Modepraatje Uit onzen lachsprceier. JUTTERTJE PAG. 4 spreken komt. üau boort uien de „wave" toon uit zijn familieleven. Daur- om moeders, woest voorzichtig, dat de toon die in uw huis heerscht u niet be schaamd doet staan. Weet dan, dat een goed voorbeeld heel veel meer invloed heeft op uw kind dan tien preèken en honderd af straffingen. Dat goede voorbeeld be hoeft niet te bestaan in groote, gewel dige daden, die zou het kind waar schijnlijk toch niet kunnen navolgen en zich misschien zelfs niet de moeite ge ven tot een poging ervan, maar het zijn juist de kleinigheden, die iederen dag weerkeeren. lederen dag een vriende lijk opwekkend woord, iederen dag een klein bewijs van dienstwilligheid. Zoo lang ge uw kleinen nog thuis hebt, kunt ge' hen behoeden voo rruwe en onhebbelijke taal, voor slechte ge woonten en verkeerde manieren. Helaas, als ze eenmaal op school zijn, kunt ge dat niet altijd. Want het kind neemt spoedig ruwe taal en verkeer» gewoonten over van andere kinderen en hij vindt liet „flink" om krachtter men te gebruiken. Als de ouders kieskeurig zijn op hun taal en gedrag, zullen er ook mindm ruwe kinderen zijn, want ten slotte wint de invloed v an het goede het toch van die van het kwaad! Mogen we dit idealistisch inzicht altijd kunnen be houden. Want de kinderen van nu, zijn ze niet veel spoediger aan onzen in vloed .ontgroeid dan de kinderen van een vroegere .generatie? Zoodra ze niet meer op onze schoot willen zitten, be ginnen ze zich al los te maken van onze bescherming en als onze kleine vent op straat niet meer „gearmd" met moeder wil loopen, weet dan dat de tijd daar is, dat hij zich „groot" vindt! Kin derachtig en flauw vindt hij iedere aan haligheid en zoenen zou hij maar liefst zijn heele leven niet meer doen; zoo denkt hij er „nu" over, maar we geloo- ven niet dat hij dat standpunt zal blij ven innemen. Er zal eens een tijd komen, dat wat hem nu flauw en kin derachtig voorkomt, zijn hartewensch zal 'worden! En zoo kinderachtig hij het nu vindt om met zijn moeder gearmd te loopen zoo blij en trotsch zal hij met een andere vrouw, de vrouw zijner keuze over de straat gearmd te kunnen gaan. Dat is nu eenmaal 's werelds loop. Met onze. dochtertjes gaat het meestal juist andersom, zij vinden het 'prettig om inet moedor gearnm te löo- pfen ehook met de vriendinnen is dit het gdVaE Laten we echter trachten bij onze kinderen den waren geest van vri'endèliikheid te ontwikkelen, opdat zii ook in het zoeken van vrienden en vriendinnen niet steeds van den hak op den tak springen, maar integendeel weten wat echte, diepe vriendschap is, en deze ook weten tee waardeeren. Dat kunnen zii alleen, als moeders hun daarin een goed voorbeeld geven. Het bestellen van patronen- De prijs onzer patronen is verlaagd tot 0.58 voor japonnen, 0.48 voor kinderkleeding en 0.40, voor enkele rok of blouse. Men kan het bedrag in postzegels of per. postwissel overmaken aan de Mode-redactie, Muzenstraat 6 B, Den Haag. U kimt ook gireer en op giro-reke ning 191919 ten name van den Knip- patronendienst te Den Haag. Voor uit stekende» pasvorm wordt ingestaan, indien men duidelijk buste en heup wijdte vermeldt. Het zoo juist versche nen Practische Modeblad wordt met de patronen gratis medegezonden. Goed nieuws voor gezétte dames Ieder seizoen is het voor dames met meer gezette figuren een heel probleem om een goed model te vinden, dat nu eens extra goed afkleedt en deu lichaamsomvang zoo min mogelijk doet uitkomen. De slanke lijn blijft steeds het parool en wij moeten ons nu een maal daaraan houden. Het valt dan dikwijls niet mee om een goed model te vinden, dat ons in alle opzichten bevredigt. In de buiten- landsche modebladen kunnen wij o zoo weinig vinden, dat voor zwaardere fi guren geschikt is. Toe te juichen valt het daarom zeker, dat de redactie van „Het Practische Modeblad" hieraan gedacht heeft en in bet nieuwe Mei-nummer een aantal fraaie modellen afbeeldt die één voor één goed voldoen en voor de dames met een meer gezet figuur in menig op zicht een uitkomst zijn! In genoemd blad (waarvan wij nog een beperkt aantal exemplaren voor handen hebben), .dat tegen inzending van een 6 cents-postzegel door de mo de-redactrice van dit blad, Muzen- straat 5 B, te Den Haag, kosteloos aan u wordt toegezonden, komen voorts nog tal van wenken voor, die voor zwaar dere figuren van onschatbare waarde zijn. liet vcorjaarsmantelpakje. 