KOOPT ELDERS RIET, BEEMSTEI80E8 0 BETERG9EGKB0PER BIEST Stadsnieuws a. - - - s is» J. VAN DE WITTE - KEIZERSTRAAT 103 PREDIKBEURTEN Visscherij. derde blad heldersche courant van zaterdag 21 april 1934. Op. en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoog water (Texel) nederlandsche roode kruis. apotheken. instituut voor arbeiders ontwikkeling. jeugddienst luthersche kerk. zendingsbijeenkomst. collecte rf.classeerings- werk. s. v. d. Vaart, Wethouder. comité voor veilig verkeer. L. Maas, directeur gemeente-reiniging. ORANJE-CONCERT „HALLELUJA". Nieuwe zaak. jaarboekje ned. reis vereeniging, fröbelscholen van het dep ar) tement den helder der mij. tot nut van 't algemeen. De K XIV gezien van de J. P. Coen tusschen Aden en Colombo. Thans ïs het tijd Uw oude Klok of PenduFe op «e ruimen of een nieuwe aan te schaffen CÜRN. C. DITO. Brakkeveldw. 140 Wintertijd. Maan Aprilond.: 7 22 10 55 2.18 M 23 12.08 2.36 p 24 13.21 2.50 W 25 14.35 3.02 p 26 15.52 3.13 V 27 17.10 3 25 7 28 18.33 3.38 J7.on^ op: ond: 4.48 19.07 4.46 19.08 44.4 19.10 4.42 19.11 4.40 19.13 4.38 19.15 4.36 19.17 Licht op voor alle voertuigen. Zaterdag 21 April Zondag 22 Maandag 23 19.35 19.37 19.38 Onderscheiding. Ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, voorzitter van het Nederlandsche Roode Kruis, is het Kruis van verdienste van deze instelling toegekend aan den heer S. Jaring alhier. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek van H. J. Roottieb, Binnenhaven van Maandag 2330 April w-ordt avond- en Zondagdienst waargenomen door de firma SmeetS—Snel, Weststraat. Wij verwijzen naar de advertentie in het nummer van heden betreffende het niet doorgaan van vergadering en wandel tocht. Morgenochtend half elf zal in de Luther- sche Kerk, Weezenstraat, weer een jeugd dienst worden gehouden. Deze jeugddien sten, indertijd door den vroegeren predi kant Ds. Borgers ingevoerd, mochten zich steeds in toenemende belangstelling ver heugen. Thans Zal Ds. F. Visser van den Burg dezen jeugddienst leiden en spreken over het onderwerp »De lichte Last*. Het ligt in de bedoeling dezen jeugddienst op dezelfde wijze te houden als de bezoekers dit van Ds. Borgers gewend waren, en is voor iedereen toegankelijk. De dienst zal verder worden opgeluis terd door vioolspel van mevr. Visser. Naar we vernemen zal binnenkort in het Evangelisatiegebouw, Palmstraat een bijzondere Zendingsbijeenkomst worden gehouden, waarin zullen spreken Ds. A, Bikker de bekende zendeling, onder de To- radja's van Midden-Cellebes, en een To- radja-evangelist, Sima Bastian. Nadere bizonderheden zullen binnen kort volgen. Ten bate van het Reclasseeringswerk van het Nederlandsch Genootschap tot Zedelijke Verbetering der Gevangenen zal op Zaterdag 28 April a.s. de jaarlijk- sche collecte worden gehouden, waarvoor wederom een comité van Aanbeveling is gevormd, waarin zitting hebben geno men: W. F. G. L., Driessen, Burgem. van Den Helder. W. de Boer, Wethouder. P. van Dalen. J. Kamman, Gemeentesecretaris. Ds. F. W. J. v. d. Poel, Ned. Herv. Predikant. Ds. P. Smits, Doopsgez. Pred. /.W> P. A. Smits, Wethouder. Het Comité van Uitvoering bestaat uit: Mevr. M. H. Brutel de la Rivière Bescovith. Mevr. G. M. v. d. Hoeven— Postuma. P. H. L. Maas. Mevr. J. W. T. M. C. van der NieuwenhuizenZwaanswijk. Mevr. A. SchreuderJanssen. Mevrouw M. de BoerJongkees, Koning straat 87 is wederom Secretaresse van het Comité. Aan dit adres kan men zich als colleetant(e) aanmelden. In navolging van andere plaatsen is ook hier ter stede een Comité opgericht voor Veilig Verkeer, dat ten doel heeft te komen tot een Vereeniging voor Veilig Verkeer voor Den Helder en Omstreken. In Amsterdam werkt deze vereeniging, met