenen Texel f 1.65; binnen land f 2.—NederL Oost- en est-lndië per zeepost 1 2.10, idem per mail en overige landen f'3.20. Losse ros. 4ct.fr.p.p. 6ct. Zondagsblad resp f 0.50 f 0.70, f 0.70,11Modeblad resp. 11.20, fl.50, 11.50, 1 1.70. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER, Uitgave N.V. Drukkerij v h C. DE BOER Ju. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prjjs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) bjj vooruitbetaling 10 ct. per regel, min. 40 ct.; bij niet-eontante be taling 15 ct. per regel, min. 60 ct. (Adres Bureau van dit blad en met brieven onder no.10 ct. per advertentie extra). Bewijsnummers 4 ct. Krachtige bezuinigingsmaatregelen in Frankrijk, tot herstel van financieel evenwicht. Wie regeert in Duitschland; Hitier of "de krachten van beneden - De Paus schaart zich geheel aan den kant van de Duitsch-Kathoüeke jeugd. PezuinigingS' maatregelen in Frankrijk Men zit in Frank rijk, evenals in alle andere landen van Europa, met de han den in het haar om 'n sluitende begrooting te 'krijgen. De millioenen, die „de. verde diging" daar verslonden hebben, zijn een geweldige aderlating geweest voor de Fransche staatskas en het tekort op de begrooting voor 1934 wordt geschat op vier milliard francs. Wie zal dat beta len??.... De ministerraad heeft daar Donderdagmiddag over vergaderd en in deze vergadering 14 decreten goedge keurd, die het eerste deel van de maat regelen tot financieel herstel vormen. Daar het onmogelijk is de belastingen te verhoogen, werd het noodzakelijk geacht het schrikbarende tekort geheel uit be zuinigingen te halen. Ziellier wat besloten werd: Er zal 660 millioen gevonden worden door verlaging van de hoofdstukken van materieel en van subsidies. "Voorts worden maatrgelen genomen, waardoor een betere inning van belastin gen verzekerd wordt. De kredieten voor de departementen worden met 10 pet. ver minderd. Deze zullen daardoor hun per soneel moeten verminderen, gedeeltelijk door vervroegde pensionneering. De pensioenen zullen de helft van het laatste salaris moeten bedragen, de ver vroegde pensioenen 60 pet. Er komt een uniforme korting van 5 pet. voor de kleine en 10 pet. voor de hooge salarissen. Het traetement van den President der Republiek wordt met 20 pet. verminderd, dat van de ministers met 15 pet. Naast deze bezuinigingen zal de regee- ring overgaan tot opheffing of reorgani satie van verscheidene diensten- welke belmoren tot de, departementen van ar-, beid en openbare werken. Ook de mede werking van de oudstrijders moet worden ingeroepen. Tenslotte hoopt men het oeconomisch leven weer op te wekken door een leening aan staat, departementen en gemeenten voor werken van openbaar nut, waarvoor de sociale verzekeringsfondsen de kapi talen beschikbaar zullen stellen. Als de Kamer weer bijeenkomt zal een voorstel tot vereenvoudigde belastingheffing wor den ingediend. Tenslotte hoopt men den Schoolkousen, Visscherskousen, Dameskousen, Truien, Tennis- sokken, Marschsokken, (in alle soorten) koopt U alleen best bij een vakman. JAAP SNOR, Zuid straat 19. (Let op den gelen winkel). Voor repa ratie aan alle soorten wollen kleeding, kousen en sokken (ook de allerfijnste) zijn wij no. 1 rentevoet te kunnen verlagen. De Parijsche pers is, over het geheel genomen, goed te spreken over deze be- zuigingsmaatregelen. Eenige bladen, w.o. de Echo, de Paris, herinneren er aan, dat er met deze bezuinigingsmaatregelen slechts sprake is van de eerste tranche van de bezuinigingen. Men zal er niet aan kunnen ontkomen ook offers te vragen van de oud-strijders. De toestand in Duitschland bedenkelijk. Onder