Marineberichten. Marktberichten. Wieringen. Advertentiën. HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 19 APRIL 1 934. Gestadige groei. Ongetwijfeld wacht hier de zwemsport Uit het poÜtie-rapport. Gemeenteraad Wat voor weer vandaag? BIJVERDIENSTE. Wij zoeken voor alle plaatsen BEZORGERS voor een geïll. weekblad. Na de pauze spreekt de lieer G el- der. die in dezen kring geen onbekende is. nog enkele woorden. Als redacteur \an de Visscberij Courant gaat zijn be langstelling natuurlijk ook uit naar den economischen vooruitgang van Den Hel der. die in de visscherü een middel van bestaan heeft., dat voor uitbreiding vat baar is, en waarvoor men bij diverse in stanties interesse moet kweeken. Dat dit gedaan wordt in de Kamer, aldus de heer G. behoeft geen betoog. Dan worden cijfers genoemd van poli tieke richtingen in Noord-Holland, waar uit blijkt dat er voor Nationaal Herstel nog veel terrein braak ligt. De heer (leider wekt op paraat te staan voor de nationale zaak. en niet te verge ten, dat dit evenzoo' gedaan werd de eeuwen door, door Oranje, het Vorsten huis. dat zijn goed en bloed in dienst stelde van het vaderland. „Schaart u dus achter onzen banier, en sta op de bres, altijd en overal waar het gaat om Nederland en het Koninklijk Huis". Ten tweede male trad nu op <Je heer Wiilemse, met een drietal liederen, waar onder het brillante „O Sole Mio' van Da Capua. En zoo waren wij gekomen aan liet einde van dezen prettigen avond, of nee, daar was nog iets, en wel het uitreiken van de prijzen, welke gevallen waren op de steunbonnen, en waaronder zich een „smaakvolle" taart bevond. Voor de dansliefhebbers was gelegen heid zich in deze sport al dan niet verder te bekwamen, en zij zullen zich ongetwij feld kostelijk geamuseerd hebben op de jazz van des heeren Helmstrijd's band, die, hetgeen wij nog niet vermeld hebben, dezen avond haar belangelooze medewer king verleende. „THE ORIGINAL KAM RLE RS". Ojnieuw in Casino. Voor de ingewijden beteek enen deze woorden een avond van buitengewoon goede en moderne muziek. „The Ram- blers" zijn niet alleen beroemd in Neder land, maar ook de buitenlandsche critici, zijn eenparig in hun lof over de prestaties van dit uitsluitend uit Nederlandsebe musici bestaarde orkest. Na het groote succes, welke de „Ram- blers" in Maart in „Casino" gehad hebben, zullen zij weer Zondag a.s. zoowel 's mid dags als 's avonds dansmuziek ten ge- hoore brengen, afgewisseld door show- nummers. De „Casino"-directie brengt dit seizoen wel het allerbeste op het gebied der mo derne muziek. Zij heeft echter nog groot- scher plannen in het verschiet en is na melijk in onderhandeling met bet orkest van Jack en Louis de Vries, de beroemde Band, welke reeds 2Vi maand in het Carl- ton Hotel in Amsterdam speelt en dezer dagen daar afwisselend musiceert met de fenomenale band van Cab Callowa.v. Het is bijna zoo goed als zeker, dat ook Öit vermaarde orkest van Jack en Louis de Vries binnenkort naar Den Heider zal konten. Doch eerst krijgen we Zondag a.s. voor 'de tweede maal onze „Ramblers". INTELLECTFILM IN TIVOLI. Zondagmorgen te half elf. Zondagmorgen zal w ederom de gelegen heid bestaan tot bijwoning, voor den uiterst geringen prijs van 25 cents, van een bizondere filmvoorstelling, w:elke bui ten het gewone filmprogramma om als z.g. „intellect"-film zal worden gedraaid. Zij is van den beroemden Franschen regis seur "ené Clair, den man, wiens eerste ge luidei' lm „Sous les toits de Paris" een wereldsucces was, en is getiteld „A nous la liberté" (Leve de vrijheid). Zü behan delt de geschiedenis van twee tuchthuis boeven, van welke de één het tot directeur van een machtig concern brengt. Alge meen is de pers vol lof