FORD-COACH nbivmen 5e fiutu Mdïekkingm 5e koof1 Alleen wie de Fongers kent..., Pracht eiken POOT, Nieuwgebouwde Burgerwoonhuizen. Notenhouten KROON HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 21 APRIL 1 934. Tweede Hamer. aangeboden aangeboden Dames- era Heerenrijwielen VAN DER WIJST - Rijwielen 5e keep aangeboden slechts f 6.48. GEORG GÜNTHERT Slaapkamerschalen, Keuken- en Gangverlichtingen. Hote§~Café, UIT FAILLISSEMENT; SCHOORL. Te koop of te huur Te bevr. bij C fVI. WINDER, Schoorl. slechts f 7.80. kent de beteekenis van de enorme FONQERS PRIJSDALING *r» Fongers thans van K 42.— af H. J. VAN GRUNNINQEN MAGNEET-RIJWIELEN AgentW. TOL Kwaliteit hoog, prijzen laagl Dagelijks verseti gebrande warme Pinda s JOH. POSTMA, PROTEA Rijwielen f 37.50 12 tlit eeii verschroomd Standdaard niet clubvla«, verder zijn er een 7-tal prijzen beschikbaar gestel d. liet parcours is zoo gekozen, dat. de deel nemers volop genieten van de mooie omgeving van Utrecht. Inschrijvingen worden ingewacht bij mej. J. v. Leeuwen. Waterweg 138 de Bilt, mej. G. Meijer, Bleekerstraat 29 Amersfoort, mej. S. Kaptein, Lekdijk 145 Lekkerkerk, A. Flantua, secr., Valkstraat 30, C. v. d. Kuil, Griftstraat 4y en per giro (tot 2(1 April a.s.) no. 226106 ten name van C. G. P. Bouwmeester, pen- ningm. Amstcrdamschestrsatweg 300bis, met (lc verschuldigde inschrijfgelden ad 0.73 per persoon. Militairen 0.65. Niet, K.N.A.U.-lcden 0.8S. Deelnemers moeten den leeftijd van 16 jaar bereikt hebben. Om 3 «ur vimlt tlc start plaats, op de ter- rèmen yan het cafë-restauraht' „De Veestallen" Vcemarktplein te Utrecht, ongeveer 5 minu ten vanaf het Centraal Station, (waar tevens j<bitterende kleedgelegenheden zijn). DAMWEDSTRIJD. Dinsdagavond had op de bovenzaal van het A'gemeen Tehuis voor Militairen in de Spoor straat de ontmoeting plaats tusschen de Hel- dersche Damclub en Damclub Zaandam. Deze wedstrijd gold het kampioenschap tusschen het tweede tiental van Den Helder en het tweede tiental van Zaandam. Om half negen opende de waarnemende voorzitter van Den Helder deze bijeenkomst rn heette alle aanwezige spelers hartelijk wel kom, in het bijzonder die van Zaandam, welke per autobus naar hier waren gekomen. Daar men geen tijd te verliezen had, liet men de spelers dan ook maar direct beginnen. Aange zien deze wedstrijd ook voor niet-leden toe gankelijk was, was de belangstelling dezen avond zeer groot, hetgeen door het Bestuur van de Heldersche Damclub zeer op prijs is gesteld. Tot ongeveer elf uur waren de partijen re gelmatig verloopen voor beide zijden. En om twaalf uur was dan deze zeer spannende srtijd beslist in het voordeel van Zaandam, n.1. met 12—8. De uitslag is als volgt: Den Helder 20 11 o2 J. Bremer W. Wieren E. Haldt H. G. Fonteyn Ja. Bremer A. J.. Bezemer C. Goedegebuur B. de Best P. J. Arends A. Bosman iI O2 02 1I I—I 812 Zaandam. D. Onrust A. J. Manker F. v. d. Made G. de Groot C. van Dijk B. Visser D. Buys A. Ramaker W. Wierda A. v. d. Tuin PDUIVENSPORT. P.V. HOLLANDS NOORDPUNT. De lange winterrust is haast ten einde en over eenige weken zitten wij weer midden in de concoursen. De africhtingen nemen thans een aanvang. Het volgende programma zal dit jaar afge werkt worden. Oude duiven. 