SPROETENVERDELGER, De Juiste tijd SIEGERS HERMAN NYPELS' Kleedingmagazijnen. Julianadorp Breezand, Anna Paulowna. Wienngen. HERMAN NYPELS' Schagen. HERMAN NYPELS' Kleedingmagazijnen. Texel. HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 2 JUNI 1934. Kledingmagazijnen. Een coulante bediening, een rustig koopen, vooral in ArrondissementS' rechtbank te Alkmaar. II De goede stoffen, de degelijke binnenbewerking, de werkelijke zekerheid v „alles best", alléén in Friesland biedt nog meer. Hiermede zijn wij aan het eind geko men van ons reisverhaal, dat tot doel had de aandacht te vestigen op een provincie, die nog te veel onbekend is bil een groot deel Nederlanders en die toch zoo heel veel moois heeft aan te bieden. En nu hebben wij nog slechts een deel van Fries land gezien; binnen het schikbare tijds bestek kon de tocht niet worden uitge breid, zelfs heeft men de aanvankelijke route al moeten wijzigen, daar zij te groot bleek te zijn om in twee dagen te kunnen worden afgewerkt. Intusschen zal, hopen wij, de lezer gezien hebben, dat een deel neming aan den 11- en 30-tocht zeker de moeite loont, te meer, waar men geheel vrii is gelaten in de wijze waarop men dien tocht wil volbrengen. Nogmaals dee- len wij hier mede, dat Deelnemersboekjes tegen betaling van ƒ1.per persoon kunnen worden aangevraagd bij de Prov. Ver. v. Vreemdelingenverkeer, Stations plein, Leeuwarden, waar tevens ook alle inlichtingen worden verstrekt.. En nu allen ©p zijn elfendertigst naar Friesland! Een rectificatie. Men heeft ons attent gemaakt op een onjuistheid in het eerste gedeelte van deze beschrijving. Franeker en Sneek zijn na- melijk zelfstandige gemeenten; zij belmo ren tot de elf steden. Maar tevens zijn het de hoofdplaatsen ook van andere gemeen ten, n.1. Franeker van Franekeradeel, Sneek van Wymbritseradeel. Wie dus Franeker en Sneek hezoekt, moet er om denken, dat hij ook, naast het eigen ge meente-stempel, daar de stempels van beide plattelandsgemeenten verovert. PREDIK BEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10.30 u., Ds. M. v. Wichen Zendingsgebouw „Dc Ster der Hope". 's Avonds 7.30 u., de heer R. G. Franck van Wieringen. Dinsdag 5 Juni,.'sav. 8 uur, Ds. de Zeeuw, van Echten (Fr.) VEERTIG-JARIG JUBILEUM VAN „MEESTER" DE VRIES. Al. kon dan de jubilaris, na van 1 Juni 1894,tot 1 Juni 1934, dag in dag uit voor de klas te hebben gestaan, zelf niet begrijpen- dat al die dagen toch werkelijk samen den langen tijd van 40 jaren maken, al vond hij het zoo lang vervullen van z'n taak op zichzelf geen verdienste, omdat „het zoo maar vanzelf ging", en al meen de hij, dat daar geen ophef van gemaakt mocht worden, omdat het, zooals hij op een der speeches, die op z'n jubileumdag tot hem gericht werden, antwoordde toch je plicht is, je plicht te doen, er waren anderen, die het laatste niet wilden be- twisten, maar over een en ander toch nog wel een beetje anders dachten ook. Zoo hadden dan de weinigen, die van het feit op de hoogte waren, dat de heer B. de Vries, hoofd van school II, op 1 Juni 1934 veertig jaar bij het onderwijs was, z'n wensch geëerbiedigd en daar geen rucht baarheid aan gegeven, maar zoo 'n dag heelemaal ongemerkt voorbij laten gaan, daar - nee - daar kreeg „meester" toch z'n zin niet in. Heel op 't laatst kreeg de jeugd er toch nog het neusje van en één, twee, drie was de klas versierd en kwa men er cadeaux en bloemen van de leer lingen en oud-leerlingen. Er werd een prachtige bloemenmand aangeboden door het gemeentebestuur en een door