Buitenlandsch Overzicht. S. A. KANNEWASSER. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 10 ct. De Tweelingzusters NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA No< 7443 EERSTE BLAD ZATERDAG 9 JUNI 1934 62ste JAARGANG Voor alle Uurwerkreparatie Een prinsie in België geboren. HEDENAVOND ZIJN ONZE ZAKEN van 10-11 uur geopend. ZONDAGS tot 2 uur. De landarbeidersstakingen in Spanje. De welvaart van Palestina. Revoluite in Litauwen. Patricia Wentworth COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet. Heldersche Courant f 1.60; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringenen 'lexelf 1.65: binnen land f 2.— Nederl. Oost- en West-lndië per zeepost i 2.10, dem per mail en overige landen f 3.20. Losse nos. 4ct. .fr.p.p 6ct. 2ondagsblad resp f 0.50 f 0.70, f 0.70,fl.— Modeblad resp. f 1.20, f 1.50, f1.50, I 1.70 Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V Drukkerij v/h C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 - Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). lngez. meded (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prüs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) by vooruitbetaling 10 ct. per regel, min. 40 ct.; by niet-contante be taling 15 ct. per regel, min. 60 ct. (Adres Bureau van dit blad en met brieven onder no.10 ct. per advertentie extra). Bewijsnummers 4 ct. Een poging om de ontwapeningsconferente te redden door uitstel. - Kabinetscrisis in België. 0* Het begint een beetje vervelend te worden alweer over Genève te schryven en de corrector heeft van de week al gevraagd of er niets opwekken- flers was dan de wanhoopspogingen om de ontwapeningsconferentie te redden. Neen, Genève staat op het oogenblik in het middelpunt van de internationale be langstelling en wy zullen dus ook van daag weer uw aandacht moeten vragen voor het peutex-ig en kleinzielig gedoe van „groote" mannen in de stad waar de omgeving spreekt van de majestueuze grootheid en rust van de schepping. We zijn sinds Donderdag geen stap ver der gekomen. We hebben toen in het kort een beeld gegeven van de oorzaak waar om men maar niet opschoot. Welnu, men weet nu eigenlijk niet hoe weer op gang te komen. Men vreest te spreken en men is evenzeer beangst om te zwygen in Ge nève, want ook zwygen kan de atmosfeer benauwen. Het best is dus maar naar huis te gaan en als de tijden beter zijn (wan neer???) weer by elkaar te komen. Zou den we niet wanhopen aan het practische nut van den Volkenbond? Persoonlyk doen we dat wel. De N.R.Crt. voert echter een pleidooi voor het instituut, dat we u niet willen onthouden. Het blad schryft dan o.m.: Waarvoor is de Volkenbond? zal men vragen. Deze blijft een kostbaar bezit, doch men probeere dit op het oogenblik niet zeer krachtige of vitale instrument liever niet op zoo ruige kwestie als thans aan de orde zijn. De Ontwapeningsconferentie wij hebben het gezien kan felle botsingen verdragen. Laten deze sporen na, dan zyn het geen eeuwige sporen, omdat die ont wapeningsconferentie ten doel heeft eens te eindigen. De Volken echter niet. Wij hebben voorloopig alle illusies omtrent de conferentie als ontwapeningsconferentie verloren, maar zijn toch verheugd, dat zy er is. Welk een voortreffelyke uitlaat klep! Daar wordt nu gezegd, wat anders niet gezegd zou worden en dan ongezegd veel gevaarlijker zou zijn. Dank zij de ont wapeningsconferentie neemt ook Rusland ten volle deel aan de critieke internatio nale discussies in een los-vast verband. Wij noemen Rusland, niet de evenzeer in aanmerking komende mogendheden Amerika en Japan, omdat, men by Euro- peesche aangelegenheden Rusland niet goed missen kan. Rusland zou echter on eindig veel lastiger zijn by deze discus sies in vast verband van lidmaatschap van den Volkenbond en Volkenbonds raad. Als er op het oogenblik geen ont wapeningsconferentie was, moest men er een uitvinden. Deze ontwapeningsconfe rentie moet voortduren, zij het ook voor loopig zonder resultaat. Allerlei landen willen de ontwapeningsconferentie, en tegelijkertijd het recht behouden tot wa- pening, omdat zy Duitschland vreezen. Dat geldt precies even sterk voor Frank ryk. Frankrijk is geestdriftig voor ont wapening gestemd, maar versterkt zich tegenover Duitschland. Engeland verwyt Frankryk dat het niet ernstig genoeg naar ontwapening streeft en versterkt zelf op groote seaal zyn luchtvloot. Allen verafschuwen evenzeer het denkbeeld dat de ontwapeningsconferentie zou moeten worden gesloten. Toch zweeft de ont wapeningsconferentie in levensgevaar. Zoo is het nu eenmaal in de internationale politiek. Twee