liet hoofd „Bedenkelijke ver schijnselen in Duitseh land", had de N.R. Ct. een overzicht gewjjd aan de gebeurtenissen van den laatsten tijd bij onze Oostelijke buren. Gebeurtenissen, die we niet zonder zorg aanzien. Het blad schrijft o.m.: Met de Duitsche revolutie schijnen wij hetzelfde te moeten beleven als hetgeen ons de omwenteling in Rusland te zien heeft gegeven: Zij slijt niet af in het ge bruik. Dat. opent niet bepaald gerustel- lende perspectieven. Heel typisch is, wat onze Beriijnsche correspondent ons heeft verteld over de twee filmen, die na elkaar op zoo opzien barende wijze verboden zijn. Eerst waren zij, stellig na heel rijpelijke overweging, goedgekeurd. De hooge instanties, die deze beslissing hadden genomen, hebben haar echter moeten intrekken. Wij vinden het eerste geval, waarin de S. A. openlijk het verbod van de film Catherina de Groote afdwong, omdat er een Jodin in speelde, politiek beschouwd, niet het ergste. Erger was het tweede geval. De film had groot succes, werd in de natio naal-socialistische bladen gunstig beoor deeld. Van openhaar verzet, dus van ge- vaar voor de orde, is niets te bespeuren geweest. Twee weken hebben de krachten van beneden, die de film verboden wilden hebben, -noodig gehad om tot boven door te werken. Maar zij hebben gezegevierd. Wie regeert in Duitschland? Het is onrustwekkend, dat men dat niet precies weet. Want hetgeen met de film gebeurd is, is slechts een ver schijnsel van iéts, dat in heel zijn we zen gevaarlijk is. De jodenvervolging, die scheen in te slapen, is, naar uit verschillende brieven van onzen Berlijnschen correspondent ge bleken is, weer verscherpt. Zijn ernstige waarschuwingen vinden hun bevestiging in afschuwelijke verschijnselen. Wij wil len herinneren aan het gebeurde in Gun- zenhausen in Beieren, waar uit een ruzie, in een joodsche herberg ontstaan, een progrom naar alle regelen der kunst voortkwam, waarbij benden van huis tot huis trokken, de woningen van alle joden „doorzochten", twee met name genoemde joden „aanleiding gaven tot zelfmoord", alle Joden, die zij aantroffen oppakten, „waarvan later de meesten weer zijn losgelaten". Wie de tegenwoor dige terminologie verstaat, kan. de af schuwelijkheden gissen, die daar zijn ge beurd! Tegelijkertijd ziet men den strijd tegen de katholieke kerk steeds scherper vor men aannemen. Rome heeft, volgens den Romeinschen corr. van de Times alle hoop op overwinning der moeilijkheden met inschikkelijkheid, verloren. Het toont nu moed inplaats van toegevendheid. De katholieke jeugdorganisaties worden vervolgd, gewelddadig, zoo als iedere vervolging in Duitschland is. Er is nog een duidelijk aarzelen tusschen de voorzichtigheid, die van hoogerhand voorgestaan wordt, en het fanatisme der krachten, die ten slotte altijd schijnen te zegevieren. In de protestantsehe kerk gaat het heet toe. Dagelijks worden predikan ten bij dozijnen ontslagen. Er is ech ter een toenemend verzet. Kerkeraden weigeren het afzetten van hun predikanten te erkennen, en hand haven hen tegen het bevel van boven af. Dan worden de kerkeraden ontbonden. Maar zij laten zich niet ontbinden. Dat is het stadium, waarin de strijd zich op het oogenblik bevindt. Tenslotte zal de pliysieke kracht van de S.A. voor de zoo- veelste maal wel den strijd moeten be slechten. Het gevaar is niet gering, dat op den duur ook in het oeconomische de macht van de nationaal-socbdistische „onderwe reld", die nu onderdrukt is, weer door breekt, Vooral als de onvermijdelijke moeilijkheden zich laten gevoelen. Na- tionaal-socialistisch Duitschland lijkt ons op het oogenblik minder solide, dan