Stadsnieuws HONIG'S VERM!€ElUSO£P 6 borden voor 15 ets. REGENJASSEN iTELCOSTII AU BON MARCHE CORN. C. DITO, Brakkeveldw. 140 Visscherij. De steiger van de Texelsche boot geramd. Ernstig auto-ongeluk. Noodlanding van een vliegtuig van „De Kooy", PREDIKBEURTEN naar maat, prima stof r en bewerking, aange-1 4-0," name pasvorm. „„m J. J. H. KOOPMAN Ons Leeszaal Hoekje. Uit het politie-rapport. DERDE BLAD HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 7 APRIL 1 934. 9 Op- en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoog water (Texel) Wintertijd. April Z 8 M 9 P 10 W 11 D 12 V 13 Z 14 Maan op: ond.: 3.14 11.43 3.35 13.12 3.51 14.37 4.05 16.0L 4.17 17.23 4.30 18 44 4.45 20.06 ^Zon_ op: ond: 5.19 18.43 5.17 18.44 5.14 18.46 5.12 18.47 5.10 18.49 5.08 18.51 5.06 18.53 Licht op voor alle voertuigen. April Zaterdag 7 Zondag 8 Maandag 9 19.11 19.31 19.14 De heeren wethouders W. de Boer en P. S. van der Vaart lubben Maandag a.s. geen spreekuur wegens uitstedigheid. 5 April slaagde onze stadgenoot J. Vennik, Mr. schoenhersteiier, te 's-Gra- venhage voor Diploma A, voor onder rijkstoezicht gediplomeerd schoenherstel ler. Op het 3 en 4 April te Haarlem ge houden examen voor schoenhersteiier diploma A, onder rqkstoeziohï, sldagden de heeren Corn. O. Dito, H. Koorstra en D. Bieswijk. N. C. A. AMBT. f Vrijdagmiddag had te Huisduinen de teraardebestelling plaats van het stoffe lijk overschot van wijlen den heer N. C. A. Ampt, aan bezoekers van Casino wel bekend, waar hij de: functie vervulde van chef. De heer Ampt, die nog slechts 50 jaar oud was, kreeg op 23 Maart ter ge legenheid van een motor-ongeluk nabij Hillegom, ernstige verwondingenhij werd in het Diaconessenhuis te Haarlem opgenomen, waar hij zou worden geope reerd, doch is onder de operatie over leden. Voor zijn echtgenoote, eveneens een welbekende verschijning in het buf fet, et\ de .beide kinderen een zware slag. j IïS. C. J. WARNERS. f Emeritaat aangevraagd. Ds. Ci J. Warners, Ned. Herv. pred. te Hoogland, heeft tegen 1 Mei a.s. eervol emeritaat aangevraagd. Hij diende voor dien de gemeenten te Leersum (1897) en Nieuw-Vennep (1901). In 1910 werd hij benoeifitl 'tot vlooi predikant te Den Hel der, in dienst der Nat. Chr. Officieren- Vereeniging. In 19.16 werd .hij predikant bij de Ned. Herv. Gem. te Den Helder. I» 1921 werd hij weer vlootpredikant, thans van regeeringswege. In 1980 heeft hij zich aan zijn tegenwoordige gemeente verbon den. PREDIKBEURT WESTERKERK. In een adv. in dit nummer wordt be kend gemaakt, dat Ds. Vaandrager in de Westerkerk morgen om 10 uur spreekt, niet om 10.30 uur, zooals het Predikbeur tenblad vermeldt. DANKBETUIGING H.M. DE KONINGIN. Namens Hare Majesteit de Koningin heeft de particuliere secretaris dank ge bracht aan mevr. M. van VlietWickel, als eerelid van den Kon. Ned. Bond O.O., voor de betuiging van deelneming bij het overlijden va» de Koningin-Moeder. Hare Majesteit was daarvoor zeer gevoelig. LEGER DES HEILS. In het gebouw Spoorgracht 35 wordt a.s. Maandag 7.30 uur een tentoonstelling geopend van artikelen bijeengebracht en vervaardigd door de zusters van den Ge zinsbond en dien avond verkocht ten bate van de ZelfVerioOChenings-Aanvrage. Ieder is welkom. I APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek van A. P. Hoolmans, Spoorstraat. Van Maandag 9 April tot 16 April wordt avond- en Zondagdienst waarge nomen door W. H. Kingraa, Kanaalweg. AFHALEN VAN POST OP ZONDAG. De Directeur van het P.T.T.