Je Maintiendrai Op en om het Binnenhof. Radioprogramma hSldTrïlnVtokiï"8 'T"Sk- Van links en rechts Iets over belastingen. Salon de Coiffure Salon de Beauté Speciaal Haarverven, Haarwerken, Elec'rische Gezichtsontharing PERMANENT WAVE. aison Tijdschriften en Weekbladen HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 28 APRIL 1934. Weekkroniek lnterpellatie'Kupers over de steunverleeningen samengevloeid met de debatten over het f 60 millioervwerkplan. - Toch steun verlaging, doch niet wat betreft het laagste tarief. - Over de bekende uitwijzing van vier Duitschers over de Duitsche grens. Burgemeesterlijke wraakzucht? - Niet geheel opgehelderd. Een zeer juist oordeel, - Den Haag, 26 April 1934. De Tweede Kamer heeft in de achter ons liggende weekperiode in het teeken van socialistische interpellaties gestaan! De heeren Kupers en Vliegen hebben de regeering vragen gesteld over geheel on afhankelijk van elkaar staande zaken, welke echter toch in den lande veel stof hebben doen opwaaien. De voorzitter van het N.V.V. maakte van de gelegenheid ge bruik om minister Slotemaker de Bruine aan den tand te voelen over zijn recente maatregelen in Twente, waardoor tal rijke steuntrekkendeii aldaar in den ver volge minder uitkeering zullen ontvan gen. Tevens verbond de Aiterpellatie aan deze materie de verlaging van de loonen in de werkverschaffingen en in 't alge meen het regeeringsbeleid inzake de werkloozenondersteuningen in het gan- sclie land. Zijn partijgenoot Vliegen be sprak de bekende „Larensche geschiede nis", waarbij een viertal revolutionnaire vreemdelingen door de Larensche politie over de Duitsche grens zijn geleid, zon der dat men in aanmerking nam al thans zoo wordt verteld dat de bedoelde roode elementen in het land van Hitier natuurlijk onmiddellijk naar een of ander concentratiekamp zouden worden ge bracht. Aangezien de vreemdelingenwet bepaalt, dat uitgewezenen zoo mogelijk over een door henzelf aan te wijzen grens moeten worden geleid, is de beschuldiging tegen den burgemeester van Laren, dat hij een wettelijk recht zou hebben gene geerd alleen om aan een soort wraaklust tegenover de lieden, die een ongeoorloofd internationaal rood congres te Laren (waarom de geheimzinnige samenzweer ders eigenlijk het kleine, landelijke Laren als centrum bepaalden is onbegrijpelijk, want in een groote stad loopen zij toch stellig heel wat minder „in de gaten"!) bijwoonden en beschouwd dienden te wor den als ongewenschte vreemdelingen. Om mij echter aan de „chronologische volgorde" van de debatten in ons Lager huis te houden zal ik mij thans eerst be palen tot het behandelde aangaande de steunverleeningen. Natuurlijk verzette de heer Kupers zich tegen elk plan tot ver laging der normen en kwam hij ten slotte met een motie in die richting. En wat wel verwacht kon worden ge schiedde: De minister kon op 'n enkel punt na geen enkele toezegging doen, ver klarend genoodzaakt te zijn niet meer te rug te komen op de 'in den jongsten tijd genomen beslissingen aangaande nieuwe en vaak verlaagde steunuitkeeringen. Dus: Een eigenlijk volmaakt overbodige interpellatie? In 't geheel niet. De be windsman liet blijken verheugd te zijn over de hem geboden gelegenheid, aan te toonen, dat niet anders dan uit „pijnlijke noodzaak" moest gehandeld worden. Want volgens den minister begrijpen de belang hebbenden in Twente, die rumoerige de monstraties houden en petitionementen samenstellen niet veel van de motieven, waardoor de Regeering werd geleid. Met groote klem wees Z.Exc. erop, dat het spreken