18 April Schagen (Dinsdag 17 inkorven van 6 tot 7 uur); 22 April Velsen (Zaterdag 21 A; ril inkorven van 6 tot 7 uur); 25 April Dordrecht (Dinsdag 24 April inkorven van 6 tot 7 uur); 29 April Oudenbosch (Zaterdag 2B'April inkorven van 1 tot 3 uur); 6 Mei Vil voord (liier wordt het inkorven nader be kend gemaakt); 13 Mei .Mons; 20 Mei Noj'on; 27 Mei Compiègne; 3 Juni Pt. St. Maxence; 10 Juni Orlé.ans; 24 Juni Chateauroux; 7 Juli Limoges; 21 Juli Bordeaux. Jonge duiven. 8 Juli Schagen; 11 Juli Alkmaar; 15 Juli Velsen; 18 Juli Dordrecht: 22 Juli Ouden- bosc'i; 29 Juli St. Katalijne Waire; 5 Augus tus Vilvoorde; 12 Augustus Neufvilles; 19 Augustus Mons; 26 Augustus Quievrain. Navlucht. 19 Augustus Schagen; 22 Augustus Alk maar; 26 Augustus Velsen; 29 Augustus Dor drecht; 2 September St. Katalijne Waire; 9 September Vilvoorde. Dit is weer een mooi programma, hopende dat ons rampvluchten bespaard mogen blijven en dat de nieuwe maatregelen afdoende zul len zijn. De prijstrekking van de steunbonnen is af gehandeld. Alle prijzen zijn reeds afgehaald op éan na, n.1. steunhon No. 412. Wie is de bezitter? Te vervoegen Oostslootstraat 79. Komaan heeren, het spel gaat weer begin ton! Wie wordt er kampioen? Donderdagmiddag kwam de Tweede Kamer in vergadering bijeen. Aan de orde is de stemming over het wetsontwerp wijziging van de Spoorweg wet en van de Locaalspoor- en tramweg- Wet. De Kamer neemt het wetsontwerp z.h.s. san met aanteekening, dat de heeren Duymaer van Twist (a.r.), Vervoorn (pl.b.) en Van de Bilt (r.k.) tegen zijn. Hierna is aan de orde het wetsontwerp naasting loeaalspoorwegen. Na eenige discussie, waarbij o.a. ter sprake komt de lijn HoornMedemblik, aangenomen met 1 stem tegen. Daarna komen dan wetsontwerpen be treffende samenwerking van tramwegen in Noord-Brabant aan de orde. Ook deze Worden goedgekeurd, behoudens de tegenstemmers. En dan krijgen we de Intcrpellatie-Kupers Over de steunverlaging in Twente. De heer Kupers (s.d.) zegt, dat de verlaging in alle kringen in Twente wordt afgekeurd, ook in de christelijke. In ka tholieke bladen is de verlaging in krach je bewoordingen gelaakt. Wordt de 'erlaging niet ongedaan gemaakt, dan dit funeste gevolgen hebben voor de hevoking. Hij toont dit uitvoerig met Olrnrs aan. '„Pr- kan den indruk niet van zich af- 'tton, dat dit alles het gevolg is van de '«kende vergissing van den minister met «e cijfers. Hij heeft den indruk gevestigd, vóoi u "Ekeeringen der werkloozen met ei boogere percentages waren gestegen "e percentages van de werkloosheid ve. wat niet juist is. Als in Januari j.L de uitkeeringen grooter zijn dan in Ja nuari '33 ligt liet grootendeels hieraan, (lat op last van den minister de werkloos heidsverzekering zooveel slechter is ge worden. De subsidies voor de werkloo- zenkassen zijn belangrijk gedaald. Toen met de stukken werd aangetoond, dat s ministers berekening niet juist was, bad ™nister bij suppletoire begrooting middelen moeten vragen om te bewerken, dat de werkloozen dit jaar niet minder zouden krijgen dan in 1933. Spr. herinnerde voorts aan de bespre- h ing van den minister met vertegenwoor- oigers van