het ons wel eens heeft geleken. Laat ons, ook in De Paus en de verband met het bo- Duitsclvkatho venstaande, hier nog iets meedeelen van heke jeugd een toespraak van den Paus, die hij Donderdag heeft gehouden tot 300 jonge Duitschers, die in het Vaticaan op audiëntie waren. De Paus zeide, dat hij met kracht de rechten van het katholi cisme in Duitschland zou verdedigen, In het begin van zijn toespraak be toogde de Paus hoezeer hem het lot van de katholieke jeugdorganisaties in Duitschland ter harte gaat. Beter dan iemand anders, aldus de Paus, weet ik hoe moeilijk de tegenwoordige tijd is, niet alleen voor heel Duitschland, maar. in het bijzonder voor katholiek Duitsch land en voor de katholieke jeugd. De paos ontvangt dagelijks berichten dien aangaande, die helaas ongunstig zijn. Z.H.. heeft desondanks niet de hoop ver leren op een betere toekomst, die wel licht spoedig zal aanbreken. Men moet de voorzienigheid niet het onrecht aandoen om de hoop te verliezen. De voorzienigheid zal ongetwijfeld tus- schenbeide komen. De Paus voegde er aan toe, dat hij in de oogen der jonge lieden hun wil las om de vlag met moed hoog te houden. Velen van hen hebben reeds moeten lijden, maar de jeugdorga nisaties hebben blijken van heldenmoed, geloof en levenskracht gegeven, die doen herinneren aan de martelaren. Het hangt niet van den wil van den Tails af, of bepaalde personen rechtvaar dige of onrechtvaardige daden begaan, maar de jonge katholieken moeten ver zekerd zijn, dat de Paus tot eiken prijs de waarheid zal zeggen en haar verdedigen. Hij zal ook de rechten van het geweten en van het katholieke geloof en de god delijke eer verdedigen. Zonder het katholicisme, zonder de kerk, zonder de leerstellingen en het ka tholieke leven blijtf er vrijwel niets^van het christendom over. De laatste tijden bewijzen, dat er niet alleen een valsch christendom, maar een zuiver heidendom beslaat. Van het Belgische koningspaar. Koning Leopokl en koningin Astrid heb ben de armen van de provincie Brabant met een schenking van 100.000 fr. be- - ,eht, en ook nog 400.000 frank aan de gouverneurs der andere Belgische pron- vincies doen overhandigen. Deze som zal onder de ongelukkigen, die buiten de be palingen van de wet op den werkloozen- steun vallen, worden verdeeld. Het jonge koningklijk paar zet aldus een door Ko ning Albert en koningin Elisabeth inge stelde traditie voort. Jaarlijks werd door Koning Albert meer dan een millioen j frank aan de armen uitgedeeld. De Senaat te Washington heeft zijn voorloopige goedkeuring gehecht het ontwerp progressieve inkomstenbelasting, dat door het Huis van Afgevaardigden was aangenomen. Het ontwerp legt 4 pet. belasting op inkomens tot 4000 en 8 pet. op het inkomen boven dat bedrag, waar hij dan echter nog weer progressie wordt toegepast. De belasting kan klimmen tot 59 pet. van inkomens van 1.000.000 of hooger. Officieel wordt medegedeeld, dat Woens dag in de conferentiezaal van het com missariaat voor buitenlandsche zaken de plechtige onderteekening van de proto collen betreffende verlenging van de niet-aanvals- en arbitrageverdragen tus schen Rusland eenerzijds en Estland, Let land en Lithauen anderzijds heeft plaats gehad. Na de onderteekening van het protocol, waarin het pact verlengd wordt tot 1945, richtte de commissaris van buitenland sche zaken een toespraak tot de gezanten van de randstaten, waarin hij er o.a. op wees, dat de pacten eerst over 1| jaar zouden afloopen. KEIZER P'OE-JI NAAR CHINEESCH GRONDGEBIED. Uit Peking wordt gemeld, dat de Chi- neesche autoriteiten officieel bericht heb ben ontvangen van Japan, dat de