zeer veel succes, o.a. door aan de jeugd de kennis bij te brengen omtrent de verkeersregelen. In het Heldersche Comité hebben zitting Burgemeester Driessen als eere-voorzitter, de heer Jaring, voorzitter, F. Grunwald, secreta ris; verder de navolgende leden: de heeren P. C. de Boer, directeur Held. Crt., van der Hoeven, Commissaris van Politie, mevrouw van Driel, dr. van Waveren, J. H. F. Meyer, Verkerk, leeraar Ambachts school, M. Kruyff, Consul B.B.N., P. H. A.s. Donderdag 26 April, 'savonds kwart over 8 geeft «Halleluja* dan haar reeds indertyd aangekondigde Oranjeavond ter gelegenheid van den 25sten verjaardag van H. K.H. Prinses Juliana. Medewerking verleenen: Mej. Annie Riekwel (sopraan), de heer Th. Ramler (bariton) en een flink kinderkoor, voor dezen feestavond samengesteld. Het koor zingt o. a. in samenwerking met kinderkoor en baritonsolist de «Oranje Nassau Feestcantate*, gecomponeerd door M. H. v. 't Kruijs, ter gelegenheid van de geboorte der prinses, 30 April 1909 en datzelfde jaar ingestudeerd door «Halle luja* onder leiding van haar tegenwoor- digen dirigent de lieer Joh. F. Asma. Tot slot van het programma zingt het koor, ondersteund door kinderstemmen, de machtige Koraal Cantate van Psalm 150 van F. Pylman. Feike Asma zal het orgel bespelen, zoo wel als begeleider, als solist. Ter nage dachtenis aan H. M. de Kóningin Moeder speelt hij: Guilmant's: «Doodenmarsch en Engelenzang*. Het geheel staat onder leiding van den dirigent: Joh. F. Asma. Het concert is in de Gereformeerde kerk (Julianapark). Men zie de advertentie in dit blad. JONGEREN VREDESACTIE EN NATIONAAL JONGEREN VERBOND. De gewestelijk vertegenwoordiger van de Jongeren Vredes Actie, had in verband met de propaganda-vergadering van het Nationaal Jongeren Verbond, die heden avond in U.S.O. wordt gehouden, aan het bestuur van de afd. Den Helder van be doeld verbond verzocht, of op deze pro- paganda-vergadering debat werd toege staan. De secretaris van de N.J.V.-afd, deelde daarop mee, dat men geen debat toeliet. Waar de Jongeren Vredes Actie op het standpunt staat, dat het Nationaal Jongeren Verbond door de wijze waarop het onder de jeugd werkt, een militairis- tisch gevaar beteekent, heeft de J.V.A. een openbare vergadering belegd op Maandag 23 April, in café «Centraal waar door den leider van den persdienst der J.V.A. een gedocumenteerde rede zal worden gehouden over »Het Nationaal Jongeren Verbond een militairistisch ge vaar!* De toegang tot deze bijeenkomst is vrij, terwijl het Nationaal Jongeren Verbond tot debat werd uitgenoodigd. Men zie verder de advertentie in dit blad. CHRISTELIJK MARINEPERSONEEL. De Minister vian Defensie heeft bepaald dat de Bond van Christelijk, Marine personeel beneden den rang van officier, in afwachting van de Koninklijke goed keuring op de in de statuten aan te brengen wijzigingen, als militaire belan- gen-vereeniging zal worden beschouwd. BLOEMBOLLENMARSCH OP 22 APRIL IN HAARLEM. Zooals bekend is, vertrekken de ruim 300 wandelaar(sters) uit den Helder en TexeJ met 12 extra bussen naar de bloe menstad Haarlem, om deel te nemen aan den bloembollenmarsch, welke aldaar ge organiseerd wordt door de N.H.W.B. (de Noord-Hollandsche Wandelbond). Om streeks halfzeven worden deze wandelaars weer terug verwacht en zullen zij vanaf de Basculebtug door de stad marcheeren met hun trommels voorop. De route, welke door den stoet gevolgd zal worden, is: Bassingracht, Ruyghweg, Parallelweg, Stationsplein, alwaar ontbinding. THE RAMBLERS IN CASINO. Morgen komt dan weer na het groote succes bij hun eerste optreden alhier de beroemde band van Theo Uden Masman •The Raniblers« in Casino. Het groote enthousiasme, waarmede dit