over den spranke lenden geest en humor, die uit dit stuk spreekt. De beelden zijn hierin hoofdzaak en de (Fransehe) tekst speelt slechts een ondergeschikte rol, zoodat iedereen het zal kunnen volgen. „De Maasbode" schreef er destijds van: „Haar waarde ontleent deze film aan de kostelijke typeeringen"; „De Telegraaf" liet zich als volgt uit: „Men moet zich eigenlijk verwonderen, dat men ons dit prachtig filmfeest zoo lang onthouden heeft", en liet „Handelsblad" karakteri seerde haar in de volgende bewoordingen: „Als geheel laat de film een sprankelende stemming achter". „Voorwaarts", het Rotterdainsche dag blad der s.d.a.p., zegt ervan: „René Clair is de kwajongen onder de filmregisseurs, maar met dat al heeft hij, lachend en grappenmakend, iets klaarge speeld wat maar weinig van de groote keien hem nadoen. „A nous la liberté" is tenminste een film met een inhoud, met een idee. Hij zegt iets en dat hij het steeds lachend doet geeft aan zijn film niet ge ringere waarde." Zoo zouden w ii nog wel een dozijn aan halingen kunnen geven, maar het boven staande geeft voldoende weer wat men Zondag zal te zien krijgen. ONZE STAD EN DE WINDHOOS. Enkele ongevallen. De plotselinge winhoos heeft ook hier ter stede huisgehouden op minder aan gename wijze, alhoewel de windsnelheid hier niet zoo groot was als elders. Op den Ruyghweg werd een bakkers kar finaal omvergeworpen, waardoor de Aap afgerukt werd en alle brooden op de straat terecht kwamen. Op enkele punten in de stad werden menschen door den windstoot overvallen, waardoor zq zich ternauwernood staande konden houden en anderen zelfs te^en een muur gedrukt werden. Dan schijnt ter hoogte van het vlieg kamp „De Kooij" een sloep omgeslagen te zijn, waarbij geen persoonlijke ongeluk ken voorkwamen. Het gerucht als zou een vliegtuig van genoemd vliegkamp in een wrille geraakt zijn en de vlieger zich gered zou hebben met behulp van een parachute, is niet juist. De waarheid is, dat even voor de bui een parachute was losgelaten, waar aan een schuitje ballast hing. Bij de wet is in Nederland het parachute-springen ver boden. DEFECTE MOTOR. Een vliegtuig waarvan de motor defect was, is hedenmorgen gedaald op de reede van Texel. Een sleepboot van de Mok en een motorboot van het V achtschip zijn ter assistentie uitgevaren; eerstgenoemde heeft het vliegtuig op sleeptouw genomen. Van een in aanbouw zijnd huis aan de Hertzogstraat werd een zinken dakgoot I ontvreemd. Op den Polderweg had gistel middag een aanrijding plaats tussehen 2 wielrq- ders. Door deze aanrijding werd een der rij wielen beschadigd. HELDERSCHE ZWEMVEREEXIGIXG. Algemeene Ledenvergadering. De Heldersche Zwemvereeniging en Reddingsbrigade, de bij velen welbekende populaire H.Z.V., hield gisterenavond een algemeene ledenvergadering in 't Kegel huis. Vele leden gaven door hun aan wezigheid blijk van hun belangstelling. Dat mag ook wel, want H.Z.V. heeft de laatste jaren zeer veel voor de zwemsport gedaan en is bij de Heldersche burgerij zeer in trek. De heer Bandsma, voorzitter, l.eet allen hartelijk welkom en deelt mede, dat deze vergadering vertraagd is door het over lijden van H.AL de Koningin-Moeder. Hierna leest de secretaris de notulen, welke na een enkele opmerking worden goedgekeurd. Ook het verslag van de kascontrole wordt met belangstelling ge volgd en eveneens na eenige vragen in orde bevonden en de beide penning meesters worden gedéchargeerd. Geldmiddelen. Financieele toe stand gunstig. Aan het jaarverslag penningmeester ontleenen we De toestand onzer geldmiddelen was bij aanvang 1933 niet direct rooskleurig. Het kassaldo bedroeg f 6.65J, terwijl nog verschillende rekeningen loopende waren. De schuld bedroeg op 1 Januari 