rond de oude middelzee Sport Laatste berichten. Een „Zeemonster" in de Moray Firsth. LUCHTVAART Jjsan Batten bereikt haar doel. De luchtrace Londen—Melbourne. De groote strijd nadert! 465e STAATSLOTERIJ Burgerlijke Stand Visscherijberichten HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 24 MEI 1934. 7 ti Van Frieslands hei en Frieslands klei. Van oude Friesche stadjes, van uitgestrekte grietenijen. Van Friesche famkes en Friesche folklore. II. Een onpolitieke raadsvergadering. Een vijftigtal vertegenwoordigers van de Koningin der Aarde waren des mor gens te lialf negen in Leeuwardens ouder- wetseh-deftige raadzaal tegenwoordig, waar zij werden ontvangen door den bur gemeester, jhr. mr. J. M. van Beiima, welke als voorzitter van de Prov. V. v. V. de algemeene leiding had. Dank zii aller medewerking was een uitstekende rege ling verkregen; logies en diverse maal tijden waren door hoteliers te Leeuwar den en elders gezamenlijk aangeboden, terwijl een aantal particulieren welwillend hun auto's ter beschikking hadden ge steld. De burgemeester gaf een korte toelich ting; op dezen eersten dag was het plan den heeren het zuidoosten der provincie te laten zien: het land, langs den oostelij- kcn kant der vroegere Middelzee, die in oude tijden Friesland in tweeën deelde. Het was het land van de heide en het veen, al was reeds veel hiervan ingepol derd. Verder zou dezen dag een tochtje worden gemaakt over een der meren. He laas was het weer niet erg gunstig hier voor. Leeuwarden, de parel van Friesland. Voorafgegaan door de ver keer sbrigade van de Leeuwarder politie werd nu aller eerst een rondrit gemaakt door Leeuwar den. Wii kregen den indruk van een mooie stad met typische oude gebouwen: het stadhuis, de kanselarij, de Oude Waag, iraaie plantsoenen, en; de Nieu- westad, het belangrijkste winkelcentrum, doet sterk denken aan de Utrechtsche Oude Gracht. Direct over den overweg is men in de gemeente Leeuwarderadeel (Huizum), die één geheel er mee vormt en waar burgemeester Jansonius den scepter zwaait. In een flink vaartje gaat het nu den straatweg over naar Goutum. We passee- ren hier een van die typische boerderijen, die in vroeger tijden geheel omringd door wallen, als kleine vestinkjes daar lagen. De overblijfselen van die wallen zijn nog duidelijk te zien. Wii komen voorbij Wjjt- gaard, en slaan bü Irnsum links af naar Grouw. De „Gretha" in haar zomer japonnetje. Te Grouw zullen wii een tochtje maken over het Pikmeer. De „Gretha", een coquet motorbootje, eigendom van den heer Mulder, ligt er, van onder tot boven gepavoiseerd, te wachten op haar gasten. Helaas! die arme „Gretha": geen vrooliik zonnetje schijnt over haar zomersche uiterlijk en „grauw" ook zijn de golven, waarover zü ons straks voeren zal. Maar een allergezelligst roefje wacht ons, waar in de geur van koffie ons reukorgaan streelt, en waar in bosjes de sigaren den vreemdeling nooden hier te blijven, 't Was er, met zooveel heeren, allergezelligst, maar een „weinig" vol en spoedig zochten we dan ook op het dek wat verstrooiing, te meer, omdat daar natuurlijk het uit zicht was, waarom het tenslotte te doen was. Bü ons gezelschap bevonden zich twee dames, welke vrijwel gedurende het geheele verblijf boven bleven, al was het daar frisch en guur. Maar guur Is het weer en onvriendelijk. Het weer is er niet beter op geworden: er staat boegwater tegen de ruiten van de kajuit, dat wij aanvankelijk voor regen aanzien, maar heelaas vrii van regen ble- yen we niet dien morgen. Jammer, want indien er iets was, dat met een vroolijk zonnetje moest worden genoten, was het wol het uitzicht over dit meer. Heel ty pisch was dat uitzicht; overal liggen langs da oevers, de verspreide boerderijen. Het feit, dat hier