vermaarde darisorkest, bestaande uit 19 van de aller beste musici, isontvangen,heeftdeCasino- directie tot een wederoptreden ervan ge bracht, niettegenstaande dit met zeer hooge kosten gepaard gaat. De dans- en jazz liefhebbers krijgen dan nu ook het neusje van de zalm. »The Ramblers* zullen weer hun nieuwste shownummers brengen en onvermoeid bijna aan één stuk door —hun pakkende en stemmingsvolle dans muziek laten hooren. Terecht schreef de Hamburger Zeitung: De toehoorders storten van de eene ver rassing in de andere. »Tbe Ramblers» bezitten een verbluffende originaliteit en zjjn de intressantste band, die ik tot dus ver op de radio hoorde. De Haagsche Courant schreefHet pu bliek wist van geen ophouden aan het applaus kwam gisteren geen einde. Men verlangde steeds enthousiaster, da capo op da capo. Het was een phenomenaal succes! Het publiek was niet tot bedaren te brengen en de band werd tot drie toe giften gedwongen. Als 'TheRamblers* morgenmiddag van 3.30—6 en valn 81 uur in Casino spelen, late niemand deze zeldzame gelegenheid voorbijgaan. KINDER-OPKRETTE „ONS GENOEGEN". Het kinderkoor onder leiding van den heer Krijgsman zal binnenkort zijn een jarig bestaan vieren. Hiervoor zyn groote plannen in de maak, waarvan wij hier een en ander willen vertellen. Want be halve natuurlijk de leerlingen van deu heer Krijgsman zelf, zullen hiervoor medewerking!verl,eenen de humorist R, de Groot van Amsterdam en dé zang-solïste mejuffrouw A. Trap. Opgevoerd zal wor den de Bloemencahtate van Geertruida van Vladeracken; het koor staat onder lei ding van den heer Krijgsman, het orkest onder dat van den heer Hertsworm. Bovendien wordt medewerking verleend door een jeugdig oud-stadgenootje, dé jongejuffr. Leni Veldt, thans te Haarlem woonachtig. Het is een nog jong meisje, dat haar opleiding tot beroepsdanseres ontvangt van Tilly Syllon. Deze dame, die men in Den Helder natuurlijk niet kent, kent men in Haarlem des te beter;; zjj heeft daar een dansschool gevormd, die,, blijkens de meening van den heer J. B. Schuil, den bekenden kunstcriticus van „Haarlems Dagblad", voor een stad als Haarlem in ons land zeker uniek mag worden genoemd. En Leni Veldt is een van haar méést /talentvolle leerljngetjes. Daarover zullen wij de volgende week eens wat meer vertellen, want dat is wer kelijk de moeite waard. O.a. zal zij een wals van Chopin dansen. Deze uitvoering heeft plaats op Zater dag 28 April in Casino. Teneinde iedereen in de gelegenheid te stellen haar bij te wonen, is de toegangs prijs uiterst goedkoop gesteld, n.1. op slechts 30 cents. In het perceel Keizerstraat 80, opent de heer D. van Maanen, heden zijn zaak iü radio-artikelen, electrische lampen, en andere artikelen, gereedschappen, enz. Aan de zaak is tevens verbonden een in-, stallatie-inrichting voor radio- en licht- aansluitingjen. De heer van Maaneri is geen onbekende; door zijn werkzaamheid bij een bekende firma hier ter stéde'als goed vakman welbekend. i;; Het bekende jaarboekje van de Nederl. Eeisvereeniging is wederom verschenen en tegen den prijs van 20 cents te onzen kantore verkrijgbaar. Het is ditmaal eeü omvangrijk boekdeel van niet minder (lap 448 pagina's, dat programma's bevat val meer dan 600 reizen van den nïeëst uiteenloopenden aard en geschikt voor elke beurs. In de vergadering van het bestuur,, (le vorige week gehouden, werd o.a. verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar. Uit dat verslag nemen wij het navolgende over: Op 31 December traden van het bestuur periodiek af: mevrouw M. van Willigen— Melchior, mevrouw E. VerfailleHuizin- ga en de in Augustus naar elders ver- trokken heer j. A. Jonker. De beide aftredende dames werden door het departement