1933, behoudens de hier genoemde loopende schulden, f 400. De ontvangsten vloeiden in 't verslagjaar ruim toe In totaal werd ontvangen een bedrag van f 2004. Voor de uitgaven was echter een be drag van f 1975.03J noodig. De toestand van de vereeniging is momenteel zeer gunstig. De ontvangsten vermeerderen ieder jaar. Het nieuwe gebouw. Door het tot stand komen van het nieuwe gebouw zullen de kosten van reparaties tot een minimum* beperkt kun nen blijven. De Kosten van aanmaak zullen 2000 gulden bedragen, bet schilderwerk hier niet onder begrepen. Het opbergen van het nieuwe gebouw zal veel kosten met zich meebrengen. Het bestuur hoopt echter ook hiervoor een geschikte oplossing te vinden, het heeft de beste verwachtingen van de ont wikkeling der geldmiddelen, hetgeen zeker geen slecht teek en is ih dezen tijd. Jaarverslag. Alsnu wordt door den heer Fels het jaarverslag gelezen. Herinnerd wordt aan het droef overlijden van dsn vorigen se cretaris, den heer K. Bolk, die op jeug digen leeftijd aan de zijnen en aan de vereeniging werd ontrukt. Het afgeloopen jaar bleek overduide lijk in welke behoefte H.Z.V. voorziet, hoeveel vreugde en gezondheid zij aan hare leden biedt. Het ledental vermeer dert zeer. Gedurende het tweede half jaar 1933 mocht H.Z.V. van 330 leden bene vens van 78 kinderen contributie ont vangen. De kleedruimte werd daardoor onvol doende. Tot vergrooting en uitbreiding van het gebouw werd besloten. De gestadige groei maakt ook controle noodzakelijk. De heer Boonen werd tot badmeester aangesteld. De heer Boonen is zeer zeker the right man in the right place. De Koninklijke goedkeuring werd bij besluit van 5 Juli 1933 verleend. Gedurende het seizoen werd dagelijks bij de Heldersche Courant de temperatuur van het water gemeld. Het jaarverslag eindigt met de opwek king dat alle leden zullen medewerken den gezelligen jovialen geest te bevorde ren, zoodat werkelijkheid wordt de leuze Iedere Heldenaar zwemmer, Iedere zwemmer lid van de H.Z.V. Het jaarverslag valt zeer in den smaak bq de leden en den secretaris wordt met applaus beloond. Bestuursverkiezing. Bij de bestuursverkiezing worden de heeren B. Fels en Hoogerwerf herkozen. De voorzitter deelt verder mede, dat de geldleening volteekend is. Alsnu ont wikkelt zich een aangename en vriend schappelijke bespreking over het program voor het a.s. seizoen en tal van voorstellen een Prfcttigen H.Z.V.-zwemzomer te hebben worden gedaan. Uit alles blijkt dat in Den Helder nog echte zwemmers wonen, die het liefst den geneelen zomer op de steenen van den dijk zouden willen bivakkeeren om dan tfi^eAn°0g^nbiik in de tegenheid te zijn tussehen de hoofdjes in 't zoute water te duikelen en te spartelen. rr'y v10i°'. toekomst en zeer zeker zal ia k i 'lare doen om de zwemsport te bevorderen 1 EEN LAFFE STREEK. Vandalen hebben Dinsdagavond laat of s nachts de netten, hoozen en het zeil stukgesneden, liggende- in een vlet van J. R. aan de Ruitenhaven. De daders zijn nog onbekend, doch een onderzoek wordt naar hen ingesteld. Wij hopen dat i het resultaat zal hebben en dat de laffe daders van deze streek hun gerechte straf zullen ontvangen. Oneerlijke dienstbode. Door een inwoner dezer gemeente werd aangifte gedaan van vermissiifg van eenig geld uit zijn woning. Bij onderzoek bleek aan de recherche, dat zich aan dezen diefstal had schuldig gemaakt de dienstbode van den aangever. Zij erkende het haar ten laste gelegde. Procesverbaal wordt opgemaakt. Aanrijding. Dinsdagmiddag had op de Buitenhaven een aanrijding plaats tussehen een per sonen-auto en een tweewielig voertuig, waarop een lange paal was geladen. De auto werd beschadigd. Vergadering van den Raad der ge meente op Dinsdag, 