tal van kleine griendeiland- jes liggen verspreid een groot deel er van is beschermd terrein en dient voor vogelbroedplaatsen geeft romantiek a:'n dit landschap, dat een ideaal oord is voor de watersport. (Geen zeebootjes,le zers! en platte kielen ook met heel weinig diepgang, anders zit u gauw aan den grond). Dat hier druk gebruik gemaakt Wordt van watersport, bewijzen de vele zomerhuisjes, die hier langs den kant zijn opgericht. In een klein roeibootje, voorzien van oon zeil, is de post aan 't bestellen, t Doet ®ns denken vanwege de tegenstelling ater aan den postbode, die verleden Joor zomer In de Vogezen moeizaam naar boven klom om daar, eenmaal per dag, zijn brieven af te geven op een hoogte van een goede 1000 meter. Even later zou den we ook de rijkspolitie van dit water land zien in haar boot. Rijk vogelgebied. Het is hier het onbetwiste terrein van de vogels; wulpen zien we er en grutto's, kieviten in menigte en kemphaantjes (die het overigens minder kwaad meenen dan men wel denken zou, een eigenschap, die zii met vele menschen gemeen hebben), ook springen er jonge kalfjes rond. Een ideaal oord, rustig, niet gestoord door het groote-stadslawaai. Langzamerhand ko men we aan de plaats van het eerste Frie sche natuurmonument, het Prinsenhof. Oorspronkelijk heeft hier een boerderijtje gestaan, de Fryske Gea, een genootschap, dat zich ten doel stelt de bescherming van natuurmonumenten, wist er de hand op te leggen (het terrein is 200 H.A. groot) en dank zij mede de hulp van de Neder- landsche pers zij n de benoodigde gelden hiervoor bijeengebracht. Het is de heer Wigersma, die ons hieromtrent inlicht. Ons bootje kon door zijn diepgang niet in dit gebied doordringen en wij moesten dus terug. Over eenge maanden zal het riet hier een hoogte hebben bereikt van 2 meter, en over eenige jaren zal hier, door den aanplant van boomen, een bosch zijn ontstaan. We gaan langs de Folkert- sloot naar Eernerwoude; dit is het meest typische gedeelte van dit waterlandschap, hier bevinden zich de griendeilandjes in menigte. Het is ook in deze streek, dat de verhalen van ds. De Stoppelaar spelen. We komen aan de Veenhoop, waar de auto's ons weer wachten en rijden verder. Drachten en de propaganda. In Drachten, welvarend plaatsje van 8 a 9000 inwoners, worden wij begroet door een geweldigen.... luidspreker. Het is de bekende propagandist van den Bond voor Mobilisatie-slachtoffers, die van onze aan wezigheid gebruikmaakt nog eens weer het onrecht naar voren te brengen, dat aan hen is gedaan. Demonstratief hangt een groote rouwvlag uit de woning. Wij slaan bü de woning van dezen pro pagandist links af om daar het park van Haersmastate en de beroemde Drachtster kei te bezichtigen en maken dankbaar ge bruik van den door de V.V.V. Drachten ons aangeboden koffiemaaltijd. Natuurlijk willen wij gaarne voldoen aan het verzoek van burgemeester Wuite van Smallinger- land, waartoe Drachten behoort, om geen opgeschroefde verhalen te geven over zijn gemeente, maar onzen algemeenen indruk weer te geven. En die zal moeten luiden: Wat is het hier mooi! Het was de eerste maal, dat hier zooveel vertegenwoordigers van de pers bijeen waren. „Holland eindigt niet bij Zwolle". De heer Rochat van het „Utrechtsch Dagblad" karakteriseerde aan den koffie maaltijd zoo goed de beteekenis van dezen tocht: „Holland eindigt niet bü Zwolle", zoo zeide hij, „en er zijn er nog maar al te velen, die dat denken. We hebben thans ervaren welk een enorme schoonheid we nog in eigen land bezitten. Daarom, blijf in eigen land; het is geen kunst straks in Zevenaar de grens over te gaan, maar be denk, dat in ons land duizenden menschen zitten te wachten op de toeristen". Bosehrijkc streken en typische kerken. Na nog even een