van „steunverlaging" niet juist en niet volledig is, en wel, wijl een deel der verlagingen buiten eiken Regee- ringsmaatregel omgaan en een gevolg zijn van loonsverlagingen in het vrije bedrijf. Wat Twente betreft, alleen wordt nog een toeslag voor kinderen boven 12 jaar overwogen. „Al het andere is onafwijs bare noedzaak!" xriep de bewindsman op beslisten toon uit. En hij vervolgde: We moeten bedenken, dat ook andere groepen dan die der werkloozen het moeilijk heb ben, o.a. de werkiooze intellectueelen, de schippers, de oud-gepensionneerden, de kleine renteniertjes.... Vervolgens wees Z.Exc. er speciaal op, dat lang niet alle gezinnen van werk loozen in Twente er door de nieuwe rege ling op acteruit zijn gegaan. Automatisch moest gegaan wordeix in dalende lijn omdat men gebonden is aan de marge van 65 pet. van het loon, noo- dig om arbeidsschuwheid te voorkomen. De loondalingen in Twente noopten den minister dus de steunnormen ter hand te nemen, want in de verschillende vak ken zjjn de loonen gedaald van 10 tot 25 fixum ,maar maximum, te bereiken met pet. En nu is de 65 pet. steun nergens medetelling van de diverse kindertoe slagen. Een en ander heeft eenvoudig tot ge volg zoo verduidelijkte dr. Slotemaker dat het zeer kleine gezin zich een offer moest getroosten ten aanzien van het kin derrijke. Naar aanleiding hiervan merkte de heer Kupers naderhand op, dat door het nieuwe systeem slechts 4 van de 30 gezinnen baat hebben van de ministe- rieele beslissing. Een overgroot deel gaat er dus op achteruit. De minister verdedigde zijn inzichten nog et ns uitvoerig en gaf gelukkig de pertinente verzekering, in 't algemeen aan de laagste steunnormen niet te zullen ra ken. Overigens zal het loonniveau richt snoer moete nblyven voor het te bepalen steirt#»edrag, ook in de werkverschaffin gen, terwijl de marge tusschen loon en steun volgens den minister absoluut ge handhaafd moet blijven. Z.Exc. bleek niet mterpellabel over zijn verdere voorne mens in de naaste toekomst, overleg met de gemeenten is gaande. Een uitvoerig debat in de Kamer volg de. En daaruit bleek, dat er stellig een groote meerderheid voor den minister aanwezig was, doch even sterk werd dui delijk, hoezeer ook de meest regeerings- g» trouwe leden met ..bloedend hart" (ge lijk de heer Bakker (c.-h.) het zeide de ver lagingen zouden goedkeuren. Vooral van katholieke zijde werd getracht (om my tot de burgerlijke partyen te bepalen) van den minister nog nadere toezeggingen los te krijgen. Zoo pleitte de heer Loerakker warm voor de landarbeiders en de heer IJsselmuiden voor 'n extra geldleening ten bate der werkloozen. De heer Kuiper liet zelfs een dreigend oppositiegeluid hooren, maar 't liep mee. Genoemde heer Bakker voelde voor een spiksplinternieuwe heffing, n.1. een loon en salarisbelasting, om met dat geld de verlagingen ongedaan te maken. De anti- rev. heer Amelink hoopte op eenige cor recties ten aanzien van Twente. Zoo re gende het wenschen en wenken! Prof. Alberse, de katholieke fractieleider, ver tolkte de gevoelens der meeste leden door op te merken, dat men hier gesteld werd voor een pijnlijk conflict tusschen hart en verstand. Want gaarne zou men wat meer steun gevenals het geld er maar voor was! Hij wenschte echter de goede krachten van het land geconcen treerd te zien op de werkverruiming, waarvoor immers enorm groote bedragen geleend moeten worden. En in dit verband gaf mr. Aalberse de suggestie, de aan hangige materie te doen samenvloeien met de snel komende debatten over het bekende 60 millioenenenplan, waar