}Jd de ondmeehootm naai Dndi'é WERD SPIERWIT VAN LENDENPIJN KLOOSTERBALSEM TVof wilt 11 Uzenl Itöaca gaan wc ftmï BUITENLAND tweede blad heldersche courant van zaterdag 2 juni 1 934. 5 Dr. F. M.Wibaut. Verlaging van den suiker accijns. Rijksrad odistribuiie. Nederland en Sowjet Rusland. N.S B. en Parlement. De ontwapenings conferentie. Overeenstemming over het Saargebied. Roosevelt's boodschap over de oorlogsschulden De correspondent van de Daily Express te Berlijn gearresteerd. EN DACHT TÉ BEZWIIKÉN Dank zij KLOOSTERBALSEM is zij weer gezond en vrooiijk AKiüCEirs 8te 4 Knoeierij bij de vergoeding voor oorlogsschade. De groote vlootrevue voor New York. Van onzen bijzonderen medewerker. X. r>e langste trek, AdenColombo, is aangevangen. De regelmatige cadans der dieselmotoren doet vertrouwelijk aan, de wassende maan toovert lichtplekken en schaduwen over het stille water, terwijl achter ons de ondergaande zon de Wes- terkim nog in vuur en vlam zet. j)e nacht valt snel op deze breedten, machtig snel, valt het gordijn over het drukke leven van den dag en worden wij verplaatst in den tropennacht, met al de mystiek die deze medebrengt. Snelle overgangen, die als het ware symbolisch zijn voor het leven in de tro pen maar die tevens den nuchteren toe schouwer waarschuwen tegen al te snelle reacties. Een lange schuimstreep wijst den af- gelegden weg, 2100 mijlen Oostwaarts ligt ons naaste doel. De golf van Aden en de Arabische Zee zijn gebieden waarin cyclonen kunnen voorkomen; om deze redenen zijn alle zeemansgidsen en meteorologische boek werken nog eens extra bestudeerd, de weerberichten mogen niet gemist wor den. Kaap Guardafui is de eerste post op onzen weg die aanwijzing geeft op dit ge bied, behoudens uiteraard de waarnemin gen aan boord, die tenslotte het voor naamste zijn. immers kunnen nopen tot diiect handelen. fot ieders verbazing is Guardafui wen- nlg opitmistisch in haar uitlatingen: Windkracht 5 groeit aan tot 9, hetgeen ongetwijfeld storm beteekent, al zijn er geen positieve cycloonmeldingen. Nog grooter is echter de verbazing als Guardafui ondanks al deze meldingen in een rustige zee bij een frissche koelte wordt gepasseerd en als alle schepen die voor ons zitten, deze feiten bevestigen: kalm weer, een weinig deining, frissche koelte, is de algemeene tendens. De meteorologen in de Bildt zullen later moeten utimaken of de inboorlingen van Somaliland op deze oogenblikken een groot feest gaven, waarbij de radio niet gemist kon worden of dat hier meer wetenschappelijke redenen achter gezocht moeten worden. Een week lang lucht en water, scheeps- routine; oefeningen, wachtloopen, des avonds verademing aan dek. De gemid delden kloppen dit keer, van gemiddel den een zeer weinig voorkomende eigen schap, fraai weer was voorspeld en fraai weer was het de geheele reis door. Het astronomisch bestek wijst uit, dat we stroom mee hebben en wel in die mate, dat de reis in 9 dagen volbracht kan zijn. De navigatie-officieren raken zoo bedre ven in hun taak, dat een half uur na de observatie de plaats reeds lang en breed in de kaart staat. Dagelijksch woedt de Stille strijd, welke van de twee booten het eerst zijn bestek zal overseinen, dikwijls beginnen de toplampen nagenoeg gelijk tijdig te flikkeren, wordt ook nagenoeg dezelfde plaats overgeseind. Een lichtje aan den horizon blinkt hel der op, Minicoy, behoorende tot de groep der Maladiven, bewijst, dat de bestekken juist waren, dat Colombo nog anderhalve dag stoomen verwijderd ligt. Voorspoedig verloopt dit traject zeker, het komt de oefeningen ten goede, hyet geheele programma kan afgewerkt wor den, terwijl het onderhoud van het schip grondig onder de oogen gezien wordt. Want stormweerperioden, met geheel gesloten boot, laten behoudens den wensch naar beter