bezoek te hebben ge bracht aan het keurige zwembad, dat Drachten bezit, gaat de tocht verder. Bjj Olterterp wordt het landschap boschriik, we zijn nu in de huurt van Beetsterzwaag; hier zien we de bekende schildjes voor de Bondswandehvegen en dennenboomen, af gewisseld met loofhout, stoffeeren hier den weg. Het landschap doet dpnken aan Gelderland en Utrecht. Even verder is reeds met ontginning van den heigrond aangevangen; waar een paar jaar terug nog heide was, grazen thans de koeien. We passeeren Wünjeterp met het typi sche klokkenhuis. Terzijde van het kerkje staat een apart gebouwtje, waarin drie klokken hangen (men ziet dit meer in deze buurt, maar drie aparte klokken is wel een zeldzaamheid). Dan komen we in Donkerbroek, waar het riviertje de Tjon- ger onder het kanaal doorgaat en drinken thee in Oosterwolde. Hier, in de groote zaal van hotel „De Zon", was ter eere van de gasten de kachel aan gemaakt (in de goede beteekenis van het woord!) en hier was de voorziter van de V.V.V. Ooster wolde de ooraak, dat wü een berg copie kregen te verwerken, meer dan de Held. Courant in dit bestek in staat is daarvan terug te geven. Frieslands Yeluwe. Het hotelwezen in deze streek is goed, de streek kan met de Veluwe wedijveren wat natuurschoon betreft. We moeten nog even een bezoek brengen aan den grooten collectionneur van Oosterwolde, den boek handelaar Popping, die in het bezit is van een in geheel Europa beroemde collectie prae-historische opgravingen. Hij heeft die zorgvuldig gesorteerd en gerubri ceerd, en hij laat ze vol trots aan ons ge zelschap zien. Verder gaat het, over Appelscha (mooi dorp);) dwars door de bossehen komen we op den straatweg naar Heerenveen. Zorg- vlied, Boyl, Noordwolde (met ylecht- school), Oldeberkoop, oud plaatsje met oude kerk, een mooi buiten en veel groen, Njjehorne, snellen wii door en komen dan in het Oranjewoud bü Heerenveen. Be hoeven wij over het Friesche Haagje nog wel veel te zeggen? Heerenveen telt^niet minder dan 8 raadhuizen, dank zij de eigenaardige indeeling der gemeenten. Op het oogenblik is een actie gaande om het dorp tot een zelfstandige gemeente te maken. Hongerige gasten. Hier eindigde, dien eersten dag, onze tocht in hötel Vernimmen. Want het is allemaal goed en wel om door Friesland te rijden, maar zoowel onze „chauffeurs" de heeren auto-eigenaars noemden zich bij voorkeur zoo, dien dag als wü, za gen met smachtende blikken naar de keu rig aangerichte tafel, waar ons de maal tijd wachtte, aangeboden door de V.V.V. van Heerenveen. Hartelijk werd er gelachen als de Hol lander uit het in het Friesch opgestelde menu niet goed wijs werd. Wat een „Itensmiel" is. pch dat snap je gauw ge noeg als zoo'n kaart bij je bord ligt, maar slechts vermoeden kan men de beteekenis van het woord „Foarpriuwke" om van „Okse-plaesters", die heelemaal niets met pleisters te maken hebben, maar niet te spreken, Saamhoorigheid van Holland!, Friesland en Vlaanderen. Natuurlijk kwamen hier de tongen eerst voor goed los; Leeuwardens burgemees ter roemde er de samenwerking tusschen de verschillende V.V.V.'s in Friesland; burgemeester Falkena van Schoterland, waaronder Heerenveen behoort, wees in een geestige speech op de beteekenis van den afsluitdijk voor Friesland, dat erdoor uit zijn isolement is geraakt. Friesland is arm, zoo zeide hij. De welvaart, die wij zien, is slechts schün, en het toerisme kan daarin verbetering brengen. Verschil lende journalisten voerden er het woord; namens de Ned. Reisvereeniging gaf de heef De Leve de verzekering, dat de N.R.V. het bezoek aan Friesland met kracht zal bevorderen. De heer Primo („Opr. Haarl. Crt.") wees als geboren Vla ming op de noodzakelijkheid van samen werking, niet alleen tusschen Friesland en