Stadsnieuws Reisbureau VELTHUYS, iwlaiidsciie Mnjdenstandsbai)!! Licht op voor alle voertuigen. HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 26 APRIL 1934. WACHT NIET TE LANG fjorden, imadeira of t.o. IPostburg Sn verband met voorbereidende werkzaamheden voor buitengewone Beemsterboer Ver koop is morgen Vrifdleg onze zaak den gelieeüen dag gesloten. Zie onze groote adv. a.s. Zaterdag Uit het politie-rapport. Zitting van het Kanton gerecht te Den Helder KONINGSTRAAT 7 Effecten Coupor.s T „VËEDE BLAD;, ponderdag 20 April Vrijdag 27 19.43 uur. 19.46 uur. Onze vroegere stadgenoot de heer ij a. Swaters wérd bevorderd tot arts. Te 's G ravenhage slaagden by het laatst gehouden machinisten-examen voor Pet voorloopig diploma, de heeren R. HoogelxKHft en E. J. Schol. Onze voormalige stadgenoot, de «eer J. E. Houthuysen, slaagde voor het ie Den Haag gehouden examen als 3e stuurman groote stoomvaart. De verloting van de Vereeniging „Dorcas", zal plaats hebben op Donder dag 26 April n.m. ten 3 ure,, in het ge bouw U.S.O., aan den Kanaalweg. -EEN ZILVEREN JUBILARIS. Op onze drukkerij. Ditmaal valt melding te maken van een .'zilveren jubilaris op onze drukkerij en w el ia de persoon van den heer K. de jLeur, die vijfentwintig jaren als zetter in ons bedrijf werkzaam is. De laatste jaren als voorman-zetter en als zoodanig heeft bij zich doen kennen als een prettig kameraad, die rustig en kalm zijn werk doet en daardoor vanzelf een sfeer van rust weet te scheppen rondom hem heen. Dit, systematisch,, rustig werken komt natuurlijk het bedrijf ten goede en wy wenschen de Leur nog vele jaren toe Voor vandaag moet bij eens in het SKHinetje der openbaarheid worden gezet en als men soms niet mocht'weten wie de Leur is, dan heeft u hier zijn welge lijkend portret. Vandaag is de Leur natuurlijk in den huisefijkCn kring. En zeker zal het hem daar niet aan de noodige belangstelling ontbreken. Onzerzijds ook onze welge meende geluk wenschen- J. VAN VESSEM. Op den len Mei a.s. gaaf de Stafmuzi kant solist J. v. Vessem, den dienst en dus ook het Stafmuziekkorps der Kon. Marine met pensioenverlaten. De heer van Vessem heeft dan ruim yeven en twintig jaren bij het korps ge diend en lichamelijke ongeschiktheid hebben zijn pensionneering vervroegd. De bezoekers der Marine-concerten zullen hem als aanvoerder der cello-groep missen. Vooral in vroeger jaren had ge noemde heer als solist goede reputatie en als zoodanig trad hij meerdere malen op; ji-iet alleen met het orkest, doch ook bij 'plaatselijke vereenigingen en in kamer muziek-. Als onderwijzer voor zijn instru ment stond hij zeer gunstig bekend. Tevens had hy als instrument-maker en wel speciaal stryk-instrumenten-bouw ;een goeden naam. Dit vak dat hij met aangeboren talent Inoefende en dat hy ontwikkelde door zijn weergalooze speur- irin en* knap verstand, hoopt den h'eer v. Vessem te Hilversum, waar hij zich gaat vestigen, tot bloei te brengen. Zoo ver- llaat een rustige en niet onbelangrijke Ifiguur onze gemeente. Wij wenschen hem ■een lang-leven en veei succes. BE RECLASSEERING ROEPT aller medewerking in om de jaarlijksche collecte, die op 28 April a.s. gehouden zal worden, te doen slagen. De tijdsomstandigheden noopen den Staat zijn subsidie's te besnoeienin plaats van ze te vermeerderen. De tijdsomstandigheden nopen de Re- classeering haar werk te vermeerderen in plaats van-'t te besnoeien. Bezuiniging op de administratie-on- ïcosten van het Genootschap tot Zedelijke