-kantoor maakt hierbij bekend, dat voortaan op Zondag tusschen acht en negen uur ge legenheid zal worden gegeven tot het af halen van de aangekomen poststukken; dus niet meer tusschen half negen en half tien. Zooals bekend mag worden ondersteld wordt in gewone omstandigheden alleen de post afgegeven aan hen, die daartoe een schriftelijk verzoek hebben inge diend.. Wanneer echter een Indische mail is aangekomen, worden ook die stukken voor andere adressen afzonderlijk gehou den en uitgereikt. SLUITING SPEELTUIN- TENTOONSTELLING. De laatste avond van genoemde tentoon stelling was drukker bezocht dan alle vo rige middagen en avonden. Bijna alles wat te koop aangeboden werd was van de hand gedaan, zoodat, al is over het algemeen genomen het bezoek slecht geweest, de stands toch goede zaken gedaan hebben. Tegen negenen vroeg de beer H- Liicker even de attentie en kreeg aldus de gele genheid om allen, die tot het welslagen medegewerkt hadden, te bedanken. Spe ciaal werd „The Joll.v Band" gehuldigd, de dames met bloemen, de heeren met aange name verbruiksartikelen. „Musis Sacruin" maakte wederom een goede beurt, daar de heer Lticker de medewerking van de di rectie gedurende liet geheele wintersei zoen huldigde. Het woord werd nog even verleend aan het eerelid, „meester Hoek", die een ware voordracht over het natuurleven hield en jong en oud opwekte „naar buiten" te gaan. Even later klonken de harmonica's en violen weer, het geschuifel langs de mooie stands nam weer een aanvang bet was weer één groot geroezemoes.... het laatste uui der tentoonstelling was in gegaan. Onder Rijkstoezicht gediplomeerd schoenhersteiier. De haringvisscherij werd de afgeloopen week ononderbroken voortgezet en de haringaanvoer was heel bevredigend; jam mer voor de betrokkenen kan niet het zelfde van den prijs gezegd worden, want de marktwaarde van de haring is niet hoog, integendeel. Het ziet er ook niet naar uit, dat daarin dit seizoen nog ver betering zal komen. De haringhandel en visscherij onder vinden ten volle den belemmerenden in vloed van de afweermaatregelen ter be scherming van eigen visscherij door an dere landen genomen. Met den aanvoer van Noordzeevisch was het al niet beter gesteld. De aanvoer was bevredigend, doch de prijzen abnormaal laag. De uitvoer Van gekookte garnalen naar Frankrijk moest worden gestaakt tot 11 April, daar het contingent verbruikt is. Thans beproeven de garnalenvisschers hun geluk meer met het aanbrengen van levende garnalen, welke in litten naar Amsterdam zullen worden gezonden, in de hoop dat het mogelijk zal blijken, hier mede wat te verdienen, want de Noord- zeevisscherij levert nog steeds weinig op. We hopen voör hen dat het pogen succes mag hebben, want het is èn voor vis- schers, èn voor kooplui een moeilijke tijd. MORTADO, DE LEVENDE WONDERFONTEIN. Groote griezelige biljetten voor Casi no vestigen de aandacht op Mortado. de levende wonderfontein. U ziet hem daar, aan een boom gebonden, zijn handen en voeten doorboord. Zoo is het lot van Mortado inderdaad geweest: meer mogen wij er niet van vertellen, dat zal hijzelf wel doen, maar zijn belevenissen zijn wonderlijk, interessant enonaange naam genoeg. De aldus ontstane wonden zijn nimmer genezen, en daardoor is het dezen man mogelijk als „levende wonder fontein" op te treden, hoe onwaarschijn lijk en sensationeel djf <j>ok lijkt. iHfj is Zaterdag én Zóndag doorloopend in Ca sino „ter bezitrhtigfhg" en te oordeelen naar de belangstelling, die zijn con.ter- feitsel thans reeds geniet, zal het bezoek wel groot zijn, ,r-. Voor bizonderheden raadplege men dè advertentie. M.U.L.O.-VËREENIGIN G. Van uitstel kwam geen afstel. De vereeniging van leerlingen onzer openbare niu.l.o.