weer, ruimte voor nog veel meer wenschen. Als oudste officier en schipper tot over eenstemming komen, dat 't schip „stinkt", dan is er veel waars in dezen zeemans term. Maar dan is een ieder daar dan ook van overtuigd en vele handen maken licht werk. In Colombo kunnen Engelsche oorlogs schepen verwacht worden en wii zullen de Engelschen toonen, dat de tradities van „een schip is een huis" ook in onze ma rine bestaan. Bij het eerste aanloopen van de haven van Colombo vallen de masten van oor logsschepen direct in het oog, dé admi raalsvlag waait vanaf de „Hawkins", een voorlooper dei' 1000 tons kruisers. Het grootste gedeelte der bemanningen is in het marinekampement op 1800 meter boven Colombo, voor een periodiek ver blijf. In dezen tijd doorloopen zij geweer schietoefeningen en infanterie-exercitie, iets dat op de varende vloot wel eens in het gedrang komt. De schepen behooren tot het East India station, onder commando van den vice- admiraal Naysmith. Voor den onderzee- bootman, die het boek „B.v guess and by God" gelezen heeft, is deze naam geen Üdele klank. De L 1 wist onder dezen admiraal, toen maals lieutenant commander, de Darda- hellen te bereiken, drong na vele tegen slagen door in de zee van Marmora, en vormde daar een gevreesd tegenwicht te gen de Duitsche onderzeebooten. Een Photo van Constantinopel door den peris coop genomen, staat in dit boek afge drukt, dezelfde photo hing in het admi- raalsverblijf pan boord van de Hawkins Een oud onderzeebootman weet meestal ivat zijn wapenbroeders toekomt, zoo wer den door de Hawkins direct badkamers beschikbaar gesteld, een sloep aangebo den, allerlei faciliteiten, die zoo uitermate welkom zijn en die er op duiden, dat het oude vak niet vergeten is. |n Colombo kenterde de moesson en oudgasten zullen begrijpen wat dit kan heteekenen vooral voor zeevaarders, die JJ°g maar juist truien, jekkers en wollen doeken in den koffer gepakt hadden. De Wensch werd vele malen gehoord om maar gauw in Soerabaja te zijn, want zoo bruin had zelfs de krokodillenstad het nooit ge- hakken. Vele ingezetenen, voornamelijk natuur- "lk liet begunstigde vrouwelijke gedeelte, Jocbt in dezen tijd koelte en verademing ui de bergen. De mannen verdienden het ood letterlijk op de wijze zooals dit staat Beschreven. Bij een verblijf van eenige dagen biedt Colombo vele bezienswaardigheden, In 1796 werd deze Nederlandsche kolonie door ons prijsgegeven, maar er zijn nog vele monumenten, die getuigen van onze landgenooten. Het geslacht der „burgers" vormt het oorspronkelijke Nederlandsche gedeelte. Om van geslacht te spreken is eigenlijk een beetje wgidsch, het is echter de ge woonte in Colombo. Men treft n.1. „bur gers" aan van velerlei pluimage, ver mengd vanaf het eerste geslacht en on vermengd tot op den dag van heden, met alle denkbare variaties. Hollandsche na men komen in overvloed voor, bij het ge mengde gedeelte dikwijls op de meest on verwachte wijze. Een verhuurder van prauwen, die als eenigst Europeesch ken merk een palmbeach pak kon toonen, was bezig om met een der officieren tot een accoord te geraken over den prijs, die hij inderdaad zeer ruim had gesteld. Toen de onderhandelingen op een dood punt wa ren aangeland. beriep hü zich op zijn Hol landsche afkomst om een hoogen prijs te krijgen. Het antwoord was toen natuur lijk, dat wij als landgenooten aanspraak maakten op speciale consideratie, een overweging, die hem deed besluiten om onze inzichten omtrent den prijs maar te volgen, ware het ook met een diepe zucht. De Wolfendaal kerk heeft een kerkhof, dat haar eigen taal spreekt van leven en streven van Nederlanders in den vreemde. Was het met veel verloren illusies, dat zij hier naar hun laatste rustplaats wer den gedragen of waren zij zoo geworteld in dezen nieuwen bodem, dat