24 April 1934, des namiddags 8 uur, ten Raadhuize. Agenda: Ingekomen stukken, waaronder: Mededeeling van Gedeputeer de Staten, dat tot het doen van uitgaven voor den bouw van een zweminrichting aan den Dijkweg niet mag worden over gegaan, zoolang omtrent de begrooting voor het jaar 1934 nog geen beslissing is genomen: goedkeuringen en verda- gingsbesluiten van Ged. Staten betref fende raadsbesluiten; verzoek van Mejuf frouw C. A. Dito om ontslag als onder wijzeres aan school 8. Grondverkoop Huize Parkzicht. Voorstel tot verkoop van grond en liet verleenen van een voorschot aan de Stich ting „Huize Parkzicht". Betonpad Huisduinen. Voorstel tot het maken van een beton pad langs het strand te Huisduinen. Grondverkoop, enz. Voorstellen tot verkoop aan grond aan H. L. Vries, tot overdracht van grond om niet van de Woningstichting, en tot aan koop van een perceel grond te Huisdui nen. Straatnamen. Voorstel tot het geven van namen aan straten. Radiocursus Zeevaartschool. Voorstel tot splitsing van den Radio cursus der Zeevaartschool. Voortgezette vakstudie. Voorstel tot subsidieering van den cur sus voor voortgezette vakstudie voor leerkrachten bij het buitengewoon lager onderwijs. Aanschaffing leermiddelen enz. Voorstellen tot het verleenen van me dewerking voor de aanschaffing van nieuwe banken voor de R.K. Meisjes school, leermiddelen voor de Rehoboth school, alsmede voor de U.L.O.-school aan den Kanaalweg. Paden in de duinen. Voorstel tot den aanleg van rijwiel- en wandelpaden in de duinen. Salaris typiste Armenraad. Voorstel tot wijziging van de salaris-; regeling van de typiste van den Armen raad. Wijzigingsbegrooting. Voorstel tot het vaststellen van de 5e wijzigingsbegrooting voor het dienstjaar 1933. Cursus Oude Talen. Voorstel inzake jaarwedderegeling van den Directeur en den leeraar van den Cursus in Oude Talen. Radiódistrlbutie. Voorstel tot wijziging van de overeen komst met de firma Heyligenberg in zake de radiodistributie. Benoeming. Voorstel tot het benoemen van leden der Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs. Aanbevolen worden: a. in de vacature Mw. E. van Urk-Zwa- nenburg: 1. Mw. J. A. H. Steenmeyer-v. d. Rijst; 2. Mw. M. Bakker-Bakker. b. in de vacature A. Kramer; 1. C. J. Mol; 2. A. Treffers. Ter inzage: 1. Het antwoord op de vraag van den heer J. van Zwijndreclit omtrent de aan stelling van den informator bij den dienst voor Sociale Zake B. Zondervan tot hoofd- informator. Daar in de raadsvergadering van 24 October 1933 met op twee na algemeene stemmen een voorstel van Burgemeester en Wethouders om den rang van hoofd- informator bij dezen dienst in te stellen werd verworpen, achten zij geen termen aanwezig thans hun vroeger voorstel te herhalen. 2. Het overzicht van verkochte en in erfpacht uitgegeven gronden, tot het Grondbedrijf behoorende. Betonpad langs het strand. B. en W. schrijven aan den Raad: In Uwe vergadering van 14 Juni 1932 werd ons een erediet verleend voor het maken van een plankier, ten behoeve van het voetgangersverkeer voor het z.g. slille strand te Huisduinen. Reeds spoedig echter bleek, dat het plankier, hetwelk nog in den zomer van hetzelfde jaar werd aangebracht, niet tegen de kracht der elementen bestand was; meermalen is het dan ook gebeurd, dat gedeelten er van zijn weggeslagen. De Directeur van Gemeentewerken deed ons reeds in den loop van het vo rige jaar een plan toekomen voor het aan leggen van een betonpad boven- en een plan voor het maken van een pad onder langs het talud van den dijk. Ofschoon wq voor uitvoering van het eerste plan aanstonds het meest gevoel den, otndat dit plan ons, met het oog op de geringe onderhoudskosten, meer doel matig toescheen dan het