Papieren Rolgordijnen Jalouzieën Van Willigen "Nu kunt U de beroemde "AKKERTJES" altijd bij hebben!" NIEUWBUURT's Breezand, Wieringen. Gemeenteraad HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 21 APRIL 1 934. want vanaf heden zijn "AKKERTJES"nu ook verkrijgbaar in platte zéér handige metalen zak-doosjes met 3 "AKKERTJES" voor Uw vest-zak voor Uw taschje Dit zakdoosje kost U slechts CF (AKKER-CACHETS) horlogerie koningstraat 112 goedkoopst Schilder en Behang-adres is verplaatst VIOLENSTRAAT 59 Julianadorp. Anna Paulowna. Cor Krigée, v. Galenstr. 71, tel. 399 GEMBERBROOD 25 CT. extra zwaar. ct. compleet met latten en koord ct. (door iederen leek te bevestigen) „neen in ruil waarvoor hq dan in Hol- F a pen 100-tal spreekbeurten zou geven, feo natuurlijk voor de K.L.M. van niet ...nee beteekenis zijn. Zoo is geschied, W reis werd zomer 1933 volbracht en de 'il heer M. gaf gisteravond zijn 93ste P - .g van de start op Schiphol tot de Onding op Tjililitan is spr. er in geslaagd prachtige film te vervaardigen, die de pauze vertoond werd. We noteer- Jpn enkele bijzonderheden uit de vele, Wie wij te hooren eri te zien kregen: De heer M. deed de heenreis met de Riistvogel". Ie piloot Smirnoff, 2e piloot Re aviateur-publicist Viruly. De terugreis werd afgelegd met de Havik", welk vliegtuig Soer als com mandant had en v. Beukering als mar conist. De heer M. heeft dus de tocht C,(.| niet zeer bekende figuren uit de K.L.M. gemaakt De terugreis duurt 8 dagen, samen 152 iinchturen in deze spanne tijds verbruikte lae Havik" 40.000 L. benzine. Zoo'n ver keersvliegtuig, type F 18 en F 12 kost •momenteel ongeveer f 150.000, terwijl ge bleken is dat de verouderde types nog gaarne door de buitenlandsche vlieg maatschappijen gebruikt worden. Zoo vloog de Luft-Hausa in 1933 nog niet een fokker, die de K.L.M. in 1924 gebruikte. Aan de hand van een doorsnede be schreef spr. de inrichting van het moderne •verkeersvliegtuig met zijn 3 motoren elk 'van 450 P.K., zijn benzine-tank in de 'vleugel, waarin 500 L. geborgen kan wor den. En dar, de beteekenis van die vreemde [jetter-combinatie op den romp: PH AIR. rPH zijn de oproepletters voor de radio stations; de laatste letter correspondeert Ixnet de eerste van den naam van het vliegtuig, in dit geval Rijstvogel. De let- [ters AI hebben dezelfde beteekenis als de letters die we op de auto's kennen. Vervolgens passeerde elk lid van de bemanning de revue, zijn dagtaak en zijn soort van werkzaamheden. De le piloot is de verantwoordelijke man, die, èn bij liet opstijgen, èn bij het [landen beslist aan het »roer« moet zitten. 'Dat houdt verband met de verzekerings premie; gebeurt er n.1. een ongeluk met den 2en piloot aan het stuur, dan keert de assurantie-maatschappij niets uit! De le piloot is tevens generaal-kassier, voor bemanning zoowel als passagiers. De 2e piloot is de pl.v. commandant en heeft verder een uitgebreide administra tieve functie: hij houdt het logboek bij, de post-reaisters, regelt onderweg alles m t de douanen (passen 1), enz. De telegrafist zit gemiddeld 8 uur per dag aan zijn toestel en zendt op bevel van den commandant het dagelijksch rapport naar Schiphol. Verder heeft hij contact met vaste stations, schepen, vlieg tuigen, enz. En tenslotte vertelt spr. nog iets van den werktuigkundige-hof- meester; de man, die nadat een étappe afgelegd is, niet naar zijn hotel gaat, maar duchtig de motoren nakijkt en het innemen van benzine controleert. Volgde nu een model-reis van Schiphol naar Bandoeng; de heer Mollerus paste zich bij de snelheid, waarmee dit traject volbracht wordt, volkomen aan en ver telde vlot van het vertrek hier, aankomst daar, bijzonderheid die, eigenaardig dat, kortom met allerlei geestigheden werd toch een beeld gegeven van de hoogst interessante en belangwekkende reis naar N.