de zaak dan in zooveel breeder verband zou kunnen worden bezien. De heer Kupers nam dien wenk ter harte en stelde ten slotte voor, de beslis sing over zijn inmiddels gesplitste motie (waardoor Twente niet tegelijk met de plannen omtrent de overige deelen des lands werd genoemd) en over de intus- schen door den communist ingediende concurreerende motie uit te stellen tot na de algemeene beschouwingen over het millioenenplan. De heer De Visser was verontwaardigd over dit vrijelijk beschik ken over zijn motie, doch de Kamer stoorde zich daar niet aan en stemde in groote meerderheid voor het denkbeeld van den heer Kupers. Zoodat de eiix- beslissing over het beleid van dr. Slote maker eerst later vallen zal. Ik kom op een en ander dus nader terug. Nu nog even nader over de Larensche geschiedenis! De heer Vliegen richtte een zevental vragen tot minister Van Schaik, waarvan vraag 4 eigenlijk de „pointe" der historie vormde: „Krachtens welke wets bepaling werd aan de vanuit Laren uit geleide personen de keuze onthouden van het land waarheen zij zich wilden bege ven?" De minister van Justitie, mr. Van Schaik, weets er allereerst op, dat l>e- doeld congres met opzet geheim gehouden is, omdat men volkomen terecht inzag, dat de regeering anders de noodige maat- i'egelen zou nemeix om de vreemdelingen te weren. Toch kwam de Regeering ach ter den opzet en nam haar maatregelen, omdat zij elke politieke activiteit vön vreemdelingen den kop wenscht in te drukken. „Speciaal de partij van den heer Vlie gen heeft aangedrongen op maatregelen tegen hier politiek bedrijvende vreemde lingen", aldus Z.Exc. fijntjes, doelend op de verontwaardiging der Socialisten als buitenlandsche fascisten in ons land her rie komexx maken. Naar aanleiding van ambtelijke stukken en persoonlijke informaties bij autoritei ten en politie te Lareix is 't den minister gebleken, dat 't eerste wat de politie bij haar ixxval hoorde was de uitroep: „Wij zyn verraden! Er zijn altijd verx-aders in oxxs midden!" Wel een bewijs, dat mexx geheime en ongeoorloofde streken uit haalde! Uit de passen der vier in Laren geble ven Duitschers bleek aldus voorts Z. Exe. dat allen in Duitschland wooxx- achtig waren. Eén hield tijdelijk te Bus- sum verblijf. Op een interruptie vaxx ir. v. d. V aerden: „Mexx had kunnen vragen waar ze precies thuishooren!" zei mr. Van Schaik: Men weigerde pertinent eenige inlichtingen te geven. Een der lieden verklaarde te Kopenhagen thuis te hooren, doch over het algemeen gaven zij de zonderlingste antwoorden, met het kennelijk doel, de politie maar wat wijs te maken. 's Zondags vóór den dag der uitlevering (26 Febr.) is aan de menschen meege deeld, dat zij naar Duitschland zouden worden uitgeleid. „Deze mededeeling werd met geen enkel woord beantwoord!" riep de minister uit. Den bedoeldeln Zon dag hebben zij in alleraangenaamste stem ming doorgebracht: zy speelden spelletjes en zongen gezamenlijk liedjes. Zelfs heeft de politie nog gevraagd of zij in Duitsch land geen kans liepen naar een concen tratiekamp te worden gebracht, doch de menschen waren zich van niets kwaads bewust en meenden dus geen gevaar te loopen. De houding van Laren's burge meester was geenszins onbegrijpelijk, /.on meende de minister, die in 't alge meen er op wees, dat elke vreemdeling met een pas en wat middelen van bestaan hier wordt toegelaten (de letter der wet aangaande een „verblijfpas" wordt ge meenlijk niet meer toegepast), waartegen over 't de Overheid makkelijker moet wor den gemaakt, ongewenschte vreemdelin gen