Buitenlandsch Overzicht. Oost-Indié. De Tweelingzusters NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA BINNENLAND Een vreugde voor het oog 7427 EERSTE BLAD DONDERDAG 3 MEI 1934 62ste JAARGANG De ingang van den zomertijd. Een vreugde voor het oog van iederen tuinder zoo'n krop malsche sla. En het puikje van den sla-oogst is maar juist goed genoeg om bereid te worden met de allerfijnste slaolie, met Saladine. Saladine geeft Uw sla zachtheid en aroma als geen andere slaolie. GOUDZEGEL 80 CENT GROENZEGEL 65 CENT ROODZEGEL 50 CENT Stille Omgang voor den vrede. De Brantas banjirt weer. Tijgerplaag in Banjoewangi. Patricia Wentworth COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant 1.50; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringenen Texel f 1.65; binnen land f 2.— Nederl. Oost- en West-lndië per zeepost 1 2.10, idem per niail <n overige landen t 3.20. Losse nos. 4 ct.fr. p.p. 6ct. Zondagsblad resp 1 0.50 f 0.70, f 0.70,f 1.— Modeblad resp. f 1.20, f 1.50, 1.50, 1 1.70. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. O. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/li C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). lngez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) bij vooruitbetaling 10 ct. per regel, min. 40 ct.; bij niet-contante be taling 15 ct. per regel, min. 60 ct. (Adres Bureau van dit blad en met brieven onder no.10 ct. per advertentie extra). Bewijsnummers 4 ct. Een seac van Hitier op den eersten Mei.Het nut van het niet aanvalsverdrag tusschen Polen en Duitschland. De Japansche actie tegen China en de reactie in Amerika. De feestelijke vie ring van den lsten Mei in Duitschland heeft plaats gehad met groote parades, die ge- getuigenis gaven van een uitstekende en knappe organisatie. In organisatievermo gen worden de Duitschers niet overtrof fen. Wij geven van het feest elders in dit blad verschillende bizonderheden. Hier willen we slechts een uittreksel geven van de rede van den „Fiihrer" Hij zeide o.m.: „Op 1 Mei 1933 stond ik hier op de zelfde plaats. Toen was ik vervuld door geloof aan het gelukken van de nationale 'omwenteling, die was ingezet. Thans wor den wij gedragen door het gelukkige be wustzijn, dat de weg, dien wij genomen hebben, de juiste blijkt t£ zijn. Want on verschillig of men ons acht of dat men ons haat, één ding kan men niet loochenen: E-n geest heeft het Duitsche volk gegre- Rijkskanselier HITLER. pen. Het is ontwaakt tot nieuw leven en heeft de kracht tot bewonderenswaardige prestaties wedergevonden. Wij kunnen vaststellen, dat dit jaar niet nutteloos voorbijgegaan is. Door de proclamatie van de campagne tegen de werkloosheid hebben wij getoond, dat wij slechts bezield zijn door den wil, het volk te redden en op te heffen. Zooals wij vijftigen jaar als party hebben ge worsteld om het vertrouwen der volksge- nooten, zoo worstelen wij thans en in de toekomst verder om het vertrouwen van de natie. Wij kunnen door niemand ge schokt worden in het vertrouwen, dat wij hebben in de kracht van ons volk. Als wij op 2 Mei van het vorige jaar de ver nietiging van het partijwezen hebben be vestigd door de ontbinding der vakver enigingen, dan hebben wij dat gedaan om het Duitsche volk te bevrijden van deze organisaties, die voortdurend strijd en twist propagandeerden. Het Duitsche volk heeft met millioe- nen marken het getwist der organisatie betaald, dat werkgevers en werknemers in twee deelen verdeelde. Het nationaal- socialisme heeft daarentegen gestreden voor de totstandbrenging van een ware volksgemeenschap". Naar aanleiding van het bezoek, dat de Fransche minister van buitenlandsche zaken, Barthou, aan Warschau heeft gebracht en waarover wij op deze plaats eenige malen geschre ven