OPENBARE UITVOERING andm Man TOONEELVEREEN. „TAVENU" BINNENLAND Marineberichten. 99 Legerberichten. bport HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 21 APK1L 1934. Burgerlijke Stand van Den Helder Stoomvaartberichten OP DONDERDAG 26 APRIL 1934 van het vroohjke spel Visscherijberichten ff Prijzen der plaatsen f (belasting inbegrepen). Voorste 10 rijen zaal j 2 balcon j 1 OSO (belas,1"£ inbegrepen). Kaarten verkrijgbaar aan Casino en op de bekende adressen. K.N.V.B.-Overzicht. NH.V.B.-Overzicht. (<rt." Iieeft dat krachtige streven terecht geprezen. Men wijst in het pamflet op Oostenrijk. Ais men ooit van de zijde van Nationaal jïerstel met een ongelukkig voorbeeld is aangekomen, dan is het wel met dit. Het waren 11 i e t de sociaal-democra ten, die de omwenteling tegen de grondwet lot stand brachten, maar het was de ka tholieke bondskanselier Dollfuss, die wet en recht schond. Niet alleen de sociaal-democratische pers heeft dit geschreven, ook andere bla den in binnen- en buitenland hebben dit openlijk getuigd. Dollfuss heeft de woningcomplexen la ten stukschieten. htf heeft mannen en vrouwen laten uitmoorden en de sociaal democraten hebben de grondwet verde digd. Zoo staan de zaken en niet anders. Het pamflet waarschuwt voor de zoo- veelste maal tegen de modern-georgani seerde onderwijzers! Wii willen hier niet diep op ingaan. Wij stellen slechts één vraag: Lever bewijzen van modern-geor ganiseerde onderwijzers, die de neutrali teit van het onderwijs niet handhaven? Precies dezelfde vraag stellen wii voor het personeel in overheidsdienst. Niet zoo maar iets schrijven, maar aantoonen met bewijzen. Ook het drijven om de S.D.A.P. te ver bieden doet weer opgeld. Waarom? Het antwoord geeft Nationaal Herstel niet. Men vindt het gemakkelijker er maar op los te insinueeren. Ons volk heeft in dezen tijd wat anders noodig dan leugens gedrukt op oranje papier. Ons volk heeft van 1100de krachtige mid delen, die duidelijk aanwijzen hoe een waarlijk nationale welvaart tot stand kan komen. Een nationale eenheid uit zich niet in ellende en weelde naast elkaar, doch in een maatschappii-orde, waar arbeid en brood is voor allen zonder uitzondering. De partijen, die zooals het Verbond voor Nationaal Herstel, het kapitalistische systeem willen handhaven, kunnen en zul len die welvaart niet brengen. Die zal er slechts komen als het kapita lisme is vervangen door het socialisme. Onderschrift. Een kat, die in het nauw zit, doet vreemde sprongen en de geachte inzender, die blijkbaar van sociaal-democratischen huize is, verkeert in de positie van dit huisdier. Wat is de S.D.A.P. toch altijd braaf en goed geweest Draaf en goed, toen zij heeft onder mijnd, al die jaren lang, de nationale waarden van ons volk, waarmede Neder land staat of valt 1 Allereerst het Oranjehuis. In tijden van nood schaart het Nederlandsehe volk zich 0111 Oranje, zooals ook thans. Maar al die jurui lang heeft de S.D.A.P. dit funda ment van het Nederlandsehe volk trachten te ondergraven. En nu het haar niet ge lukt, nu komt het andere gedeelte van het Janusgezicht weer naar voren en be gint de S.D.A P. zich met Oranje te tooien. Niet, dat wij daarvan de waarde geheel verwerpen. Doch het is altijd geweest: eerst ondermijning; en als dat dan mis lukt, weer lief doen. Laten wij maar eens denken aan de houding van de S.D.A.P. vlak na de muiterij op „De Zeven Pro vinciën", toen zij meende een kans te hebben om revolutie te maken. Doch zij kroop in haar schu:p, toen werd gemerkt, da' de meerderheid van het Nederlandsehe volk niet van dat roode gediend was. Ten tweede: hoe heeft de S.D.A.P. niet altijd