-school had voor de tweede maal een Amusementsavond ia1 elkaar gezetj doch de nationale rouw was de oorzaak, dat hij; moest worden ver daagd. Dat dit uitstel niet tot afstel werd, hébben de jongelui gisterenavond be wezen, en dat hun ënthousiasme en jeug dige vitaliteit er niet onder geleden had, "evenzeer. Het feest begon met wachten. Dat wiL zeggen geheel Casino was gevuld met jazz-, band-muziekj; afwisselend en ononder broken was het tau eens 'de Casino-band, dan weer de Melodymakers, die muzikale prestaties ten beste gaven. Laatstge noemd ensemble overigens eerst na de officieele opening. Eri die officieele opening geschiedde omstreeks halfnegen door den leider J. Prins, die in een vlot speechje een heele litanie van dankbe tuigingen en huldebetoon ten beste gaf. Van de leeraren waren tengevolge der Paaschvacantie, slechts weinigen tegen woordig. Een van de meisjes, L. Geerise, was op het laatste oogenblik vervangen door Mies v. dl Blom en dat Mies zioh in korten tijd uitstekend in haar rol had ingewerkt, konden wij even later eopst^- teeren. Toen de spreker in zij n openingsspeech je den naam van Mar. Rottier en de zijriën noemde, ontketende hij een Indianenge-jj brul van enthousiasme. Het was dan ook j wel om op spjn Indiaapsch „Heil HitLer te roepen, want Frans Rosiér en de zijnen, pardon, Marinus Rottier c.s. hadden de Handelsschool I met 10—1 en de Kweekschool met 7—2 gekraakt en hedenmiddag zuilen ze even de Ambachts school inmaken. Als je dan oolc nog niet brullen mag, weet ik niet meer wanneer het wèl mag. Aan alles komt een einde, zelfs aan' voorbereidende werkzaamheden van een' fuifavond. 't Wachten was op den drum mer van dè Melodymakers, maar toen' dan eindelijk de jongelui op het. tooneel stonden, blèek de drummer een contra- bassist ie zijn, die heel aardig' wist t,é imiteeren. Alleen kan ik het tot mijn spijt' niet in het Engebch zeggen, zooals mu eenmaal bij een band behoort. Enfin, u weet: 't is heel eigenaardige muziek en 't gaat er mee pis met rijstebrij: al te veel moet je er niet van eten, dan krijg je izoo'n zwaar gevoel op de maag, maar 't is weer gauw verteerd. Nou en toen kregen we o eeri vloed golf nog van klanken, maar daarna het. tooneelstukje met J. Prins als de „hij", Tf. Hekelbeeke als een bekoorlijke, lich telijk bij de hande „zij" en de reeds ge noemde Mies v. d. Blom als de niet op haar mondje gevallen, rolvaste dienst bode, die vlot het blijspelletje „Onderdo, plak" opvoerden. :N(itiiuFjijk kreg-epi <vp.: toe;n weer de meiodjonaak'èrs en de groote pauze. I£a» na de pauze een blijspel, waarin nog aaiStal andere, m.u.l.o.-jongelui optraden en dat eveneens vlot, werd vertolkt. Ja, en het bal! Sapperdement! hadde» me daayvoor,ai die meisjes d'r beste japonnetjes aangedaan met strikjes en plooitjes en kantjes. Casino kwam spiegels te kort vanwege al dat bijwerken in de pauze. „II faut que jeunesse passé" heeft een wijs Franschman gezegd. En de ouders zien genoeglijk glimlachend toe en als ze klassiek onderlegd zyn, zuchten ze eens: O alte Burschenherriichkeit Wohin bist du verscbyvunden Nie kehrst du wieder,'goldne Zeit, So treu und ungebunden. Vergebens suche ich umber Und finde deine Spur nicht inehr. O jerum, jerum, jerom! O quae mutatio rerum ,1 EEN OUDE ZAAK IN NIEUW GEWAAD. Firma L. Elte, Koningsplein. Met de moderniseering van onze stad, :die geleidelijk en stelselmatig voortgang iheeft, houdt, de moderniseering, welke de [winkeliers toepassen in hun bedrijven, gelqken tred. De getrouwe lezer weet, dat wij van lijd tot