uit te wijzen. By den gi-ootexx toeloop van vreemdelingen in den laatsten tijd zyn uiterst-weinig klachteix omtrent beje gening ingekomen aldus voorts Z.Exc. t geval te Laren daarom een zeldzaam heid noemend. En hij vervolgde: Men kan vreemdelingen maar niet willekeurig over eenige grens zetten, dat is in strijd met het olkenrecht. Als Duitschers bijv. via de Belgische grens ons land binnen ko men is het wel geoorloofd deze naar de Belgische grens terug te voeren. En zelfs indien de menschen te Laren naar België hadden gewild zou er misschien nog iets aan te doen zijn geweest! aldus Z.Exc die' voorts verzekerde, dat men te Laren 'in "t geheel niet te doen had met politieke vluchtelingen. De uitleiding naar D. was, volgens den minister, de eenige practische weg. Eigenlijk was niemand in de Kamer door het ministerieele aixtwooi'd bevre digd! Verschillende leden o.a. oud- minister De Geer, mr. Goseling, mr. Joe- kes en mr. Boon vónden het geval vreemd en zeker de houding der revolu- tionnairen. op te stellen dat burgemeesters in geval- o pte stellen dat burgemeesters in geval len van een dubium de centi'ale Regeering raadplegen. Van wijziging der Vreemde lingenwet waarom gevraagd was zoxiden de vreemdelingen er niet beter aan toe worden, aldus mr. Van Schaik, want dan zou het vreemdelingenverkeer ongetwijfeld bemoeilijkt moeten worden in den huidigen tijd. Z.Ecx. zal wel wakeix tegen een xxitwyzing, welke 'n verkapte uitlevering wordt. Maar hoe 't dan ook zy, internationale revolutionnairen nxogen hier onder geen beding actie voeren, dit ter bewaring van orde en rust. De heer Vliegeix heeft ten slotte geen motie ingediend, omdat hij vertrouwde op den goedexx wil van den xxiinister, wat de toekomst betreft. Het Lax-ensche geval zal wel nooit heelemaal objectief tot klaarheid worden gebracht, misschien tenzij meix alsnog nagaat wie mr. Stok vis, den Amsterdamschen advocaat ge vraagd heeft den minister op genoemden Zondag des avonds nog een telegram te zendexx met verzoek om eeix andere be slissing, gelijk de minister verklaard heeft 's Maandagsochtens op zijn depar tement te hebben gevoixden (te laat even wel). M.i. heeft men deze kwestie onvol doende belicht. Ik wil gaarne besluitexx nxet een citaat uit „De Nederlander", onder hoofd redactie van mr. De Geer, vaxx 26 dezer, waarin eeix hoofdartikel, handelend over uit te wijzen vreemdelixxgeix, aldus ein- Geldt ook voor onze zaak. u hej. Helpt U ons? Wy zullen onzen dank aani marktkomt. beste te verkoopen, wat er in onze branche CirrF(JS Koopt iets goeds - Koopt b.j SIEGERS Koningstraaat 112 digt: „Er kunnen uiteraard gevallen, zijn, waarin wij volgens tractaat verplicht zyn hem aan zyn eigen land uit te leverexx. Maar indien wij de keus hebben, belmo ren wy hem niet over te geven aan rech teloosheid, maar hem over de grens te zetten van een rechtsstaat als de onze." Parlementariër. Gast: „Hoe vaak heb ik je gex-oepen?" Kelner: Dat weet ik niet. Gezichten kan ik niet uit mekaar houdexx en tijd om het te noteeren heb ik niet!" -ir; ZONDAG 29 APRIL. Hilversum, 301 M. 9.00—10.00 VARA, 10.30 VPRO, 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 8.00 AVRO. 9.00 Postduiven- en voetbalnieuws. 9.03 Tuinbouwpraatje S. S. Lantinga. 9.30 Orgelspel J. Jong. 10.30 Kerkd. uit de Oude Kerk te A'dam. Voorg.: Ds. Mr. D. G. Hoevers. V2.00 Filmpraatj? L. J. Jordaan. 12.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. I.45 Dr. P. H. Ritter: Trouw aan Oranje. 2.15 Verslag voetbalwedstrijd „BelgiëHol land", te Deurne door H. Hollander. 