765. Onze afbeelding laat u een mantel pakje zien van lichte voorjaarsstof. Het rokje heeft een tamelijk breede voor- en achterbaan, terwijl de zijbanen naar onderen toe iets schuin weg wor den geknipt, doch niet zooveel dat de jok bepaald klokkend is. Om de heup moet hij natuurlijk geheel glad vallen en rond de taille kan hij met een elastiek of een goed passenden band worden afgemaakt. Het manteltje is niet te kort, -heeft op ieder voor pand een zakje, terwijl de hals is af gewerkt met een smalle kraag en dito revers. De mouw, die gefiéel glad valt, heeft een niet te breede manchet. Onder dit -manteltje wordt een schöötBlpuse van::geruite zijde "gedra gen, van voren "versierd met een coquette strik. Patroon van dit mantelpakje ver krijgbaar in de maten 42—50 voor den prijs van 0.58, van de schootblouse 0.40. Een eenvoudfge japon voor gezettere figuren. 770. Voor een gezet figuur is het niet ge makkelijk om een model voor een japon te vinden, dat aan alle gestelde eischen toch volkomen voldoet en tevens het voordeel heeft, dat de snit ons slanker doet schijnen. Zoo'n japon i3 no. 770. Juist door het puntig naar beneden loopend heupstuk krijgt de japon iets slanks. De hals is met een klein kraagje afgewerkt, eindigende in over elkaar geslagen lipjes. De rok is klokkend. De mouw, die wijd is, wordt bij den pols gerimpeld en met een smalle manchet afgewerkt. Patroon van deze japon verkrijgbaar in de maten 4650 voor den prijs V3n 0.58. Aardige jurk met bolero. 820. De tegenwoordige gebloemde stofjes eigenen zich bijzonder voor een aar- oige jurk, waarop een bolero gedragen kan worden. Onze teekening laat u een dergelijke jurk zien. De. bolero is kor ter dan de taille, terwijl de voorpandjes niet tegen elkaar komen, zoodat hij dus open blijft hangen. De jurk heeft een klokrokje en een glad lijfje, ter wijl de halsopening niet een eenvoudige schuine bies is afgewerkt. Als garnee- ring is een aardig vlug strikje aange- bracht. Om de taille wordt een smalle ceintuur gedragen, welke met een klein strikje op zij sluit. De korte mouw beeft een omgeslagen manchetje. Patroon van deze jurk verkrijgbaar voor den leeftijd van 10—14 jaar, voor den prijs van 0.58. Hierbij is het pa troon van de bolero begrepen. Voorjaarsjurkje voor onze dochter. 786. Voor onze dochter i an 812 jaar moeten wij ook een aardige jurk in elkaar zetten. Een aardig modelletje hiervoor ziet u op de afbeelding. Het lijfje is zoowel voor als achter geheel glad, maar iets overblousend, terwijl het rokje uit een smal voor- en achter pandje bestaat en de zijpanden eenigs- zins klokkend geknipt zijn. Het aardige mouwtje heeft in den zoom een elastiek, waardoor het mouwtje poffend wordt. Het kan ook op een kort voeringmouw. tje worden vastgehecht, dan blijft de pof er beter in zitten. Patroon hiervan verkrijgbaar voor den leeftijd van 8 12 jaar voor den prijs van 0.85. Een Zondagsch pakje voor onzen zoon. 763. Het Zondagscke pakje voor onzen jongen kunnen wij gemakkelijk zelf maken. Het broekje heeft een paar niet te diepe zakjes, omdat wij er dan te veel rommel in vinden en het broekje daardoor uit zijn fatsoen gaat. Het jasje heeft een recht rugpandje en twee niet te aardige knoopjes. De hals is afge werkt met een in het model geknipt kraagje en kleine revers. De mouw wordt naar binnen geslagen en met het voeringmouwtje afgewerkt. Ook het jasje heeft twee zakjes met kleine klep jes. Patroon verkrijgbaar voor 3 a 6 jaar voor 0.48. EEN MODERNE TOILETTAFEL. Niet alleen de salon en de huiskamer, maar ook de slaapkamer, en als onze beurs