Verbetering der Gevangenen (o, eeuw oude naam, wat geeft gij ons goede Re- classeeringswerk toch slecht weer!), is biet mogelijk, omdat die onkosten altijd jreeds- zóó matig zijn gehouden, dat ze piet meer te verlagen zijn, dan ten koste van verlies aan nuttig effect. Wij moeten dus een beroep doen ,op particulier e h u 1 p, en d i e {hulp moét verschaft worden, [wil de Reclasseering haar heilzame taak pliiven vervullen en blijven waken, dat ondanks den nood der tijden de misdaad curve niet in de verkeerde richting gaat. Elke misdaad brengt leed en ellende. |Glke gevangene kost de gemeenschap geld, vaak veel meer geld, dan noodig kou geweest zijn om hem te reclasseeren. Ondanks den nood der tijden blijft de Heel assee ring haar uit diepe beschaving geboren werk met succes volvoeren, direct ten bate der gederailleerden, indirect ten vate van ons allen. Helpt daarom ook allen. TENTOONSTELLING H.E.M.I.T.O. 20 Mei2 Juni a.s.. In de gecombineerde bestuursvergade ring der beide plaatselijke middenstands- vereenigingen is besloten, gedurende de tentoonstelling de Hemito, die plaats zal vinden van 26 Mei tot 2 Juni a.s., een verkoopweek te organiseerem De leden der vereenigingen worden in plaat gesteld aan deze verkoop week deel te nemer»'. met het boeken van Uw vacantie- zeereisje naar de HV9IBD. ZEE. De beste hutten zijn het eerst uitverkocht. Ook voor Uw land-uitstapjes geven wij koste loos inlichtingen KLAAS DE LEUR JUBILEERT! Klaas, t is vijf-en-twintig jaren. Dat je hier je krachten gaf. Dat je deel uitmaakte van De Boer z'n letterzettersstaf. En je bent ,al sinds een paar jaar Nu als voorman aan den gang. En wij kunnen zeker zeggen ,,ln het algemeen belang Ben je. dat is wel gebleken. Ook de juiste op de plaats". Want je werkt en het voornaamste: Je maakt nimmer heel veel praats. Bij jou is de functie voorman In de beste werkershand. Houdt nog lang als goede schipper Van het zettersscheepje stand. Vijf-en-twintig jaren is het: Nóg een kwart eeuw is de wensch, Namens al je vrienden teekent, Met oprecht gevoel; Jan Mens. Den Helder, 26-4-1934, NEB. CHR. VROUWENBOND. We verwijzen naar de in dit nummer voorkomende- advertentie over de lezing van de Heldersche afdeeling der N.C.V.B. NATIONAAL CRISIS COMITÉ, Afd. Den Helder. In dank ontvingen wij sinds onze laat ste verantwoording van; Vakschool voor Meisjes 25.Gem.-ambtenaren gebouw Weststraat 6.—, id. 6.50; Pers. Werf 47.05; Pers. Raadhuis 5.25; Pers Werf 19.80 en 46.Pers. Raadhuis 5.25; Dir. Tivoli-Theater „oneerlijk verkregen bespreekgeld 1.16; Ambt. Burg. Stand Den Helder, teveel gestorte legegelden N. N. 0.35; Hr. Ms. Wachtschip 11. id. 0.21 Bioscoop voorstelling Tivoli- Theater 394.60. ORANJE-CONCERT „HALLELUJA" Wij herinneren nog even aan het Oranje-concert, dat hedenavond te 8u'.15 doer de Geref. Zangver. „Halleluja" in de Geref. Kerk, Julianapark zal worden gegeven onder leiding van haar dirigent Joh. Asma. Men zie de rubriek „Stads nieuws" en advertentie in de Held, Crt. van 21 April j.1. Opening der deuren half 8. „STEDELIJK MUZIEKKORPS" DEN HELDER, (Directeur: Joh. F. Pala.) Programma van het 1ste zomerconcerfc op Maandag 30 April, des avonds van 8 uur tot 9.30 uur, in de muziektent Juliana park, ter gelegenheid van den verjaar dag van H. K. H. Prinses Juliana. x. Wilhelmus van Nassouwe bew. C. L. Walther Boer 2. Heil Oranje. Marsch M. Kleij 3. Patria. Ouverture A. Painparé* 4. Nederland in lied en dans. Potpourrie J. Oomes 5. Sobre las Olas. Wals J. Rosas 6. Ons Vorstenhuis. Fant. L. Leistikow 7. Sary Marijs. Lied arr. Joh. Pala 8 Wien Neerlandsch Bloed. Volkslied J. Wilms I I VERBETERING VAN ONJUISTE BELASTINGAANGIFTEN. Dé ter mij ji sluit a.s, Maandag. 