het moeder land niet meer was dan een verre herin nering? Hun werken bleven bestaan, vele ge bouwen getuigen hiervan evenals de cul tuurondernemingen, die door hen in eer ste ontginning werden genomen. Betwijfeld mag worden of onze land genooten aan de sportvelden ook zoo'n groote plaats inruimden als de Engel schen. En dit blijft vooral in de tropen een groote factor. Na een dag kantoor leven, druk en warm, is er niets verleide lijker dan in een stoel te vallen en liefst met ong een ander voor de beenen en daar te blijven teneinde een dieper inzicht te krijgen in het begrip: „zitten te zitten". Het begrip „mens sana in corpore sano" is bij de Engelschen zeer sterk ver breid, in onze koloniën wint het aan aan hang; gemeen goed is het nog allerminst. De K. XIV en K. XV gaan naar Pa- dang, de „Enterprise" gaat na een 2-jarig verblijf naar huis, de „Calcutta" licht het anker om in de Chineesche wateren voor aflossing van het personeel te gaan zor gen. Een groote uittocht dus, waar de „Baloeran", die voor eenige uren binnen- leip, ook nog aan meedoet. Na Colombo begint zich van vele jonge opvarenden een zekere onrust meester te maken. Het is moeilijk dit in woorden weder te geven, zij zijn gejaagd, een wei nig nerveus, sommigen trachten ongeloo- vig te kijken, anderen ziin duidelijk bang. Er is n.1. iets doorgelekt van een telegram dat ontvangen zou zijn; een telegram van den god der zeeën; een telegram, waarin zou staan, dat bij het passeeren van den evenaar de doopelingen gaarne door Nep- tunus zullen worden bezocht. En hoewel de doopelingen, die aan Neptunus zullen worden voorgehouden, aanvankelijk zeer sceptisch staan tegen over dit gerucht, stijgt de spanning met elke mijl, die wii dichter bii den evenaar komen. Het telegram kan niet genegeerd wor den en geheimhouding heeft geen zin meer, dus worden aan boord alle maatre gelen getroffen tot een plechtige ont vangst. De evenaar is in zicht, Commandant, komt een doopeling van de K. XV melden. Neem een langen kijker, bevestig een draadje tusschen de lenzen, en gij ziet een streepje op het water, wanneer de kijker daarop wordt gericht. De dorpeling vloog er in, vroeg later zelfs of dit nu werkelijk de evenaar was geweest. Als het stopsein klinkt is alles ter ont vangst voorbereid. Wij zien een jol naar de K. XV roeien en daarin eerst en voornamelijk een baard, een lange, witte baard. Als de indrukken iets ouder worden, teekent zich Neptunus af, de konings kroon, waarin een vliegende visch, de drietand, de eerbiedwaardige trekken van het verwarde gelaat; de witte lokken pracht en dan weer die baard, die prach tige baard. Weinig zien wij van het doopfeest, maar de lucht van de scheerzeep, de doo pelingen behooren eerst geschoren te worden, doet sterk denken aan consistent- vet, de kleur is verdacht zwart. Verder schijnt er veel water gebruikt te worden, veel meer dan bij andere doopplechtig- heden het geval is. Maar Neptunus zal wel weten hoe zoo'n plechtigheid verloopt, afwachten dus maar tot wij aan de beurt komen. En waarlijk, na eenigen tijd maakt zich de jol weder los en nadert ons schip. Plechtig en statig ook neemt hü plaats op een krukje geplaatst op een persen- ning. De scheerzeep is inderdaad zwart, zij ruikt zeer sterk naar eonsistentvet, maar er zit toch nog meer doorheen, dat natuurlijk het resultaat is van een nieuwe vinding en de poeder na afloop krijg .ie niet zoo bii een kapper. Triton, het Neptunusmaatie, zeept in, scheert op en scheert neer, ziin baas ziet toe veel begrijpend en vol mededoogen over deze nieuwe volgelingen. De scheerzeep schuimt niet zoo als ver wacht mocht worden, Triton compenseert dit door een grootere hoeveelheid. Na de ceremonie van het scheren, een diep-s.ymbolische plechtigheid, worden de nieuwelingen ten doop gehouden. De