tweede, meen den wij ons ten aanzien van dit plan voor- loopig te moeten bepalen tot het treffen van de voorbereidende maatregelen, als het aanvragen der noodige vergunningen van het Rijk, omdat te verwachten was, •lat deze vergunningen toch niet zoo tijdig zouden kunnen worden verkregen, dat nog tijdens het seizoen 1933 met de uit voering van het werk zou kunnen worden KING pepermunt gebruiken is geen snoepen. - Het beteekent bevordering Uwer gezondheid, door een heerlijk smakend natuurproduct. aangevangen, terwijl bovendien de mo gelijkheid] niet uitgesloten was, dat de situatie van het strand intusschen zoo danig zou zijn veranderd, dat dit jaar de verbinding b.v. zou kunnen blijken niet meer noodig of anderzijds, absoluut on bereikbaar te zijn. B. en W. vragen thans een erediet hier voor van 4400. Grondverkoop. B. en W. stellen voor aan H. L. Vries alhier te verkoopen het terrein met brandspuithuisje, gelegen aan de le Vroonstraat, hoek Koningdwarsstraat voor 650. Verzoeker is voornemens op genoemd perceel een winkel met twee bovenwonin gen te bouwen. Ofschoon B. en W. met het oog op de oorspronkelijke bestemming van het ter rein, voor verkoop daarvan aanvankelijk niets geveolden, meenen zij, dat gelet op rle voorgenomen reorganisatie van de brandweer, daartegen thans geen be zwaar meer behoeft te worden gemaakt, en dit te minder, waar de heer Vries zich bereid heeft verklaard om een op het bouwplan nader aangegeven ruimte gratis ter beschikking van de gemeente le stellen voor het plaatsen van een brandspuit, voor zoolang daaraan be hoefte bestaat. Een gedeelte, ter grootte van hoogstens 8 ni2, wordt voor verbreeding van de le Vroonstraat benut. Wijziging radio-concessie. B. en W. hebben een schrijven gericht aan den Raad, waaraan het volgende is ontleend: De firma E. N. Heijligenberg heeft aan ons College een schrijven gericht, waarin wordt voorgesteld, in de met haar te slui ten ten overeenkomst alsnog verschillende wijzigingen aan te brengen. O.m. stelt de firma voor, den abonnementsprijs van 0.40 tot 0.50 te verhoogen; voorts ver zoekt zü het artikel aan te vullen en te wijzigen in dien zin, dat bij verhuizingen en heraansluitingen van abonné's, die we gens wanbetaling zijn afgesloten, de radio centrale gerechtigd is 1.voor admini stratiekosten in rekening te brengen. De overige in het schrijven voorgestelde wij zigingen zijn voor het meerendeel van re- dactioneelen aard. B. en W. hebben het advies gevraagd van de commissie van bijstand, welke als hare meening heeft te kennen gegeven, dat zij vooralsnog geen termen aanwezig vindt voor een verhooging van den abon nementsprijs als door de firma voorge steld en voorts, dat zij tegen de overige voorgestelde wijzigingen van art. 3 geen bezwaar heeft. Ten aanzien van de verdere vporstellen meent de commissie een afwij- zènd standpunt te moeten innemen. B. en W. hebben daarna met de heeren Heijligenberg en Bregman besprekingen gehad, bij welke gelegenheid er ernstig op is gewezen, dat, misschien op een enkele uitzondering na, geen der door de firma aangevoerde motieven den Raad aanlei ding zou behoeven te zijn, haar verzoek in te willigen. Het resultaat van deze besprekingen is ten slotte geweest, dat de firma haar voor stellen heeft gewijzigd, en thans voorstelt om, te rekenen met ingang van 1 Juli '34: 1. de waarborgsom ad 5.