1 Belanghebbende lezer(es)s(en) worden er aan herinnerd, dat de termijn gedu rende welken men aanspraak kan maken op de bekende gunstige regeling tot straffelooze verbetering van onjuiste be lasting aangiften, onherroepelijk op 30 April a.s. op het officieele sluitingsuur der belasting-inspectie sluit. Zjj die met den belasting-inspecteur aan het Ko ningsplein dus nog iets in het reine heb ben te brengen, hebben daartoe nog tot Maandag a.s. des vóórmiddags "12 uur de gelegenheid/Nadien zal, naar ons te be- voegder plaatse bleek, tegen belasting ontduiking met alle gestrengheid wor den opgetreden. KINDER-OPERETTE „ONS GENOEGEN". Zaterdagavond In Casino. i Het belooft een aardige avond te wor den Zaterdag. Wij hebben er reeds een ;en ander over medegedeeld; behalve de 'jeugdige danseres Leni Veldt, zullen medewerking verleenen de humorist R. de Groot (Amsterdam), mejuffrouw A. Trap,* zang, terwijl Corry Dol aan den vleugel zal begeleiden. Vooral de Bloemencantate, die door de leerlingen van4 den heer Krijgsman zal worden opgevoerd, belooft aardig te zul len worden. Alle kinderen worden als bloempjes gecostumeerd; mej. Trap, die de sopraan-party zal zingen van de Zon, zal dit stralende en verwarmende hemel- •lichaam voorstéllen. De muziek is, zooals wy eveneens hebben vermeld, van onze Nederlandsche componiste Ceertruida 'van Vladeracken. j Wjj-laten hier de beloofde gegevens over het kleine danseresje Leni Veldt, leerlinge van Tilly Sylon, volgen. Ze zijn van den bekenden kunstcriticus J. B. Schuil te Haarlem, hij schrijft: Dit kleine danstalentje is telkens weer het grootste succes van de avonden van Tilly Sylon en waarlijk niet alleen, omdat dit meisje zoo aanminnig en nog zoo klein is. Dat kind heeft werkelijk een niet gewonen aanleg voor de danskunst. Zie haar het kleine markiesje dansen in De Verloren Waaier op een menuet van Beethoven. Dat is van een zoo groote charme, zoo vederlicht en voornaam, zoo elegant en in stijl, dat het voor een kind wel heel zeldzaam genoemd mag worden. En hoe expressief is haar gezichtje! Aan dat sprekende gezichtje vooral zien wy hoe intens dat kind den dans beleeft! Dat expressieve trof ook in haar solo- dans „HumoresqueTeleurstelling en vreugde, zij wisselden telkens met ver rassende zekerheid af op dat meisjes gelaat en qua dans was het voor een zoo jong kind ook merkwaardig knap. Voor Tilly Sylon moet het wel een bij zondere vreugde zijn een zoo talentvol meisje dat zich ook indertijd reeds in Klein Duimpje én Harlequin onderscheid de onder haar leerlingen te stellen. Voor kaartverkoop raadplege men de advertentie. „HAAR ANDERE MAN". T.A.V.E.N.U. oogst het zoo- veelste succes; ditmaal met ©en zeer vrooüjk blijspel. Het tooneel-seizoen loopt rasch ten einde, reeds lengen de dagen en waaien zwoeler de winden, af en toe slaagt de zon er al in de winter-nakomers te ver drijven, een enkele zomersche dag loopt al tusschen de vele onaangenamere door De wintercampagne is bijna weer voorbij, de vereenigingen, die het van die cam pagne moeten hebben, zoeken naar een geschikte apothéose, om daarna in zomer- schen slaap te verdwijnen. T.A.V.E.N.U. heeft 11a een succesvol sei zoen. waarin enkele zeer mooie .tooneel- spelen de belooning vonden in groote waardeering, zoo'11 apothéose