de groote gemeenten. Spr. .neemt vooralsnog aan, dat het niet in zijn be.doeling ligt, de steunnormen ook elders te verlagen. Het beetje welvaart, dat langzamerhand in de arbeiderswoning was gekomen, is daaruit verdwenen. Naast het financieel® leed-staat het moreele van den lediggang. De vakbekwaamheid vermindert. Dit doet het gevaar van het pauperisme ontstaan. Zegt de minister, dat de belastingen niet verhoogd kunnen worden? De belastingen zijn hoog. Maar de nood der werkloozen is grooter. Ons volk brengt 200 millioen op 0111 den landbouw, in stand te houden. Moet dan ook niet liet levenspeil der ar beiders in stand worden gehouden? De uitkeeringen aan de gemeenten zijn met 20 millioen verminderd. De daling der- werkverschaffingsloonen, de vermin dering der werkloosheid, verscherping van controle en het 60-millioen-plan zul len, wat aan steun noodig is, minder ma ken. De cijfers wijzen uit, dat welgostel- den niet veel meer behoeven op te bren gen, 0111 den steun op een redelijk peil te houden. Wij hebben voorts reeds eerder aangedrongen op een heffing ineens. Spr. stelt tenslotte de volgenden vragen: 1. Is de minister bereid, zijn besluit tot verlaging van de steunbedragen van de werkloozen in Twente in te trekken? 2. Is de steunverlaging in Twente als een op -zichzelf staande maatregel te be schouwen dan. wel als inleiding tot steun verlagingen in andere deelen des land? 3. Is de minister niet van oordeel, dat de meeste uurloonen in de werkverschaf fingen reeds zóó laag zijn geworden, dat zij geen verdere verlaging toelaten? 4. Is de minister bereid, de loonsver lagingen, welke den laatsten tijd in som mige werkverschaffingen hebben plaats gehad, ongedaan te maken? In de vergadering van Vrijdagmorgen is de interpellatie beantwoord. minister Slotemaker de Bruine kon niet besluiten, nog beslissingen van tege- moedkomenden aard nemen, gelijk hij in een brief heeft verklaard. Wij kunnen niet al onze aandacht samen trekken alleen op de werklooze valide ar beiders. Anderen hebben het gelijkelijk moeilijk. Spr. denkt aan de gealimenteer- den van het Burgerlijk Armbestuur, aan de arbeiders met zeer lage loonen, kleine zelfstandigen, boertjes, schippers, vis- schers, middenstandertjes, renteniertjes, intellectueelen, inwonende bij familie, zelve zonder inkomsten, en oud-gepen- sionneerden. De kring dergenen, om wie wij ons moeten bekommeren, is nog groo ter dan onzo valide werkloozen alleen. In- tusschen geeft spr. gaarne thans alle aan dacht aan wat onze valide werklooze ar beiders vragen. De maatregelen zijn het gevolg van de loonsverlagingen. Maar bij de getroffen regelingen gaan niet allen achteruit. Er moet gelegenheid zijn voor gezinnen, met veel kinderen, om door middel van den kinderbijslag er iets minder slecht aan toe te zijn dan andere, kleine gezin nen. Men moet onderscheiden den grondslag den kindertoeslag en het maximumpercent.' Vele groote gezinnen hebben al lang een verlaging gekregen in steun, zonder dat spreker er iets aan heeft gedaan, door het feit, dat de loonen zooveel lager zijn geworden. Voor zulke gezinnen is er nu wat verbetering gekomen. De heer Kupers vroeg spreker, zijn maatregelen ongedaan