dik genoeg is, ook onze toilet kamer vragen de laatste jaren onze spe ciale aandacht. En terecht, want een vrouw, die goed gekleed wil gaan, beeft niet alleen een goed gevulde kleerkast noodig, maar ook een toilettafel, die in alle opzichten haar van dienst kan zijn. Men ziet den laatsten tijd verschillen de soorten toilettafels, vooral de heele lage modellen, die als het ware bestaan uit een grooten spiegel met aan weers zijden een laag kastje, waartusschen men plaats kan nemen bij het toilet- maken. Toch zijn er vele vrouwen, die liever een echte toilettafel hebben, dus met een blad voor den spiegel, waarop zij haar toiletartikelen kan neerleggen. Onze teekening laat U een toilettafel zien, die aan den muur bevestigd is. Hij bestaat uit een tamelijk grooten spie gel met een aardigen gebogen boven kant, terwijl de betimmering er om neen in denzelfden vorm is gehouden. Aan weerszijden is een electriscb licht punt aangebracht, terwijl uok nog op gezichtshoogte een paar lampen zijn bevestigd, zoodat wij onszelf van alle kanten goed kuhnen bezien. Boven op het blad zijn een tweetal ronde verboogmgen aangebracht, die ieder een laatje bevatten. Als u daar uw byoux in wilt bewaren is het wel goed, een slotje op deze laatjes te laten maken. Onder het tafelblad zijn aan beide kan ten 2 rijen laatjes gemaakt, terwijl ak u dit gemakkelijker vindt, u ook 'aan een kant laatjes en aan den anderen kant een kastje met een plank in hei midden kunt laten maken. Het ligt er maar heelemaal aan, wat u in de be schikbare ruimte wilt opbergen. Op ck tafel wordt een glazen blad gelegd, dat gemakkelijk schoon te houden is,'ter- wijl men daaronder een mooi kanten kleed kan leggen. Een toilettafel echt een meubelstuk, waar ieder© vrouw zich over kan verheugen. EERST DANSEN, DAN LOOPE.X, i Wm B Bij de geestelijke ontwikkeling van een kind zal geen enkele moeder <jp lichamelijke ontwikkeling mogen ver. geten, want vooral bij kleine meisjes moet men er reeds jong aan denken dat schoonheid een van de meest ie! geerenswaardige gaven is van de vol- wassen vrouw. In de allereerste plaats moet het kind geleerd w orden goed te loopen. Het is bijna ongelooflijk hoe- veel vróuwen met kromme knieën loo pen, een teeken, dat haar moeder niet genoeg op het loopen heeft gelet. Het schoolgaande meisje moet onder alle omstandigheden de noodige beweging hebben, zoodat haar lichaam soepel blijft en wordt. Het allerbeste is het kind er aan te gewennen, iederen mor gen voor het ontbijt een half uur voor het geopende venster te turnen. Een beroemde danseres heeft eens gezegd: „Kleine meisjes moeten leeren dan sen, voordat zij leeren loopen, en dat is in zooverre waar, dat de moeder haar al heel vroeg gevoel voor rythme moet bijbrengen. Men moet ze daarom op de maat van de muziek laten loopen, het beste is, dat men een boek op het hoofd van het meisje legt, want daar door krijgen zii de zoo zeer gewenschte fraaie rechte houding. Ook moet men bijzonder aandacht aan het verzorgen van de voeten besteden, w ant nooit kan een gang vrij en licht zijn, als de voe ten pijn doen of in slecht passende schoenen zitten. ouveV. „Kom je ook op ons clubavondje?" „Ik weet het nog niet. Ik zal pro- beeren mijn zoon over te halen een huissleutel te leenen en die dan weer aan mij te leenen Ben je daar? Wie bent U? Wat. Wat is uw naam? Wat is mijn naam. He, wat is Uw naam? Mijn naam is Jan Wat. Jan Wat? Ja- Kan ik U vanmiddag even spie ken? Ja. U bent zeker Jansen? Neen, ik ben Niet. Zeg me dan Uw naam. Wil Niet. Waarom Niet? Mijn naam is Niet. Wat, Niet? En zoo verder, nóg wel een half u lang. Jan (7 jaar oud): Moeder, mag ik n°£ een stuk pudding? Moeder: Neen Jan, je hebt geno gehad. Jan: Maar Moeder, ik wil niet gen° hebben, maar teveel! Vader: Voor kinderen hoef ik zeH®' maar half geld te betalen in den treim nietwaar conducteur? Conducteur: Ja, onder de veertien- ader: Dat is prachtig, ik heb slechts acht..

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 16