en wel een zeer gelukkige gevonden. N.I. „Haar an dere man", een 4-deelig blijspel van Larry E. Johnson, in het Hollandsch vertaald door den heer J. C. v. d. Horst. Een zeer vrooliik geheel, dat blijspel. We noemen het een prestatie als een auteur er in slaagt 4 lange bedrijven de geestigheid er in te houden; hoe gemak kelijk kunnen er dan depressies, zwak heden in dialoog en actie, ontstaan. John son heeft die ook wel niet altijd kunnen overwinnen, maar geenszins storend, inte gendeel, we constateeren nogmaals: een vrooliik geheel. Een blijspel heeft de gewoonte, dat de handeling eigenlijk een aantal handelin- ding van het tooneel aangaat de zaak ge makkelijk gemaakt, daar de meubileering en stoffeering van de firma Jb. Harjer en Zoon en de wandornamenten en kunst voorwerpen van de firma J. A. De.vmann waren. De dames hadden blikken, waaruit alleen bewondering sprak, voor de cos tumes op het tooneel gedragen; zij waren van het modehuis S. Herschel. K W Bij een onder het publiek gehouden •stemming bleek, dat van de reeds gespeel- de stukken „Tzingani" den moesten in druk gemaakt had, reden waai'om het vol gende speelseizoen dit verhaal van zigeu ners en zwervers weer op het speelpro- gramma geplaatst zal worden. De heer Roodeiihurg gehuldigd. In intiemen kring heeft T.A.V.E.N.U. Maandag j.1. haar eminenten souffleur, den heer Roodenbiirg, gehuldigd. De bescheidenheid in persoon; de man, die al 8 of 9 jaar bij „Tavenu" als souf fleur „werkt". De vereeniging bood hem een portret van de medespelenden in „Lady Winder- mere's Fan" aan, voor welke hulde de heer Roodenburg treffend dankte. TENTOONSTELLING DER VER. TOT BEVORDERING DER BELANGEN VAN SLECHTHOORENDEN. Op 31 Mei en i Juni in „Musis Sacrum". Hiermede vestigen wij de aandacht op bovengenoemde tentoonstelling, welke ge legenheid biedt om kenriis te maken met alles wat tot heden is uitgevon den op 'het gebied van hulpmiddelen voor dooven en slechthoorenden. De in strumenten uit het Centraal Magazijn der Vereeniging te Amsterdam, waaronder de allernieuwste, mogen gratis geprobeerd worden, onder leiding van deskundigen. Het rustigst geschiedt dit in de morgen uren. De gehoortoestellen zijn te koop en mogen in bepaalde gevallen ook op proef medegenomen worden om den slechthoo renden de gelegenheid te geven thuis in den huiselijken kring te ondervinden, of ze van deze instrumenten goede hulp krij gen. Het instrumentenfonds kan, indien noodig, aan onbemiddelden bij den aan koop steun verleenen. Ook vindt men op de tentoonstelling enkele vitrines met instrumentjes enz. van kwakzalvers, om de slechthoorenden hiertegen te waar schuwen. Volledige inlichtingen over al les, wat de Vereeniging doet om het leven der slechthoorenden te vergemakkelijken en te veraangenamen, worden op de ten toonstelling verstrekt. gen is en wel van zoo verwarrenden aard, dat de dolste situaties ontstaan. Behalve dat dit blijspel zeer beschaafd is, houdt het zich ook precies aan vorengenoemden stelregel. Dank zij de fantastisch-egoïsti- sche geest van Mevrouw Mary Marshall, die haar nicht in alles superieur wil zijn, is zjj wel „verplicht" bii de komst van Oom Elmer er voor te zorgen, dat de zoo dikwijls vermelde dienstbode en butler er ook zijn! Deze moeten op korten termijn aangenomen worden, maar daar de butler van het plaatsingsbureau een chevalier d'industrie blijkt te zijn, wordt ten einde raad de heer des huizes, Harvev Marshall, tot butler aangesteld. U begrijpt wel tot welke