onze roeping in onze overzeesche gewesten trachten te vernietigen, Indië los van Nederland gepredikt, daardoor armoede willen brengen in Nederlanden chaos in lndië. Volksmisleiders zijn het geweestaan den eenen kant de loonen hoog houden, aan den anderen kant de bronnen, waaruit die hooge loonen konden worden betaald, verstoppen. Ten derde: terwijl het mogelijk is, dat onze Zuidelijke provinciën het slagveld der naties worden, terwijl het rommelt hoven den Stillen Oceaan, heeft de S.D.A.P. de weermacht willen afbreken. Ook nu weer komt het dubbele aangezicht naar voren: eerst den boel afbreken en, als de nood aan den man komt, dan mee- loopen, totdat de nood weer voorbij is en dan weer afbreken. Toepasselijk is op de S.D.A.P. het lied uit de film: „De Jantjes'': „Draaien, anders verga je". Wil ons volk zich kunnen handhaven, dan moet het door en door nationaal voelen. Jarenlang heeft de roode onder wijzer op de openbare school dat nationaal gevoelen kapot gemaakt. Men behoeft daarvoor niet een positieve houding aan te nemen, negatief kan men dat ook doen. Een onderwijzer is niet een automaat, Waar men salaris in stopt en dan komt er „tweemaal twee is vier" uit. I)e socialist geeft dat zelf toe. Lezen wij slechts wat Ds. J. A. Bruins over den Socialistischen onderwijzer schrijft: „Zonder proselietjes te willen maken, zonder de kinderen te willen mengen in den politieken en maatschappelijke!) strijd, die een deel van zijn leven en belang stelling in beslag nemen, zal toch zijn geest inwerken op de kinderen, niet wie hij eiken dag meer uren omgaat dan de eigen vader en moeder in het gezin en op wie hij dus wel een grooten invloed moet hebben. Bewust onderwijs geven in socialistischen geest zal bij niet doen, maar hij zal zichzelf geven en zichzelf willen zijn, ook tegenover zjjn klas. Hij zal tot zijn kinderen willen spreken alsof het inderdaad zijn kinderen waren. Het is niet onverschillig of een socialistische of een liberale onderwijzer voor de klas staat, wel bij liet lesjes opgeven, verklaren on overhooren of nazien, maar niet bij den persoonlijken omgang, die de vorming van het kind bedoelt/" „Een goed verstaander heeft maar een half woord noodig. Wie dit alles als tegen stander niet goed verstaan wil of Kan, Za' uit dit halve woord een wapen Kun- hen halen tegen het openbaar onderwijs. Hm onze bedoeling duidelijk te maken, het volgende: wij zouden als openbaar ouderwijzer voor de klas geen propaganda maken voor nationale ontwapening, maar graag den kinderen het versje van Kees Jfoeke leeren zingen: „Nooit, nooit zullen "e de wapenen dragen. Nooit,njoitdoen daaraan mee" Aelnu, het openbare onderwijs zal in de toekomst niet meer socialistisch of „neutraal -socialistisch meer moeten zijn, maar nationaal en daarom zullen de roode onderwijzers er uit moeten. Is het niet merkwaardig, dit gansche optreden van de S.D.A.P., zooals het ook blijkt uit het schrijven van den inzender,: eerst den boel overhoop halen en kapot maken en dan, wanneer men bij de scherven staat zeggen: „ik heb het heusch niet gedaan' Zooals in Oostenrijk, maar waar haalden die lieve sociaal-democraten dan al die geweren en mitrailleures van daan? Noemt men dat moedig? Dan houden wij toch liever van de woorden„Hier sta ik, ik kan niet anders". Nog een paar opmerkingen. De heer Smith heeft het over belastingontduiking. Zouden daar geen sociaal-democraten onder kunnen zijn? Wij weten wel van declaraties van vooraanstaande S.D.A.Pers, die in de honderden guldens liepen en waar men graag boven had gezet: „Eenige dagen uit het leven van een proletariër De Stawinsky-menschen zijn niet