te maken. Ook de verbeteringen? De regeling is tot stand gekomen na een regelmatig overleg met de vakcentrales. De heer Lindeman heeft in „Het Volk" en „De Strijd" over dit overleg niet on welwillend gesproken. Het rijkssubsidie is op 46 millioen ge fixeerd, omdat de regeering meende, dat nog te kunnen betalen. Van een vergis sing van spreker is geen sprake. Als men spr. iets verwijten kan, is het, dat hij de normen te. laat veranderd heeft. Niet te vroeg. Spr. dacht aanvan kelijk niet aan bezuiniging, maar aan nor malisatie. Zijn de Twentsche maatregelen een in leiding tot steunverlaging elders? heeft de heer Kupers gevraagd. Spr. is niet in- terpellabel voor wat hfj niet of nog niet gedaan heeft. Zijn beleid is geen compro mis tusschen hem en de Kamer. Hij be slist en draagt verantwoordelijkheid. Het antwoord op de vier vragen. De eerste vraag van den .interpellant be antwoordt spreker ontkennend. Op de tweede vraag antwoordt hij, dat ook elders dan in Twente door loonsver laging een wanverhouding met de steun regeling is ontstaan, waardoor herziening van de bestaande steuntarieven in het al gemeen geboden is, waarbij de laagste ta rieven niet zullen worden verlaagd. Op de derde vraag antwoordt spr., dat de werkverschaffingsloonen in de juiste verhouding moeten blijven tot de loonen in het vrije bedrijf. Op de vierde vraag antwoordt hij, dat hij, om de reden, in het derde antwoord genoemd, de loonsverlagingen van den laatsten tijd bij sommige werkverschaffin gen niet kan ongedaan aken. Repliek van den heer Kupers. De heer Kupers (S.D.) repliceert. Hij concludeert, dat het eenige, waar omtrent de minister wat wil doen, de kin dertoeslag is. Dat rijk en gemeenten niet meer kunnen betalen, is de gewone dood doener. Voor andere doeleinden, weet men ook geld te vinden. Het gaat er naar toe, dat de werkloozensteun de sluitpost wordt op de gemeentebegrotingen. Motie-Kupers. Spr. stelt ten slotte een motie voor, waar in de Kamer de regeering uitnoodigt, de verlaging van de steunbedragen voor Twentsche werklooze arbeiders in nadere overweging te nemen, en van haar voor nemen tot verlaging van de steunnormen in de groote gemeenten af te zien. De Tweede Kamer heeft na de pauze voortgezet de behandeling van de motie- Kupers. Na enkele oogenblikken vraagt de heer Hiemstra (s.d.) het woord. Spr. keurt af de manièr, waarop omge sprongen wordt met werklooze plattelnnds- arbeiders, die een eigen bedrijfje hebben met een paar koeien. Het komt voor, dat bij werkverschaf fingen niet de loonen worden verlaagd, maar wel de maxima, die verdiend kunnen worden bij aangenomen werk. Ook dit keurt spr. af. De heer Sneevliet (r.s.) zegt, dat men de werkloosheid exploiteert om tege moet te komen aan den aandrang naar loonsverlaging bij de groepen der parti culierewerkgevers. De minister heeft een reeks positieve maatregelen opgenoemd, welke de regeering neemt om eigen ge weten gerust te stellen. De Voorzitter verzoekt den heer Sneevliet zich te matigep. Men zegt, dat de loonsverlagingen in Twente noodzakelijk zijn, maar waarheen gaan wij, als het in Twente moet komen tot loonen als verdiend worden in landen, welker concurrentie voor Twente