het overig deel van Nederland, maar ook tusschen Vlamingen en Nederlan ders, en herinnerde aan Vlaanderens-. grootsten dichter, Guido Gezelle, die in nauwe relaties stond met Friesland. Het was merkwaardig zoo goed als de Friezen den „Vlaamschen Leeuw" kenden, be ter dan de niet-Friezen het Friesche volkslied, dat traditioneel den maaltijd opende. In een slotartikel vertellen wii u van den tweeden dag. DE HEER SAM VLESSING OVERLEDEN. Te IJmuiden is Dinsdag in den ouder dom van 59 jaar overleden de oud- Texelaar, de heer S. Vlessing Phz.j De heer Vlessing was een bekend mu sicus, was jurylid bij vele concoursen, directeur van verschillende muziekveree- nigingen en componeerde verschillende uitstekende muziekstukken. Een riemvisch. Te Findhorn is een „zeemonster" gevan gen van ongeveer 4 M. lengte en van zil vergrijze kleur. Het beest was bij het vallen van het water in een poel achter gelaten, waar een zalmvissener het trachtte te vangen. Het zwom toen uit zichzelf naar het droge. Sir Alexander Gordon Cunning uit Altre heeft het beest gedetermineerd als een riemvisch, behoorende tot de familie der lintvissclien. De riemvisch behoort tot de familie der trachypteriden en wel tot het geslacht regalecus. De visch komt voor in den In- dischen Oceaan, maar ook in de Middel- landsche Zee en den Atlantischen Oceaan, doch was tot dusver alleen in warme stre ken aangetroffen. Daar de trachypteriden tot de diepzeevisschen belmoren, is er wei nig omtrent hun levensgewoonten bekend. De regalecus wordt ook wel haringkoning genoemd, uit de naar het schijnt on juiste veronderstelling, dat zü de ha ringscholen zou volgen. Den naam riem visch dankt zij aan den eigenaardigen vorm van haar buikvinnen, die aan het einde verbreed zfln en daardoor op roei riemen gelijken. Daar de beenderen van de lintvisschen zeer poreus, bros en licht zijn, zyn zij tot allerlei slachachtige bewe gingen in staat. Bovendien worden zjj vry lang en zyn zij heel smal. Het is dan ook niet onmogelük, dat sommige zee- slangverhalen op het zien van lintvisschen berusten. Het is overigens wel merkwaar dige dat een diepzeevisch aan de opper vlakte komt en daar zelfs het leven be houdt. Anny Mollison-Johnsons record met 41/2 dag geslagen. Jean Batten, de 24-jarige Nieuw-Zee- landsche vliegster, is te Port Darwin (Australië) aangekomen. Zij heeft hier mee het record van de Engelsche vliegster Anny MollisonJohnson, die voor haar vlucht EngelandAustralië 19j^ dag noodig had, met vier en een halven dag geslagen. Eindelijk heeft de volhardende Jean dus haar doel bereikt en het oude record, dat al van 1930 dateert, verbeterd. Zij heeft haar eerste poging verleden jaar ondernomen en bracht het toen tot Ka- rachi, waar haar motor het opgaf, zoodat zij haar kans verspeelde. Eerst had zij een noodlanding gedaan 60 K.M. voor Karachi, bij een tweede noodlanding vlak bij de stad, beschadigde zij haar toestel en liep zelf eenige, betrekkelijk geringe verwondingen op. Dit jaar ondernam zij de vlucht opnieuw in April. Zij moest toen te Rome een noodlanding onderne men bij het draadlooze station tegenover den St. Paul buiten de muren. Daarbij beschadigde zij haar toestel, liep een wond op aan haar onderlip en verspeelde haar kleeren. Daar haar vliegtuig niet tijdig hersteld kon zijn, keerde zij naar Engeland terug om het ten derde male te probeeren. Het scheepsrecht blijkt ook in dit geval te geledn. Nu is zij geslaagd. Het is voor een jonge vrouw onge twijfeld een ferme verrichting, in haar eentje in vijftien dagen van Engeland naar Australië te vliegen, schrijft de Nw. Rott. Crt., maar wij mogen er toch de oogen niet voor sluiten, dat de mannen het reeds in heel wat korter tijd gedaan hebben. Kingsford Smith, ook alleen, deed het verleden jaar in iets minder dan de helft van Jean's tijd, n.1. 