nationaal; zij behooren tot dat parlementaire systeem, dat in het bijzonder in Frankrijk geheel verrot is. Daartegen gaat ook, naast de sociaal-democratie, de strijd van het Verbond voor Nationaal Herstel. Tegen rood en verworden partijpolitiek. Het waren de werkelijk-nationalen in Frankrijk, die zich er tegen verzetten en men zegt, dat Lyautey, de grijze veld maarschalk, aan hun hoofd stond. Het Verbond voor Nationaal Herstel rukt op ter overwinning, onder leiding van onzen maarschalk, den grijzen opper bevelhebber uit den wereldoorlog: Gene raal Snijders. U, geachte Redactie, dankzeggende voor de verleende plaatsruimte. Verbond voor Nationaal Herstel. RAPPORT 1DENBURG. Besprekingen naar aanleiding van de gehouden inleidingen. De Vereeniging ter beoefening der Krijgswetenschap heeft gisterenavond in Den Haag een debatavond gehouden naar aanleiding van de inleidingen, welke de vorige week zijn gehouden over het rapport-Idenburg, door den majoor M. W. L. van Alphen, den kapitein A. Struyven- berg en den luitenant ter zee R. van Tijen. Het korps mariniers. De kapitein der mariniers Roelofsen steunde den inleider, den heer Van Tyen, ter zake van de wenschelijkheid om niet over te gaan tot de voorgestelde ophef fing van het corps mariniers. Dit corps heeft steeds verricht zijn karakteristieke zeesoldatentaak, ten bewijze waarvan spr. citeerde de rede, door de Koningin uit gesproken bij de uitreiking van het vaan del. Tot de raddraaiers op de „De Zeven Provinciën" behoorden geen mariniers. Dat er eènigen zijn geweest, die zich heb ben laten meesleepen, betreurt spr. zeer, maar elk volk en elke weermacht hebben hun donkere bladzijden. Er waren ook mariniers, die bij deze gelegenheid gewaarschuwd hebben, ge weigerd hebben mee te doen enz. Spr. zeide met zijn mariniers alles te durven beginnen omdat hij weet dat zjj hun offi cieren niet in den steek zullen laten. Spr. verdedigde voorts het doen voortbestaan van de Marinekapel. In het rapport-Idenburg wordt niets vermeld met betrekking tot de vervanging van instructeurs voor de lichamelijke op voeding, welke vervanging noodig zal zijn door de opheffing van het corps ma riniers. De vervanging van mariniers-vrijwilli gers door dienstplichtige matrozen bij de landingsdivisie zal een nadeel zijn, wat in het rapport-Idenburg zelf wordt toegege ven. Spr. gaf een reeks van dertig' acties van landingsdivisies waartegenover één zeeslag staat. De mariniers hebben ook in de laatste jaren niet stil gezeten, bij het transport van Russen en van Nederlan ders uit Rusland, bij het transport van Chineezen, bij het gebeurde op het s.s. „Rotterdam", op Curagao enz. Breedvoerig betoogde spr., dat ophef fing van het corps mariniers niet zal lei den tot de beoogde bezuiniging. Daarbij merkte hij 0.111. op, dat het hem een raad sel is, hoe de dienstplichtige matrozen met hun karige soldijen in de tropen zullen moeten rondkomen. Spr. eindigde met een krachtige opwekking om mede te strijden voor het behoud van het corps mariniers. (Zijn rede werd luide geapplaudiseerd.) Tooneelvereeniging T.AV.E.N.U. Naar aanleiding van het groote bezoek, dat Tavenu te beurt valt wanneer deze vereeniging eene uitvoering geeft voor niet-leden, heeft Tavenu besloten op Don derdag 26 April a.s. eene openbare uit voering te geven van hetzelfde stuk, het welk op Dinsdag 24 April voor de leden wordt gegeven. De vele verzoeken welke tot bet Be stuur gekomen zijn om ook aan niet-leden de gelegenheid te geven van Tavenu's spel te genieten, gaven de stoot aan boven genoemd besluit. Tavenu verwacht dan ook een groot bezoek, aangezien de prijzen uiterst laag zijn