nadee- deelig is De heer Boon (Lib.)Als Twente niet kan exporteeren, wat gebeurt er dan De heer Sneevliet (r. s.) vraagt, of de heer Boon Japansche loonen in Twente wenscht. Men zegt, primum vivere, maar geldt dit ook voor de arbeiders, die ge dupeerd worden door de achtereenvol gende regeeringsmaatregelen De minister heeft mededeeling gedaan van wat hij van eenvoudige menschen te hooren krijgt. Wil de minister nog eens mede- deelen het onderhoud, dat hij met drie eenvoudige vrouwen uit Twente heeft gehad over de ellende, waarin zij ver- keeren De motie-Kupers acht spreker weinig zeggend. Zij bevat niet de leuze, welke de „Arbeiderspers" heeft aangewezen: „Slotemaker moet weg". Ja, het beleid van het gansche Kabinet verdient af keuring. De heer A m e 1 i n k (a.-r.) zegt, dat in Twente thans manifesten worden verspreid, waarin wordt verklaard, dat de regeering handlangersdiensten aan het kapitalisme bewijst en geen hart heeft voor de werk loozen. Zulk een voorstelling van zaken is onjuist en verderfelijk. De steunverlaging is noodzakelijk door de loondaling en den financieelen toestand van Rijk en gemeenten. De maatregelen brengen verbetering voor groote gezinnen en dergelijke. Daarin heeft de minister gelijk. Daartegenover staan talrijke verlagingen. Van wie ver laging krijgen, is de gemiddelde verlaging 147, V In verschillende gevallen komt toepas sing van het nieuwe stelsel neer op ont bering. De minister overwege eenige verhooging van de normen. Met kracht dringt spr. aan op eenige verhooging van den gezins toeslag. Uitnemend is de werkverruiming, waar over de minister sprak, maar deze moet er rekening mede houden, dat daardoor de kosten der steunverleening minder worden. Om drie uur wordt de vergadering ver daagd tot Dinsdagmiddag één uur. Adverfterstêën, Voor de Bloementuin. Struikrozen vanaf 5 ct' Klimrozen in kleuren vanaf 25 Stamrozen in 4 kleuren vanaf 25 Stamrozen op bottel- stam, prima 75 Vorder Sneeuwballen, Gou denregen, Hulstboomen met bes, Heesters in soorten, Rodo dendrons in kleuren, Vrucht- boomen, Klimplanten. De groot ste sorteering in vaste planten. Violen, alle kleuren Madelief jes, Primula veris, Muurbloe men, pracht Geraniums, dub bele 20 cent, 10 stuks f 1.75 enz. enz. KAMERPLANTEN. Clivia's met knop vanaf f 1.— Palmen vanaf f 0.75 Azalea's, Hortensia's, Varens voor bakken, Kleine Varentjes vanaf 10 ct, teveel om op te noemen. Alles prima kwaliteit. Komt U zelf even kijken? Gratis thuis bezorgd. Aanbevelend, L. VAN GALEN, Bloemenschuit Keizersbrug. RIJWIELEN vanaf f 22.- Dames- zoowel Heeren Buitenbanden. 47'/s rent Binnen 25 eent Bagagedrager 15 cent Pakje oleisters 5 cent - Olie 5 cent enz. enz. enz. Naar DANIELS, Keizerstraat 5. Het goedkoopste adres. WAARSCHUWING. Ingezetenen, bewaart Uw lompen en zolderopruiniingen alléén voor de familie ROB. Zij geeft U de hoogste waarde daarvoor. Vraagt U haar even bij U aan te komen 1 BEDERF uw vrije dagen en vacantie niet op een minderwaardig rijwiel, maar berijdt een Mag- neetiijwiel en u geniet. Vanaf reeds voor 33,75. Agent W. Tol Jan in 't Veltstraat 75. Vooruitbetaald: 10ct. p.regel/ minimum Met vooruil bet: 15 ct. p. regel 40 en 60 c. Weggeloopen zwart Poesje met wit borstje en witte pootjes. Tegen belooning terug te bezorgen: Weststraat 55. Particulier vraagt f250. ter leen, tegen nader overeen te komen voorwaarden. Brieven onder 110. 