situaties deze „aanstelling" leidde 11a een komst van oom en diens achter nichtje Florence Ainslee. De moeilijkheid kwam eerst recht toen oom persé Harvey wilde spreken; een moeilijkheid, die door Mevr. Marshall in samenwerking met haar vriendin Sylvia Allen, alweer grandioos overwonnen werd door het aanstellen van een pseudo-Harvey, Dr. Gerard Niles, een overigens* volmaakt vreemde voor de fa milie. Deze lieer trad al zeer provoceerend als de gastheer op, zoodanig, dat de „but ler" een goed deel van het geleende ser vies er aan kapot liet vallen. Allerlei dwaze vergissingen ontstaan en grandioze „bokken" worden door den pseudo-Harvey in de gesprekken met oom geschoten. We ziillen u niet verder over den inhoud vertellen; is u geïnteresseerd, welnu, tegen een populairen prys gaat het stuk vanavond weer in „Casino". En dan zult u nog eens ervaren over welk een staf van bekwame actrices en mannelijke confraters T.A.V.E.N.U. beschikt. U zult het dan met ons eens zijn, dat de heer en mevrouw Westhoeve niet onderdoen voor welk Nederlandsch beroeps-tooneel-duo ook, Zii geven een gave vertolking van Harvey Marshall en diens echtgenoote en zorgen er vooral in hun bii-spel voor. dat lange dialogen geestig en frisch blijven. Ook de heer J. L. H. J. Westenberg (heb ben we een voorletter vergeten?) heeft al heel wat lauweren geoogst, maar een pluim op den hoed voor zijn Jerry-creatie kan er nog wel bij! Oom Elmer vond zijn uitstekenden ver tolker in den heer H. N. Kaptein, wiens spel-soberheid het zoo treffend deed. Mej. N. Enklaar had de rol 'van Sylvia Allen; haar aanwezigheid was voor Mevr. Mars hali's geest een stimulans om er op los te fantaseeren. Een goede kracht! Komen we aan de pittige Stella, de 2- daagsche-dienstbode; deze bedrijvige rol was voor Mevr. A. SchellingerPasman, dus: cif. De drie kleinere rollen waren ook al keurig bezet; Mej. Hettv Polak was de lieftallige Florence Ainslee, de heer S. Schellinger was een tip-top Limpy Lonni- gon tuchthuisboef, terwijl de sterke arm, de Heilige Hermandad, gerepresen teerd werd door den heer W. O. Prins, die als meerdere luister aan zijn overigens krijgshaftig uniform een hand-kanon mee voer waarvan het auditorium rilde. Tenslotte moeten we speciaal de regie vermeiden, daar de heer O. J. Moll Jr. daar heel veel werk van gemaakt had én met succes! Nu werd hem Wat de aanklee Om aan de kosten van de tentoonstel ling tegemoet te komen, en tevens de kas der Vereeniging te versterken, en zoo haar werken en streven in het belang der slechthoorenden mogelijk te maken, zal een verloting georganiseerd worden. Het comité tot voorbereiding van deze ten toonstelling hoopt ook hier de voor die verloting noodige prijzen ten geschenke te krijgen van de velen, die ongetwijfeld sympathie zullen gevoelen voor het goede doel. dat de Vereeniging beoogt. Op de tentoonstelling is er gelegenheid om voor werpen te koopen, die door onvermogen de slechthoorenden gemaakt zijn. ter wijl er ook een fancy-fair met verschillen de attracties aan verbonden is. Wij hopen, dat velen zoowel goedhoo- renden als slechthoorenden deze tentoon stelling zullen bezoeken, waardoor het doel der Vereeniging bereikt wordt, n.1. steeds grooter bekendheid aan haar stre ven te geven en hierdoor het lot der doo ven en slechthoorenden te verbeteren. Het voorbereidend comité W. F, Mevr. van Hol la idsche a iesti 1 in stel ke atè opvallen. In technisch opzicht heeft Ixiuis de Vries op zijn instrument een onwaar