gesteld en het bezoek bij vorige ge legenheden, zooals bijv. bij de uitvoering voor de Vereeniging van Volksonderwijs de Casinozaal geheel vulde. Voor de bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit blad voor komend. Het op te voeren stuk „Haar andere man" is een blijspelde daarin voorko mende aardige scène's zullen de aanwe zigen doen schateren van het lachen. van 19 en 20 April. BEVALLEN: J. A. van Amersfoort Schoonhoven, z. C. KosterBakker, z. A. P. v. d. .WalOudshoorn, z. A. Riesling Glim, z. H. BoltendaalBoeree, d. GETROUWD: G. Veentra en A. Gomes. A. J. Josée en F. Makelaar. L. Makelaar en C. Kater. W. F. Heisterkamp en S. E. Mollemann. J. J. Bot en M. de Jager. H. Tesink en M. A. Jaarsma. OVERLEDEN: E. Kries—de Bunje, 80 j. Stoomvaart Mij. Nederland. Poelau Bras, u., 20 April v. Suez Tajandoen, 1-9 April te Hamburg. Tabinta, u., pass. 20 Maart Dakar. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, t., 20 April v. Port Said. Blitar, u., 19 April v. Suez. Kertosono, t., 24 April v. Londen. Kota Agoeng, u., 20 April te Singapore. Kota Nopan, t., 19 April v. Belawan. Simaloer, t., pass. 18 April Perim. Slamat, t., 20 April v, Singapore. Gelria, t., 21 April te IJmuiden verwacht. Zeelandia, u., 19 April v. Periambuco. Buitenzorg, 20 April te R'dam. Palembang, 20 Arpil te R'dam. Bij beschikking van den minister van defen sie zijn de volgende plaatsingen gelast: met 21' April kap.-luit. ter zee J. A. Kruys belast met de betrekking yan chef der ^aftite ling Arsenaal bij 's Rijkswerf te Willems-» oord, luit. ter zee 2e kb J. A. Vink tijdelijk belast met het bevel over Hr. Ms. Friso; met 23 April kapts.-luit. ter zee H. Spits be-?/ last met het bevel over Hr. Ms. Nautilus en Kd W. F. M. Doorman eervol ontheven yan het bevel over Hr. Ms. Evertsen en ter beschik king gesteld, luit. ter zee ie kl. P. Koenraad belast met het bevel over Hr. Ms. Evertsen; met 26 April luit. ter zee der ie kt. A. G. Vromans eervol ontheven van het bevel over Kr. Ms. Piet Hein en ter beschikikng gestfeld en die der 2e kl. J. J. Quéré geplaatst aan boord Hr. Ms. Evertsen; met 30 April off. van den M.S.D. der ie kl J. v. d. Velder aan boord Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord; met l Mei luit. ter zee der 2e kl. K. G. Tiet aan boord Hr. Ms. Evertsen; met 21 Mei luit. ter zee ie kl. jhr. E. J. van Holthe bij de Onderzeedienstkazerne te Wil lemsoord; met een door den commandant der marine te Willemsoord te bepalen datum luits. ter zee der 2e kl. W. van Haaften aan boord Hr Ms. Evertsen, A. R. Kiès aan boord Hr. Ms. Et ertsen, J. S. Friederich aan boord Hr. Ms. Hertog Hendrik, C. A. Lagaay aan boord Hr.! Ms. Wachtschip te Willemsoord. Vice-admiraal J. F. Osten, onlangs afgetre den als commandant der zeemacht in Oost- Indië en hier te lande teruggekeerd, zal op zijn verzoek wegens langdurigen dienst den zeedienst met pensioen binnenkort verlaten. Luit. ter zee 3e kl. F. Bruijn is aangewezen' voor den dienst in Oost-Indië en zal 2 Mei i aan boord van het m.s. Marnix van St. Alde- gonde uit Amsterdam zijn nieuwe bestemming volgen. Kap.-luit. ter zee H. Spits, chef van de af- deeling arsenaal aan 's rijkswerf te Willems oord, wordt 23 dezer overgeplaatst op Hr. Ms. politievaartuig Nautilus en belast met het toe zicht op de visscherij in de Noordzee. Off. van den M.S.D. 2e kl. M. C. Schol is aangewezen voor den dienst in Oost-Indië en zal 2 Mei met het m.s. Marnix van St. A'de- gonde uit Amsterdam daarheen vertrekken. Koninklijk Instituut voor de Marine. Behoudens de adelborsten der hoogste af- lee'ing van het Kon. lnst. voor de marine, die bestemd zijn voor den zeedienst, worden van daag (21 April) ook gedetacheerd aan boord van Hr. Ms. pantserdekschip Hertog Hendrik :e N'ieuwediep, de adelborsten dier afdeeling, bestemd voor den marinestoomvaartdienst, om, na het zeeklaar maken van dien bodem, waarbij zij behulpzaam zullen zijn, oefeningen te houden op de Noordzee. OOST-INDIE. Geplaatst bij de marinekazerne Goebeng de luit.