het tegenwoordige en oud-per- soneel van de schoei, En er werd natuur- lijk Mi bet aanbieden van dat alles ge speecht en in de hulde werd ook Mevrouw De Vries betrokken, zeer tot genoegen van den jubilaris, omdat zii toch mogelijk maakte, dat hij zich ten volle aan z'n taak kon wijden. We zullen die speeches niet herhalen en hem daarmee nog eens in het zonnetje zetten, maar wel willen we naar aanleiding daarvan opmerken, dat, al mag dan voor ieder de mooiste en beste voldoening gelegen zijn in het weten z'n plicht gedaan te hebben, voor waardeering van anderen, wanneer die geen phrase is, is elk en bleék ook de heer De Vries ge voelig. Waarom zou het z'n schoolmees- tershart ook niet goed mogen doen, wan neer het hoofd der gemeente, Burgemees ter Lovink, vergezeld van de wethouders Keuris en Lubbert en den gemeente secretaris, den heer Keijzer, zelf het hul deblijk van de gemeente komt aanbieden en in z'n van veel waardeering getuigen de toespraak o. a. opmerkte, dat school II niet alleen Mi het gemeentebestuur, maar ook bii het rykstoezicht zeer goed staat aangeschreven. Hij mocht dan in beschei denheid antwoorden, dat het onderwijs geven gemakkelijk wordt gemaakt door het ruime standpunt, dat het gemeente bestuur en B. en W. in het bijzonder te genover het onderwijs innemen, wii be hoeven zoo'n ouden schoolvos (oud dan in dienstjaren) er toch niet aan te herin neren, dat het beschikken over goede leermiddelen wel een belangrijke, maar toch niet de voornaamste voorwaarde is voor goed onderwijs. We zullen dus, ook ter wille van den zetter, die zoo weinig tijd voor het plaat sen heeft, niet meer vertellen van wat er allemaal gezegd en gewenseht is. We ver melden alleen nog, dat de heer A. Kramer, thans hoofd van een opleidingsschool in Den Helder, z'n felicitatie persoonlijk kwam brengen aan hem, die, als oudere, vaak z'n vraagbaak was, toen hij zelf pas in A. P. tot hoofd was benoemd; ook de collega's G. 't Hart en S. F. van Diik van school I en school III kwamen; bloem stukken, felicitaties enz. van vele andoren. teveel om allemaal op te noemen, werden gezonden, de kinderen werden getracteerd en 's avonds bracht „Coneordia", de mu- ziekvereeniging, waarvan de heer De Vries voorzitter is, een serenade en zoo werd, we zijn er van overtuigd, deze dag voor hem, die zoo weinig zin in jubileeren had, toch zeker een van de onvergetelijk- ste van z'n leven. WAARSCHUWING. De colporteurs met boeken en blaadjes, waarvoor we een vorig jaar ook reeds waarschuwden, die zoo onbeschaamd zijn vooraf naar het geloof te vragen van den geen, ien zjj met een bezoek „vereeren" en al naar het antwoord uitvalt trachten het een of ander drukwerk aan te praten, wa ren hier gister weer op pad. Naar hun be wering zou een deel van de opbrengst ten bate van een of ander goed doel komen, maar daar dat deel wel zeer klein is of misschien alleen maar in de verbeelding der heeren bestaat, was er voor de politie aanleiding hen te waarschuwen, dat zij bij voortgang met colporteeren voor het hoofd der politie geleid zouden worden. Zij zijn toen maar weer met stille trom vertrokken. PREDIKBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) s Morgens 10 uur en n.m. 3.30 uur, de heer P. Boon. De muziekvereeniging „Coneordia" zal a.s. Maandagavond een rondgang door Breezand maken, waarbij gecollecteerd zal worden ten bate van de kas der be- waarsehoolvereeniging. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 u., Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 en 's middags2.30 uur, Ds. S. U. Zuidema. De heer J. van Balen Blanken behaalde in den Westelijken Ford-toer den derden prijs. GEMEENTERAAD WIERINGEN. Vergadering van Donderdagmiddag. Afwezig de heer Lub. Voorzitter: Burgemeester Kolff. Secretaris: de heer O. F. van Duin. De Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Mededeelingen en ingekomen stukken. Ingekomen zijn verschillende stukken en verslagen, welke voor kennisgeving worden aangenomen. Aan G. Wiegman Lz., die ontheffing vraagt van hondenbelasting, wordt dit niet verleend, daar zijn verzoek voor het einde van 1933 had moeten zijn ingediend. Verder is van den gemeentearts R. J. de Groot een verzoek ingekomen om medewerking te verleene i tot den aanleg van centrale verwarming in zijn dienst woning, in dier voege, dat de installatie door hemzelf wordt betaald en bij even tueel vertrek door de gemeente wordt overgenomen voor een bedrag, door een 3 tal personen te bepalen. B. en W. adviseeren gunstig, doch met voorbehoud, dat de gemeente nimmer meer dan f 500.— betaalt. Wordt goedgevonden. Ten slotte zijn nog ingekomen ver zoeken van S. Halfweeg en N. de Haan Jz. strekkende tot wijziging van de wijk- verordening ingevolge de Drankwet in dier voege, dat zij in de gelegenheid worden gesteld een verlof A. voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank te bekomen, respectievelijk voor een pavil joen naast het voetbalterrein der vereeni- ging »Succes« en voor een in aanbouw zijnd café aan den Slingerweg. B. en W. adviseeren afwijzend. Na eenige bespreking, waaraan de heeren Boersen, Bosker, Oden en P. Kooij deelnemen, wordt het advies van B. en W. met de stemmen van de beide wethouders vóór, verworpen en de gevraagde wijzi ging van de verordening goedgekeurd. Besloten wordt voor het muziekcon cours der vereeniging »Harmonie« een krans beschikbaar te stellen. Een verzoek van M. Lont en eenige andere bewoners van de Nieuwstraat en omgeving om maatregelen te nemen tot verplaatsing vgn bet woonwagenkamp achter Hippolytushoef, wordt om prae- advies gesteld in handen van B. en W. Wijziging algemeene politieverordening. Op verzoek van Ged. Staten worden in de in een vorige vergadering vastge stelde verordening tot wijziging der alge meene politieverordening een paar admi nistratieve wijzigingen aangebracht. Het betreft het sluitingsuur der café's gedu rende den zomertijd. Ontheffing reinigingsrechten. Ontheffing wordt verleend aan N. A. Moeliker, J. Koorn Nz. en wed. K. Kuit. Afgewezen worden verzoeken vanJ. Gielis, Jn. Metselaar Nz., C. Koore Vz., J. Wit en N. Kuiper, terwijl een verzoek van wed. C. van Schoor! voor kennis geving wordt aangenomen. Rekeningen Gezondheidscommissie. Aangeboden worden de rekeningen der voormalige Gezondheidscommissie te Schagen over 1933 en het le kwartaal van 1934, welke stukken tevens de eind afrekening vormen, daar de commissie ingevolge de wet van 14 December 1933, Stbl. 687, is opgeheven. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten de rekening over 1933 goed te keuren in ontvangst op f 1739.03, in uit gaaf op f991.07, alzoometeen voordeelig saldo van f 747.96 en de rekening over het le kwartaal 1934 in ontvangst op f747.96, in uitgaaf op f 175.01, alzoo met een voordeelig saldo van f 572.95. Aankoop grond ter verbreeding Pompstee#. B. en W. stellen voor: a. van den heer O. J. Bosker aan te koopen ongeveer 91 c.A. van het perceel Kadaster Sectie C, no. 3752. zooals dit op het terrein is afgepaald, voor den prijs van f5.