herbenoemd en be noemd, in de plaats van den heer Jonker, de heer H. N. Muts. In het Onderwijzend personeel hadden geen veranderingen plaats. De directri ces, de onderwijzeressen en de helpsters; deden ook het afgeloopen jaar weer met lust en opgewektheid haar werk. Het schoolbezoek aan de Vischmarkt was iets hooger dan het voorafgaande jaar. Het varieerde van 125 tot 192 en, over het geheele jaar berekend, gemid deld pér dag 165 (v. j, 156). Op de school aan de Laan was liet daarentegen belang rijk minder. Het varieerde van 96 tot 136 en bedroeg gemiddeld per dag 122 (v. j. 134). In verband met diti mindere school bezoek aan de Laan was de totale op brengst van het schoolgeld ook belang rijk minder. Voor de Vischmarkt bracht het op 1741.55 (v. j. 1728.50) en vóór de Laan 1453.10 (v. j. 1650.95), in totaal alzoo 3194.64 of 184.40 minder dan het voorafgaande jaar. Al was de opbrengst van het schoolgeld dan ook minder, dan waarop bij de be- grooting was gerekend, toch zijn er nog AANVULLING. Ter aanvulling van ons verslag be treffende liet 1-jarig bestaan van het Verbond voor Nationaal Herstel, zij nog Vermeld, dat de dansmuziek verzorgd Werd door de heeren Helmstrijd en Maas. r«rHü|'t, «MSI I é|K| 1 mm W -Af- %Èt ïMMmÊÊÊÊtÉm eenige noodzakelijke verbeteringen aan de gebouwen en aan het meubilair ge- daan kunnen worden. Zoo werd, met in begrip van het gewone onderhoud, voor ije school aan de Vischmarkt uitgegeven 425.33 en voor de school aan de Laan 765.57 of samen byna 1200. De rekening en verantwoording werd vastgesteld in ontvangst op 12.538.15, in uitgaaf op 12.499.76, en sluit alzoo met een batig saldo van 88.89. Met dankbaarheid werd ook nog ver meld dat door wijlen Mej. G. Jelgersma, het vorige jaar overleden, werd gelega teerd voor elke school een bedrag van 100.Voor buitengewone ontvangst werden eenige extra leermiddelen en pla ten Vóór wandversiering aangeschaft, artikelen, die reeds lang gewenscht wa rén, maar uit de gewone middelen niet 'konden worden bekostigd. 1 Ten slotte werd nog opgemerkt, dat, al blijven de financieele zorgen bestaan en nemen ze eerder toe dan af, men toch met goeden moeden de toekomst tegen gaat en met goed vertrouwen verwacht, dat de scholen financieel gesteund, als tot nog toe en door den ijver en de toewij ding van het onderwijzend personeel, den goedén naam, die ze steeds hebben gehad, zullen blijven handhaven. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. Jaarvergadering. Woensdagavond werd in het gebouw der Leeszaal, Breewaterstraat, de leden vergadering gehouden. Evenals andere jaren, was ook nu de belangstelling van de zijde der leden gering; met de leden van Algemeen en Dagelijksch Bestuur mee waren ongeveer 15 belangstellenden aanwezig. Van mevr. Steenmeijer-v. d. Ryst en de heeren Tuk en Marinus was bericht van verhindering ingekomen. Vertrek secretaris. Ontslag aanvrage conciërge. 1 De Voorzitter, dr. C. H. Ivetner, jdeelt mede, dat tengevolge van het ver trek van ds. Borgers, de functie van se cretaris is vacant gekomen. De laatste alg. bestuursvergadering benoemde als zyn opvolger, den heer Th. Moleman,. o.-k. pasmoor, terwijl het dag. bestuurslid, de heer Brouwer, tijdens de vacature deze functie zoolang heeft waargenomen. Van den conciërge, den heer Lalau, is 'een verzoek ingekomen voor eervol ont slag met ingang van 1 Juli, om gezond heidsredenen. De Voórz. stelt voor dit ontslag te verleenen; de heer Lalau heeft van de oprichting af, met een kleine on- derbfèking, zijn beste krachten gegevén aan deze instelling, waarvoor het Bestuur hem bij deze dank betuigt. Toestand van het gebouw. De toestand van het gebouw is, zooals hit het vérslag van de directrice