hebben, is het interessant kennis te nemen van de volgende gegevens, die ontleend zijn aan een interview van den journalist Knickerbocker, met bekende Poolsehe persoonlijkheden. Polen besehikt thans over. een uitste kend leger van 266,000 man, dat door de regeeringsfabrieken terdege is uitgerust. De komst van Hitier aan het bewind heeft hen niet verrast. Daar zij met het oog daarop niet alleen van leer konden trek ken en Frankrijk evenmin aan een pre ventieven oorlog dacht, gaven zij er de voorkeur aan, het met de Duitschers op een aeeoordje te gooien en voor de toe komst het maximum van waarborgen van hen te verkrijgen. Zij begrijpen opper best, dat Hitier niet van de couloir afziet. Maar hij heeft beloofd de kwestie gedu rende tien jaren niet ter tafel te brengen. Elk jaar nu, dat verstrijkt, went de inter nationale meening meer aan den bestaan- den toestand. Volgens den Duitschen statiscus Burg- doerfer, zal het aantal Duitschers, in staat de wapens te voeren (20 tot 45 jaar) van 1930 tot '40 stijgen van 12 en een half mil lioen tot iets meer dan 13 millioen en in 1960 tot 11 en een half millioen vallen, terwijl in Polen de overeenkosmtige cij fers zouden zijn 5,200,000. 6,230,000 en 8.200,000. Maar sommigen beweren, dat de Duitsehe wapening veel sneller zou vermeerderen dan de Poolsehe bevolking. Duitschland zou zelfs in vijf jaar zijn militaire kracht van 1914 niet kunnen he reiken. Wel kan ze al evenveel soldaten als toen op de been brengen, maar deze „grondstof" kan om vier redenen voor dien niet in een leger herschapen worden. En wel, omdat er lange tijd overheen moet gaan alvorens de stormafdeelingen en dergelijke voldoende gekneed zijn, het verstopte krijgstuig achteruit gaat, de Duitschers tanks, vliegtuigen en verdra gend geschut niet in die hoeveelheid be zitten, welke er de doeltreffendheid van waarborgen en jaren moeten verstrijken alvorens kaders van drilmeesters ge vormd zijn, vooral met het oog op de technische hulpmiddelen. Om al die redenen is het niet-aanvals- verdrag met Duitschland voor Polen van onbetwistbaar belang. Polen meent, dat de tijd voor dit land werkt. DeJapansche actie tegen China Blijkens een Reu- ter-bericht uit Wash ington hebben de Ver. Staten Japan ervan op de hoogte gebracht, „dat zij van andere naties verwachten een berhoorlijke eer biediging van haar rechten en plichten inzake de rechtmatige belangen van de Ver. Staten". Djt is duidelijk gemaakt in een offi- cieele verklaring, waarin de secretaris van Staat, Huil, de beginselen aangeeft van de Ainerikaansche politiek in het Verre Oos ten, In de verklaring wordt er nog op ge wezen, dat de Ver. Staten tot de onder teekenaren behooren van het Negen- mogendheden verdrag, en van andere ver dragen, waarin de territoriale en de ad ministratieve onaantastbaarheid van Chi na en de open deur in dat land worden ge waarborgd. De Ver. Staten zullen aldus Huil krachtig blijven vast houden aan hun in verdragen neergelegde rechten in het Verre Oosten. De verklaring van Huil luidt: „In opdracht van het Dept. van Staat heeft de Amerikaansche ambassadeur in Japan op 29 April een bezoek gebracht aan den minister van buitenlandsche za ken te Tokio aan wien hij ongeveer het volgende verklaarde: De jongste aanwij zingen omtrent de houding der Japansche regeering nopens de Japansche belangen en die van andere landen in China en in verband met China, hebben het voor de Amerikaansche regeering noodzakelijk gemaakt de positie van de Ver. Staten opnieuw vast te stellen. De betrekkingen van de Ver. Staten tot China worden, evenals die tot Japan en tot andere lan den, beheerseht door de algemeen aan vaarde beginselen van het internationale recht en door de bepalingen in de ver dragen, door de staten gesloten. De