tijd melding maken van een of anderen winkel, welke weder een nieuw, en dan meestal fraai, kleed heeft aangetrokken. Heden houden wij ons bezig met een der oudste zaken uit onze stad, de banket bakkerij van de firma Elte op het Konings plein. Hoewel nog volstrekt niet „ver ouderd meende de heer Elte, dat het [goed was haar een nieuw en passend zomerkleed aan te trekken. Hedenavond kan men zich persoonlijk overtuigen in hoeverre snit en model van dit nieuwe toiletje zijn uitgevallen; .wij voor ons geven persoonlijk een hoogcijfer hiervoor, want hoewei wij de nieuwe zaak moesten bezichtigen op een niet zeer' gunstig oogenblik, toen schilders en schoonmaak sters nog druk bezig waren, kregen wij een zeer goeden indruk van het smaak volle geheel, dat is ontstaan. In twee woorden gezegd, bestaat de verandering uiteen algeheele vernieuwing van betimmering en winkelopstand, terwijl voorts ook de pui is vernieuwd. Alle éialagekasten zijn stofdicht gemaakt,ook ihet étalageraam is stofdicht .afgesloten. Aparte kastjes zijn aangebracht voor de groote en uitgebreide collectie bonbons, van de duurste tot de goedkoopste soorten, ^oor het gebak, de koekjes en wat er i verder te verkrijgen is. Deze geheele in stallatie en pui zijn vervaardigd door een [speciale firma, nl. de firma J.Tiethoff te 'Amsterdam, en uitgewerkt naar het ont- j werp van den architect De Gauw. Zij s voldoet aan de hoogste eischen, welke aan jeen moderne winkelinrichting gesteld [mogen worden. De met cellulóselak ge- j spoten eiken betimmering (een specialiteit dezer firma) met zebrano paneelen, coro- jmandel, etc., glas' in loodramen,! wand kasten en toonbanken, met indirecte ver plichting, maken een uitstekenden indruk én vormen een fraai en smaakvol geheel. Vooral de verlichting zal straks een aardig effect maken. De réputatir van de fiuma ten opzichte 'van gebak en ko'ekjes is .genoegzaam be kend, dan dat wij daaraan veel woorden ibehoeven te verspillen. Over dé groote [collectie bonbons en doozen chocolade spraken wij reeds; niet alleen de duurdere soorten zijn aanwezig, maar ook de goed koopste, zoodat er in elk opzicht voor „elck wat wils" is. De heer Elte heeft een En grondig vernield door de K 17. Een sensatiebericht kwam Donderdag: middag op ons redactiebureau waaien: de onderzeeër K 17 had den steiger van de Texelsche boot geramd; deze was heele- maal omhooggedrukt, éen vrachtauto, die er juist op stond, ging eveneens de hoogte in. Natuurlijk vlieg je dan de straat op. Dank zij onzen onvolprezen taxi-onder nemers, ben je binnen vijf minuten op de plaats des onheils. Dan blijkt, dat het sensationeele bericht althans in principe juist is geweest: de K 17 zit met z'n kop in de planken van den steiger verward, deze laatste is een en al chaos. Als journalist bezit je het noodige door dringingsvermogen: de 'pénétratiöfi paci- fique noemt men dat in de politiek,,: maar in de journalistiek is liet ook wel eens een onvreedzame pénétration. Maar de planken zijn gevaarlijk geworden, de hou ten stutten, waarop de steiger rust, heb ben een flinken oppeuter gehad en zijn niet betrouwbaar meer, en in een mini mum van tijd is de journalist dan ook bij na in den afgrond gevallen, dien een ge broken en uit zijn verband gerukte plank, steunend op een eveneens gebroken stut balk hem aanbiedt. Maar „bijna" is nog niet geheel en het incident gaat, als zoo vele incidenten in ons ineidentenrijke leven, voorbij. Dan sta je plotseling op de K 17. Er is eeri druk beweeg van officieren een gede- lrbereer én een activiteit; de „Drente", die te hulp is geroepen om de K 17 van de,» steiger af- te „brengen, komt in. Ide haven aanstoomèn en wordt reeds met den scheepsroeper gepraaid, en al heel spoedig verzoekt men ons of we weer van de boot af willen gaan, omdat aanstonds wordt vastgemaakt. Wat was er nu eigenlijk gebeurd, dat tot dit incident aanleiding gaf? Het is in weinig woorden verteld: de Iv 17 liep de haven binnen, maar plotseling werd de stuurinrichting onklaar. „Hij liep utt zijn roer, meneer,.'