4.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. Om ca. 4.45 Vaz Dias. S 00 Orgelspel C. Steyn. 5.20 Ivinderurutje. 5.50 VARA-Orkest o,l.vk H. de Groot. 6.20 Causerie Drs. W. F. v. Leeuwen. 6.40 Gevar. concert (banjo, hawaian, gitaar, zang,accordeon, saxofoon, piano). 7.00 Vervolg orkestconcert. 8 00 'Vaz Dias. 8.15 Concertgebouw-orkest o.l.v. Dr. W. Men gelberg. 9.00 Radiojournal of gramofoonpl. 9-15 Omroeporkest o.l.v. A. v. Raalte, m.mjv. S. Salvati (tenor). In de pauze om 9.30 „Waar was Han Hollander?", prijsvraag ten bate van het N.C.C. 10.45 Gramofoonpl. II.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Huizen, 1875 M. 8.30 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO, 5.60 NCRV, 7.4511.00 KRO. 8.30 Carillonspel. 8.45 Causerie. 9-30 Gewijde muziek. 9.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Hil versum. Voorg.: Ds. A. C. Diederiks. Hierna gewijde muziek. 1-2 15 Schlagermuziek, gramofoonpl., lezing. 3.00 Orkestconcert en gramofoonpl. 4.30 Ziekenhalfuur. S.00 Orgelspel P. v. Egmond. 6.00 Kerkdienst uit de Geref. Kerk (Parkkerk) te Amsterdam. Voorg.: Ds. J. v. d. Wonde. Hierna orgelspel door P. v. Egmond. 7.45 Sportnieuws. 7.50 Lezing. 8.15 .Orkestconcert. 9.00 Vaz Dias. 9.05 Vioolrecital. 9.25 Verschave-herdenking. (0.35 Vaz Dias. 10.4011.00 Epiloog. MAANDAG 30 APRIL. Hilversum, 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 1000 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Ensemble Rentmeester. (i.oo Voordracht R. Geraerds. 11.30 Vervolg concert. Orgelconcert Pierre Palla, m.m.v. W. Keizer (zang) en B. Lensky (viool). 2.00 Pianorecital A. Koole. 2.30 Gramofoonpl. 3-45 Pauze. 4.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Kovacs Lajos. 6.30 Gramofoonp. ;.oo Het Baarnsch Meisjeskoor o.l.v, J. Hamel. Aan den vleugel: Jacqites Hamel. 7.30 Maj. b.d. G. de Bas: Het zilveren kroon jaar onzer Kroonprinses. 8.00 Vaz Dias. 3.05 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 8.20 Uit den Ned. Protestantenbond, Haarlem: Rede door Z.Exc. Generaal b.d. C. J. Snijders. 8.45 M. Tak: Anecdoten in de muziek (met Kr.pl.) 9 -o Omroeporkest o.l.v. N. Treep, m.m.v. A. Poth (viool). In de pauze: gramofoonpl. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Huizen, 1875 M. NCRV-Juianadag te Utrechte 3oo Schriftlezing en meditatie. 8 159-15 Cbr. Geheel-Onthouders-muziekver, een. „Caecilia", o.l.v. L. F. v. Oudhcusden. 15 Gramofoonpl. 9.30 Kinderzanguitvoering o.h. Domplein o.l.v. T. P. G. Jansen m.m.v. orkest o.l.v. L. F, Oudheusden. iO.30 Wijdingsuur in de Domkerk m.m.v. sprekers, zang en orgel. 11.30 Gramofoonpl. x '.45 Carillonspel J. A. H. Wagenaar. 12.15 Ensemble-inuziek en gramofoonpl. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Utr. Sted. Orkest o.l.v. W. v. Otterloo m.m.v. H. F. Bos (orgel). 4.00 Bijbellezing door Ds. J. H. Rietberg. M.m.v. zang en orgel. tig.00 Gramofoonpl. 6.00 Volkszanguitvoering o.l.v. Th. P. G. Jansen ra.mfv. de Utr. Chr. Muziekvereen. „De Bazuin", o.l.v. A, J. H. N. Kfagting. 7.00 Ned. Chr. Persbureau) ,7.15 Vragenuur. .8 10 Gramofoonpl. 8.15 Oranje-Avond in de Buurtkerk. Sprekers: Ds. B. E. J. Bik, Ds. B. C. Koolhaas, Ds. P. Ch. v. d. Vliet, m.m.v. de Kon. Utr. Vereen, voor Kerkgezang o.l.v. J. Wagenaar en de Utr. Chr. Muziekvereen. „De Bazuin", o.l.v, A. J. H. N. Kragting. 10.15 Vaz Dias. 10.2512.00 Gramofoonpl. DINSDAG 1 MEI. Hilversum, 301 M. VARA-uitzending. 8.00 1 Mei-uitzending m.m.v. A. de Vries (toe spraak), J. Sternheim (declamatie), strijk- ensemble met orgel o.l.v. F. Bakels, Arb. Zangver. „Herleving" o.l.v. J. v. Gyn en mevr. A. FrankeHendriks (piano;. 