Ver. Staten bezitten ten opzichte van China bepaalde rechten en verplich tingen. Bovendien hebben de Ver. Staten met China, met Japan of met die beide tezamen, en met bepaalde andere la Inden relaties die geregeld zijn in „multi laterale" overeenkomsten terzake van hun rechten en verplichtingen in het Verre Oosten. Deze verdragen kunnen op wettelijke wijze enkel worden gewijzigd of beëin digd door middelen, welke de Ver. Staten hebben aanvaard. De Amerikaansche re- getering die er zelf naar streeft de rech ten van andere landen te eerbiedigen, ver wacht van die andere landen de recht matige eerbiediging van de rechtmatige belangen van de Ver. Staten. HET MINISTERIE VAN ©ECONOMISCHE ZAKEN. Benoeming van mr. M. P. L. Steenberghe te wachten? Naar men aan de Nw. Rott. Crt. meldt, wordt het in departementale kringen waarschijnlijk geacht, dat als opvolger van minister Verschuur tot minister van ceeonomische zaken zal worden benoemd mr. M. P. L. Steenberghe te Goirle, voor zitter van het r.k. Verbond van werkge- versvakvereenigingen. De heer Steenberghe, die gisteren 35 jaar oud werd, is o.a. lid van den Hoo- gen Raad van Arbeid en van den Nijver- heidsraad. Hij heeft deel uitgemaakt van onze handelsdelegatie te Berlijn. De overgang naar den zomertijd op 15 Mei geschiedt in dier voege, dat wanneer de middelbare zonnetijd van Amsterdam op den dag, waarop de zomertijd aan vangt 2 uur aanwijst in den voormiddag, het wordt geacht te zijn drie uur in den voormiddag. De overgang dit jaar naar den zomertijd geschiedt met andere woorden in den nacht van Maandag 14 op Dinsdag 15 Mei te twee ure. DE RADIO-CONTROLE. V er ontw aar diging. Men meldt uit Arnhem aan de „Nw. Rt. Crt.": De zangvereeniging „Herleving" te Arnhem zou Dinsdagmorgen voor de VARA een uitvoering geven ter gelegen heid van den 1 Mei-dag, waarbij liederen en zangstukken met spreekkoor zouden ten gehoore worden gebracht. Voor deze uitvoering had de VARA, naar ons werd medegedeeld, reeds eenige weken gele den toestemming gevraagd aan de radio controle-commissie. Daar men niets ver nam, nam men aan, dat er tegen deze uit zending geen bezwaar bestond, zoodat de uitvoering in het programma van deze week werd afgedrukt. Van de zijde van de VARA had men '-s morgens de installatie voor de uitzending in orde gemaakt en precies op tijd werd er mede begonnen. Na het zingen van eenige der liederen werd de uitzending plotseling afgebroken. Het bleek, dat de radio-commissie de uit zending op het laatste moment verboden had. De verontwaardiging bij de leden van „Herleving", die wekenlang voor deze uitvoering hadden gerepeteerd, was uiteraard algemeen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. De waarde-vermindering van den dollar was een der oorzaken van de stijging van het verlies, dat met 794.362 tot 953.174 is toegenomen. Het goederenvervoer heeft zich kunnen uitbreiden, het passagiersver voer is evenwel verder belangrijk vermin derd. Ondanks de thans gezonde positie der Mij. acht het bestuur de vooruitzich ten toch niet gunstig, wegens de velerlei belemmeringen van commercieelen en finaneieelen aard. COMMISSIE VAN ADVIES UITVOERING LANDBOUWCRISIS WETGEVING. Geïnstalleerd!,, Dezer dagen is de commissie van ad vies bij de uitvoering van de landbouw crisiswetgeving op het departement van oeconomische zaken geïnstalleerd. De installatie geschiedde namens den minister van oeconomische zaken a. i. door den secretaris-generaal, mr. dr. A. A. van Rhijn. DE LOONSVERLAGING IN DEN WIERINGER MEERPOLDER. In overleg met het hoofdbestuur van de drie arbeiders-organisaties wordt met in gang van 9 Mei a.s. het uurloon van de landarbeiders in den Wieringermeerpol- der bepaald op 30 cent. Van 1 November tot 1 Mei 1935 geldt