^zet it 't zoo maarin de krant, dat begrijpt ieder". Natüüriqk wil dè verslaggever meer weten. „Jawel, hij liep uit zijn roer. Maar hoe kan dat dan?" „Nou vraagt u weer zoo veel, meneer. De K 17 was een nieuwe boot, én je hebt dat wel meer, dat er dan plotseling nog iets hapert of niet werkt, 't Gaat daar alle maal electrisch en er kan ineens iets wei geren, zonder dat je er de oorzaak van weet. Ze zagen het aan boord al aan- komenkomen, want er werd reeds gewaar- De „Drente" heeft vastgemaakt en trekt den onderzeeër onder den steiger uit. Duidelijk is de verwoesting te zien. schüwd en geroepen. En als een razende werd aan 'f stuurrad gedraaid, maar er was geen houden aan. En in volle vaart liep hij op den', stejger, dien hij grondig vernielde". „Dat deed hij zeker," beaamt de man van de krant. „Hij drong een heel eind erin door; de heele steiger werd opgelicht, dat kunt u wel zien, en een auto, die er .op stond, ging ook de lucht in, maar die kon nog tijdig wegkomen!" „Gelukkig, dat de boot er niet gemeerd lag!" „Zegt u dat wel, mijnheer, die was met een geraamd en gezonken." Nu wordt onze zegsman een beetje on deugend; hij begint te fluisteren en zijn mededeelingen zijn van vertrouwelijken aard. „Had die oude Dageraad er maar .gelegen", zoo zegt hij;- „hij wordt toch jdezer dagen vervangen, en dan was hij •meteen opgeruimd geweest". Natuurlijk antwoord je niet op derge lijke vox populi. j Inmiddels heeft de „Drenthe" vastge maakt en nu is in weinig minuten, het pleit beslist. Toep. wij even later weer op de plek desonheils kwamen, was daar ■bijna de normale toestand hersteld. Be halve de in elkaar.geramde steiger en de „Dageraad", die tot een plotselinge ver huizing was gedwongen, herinnerde niets meer aan de gebeurtenis, die zich even- te voren had afgespeeld. Om nu nog even wat zakelijker te wor dt nadat de pogingen zich met eigen kraVht en met hulp van het marine-sleep bootje los te werken hadden, gefaald, werd de assistentie van dé ,,Dréfithe" ihgeroe- ipen, die, zooals we reeds zeiden, den onderzeeër spoedig bevrijd had uit zijn netelige positie. Het was een geluk, dat de „Dageraad" nog niet was aangekomen, daar het voor deze boot de volledige onder gang zou zijn geweest. Want de „K 17" liep precies schuin op den steiger in. Toen de boot even later arriveerde, wa ren reeds maatregelen genomen, dat zij éen ligplaats kreeg die een weinig meer paar het noorden lag. Natuurlijk brengt dit ongerief mede voor de auto's, voor welke hier geen behoorlijke losplaats is, maar ook hierin zal, hopen wij, spoedig worden voorzien. De marine-autoriteiten, zoowel als de adjunct-havenmeester verleenden aan de Texelsche boot de meest mogelijke mede werking, waardoor reeds onmiddellijk maatregelen voor het meren van de „Da geraad" konden worden genomen. Voor de haringvisschers veroorzaakt het geval eenig ongerief, maar er is alle reden aan te nemen, dat ook zij onmiddellijk zullen worden geholpen, zoodat hun bedrijf kan doorgaan. Het best zal wel zijn, den af slag iets meer naar de Hoofdgracht te verplaatsen. De belangstelling was begrij- pelijkerwqs in den aanvang