— voor de aansluiting te doen vervallen; 2. voor een installatie, gereed voor het gelijktijdig ontvangen van ten hoogste stations een bedrag ad 5.wegens aan sluitkosten te heffen, met dien verstande, dat ingeval van verhuizing van een ge abonneerde binnen het bedrijfsgebied der centrale wordt berekend: a. 1.indien in het te betrekken perceel reeds een aansluiting aanwezig is en aan den aanleg van de aansluiting niets behoeft te worden gewijzigd; b. 2.50, indien in het te betrekken perceel geen aansluiting aanwezig is* 3. het abonnementsgeld, voorloopig voor den tijd van een jaar, vast te stellen op 0.45 per week, m.a.w. heffing van een toeslag ad 0.05 op den in de overeen komst genoemden abonnementsprijs; 4. bij heraansluiting van abonné's, die wegens wanbetaling zijn afgesloten, 1. wegens administratiekosten, te heffen. Blijkens haar nader uitgebracht advies kan de commissie van bijstand voor de financiën zich ten deele met deze voor stellen vereenigen. Zij geeft ons daarbij in overweging de hierboven onder 1, 2 en 4 genoemde wijzigingen niet op 1 Juli 1934 te doen ingaan, doch direct nadat door Uw College in deze een beslissing zal zijn genomen, zulks in verband met het feit, dat van de kostelooze aansluitingen blijk baar misbruik wordt gemaakt. Ten aan zien van het voorstel om het abonnements geld, voorloopig voor den tijd van een jaar, op 0.45 per week vast te stellen, deelt de commissie mede, dat zij deze ver hooging niet op 1 Juli 1934, doch te re kenen met ingang van den dag, waarop de firma Heijligenberg de uitzending van 4 stations zal aanvangen, zou wenschen te zien ingaan. Ten slotte deelen wij U mede, dat ten aaanzien van de voorgesteldecontributie- verhooging de voorzitter en twee leden van het College nog een bespreking heb ben gehad ten Hoofdbesture der P.T.T. De resultaten hiervan zijn in een afzon derlijke nota neergelegd. Voorgesteld wordt in bovenstaanden geest de wijzigingen aan te brengen. Subsidie Stichting Buitengewoon Onderwijs. Sedert 1929 worden voor voortgezette vakstudie voor leerkrachten, werkzaam bij het buitengewoon onderwijs, leergangen georganiseerd, welke staan onder leiding van een Stichting, gevormd uit een Alge meene en een Prot. Christelijke groep van personen, welke deze studie willen bevor deren. De Stichting stelt zich, behalve voortgezette vakstudie, zoo mogelijk ook opleiding van leerkrachten hij het buiten gewoon onderwijs ten doel. B. en W. stellen voor een subsidie te verleenen ten bedrage v<tn j djjYjiage no. veering voor dit voorstel is in BtV*u 57 opgenomen. Overdracht van grond aan «te Woningstichting. He. bes.™. aan B. en W. med®'d umpn(]e 1)0g braak nemen ligt om op verse b llen 'e 11 e fp bouwen. Twee daaivan zuiici gebouwd aan het einde vandenBiakk veldweg' nabii de inundatiekade v ooi dien bouw heeft de ter nog een stuk grond van de g noodig. Het bestuur vraagt nu om niet af te staan. n r,tftwer- Xoch de Directeur van Gemeentewer ken, noch de Commissie, van b«sj£lldvof het Grondbedrijf, heeft tegen dezen af stand bezwaar. Splitsing radio-cursus (Zeevaartschool). B en W. schrijven aan den Raad: Nu de cursus tot opleiding van radio- telegrafisten, welke cursus aan de Zee vaartschool alhier is verbonden, eeduren- de eenigen tijd (ruim anderhalf jaar) heelt bestaan, hebben zich langzamerhand eenige bezwaren van practischen aaul doen gevoelen, welke aan den tegenwoor- digen vorm van den dagcursus zijn ver bonden. Het gehalte der leerlingen is uiteraard heterogeen: een gedeelte moet worden ge rekend te behooren tot de meer gevorder den, terwijl een ander deel bestaat uit be ginners. Een ander bezwaar is bovendien, dat een aantal leerlingen van 20 of meer, voor dit leervak moeilijk in een lokaal is onder te brengen. Deze omstandigheden geven den Direc teur der Zeevaartschool aanleiding ons voor te stellen den cursus voor bepaalde vakken te splitsen en het onderwijs in die vakken afzonderlijk te geven aan de meer gevorderden en aan de beginners. Doordat het aantal lesuren vermeerdert, zal het salaris van den Directeur