bovendien voor de gezinshoofden, in den Wieringermeer woonachtig, een verblijfs- toelage van 27 cent per dag. Voor deze verbiijfstoelage komen ook in aanmerking de trekker-bestuurders en paardeknechts. Op 18 Mei Volkenbondsdag. Op 18 dezer (niet zooals aanvankelijk het plan was 10 dezer) zal in Den Haag een Stille Rondgang van vrouwen worden gehouden als demonstratie voor den vrede. Men verwacht, dat duizenden vrouwen zullen deelnemen. Plaatselijke comité's te Alkmaar, Amsterdam, Delft, Gouda, 's Gravenhage, Haarlem, Leiden, Roer mond, Rotterdam en Utrecht zijn reeds opgericht, in 28 andere plaatsen is de op richting in voorbereiding of wordt de actie gevoerd door de afdeelingen van vredesorganisaties. De bedoeling is, dat de omgang ca. 1 uur zal duren. Men zal om 2.30 u. van het Malieveld vertrekken, nadat daar een vlag, die den vrede symboliseert gelie- schen en een minuut volkomen stille in acht genomen zal zijn. Op het Binnenhof zal een deputatie de regeering een adres overhandigen, waar in de Nederlandsche vrouwen verklaren achter de regeering te staan, die, bij monde van H. M. de Koningin, aan Presi dent Roosevelt heeft verklaard te streven naar vreedzame regeling als de uitslui tende methode om internationale geschil len te beslechten, en waarin er op aange drongen wordt, dat de regeering er meer dan tot dusver op zal aansturen, dat de woorden van dit telegram in vervulling gaan. De stoet zal in de omgeving van het Vredespaleis met een korte toespraak, waarschijnlijk van mej. M. H. Peteri uit Utrecht worden ontbonden. Overstroomingen, verkeersstremmingen. De dijk nog niet doorgebroken. Zondagmorgen is de Brantas bij Kediri weer buiten de oevers getreden. Vele hui zen zijn ontruimd. De was van het water bedraagt 15 cm per uur. Het water heeft thans een stand bereikt van slechts 12 cm onder den vorigen hoogsten stand. Een nieuwe brug op den regentschaps- weg PagoeKoentjoeng is weggeslagen. Het verkeer per as tusschen Kertosonö en Kediri is gestremd. Op verschillende provinciale en regentschapswegen is het verkeer eveneens gestremd. De Staats spoor ondervindt stagnatie. Het polder land bij Poerwoasri is overstroomd. De zelfde desa's zijn weer overstroomd. De herstelde Brantasdijk houdt stand. De stijging van het water in de Bran tas is onrustbarend. Het gevaar van een ernstige doorbraak is niet denkbeeldig. Aneta.) De bevolking wordt er angstig onder. Sedert enkele weken werden in de om geving van de desa Gradjagan wederom geregeld tijgers gesignaleerd, die met den dag driester optraden. O.a. werd uit een kraal, achter de woning van het desa hoofd gelegen, een koebeest weggesleurd, waarvan men het kadaver op enkele hon derden meters in het veld terug heeft ge vonden, meldt uit Zuid-Banjoewangi het Soer. Hbld. De bekende jager uit Zuid- Banjoewangi, de heer v. Eeden, werd hier van in allerijl op de hoogte gebracht, die het geluk mocht smaken, het beest, dat voor zijn verdere maal ai in den voor avond terugkwam, met een enkel schot neer te vellen. Het bleek een pracht exemplaar, een tijgerin van 1.85 m lengte. Enkele dagen hierna kwam de mantri van het boschwezen, in den namiddag van 't werk terugkomende, op den grooten weg van Gradjagan een tweetal van deze beestjes tegen en wel op zoo'n korten af stand, dat hij van schrik stok en paraplui wegwierp en hals over kop terug rende. Dien avond durfde hij niet meer thuis te komen. Zelf overdag wordt weieens 'n tijger gesig naleerd. Zoo zagen enkele desalieden, zich met het onderhoud van een desaweg, op circa 100 m afstand een tijger op een don keren hoop staan, waaraan hij zich te goed deed. Men heeft aan de huid, die hier en daar reeds kale plekken vertoonde, kun nen vaststellen, dat dit beest ai heel oud moet zijn. De donkere hoop bleek dan ook een kadaver van een hert te wezen, dat Feuilleton Uit het Engelsch van Nadruk verboden. 