leerstellingen staan te Genève tegenover elkaar, die een accoord zoo moeilyk maken. De Engelsche stelling, tot zekere hoogte gesteund door Italië en Amerika, is: vei ligheid door ontwapening of beperking van wapening. Men zal zeggen: hoe kan men dat beweren als men weet, dat deze dingen niet mogelyk zijn, zoolang Duitsch land niet te Genève is en men Duitsch land alleen naar Genève zal kunnen kry- gen als het niet door een internationaal systeem van onderlinge hulp voor isolatie moet vreezen? De oplossing van het raad sel is gemakkelyk. Engeland toont zekere schuwheid tegenover het begrip veilig heid, omdat het eenvoudig geen stelsel van veiligheid kan bedenken dat in de politiek van Engeland past of waarover men het in Engeland eens kan worden. De Franschen zeggen omgekeerd: ont wapening door veiligheid. Zij vreezen on- middellyker gevaar en kunnen van harde nuchterheid zyn. Vraagt men ons, welke van de twee stellingen juist is, dan moeten wy zeggen: niet één van de twee, doch allebei! Tusschen Nederland en België is veiligheid door ontwapening ten eenen- male mogelijk. Tusschen Canada en de Vereenigde Staten bestaat zy allang tot wederzijdsche tevredenheid. Tusschen Paraguay en Bolivia om nu maar het tegenovergestelde te noemen is ont wapening alleen door veiligheid, dat wil zeggen door dreigementen van andere tegenaanvallers, mogelyk. Wij laten het aan den lezer over deze theorie uit te werken voor alle tusschen deze beide uitersten liggende gevallen. Zeer juist, zegt het blad dan ook nog in dit artikel: Niet ontwapening, maar innerlijke en onderlinge conflicten der staten over deze dingen staan nu te Genève op den voorgrond. Ontwapening komt wel weer eens aan de beurt, als men de ontwapenningsconferentie maar lang genoeg in leven kan houden. In België is een blyde gebeurtenis, de geboorte van een prins, gepaard gegaan met een minder aan genaam fyt, een kabinetscrisis, waarvan wij in ons nummer van Donderdag de oorzaak hebben verteld. Over een oplossing van de crisis is op het oogenblik dat we dit overzicht samen stellen, nog weinig of niets te zeggen. De mogelykheid bestaat dat de crisis lang durig wordt, dat hangt geheel af van het besluit dat de koning gisteren (Vrydag-) middag zou nemen en misschien is zijn besluit ook wel oorzaak, dat elders in dit nummer al de voorloopige samenstelling van het nieuwe kabinet gepubliceerd. We geven hieronder eenige persstem men over de onverwachte crisis: De katholieke Vlaamsche Standaard, de spreekbuis van den minister van open- hare werken. Sap, werpt alle chuld op de 6 liberale Kamerleden, die twee keer tegen de regeering hebben gestemd. Een deel van den wrok dezer onwillige liberalen schryft de Standaard toe aan het feit, dat de liberale minister van justitie Jan- son zich tydens de bespreking van de wet tot regeling van het gebnrk der talen in CHARLES DE BROCQIJEV1LLE, de Belgische minister president, die met zijn kabinet is afgetreden. de rechtzaal al te inschikkelijk voor de Vlamingen, zou hebben betoond. Boven dien, aldus het blad, had minister Janson nog andere misdaden bedreven en zich namelijk in den Senaat, gebruik makend van de vryheid door de regeering aan haar leden gelaten, met groote kracht uit gesproken tegen het vrye alcoholverbruik. By deze ondergrondsche werking voegt de. Standaard, afgezien van de voorstanders van de waardevermindering van den Bel gischen frank, de intriges van hen, die niet kunnen aanvaarden, dat België op Buitenlandsch gebied sedert ongeveer een half jaar een groote zelfstandigheid aan den dag legt. De anti-democratische Nation Beige ver wacht nu eindelijk een kabinet aan het bewind te zien komen, dat werkelijk weet wat het wil. Een dergelijk kabinet moet natuurlijk de groepjes en bygroepjes van de meerdheid. waarop het steunt, een strenge tucht kunnen opleggen. Het par lement mag geen enkele fout meer be drijven. Het land walgt van de manoeuvres in de wandelgangen en intriges van de eerzuchtigen, die op een minister portefeuille azen. Het vraagt een re geering, die werkelyk regeert. Het liberale "Laatste Nieuws vreest, dat de crisis, indien koning Leopold het ont slag van de regeering aanvaardt, zeer moeilyk op te lossen zal zijn. SI Het wordt naar wijlen koning Albert genoemd. Koningin Astrid is Woensdagavond om 23.35 op het slot Stuyvenberg te Lae- ken van een zooo bevallen. Aan het jonge prinsje zal naar men weet ter herinne ring aan zijn grootvader, den gestorven Koning, de naam Albert worden gegeven. Wegens het late uur werd het nieuws niet meer bekend gemaakt. Het is Don derdagochtend door