keizer van Mantsjoerije, P'oe-ji, voornemens is een bezoek te brengen aan de graven van zijn voorvaderen, welke zich bevinden ten noorden van Peking. De Japanners oischen van de Chineesche autoriteiten de absolute waarborging van de veiligheid van P'oe-ji. Wordt die waarborg niet gegeven, dan zullen de Japanners zelf zorg dragen voor de veiligheid van den Keizer van Mantsjoerije op Chineesch ge bied. China heeft nog niet geantwoord op deze mededeeling der Japanners. Volgens een telegram uit Berlijn aan de Pester Lloyd zal de Deutsche Tage- zeitung, eens het hoofdorgaan van de agrariërs, met ingang van 1 Juli ophou den te bestaan. Het geheele personeel is tegen dien tijd ontslagen. Een hoofdartikel in de Morning post. Naar Reuter meldt, wijdt de Morning Post Donderdagochtend een hoofdartikel aan het besluit van het congres van de S.D.A.P. te Utrecht om de oude anti-mi- litairistisehe en ontwapeningspolitiek in Nederland te laten varen. Het blad zegt, dat deze wijziging van gevoelen in de Nazi-politiek haar oorzaak vindt. De Ne derlanders, Vlamingen, Oostenrijkers, Denen worden allen beschouwd als goede Teutonen om vroeg of laat in de liefheb bende omarming van het „Vaterland" te worden gedrukt. De Nederlanders koesteren bovendien een scherp vermoeden, dat deze Germaan- sche verwantschap dienen moet als dek mantel voor een aanslag op Nederlands welgevulde portefeuille, zijn geschikte havens en zijn rijk koloniaal gebied, en daar zij altijd gereed hebben gestaan hun vrijheden tot den laatsten steen te ver dedigen, zouden de Duitschers wel eens een onverwacht verzet kunnen ontmoeten, als zij zouden trachten deze theorieën van Li het algemeen is de taak der vrouw reeds uiteraard zeer zwaar. De moeilijk heden aan haar sekse eigen: vorming, perioden, zwangerschap, opvoeding der kinderen, haar huiselijke werkzaamhe den, keeren der jaren, enz., zjjn oorzaak dat menige vrouw vóór haar tijd zich oud voelt. Geen wonder dan ook, dat zooveel vrouwen lijden aan rugpijn, hoofdpijn, slapeloosheid, slechte bloedsomloop, dui zeligheid, rheumatisclie pijnen enz. Haar organen raakten te vroeg verzwakt en zij gunde zich geen tijd om in te grijpen, toen zich de eerste verschijnselen daar van vertoonden. Menige vrouw denkt bo vendien, dat zulke kenteekenen niets an ders dan natuurlijk zijn, niets is minder waar. Gij kunt uw gezondheid herkrijgen, wanneer gij gebruik maakt van het daar toe speciaal vervaardigde middel: Fos- ter's Rugpijn Nieren Pillen. Deze voeren de onzuiverheden af, welke zich in uw gestel hebben opgehoopt door trage wer king der organen, die het bloed rein, zuiver en gezond houden, en wekken deze organen op tot gezonde werking. Begin nog heden met het gebruik en gij zult ondervinden welk een ommekeer zij ook bij u zullen teweegbrengen. Verkrijgbaar bij apothekers en drd- gisten a 1.f 1.75 en 3.— per doos, omzetbelasting inbegrepen. i Let vooral op den juisten naam. Feuilleton Uit het Engelsch van Nadruk verboden. 8) Er trok een nevel voor Delia's oogen en met een trilling in haar stem ant woordde ze: ..Ik weet het ook niet. ze willen me niets vertellen." „Hebt u het gevraagd?" „Het geeft niets. U hebt er zelf ook naar gevraagd, is *t niet? Hebt u er eenig succes mee gehad? „Neen; niet veel." Ze waren aan het einde van den tuin pokomen, die door een muur van het kerkhof was gescheiden. Enkele meters rechts van hen bevond zich een poortje. John leunde tegen den muur. „Ik moet haar vinden," verklaarde njj ernstig. „Als u mij altos vertelt, kan mij dat misschien hij mijn nasporingen be hulpzaam zijn. Bijvoorbeeld dit: wanneer hebt u haar het laatst