7 dagen 4 uur en 47 minuten. Ulm en zijn metge zellen hadden slechts 6 dagen 17 uur en 56 minuten noodig, maar dat is niet met een solovlucht te vergelijken. In dat op zicht is Kingsford Smith prestatie slechts overtroffen door Willy Post, die binnen acht dagen een reis om de wereld maak te, zij het ook niet langs den grootsten cirkel, maar toch over een afstand Enge landAustralië. Het merkwaardigste in mej. Battens verrichting is voor ons de volharding, die zij aan den dag heeft ge legd, door, ondanks de tegenslagen van verleden jaar en dit jaar, den moed niet te laten zakken en het niet op te geven voor zij haar doel bereikt had. VLIEGTUIG GEVALLEN. Drie dooden. Nabü Inglewood in Calefornië is een vliegtuig gevallen, dat onmiddellijk daar na in vlammen opging. Twee mannen en een vrouw kwamen in de vlammen om. Deelneming van de K.L.M. met vier vliegtuigen. Reuter meldt uit Londen Drie vertegenwoordigers van de K.L.M. zijn gister (Woensdag) naar Londen ge vlogen om aan de Kon. Britsche Aero- club de bewijzen van deelneming aan den luchtrace Londen—Melbourne te overhandigen. In den snelheidswedstrijd zal de K.L.M. deelnemen met een vliegtuig, vervaardigd door de Douglas Aircraft Comp (Cali- fornië), dat door den vlieger Parmentier zal worden bestuurd. In den handicapwedstrijd zal de K.L.M. uitkomen met drie Fokker-vliegtuigen, bestuurd resp. door de vliegers Smyr- noff, Frins en Moll. Het Nederlandsch elftal is vertrokken! Is zelfs al gearriveerd in het land, dat de wereld, voetbalkampioenschappen organiseert. Acht tien vertegenwoordigende landen bereiden zich ernstig voor.... op een wijze zooals nog nooit gebeurd is. Men concentreert en oefent de laatste dagen, om toch maar zoo fit mogelijk ir het strijdperk te komen. Een enkel land slechts is niet zoo heel serieus, b.v. België, dat kennelijk heelemaal geen rekening met de mogelijkheid houdt, dat de eerste ronde over leefd zal worden. En terecht.... we kunnen de Belgen niet veel kans geven tegen Duitsch- land, dat sterk isen zich sterk voelt! De Duitsche pers toch is de eenige, die de eigen spelers favoriet noemt voor den wereldtitel! Een boute bewering en in de practijk zal het wel anders uitkomen. In ieder geval zullen zij echter de eerste ronde wel overleven, iets wat vanNederland maar niet zonder meer ge zegd kan worden. In de eerste plaats is het voor onze ploeg van belang, of de linksbuiten plaats door Mijnders bezet zal worden. Eerst vlak voor den wedstrijd zal de dokter beslis sen, of hij spelen zal. Tntusschen moet v. Nel len zich gereed houden, daar het zeer goed mogelijk is, dat hij naar Milaan geroepen wordt. Maar ook van den DHC-er is het mee spelen niet zeker, daar zijn vader ernstig ziek is. Spelen Mijnders en van Nellen beiden niet, dan zal waarschijnlijk Graafland (HBS) links buiten spelen. In dat geval is het zeker, dat de Oranje-voorhoede wederom geducht ge handicapt is. Verder moet afgewacht worden, of v. d. Meulen wel de oude zal zijn, maar Gejus is wel zoo verstandig, dat hij zich terugtrekt als hij zich op het laatste oogen- bl'k toch niet 100 capabel voelt. De Zwit sers zullen ongeacht de berichten, gepubli ceerd de laatste weken met hun sterkste formatie komen, dus met Sèchehaye in het doel. In Zwitsrland zelf acht men de moge lijkheid van een zege op Holland zeer groot. Vele supporters van beide landen zullen in het stadion te Milaan aanwezig zijn, vooral Zwitsers natuurlijk, daar Milaan slechtst een paar uur sporen van het centrum van hun land verwijderd Egt. Hun aantal wordt getaxeerd op ongeveer 15.000! Ook onze landgenooten zullen echter over gebrek aan aanmoedigingen niet te klagen hebben, daar naar schatting 5000 Nederlanders in Milaan zullen zijn! Toch blijft het een niet te onderschatten nadeel voor onze jongens, dat onder zoo'n geweldige Zwitsersche supporters-meerderheid gespeeld moet worden. Als grensrechters zullen fungeeren de hee ren Beranek (Oostenrijk) en Bonivento (Italië). H.R.C.