10.00 Morgenwijding VPRO. ;o.i5 Voor het platteland m.m.v. vocaal so listen-ensemble o.l.v Krelage en W. v. d. Sluis (causerie). 11.00 Gramofoonpl. 12.00 Blaasconcert o.l.v. Renes. 12.15 Orgelspel C. Steyn. 12.30 Rede Ir. J. W. Albarda. 12.50 Vervolg orgelspel. 1.00 De Fierefluiters o.l.v. J. v. d. Horst. 2.00 Sted. orkest o.l.v. H. v. Goudoever, 300 Declamatie J. v. Oogen. 3.20 Vervolg orkestconcert. 400 Gramofoonpl. 5.00 Voor de jongeren. è.00 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. M.m.v. J. HekkertVan Eysden (zang). 6.30 Causerie A. B. Kleerekoper. 7.00 Vervolg orkestconcert. 7.30 Zang E. Busch. 7.45 Vervolg concert. 8 (5 Vervolg zang. 8.30 „De Meiraad", spel van L. Molt. M.m.v. VARA-tooneel o.l.v. W. v. Cappellen en Klein gem. koor o.l.v. L. Belitzer. 10.15 Vaz Dias. 10.30 Orgelspel R. Foort. 10.50 Causerie K. de Jonge, i'i.oo12.00 Gramofoonmuziek. Huizen, 1875 M. KRO-uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en Gramofoonpl. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.15 Orkestconcert. I. d. pauze: Lezing en Gramofoonpl. 6.40 Cursus. 7.15 Causerie. 7.35 Gramofoonpl. 7 45 Causerie. 8.00 Katholieke Mei-hulde. x z z 930 Vaz Dias. 0.35 Koorconcert. 9-55 Voordracht. xo.15 Gramofoonpl. (0.20 Zangspel. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gramofoonpl. 0.40 Zangspel. 10.55 Gramofoonpl. K.0012.00 Schlagermuziek. WAT VAN BELANG KAN ZIJN WETEN BIJ DE INVULLING HET AANGIFTEBILJET VOOR INKOMSTEN- EN VERMOGENS BELASTING. TE AN Spoorstraat 104 106 Tel. 457. I. Nu de aangiftebiljetten voor het op Mei aanvangende nieuw belastingjaar voor de belastingen naar inkomen en ver- mogen weer zullen worden uitgelei v heeft het wellicht ook 1111 weer zyn byzon- der belang om door middel van z00™el mogelyk toelichtingen en voorbeelden datgene onder de aandacht van den lezet te brengen, wat de doorsnee-aangever moet weten als hij zijn verplichtingen in dezeix zoo goed mogelijk wil nakomen Wy zullen daartoe duidelijkheidshalve, ter wille van de geheel of althans voor het grootste gedeelte ondeskundigen lezer-belastingplichtige, eerst eenige al gemeene lijnen uitzetten en daarna de verschillende vragen op het aangifte biljet op den voet volgen. Allereerst zij nogmaals nadrukkelijk gewezenlijk gewezen op de verplichting tot invulling en onderteekening. iixzonderheid met het oog op de gevolgen, waixneer men hierin geheel of gedeelte lijk in verzuim bl ft. De wet vraagt, om tot een zoo juist mo gelijke aanslag te kunnen geraken, daar toe de medewerking van den belangheb- bekende door hem een aangiftebiljet uit te reiken; voor de invulling wordt een ter mijn van 20 dagen gelaten, welke desge vraagd door d«m inspecteur verlengd kan worden. Vereischt wordt een aangifte, die duidelijk, stellig, zonder voorbelioud en naar waarheid wordt gedaan en onder teekend. Niet volledige invulling staat op één lyn met niet-invulling; evenzoo is het met de onderteekening gesteld; verzuimt men z'n biljet te onderteekeneu, dan wordt men geaclxt géén aangifte ge daan te hebben. Hetzelfde geldt, als men alleen het totaal-inkomen invult zon/er vermelding tevens van de onderdeden, waaruit dit totaal is samengesteld. Deelt men slechts mee, dat niet meer dan het levensonderhoud verdiend wordt, dan doet men evenmin de door de wet ver- eischte aangifte. De invulling moet in alle gevallen minstens zoodanig geschie den, dat daaruit kan worden afgeleid, welk zuiver inkomen men bedoelt aan te