schijnlijke hoogte bereikt. Het geluid van De Vries in de canti lenes is prachtig, het doet in de pianis- simi vaak denken aan dat van Frank Guarente, den trompettist, die jaren ge leden, ter gelegenheid van het eerste op treden van The Georgians ten onzent, sensatie verwekte. BIOSCOOP-N IEL' VVS. Van Vryclag af zal in de „Witte Bioscoop", Koningstraat, worden ver toond de film „Een afgedwongen beken tenis", met Janet Gaynor en Charles Farrell in de hoofdrollen. Een buitenge woon gevoelige en romantische film met G. L. Driessen, beschermheer. Brutel de la Rivière Descovich, eere-presidente. Mevr. De Boer—Jongkees, pres. Mevr. Van WaverenStork, secr.esse. Mevr. TeuneVan der Vijgh, penningm.esse. Mevr, Van den Nieuwenhuyzen Zwaanswijk. Mevr. Mellema—Van der Meer. Mevr. Van HeerdeReijnders. HET JAZZ- EN SHOW-ORKEST VAN CARLTON-HOTEL. Den Helder zal a.s. Maandag het voor recht genieten dat Jack en Louis de Vries veelgenoemde Band, die 2\ maand 111 Oarlton optrad de laatste weken te zamen met Cab Galloway hier een avond komt geven van hun beroemde show-nummers, gevolgd door dansmuziek. Dat dit ensemble iets bijzonders is en niét onderdoet voor de groote buiten- landsclie Bands, bewijst ondersftetuide kritiek van „de Telegraaf": Rond het spel van den fameusen trom pettist Louis de Vries cirkelt zich dat van de Band, die hy met zijn broer Jack, den bassist, heeft samengesteld. Deze combinatie van vaardige musici bestaat uit vrijwel uitsluitend Hollandsche krach ten. Het feit, dat Louis de Vries voor dit orkest staat, doet niet in de eerste plaats de aandacht op hem vestigen en geves tigd houden. Want al zou hy achter een lessenaar verscholen zijn partij blazen, dan nog hoorde men onmiddellijk zijn excelleerende hoedanigheden. Hy is volbloed virtuoos, die een feeling voor jazz bezit, welke men on-Holiandsch zou kunnen noemen, ware het niet het geval, dat juist gedurende 'den laatsteji tfjd op dit speciale gebied de prestaties schitterend spel van hét geliefd filmduo Janet en Cliarlie. Zy karakteriseert hier in op sublieme wijze het leven van het vroolijke dochtertje van- een ouden zeé- kapitein, dat op haar eigen beenen moet staan. Een rijwiel, dat eenigen tijd onbeheerd in de Koningstraat stond, werd vandaar ontvreemd. De recherche stelt een onderzoek in. Zitting van Dinsdagmiddag. Een achttal verdaagde zaken vroegen allereerst onze aandacht. Daar was aller eerst de zaak van den Koegrasser in woner Jimmink, die terechtstond wegens het feit, dat hij biggen had, die onge- .merkt waren en dientengevolge was hij in overtreding, 't Was ©en eigenaardig, ietwat ingewikkeld geval en een lieeie staf van getuigen, kwam eraan te pas. Men weet of men weet niet: mis schien zijn er onder onze lezers nog die niet zeer varkensdeskundig zijn dat ingevolge de Crisisvarkenswet pasgebo ren biggetjes moeten worden aangegeven. Zooals de Ambtenaar het elegant uit drukte: de beestjes (een pasgeboren big getje is wat een aanvallig diertje, ge achte lezeres, minstens zoo rozig als uw eerstgeborene) hebben een burgerlijken stand. Omdat de roze oortjes van de big- babies (in dit geval ook big babies) daar voor nog te klein zijn, wordt met het aanbrengen van een oormerk gewacht tot de diertjes zes weken ongeveer oud zijn. Nu heeft Jimmink indertijd van zyn ge zinsvermeerdering kennis gegeven aan den betreffenden ambtenaar te Koegras, den heer Böhmer; een kaart voor het in vullen had hij niet, maar de heer Böh mer zou dit, naar hij zeide, wel voor