-kol. der mariniers H. F. J. M. A. von Prijtag Drabbe, uit Nederland verwacht Overgeplaatst van den dienstd er conserv. naar de marinekazerne Oedjoeng, de luit. ter zee ie kl. J. B. de Meester; van Hr. Ms Wil- lebrord Snellius naar de marinekazerne Oed joeng, de luit. ter zee 2e kl. C. F. Amsterdam; van het marinevliegkamp Morokrembangan naar de marinekazerne Oedjoeng, de off.-vlie ger 2e kl. A. A. van Laer; van den Onderzee- dienst naar Mr. Ms. Krakatau, de luit. ter zee 3e kl. jhr. S. Roell; van Hr. Ms. Krakatau naar de marinekazerne Ocdjong, de luit. ter zee 2e kl. J. R. L. Lebeau. Ontslag. 1 Mei '34: majoor-telegrafist P. Saarloos. l' Mei '34: stafmuzikant J. van Vessem. 1 Mei '34: korp.-konstabel T. de Vries. 1 Mei '34: marinier ie kl. P. Greuter. 17 Mei '34: korp.-bottelier K. den Engels man. 2 Juni '34: kwartiermeester W. de Vries. Ondervolgende schepelingen zijn 15 April 1934 Per m.s. J. P. Coen uit O.-I. in Nederland teruggekeerd: Schipper A. P. de Buck, kwartiermeester A. Bokkers, korp.-telegrafist J. P. Jongschaap, idem P. Huijgens, idem S. de Boer, seiners- maat A. C. W. Latour, idem F, J. Beers, idem J. F. van Hoek. Toegekende Medailles voor eerlijken trouwen dienst. Gouden medaille (36 jaar). Opper-konstabel D. Jongsma, majoor-botte lier J. D. van der Waal, majoor-ziekenver pleger M. F. Tronchet, gep. opper-vliegtuig- maker S. H. Boels. Zilveren medaille (34 jaar). Kwartiermeester H. C. Wittekamp, majoor- torpedomaker J. C. Vermeulen, korp.-machi- nist. P. Reijerse, idem C. Koeten, majoor-zie kenverpleger J. de Haas, serg.-schrijver J. Peetoom, militair werkman C. F. Vetter. Bronzen medaille (12 jaar). Kopr.-konstabel S. van Dijk, korp.-telegra fist A. M. Michels, majoor-torpedomaker J. K. Donker, korp.-torpedomaker IJ. Hoekstra, serg.-machinst G. IJ. Schaap, idem J. van der Kooij, idem D. A. van Duijn, korp.-machinst J. C. van Bovenkerk, stoker-olieman J. J. M. v-n Donk, korp.-monteur M. Verschiere, körp.-bottelier A. A. Cornelissen, korp.-zie- kenverpleger A. L. L. Donsen, korp.-schrijver S. J. Jonker, korp.-kok W. P. Brouwer, ma troos ie kl. J. Marquart, idem D. Briars, serg. der mariniers J. Kerkhof, korp. der mariniers J. A. Zwaan, marinier ie kl. S. Polderman, idem J. Stip, idem C. B. van Bilderbeek, idem M. van VUuren, idem F. Sehievink, bootsman- P. Hordijk, serg.-telegrafist G. Meng. De sergaenten-machinist B. C. v. Gent en C. Bus hebben het examen voor hoogeren rang met gunstigen uitslag afgeleigd. Bootsman P. Snel aanwijzing voor plaatsing op het Vliegkamp De Mok op 24 April inge trokken. .1 Bootsman D. M. Zand van Wachtschip Willemsoord naar De Mok op 24 April. Serg.-telegrafist W. Vreeswijk, aanw. plaat sing Walstation bepaald op 18 April. Maj.-ziekenverpl. A. Kalf van Wachtschip Willemsoord naar Hospl., 16 April. Maj.-vliegtmr. (M.) L. v. Egeraat van De Kooij 23 April gedetach. in de Mar.Kaz. A'dam en tewerk gesteld bij de N.V. Ned. Vilegt. Fabr. te A'dam. Serg.-ziekenverpl. A. Meertens van Wacht schip Willemsoord naar Hospl., 16 April. Serg.-ziekenverpl. G. Achterberg van Hospl. mar Wachtschip Willemsoord, 16 April. Serg.