hooger moeten worden. B. en W. stellen voor tot bedoelde splitsing over te gaan. UITSLAG OPENBARE VERKOOPING. (waaronder wegens sterfgeval). Door Notaris A. M. Engelmann werd gisterenavond half acht, in het gebouw „Musis Sacrum", de navolgende percee- len, allen gelegen in Den Helder, pu bliek verkocht: Huis en erf, aan de Loodsgracht no. 59, kadaster sectie D no. 1445, groot 1 are, 62 centiaren. Kooper de heer J. G. C. Rammers te Den Helder, voor de som van 3520. Huis en erf, aan de Badhuisstraat no. 52 te Huisduinen, kadaster sectie B no. 789 (ged.) ter grootte van ongeveer 87 centiaren. Huis en erf, aan de Badhuisstraat no. 54 te Huisduinen, kadaster sectie B no. 789 (ged.) ter grootte van ongeveer 95 centiaren. Kooper van beide perceelen de heer G. J. Stolk te Den Helder, voor de som van 1150.-. Huis en erf, aan de Bassingracht no. 157, kadaster sectie C no. 6853, groot 83 centiaren. Dadelijk na betaling leeg te aanvaarden. Kooper de heer C. Abbenes q.q., te Den Helder, voor de som van 2505. Huis en erf, aan de Laan no. 2, kadas ter sectie D no. 3383, groot 1 are, 35 cen tiaren. Kooper de heer F. H. Nypels te Den Helder, voor de som van 2640. Huis en erf, aan de Sluisdijkstraat no. 15, kadaster sectie C no. 5272, groot 84 centiaren. Dadelijk na betaling leeg te aanvaarden. Kooper de heer B. Kuiper te Den Hel der, voor de som van 2720. Huis en erf, aan een steeg, uitkomende aan de Vijzelstraat no. 65, kadaster sectie C no. 4363, groot 32 centiaren. Kooper de heer R. N. van Os te Den Helder, voor de som van 231. Het voormalige Koffiehuis met erf aan de Mesdagstraat no. 10 te Huisduinen, kadaster sectie B nummer 806, groot 4 aren, 80 centiaren, alsmede den mede eigendom van 40 centiaren in het perceel te Huisduinen, kadaster sectie B no. 653, geheel groot 80 centiaren. Kooper de heer H. Selderbeek te Den Helder, voor de som van 3219. HOCKEY. A.s. Zaterdagmiddag om 2 uur op het Hel der B-terrein wordt de tweede wedstrijd om den De Vries-beker gespeeld. De eerste wed strijd eindigde in een 2i overwinning van de R.H.B.S., zoodat deze school nog slechts een wedstrijd heeft te winnen of gelijk te spe len om dit jaar den wisselbeker, ons zoo wel willend door den heer De Vries geschonken, te bemachtigen. WINDHOOS VEROORZAAKT ONGELUKKEN. Woensdagmiddag ontlastte zich boven Noord-Limburg, Oostelijk Noordbrabant en Zuid-Gelderland een kort doch hevig onweder, dat vergezeld ging van zware slagregens met hagelbuien.' Bovendien ontwikkelde zich een orkaanachtige wind, die bij Mook het karakter van een windhoos aannam. De gevolgen van de hoos waren vooral van ernstigen aard in de onmiddellijke nabijheid van het spoorwegviaduct te .Mook. Daar is ter zijde van het klooster \an de paters Passionisten een nieuwe kerk in aanbouw. Men was met de werk zaamheden zóó ver gevorderd, dat de overkapping bijna voltooid was. Tijdens het noodweer bevonden zich vijf werk lieden op het bouwwerk. Plotseling werd door de hoos de kap opgelicht. De staal- c raden waarmede de spanten geschoord waren, knapten af. Zware balken braken door en direct daarna stortte met don derend geraas het geheele gevaarte om laag m het kerkgebouw. Er werd een groote ruine geschapen en de vijf men schen lagen tussehen de brokstukken. Direct schoot hulp toe, die de arbeiders uit hun benarde positie bevrijdde. Het ergst bleek er aan toe te zijn de tim nierman P. Huibers, uit Heumen. Zijn toestand was zorgwekkend. De overigen kwamen er met verwon- dingen af, ofschoon zij door het gebeurde ten zeerste ontdaan waren. Ook in het zuidelijk deel van Nijmegen heeft de wind geducht huisgehouden.0 De bliksem is geslagen in de kapitale boerderij van den heer Jansen, te Haren bij Megen (N.