hem in orde brengen. Maar circa een maand later bleek de zaak nog geenszins in orde te zijn; toen kwam een controleerend rijksambtenaar en consttaeerde het feit van de nog maagdelijke bigge-ooren. En Jimmink werd verbaliseerd. Reeds de vorige maal stond de zaak voor den verbalisant slecht; men kon ér toen niet uitkomen en besloot daarom be doelden ambtenaar te hooren. En thans waren er twee ambtenaren uit Den Haag naar hier gekomen om in deze aange legenheid te verklaren. Het Kantongerecht, zoowel de Kanton rechter als de Ambtenaar, waren merk baar op de hand van onzen Koegrasser varkenskweeker, die in ieder geval, dat bleek overduidelijk, zyn plicht had ge daan. De fout lag blijkbaar bij den con- troleerend ambtenaar van Koegras, die niet tijdig genoeg de staten had inge vuld-, waardoor de Haagsche controleur de overtreding moest constateeren. Ales goed en wel, zeide de heer Böhmer, maar ik kan voor een of twee varkens of zelfs voor een dozijn, geen merker op pad sturen. Die menschen krij gen er een schijntje voor, en als dat niet in massa kan gebeuren, weigeren ze een voudig. Ieder oogenblik heb ik dan ook nieuwe; de tegenwoordige is zeer ge schikt voor het werk, en wjj behandelen dat samen zeer gemoedelijk. Maar we moeten dat zoo'n beetje bekijken en nu trof het heel ongelukkig, dat juist die controleerend-ambtenaar het pad van Jimmink kruiste. Enfin, er werd heel wat over het geval gediscussieerd, en wij kunnen ons voor stellen, dat het den lezer slechts matig interesseeren zal zal. De kwestie waar het op aankomt was het vonnis; Jimmink werd schuldig verklaard (hy was inder daad in overtreding), maar niet gestraft. De bureacratie kreeg een klein mep jé, hoewel natuurlijk de Haagsche ambte naar niet anders dan zyn plicht had ge daan, en de heer Böhmer kreeg een wat harder mepje, omdat hy tenslotte de oor zaak was, dat Jimmink de overtreding beging. De roze biggetjes heel dit drama speelde zich reeds in Januari van dit jaar af zijn vermpedelyk reeds hebben gedeeltelijk dienst gedaan in de lang den weg gegaan van alle stóf. en koékepan (kent u, tusèchen twee haakjes, iets héérlijkers dan haéd uitgebakken lïïaaï gaan ute Aeenf Dagelijks „Witte Bioscoop". (7.30 Dagelijks „Tivoli-Theater"(7 uur): Donderdag 26 April. Tooneelvereeniging „Tavenu". openbare uitvoering van „Haar andere man", s avonds 8.30 uur. Casino. Oranje-Concert van Geref. Zangvereen. „Halleluja Geref. Kerk. Julianapark, 8.15 uur. Vrijdag 27 April. Soiree R. h. Dansclub „Onder ons". Musis, 8 uur. Zaterdag 28 April. Jaarfeest Kinderoperettevereeniging „Ons Genoegen"Casino. 8 uur. spek? Een godenspijs, dames en heeren, lekkerder dan het fynste banket!) en zoo zullen wy er dan ook maar verder het zwijgen toe doen. De recalcitrante tandarts. Heel wat minder gunstig was het Kan tongerecht gestemd jegens den tandarts G., die in Wieringen praktijk uitoefent en was aangetroffen blijkens het proces verbaal, met een brandende sigaar in de autobus, waarvan hy gebruikmaakte. En dit was nog niet het ergste, maar do man was een beetje uitdagend en agres sief opgetreden en had 0 goden! een valschen naam opgegeven. Reeds de vorige maal bleek ons, dat deze „overtredingen" wel heel erg waren overdreven; heden was als getuige de chauffeur van bedoelde bus, die zeid^ dat hij niet gezien had, dat G. met een brandende sigaar had gereden, en die wéliswaar den naam verkeerd gehooid had, maar van de vier voornamen van den verd. er drie goed had opgenomen. Nu klopte