-maj. der marns. B. Nijenhuis van Kaz. Wilelmsoord naar Afd. Marns. R'dam, 24 April Serg. der marns. J. H. P. Oors van id. naar id., 24 April. Id. H. C. Elias van id. naar id., 24 April. Id. L. J. v. Golde van id. naar id., 24 April. Id. J. H. Smeïnk van id. naar id., 24 April. Serg.-maj. der marns. C. Schot van idem naar Wachtschip Willemsoord, 24 April. Id. J. F. Ros van id. naar id., 24 April. Serg. der marns. M. J. Rentmeester van id. r.aar id., 24 April. Id. J. Mud van id. naar id., 24 April. Id. W. Bolderdijk van id. naar id., 24 April. Id. C. v. Rooyen vn id. naar id., 24 April. Maj.-macht. P. T. v. Domburg van De Kooij naar P. Hein, :6 April. Schipper H. Dijkstra van Wachtschip Wil lemsoord naar Kaz. O.Z.D., 10 Mei. Id. W. A. G. Jacobs van Kaz. O.Z.D. naar Wachtschip Willemsoord, 10 Mei. Serg.-vliegtmr. (M) A. v. Santen van De Mok naar De Kooij, 24 April. k. 19 April. Aangebracht door korders: Tongen p. kg Tarbot 'Schol I p Schol II Schar Door haringvisschers: 209 tal haring 20 April. Aangebracht door korders: 20 kisten schol p 8 kisten schar 150 litten garnalen p. Door haringvisschers: 1028 tal haring p. 0.93—0.67 0.97 8.50—7.25 1.80—1.65 2.802.40 per tal 0.95—0.30 2.702.10 1.75—1.25 1.000.80 k. "lit tal 0.280.03 De dienstplichtigen van de lichting 1934, ie ploeg, toegewezen aan het reg. kustartillerie, komen op 2 Mei a.s. voor ie oefening in wer- kelijken dienst. De luitenant-kolonel J. M. Ridder van Rap- pard. commandant van het reg. kustartillerie, s benoemd tot Commandeur 2e kl. in de Orde van Danneborg (Denemarken). Kampioenschap van Nederland. Willem II de Zuidelijke kampioen, krijgt het in haar eersten wedstrijd niet gemakkelijk nu zij Velocitas op bezeok krijgt, Gezien den prachtigen tegenstand, dien de Groningers vorige week boden tegen Ajax, zou het ons niet verwonderen als de eerste wedstrijd voor Willem II tevens de eerste nederlaag betee- kende. In Amsterdam krijgt Ajax bezoek van KFC. Wel zijn wij er van overtuigd, dat de Koogers terdege zullen beseffen, dat de uitslag van dezen wedstrijd van .zeer groot belang is, echter twijfelen wij er aan, of de rood-blauwen er in zullen slagen rood-wit den voet dwars te zetten bij haar zegetocht. Geheel Noord- Holland boven het IJ zal met belangstelling den uitslag tegemoet zien. Promotie ie klasse. Velox krijgt in Utrecht, 't Gooi op bezoek, welke strijd voor een groot gedeelte tevens beslissend is. Wil zij haar kans behouden dan zal Velox dezen wedstrijd moeten winnen. In Rotterdam wordt de strijd om een plaats in de eerste klasse voortgezet tusschen RFC er Overmaas. Zoo men weet verloor RFC haar eersten wedstrijd tegen Hilversum met 4o, zou zij nu van haar stadgenoote weten te vinnen dan zal Hilversum hierdoor ten zeerste gebaat zijn. Promotie 2e klasse. Nu het zoover gekomen is, dat OSV e». Zaandijk in de gelegenheid worden gesteld om HRC van haar plaats in de tweede klasse te verdringen, zal a.s. Zondag de strijd worden ingezet met den wedstrijd HRCZaandijk. Het betreft hier voornamelijk een strijd tus schen techniek en enthousiasme, waarbij het eerste belichaamd is in de jonge Zaandijk- ploeg en het laatste in HRC. Als de factor enthousiasme in het volle besef van den ernst van den strijd, bij de roodjakken aanwezig is, twijfelen wij geenszins aan een goed resultaat voor onze stadgenooten. Aan belangstelling zal het intusschen niet ontbreken. 3e klasse A. Het programma wordt hier besloten niet de wedstrijden: AssendelftDWV en De Meteooi —KW. Om een plaats in de 3e klasse. Reeds a.s. Zondag krijgt Meervogels bezoek van Alkmaarsche Boys en na hetgeen wij j.1. Zondag van Meervogels aanschouwden in den wedstrijd tegen Helder, vreezen wij het ergste voor de Zaandammers. 