doopvont mag dan een brandslang zijn en de straal misschien een beetje forsch, maar de scheerzeep zit dan ook vast op de wangen, dus alles blijkt wel gemeend en weloverwogen. De eerste doopeling springt overboord om zich geheel schoon te spoelen; maar dit wordt den anderen met klem afgera den, daar de haaien alleen Neptunus met rust laten. Na afloop verklaart Neptunus, dat tot zijn spijt de adjudant, die bii Cadiz en in de Roode Zee mooi weer moest ordonnee- ren, door machiiieaverij te laat kwam, ook hier deed de techniek haar invloed gelden. De rest van het traject zou echter door schoon weder begunstigd worden, zoo luidde de belofte. Restte nog het ge noegen aan de dorpelingen de certifica ten uit te reiken. Een onbescheiden varensgezel bood Neptunus een mokje aan met den Goden drank, thee, koffie en zout, maar de leepe koning der zeeën weigerde beleefd, maar zeer beslist. (Als dat maar geen slecht weer geeft). Dat gedurende het vertrek de brand slang even op de jol werd "ericht en er ook een oogenblik op gericht bleef, was natuurlijk een vergissing, jammer alleen, dat dit misverstand op de K. XV aanlei ding gaf tot navolging. Drie stooten op de wachtfluit, volle kracht vooruit. Twintig doopelingen le zen met belangstelling en ook met een zekere voldoening het aan hen uitgereikte certificaat. De badkamer moet noodig schoon ge maakt worden. DE B. Ernstig ziek. Naar de Nw. Rott. Gt. verneemt, is in den gezondheidstoestand van dr. F. M. Wibaut een ongunstige wending gekomen. Mede in verband met den leeftijd van den patiënt wordt zijn toestand ernstig geacht Men meldt nader uit Amsterdam: De toestand van dr. F. M. Wibaut, die ernstig ongesteld is, was Donderdagavond iets beter. Aangaande den gezondheidstoestand van dr. F. M. Wibaut verneemt de „Nw. Rott. Crt.", c'.at de verbetering blijft aan houden en dat de toestand, waarin de pa tiënt verkeert, bevredigend mag worden genoemd. Naar het Nederlandsch Weekblad voor Kruidenierswaren verneemt,zal desuiker- i CJijns ingaande 1 Juli a.s met 20 opcen ten worden verminderd. Dit beteekent dus een accijnsverlaging van f4.50 per 100 kg. Teruggave van te veel betaalden accijns zal geschieden zoowel op aanwezige voor raden als op de in goederen verwei kte suiker. Een desbetreffend wetsontwerp is in voorbereiding. DE KONINGIN EMMA-KLINIEK TE HEEMSTEDE. Geopend door minister J. R. Slotemaker de Bruine. Donderdag is de Koningin Emma- kliniek van de Ghr. Vereeniging voor Üe verpleg.ng van lijders aan vallende ziek te, op de terreinen van Meer en Bosch te Heemstede verrezen als geschenk van het Nederlandsche Volk, geopend door den minister van sociale zaxen, prof. Slotemaker de Bruine. In aansluiting op het bericht over <Je rijksradio-distributie verneemt de „Nw. Rott. Crt.", dat deze d'stributle zal ge schieden naar het voorbeeld van Rotter dam. Dat wil zeggen: een permanente uit zending van Hilversum en Hulzen en één keuze uit Europeesche programma's, ~~e!d over de twee overblijvende lijnen. Een telegram van Nationaal Herstel aan de regeering. Het hoofdbestuur van het Verbond voor Nationaal Herstel heeft bii den raad van ministers telegrafisch er op aangedron gen, dat Nederland te Genève de opne ming van Sowjet-Rusland in den Volken bond onaannemelijk zal verklaren en zich daartegen ten krachtigste zal verzetten. Het Verbond verzoekt, in het belang van de geheele Westersche cultuur en van ons volk en deszelfs wereldroepinc. niet van den tot nu toe gevolgden weg (en op zichte van de betrekkingen met de Sow- jet-Unie af te wijken en deze nimmer te erkennen, ook al omdat daarmede wordt voorkomen, dat in ons rijk officieele bol sjewistische propaganda- en spionnage- centra worden opgericht. DE NIEUWE STUDIO VAN DE A.V.R.O. De bouw van de nieuwe studio van de A.V.R.O. te Hilversum is opgedragen «an de laagste inschrijvers, gebr. van Hees- wijk te Best, voor 323.500. DE BEDRIJFSRAAD IN DE TYPOGRAFIE. Nu de minister van sociale zaken bin nenkort voor de eerste maal een beslis sing zal nemen over de vraag, of een be- dnjfsraad (in de typografie) zal worden ingesteld, hebben de besturen van N.V.V., R.