-Indië per K.L.M. Het is ondoenlijk om alles weer te geven, wat spr. ons voorzette, het was een kaleidoscoop van kleurige momenten en de vele landen, die men passeert. Na de pauze werd het gesproken woord in beeld omgezet en vooral nu was het, dat de bekoorlijkheid van de luchtreis goed naar voren kwam. Alle belangrijke punten had de heer M. gefilmd en zoo was een rolprent ontstaan, die een aanéén- geschakelde serie beelden was van de grootste schoonheid. Bijzonder treffend waren de pyramiden en de Sphinx, de gezichten op den Nijl, op Jeruzalem en de Jordaan, het Engelscbe fort midden in den Syrischen woestijn, de grillige loop van den Tigris, de smerige stad Bagdad, de pagodenstad Calcutta en dan de fraaie beelden-collectie uit het vorsten dom Yodphure met zijn onneembare cita del, waar de sultan zijn 85 echtgenooten herbergt. Prachtige moskeeën, waarvan de hoofdtempel met een geheel gouden klok! En tenslotte de laatste étappe Me- dan, Tjililitan, over de Djambi, Palem- bang, over Onrust, Batavia en Ban doeng Tenslotte nog eenige kijkjes in Indië zelf, waarvan dat op Bali bij de plech tige dansen wel het mooiste was. Het was waarlijk geen wonder, dat, toen de Burgemeester den spreker har telijk dank zegde voor zijn enthousiast Zeiaas, de aanwezigen spontaan applau disseerden 1 4 Vervolgagenda voor de vergadering Van Dinsdag 24 April 1934. Sportterreinen. Voorstel tot het aanschaffen van werk tuigen voor onderhoud sportterrein. Watergemaaltje. Voorstel inzake het oprichten van een Watergemaaltje nabij den Huisduinerweg Voor den polder Helder en Huisduinen. Erfpacht. Voorstel tot uitgifte van grond in erf pacht aan A. Kersbergen. Mededeeling. I Medegedeeld wordt, dat de heer D. S. ■Beek heeft verklaard accoord te gaan uiet den genoemden prijs van f 0.80 per M2-, zoodat door Burgemeester en Wet houders het noodige voor de overdracht van den grond zal worden verricht. altijd bij de hand kom! telkens van pas om te dadelijk te gebruiken tegen» Hoofdpijn Kiespijn Spierpijn Zenuwpijn Neuralgie Griep enz. Gemakkelijk en preilig innemen. Ge proell nieis. Veroorzaakt géén maagsioornissen. Helpt direct en is onschadelijk Glazen buis met 12 "AKKERTJES" kost slechts 52 ct. (Omzetbelasting h inbegrepen) Gij kunt hieruit Ow zakdoosje vullen De groote verpakking is dus veel voordeeiigerl ns recept van Apotheker Dümont Leermiddelen. Alsnog wordt voorgesteld medewerking te verleenen voor aanschaffing van leer middelen voor de school aan de Keizers gracht. Subsidieverhooging afgewezen. Op de begrooting 1934 is een bedrag van 100.uitgetrokken, wegens sub sidie aan de afd. Den Helder der Holland- sche Maatschappij van Landbouw, voor veeverloskundige hulp te Koegras. Thans wordt, evenals voor 1933, voor 1934 een extra-subsidie verzocht van 200.—. Op grond van ontvangen rapporten en adviezen stellen B. en W. voor de ge vraagde extra-subsidie voor 1934 niet toe te staan. Aanschaffing leermiddelen. Voorgesteld wordt medewerking te ver leenen voor de aanschaffing van leer middelen en banken voor resp. de U.L.O.- School, Kolensteeg en de R.K. Meisjes school. Nieuwe straatnamen. Een tweetal nieuwe straatnamen wor den aan den Raad ter goedkeuring voor gelegd, n.1. de Ceramstraat en de Narcis straat. Onderhoud sportterreinen. Aanschaffing van werktuigen. B. en W. vragen den Raad machtiging tot aanschaffing van een tractor met toe- behooren, een maaimachine, een wals met bak en een transportwagen, daarvoor een crediet te verleenen van 4030. In Bijlage No. 62 is dit verzoek nader omschreven en gemotiveerd. Erfpachtsuitgifte. Voorgesteld wordt ten behoeve van den bouw van een woning in voortdurende erf pacht uit te geven aan A. Kersbergen, te