18) Aurora toe nu." De veelbewonderde Lady Marr had de voor haar ongewone gewaarwording van schoolmeisje dat in de knel zit. „Kom, voor den dag ermee, Jenny! Deksels wat heb ik het warm!" Ze haalde een felgekleurden zakdoek te voorschijn en droogde haar klamme voor hoofd. „Mijn lieve kind, als je iets op het kart hebt, zeg het dan en gaap me niet zoo aan; daar word ik tureiuursch van. btort je hart maar uit!" „Aurora", heb je mijn brief ontvangen? Maar neen, ik weet dat je dien niet ge kregen heb." „Waarom vraag je het dan?" Jenny werd vuurrood. „Aurora, je maakt het me zoo moeilijk." Aurora lachte. "Meisjelief, dat zeggen de menschen altijd ais ze er tegen opzien iets onpleizi- rl£s te moeten vertellen. Wind er maar 8een doekje om. Als het iets leelijks is, wordt het er toch niet mooier op door het aardig pakje aan te trekken." „Ik heb je geschreven," hield Jenny met tranen in de oogen vol maar de brief kwam terug." „Waarover schreef je me?" „Over Anne." „En wat is er met Anne?" Een onbeschrijfelijke uitdrukking van pijnlijke aarzeling trok over Jenny's ge zicht. Iets in haar blik deed Aurora Fair- lie ontstellen. „Maar Jenny, je wilt toch niet zeggen, dat Anne. Jenny barstte in tranen uit. „O, ja!" snikte ze. „En ik heb aan iedereen verteld, dat ze met jou in Spanje reisde." XIII. Miss Fairlie bedankte voor de uitnoo- diging om te blijven eten. Luidruchtig doch eenigszins nonchalant bewonderde ze den kleinen Tonny en stond er toen op naar den tuin terug te keeren, en zoo te zitten, dat ze de rivier kon zien. „Een Engelesehe lente ruikt toch heel anders dan die in den vreemde," ver klaarde ze, terwijl ze zich liet neervallen in den gemakkelijksten .stoel, die onder haar gewicht kraakte. „Muurbloemen" ze snoof luid seringen, jasmijn. Niet dat ik dol ben op jasmijn; ze doet me altijd een beetje denken aan witte ratten." „Aurora!!" „Ik kan er niets aan doen het is zoo. Mijn broer maakte de hokken altijd voor mij schoon en sindsdien moet ik niets meer van jasmijn hebben. Maar die an dere bloemen zijn wat je noemt! Die hoe- heet-die-ook-weer is verrukkelijk. Nu, zeg den naam eens!" ,Ik weet het niet," antwoordde Jenny vaag. Aurora Fairlie veranderde met haar gewone bruuskheid van onderwerp. „Ik wil graag een praatje maken met John Waveney. Breng hem eens hier en ik vertel hem wie ik ben. Waarom windt hij zich zoo op. Logeert hij hier? Ben je niet aardig tegen hem geweest?" „Windt hij zich op?" „Maar mijn lieve Jenny! De jongen is woest." „Ik zie niet in waarom hij boos zou zijn. Hij logeert hier voor het weekend. Ik dacht...." „Wat dacht je?" „Ik dacht, dat hij dadelijk na de thee zou weggaan. Hij zei dat hij naar de stad terug moest." „O, dan kan hij mooi met mij mee rijden." Jenny schrok. Het laatste wat ze wenschte was een intiemer contact tus schen John en Aurora. Weliswaar had ze Aurora's belofte, maar alle beloften ter wereld maakten haar nicht nog niet tactvol. Maar véér Jenny tijd had zich te hersteilen, had John zich al bij hen ge voegd. „Ik mag mjjn trein niet missen," zei hij. Onmiddellijk echter mengde Aurora zich erin en bood hem in den auto mee te nemen. „Ik vroeg juist aan Jenny om u te roe pen. Ik hen Aurora Fairlie, Jennv, waar zijn je manieren? Ze waren altijd zoo perfect! Het kan me niet schelen om me zelf voor te stellen, maar het is toch jouw werk en Ik hen er principieel tegen om karweitjes voor anderen op te knappen. Nu dan. John Waveney, ik ben een nicht van Jenny en Jenny is een nicht van jou, dus we zullen maar niet zoo verschrik kelijk plechtig en ceremonieel doen. .Heb je zin om met me naar de stad te rijden?" John ging gretig