— per c.A.; b. aan te koopen van de erven J. Halfweeg ongeveer 5 c.A. van het per ceel Sectie C, no. 3751 en aan genoemde erven te verkoopen de 5 c.A., waarvoor de gemeente mede-eigenares is in bet perceel Sectie C, no. 3762, met bepaling, dat deze grondruiling zal geschieden zonder verrekening over en weer, een en ander onder voorwaarde, dat de overdrachtskosten voor rekening dei- gemeente komen en aan den heer Bosker worden gerestitueerd de kosten ad i 91.50, door hem gemaakt voor het dichten dep weggreppel en het leggen van een rio- leering. De aangekochte grondstrooken zijn te bestemmen tot openbaren weg. Goedgekeurd. Aanleg gedeelten rioleering. B. en W. stellen voor in de Belt ge deelten rioleering te laten aanleggen en wel een gedeelte lang 95 M. langs de Noordzijde en een gedeelte lang 140 M. langs de Zuidzijde. De kosten worden begroot op respectievelijk f290 en f385, voor welke bedragen crediet wordt ge vraagd. Tevens vragen B. en W. nog f 300 voor een stuk rioleering van de Belterlaan tot de noodslachtplaats. De heer P. Kooij wil de Belterlaaiii overnemen. Zal worden besproken. Het voorstei wordt goedgekeurd. Herstelling torendak te Westerland. De dakbedekking van den toren te Westerland moet noodzakelijk worden vernieuwd. Bovendien zullen de kapbin- ten met gordingen en het dakbeschot, een algeheele vernieuwing dienen te onder gaan. De kosten van deze voorzieningen worden, met inbegrip van steigerwerk, geraamd op f 700.—. In plaats van het weinig duurzame asphaltpapier zal als bedekking worden toegepast een soort rubbervilt of dakleer. De opzichter heeft ook nog voorgesteld om de torenmuren 70 cm. te verhoogen, waardoor ten opzichte van het geheel een verfraaiing zou worden verkregen. De meerdere onkosten daarvan, waarvan de uitvoering tevens in het belang zou zijn van een goede verandering van het nieuwe torendak en een versterking daarvan zou beteekenen, bedragen f 250.—, B. en W. stellen echter voor alleen de eerstgenoemde voorzieningen te doen uitvoeren en daarvoor een crediet van f 700.te verstrekken. Wordt goedgekeurd. Aan- en verkoop van grond. De landmeter heeft gewezen op eenige vergissingen in het kadaster, welke bijt de opnietingen, welke hij den laatsten, tijd gedaan heeft, aan het licht zijn ge komen. In verband hiermede stellen B. en W. voor: a. aan J. Stadig Kz. te verkoopen 52 ca. van het schoolterrein te Den Oever- voor f 2.— per ca., vermeerderd met de kosten van overdracht en afhekking en onder voorwaarde, dat de kooper er ge noegen mede neemt, dat de thans in den grond aanwezige afvoerbuizen daar blij ven zonder dat daarvoor vergoeding kan worden gevraagd en dat deze buizen: eventueel kunnen en moeten worden, onderhouden of vernieuwd voor rekening en door de zorg van het daarmede belaste; lichaam b. te verkoopen aan Mw. Wed. D. Kleinj 3 ca. van het schoolterrein te Den Oever,; eveneens ad f2.— per ca. en vermeerderd: met kosten van overdracht; c. aan te koopen van het Heemraad schap Wieringen een gedeelte weg voor f 1.totaal, kosten van overdracht voor! gezamenlijke rekening,terwijl de gemeente j van het aan te koopen gedeelte weg! tevens het beheer en onderhoud over-i neemt d. van J. Hegeman Wz. aan te koopeni met bestemming tot weg 3 ca. van zijn! erf en te verkoopen 2 ca. van het perceel! A. 2866, met bepaling, dat deze grond-! ruiling geschiedt zonder verrekening over: en weer, terwijl de overdrachtskosten1 door de gemeente worden gedragen. Aangenomen. Verhuur oude school te Hippolytushoef. B. en W. stellen voor het oude