gezien?" Ze stond voor hem; haar oogen nog •'tijd strak op zijn gezicht gevestigd. „Vjjftien April van het vorige jaar. Ze *ou Jenny in Londen ontmoeten en kwam goedendag zeggen. We wandelden samen ditzelfde pad af en ik nam hier afscheid van haar." Even zweeg het meisje, toen: „Ik mag Jenny niet. Ik moet nu eigenlijk Lady Marr zeggenzoo is ze". Dit laatste met een grimmig lachje. John ontving een indruk, waar hij niet direct weg mee wist. Hij legde dien in druk terzijde in een hoekje van zijn be wustzijn, om hem later te analyseeren. „Dus u nam het vorig jaar vjjftien April op deze plek afscheid van Anne Belinda? Had u een idee, dat u voor lan gen tijd afscheid nam?" Delia streek haar weerspannige haren naar achteren. „Neen; absoluut niet. Ik dacht, dat ze met een dag of twee terug zou zijn. Dat deed ze zelf ook, maar ze kwam niet terug. Jenny is tèrugekomen, Anne niet. Er werd gezegd, dat ze ziek was en daar door niet bij de bruiloft kon zijn. Maar ik, geloof er niets van." Weer kwam dat trieste lachje van daarnet. „Als ze werkelijk ziek was, waarom ging Jenny dan niet naar haar toe? Ik mag Jenny niet, maar ik kan me zelfs van haar 'niet voorstellen, dat ze haar eigen tweelingzuster moederziel alleen in Londen ziek laat liggen. En als Jenny niet kan gaan, waarom ging Juffrouw Jon es dan niet, haar kindermeid sinds haar geboorte en later haar kamenier? En Juffrouw Jones was dol op Anne. Die zou Anne nooit aan haar lot overgelaten hebben, terwijl ze ziek was. Ik zeg u nog eens, dat ik van die zoogenaamde ziekte van Anne geen woord geloof!" Dat was wat anders dan mevrouw Thompson's aarzelen en ontwijken! „Maar als ze niet ziek was, waar was ze dan?" Het vuur in Delia's oogen doofde. Ze liep naar het poortje, opende het en ging het kerkhof op. Toen keek ze over haar schouder, weifelde, keerde terug en leun de op het hek. „Wat wilt u over Anne weten?" vroeg ze langzaam. John gaf niet direct antwoord; hij moest even orde stellen op zijn gedachten. De stilte begon bijna pijnlijk te worden... hij werd er zich bewust van en zei einde lijk: „Dat zou ik.u niet precies kunnen zeg gen. Ik moet haar vinden." „Als ik u iets vertelbegon Delia in antwoord op deze verklaring. Toen trok een donkere blos over haar gezicht; ze brak den zin af en schudde het hoofd. „Het is beter om er niet over te spreken." „Onzin!" „Het is heuscli beter, geloof ik. Ik soms denk ik, dat er iets verschrikkelijks moet zjjn gebeurd." „U moet me alles vertellen wat u weet," pleitte John. „Ik wil en zal haar vinden." Een diepe zucht, die veel van een snik had, kwam over Delia's lippen. Haar ge zicht vertrok zenuwachtig. „U kunt haar gaan zoekenik niet. Ik benijd u er op!" Er klonk ingehouden hartstocht in haar woorden. „Wat doet het ertoe, wie haar vindt?" bracht John op overredenden toon in het middem „U en ik, onze gevoelens doen hier niet ter zake, dat ziet u zelf toch wel in. Het eenige waarop het aankomt is, dat Anne Belinda gevonden wordt." Er was iets van ontroering in de klank van zijn stem, toen hjj den naam uitsprak. „Vindt u zelf ook niet, dat u beter doet mij alies te vertellen wat u weet?" Delia vocht dapper tegen haar tranen, maar het lukte haar niet ze in te houden. „Ilc geloof niet, dat ik iets van belang weet," zei ze gesmoord, „maar ik zal u alles vertellen. Ik kwam beneden om een boek; te halen; ik dacht, dat ze allemaal naar bed waren, maar toen ik bij de deur van vaders studeerkamer kwam, zag ik een lichtstreep en ik bleef even staan luisterenalleen om te hooren of er nog iemand wa3. Ik heb een buitenge woon scherp gehoor en als vader er nog was, zou ik het direct