Den Helder, het terrein gelegen aan de Ambonstraat, hoek Soembastraat, ter grootte van ongeveer 250 m2, tegen een jaarlfikschen canon van 0.60 per m2. Salaris leeraar oude talen. De jaarwedde van den tegenwoordigen leeraar aan den gemeentelijken cursus in de oude talen alhier is destijds vastgesteld overeenkomstig de geldende regelen. Nu met ingang van 1 Januari 1934 op de wedden van het gemeentepersoneel een pensioenkorting wordt toegepast ten be drage van 8'A van den met 500 ver minderden pensioensgrondslag, is het naar de meening van B. en W. vanzelf sprekend, dat een dergelfike korting even eens wordt toegepast op de wedde van bo venbedoelden leeraar. De omstandigheid doet zich echter voor, dat de wedden van de leeraren aan Rfiks Hoogere Burgerscholen gedurende de laat ste jaren niet onbelangrijke kortingen hebben ondergaan, welke kortingen niet zijn toegepast op het salaris van den hier bedoelden leeraar. B. en W. zetten in Bfilage 61 uiteen dat h. i. een korting van 5 wenscheliik is en stellen voor aldus te besluiten. Salaris-regeling typiste Armenraad. Op de begrooting voor 1934 van den Ar menraad was een post uitgetrokken als salaris voor typiste bü genoemde instel ling. De Armenraad was evenwel van mee ning, dat de salarisregeling voor bedoelde functionaresse gewijzigd moest worden. Na overleg met ons College kan de Ar- enraad er zich mede vereenigen, dat het salaris voor de typiste wordt bepaald op in minimum 675 en in maximum 1125. In verband met het feit, dat het salaris van de tegenwoordige functionaresse 800 bedraagt, zouden haar uit billijkheids overwegingen zooveel periodieke verhoo gingen behooren te worden toegekend, dat haar salaris met ingang van 1 Januari 1934 825 zal bedragen. Gevraagd wordt aldus te besluiten. Electrisch gemaaltje. Tengevolge van de bebouwing van den Singel en de Timorlaan is de duiker, welke zorgt voor den watertoevoer van het noor- delijk van den Huisduinerweg en oostelijk van het fort Erfprins gelegen gedeelte van den Polder Helder'en Huisduinen ko men te vervallen. Dit zal tot gevolg heb ben, dat des zomers bü langdurige droogte de slooten in dit gedeelte van den Polder droog zouden komen te liggen. Het is daarom gewenscht voor deze gronden een afzonderliike bemaling te stichten. Daar toe ware van den heer W. Hendrikse, al hier, een stukje grond aan te koopen voor een prijs van 2 per m2 en daarop een electrisch gemaaltje te plaatsen. De kosten zfin voorloopig te ramen op 600.—. Gevraagd wordt in dezen zin te beslis sen. Rijwiel- en wandelpaden door de duinen. i In aansluiting op het voorstel inzake dén aanleg van wandel- en rijwielpaden in de duinen, wordt medegedeeld, dat door B. en W. nog nader is onderzocht op welke wijze rijwielpaden zijn aangelegd in het duinterrein te Schoorl, Bergen en Castricum. Deze aangelegenheid is voorts opnieuw een onderwerp van bespreking geweest in een gecombineerde vergadering van de Commissie van bijstand voor de Financiën en voor de Publieke Werken en Plantsoe nen. Deze vergadering vereenigde zich in meerderheid met het voorstel zooals het in de bijlage is vervat. In overeenstemming daarmede geven B. en W. in overweging, dat voorstel te aan vaarden. Zfi teekenen hier nog bij aan, dat wfi van de Vereeniging „Julianadorp Vooruit" een verzoek ontvingen om het daarheen te leiden, dat in het voorstel tot aanleg van rijwielpaden ook wordt betrok ken de aanleg van een rijwiel- of wandel pad van de Van Foreestweg af naar het strand. Ten aanzien van dit verzoek deelen zü mede, dat, wanneer bovenbedoeld voor stel wordt aangenomen, nader kan worden overwogen of op eenigerlei wijze aan het verzoek van de Vereeniging „Julianadorp Vooruit" kan worden gevolg gegeven. van Vischstraat naar Aanbevelend PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 7.30 uur,Ds. M. v. Wichen Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Morgens 10 u. en 's avonds 7 uur, de heer I. Kuiper, van Bilthoven. OUDERAVOND SCHOOL II. Na een inleidend woord van het hoofd der school, den heer B. de Vries, waarin deze meedeelde hoe door een klein tekort aan kinderen het aantal leerkrachten van 5 op 4 is gekomen, betoogde de heer Vergaay de wenschelijkheid en mogelijk heid het daarheen te leiden, dat er weer vijf komen. De klassen tellen nu ruim 50 en ruim 40 leerlingen, verdeeld over twee leerjaren, zoodat aan elk individueel slechts weinig aandacht besteed kan worden. De jongste en de minder goede leerlingen zullen daar het meest van te lijden hebben. Het kind kan zich tegen deze verslech tering niet verweren, de onderwijzer wel. Het doel is dan ook niet de taak van den laatste te verlichten, doch he't kind in bescherming te nemen. De strijd om het bestaan zal steeds moeilijker worden, het is dus zaak de jeugd zooveel mogelijk mee te geven. De groote werkloosheid onder de jonge onderwijzers zal het mo gelijk maken tegen f 10 per week een volledig bevoegde kracht te kunnen krijgen. Spr. meende zelfs in deze tijden op een klein offer voor deze zaak te mogen rekenen. Wat men daarvoor van het gezinsinkomen besteedt, kome de gemeenschap ten goede en als het deze niet goed gaat, ondervindt het huisgezin toch ook deze terugslag. Over het geopperde plan werden nog eenige discussies gevoerd, waarna een commissie werd gevormd, die zal onder zoeken of hiervoor voldoenden steun van ouders en andere voorstanders van open baar onderwijs te verwachten is. DE BOLLENVELDEN IN BREEZAND. Ze waren zoo pas aan de halte uitge stapt en hadden 1 en eersten blik op de bloemenvelden kui ne 1 werpen. Wat was het mooi en wat rook het lekkerDubbel lekker met het frissche regentje, dat er al was, toen ze van huis gingen, maar dat hun niet beletten kon toch te gaan. Het zou immers wel ophouden, want heusch, als je goed keek werd het al wat lichter! Die optimisten! Toen ze, twee mannen, twee vrouwen, een paar honderd meter geloopen hadden, er van opklaring geen sprake was en de regen zelfs al dichter viel, lachten ze nog. Maar het was wat zuinig en in hun hart was het triestig, als de regen zelf, uit grijze lucht. Wat was die weg smerig, hoe hoog moest je je rokken wel niet optillen om niet onder de modder te ge raken en hoe zou, dachten ze vol bezorgd heid over dat kostelijke eten, de proviand zich houden, geborgen in de karbies, die, schommelend aan een wandelstok, tus- schen de mannen in gedragen werd. Na een kwartiertje kwamen ze weer langs. Aan alles was te zien, dat ze den strijd opgegeven hadden. Het laatste sprankje, eigenlijk maar gehuichelde, optimisme was weggevaagd. Ze deden geen moeite meer te glimlachen. Als er een wat ongelukkig hard in een plasje trapte, vonden de anderen het niet eens meer de moeite waard om het gespat te mopperen. Daar waren ze ook al over heen; geheel verslagen! Alles aan hen droop van het water, ze waren klets en baggerden maar weer naar de halte terug om daar, kleumend, nog een half uurtje op den trein te wachten, die ze weer naar huis terug zou voeren. Wat verfoeiden ze nu het onzalig idee om dit uitstapje op touw te zettenwat waren ze vol hun kering naar hun huis, waar ze de kachel straks nog eens flink zouden laten lieren 0111 al de kou e"n nattigheid te vergeten en zouden zien, wat er van de broodjes met »gartelijkheid«, uit de karbies, nog aan eetbaars was overgebleven. Net had deze zielige film zich aan ons opg ontrold of daar kwam één van Laan's ijswagentjes den weg ingereden. De regen kletterde op en om het autotje, maar de cbauffeur-verkooper zat warm en droog achter zijn stuur. Achter zijn rug was het koude goede, dat bestemd was om de dorstige, warme bloembollenkijkers te vei-kwikken. 