school gebouw te Hippolytushoef onder ver schillende voorwaarden te verhuren aan de N.V. Handelsonderneming Edel en Thies te Hoorn tegen een huurprijs van f 250,— per jaar, welke firma die een grossierszaak in Koloniale waren drijft, het gebouw wenscht te bezigen als maga-1 zijn en opslagplaats. De heer P. Kooij wenscht ook nog op te doen nemen de bepaling, dat licht en water voor rekening van den huurder! komen. Zal worden opgenomen. Het voorstel wordt goedgekeurd. Schadevergoeding aan Heemraadschap en Polder wegens buitengewone onderhoudskosten aan hun wegen. Tijdens de uitvoering van de verbete ring van de hoofdwegen zijn deze wegen geruimen tijd afgesloten geweest voor het verkeer, zoodat dit omgelegd is moeten worden over den weg in de Elft en de wegen van den polder Waard- Nieuwland. Door het drukke verkeer is aan deze wegen, die daartegen niet be stand waren, veel schade toegebracht, zoodat de besturen van Heemraadschap en polder meenen aanspraak te kunnen maken op schadevergoeding. 15. en W. stellen voor, mede naar aan leiding van een rapport van den betrok ken hoofdingenieur hetbedragderschade- loosstelling te bepalen op f 3000,—, van welk bedrag het Rijk vermoedelijk zijn aandeel van 3 gedeelte aan de gemeente zal terugbetalen. Na eenige bespreking wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht, waarover de stemmen staken, zoodat in de volgende vergadering een beslissing zal worden genomen. Voor stemmen de heeren: Tijsen, Doves, Bosker, Bakker en Kaan. Afvloeiing personeel bij de Zeegras exploitatie. Sedert het vorige jaar zijn omtrent de situatie van het zeegras geen gunstiger mededeeiingen te doen. De vooruitzichten voor de toekomst zijn weinig bemoedi gend en het is wel zeker, dat dit jaar geen voorstel om zeegras te laten maaien zal kunnen worden gedaan, eenvoudig omdat er geen zeegras is. Tijd om te liquideeren vinden B. en W. het nog niet, doch zij achten het zaak het bedrijf op de minst kostbare wijze gaande te hou den, hetgeen kan geschieden, door het werk, dat er nog te doen valt aan één persoon op te dragen. Zij stellen daarom voor den administrateur nog niet te ont slaan, doch te handhaven op het gehal veerde salaris en wegens opheffing hun ner betrekking eervol ontslag te verlee- nen aan P. C. de Haan als kassier, B. Kat als tijdelijk keurmeester te Wieringen Zeg mij Uw naam - Mijn naam SPROETENBEZITTER, is en blijft: SPRUT0L. en W. Vlas Mz. als tijdelijk keurmeester te Texel; deze regeling te doen ingaan op 1 Juni 1934. B. en W. hopen ten zeer ste, dat het mogelijk zal zijn het volgend jaar voor te stellen de ontslagene weder in dienst te nemen. De heer Lont zegt, dat wel geliqui deerd kan worden. Voorzitter antwoordt, dat daaraan meer vast zit. Er is nog een kapitaal, dat beheerd moet worden, er loopen lee ningen, enz. De heer M. Kooij zegt, dat er niets meer van terecht komt. Deskundigen spreken van ziekte, doch volgens de Wie- ringer visschers dragen de Zuiderzee werken de schuld. Het voorstel wordt goedgekeurd. Commissie tot wering van schoolverzuim. Wegens het afloopen van den zittings- tijd van alle leden der commissie, moet opnieuw worden overgegaan tot samen stelling dezer commissie. Benoemd wor den de heeren: N. Kaan, Jn. Poel Az., C. Guldemeester, A. H. J. van 't Hof, G. van Steenbergen, N. J. Poel en N. H. Klomp, allen aftredend. Tot armvoogden worden benoemd de heeren S. Koorn Jz., aftr. en H.Smit (in de vacature S. Bakker, die wegens zijn leeftijd niet meer voor een herbenoeming in aanmerking wenschte