op het aanbod in. Even later, toen Aurora met Nicholas aan 't praten was, richtte hij zich op rus- tigen, doch onmiskenbaar beslisten toon tot Jenny: „Ik heb je wat te zeggen. Zullen we naar het eind van het grasveld wande len?" Jenny sprong onmiddellijk overeind. Aurora's woorden hadden haar angstig gemaakt. Als John zich werkelijk over iets opwond, was het beter een apartje met hem te hebben en uit te vorschen wat de reden van zijn boosheid was. Ze had een onbeperkt vertrouwen in haar be kwaamheid om met hem, of welken jongeman ook, om te springen. „We zullen wat seringen voor je pluk ken, om mee te nemen, Aurora," riep ze over haar schouder, toen ze weggingen; en John fronste onwillekeurig de wenk brauwen. Hoe vlug en handig had ze een aannemelijk excuus gevonden om zich te verwijderen! De gemakkelijkheid van haar stem en manieren gaf hem een onaangename gewaarwording. Ze bleven staan bij de grootste serin genstruik en Jenny brak er een tak af. „En?" vroeg ze. John liet allen schijn varen. Hij keek haar aan met een strakken boozen blik in de oogen en leek volmaakt onbpwust van welk 'n lieflijk schilderij ze vormde, met de middagzon op de blonde haren en witte japon en met den. roomig-blanken seringentak in de hand, „Ik kan het je beter onomwonden ver tellen, Jenny, ik heb Anne vanmiddag gezien." „Je hebt Anne gezien Ze herhaalde zijn woorden, alsof ze ze ternauwernood begreep. „Ja, nogeens, ik heb haar gezien. Dus heeft het geen zin om langer te trachten me met een kluitje in 't riet te sturen." „Hoe zag je haar? Hoe kon je haar zien?" Jenny's stem klonk laag en ang stig. „Ik zög haar. De rest doet niet ter zake." „Maar je kent haar niet." „Ik kende haar direct. Ik wil haar adres hebben." „Waarom vraag je het haar zelf niet?" viel Jenny met een geprikkelde hoofd beweging uit. „Daar was geen tijd voor. Zij de Austins kwamen juist de oprijlaan in ze wilde niet dat die haar zagen. Ik ging met hen verder. Ze maakten gekheid je hebt ze zelf gezien. Toen ik terugging, was Anne verdwenen haar taxi was weg. Ik kwam net een halve minuut te laat aan het station om haar op te van gen. Haar adres, Jenny." Jenny schudde het hoofd. „Is ze hij Miss Fairlie? Of was dat een leugen?" „01" riep Jenny uit. Haar bruine oogen fonkelden van woede. „Ik wensch de waarheid en zal die te weten komen ook. Ik wil Anne's adres hebben ook." Jenny veranderde van tactiek. „Ik dacht dat we Vrienden waren. Maar nu word je. „Onbeschoft, bedoel je? Ja, dat weet ik. Maar ik m o e t dat adres hebben, Jenny." Jenny brak opnieuw een tak seringen af voor ze antwoord gaf. Als ze hem het adres gaf, zou hij gaan en ze zou tijd hebben om Anne op te bellen en te waar schuwen dat hij kwam. Anne zou geen lust hebben om hem te woord te staan. Ze kon gemakkelijk naar een ander hotel trekken. Of, nog beter, ze kon naar de kamers gaan, die Nanna had aangeraden. Kamers waren verkieslijker dan een hotel; daar liep ze altijd kans om beken den te ontmoeten. Ze brak nog twee takken af en hernam toen: „Ze is in Hotel Haydon, Bayswater." „Met Miss Fairlie?" „Ja, Aurora is daar ook." „Waarom kwamen ze niet samen hier?" „Anne wilde me spreken." Anne wilde Jenny spreken. En Jenny had haar op die manier laten weggaan! „Wat heb je tegen haar gezegd? Wat heb je haar gedaan?" barstte John uit. „Ze keek. Een lichte kreet, die haast een snik leek. kwam over Jenny's lippen. „Ik kan het niet uitleggen. Anne zou niet willen dat ik het uitlegde. Het. o.het breekt mijn hart!" John toonde zich uitermate onverschil lig voor het feit, dat Jenny Mnrr's hart dreigde te breken Later, toen hij met Miss Aurora Fair lie in den auto zat op weg naar Londen, kreeg hij een openhartig advies. (•Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 1