766, aan het Bureau van dit blad. Vooruitbetaald. 10 ct. p. regel minimum Met vooruitbet: 15 ct. p. regel j 40 en 60c. Te huur het Bovenhuis Kanaalweg 183, a f 6.35 per week, w.1. inbegrepen. Te bevr.: Kanaalweg 182. Te huur Huis, Havenplein 2, met grooten Tuin. Te bevragenKanaalweg 149. Te huur een flink ruim Bovenhuis, a. d. Kanaalweg, met prachtig uitzicht. Huurprijs f6.50, water vrij. Adres: „Het Woningbureau", Weststraat 100. Te huur: Het prettige WOONHUIS, Hertzogstraat 29, met vaste waschtafel, closet, electrisch licht. Huur per maand f27.—. Te bevragen: Plantsoenstr. 3. Te huur het gunstig onder houden Woonhuis, Cronjéstr. 86, met closet en electrisch licht, per maand slechts f26. Te bevragen: Plantsoenstr.3. Te huur ruime BURGER WOONHUIZEN,Hoogstraat 85 huurprijs f 6.50 per week en Weezenstraat 67, huurprijs f6.25 per week, beide voor zien van water, gas en eloctra, Adres: »Het Woningbureau*. Weststraat 100. Heerenhuis te huur, Parallel weg 68, tegenover den overweg. Te bevr.: Vlamingstraat 5. Te huur modern Woonhuis, Ilertzogstraat 50, f6.80 p. w.' w.1,, autogarage (pl. voor 10 wagens). I11I: LONDON, Herlzogstr. 52. Te huur een flink ruim WOONHUIS, van alle gemak ken voorzien. Adres: BAKKER, Walvischstraat 46. liiiwbibiMigiiditMUNtigitffiiiumiiitbtgiiiUKflniiaHianriBi m Vooruitbetaald 10ct- p regel I minimum Met vooruitbet: 15ct. p. regel 40en60c. Nette Loopers gevraagd. Adres: Bo-Bo IJsbedrijf, Hoogstraat 41. Gevraagd een WINKEL JUFFROUW boven 18 jaar en een LINNENNAAISTER. M. S. GODSCHALK. Net Dagmeisje gevraagd, zelfst. kunnende werken, in klein gezin, wasch buitenshuis. Adres: Bothastraat 46. NOODHULP gevraagd per 1 Mei, voor dag en nacht. Singel 88. Aanmelden hedenavond 7 uur. WINKELMEISJE gevraagd. Adres: S. PRINS, Kanaal- weg. Bestaande Loterij-agenten gevraagd. Hooge provisie. Aanwijzing Ned. S. L. Brieven onder No. 756, aan het Bureau v. d. Blad. compleet, met Electrische Lamp, Remnaaf, Kettingkast, Bagagedrager, vanaf .1 27.50 Kanaalweg 85 Heerenrijwiel met torpedo f 8. VAN DER WIJST, Rijwielen - Kanaalweg 85. Flink Meisje gevraagd voor de Foto-afdeeling. Adres: Koningstraat 73. Gevraagd enkele Venters voor het artikel Roomijs, voor Den Helder en omgeving. Condities nader te bepalen. Schriftelijke aanmelding met uitvoerige inlichtingen onder nummer 750, aan hot Bureau van dit blad. Mooie sorteering Heeren- Berijdt geen roestwagens molières en Damesschoenwerk. maar koopt een geparkeriseerd ,..^°°Pj w. Hmnessclioenen r.» c -»c bij voorkeur in de morgenuren, BA 1 O-Rijwiel 1 35.—, bi) jn schoenenmagazijn Te koop: Schitterend mooi Heerenhuis te Huisduinen mooi Burger huis, v. L. Stirumstr.; modern Huis, van alle gemakken voor zien, Soembastr., d t.a.v.goed bezet Pension in de stad. Nog eenige solied gebouwde KUIZEN, Rujjghwég en Ooievaarstraat. Adres: R. KOOTSTRA, make laar, miijgfhveg 59. Te koop nog een paar van de 8 solide, grocte, keurig ingerichte WOON- HUIZEN, op mooien stand van de )oievaarstraat, vlak achter den 1 Rugghweg, voor zeer bill. prijs, I direct te aanvaarden. Laat deze gelegenheid NIET voorbijgaan. Ook zeer geschikt voor vaste geld belegging. Huurwaarde f 38.per m. Te bevr.: Aann. VENEMA. Ooievaarstraat 75. Spotkoopje. Pracht PIANO, 150.