—O.S.V. Tn de Sportkroniek lezen we, dat Zondag a s. de beslissende match gespeeld zal worden tusschen HRC en OSV op het Tuindorp terrein. DE NEDERLAAGWEDSTRIJDEN VAN DE MARINE SPORTVEREENIGING ZEEMACHT. Ten bate van het Dorus Rijkers Fonds en het M.S.F. Evenals de vorige jaren worden er ook dit jaar wederom nederlaagwedstrijden gehouden voor hoogergenoemde fondsen. De wedstrijden worden gespeeld op het terrein Ankerpark. Zeemacht zal voor deze wedstrijden zoo sterk mogelijk uitkomen en heeft dit jaar voor het eerst geen selers opgesteld die in Heldersche vereenigingen spelen, dit in verband met het neutrale karak ter van deze wedstrijden. Wij hopen dat deze wedstrijden weer de groote belangstelling zullen hebben, welke zij in verband met het mooie doel zeer zeker verdienen. De leiding van deze wedstrijden is in han den van de Scheidsrechtersvereeniging, welke spontaan haar medewerking verleende. Hier volgen de data en de vereenigingen waartegen gespeeld zal worden, eventueele wijzigingen voorbehouden. Maandag 28 Mei Helder 4; Vrijdag 1 Juni Wieringerwaard 1; Maandag 4 Juni HRC 4; Vrijdag 8 Juni Succes 2; Dinsdag 12 Juni Pet ten 1; Vrijdag 15 Juni JVC 1; Maandag t8 Juni Helder 3; Vrijdag 22 Juni Heldersche Boys Maandag 25 Juni HRC 3; Vrijdag 29 Juni Wa tervogels 1. ZEEMACHT—HELDER-COMB. De gisteravond op het Ankerpark gespeelde wedstrijd tusschen een sterk Zeemacht en een door 3 spelers van het eerste versterkt Helder 2 en 3, eindigde na spannenden strijd in een 33 gelijk spel. GYMNASTIEK. DE JAARLÏJKSCHE ADSPIRANTEN- WEDSTRIJDEN VAN DE GYMNASTIEK- EN EXERCITIE-VEREENIGING „PRO PATRIA". Zooals ieder jaar heeft bovengenoemde ver- eeniging ook deze maand weer gymnastiek- wedstrijden georganiseefd voor haar adspiran- ten-afdeelingen. Vier avonden hebben de jongens en meisjes elkaar op vreedzame wijze bekampt, wie het beste was bij de toestellen of het vlugst bij het blokjesrapen of klimmen in de touwen. Vooral bij de jongste afdeelingen was het be zoek van ouders en belangstellenden groot en met aandacht werden de oefeningen, die de directeur, de heer van Hooydonck had voor geschreven, gevolgd. Na afloop der wedstrijden werden door den voorzitter de diploma's aan de prijswinnaars overhandigd, nadat hij vooraf den directeur had bedankt voor het vele werk, dat deze zich getroost had om deze wedstrijden, te doen slagen, waarmee de adspirantert instemden, door een driewerf hoera op hun directeur uit te brengen. De winnaars van een eerste diplo ma kregen nog als extra prijs een boek; terwijl de volledige uitslag is als volgt: Meisjesklasse A, max. 30 pnt. ie dipl. N. Kiljan 242/3 pnt.; 2e dipl. M. Bakker 24 pnt.; 3e dipl. ,M. Meyer 23 z/A pnt.; 4e dipl. G. Geus 23 pnt.; se dipl. C. Slikker 222/3 pnt.; 6e dipl. D. de Groot 21 1/3 pnt.; re dipl. M. Oepts 21 pnt.; 8e dipl. J. Slooten 202/3 pnt.; 9e dipl. J. Noors 201/3 pnt.; 9e dipl. F. van Engel 201/3 pnt.; 10e dipl. A. Boon 20 pnt.; 10e dipl. J. de Boer 20. prrt. Jongensklasse A. max. 40 pnt. ie dipl. J. Rombout 342/3 pnt.; 2e dipl. P. Nijhof 322/3 pnt.; 3e dipl. J. Dito 30 pnt.; 4e dipl. J. Helder 27 2/3 pnt.: Se dipl. T. Tie. lemans 27 pnt. Meisjesklasse B. max. 40 pnt. ie dipl. H. Schoeffel en-berger 321/3 pnt.; 2e dipl. M. Forrer 302/3 pnt.; 3e dipl. A. G. Boerdijk 292/3 pnt.; 4e dipl. I,. Verhage 282/3 pnt.: 5e dipl. A. Thijssen 28 pnt.; 5e dipl. A. Slikker 28 pnt. Jongensklasse B, max. 40 pnt. re dipl. J. Kiljan 301/3 pnt.; 2e2 dipl. H. Kiljan 27 2/3 pnt.; 3e dipl. J. Zegel 27 1/3 pnt.; 4e dipl. J. Slikker 27 pnt.; 5e dipl. J. Zijlmans 25 2/3 pnt.; 5e dipl. W. Robert 25 2/3 pnt. POSTDUIVENSPORT. POSTDUIVENVER. „VICTORIA". Zondag 20 Mei hield onze vereenlging haar 5de wedvlucht vanaf Compiègne, afstand 417 km. Los te 8.10 uur met Westelijken wind. In concours 152 duiven. Prijzen werden behaald: Tj. de Wit 1, 2, 3, 8. 