'tWas er het weertje voor! De man achter het stuur was er echter een met gevoel voor humor en humor kan. ook in tragiek verscholen zijn. Het portierraampje ging een stukje open; een paar snerpende tonen uit een hoorn moesten waarschuwen, dat hij er was. Dan, niet te ver, want de regen viel nu in stroomen neer, stak ie zijn oolijke snoet even door het raampje en riep »Waar blijven mijn klantenFlap, was het raampje weer dicht, en geen antwoord op z'n vraag afwachtend, schakelde hij in en tufte weg, ons in overpijnzing latend, of zijn heerlijkheid, die hij niet slijten kon, zoo nog een dagje te bewaren zou zijn, of heelemaal reddeloos verloren was. Zóó was het op een bollen-Zondag een paar jaar terug en nog elk jaar gevoelen we gewetenswroeging, als het weer zoo ver in ons wispelturig voorjaar is, dat van ons de opwekking verwacht wordt, om toch vooral naar de Breezander bol lenvelden te komen kijken. Waren ook die slachtoffers niet op onze uitnoodiging naar hier gekomen, denken we dan altijd. Door verschillende oorzaken is de teelt in Breezand naar verhouding veel meer ingekrompen dan elders; de beplante oppervlakte is nog maar een kleine helft van wat er eens met bollen bezet was. Maar toch wagen we het er op. We hopen op mooi weer en op een stralenden lente dag is het immers buiten overal mooi en in onzen polder zeker niet het minst. U zou al een groote Nurks moeten zijn, om na een tocht bij mooi weer door den pol der ons onze aansporing te verwijten. En dan komt er nog iets bij. Wat lang niet altijd gebeurt, de narcissen zijn er nog, en hyacinten en vroege tulpen bloeien al en zoo zal aanstaanden Zondag dan waarschijnschijnlük de kleurenmengeling wel het mooist zijn. Zou u het ons ver geven hebben, als we daar niet op ge wezen hadden PREDIKBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) s Morgens 10 uur en n.m. 3.30 uur, de heer P. Boon. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 u., Ds. M. A. GVorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 en 's middags2.30 uur, Ds. S. U. Zuidema. Eenigst adres voor FEESTAVOND TEN BATE DER KLEUTERSCHOOL IN CINEMA DE HAAN TE HIPPOLYTUSHOEF. Woensdagavond gaf bovengenoemde Kleuterschoolvereeniging een feestelijke bijeenkomst in de bioscoop van den heer De Haan. Hoewel geen enkele kleuter aanwezig was, was deze avond toch be stemd als propaganda voor deze nuttige instelling, die zooals fiekend hier geheel met particuliere middelen werd tot stand gebracht. Mevr. de HaanBosker heet in een gepaste speech de aanwezigen van harte welkom, waarna direct wordt over gegaan tot het zeer uitgebreide program ma, dat met zorg was samengesteld uit vrijwillige krachten. Eerst hooren wij de heer M. Kooy, die eenige liederen voor draagt, welke er direct al „in" komen. Dan komt een pittige „kleuter" op liet tooneel n.1. Miekje Kort, die met een zui ver, helder stemmetje en zoo vrij als een vogeltje een liedje getiteld „Jantje" zingt Deze twee nummers oogstten een gewel dig applaus. Nadat de heer Niek Klomp een stukje gedeclameerd heeft, volgt de topic van den avond het tooneelstukje „Spreekt met Jansen en 't komt in orde." Een en ander stond onder de deskundige leiding van mej. G. Bosker Jd. Dit komi sche stukje had een overweldigend ap plaus in ontvangst te nemen. Het spel was in één woord subliem, zonder uitzon dering. Het programma wordt voortgezet met zang door den heer Kooy en eenige goed gezongen Schlagers door mej. Tr. BruuL Dan treedt de heer Jannes Bosker voor het voetlicht en geeft eenige staal tjes van zijn gooehel-toeren ten beste, welke zeer in den smaak vallen van de aanwezigen. Dezelfde krachten als te voren