—. Adres: Keizerstraat 44. Eenige 2e hands Rijwielen. GEORG GÜNTHERT, Koningstraat 33. Te koop z.g.a.n. Racerijwiel met Reserveband, pr. f20.—. Adres: Laan 18. Daniels Rijwielhandel, Kei zerstraat 5. Wij repareeren ook Zaterdagsmiddags tot 7 uur, vlug en goedkoop. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Metvooruitbet: 15 ct. p. regel 40enG0c. „BATAVUS" Sporfmotor. Motor is model 1933 met Terry- duo en bijna niet gebruikt, om gezondheidsredenen, voor de spotprijs van f135 te koop. VAN DER WIJST, Rijwielen - Kanaalweg 85. „DE KLEINE WINST", Koningstraat 31. RACE-FIETS, f 15.—. VAN DER WIJST, Rijwielen - Kanaalweg 85. Te koop een Damesfiets, prijs f 5.50. Adres: Bureau v. d. blad. Te koop keurig uitziende Kinderwagen, merk „Patria". Adres: Joubertstraat. 90. Te koop een Chevrolet auto, 4 deuren, 4 wielremmen, in zeer goeden staat, ook ruilen. Adres: Kroonstraat 19. 1 SPOTKOOPJE Een vierlamps Radiotoestel. Adres: Langesteeg 7. Te koop een geheel vrij- j staand te bouwen Landhuis, op zeer gunstig gelegen terrein. Brieven ouder no. 764, Bureau van dit Blad. POPPENHUIS te koop. Adres: Vlamingstraat 28. Te koop een ovaal-eiken Salontafel, prijs f 4.—. Adres: Violenstraat 89. compleet, •met batik sluierdoek met lange franje, ROOZEKRANS, Koningstraat 117. met origineele torpedonaaf 37.50 (dames en heeren) Ziet de étalage voor verchroomde rijwielen ROOZEKRANS is er goedkooper mede. Koningstraat 117. Te huur het Gebouw aan de Laan, voorzien van E. en W„ voor alle doeleinden ge schikt, ook bij gedeelten te huur. Adres: Bakker, Walvisch straat 46. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel miuimum Niet vooruitbet: 15 ct. p. regel 40 en 60 c. Te huur gevraagd gemeubi leerde Zit- en Slaapkamer of Zit-Slaapkamer, voorzien van stroomend water, met vol ledig pension. Liefst in het centrum. Brieven onder No. 759, aan het Bureau van dit blad. HUISDUINEN. Te huur gevraagd van 15 Juni—15 October een leeg staande Woning. Brieven onder No. 762, aan het Bureau van dit blad. Tegen Mei, Juni of Juli te huur gevraagd, keurig onder houden HUIS, op prima stand. Huurprijs f 35 f 45 p. mnd. Brieven onder No. 747, aan het Bureau v. d. blad. Gevraagd gem. ZIT-SLAAPKAMER, voor jong echtpaar. Brieven met prijsopg. onder No. 765, Bureau v. d. blad. illïlil! Selectief Radiotoestel te koop, zonder luidspreker, met accu en plaatstroom-apparaat f 35. Adres: Westgraolit 25. Te koop een nieuwe Avrovox. Electr. dyn. Luidspreker f 14 en een Lewcos-S poel combinatie. Adres: Dahliastraat 10. RAN en SCHUTTE, Boerhaavestraat 32, Westgracht 56. Nog te koop a. d.Ruyghweg, hoek Stakman Bossestraat, een pracht Hoekhuis, met Auto box of Kawtoor a. d. weg. 2 pers. Racekano te koop, met peddels. Spotkoopje. Adres: Achterbinnenhaven 21. „The James"-motor 1933, als nieuw, compleet met duo en Boschhoorn, haast niet ge bruikt, met volle garantie f185. VAN DER WIJST, Rijwielen - Kanaalweg 85 Te koop wegens