-K. Werkliedenverbond in Nederland en Christelijk Nationaal Vakverbond een adres aan den Minister gezonden, waar in zij het dringend verzoek tot Z.E. rich ten te overwegen of, behalve voor de handarbeiders, ook voor de z.g. hoofdar beiders (werkmeesters, technici, kantoor personeel) een plaats in den bedrijfsraad beschikbaar moet worden gesteld. Zij zal deelnemen aan de Kamer' verkiezingen. In Café Kerkhoven te Ruurlo is Dins dagavond een openbare vergadering van de Nat. Socialistische Beweging gehouden, waar de heer Overwijn uit Rotterdam als spreker is opgetreden. Blijkens het verslag in de Lochemsche Crt. deelde spreker in zijn rede mede, dat de N.S.B. zal deelnemen aan de volgende Kamer verkiezingen. De N.S.B. heeft geen be lang bij de gemeenteraden, zeide spreker verder, en zal dus aan deze verkiezingen niet deelnemen. (Hbl.) NIEUWE STEUNREGELING PER 1 JULI. Minister Slotemaker de Bruine heeft medegedeeld, dat de nieuwe regeling voor den werkloozensteun op 1 Juli ingaat; er komt verlaging der normen; tegemoet koming aan groote gezinnen; klasse-in deeling der gemeenten. PRINSES JULIANA BIJ HET STADIONCONCERT Prinses Juliana is voornemens, heden avond het concert in het Stadion bii te wonen. VERZWEGEN BELASTING TE AMSTERDAM. Het „generaal pardon" heeft voor de belasting-inspectie Amsterdam opgeleverd (19311934): vermogen totaal 145 mil lioen, inkomen 10 millioen, belasting totaal 1.7 millioen. De gemeente Amster dam heeft hieruit een voordeel van ruim 3 ton. ZOUTGEHALTE IJSSELMEER. Neemt weinig af. Uit het driemaandelijksch rapport be treffende de Zuiderzeewerken (April- uitgave) blijkt, dat wegens het geringe waterbezwaar (weinig regen) het zoutge halte in het IJsselmeer slechts weinig afneemt. Het chloorgehalte was half Maart nog 1.60 gram chloor per liter. Ditmaal lag het minst zoete water in het Noordwesten en in het Zuidoosten; tusschen heide in bevond zich een ster ker verzoet gebied, dat waarschijnlijk met den IJsselmond in verbinding stond. De wind. die deze abnormale verdeeling veroorzaakte, had geen grootere sterkte dan 7 van de twaalfdeelige Beaufort- schaal: de richting was overwegend zuid tot zuidwest. Uit een en ander volgt, dat, ondanks het wegvallen van de getijbeweging, een krachtiere watercirculatie in het meer nog voorkomt. Wegens de droge periode hadden de snuisluizen veel minder te werken dan de spuicapaciteit. Pessimistische verklaring van Henderson In een interview met den cor respondent van de Daily Telegraph verklaarde Henderson: „Gedurende de 2^2 jaar van mijn voorzitterschap ben ik persoonlijk nog nooit zoo som ber gestemd geweest, noch heb ik ooit de toekomst zoo donker ingezien". „Indien geen wonder gebeurt, kan de ontwapeningsconferentie bezwaarlijk voort duren", aldus de correspondent van de Times te Genève. De rede van Barthou heeft de laatste hoop op een vruchtbare overeenstemming vernield, althans de deur gesloten voor eiken vorm van een compro mis. De klove tusschen het Engelsche en Fransche standpunt blijft voorloopig be staan. Voor de eerste maal heeft sir John Simon te kennen gegeven, dat hij de lang dradige onderhandelingen moede is. Verdaagd tot Dinsdag. Aangezien men op de ontwapenings conferentie te Genève niet uit den stroom van redevoeringen kon komen om doeltreffend werk te verrichten is de zitting van de algemeene commissie tot a.s. Dinsdag verdaagd. Het bureau komt Maandag bijeen om te bespri k >n of het mogelijk is een arbeidsplan op te stellen. Er zijn drie voorstellen ingediend ter bespreking, door Turkije, door Rusland en door zes neutrale landen. DE OORLOG TUSSCHEN BOLIVIE EN PARAGAY. Alleen Duitschland heeft neg niet geantwoord. Met betrekking tot het verbod van uit voer vna wapenen en munitie naar BoliVië en Paraguay is de stand aldus, dat alle 31 regeeringen, wier medewerking de Vol kenbondsraad in deze had verzocht, een toestemmend antwoord gegeven hebben, met uitzondering van Duitschland. De volksstemming zal 13 Jan. plaats hebben. 