blijkt, slecht; op de begrooting, welke heden avond zal moeten worden behandeld, 1» alweder een hooger bedrag' uitgetrokken voor aflossing van de nog resteerende schuld op het oude gebouw, met de be doeling, daar zoo spoedig mogelijk vau af te komen. Bij de behandeling der ge- meentebegrooting is door een der leden in de afdeelingen de vraag gesteld hoe het stond met de plannen voor het nieuwe gebouwuit het antwoord van B. en W. bleek, dat althans voor dit jaar niet moet gerekend worden op een voorschot uit de gemeente-kas. Naar aanleiding evenwel van dit antwoord hebben de Voorzitter en de Secrtearis een onderhoud met wet houder de Boer gehad, welk onderhoud nogal, bemoedigend was en ons aanleiding geeft nogmaals met een verzoek bij het College te komen. Er is dan ook alle hoop, dat wij over enkele jaren ons nieuwe ge bouw zullen hebben. Notulen. Deze worden zonder op- of aanmerkin gen goedgekeurd. Jaarverslagen. Eveneens de verslagen van secretaris vu directrice. Hierbij valt óp te merken, dat abusief de naam van den lieer Engel man» als alg. bestuurslid is uitgevallen, terwijl anderzijds tengevolge van vertrek résp. opheffing de'namen moeten verval len van ds. Borgers (dag. bestuur), me vrouw van Urk-Zwanenburg (alg. be stuur) en den gedelegeerde Bond v. M. Marinepersoneel. Naar aanleiding van een op de vorige vergadering gedane vraag vraagt de heer van D 0 o r 11 e of geïnformeerd is hoe in andere leeszalen gehandeld wordt tten aanzien van boeken, die aan t.b,c.-patiën- {pn zün uitgeleend. De Directrice lieeft daar indertfid naar geïnformeerd, maar aangezien wei nig gevaar voor besmetting bestaat, wor de,» door andere leeszalen geen ontsmet tingsmaatregelen genomen. Ook voor ge wone besmettelnke nietten is het gevaar piet, frvoot. Naar e«nlr>:',incr Van pep vraa" valn den beer ir. Slingervoet Ramondt dejelt de Directrice mede. dat. een ont- smetti'ngsoven bier t.er stede niet aanwe zig is maar dat bü uitbreken eener be smettelüke ziekte in een gpzbj waar boe- ke," der Leeszaal fiin. bericht wordt ge zonden, dat men deze boeken in de wo ning moet houden tof deze ontsmet is. Rekening 1933. be lieer Slingervoet Ramondt brengt namens de wd. commissie nazien (lejr rekening en verantwoording rapport uit,' dat alles 11a ampele bespreking en controle in de beste orde is bevonden en tot decharge van den penningmeester wórdt geadviseerd, waarmede de verga dering actoord gaat. Ook de begrooting 1934 en de voor- loopige begrooting 1935 worden goed gekeurd. Verkiezing leden alg. bestuur. Aftredend zyn de volgende heeren: D. Colpa (lid Dag. Best.), T. van Heusden (Dag. Best., penningmeester), A. Lever (Dag. Best.), Mevr. J. Steenmeyer-v. d. Ryst en 1'. Tuk (Dag. Best.), welke wor den herkozen resp. niet 13, 13, 11, 10 en 13 stemmen. Twee briefjes waren van on waarde, doordat zy waren uitgebracht op den Voorzitter, die echter niet aftrad. Naar aanleiding van de vacature v. d. Waal en mevrouw van Urk, waarvoor het Bestuur geen candidaat heeft, vraagt de heer Pinkhof of liet noodig is het getal van 18 leden voor het Alg. Bestuur te handhaven. Geantwoordt wordt, dat re glementair minimum 15 leden verplicht zyn; de hoofdzaak voor de Leeszaal is evenwel, of men iemand kan vinden, die wat op de hoogte is van het werk der leeszalen, en die boekenkennis bezit en ervoor voelt. De heer Pinkhof beveelt den lieer Slingervoet Ramondt aan, welke daarna by acclamatie wordt gekozen. Naar aanleiding van het feit, dat door een der bestuursleden een naam genoemd wordt voor iemand, die wel in aanmer king zou willen komen voor het alg. be stuur, terwijl blijkt, dat liij geen lid der leeszaal is, waarschuwt de heer Kraak ervoor, dat deze methode niet de