omstandig heden een van ouds bekend met een groote garage, het welk een best bestaan oplevert. Alleen voor ernstige gegadig den boeken ter inzage. Brieven onder no. 56 bureau Nieuwsblad van Friesland te Heerenveen. Wegens dubbele zaken TE KOOP AANGEBODEN, een goed beklante Rijwielzaak met stallingen en reparatie, of een Zaak in Huishoud- art. Br. No. 59558 Bolrek, Amstei'dam C. TE KOOP Anburn 8 cyl. f 550. Morris 4 cyl. .f350. Garage BOON, Weezenstr. gevïaagd Vooruitbetaald:lOct.p.regel minimum Metvooruitbet: I5cl.p.regel (40en60c. Net Meisje biedt zich aan Voor d. en n. liefst huiselijk verkeer. Br. te zenden aan Mej. A. KRAP, Oost-Einde, Winkel (N.H.). Biedt zich aan net persoon, 20 jaar, als Chauffeur of Hulp chauffeur, ook garage-werk zaamheden. Br. onder no. 763, bureau van dit blad. 3 splinternieuwe Stofzuigers prima fabrikaat, geruischloos slee-model, met dubbele zuig kracht en compleet met onder- deelen, fabrieksprijs f85.—, worden met volle garantie voor den spotprijs van f 45.— per stuk ter overname aangeboden. Brieven onder Nr. 760, aan het Bureau van dit blad. Te koop een Kinderwagen, merk »Patria« Adres: Schagenstraat 45. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minimum Mei vooruitbet15 ct. p. regel j 40 en 60c, Te koop gevraagd een goed onderhouden wit Fornuis. Brieven met prijsopg. onder Nr. 758 aan het Bur. v/d. blad. Gevraagd een goed onder houden Driewieler-fiets. Brieven met prijsopg. onder no. 761, aan het Bur. v. d. blad. met 4 armen, compleet, met champagne schalen, ROOZEKRANS, Koningstraat 117. >1 5» *3en Helder Horlogerie Suisse Koningstraat- Te koop ST. BERNHARDSHOND, SpringerSpaniel, jonge herder. Adres: PIET DOL, Dijkstraat 63. in goeden staat, super bal lonbanden, lagen prijs. Moet binnen 2 weken verkocht zijn. Adres: Koningstraat 16. Onverminderde kwaliteit, duurzaamheid veiligheid. Dezelfde lichte gaDg, fraaie bouw, afwerking en garantie. Telefoon 265 Keizerstraat 54-56 spannen de kroon in kwaliteit en afwerking Reeds vanaf f 33.75 Jan in 't Veltstraat 75 Heerenrijwiel, drie versn. en remnaaf, f 13.50; Damesfiets, f 8.—Motoren en Onder- deelen. Adres: Viamingstraaat 1. Voorgoede geldbelegging Te koop een nog te bouwen blok van 10 Woningen, op derde klas grond, nabij den overweg zeer weinig erfpacht. Te bevragen bij P. Boerdijk, Krugerstraat 57. Extra Bananen p. kilo 35 ct. Extra Winesap Appelen p. kilo Sinaasappelen, 15 voor 25 Citroenen 10 25 Groote Jaffa's, p. stuk 8 Grape Fruit, Tomaten, Peren. Komkommers 15 ct. Brusselsch Lof p. pond 6 Rabarber p. bus 6 Sohorseneeren p. pond 5 Kiloblik Spercieboonen 25 Dagelijks aanvoer versche Groenten, scherp concurreerende prijzen. Puikbeste Aardappelen p. kilo 8 ct. Breewaterstraat 2. Telef. 155 HAARLEM. Te koop of te huur tegen 1 Mei een vriendelijk gelegen, vrq Huis, bev. 2 kamers en suite, 3 slaapkamers, doorloopende gang, keuken, groote voor- en achtertuin met schuur. Koop-' prijs f 5 50 0.—, huurprijs (33.50 per maand. Brieven onder No. 724, aan het Bureau v. d. blad. Iets goeds tegen lagen prijs. Compl. met Torpedonaaf Vraagt onze condities. ROOZEKRANS, Koningstraat 117.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 13