geven. Meent men niet in de termen voor een aanslag te vallen, dan dient men niette min het aangiftebiljet in te vullen en we der in te leveren. Meent men inkomsten- belastingplichtig te zijn, en ontvangt men geen aangiftebiljet, dan is men niet ver plicht 0111 zelf om een biljet te vragen. Voor de vermogensbelasting is dit laatste anders. Bezit men n.1. een zuiver vermo gen van 16.000 of meer, dan is men ge houden daax-van zelf aangifte te doen, óók als geen biljet wordt toegezonden. Gevolgen als men geen aangifte doet. Wat zijn nu de gevolgen als men geen of geen volledige aangifte doet? (het maakt n.1. geen verschil of men iix het ge heel geen dan wel slechts onvolledig aan gifte deed). I11 zoo'n geval wordt uiteraard de aan slag amotóüdive vastgesteld. Acht men den aanslag dan te hoog, dan zullen in specteur en Raad van Bex-oep dezen moe ten handhaven „zoo niet is gebleken, dat en 111 hoeverre hij onjuist was." Dat wil dus zeggen, dat de bewijslast, dat de aan slag onjuist is en hoeveel hij dan wél moet bedragen, in zijn vollen omvang op den belastingplichtige rust; de betwistte aanslag wordt m.a.w. voorshands als juist beschouwd. Een tweede gevolg openbaart zich inzake de viervoudige verhooging welke bij een navorderingsaanslag kan worden toegepast en de verhooging van -5 pet., welke kan worden opgelegd als de BeroeP het inkomen hooger vaststelt dan men in zijn beroepschrift be toogt dat het moet zijn. Als er in deze ge vallen n.1 sprake is van een te lage schat ting van den „aangever", welke te goeder ti ouw plaats vond, kan de Raad van Be roep deze verhoudingen te niet doen- dit nno en k e®n (,an geschieden, wan- ïeer de belanghebbende „aangever" in den zin der wet is; hij, die m.a.w. destijds met of onvolledig zijn aangifteplicht na- Raad'™? Rp,?nVerhoogi.ng niet (1°or den Kaad an Beroep vernietigd krijsen Kortom men doet verstandig met vol ledig te voldoen aan de nu eenmaal in de wet vastgelegde verpüchthxg om em uitgereikt aangiftebiljet behoorlhk ntl vullen en te onderteekenen. y 6 De belastinginspectie verstrekt gaarne inlichtingen. tingwetten r echt «eschiprit j belas- (Wordt vervolgd). Gom qeen brandende inrit-r* «c/xtefoos wea in de diüZn? 2 8 April. Als je in het leven suc ces wilt hebben, m'n jongen, dan moet i« altijd opletten waar andere menschen tuive» Bi- - "'enscheu succes mee hebben en luin ideeën co pieeren. Ik weet het, er zijn onpractischè 1 rlio nrifrinfllifpït uitreien. -1^ menschen, die de originaliteit bezitten origineel te willen zijn. Een lofwaardig' streven, 0 zeker, en er is ook niets tegen origineelzijn, maar laten de anderen dat liever doen. Originaliteit beteekent: risi co Soms is ze loonend, soms niet. Het is een gok. Het is altyd veiliger den ge. baanden weg te volgen, dan zelf een pad in het oerwoud uit hakken. Daar heb je bijvoorbeeld het kiezen van titels. Als er vandaag bij het publiek een film uitbundig succes heeft, die, laten we zeggen „De Privé-secretaresse" heet nou, geloof dan maar dat je het volgende kwartaal rekenen kunt op: „De Secreta resse", „De Privé-secretaresse van me neer Braun", „Secretaresse van de Direc tie", „De Typiste van meneer Schwarz", enzoovoort. Zoodra (ik noem maar een voorbeeld) er een hoek succes heeft, dat Zoutwater liefde" heet, komt er een origineele schrij ver op 't idee „Tropische Zoutwaterliefde" te laten volgen. Dat mist nooit! En reken gerust ook nog op „Sub-tropische" en "polaire" Zoutwaterliefde. Zoolang de zoutwaterliefde niet in alle atmosferische variëteiten is opgetreden; ligt er een on