dit weliswaar niet met zijn vorig verhoor (en de vreeselijke woorden „meineed" werden dientengevolge dan ook al in de vredige rechtzaal aan de Kerkgracht vernomen) maar dit behoeft niet al te zeer te verwonderen. Als men op den klank af een ietwat buitenissige naam moet noemen, kan men tot allerlei kunstige combinaties komen. Als wij, die geregeld verslag doen van de zittingen, niet dank zij de vriendelijkheid van dei! deurwaarder, af en toe het proces-verbaal ter inzage kregen, waarin de naam vol uit is vermeld, zouden wij menigmaal met verkeerd verstane namen (incasu voor letters) de overtreders aanduiden. Enfin, de zaak werd opnieuw verdaagd, daar een der getuigen niet is verschenen. De verbaliseerde tandarts is daar niet zeer over te spreken en protesteerde hef tig, hetgeen tot onaangename en scherpe discussie tusschen hem en den Kanton rechter leidt, 23 Mei komt deze zaak weer voor. Rekent u intusschen eens uit, waarde lezer, wat deze beide min of meer for- meele en principieele kwesties, de roze biggetjes met de ongemerkte ooren en- de sigaar rookende tandarts aan den staat der Nederlanden kosten. Dan kregen we C. B„ die zonder be hoorlijke remmen reed (de weg was erg glad) en die veroordeeld werd tot 15. subs. 3 dagen; L. d. B., die een aanrijding had met den chauffeur Z., en die veroor deeld werd omdat hy de B. nl. op een zwaren wagen had gereden zonder zelf rijbewijs te hebben, doch met iemand naast zich, wel in het bezit ervan. Op zulke zware wagens is dergelijk rijden evenwel niet geoorloofd, 10.— of 3 da gen S. A. S., chauffeur, te hard gere den, speciaal op de bedoelde kruising bij de Vakschool, hetgeen een gevaarlijk punt schijnt te zijn. De verd. beweerde, dat hij buiten de bebouwde kom reed, de' verbaliseerende agent zei het tegendeel.. 2.— of 1 dag. v. d. V. heeft op Wie- ringen een aanrijding gehad met een juffrouw, die als getuige haar lezing geeft. De man beweert bedoelde juffrouw niet te hebben gezien; zij kwam achter, een auto, waarvoor hij uitweek, op de fiets te voorschijn, toen hij de aanrijding niet meer kon voorkomen, 10.of 3 d, J. B., links gereden, „onverantwoorde lijk" oordeelt de rijksveldwachter, 3. of 2 d., J. V., bij verstek 2.— of 1 d.f voor een aanrijding, slager P. te Wierin gen en slager M. te Den Helder wegens het iii voorraad hebben van gesmolten vet. Eerste zaak verdaagd, laatstgenoem de 10.— of 3 d., plus verbeurdverkla ring van het vet. K. H. B„ niet verschenen, wegens on- geoorloofd dragen van wapenen, 10.— subs. 3 dagen, met verbeurdverklaring van het wapen; J. H„ links gereden, waardoor aanrijding ontstond, verdaagd, F. H. v. S., vrachtrijder, door onbewaak- ten overweg gereden toen de trein er aan kwam. Verdaagd, daar in het proces-verbaal wordt gezegd, dat een Meter van den trein af werd gestopt, het geen onmogelijk is. P. C. O., veehouder, staat terecht voor schreeuwen langs den weg. Hij doet een nogal amusant verhaal van een verjaar dag, en van een oploopje voor Casino, waar hjj toen plotseling werd beetgepakt. 22 Mei wordt de zaak voortgezet. Twee visschers worden elk veroordeeld tot 50 cent boete wegens het vissollen zonder consent. A. B„ Julianadorp, f 5.of 3 d.. wegens het rijden met zyn auto op de Bassingracht, A. zonder Del gereden, 2.of 2 d., chauffeur A. V., heeft zijn tajei geparkeerd daar waar al leen mocht worden gestationneerd of om gekeerd. Aangezien niemand het verschil KANTOOR OEN HELDER

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 9