juiste is. Het is spr. opgevallen, dat nu maar de eerste de beste, die van elders komt, in het bestuur kan worden benoemd. De Voorzitter erkent, dat dit stand punt het juiste is en dat men natuurlijk niet iemand kan benoemen, die geen 'id is. Hierover wordt nader van gedachten gewisseld. De lieer Brouwer geeft een nadere uiteenzetting; dat men dikwijls namen noemt of personen in een be stuursfunctie kiest, die nog slechts kort in de gemeente wonen, is enkel het ge volg van het feit. dat mén deze function- fiarissén nu eenmaal niet voor het uit zoeken heeft en al blij is als men iemand weet. die er geschikt voor is. Tenslotte wordt het finantieel verslag eveneens goedgekeurd. De financieele Commissie. De benoeming van een drietal (met een waarnemend drietal) voor de Financieele Commissie, levert, in verband met het ge brek aan candidaten en de weigering van verschillende ter vergadering aanwezige leden, om zitting te nemen, nogal wat moeilijkheden op. Tenslotte worden ge kozen de heeren Koning. Marinus en Ca- roentier als leden. Kraak, Timmer en Wrie.de als waarnemende leden dezer commissie. Rondvraag. Bij de rondvraag brengt de heer S1 f n- g e r v 0 e t Ramondt, naar aanleiding van opmerkingen in het jaarverslag, dé vraag ter sprake op welke wijze de Lees zaal meer populair ware te maken. Gespro ken werd van deelname aan een Jaar beurs. De Directrice antwoordt, dat de samenwerking met dé Wereldbibliotheek tot zeer gunstige resultaten voor de Lees zaal heeft geleid. De meeste leden hebben dip tentoonstelling bezocht, men was uitermate tevreden erover, dat zij door bemiddeling der Leeszaal was georgani seerd en bovendien leverde zij nog nieu we leden op. Fet allerbeste ware natuur lijk een of andere tentoonstelling in de Leeszaal zelve, maar daarvoor is het tegenwoordike gebouw niet geschikt. Aangezien niemand meer het woord verlangt, wordt de openbare vergadering gesloten. „Is uw zoon op een openbare school geweest?" „Meer dan dat! Tot dusver ai op zes openbare scholen!" Wie zyn oor te luisteren legt, vangt zoo nu en dan een toon op, waaruit, zy het ook nog schuchter en aarzelend, weer eenig vertrouwen, eenig optimisme voor de toekomst klinkt. Velen in binnen- en buitenland meenen teekenen te bespeu ren, die er op wijzen, dat de crisis zijn diepste punt voorbij is, en we een beteren tijd tegemoet mogen zien, een tijd waarin de economische banden minder sterk zullen knellen, een tijd waarin weer ge werkt en gehandeld zal kunnen worden, een tijd ook waarin een ieder weer vrij kan ademen. Van harte hopen we dat de optimisten gelijk hebben, want uit pessimisme en wantrouwen is nog nooit iets goeds voort gekomen, integendeel, het ontneemt den mensch vaak den moed en het zelfver trouwen, noodig om fe kunnen slagen in de wereld. En in dezen benarden tijd hebben wo zeker voor alles noodig vertrouwen in onszelf en vertrouwen in de toekomst, hoe moeilijk de toestand in het heden uok is. En moeilijk is het voor velen Wij hebben een groeten voor- raad en ze zijn goedkoop bij Alle-dag-kerk. De Alledagkerk wordt gehouden Dinsdags, Woensdags, Donderdags, en Vrydags in de Doopsgezinde Kerk van 7—8 uur. Ned. Herv. Gem. (Nsv. Kerk. Weststiaat) 's Morgens -10.30 u., Ds. H. A. Enklaar Onderwerp: „Vervreemding en Ver- zoening". Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) Geen dienst. Gerei. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Joh. Meynen 's Middags 5.30 uur, Ds. f. Tollenaar Kerkdienst (Chr. MiL Tehuis, Kanaalweg) 's Morgens 10 uur, Preeklezen. 's Avonds 5.30 uur, Ds. Joh. Meijnen Oud Gerei. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.80 u. Ds. N. v.d. Kraats Chr. Gerei. Kerk (Stoengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur de heer J. Rabel. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.J 's Morgens 10.30 uur, Ds. f. Visser, van Den Burg. Jeugddienst. Onderwerp: „De lichte last". Doopsgez. Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, G. Chr. Dun, van Alkmaar. 's Avonds: Geen dienst. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78), 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Past. Th. Moleman. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: Straatevangelisatie 4 uur, Tuindorp Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat 's Morgens 10.30 uur, dienst Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst Onder Rijkstoezicht gediplomeerd schoenherstelier. vooral voor hen wier arbeidskracht, hun kunnen, hun arbeidslust niet gevraagd wordt, niet gebruikt kan worden. Maar gelukkig, er zijn teekeuen, die er op wijzen, dat het ergste voorbij is, laat ons daaraan vasthouden. Misschien, dat als de algemeene toestand in het zakenleven weer meer normaal wordt, de toestand in het vissclierybedrijf ook wel weer zal opleven. Want de toestand van heden is ongetwijfeld slecht, zoowel voor visscher als voor visc-hhandelaar, en helaas ziet het er nog niet naar uit dat daarin spoe dig verbetering zal komen. Het is dan ook niet te verwonderen, dat men in visscherijkringen de toekomst bezorgd tegemoet ziet, temeer waar van Regeeringswege tot heden zoo weinig gedaan werd om de visscherij te helpen, b.v. door het bedingen van een gunstiger contingenteering, opdat een ruinx re uit voer mogelijk worde. Want gebrek aan afzet is oorzaak van veel rarigheid. Haring is er zelfs in ruime mate te vangen, en toch is het niet mogeiijk om bij prijzen van 10 a 20 et. per kist (440 stuks) ook maar een schamel weekgeld te verdienen de mees te haringbooten zijn dan ook weer opge legd, terwijl de haringteelt nog lang niet ten einde is, wel een schrille tegenstel ling met wat we anders om dezen tijd van tiet- jaar gewoon waren, want óm dezeii tijd werd altijd flink geld verdiend en daarbij was de voorjaarsvisscherij (haring, geep) de hoofdschotel. De Noordzee visscherij is over het ge heel genomen schraal. De prijzen zyn zeer laag, tong, hoewel ook laag, toch iets beter. Maar men boude moed, liet Daghet in het Oosten. JHR. DR. J. C. MOLLERUS SPREEKT OVER I)E K.L.M. EN OVER DE INDIË-VLUCHT V.V. Mij. tot Nut van 't Algemeen. Het is opvallend, dat onze stad met eeri zielental van pl.m. 34000, een depar tement van bovengenoemde Maatschappij heeft met een zoo gering aantal leden. En dat, terwijl deze Mij. toch zooveel goeds in zich heeft: we noemen b.v. liet in standhouden van do Nutsspaarbank, de hontcursus en de fröbelscholen. Zoonls de voorzitter, burgemeester Driessen, in zijn inleidend woord dan ook vertelde, had men lang geaarzeld alvorens deze lezing te doen plaatshebben. Maar gezien de belangstelling, die er voor liet onder werp van dezen avond bestaat, 0.111. door de grootsche prestatie „van de Pelikaan", heelt men het tenslotte aangedurfd. Lezer, met als resultaat een vrij goed gevulde „Casino"-zaal. De spreker, Jhr. Dr. J. C. Mollerus, had men zich niet beter kunnen vvenscheii, Een vlotte persoonlijkheid, een geestig causeur, die een buitengewoon relaas gaf van de K.L.M.-niachitie en haar beman ning en zyn reis mei hen.naar ons Indië. Allerlei typische bijzonderheden debiteer de de heer Mollerus en zijn auditorium gaf meermalen blijk, dat iiet met meer dan gewoon genoegen naar zijn kout luisterde. De heer Mollerus heeft als secretaris vau den Kamer van Koophandel te Haar lem den heer Plesman gevraagd of de K.L.M. hem naar indië en terug wilde

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 9