te komen). Rondvraag. Besloten werd aan te gaan de regeling betreffende extra-hulp aan werkloozen; 1934. De heer M. K o o ij komt terug op de oorzaak van het verdwijnen van het zee gras. Dat is een buitengewone schade post voor de gemeente. Voorzitter antwoordt dat hier de algemeene meening is, dat de Zuiderzee werken het veroorzaakt hebben. Deskun digen van het rijk zeggen echter, dat het een ziekte is, die begonnen is in Amerika. Dat is jammer, want nu krijgen de wier- bereiders geen Zuiderzeesteun. Wij heb ben getracht de Regeering een ander standpunt te doen innemen. Ook is er een request weg van D.E T.V. Ook de heer Tijsen, Wethouder, be spreekt de zaak nog eens. Hierna sluiting. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Oosterland). 's Middags 2 uur, Ds. van Beek Na afloop stemming. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., H.Hoef) 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen Maandelijksche coll. Evangelisatie (Ned. Herv.Gem.Den Oever) 's Middags 4.30 u., de heer O. Deen. Doopsgcz. Gem. (Hippolytushoef) 's Morgens 10.30, Ds. H.W. Meihuizen Doapsgez. Gem. Westerland (Herv. Kerk) 's Avonds 7.30 u., Ds. H. W. Meihuizen Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef. 's Morgens 9.30 uur, Leesdienst. 's Middags 2.30 uur, Ds. van der Leer, van Texel. Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 en 's middags 5 uur, Ds. van der Leer, van Texel. OVERWERKVERGUNNING. Aan de firma A. Kraaiieveld Pzn. te Den Oever is ten behoeve der werkzaam heden van den wegenaanleg aldaar over- werkvergunning verleend tot en met 30 Juni a.s. KEURING VAN TREKHONDEN. De trekhondenkeuring zal dit jaar plaats hebben te Hippolytushoef op 5 en te Oosterland op 6 Juni a.s. EEN VERTREK. Men deelt ons mede, dat de heer C. Haremaker, candidaat notaris ten kantore van den heer Obreen alhier, met ingang van 11 Juni de gemeente verlaat, in ver band met zijn aanstelling als zoodanig te Waalwijk. De heer Haremaker was ruim 5 jaar alhier gevestigd, en slechts noode ziet men hem vertrekken. HET EIGEN WERK, OP EIGEN ATELIERS, MET EIGEN COUPEUR, alléén in LOOP DER BEVOLKING. over de maand Mei 1934. Ingekomen (14 m. en 17 vr.): A. Bosman uit Velsen; Mv. G. A. Bos man geb. Mulder uit Broek op Langen dijk; S. Veenstra en echtgen. uit Het Bildt; E. J. Dekker uit Wildervank; H. H. Dekkervan Essen uit Veendam; Jan en Luitje Zijnstra uit 't Zandt; G. Mulder geb. Veenstra uit Schagen; R. de Graaf uit Tietjerksteradeel; C. Jongert en echt- gen. uit Ilpendam; Geertje Tromp uit Zijpe; Mw. A. Dell uit Gheel (België); Mw. A. AkkermanWolda uit Gaaster- land; Mw. J. Bakkervan Ekerén; Simon de Wit uit Anna Paulowna; M. Hoogeste- ger en gezin uit Purmerend; G. Blom uit Zuilen; T. E. v. d. Laan geb. de Kok uit Wedde. Vertrokken (26 m. en 23 vr.) Mw. M. Bosboom naar Koedijk; Mw. M. Leijssenaar naar Hoogeveen; G. Wisman en gezin naar Alkmaar; J. Lassche en ge zin naar Emmen; E. Kuiper en gezin naar Vlagtwedde; F. en H. Dijkstra naar Bar- radeel; H. Molema en gezin naar Veen- dam; J. J. Capelle en gezin naar Ommen; L. A. van Wijk naar Zaandam; Mw. A. Henselmans geb. Boersen naar Noord- Seharwoude; M. Mulder naar Schager- brug; S. Feenstra en echtgen. naar Het Bildt; Jolis. Winkels en gezin naar 't Zandt; M. A. Janssen en gezin naar Medemblik; Mw. A. Dell naar Castricum; S. Groen en gezin naar Amsterdam; Mw. An. v. d. Mark naar Den Haag; Mw. H. J. Voerman naar Ermelo; Jn. Schoorl naar Schagen. POLITIE. Gevonden: een kist, inhoudende diverse oliegoederen. Verloren; een portemonnaie, inhou dende ongeveer zeven gulden. Inlichtingen bij den gemeentebode te Hippolytushoef. MARKTO VERZICHT. Donderdag j.1. was de aanvoer van vette koeien goed te noemen, terwijl de handel weinig te wenschen overliet; de prijs ging tot 30 cent. Zeer stug was die echter in kalfkoeien, en matig in geldekoeien. Door het tekort aan gras is ook de pinkenhandel nog steeds stug. Pinkenstieren waren nage noeg onverkoopbaar. Vette kalveren gingen stug van de hand; de duurste bracht f30.