4e klasse B. Het programma wordt hier besloten met den wedstrijd QSCFokke. Promotie reserve ie klasse. KFC 2 en Vriendenschaar 2 vervolgen hier den strijd om een plaats in de reserve eerste klasse, met den wedstrijd KFC 2—Vrienden schaar 2. Promotie reserve 2e klasse. ZFC. 3 gaat naar Amsterdam om. Water- giaafsmeer 2 te ontmoeten. Reserve 2e klasse A. HRC 2 besluit de competitie met den wed strijd tegen AFC 2, zoo luidt althans het pro gramma. Nu HRC 1 tegen Zaandijk moet spelen zal de wedstrijd van de reserves wel uitgesteld worden. Reserve 3e klasse A. WFC 3—OSW 2. K.N.V.B.-BEKER. ZilvermeeuwenBMT, VDLHDVS, West FrisiaODS, ViosSliedrecht, Jan Hansen- ku TtierNaaldwijk, DCLWA, Succes Helder, CVV—HRC. Op het terrein van BKC te Anna Paulowna zullen twee proefelftallen van den N.H.V.B. elkander ontmoeten. Se klasse D. HRC 6 krijgt om P2.30 uur bezoek van DES. 4e klasse K. Oudeschild 2Heldersche Boys 2. 4e klasse L. Dirkshorn 1Callantsoog 2. Adspiranten JVC a—HRC b, 10 uur; HRC d—Heldersche Boys a, 10 uur; HRC cHelder d, 11.15 uur. RAUCHBEKER. ZFC 2Purmersteijn 1, EVC 2ZFC 3, DTS 1Zeemeeuwen 1. GOUDEN KRUIS. MLD 1Petten i, N. Niedorp I—Ouden dijk 1. H.R-C.-nieuws. H.R.C. I—ZAANDIJK I. Promotie-degradatie-wedstrijd. Aanvang half drie. Terrein Tuindorp. Tenslotte is het dan toch zoo geloopen, dat de Racers definitief als hekkesluiter geëindigd zijn en zullen zij morgen hun titel hebbeij te verdedigen tegen een der 3e kl. kampioenen „Zaandijk". Nog is alles dus niet verloren en kunnen de roodjes voor de 2e kl. behouden blijven, doch zij zullen zich daar dan als één man in den strijd moeten werpen en een betere vlotte wedstrijd moeten spelen als j.1. Zondag tegen Alcmaria, toen er van combinatie en spel opvatting weinig goeds te zeggen viel. Laten we er dus voor zorgen heeren, dat dit morgen te beginnen, anders, beter is; geef je tegenpartij geen kans, neemt zelf het spel in handen, laat het oude Racing-vuur weer op laaien en zorg er voor dat de inmiddels ge- engageerde trainer, bij de ouderen welbekend, waarmede HRC de 2e kl. bereikte, Mr. Leavy, een goede dunk van ons elftal krijgt, teneinde jullie te sterken voor de daarna volgende zware wedstrijden. Veel succes morgen. Het elftal, benevens scheidsrechter en net»» Irale grensrechters zijn nog niet bekend. Jn verband met de te verwachten groot# belangstelling wordt ieder aangeraden zich aan de voorverkoopadressen, vermeld op d« reclamebiljetten, van plaatsbewijzen te voor zien. Helder-nieuws. SUCCES—HELDER. (3e ronde K.N.V.B.-beker). Deze wedstrijd werd al eens uitgesteld, maar gezien het weer. dat de laatste dagen nogal droog is, zal hij morgen wel gespeeld worden. Ongetwijfeld zal het een lastige wed- strijd voor de withemden worden, daar de Wie- ringers wel niet fraai, maar toch zeer agressief voetballen. Een systeem, dat de Heldcr-man- nen niet ligt en dat dan ook de noodige hoofd- ti ekens zal kosten. Toch moet als het eenigs- 7ins kan de volgende ronde bereikt worden en als alles een normaal verloop heeft, gelooven! we ook wel, dat Helder zal winnen. Maar niet nadat elke speler zijn beste krachten tot de laatste minuut gegeven zal hebben! HELDER II—HELD. BOYS I. Aanvang 10 uur. Een uitstekende oefenwedstrijd voor beide bovengenoemde ploegen wordt, aanvang 10 uur, op 't Helder-terrein gespeeld. Zooals men weet zijn de Boys kampioen van de tweede kl. N.H.V.B. en de velen, die den beslissings wedstrijd gezien hebben tegen de Watervogels herinneren zich het goede spel. Helder 2, dat indien mogelijk volledig zal uitkomen, zal er dan ook de handen vol aan hebben. De Boys komen als volgt uit (met een invaller voor F. ■Kuiper, die in een der proefelftallen