19, 21, 24; Maas 4, 6, 22, 23; Dienaar 5, 12, 15Bunck 7, 13; Buis 9, 17; Brian 10, 14, 20; J. Kramer 12, 18; Giesen, 16, 25. De eerste duif werd geconstateerd om 1.27 uur, de 25ste om 1,46 uur, zoodat het concours een vlot verloop had. Tj. de Wit had met eerstaangetoonden den eersten prijs benevens het servies. Donderdag a.s. van 6.307.30 uur inkorven voor Corbeil. EEN STEUR AANGEVOERD. Hedenmorgen werd door de H. 95, schipper v. d. Heide, een steur aange voerd, welke het respectabele gewicht van 85 kg heeft. Dit is een groote zeldzaamheid, daar steuren in de Noordzee niet voorkomen (Zwarte Zee!). De visch werd verkocht voor 82.50. (Niet officieel) 5de klasse, 6de lijst Trekking van Woensdag 23 Mei 1934 Hooge rrijzen 10.000.— 13421 5.0002617 1.000.— 403„ 7655 7711 8159 13206 17641 400.— f45 3841 4826 9047 9162 13213 2007354 9730 14109 17368 100.— 1024 5831 9049 12558 Prijzen van 70 274 279 288 325 327 438 481 483 625 795 859 931 1100 1122 1205 1317 1321 1364 1426 1520 1585 1600 1683 1714 1790 1875 2064 2191 2280 2396 2452 2590 2599 2611 2744 2755 2797 3210 3399 3434 3775 3945 4085 4188 4193 4501 4506 4550 4586 4588 4621 4623 4645 4666 *4709 4190 4829 5064 5085 5353 5765 5862 5947 5948 6081 6112 6143 6156 6159 6163 6353 6450 6521 6729 6906 6977 7115 7167 7323 7336 7350 7385 7551 7639 7687 7753 7921 8047 8209 8218 8297 8376 8439 8446 8461 8569 8596 8775 8890 9006 9223 9296 9427 9523 9591 9600 9653 9671 9706 9738 9939 9943 10004 10153 10312 10441 10491 10508 10609 10644 10879 10905 10975 10993 11013 11093 11099 11191 11249 11425 11485 1*Ö9C 11740 11764 11812 11816 11941 12061 12329 12378 12383 12512 12550 12539 12586 12642 12803 12826 12999 13026 13054 13079 13134 13151 13181 13216 13234 13444 13493 13580 13597 13706 13864 14060 14133 14168 14489 14705 15053 15122 15197 15274 15364 15423 15527 155a2 15584 15596 15641 15938 16110 16135 16154 16299 16303 16526 1054 1734 16850 16354 16867 16902 16938 17105 17180 *265 17313 17333 17496 17522 17545 17688 17848 17976 18137 18169 18187 18211 18231 18314 18351 18483 1851C 18786 18795 18841 19036 19108 19131 19135 19279 19283 19338 19467 19509 39532 19689 19747 WH 19859 19872 19959 20121 20 "5 "1582 20639 28 63 \id .1 24. 254 296 383 3ov 372 38. 421 424 475 509 529 550 587 60t 612 715 751 762 77C 814 876 878 899 915 9.1.6 973 977 1043 1059 1088 1136 1190 1191 1209 1234 1267 1277 1314 1378 1388 1439 1475 1478 1489 1512 1558 1567 1591 1601 1647 1693 1770 1808 182b 1846 1858 1922 1955 1956 1959 1976 1985 2005 2016 2077 2104 2128 2190 2244 2276 2305 2308 2328 2394 240 2402 2488 2531 2580 2582 2607 2673 2727 2783 2854 2867 2880 2890 295- 2979 3048 3097 3122 3421 3446 3458 3545 3550 3617 3821 3632 3749 3730 3877 3906 3910 3913 4007 4096 4149 4169 4214 4220 4230 4250 4299 4336 4371 4397 4402 '417 4481 4498 4531 4535 4545 4573 4592 4593 462c 4736 4880 4888 5029 5033 5036 109" 5167 5174 5199 5248 5255 5262 5281 J282 5385 5418 5449 5458 5503 5506 5510 5544 5569 5579 5673 5674 5700 5710 5781 o85£ 5897 5917 5984 6015 6022 6042 6100 6118 6119 6121 6126 6139 6142 6168 6182 6231 6240 6249 6287 6417 6472 6501 6510 6584 6598 6616 6712 6750 6770 6774 6816 6853 6870 6883 7016 7082 7086 7096 7111 7i42 7145 7206 .219 7242 7265 7319 7377 7428 7430 7456 7527 7530 7537 7562 7586 7626 7638 7658 7670 7682 7729 7742 7814 7820 7914 7966 7976 8011 8103 8107 8172 8235 8240 8246 8277 8291 8304 8322 8346 3382 8383 8384 8386 8387 839e 8414 8496 8499 8549 8563 8585 8616 8698 8717 8745 8803 8878 8887 8888 8934 9077 9080 9084 9143 9145 9237 9255 9352 94S0 9506 9537 354C 9552 9554 9556 9571 9579 9631 9647 9655 9664 9685 9700 9728 9756 9766 9809 9910 9921 9924 9950 9954 9958 9987 10033 10034 10114 10161 10181 10192 10197 10202 10204 10218 10235 10251 10274 10282 10305 10307 10338 10341 10'S5 1 '"'IS 10409 10415 1043? 