1935 De correspondent van de N. Rott. Ct. te Genève meldde gisterenavond: Aloisi heeft den Volkenbond en Europa een grooten dienst bewezen door een definitieve overeenstemming tusschen de regeeringen van Duitsch land en Frankrijk over de voorberei ding van de volksstemming in het Saar gebied tot stand te brengen. Gisterenavond is zoowel uit Berlijn als uil Parüs een definitieve goedkeuring van Aloisi's voorstellen ontvangen. De volksstemming zal reeds op 13 Januari 1935 plaats hebben. De Volkenbondsraad zal Maandag bij eenkomen om aan het verblijdend accoord zijn officieele goedkeuring te hechten. Tijdens de tegenwoordige zitting van het congres geenerlei wetgevende maatregel noodig of wenschelijk. Roosevelt's lang verwachte boodschap over de oorlogschulden is gisteren aan het Amerikaansche Congres toegezonden. De boodschap betoogt dat tijdens de tegenwoordige zittingsperiode geenerlei wetgevende maatregel noodig of wensche lijk is. Wij gebruiken alle middelen om eiken debiteur van het heilige karakter van zijn verplichtingen te overtuigen, aldus verklaart de President en ook om hen te verzekeren dat wij, indien zij dat wenschen, bereid zijn vrijmoedig en vol ledig van gedachten te wisselen over de speciale omstandigheden ten aanzien van de middelen en methode van betaling. De boodschap eindigt met de erkenning dat de eindbeslissing bij het Congres ligt. Ik zal aldus de president het Con gres nu en dan op de hoogte houden en zal het alle aanbevelingen voorleggen die later dienstig kunnen lijken. HET FRANSCHE KABINET ACHTER BARTHOU. Goedkeuring van 's ministers rede. In den kabinetsraad bracht de minister van marine Piétri, die Donderdagmorgen uit Genève is teruggegeerd, rapport uit over de discussie in de algemeene com missie der ontwapeningsconferentie en het optreden der Fx-ansche delegatie. De raad keurde de houding van den minister van buitenlandsche zaken vol komen goed en verzocht president Dou- mergue aan Barthou mede te deelen, dat zijn rede de trouwe weergave was van het gezichtspunt der regeering omtrent de continuiteit der Fransche politiek. Hij moet binnen 24 het land verlaten Pembroke Stephens, de Berlijnsche correspondent van de Daily Express, is Donderdagmorgen te Berlijn gearresteerd en zou binnen 24 uur uit het land tjezet worden, naar verluidt wegens de berichten die hij den laatsten tijd aan zijn blad ge zonden heeft. Het D.N.B. meldt nader, dat Stephens bevel heeft gekregen om het land te ver laten, daar hij voortdurend op onjuiste en lichtzinnige wijze over Duitsche toestan den bericht heeft gegeven en daarvoor de hem verleende gastvrijheid op grove wijze heeft misbruikt. Een dergelijke uitoefe ning van het journalistieke beroep leidt niet tot de zoo noodzakelijke welwillende toenaderivg tusschen de volken, maar tot vergiftiging van de openbare meening en tot verstoring van de goede betrtk- kingen tusschen Duitschland en andere landen teekent de Red. van de Nw. Rott Crt. hierbij aan. mTelkens als het op kwam, kreeg Ik een gevoel of ik met nijptangen werd geknepen en ook of groote spellen in mijn lichaam prikten Mijn werk moest ik laten liggen. Niets hielp en ik werd oud voor mijn t{jd en onge rust over de toekomst. Toen begon ik met Kloosterbalsem, die ook voor mij een wondermiddel bleek. Hoe meer ik mij met Klooster balsem inwreef, hoe minder de pijnen werden en hoe beter ik mij voelde. Nu ben ik weer gezond en vrooiijk." i# ORIGINEEL TER INZAGE Geen goud zoo goed" Onovertroffen bfj brand- en snjjwonden Ook ongeëvenaard als wrijfiniddel bij Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Overal per pot v. 20 gr. f 0.60 en 50 gr. 11.