-Br.) Zeilschip gezonken. Het zeilschip „Marchiena", met grind van den Rijn naar Enkhuizen, is op het IJsselmeer onder Oosterleek door een zware bui overvallen en dadelijk gezonken. De bemanning, bestaande uit schipper en knecht, wist zich met moeite in een boot te redden. Deze is, na een paar uur te hebben rondgedobberd, door een voor bijkomend zeilschip opgepikt en te Enk huizen binnen gebracht. „K XV" EN „K XIV" TE PADANG. Hr. Ms. onderzeebooten „K XV" en ,.K. XIV" onder bevel van den luitenant ter zee der le kl. J. E. K. Hoeke en den lui tenant ter zee der 2e kl. O. de Booy zijn 17 April te Padang aangekomen. Off. van den M.S.D. 2e kl. H. van der Hou- Off. van den M.S.D. 2e kl. H. van der Hou wen is overgeplaatst van Hr. Ms. torpedoboot- jager Evertsen naar het vliegkamp De Kooij jager Evertsen naar het vliegkamp De Kooij. De adelborsten voor administratie van het zeemacht der hoogste afdeeling H. ten Sande en W. F. C. Vuijk zijn gedetacheerd te Am sterdam en die voor het korps mariniers van genoemde afdeeling E. T. baron de Lewe van Aduard en H. P. Arends bij dat korps te Rot terdam. ALKMAAR, :8 April. Groote Voorjaarsveemarkt. Aangevoerd 2367 stuks vee: kalfkoeien :6o275; gelde- koeien 110—200; pinken 60110 en stie ren 65200. Handel stug. Het vorig jaar was de aanvoer 2043 run deren. AMSTERDAM, 18 Maart. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveran derd. Geen aanvoer. AMSTERDAM, 18 April. Veemarkt. Aangevoerd: 317 vette kalveren, >e kw. 5660 cent, 2e kw. 4454 cent, 3e kw. 3442 cent per kg levend gewicht; 83 nuch tere kalveren 2.505; 347 varkens, vleesch- varkens, wegende van 90110 kg 4344 cent, zware varkens 4243 cent en vette varkens 4042 cent per kg, slachtgewicht. Tet vee markt waren heden 3 wagons geslachte run deren uit Denemarken aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 17 April. 18,000 kg roode kool 3.50; 7500 kg gele kool 4.106.50; 2700 kg Deensche witte kool 55.20; 6700 kg uien: gele drielingen 0.80, alles per 100 kg. SCHAGEN, 19 April. 5 paarden 100200; 8 stieren 90150; 242 geldekoeien (magere) 120180; 45 idem (vette) 150220; 40 kalfkoeien 180265; 43 pinken 40105; 26:- nuchter kalveren 6 12; 40 schapen (vette) 17—26; 55 overhou- f'.ers 10.5019; 4 varkens (magere 15; 17 idem (vette) p. kg 0.330.36; 94 biggen 7 —13. Eierenveilng. 130.000 kipeieren 5254 kg 2; 5557 kg 2.102.20; 5860 kg 2.10—2.30; 6163 kg 2.202.40; 6467 kg 2.402.70; 6500 eendeieren 2.602.70, alles per 100 stuks. 24 kalkoeneieren 44.10; 225 kievitseieren 11'12 cent. Matige tot krachtige tijdelijk afnemen de Z. tot W. wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk nog regen, kouder. NIEUW BEDRIJF. Door de vooruitstrevende firma O. J. Bosker is hier aan Den Oever een nieuw bedrijf gevestigd en wel een scheeps helling. Wij twijfelen er niet aan of dit nieuwe bedrijf zal hier zeer zeker levens vatbaarheid hebben. Ondanks de groote Wisringer visschersvloot scheen niemand den durf te hebben een scheepshelling te beginnen. De visschers moesten altijd naar Den Helder, Texel of een plaats aan de Friesche kust. Vooral bij spoedrepa- Aangename, gemakkelijke zeer ruime winst opleverende Voor alle plaatsen in Neder land personen gevraagd, die over de som van f 2.50 kunnen beschikken. Uitvoerige inlich tingen verstrekt gratis vooraf. NV Uitgevers-Maatschappij v.h. N. VEENSTRA, L. v. Meerdervoort 30, Den Haag. Brieven V. 118 aan Rudolf Mosse, Amsterdam-O Mevr. DE BOCK, Pr. Hendriklaan 4, vraagt een DAGMEISJE. Aanmelding hedenavond 7-8 uur. Gevraagd een net Meisj®» om in het Dames-KappersvaK opgeleid te worden. Goed loon. Brieven onder No. 746, «a11 liet Bureau van dit blad.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 6