10494 10505 10563 105 3 105 5 W 4 10645 10638 10696 10702 1079S 10o— "Aglu lOo.d T0&.. 10884 10887 10901 10957 10962 10979 11042 11044 11037 110t'< 11096 11108 11151 11201 Ï1217 11226 11227 11233 11247 11327 11330 11347 11355 11359 11386 1133. 11417 11439 11450 11457 11464 11487 11503 11536 11588 11629 11694 11699 11719 11729 11780 11799 11830 11851 11887 11901 11991 12002 12067 12141 12165 12172 12221 12278 12327 12390 12417 12418 12422 12440 12446 12474 12510 12529 12534 12570 12577 12639 12687 12752 12767 12771 12779 128.6 12853 12862 12871 13007 13030 13066 13093 13102 13119 13190 13265 13283 13303 13320 13371 13403 13449 13472 13616 13620 13704 13705 13730 13731 13744 13849 13878 13886 13887 13897 13907 13929 13833 13940 13942 13943 13955 13979 14062 14074 14083 14116 14129 14130 14132 14189 14206 14252 14258 14260 14263 14279 14350 14356 14363 14376 14380 14396 14415 14452 14462 14590 14597 14615 14704 14751 14771 14810 14832 14859 14887 14931 14957 15063 15151 15201 15220 15266 15319 15375 15400 15456 15462 15545 15562 15582 15600 15601 15637 15640 15650 15659 15661 15669 15673 15714 15715 15729 15890 15925 15940 15958 16033 16064 16094 16103 16120 16153 16172 16302 16348 16390 16406 16407 16457 16513 16546 16577 16611 16630 16633 16647 16686 16733 16750 16781 16811 1683b 16865 16870 16909 16966 17005 17043 17049 17152 17162 17234 17267 17271 17284 17301 17323 17355 17392 17406 17408 17427 17432 17507 17531 17540 17609 17647 17700 17720 17755 17767 17774 17809 17835 17851 17901 17912 17967 18004 18009 18053 18092 18139 18142 18158 18179 18203 18229 18237 18246 18260 1835' 18405 18424 18458 18554 18577 18627 18628 1864: 18711 18744 18787 18793 18801 18819 18833 18863 18898 18929 18933 18982 19003 19007 19029 19068 19103 19124 19142 19144 19147 19162 19214 19218 19222 19266 19366 19397 19400 19416 19428 19430 19431 19433 19466 19512 19538 19596 19610 19614 19625 19637 19680 19S95 19723 19732 19821 1933 19875 19890 19956 19976 19985 20015 20045 20066 20113 20117 20123 20149 20167 20185 20224 20298 20327 20349 20356 20408 20411 20417 20418 20463 20494 20626 20634 20643 20707 20716 20721 20833 20842 20846 20909 20913 20980 van Den Helder Van 22 en 23 Mei. ONDERTROUWD; J. B. M. Logt u. Otterspoor; C. Wittebol en G. Grin; T. Schendelaar en T. Hesters; J. Kwast eil H. H. P. Serano; A. Hoornsman en M. C. Duit; C. J. Vrijvogel en C .S. Dunk; J. F. J. Visser en C. H. Duyvelshoff; H. de Paauw en E. E. Nicholsen; J. Wynands en J. A. Weü. GETROUWD: Th. J. Nieuwland en K. Kwast; F. C. Geus en T. Ruiten. BEVALLEN: C. Kelder—Sehilthuizen, d.; P. GlasWyker, d.; M. C. Lucas v. d. Pol, z. 22 Mei. Aangebracht door haringvisschcrs: .84 tal haring p. t. 0.470.22 42 tal geep p. t. 14.009.00 181 kg ansjovis Qff P- kg 0.13 23 Mei. Aangebracht door korders: Tongen p. kg 0.850.62 Tarbot p. kg 0.95 Schol I p. k. 8.00 Schol II p. k. 5.003-50 Scharren p. k. 1.751.50 Aangebracht door haringvisschcrs: ;So tal haring p. t. 0.500.15 35 tal geep p. t. 13.50—8.00 200 kg ansjovis p. kg 0.140.11 De Hindelopers tusschen de journalisten. Achter de tafel de burgemeesters van Leeuwarden deukhoeden Bolsward (gri)ze baard. Aan tafel 0. a. de heeren Rochat („Utr. Dagbladen Meerum Terwogt (,JN. Rott. Crt.").

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 7