— op, het geen veel te laag is. Drukkend waren ook de prijzen van de aangevoerde nuchtere kalveren. Beter was het op de paardenmarkt. Een fiinke aanvoer, met een goeden handel. De prijzen van oude slachtschapen be droegen f 14.tot f22.Kale vette schapen gingen van f 12.— tot 119. Lammeren voor de weide f5.— totf9— en die van voor de slacht tot f 12.—. Bokken- en geitenhandel stug, even eens die in vette varkens. Matig kan deze genoemd worden in biggen en schrammen. Resten nog de kippen en konijnen, die redelijke prijzen behaalden. Burgerlijke Stand van Schagen van 24—31 Mei 1934. GEBORENSijtje Trijntje, d. v. P. Blok ker en K. Sloterdjjk. Lapje. d. v. A. Fran ken en G. Smit. GETROUWD: W. F. Gorter en M. Revenboer. OVERLEDEN: Wijnkje Dorresteijri, oud 70 jaren, weduwe van Theodorus den Dubbelden. POLITIE. Verloren: een jas, een sleuteltje van een auto. Gevonden: een beursje. Burgerlijke Stand van Texel. van 29 Mei tot en met 1 Juni 1934. Geboren Cornelia Catharina, d. v. Ger- rit Arie Spigt en Cornelia Dijt; Janny Roelfina, d. v. Maarten Boon en Jantje KoesJan Antonius, z. v. Henry Cornelis Adriaan Kievits en Antonia Maria Ran Andreas Nicolaas Cornelis, z. v. Johannes Cornelis Ran en Anna Maria Ziebertz. OndertrouwdTheodorus Adrianus Rieswijk en Dirkje Cornelia Buysman. Gehuwd: Johannes de Graaf en Dieuwer- tje SmitPieter Willem Jan Logman en Elisabeth Guurtje de Porto. POLITIE. Gevonden: 1 portemonnaie en 1 stofbril. CONCERT TEX. FANFARECORPS. Begunstigd door prachtig weer, gaf Donderdagavond Tex. Fanfarecorps een uitvoering in het park te Den Burg; een talrijk publiek stroomde samen, om te luis teren naar het concert, dat onder leiding van den heer Dol gegeven werd. Wij heb ben bizonder genoten van de vertolking der concoursnummers, in de eerste plaats van het zware, verplichte nummer (con cours Andijk) „Philadelphique". Verder van t zeer melodische vrije nummer „Die beiden Blinden", terwijl ook „Waria" prachtig werd gespeeld. Het programma werd nog aangevuld door een fantasie uit „Tannhauser", de wals „Carmen Sylva" en een drietal aardige marschen. Het ge heel getuigde van prima leiding. Oosterend. EEN VISSCHERS-PARAD1JS. Bij gunstig weer komt de visch tot vlak bij de steenglooiing in den omtrek van de Kaap, hetgeen vermoedelijk in verband staat met de afsluiting der Zuiderzee. Vanzelfsprekend wordt er door vele hengels druk van deze gelegen heid gebruik gemaakt, en zien de mees ten kans, met opkomend water, een flinke partij visch te bemachtigen. Den Burg. Alhier heeft de heer K. Mantje een nieuwe zaak geopend in lederwaren en schoenwerk, en wij waren in de gelegen heid den zeer smaakvol ingerichten winkel te bewonderen. De pui van het huis is aantrekkelijk opgetrokken, terwijl de etalage eveneens een verzorgden indruk wekt. PREDIKBEURTEN. 3 Juni 1934. Ned. Herv. Gemeente. J Den Burg, v.m. 10 u. Ds Visser. 'sav. 7 uur, Jeugddienst Oosterend, v.m. 10u„ Ds.Kok. Waal, geen dienst. Den H 0 0 rn, v.m. 10.30, Ds. v. Petegem De Cocksdorp, v.m. 10.30 u., Ds. Papineau Salon O u (1 e s c h i 1 d, v.m. 10 u., Ds. Scholte Koog, v m 10 u., Ds. van 't Hooft H. Doop. Doopsgcz. Gem. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. Vis Gereformeerde Kerh. Den Burg (geb. Fanfare) Preeklezen Oosterend, v.m. 10 u. en n.m. 3 u., Preeklezen. Gereformeerde Kerk (H.V.). Oosterend, v.m. 10 en 3 u. Ds. Buskes. NABETALING OP TARWE. De Gewestelijke Tarwe Organisatie's voor N-Holland en Z-Holland hebben met ingang van Dinsdag 29 Mei 1934 het koopen van tarwe door de Erkende han delaars stopgezet. Het vervoer van reeds verkochte, doch nog niet geleverde tarwe mag plaats vinden tot 7 Juni 1934. Telers, die nog tarwe bezitten, dienen deze vóór 7 Juni aan de Organisatie aan te bieden. Deze maatregel is genomen in verband met het Bestuursbesluit om in de maand Juni een nabetaling van f 1 per iooKg. te doen over den geleverden oogst 1933. Reclames over de betalingen dienen binnen 14 dagen en uiterlijk 15 Juli te worden ingediend. De nadere richtlijnen zullen in de landbouwpers worden gepu bliceerd. Meervoudige strafkamer. Zitting var 29 Mei. Uitspraken van 15 Juni. Ferdinand H., verzekeringsagent te Den Haag, vroeger te Alkmaar, valschheid in geschrifte en verduistering 6 maanden gev. voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd met verplichte schadevergoeding en bij zondere voorwaarden. Corn. Jan B., schipper te Winkel, toe brengen van zwaar lichamelijk letsel door schuld, gepl. te Beemster 1 maand hech tenis en 1 jaar ontzegging rijbevoegdheid. In het vervolg zullen dergelijke mis drijven zwaar worden gestraft. Arie Spel, logementhouder te Schagen. Hooger beroep vonnis overtreding leer plichtwet f 10.— boete of 10 dagen. Arie Spel, logementhouder te Schagen, als voren f 10.boete of 10 dagen. Nic. Sch., Amsterdam, vroeger Zuid- scharwoude, ged. uitlokking. Vrijgespro ken en in vrijheid gesteld. De Officier kwam inmiddels van dit vonnis in hooger beroep bij het Gerechtshof te Amsterdam. Broek op Langendjjk. Een wonderlijk sinjeur, die de roode haan liet kraaien. De 28-jarige Gerrit Sm. te Broek op Langendijk, die op grond van zijn vreemde gedragingen in de omgeving bekend staat als malle Gerrit, fungeerde vóórl4dagen als voornaamste getuige tegen den kisten maker Nic. Sch., als toen terechtstaande voor het hem te laste gelegde feit, dat hij bedoelde Gerrit Sm., door aanbieding van 30 gulden zou hebben aangezet tot brand stichting in zijn werkplaats, voor welk feit Schuit inmiddels werd vrijgesproken. Gerrit Sm., in voorarrest verkeerende inzake een andere brandstichting was thans van het meervoudig college gediri geerd ter zake dat hij in den nacht van 29 op 30 Nov. brand had gesticht in de loods of opslagplaats van den heerOarel Christiaan Bonnet, koopman te Broek op Langendijk, met gevolg dat deze loods geheel of althans gedeeltelijk afbrandde met de daarin opgeslagen goederen, waar door gevaar kon ontstaan. Door Gerrit, die als verdachte absoluut niet den indruk gaf, die zijn bijnaam zou wettigen,werd het feit erkend, voor zoover hij zich zulks kon herinneren, aangezien hij tijdens het plegen van het feit in be schonken toestand verkeerde en dan ge neigd is allerlei malle dingen te doen. Tegen den heer Carel Bonnet had ver dachte niets. De heer G. Balder, bij wien Gerrit dien avond vertoefde, bemerkte tocli dat hij niet geheel drankvrij was, doch niet ver keerde onder den invloed. Tegen 12 uur ging verdachte op aansporing van getuige

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 11