komen dan nog eens en zingen weer met hetzelfde succes. Wij kunnen echter niet nalaten den aparten baby-dans te vermelden, waar de heer J. N. Bruul zoo veel werk aan heeft besteed. Keurig in een woord gezegd. Tot slot volgt het optreden van de Hawaiian Girls, die eenige mandoline-soli ten gehoore brem- gen met piano-begeleiding van den heer J. N. BruuL Mej. Metselaar verzorgt het vocale gedeelte en zingt daarbij; en dan wanneer het applaus afgezakt is dankt mevr. de HaanBosker met een korte toespraak allen die dezen avond zóó deden slagen. Natuurlijk werd een geani meerd bal het einde van dezen pracht avond. ZUIDERZEEWERKEN. In verband met het vertrek van Ir. Ringeling uit den dienst van de Zuider zeewerken te den Oever en de overgave van zqn dienst aan Ingenieur F. Geers, Ingenieur bij de Directie der Z.Z.W. te Harlingen, ligt het in het voornemen van Ir. Geers Harlingen te verlaten en zich e Wieringen te vestigen. WEDEROM AUTO-ONGEVAL OP DEN AFSLUITDIJK. Woensdagmiddag werd een vrachtauto, toebehoorende aan de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken, op weg naar Komwerderzand, achterop gereden door een vischauto. De vrachtauto moest voor een paard uitwijken op het moment, dat de vischauto wilde passeeren, waar door eerstgenoemde werd gegrepen en op zijn kant werd geworpen. De chauf feur, kwam, behoudens enkele lichte been wonden, met den schrik vrij. EEN PROCES-VERBAAL. Door den brigadier der rijksveldwacht alhier, is proces-verbaal opgemaakt tegen zekeren H. H., terzake van vermoedelijk gepleegd bedrog. H. zou namelijk een watertank hebben verkocht, welke naar men beweerde niet zijn eigendom was. BIJ TWISTGSESPREK TE WATER GESPRONGEN. Donderdagochtend tegen 12 uur werd de politie gewaarschuwd door zekeren K., die met kletsnatte kleeren aankwam vertellen, dat de heibaas G. v. d. M., in dienst bij den heer H., hem met een bijl had bedreigd en dat hij uit angst in het water was gesprongen. Ter plaatse is men bezig met den bouw van een brug, waarbij het vaarwater door staaldraden voor vaartuigen is afgesloten. K. zou reeds een tiental malen hebben gesignaleerd met zijn schuit om door gang, doch v. d. M. zou gedaan hebben of hij niets hoorde. K. is daarop tegen de staaldraden opgevaren, met het ge volg dat een draad brak. Hierop zou een twist zijn ontstaan met gemeld gevolg. Een groote hakbijl is door de politie in beslag genomen. Of hier werkelijk van bedreiging tegen het leven sprake is, dan wel dat K. uit angst vooreeneeven- tuéele bedreiging bü voorbaat te water is gesprongen zal de justitie wel uitma ken. Van het geval is proces-verbaal op gemaakt. „VLAGINCIDENT". Tijdens den krachtigen Zuidwester is Donderdagmiddag de vlaggestok op het hoofdkantoor der M.U.Z., waaraan ter gelegenheid van 's Prinsen verjaardag de driekleur wapperde, met een vervaarlij ken slag op den grond gekomen na juist boven de qzeren bevestigingen aan het gebouw te zfin afgebroken. Het mag een wonder heeten, dat niemand door het niet lichte gevaarte werd getroffen. VOLTOOIING MONUMENT OP DEN AFSLUITDIJK. Zooals bekend zal het monument op den afsluitdijk eerst zijn voltooid als aan de Zuidzjjde daarvan het relief van Hildo Krop, voorstellende steenzetters aan den arbeid, zal zijn aangebracht. Door lang durige ziekte van den heer Krop was in de totstandkoming vertraging ontstaan, doch wü vernemen thans, dat het model het atelier heeft verlaten om gegoten te worden. De aanbrenging kan in den loop van de maand Mei worden verwacht. In middels zal het monument dan ook zijn tweede tintocrete - behandeling hebben ondergaan. Burgerlijke Stand van Wieringen. van 13 tot en met 19 April. GEBOREN: Janna, d. v. J. Hof en A. Boers; Emma, d. v. S. Blom en E. Hoek stra; Fenje Alberdina, d. v. S. IJzer