ontgonnen terrein braak voor onderne mende (na-)-sehrijvers. Zoo is er, mijn jongen, ook een uitge ver, die een paar aardige boeken de we reld heeft ingestuurd met pittige titels als „Vóór vrij!Contact!" over de vliegerij, „Klaar achter!" over de spoor wegen, „Klink los!" over de scheepsbou- werjj. En warempel, voor den amateur-tooneel- speler verscheen daarna (wat zeg je? Ja natuurlijk, bij een anderen uitgever, dat is juist het mooie!): „Alles klaar? Halen!" Nu zullen de hekken wel van den dam zijn. Nu krijg je natuurlyk: „Bri.ef dicht?.... Posten!" handleiding voor ambtenaren van de P. T. T. „Nog reizigers in aantocht?Ver trekken!" iets over de -exploitatie van trambedrijven. „Haar lang?.... Knippen!" aanwijzin gen voor den toekomstigen kapper. „Servet voor?Morsen!" het nieuw ste boek van Madame Etiquette. Raam dicht?Zingen!" uit de car rière van een mislukte sopraan. „Kaarten te zien?Gebruik van ma ken!" of: bridgen met groote winstkans. „Grond droog?Sproeien!" leerboek voor den tuinier. „Krant uit?Speechen!" de mé moires van een oppervlakkig politicus. En dit, mijn jongen, is de weg, die leidt naar het succes. HOOFDPIJN VERSTOORDE FAMILIEGELUK. Nu weer vroolijk en opgewekt. „Ik ben getrouwd en moeder van twee kinderen. Stumperds; als ze van school thuiskwamen moesten ze altyd erg stil zyn vanwege mijn gevoelig hoofd Ik leed voortdurend heel erg aan hoofdpijn ea zenuwachtigheid. Ik probeerde allerlei medicijnen, maar niets hielp me inder daad werd het steeds ex-ger. Het minste geluid kon ik niet meer verdragen. Drie jaar geleden begon ik voor 't eerst Kruschen Salts te gebruiken. Nu kan ik weer werken en ben altijd opgeruimd en vroolyk. Verscheidene menschen lachten me uit toen ik hun vex-telde wat ik ging innëmen zelfs mijn eigen zuster maar toen ze zagen hoe ik veranderd was, wa len ze verstomd en nu nemen ze zelf ook Kruschen Salts. Ik heb het honderden menschen aanbevolen gedurende de laat ste jaren, want ik vind het een prachtig middel, vooral voor vrouwen als ikzelf, tusschen de 40 en 50. Het is een wonder. Ik neem Kruschen 's morgens in xnijn eerste kop thee en zou het nooit willen missen. Onlangs heb ik eens een tijd lang geen Kruschen gehad en ik was dezelfde vrouw niet meer." Mevr. M. D. te L. Zoovele kwalen waaraan men lijdt en hoofdpijn is wel de meest voorkomende klacht kunnen meestal worden terug gebracht tot één en dezelfde oorzaak; traagheid der inwendige organen. Wan neer de afvoeroi'ganen onvoldoende wer ken, blyven steeds afvalstoffen in het lichaam achter, welke het bloed onzuiver maken en de algeheele gezondheidstoe stand kunnen schaden. De „kleine dage- Iijksche dosis" Krusciien Salts zal uw af- voerorganen tot beter werking aanspo ren en zoodoende steeds inwendig zuiver houden. Kruschen Saltz zal u naar lichaam en geest verjongen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. (Adv.). Bloei door Wilma. Uitg. MÖ* „Holland", Amstex'dam. Drie gebundelde schetsjes, van Pr0j lestantsch-christelijke strekking. Noga zwak. Erg vrouwelijk, erg braaf, erg li<d> Pi'g bonbonachtig. Het eerste, „Omdat ik bet verhaal van een zeer onwer- iclyke liefde, weinig overtuigend, vaag en zwevend. Het tweede, „Zusje", even onecht, even onwerkelijk. Het beste 1«" ine nog numnxer drie, waaraan het boekJ z(in titel ontleent: de „bloe" van d'1 jonge meisje, in en na de puberteitsjar* met haar onbegrspen, onbekende emotie benadert nog het beste de realiteit. Maar nier ook weer het zoete, fondantacntig uux de andere.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 2