groot. nieuw koekje in den handel gebracht, „Ovaaltjes" genaamd, een licht en bros boterkoekje. Aan de dames, die heden in de vernieuwde zaak hun inkoopen zullen doen, zal een proefje ter kennismaking worden aangeboden. Maar nog andere verrassingen wachten haar. Ook de voorpui noemden wij reeds, deze is eveneens geheel gemoderniseerd, waar door het Koningsplein verrijkt is met een zich bij de moderniseering aanpassend paod. „STATE FAIR." Deze week wordt in Tivoli vertoond de Foxfilm State fair. De film geeft een volmaakt beeld van genoegelfik huiselijk leven op het platteland. Romantiek, men- schelyk gevoel, realisme en humor, wis selen elkander steeds af en maken de film tot een productie, waarin alle klas sen der maatschappij behagen scheppen. Het spel is zóó naturlijlT onopgesmukt, en ongekunsteld, dat men bij het zien van State fair het gevoel heeft, geen film of looneelspel te hebben gezien, doch slechts de wonderlijke emotioneerende gebeurte nissen der familie Frake mede heeft on dergaan. Chauffeur ernstig gewond. Vrijdagmorgen is de chauffeur Jan Smit, wonende Ruyghweg alhier, tenge volge van oververmoeidheid, met een door hem bestuurden vrachtauto tegen een paal gereden. Met gekneusde bor»stkas en twee gebroken beenen is hij nnar het hospitaal vervoerd. De auto is vernield. Het ongeluk geschiedde omstreeks half twaalf nabij de Zijpersluis. Slachtoffer overleden. Nader vernemen wij, dat het slacht offer aan zijn verwondingen is overleden Geen persoonlijke ongelukken. Gisterenmorgen om half 11 heeft een militair vliegtuig, gemerkt Z 15, uit het vliegkamp de Kooi, bestuurd door den luitenant ter zee 2e klasse Smalt op een weiland in den Tedingenbroekpolder onder Stompwijk een noodlanding moeten uitvoeren tengevolge van een lek in den radiator. Persoonlijke ongelukken zijn er niet bij gebeurd. Nader meldt men aan de „N. R. Crt.", waaraan wij dit bericht ontleenen: Het militaire vliegtuig, dat gisteren ochtend een noodlanding heeft uitgevoerd op een weiland onder Stompwijk, achter- de Voorburgsche gasfabriek, was de Z15, een Fokkermachine met Hispano Suiza motor, bestuurd door luitenant ter zee 2e kl. M. G Smalt, met als waarnemer den luit. ter zee 2e kl. J. E. ten Klooster. Om 9 uur was het vliegtuig een tweedekker van het vliegkamp de Kooy vertrokken met bestemming Waalhaven. Na op Schiphol te zijn geweest, bevonden de vliegers dat de motor warm liep; de oorzaak daarvan lag in een hapering van de radiateur-jaloezieën, welke waren dicht gevallen. Besloten werd een noodlanding te maken óp een der weilanden achter de gasfabriek'van Voorburg. De landing verliep zonder eenig incident, te 10.45. Personeel van de firma Èiikes uit Voor burg was spoedig aanwezig om de radia- teufjaloezieën te rèpareeren. Burgemeester Keyzer van Stompwijk en Veur bevond zich mede op het terrein. Om ruim kwart over twaalf was de reparatie geschied en tegen half één vertrok na eenig proefdraaien, de Z 15 naar Waalhaven. EEN WEEKBLAD VAN JAMIN. De firma Jamin zond ons het eerste nummer van een door baar uitgegeven geïllustreerd weekblad „Extra". De be doeling is dit gratis ter beschikking te stellen van de clientèle der firma, die voor een bepaald bedrag besteedt, van artikelen, welke 15 cent per ons kosten. Het is een aardig weekblaadje, op goed papier gedrukt, met gekleurde en tal van andere illustraties, en aantrekkelijken inhoud, die zeer veelzijdig en afwisselend is. Er staan raadsels in voor de kinderen, wenken voor de huisvrouw, recepten, mode-artikelen, kortom, alles wat zoo'n weekblad aan tekst bevat, en het zal on getwijfeld zeer in den smaak vallen by onze huismoeders, die dus iedere week zorgen moeten, dat zij voldoende koopen. Falcon en andere merken vana? f 19.50 tot I 45. P. v. d. MADEN, Spcorstr. 