en Z. Luppens; Hubertus Josef, z. v. A. C. Kemmeren; Jacobus Arnoldus, z. v. B. v. Leeuwen en G. W. ten Wolde. WERKVKERSCHAFFING. De Minister van Sociale Zaken acht het wenschelyk de vergoeding, welke voor het gebruik van eigen waterlaarzen aan de bü de werkverschaffing geplaatste werkloozen tot nu toe werd uitgekeerd op een vast bedrag te bepalen. Nu de prijzen voor dergelüke water laarzen niet onbelangrijk zijn gedaald en ook het onderhoud minder uitgaven vergt, wordt het juist geacht deze ver goeding in het algemeen tegelijk op een lager bedrag te stellen. M.i.v. 1 Mei a.s. zal als vergoeding voor het gebruik van eigen waterlaarzen aan de tewerkgestelden voortaan niet meer worden betaald dan 0.50 per man per week. WONINGBOUW. Dat de bouwnijverheid in onze ge meente nog lang niet stil ligt, bewqzen de jaardjfers over 1933. In dat jaar wer den n.1. 71 bouwvergunningen verdeeld, waarvan 61 betroffen nieuwbouw (39 woonhuizen, 15 bedrijfsgebouwen en 7 andere gebouwen) en 10 verbouw (4 woonhuizen, 5 bedrijfsgebouwen, 1 ander g bouw). Het aantal gereedgekomen wo ningen bedroeg 51 tegen 78 in 1932 en 48 in 1931; dat der opgerichte woonketen 10, tegen 7 in 1932 en 15 in 1931. Den Oever. PERSONALIA. Met ingang van 30 April a.s. is de heer S. J. Rempt, Uitvoerder bü de afd. Kunst werken der M. U. Z., in gelüke functie benoemd bij de N.V. Haagsche Bouw Mij. voor de uitvoering van de verlenging van den rioolmond van het einde van het Ververschingskanaal tot 400 M. buiten de strandpalenrij in zee te Scheveningen. De raming voor dit werk bedroeg f 622.000. Begin Mei zal een aanvang worden ge maakt met de uitvoering van dit interes sante waterbouwkundige werk, dat, hoewel niet het eerste in zijn soort in ons land, doch wat den omvang betreft de voor gaande verre overtreft. Onze gelukwenschen aan den heer Rempt met deze eervolle benoeming. VISSCHERIJ. Was de prijs van de haring aan het eind van de vorige week ongeveer f 0.20 tot f 0.30 per kist, in het begin van deze week was het wel heel treurig. Maandag toen er een flinke aanvoer was, was de visch zoo goed als onverkoopbaar. Ze kon niet meer opbrengen dan zeven cent per kist. De meeste haring werd in mo toren geladen en ging naar de puffabrie- ken. Ook werd een partij voor mest ver kocht- In het midden van de week is ge lukkig een verbetering te constateeren en loopen de prijzen van de f 0.40 tot f 0.50 per kist. Door het minder warme weer in de laatste dagen schijnt de export naar het buitenland ook wat op te leven. We zullen hopen dat de prijzen der laatste dagen eenigszins bestendigd zullen blij ven, omdat er nog heel wat valt goed te maken. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Hippolytushoef). 's Avonds 7 uur, Ds. Fischer Ned. Herv. Gem. (Den Oever). 's Avonds 7 u., Ds. H.W. Meihuizen Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.. H.Hoef) 's Morgens 10 uur, de heer L. Brasser van Den Helder. Evangelisatie (Ned. Herv.Gem.Den Oever) 's Middags4.30 uui% de heer L. Brasser Doopsgez. Gem. (Hippolytushoef» 's Morgens 10 u„ Ds. H.W. Meihuizen Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef. 's Morgens 10 en 's middags 3 uur, Dienst. Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 en 's middags 3 uur, Dienst. Westerland. BRAND. J.l. Donderdagavond ontstond door on bekende oorzaak plotseling brand in de autogarage van den heer P. Lujjt te Westerland. De z.g. garage, een oude boet, waarin een oude auto, ging met inhoud geheel in vlammen op. De terstond gerequireerde motorbrandspuit van Hip polytushoef behoefde echter geen dienst te doen, daar men op de vlak bijzijnde waterleiding de slangen kon aankoppelen en men toen d n brand spoedig meesier

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 15