— Bovengenoemde prijs wordi verhoogd met bijslag voor Omzet-belasting Buitenlandsch Overzicht pag. 1 feuilleton1 Radio-programma2 Van links en rechts2 De loting voor den dienstplicht zal 12 Juni a.s. plaats hebben 1] Veehouder te Voorschoten over vallen. Een buit van 6000.2 De moeder te Haarlem die haar kindje heeft doodgeslagen, is tot zes jaar gevangenisstraf veroor deeld o Z. Dr. F. M. Wibaut is ernstig ziek 5 De nieuwste K.L.M.-verbinding. In twee uur van Amsterdam naar Huil ,t 6 Belangrijke uitbreiding van de marechaussee te Oss in verband met de onveiligheid 2 De N.S.B. zal deelnemen aan de volgende Kamerverkiezingen 5 Henderson pessimistisch gestemd over de ontwapeningsconferentie 5 Hevige overstroomingen in Zuid- Frankrijk 6 Overeenstemming bereikt betref fende de volksstemming over het Saargebied 5 De ontwapeningsconferentie is verdaagd tot Dinsdag5 Omtrek-nieuws„11' Marktberichten12 Marineberichten12 Sportnieuws12 Witte bioscoop, 7]/j uur, Tivoli bioscoop, 7 uur, 2 en 3 Juni. Middenstands-Tentoonstelling met Ca baret en Dancing, tot 1 uur 's nachts. Zaterdag 2 Juni. Feestavond Voetbalvereen, ,,H.F.C."t Helder, Casino, 8 uur. Feestavond V. C. J. C„ gebouw U.S.O., 7.30 uur. Zondag 3 Juni. Jubileumavond, voetbalvereen. H.F.C., Helder, Casino, 8 uur. Feestavond R. K. Spaarbankvereen. St. Ant. v. Padua, R.K. Volksbond, 8 uur. Woensdag 6 Juni. Orgelbespeling door Aafje Kamp, Luther- sche Kerk, Weezenstraat, 8.30 uur. Een schade van millioenen. Reuter meldt uit Parijs: De inspecteur voor de vaststelling van de schade, welke te Mulhouse door den oorlog is geleden, is Donderdag in de kamer van den rechter van instuctie ge arresteerd. Inspecteur Boelet heeft hooge schade loosstellingen doen uitbetalen aan eige naars van huizen en grond, die nooit door den oorlog hebben geleden. Deze sommen bedragen tezamen verscheidene millioe nen franken, welke Boelet vermoedelijk met de „schadeloos-gestelden" heeft ge deeld. De zaak is aan het licht gekomen, doordat bij een van de schadeloos-gestel den een onderzoek was ingesteld, of hij het uitbetaalde geld ook werkelijk ge bruikte voor het herstellen van de door den oorlog aangerichte schade. Het blgek toen, dat zijn eigendommen in het geheel niet hadden geleden. President Roosevelt heeft een groote vlootrevue buiten New-York bijgewoond. De revue kan beschouwd worden als de belangrijkste, welke voorgekomen is sedert de revue ter verwelkoming bij de vloot, bij haar terugkeer uit den dienst in de Europeesche wateren, tijdens den grooten wereldoorlog. President Roosevelt zou de revue bij wonen aan boord van den kruiser Indiana- polis, die achttien maanden geleden ge bouwd is. Aan de revue namen deel negen kruisers van de maximale tonnage, welke bij het vlootverdrag van Washington van 1922 toegestaan is De minister van marine Swanson en admiraal W. H. Stand- ley vergezelden Roosevelt. In totaal namen honderdtien oorlogschepen aan de revue deel. DE STAKINGEN IN DE VER. STATEN. Algemeene staking In de ka toen-industrie begint Maandag. De voorzitter van het textielarbeiders-1 verbond van de Ver. Staten heeft, naar uit Washington wordt gemeld, gelast, dat Maandag de algemeene staking in de ka toenspinnerijen zal beginnen. In de havenwijk van San Francisco zijn naar men reeds weet Donderdag avond opnieuw onlusten ontstaan. Elf menschen zijn ernstig gekwetst.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 5