merken door zjjn ademhaling of als hjj zijn stoel verschool of iets opnam. Het was mogelijk, dat hj) naar bed was gegaan en het licht had laten brandendat gebeurt wel meer; hij is zoo verstrooid. Ik vertel u dat maar, omdat u niet zult denken, dat ik voor luis tervink wilde spelen. Maar juist toen ik dacht, dat er niemand meer in de kamer was, hoorde ik moeder zeggen: „Arme Anne!" en toen moest ik wel luisteren, of ik wilde of niet. Geen macht ter wereld had mij van die deur kunnen verkrijgen! Het kan me niet schelen, dat het onbe hoorlijk was... ik moest eenvoudig! Als je veel van iemand houdt, wordt alles im mers anders Haar stem werd lager en lager haar manier van spreken en haar gelaatsuit drukking hadden iets, dat John ontroerde. Haar scherpe trekken, haar groote, beenige neus, haar hoekige gestalte sche nen er opeens niet meer te zijn, zóó sym pathiek was ze hem nu. Ze ging voort, fluisterend bijna: „Ik luisterde. Moeder zei: „Het maakt me bang. Ik durf er niet aan te denken, wat er met haar gebeurd kan zijn." Toen zuchtte ze: „O Cyrill" dat is mijn vader en begon te huilen." „En wat zei uw vader?" „Eerst zei hjj niets anders dan een paar maal: „Toe nu, Mary!" maar toen ze op hield met schreien, vroeg hjj: „Waarom vraag je het Jenny niet op-den-man-af?" „Ik kan het gewoonweg niet," antwoordde moeder. „Waarom niet?" vroeg vader daarop en toen moeder weer: „Wat geeft het? Ze zal me met haar liefste lachje af schepen en me voor de zooveelste maal vertellen, dat Anne in het buitenland is en zich dolletjes amuseert. En dat zou ik niet kunnen verdragen, Cyrilik zou het werkeljjk niet kunnen verdragen." „En toen?" drong John. „Toen zei vader: „We hebben niets om op af te gaan; absoluut niets." Daarop barstte moeder in een hartverscheurend snikken uit en toen ze eindeljjk tot beda ren kwam, hoorde ik haar zeggen Delia zweeg en bracht de hand aan haar mond. „Ga voort!" „Tk kan niet." „Waarom kunt u niet?" Er was iets onuitsprekeljik droefgees tigs in den verbijsterden blik waarmee ze naar hem keek. „Tk kan het niet John kwam bjj haar staan en legde zacht zijn hand op haar arm. De spanning, die zich in hun gesprek ontwikkeld had, bracht iets van de vertrouwelijkheid van een ouderen broer in zjjn houding tegen- over het meisje. „Delia, je moet het mij vertellen ik rnoet het weten. Je wilt immers ook, dat ik haar zal terugvinden!" „Ze zei ze huilde aan óén stuk door ze zei: „O Cyril, waarom verbood Sir Anthony je ooit weer haar naam te noe men?" Delia schokte van het snikken, ze trok haar arm weg en met een schorre stem vervolgde ze: „Dat zei ze! Wat kan ze er in vredesnaam mee bedoeld hebben? Waarom wilde Sir Anthony niet hebben dat vader Anne's naam voortaan noem de?" „Wat antwoordde je vader op de vraag van je moeder?" „„Ik weet het niet, kindlief," zei hij. „Ik weet het niet" dat zeggen ze allemaal. Ik word er naar van dat telkens te hoo ren. Er moet toch iemand zjjn, die weet wat er precies gaande is." John knikte. „Ik word er ook akelig van. Zeide ze verder niets?" „Neen, moeder huilde alleen maar." Er volgde een stilte. De lentezon zette alles om hen heen in gouden gloed; de oude, grijze kerktoren stak donker en sóherp-gesilhouetteerd af tegen een hel deren turkooisblauwen hemel. John span de zjjn hersens in om uit de vage, raad selachtige mededeelingen van het meisje een eonclusie te trekken. „Delia," verbrak hij ten laatste het zwijgen, „je zei, dat Jenny en Anne naar Londen gingen. En Jenny alleen terug kwam. Er moet toch een reden zijn op gegeven voor het niet terugkomen van Anne." (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 1