107 Telef. 433 - Oen Helder. Alle-dag-kerk. Geen dienst. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk. Weststraat) 's Morgens 10.30 uur, Ds. F. W. J. Poel. Liturgische Jeugddienst Ned. Herv. Gem. (Westerkerk. Westplein) 's Morgens 10.30u. Ds J.II.Vaandrager Bevestiging nieuwe leden. Gerei. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds. Joh. Meijnen Kerkdienst (Chr. MiL Tehuis. Kanaalweg) s Morgens 10 uur, Ds. Joh. Meijnen 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar Ond Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u. Ds. N. v.d. Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur cn 's middags 5 uur de heer J. Rabel. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10.30 uur, Ds. C. F. Nolte van Middelburg. Doopsgez. Gent. '8 Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, in de Westerkerk Ds. J. H. Vaandrager. Bevestiging Lidmaten. 's Avonds half zes, in geb. Palmstr. Ds. J. H. Vaandrager. Bed. H. Avondmaal. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78). 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Past. Th. Moleman. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: Straatevangelisatie 4 uur, Tuindorp Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. Leger des Hells. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat 's Morgens 10.30 uur, dienst Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.80 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. ONS OASViESKLEEDE J5SV5AKES? ii i Deze week wederom een Leeszaal- hoekje. We krijgen nu spoedig de alge- meene vergadering, die, evenals zooveel andere, moest worden verdaagd wegens het overlijden der Koningin-Moeder. Thans is zij vastgesteld op 18 April, het geen wij hierbij als voorloopige kennis geving aan de leden kenbaar maken. Uit de nieuwe werken op het bekende plankje deden wij ditmaal een „literaire" greep. Daar is ten eerste de roman van Christa Winsloe: „Das Madchen Ma- nuela"; de bewerking, in- romanvorm, van de bekende film „Meisjes in uniform". Men weet het: de beste Duitsche boeken verschijnen tegenwoordig in het buiten land. vele in ons land, en ook dit is in Amsterdam verschenen. Kijkt u het eens door, van kijken komt lezen, koopen mis schien, het Duitsch is tenslotte zoo moei lijk niet voor ons. Nog een Duitsch werk, uit het Insel- vërlag iri Leipzig ditmaal, maar...... van 1930. Een studie van den grooten Duit- schen dichter Rainer Maria Rilke over den grooten Franschen beeldhouwer Auguste Rodin. met een groot aantal re producties van zijn werken. Zelfs de leek ziet, dat het hier werk in grooten stijl betreft, van een uitbeelding en een uit drukking, die niet in woorden zijn weer te geven. Met een plank de wereldzeeën rond? Door een inwoner dezer gemeente werd aangifte gedaan van vermissing van een 6 meter lange plank vanaf de Buiten haven. Aanrijding. Woensdagmiddag had op het kruispunt NieuwebrugstraatZuidstraatBinnen- nenhaven, een aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijder, waardoor het rijwiel werd beschadigd. Weest op uw hoede. Woensdagmiddag kwam een wielrijder in aanraking met een portier van een in de Koningstraat stilstaanden auto, door dat dit portier geopend werd op het mo ment dat de wielrijder den auto passeer De wielrijder kwam te vallen en b~' eenige schade aan zijn kleeding.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 9