van den Bond uitkomt) Looy Krijns, Stark Blom, Oostendorp, Tesselaar Snijders, Verhoef, J. C. Snijder C. Kuiper, W. Looy Wieringen. SCHOOL WEDSTRIJDEN. J.1. Woensdagmiddag werden wederom een een drietal dezer wedstrijden gespeeld. De eerste wedstrijd was O.L. School Wes- terland tegen O.L. School Den Oever. Van be de zijden werd hard gewerkt. Voor rust werden geen punten gemaakt. Na een half uurtje gespeeld te hebben, werd de tweede helft begonnen, waarin Westerland de eenigste goal maakte en Westerland dezen wedstrijd met IO won. De tweede wedstrijd was R.K. School tegen Chr. School. Laatsgenoemde gaf nu beter partij dan in de vorige wedstrijden; toch moesten zij ook nu weer het onderspit delven en kwam het einde met een 2o overwinning \oor de R.K. School. In den derden en laatsten wedstijd kwamen Hippo 1 en Hippo 2 tegen elkaar uit. Eerst gaven de jongsten aardig partij, doch konden zij het op den duur niet bolwerken en wist Ilippo 1 een half dozijn doelpunten te maken, waarmede het einde kwam. Het programma voor Woensdagmiddag 25 April a.s. is als volgt: 2.30 Chr. SchoolO.L. School, Den Oever. 3.45 R.K. SchoolO.L. School, Hippo I. 4.45 O.L. School Hippo 2O.L. School Westerland. Allen worden verzocht op tijd aanwezig te zijn. Succes-nieuwt. Zondagmiddag a.s. zal dan eindelijk de lang verwachtte wedstrijd voor den K.N.V.B.-beker (derde rpnde) Succes 1Helder 1 alhier p'aats vinden. Het zal voor de Successer lang geen gemakkelijke taak worden om Helder van het lijf te houden, daar Helder zeker als een der goede derde klassers beschouwd kan wor den. S. mag dan ook we! uit een ander vaatje tappen dan de twee laatst gespeelde wedstrij den, anders zullen zij zeker uitgebekerd raken. De wedstrijd vangt aan om half drie. De andere elftallen zijn vrij. Onze linksbuiten van het tweede elftal, C* Lont, staat voor Zondag a.s. opgesetld in eer» der proefelftallen der N.H.V.B.-elftallen, welke spelen in Anna Paulowna. Geel-Zwart-nieuws. t Zand. Voetbal van j.1. Zondag: GZ 1RCB 1 5—0; GZ 2—RCB 2 2—3. BILJARTEN. Woensdagavond is het '2e gedeelte van den biljartwedstrijd tusschen de clubs „De Carambole" en „De Nachtegaal'* alhier bij den heer De Wit gespeeld. De daarvoor door „De Nachtegaal" beschik baar gestelde medaille werd glansrijk door de club „De Carambole" gewonnen. De nog jonge club heeft daardoor de drie dezen winter gespeelde wedstrijden alle met grooten voorsprong gewonnen en daardoor een viertal mooie prijzen in de wacht gesleept. Het ligt in de bedoeling het volgende seizoen a.s. herfst meerdere wed strijden te organiseeren, waarbij we ho pen, dat de leden alsdan hun krachten op dezelfde manier als tot heden zullen ontplooien. WANDELSPORT. UTRECHTSCHE CHR. WANDELSPORT VER. „VOOR ONS PLEZIER". „Nationale Wandeltocht" van 30 km op Zaterdag 28 April a.s. De deelname is voor ieder vrij, zoowel Da mes, Heeren, Vereenigingen, Militaire- of Politiekorpsen, al of niet bij de K.N.A.U. aan gesloten. Deze marsch is bedoeld als propa ganda voor de Wandelsport. Men kan zoowel persoonlijk als in verenigingsverband deelne men. Ook is in dezen marsch een toerieten- tempo (Toeristenmarsch) ingelascht, welke een vrije wandeling wordt. Moet bij inschrij ving worden opgegeven. Aan ieder, die dezen marsch binnen 6 uut volbrengt, zal een fraaie Herinnerings-mcdaille (Domplaquet) worden uitgereikt. Bovendien ontvangt iedere Vereeniging be staande uit 1-2 personen plus 1 leider eert groepsprijs (groote Domplaquet). Vormt duf schoolclubs. Vereenigingen, bestaande uit minstens 39 personen, ontvangen een corpsprijs bestaande

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 11