middel van 101 ar- tillerieschoten aan de bevolking mede gedeeld. Het jonge prinsje is het derde kind van het koninklijk echtpaar. De andere kinderen zyn prinses Josephine Char- lotte, geboren 11 October 1927 en prins Boudewyn, geboren 7 September 1930. De bevalling van koningin Astrid, die om vijf minuten over half twaalf op het kasteel Stuyvenburg te Laeken plaats vond, was zeer voorspoedig. Dr. Spies en dr. Leboeuf, de bekende Brusselsche gynaecologen, die ook de vorige maal de Koningin, toen nog kroonprinses, bij- Koningin ASTRID stonden, waren eerst om acht uur avonds ten paleize ontboden. De Ko ningin bevond zich in uitstekenden ge zondheidstoestand en had Woensdagmid dag nog een voetwandeling gedaan in het slotpark te Laeken. Ook de jonge prins die het derde kind is van het koninklijk echtpaar, is zeer welvarend. Donderdagochtend half elf heeft het prinsje in het kasteel Stuyvenberg te Laken het voorloopig doopsel ontvangen. Dit sacrement werd toegediend door den pastoor deken te Laken. Het plechtige doopsel in de koninklijke kerk van Cou- denberg, zal eerst de volgende maand piaats hebben. Koningin Elizabeth heeft het meterschap aanvaard en Prins Felix van Luxemburg zal peter zyn. Aan het prinsje werden de volgende namen gegeven: Albert, Felix, Humbert, Theodoor, Christiaan, Eugenius, Marie. Het prinsje zal verder den titel dragen van prins van Luik. Bevestigd wordt, dat zoowel de ko ningin als de jonggeborene zeer welva rend zyn. Het prinsje weegt drie en een halve kilogram. Uitspattingen in ZuicUSpanje landeigenaars en arbeiders gedood. Hoewel de landarbeiderstaking in de meeste provincies als mislukt kan wor den beschouwd, aldus Reuter, is de toe stand in Zuid-Spanje zeer verscherpt. In het bijzonder in de provincies Jaen en Sevilla, waar de socialistische vakver- eenigingen grooten aanhang hebben, zyn talrijke botsingen voorgekomen. In ver schilende dorpen is de gendarmerie dooi de landarbeides aangevallen. In drie ge vinde Sevilla hebben de arbeiders land goederen en staken de huizen en bijge bouwen in brand. Daarbij zijn 3 landeige naren doodgeschoten. Aan de zijde van de aanvallers vielen 2 dooden en ver scheidene gewonden. Er zyn sterke po- litie-afdeelingen gerequireerd. In de pro vincie Sevilla hebben de arbeiders land bouwmachines vernield. Nog twee dooden. By de onlusten in Noord-Spanje in ver band met de staking van de landarbei ders zijn, naar Reuter uit Madrid meldt, nog twee personen gedood en 10 ernstig gewond. Meer dooden; een millioen stakers. In den loop van ongeregeldheden, die Woensdag tydens het uitbreken van de staking onder de landarbeiders zyn voorgevallen, zyn zes personen, waar ender een vrouw, gedood De leiders van de landarbeiders schat ten dat omstreeks een millioen arbeiders zich bij de stakingsbeweging hebben aangesloten. Gebrek aan arbeiders. De begrooting heeft- een overschot van 2 millioen pond sterling. De algemeene secretaris van de Zio nistische wereldorganisatie, mr. Israël Cohen, heeft een redevoering gehouden over de welvaart van Palestina, waarin hij o.a. zeide, dat algemeen erkend wordt dat deze welvaart hoofdzakelyk het ge volg was van het importeeren van Joodsch kapitaal en het toenemen van den Joodschen arbeid. Terwijl de begrootingen van andere regeeringen een groot deficit aanwezen en de nationale schulden sterk toenamen, aldus spreker, vertoonde de begrooting van Palestina een overschot van niet minder dan 2Vz millioen pond sterling. De ontwikkeling van Palestina gedu rende de laatste jaren heeft duidelijk aangetoond hot ongegrond de meening was van de commissie van onderzoek, die in 1930 verklaarde, dat er in Palestina geen plaats meer was ^oor Joodsche im migratie, daar de bevolking sedert dien met meer dan 60.000 zielen i3 toegeno men. En nog altijd is er gebrek aan ar beiders De joden, die zich in Palestina gevestigd hebben, aldus Israël Cohen, zijn niet alleen arbeiders doe ook zaken lieden met groot kapitaal. In 1933 alleen is er aan particulier Joodsch kapitaal 7 millioen pond in Palestina gebracht. De oeconomische welvaart, die de Joden in Palestina hebben gebracht, komt niet alleen de regeering ten goede, doch ook den Arabieren, zoowel in Transjordanië, Irak en Syrië. Talryke Ara' ische arbei ders hebben hun land verlaten om zich in Palestina te vestigen in verband met den veel gunstiger oeconomischen toe stand aldaar. Woldemaras weer op het tooneel. D.N.BB. meldt uit Kowno: Woensdagnacht is door aanhangers van den vroegeren president Woldema ras een omwentelingspoging gedaan, die volgens de eerste berichten althans ge- deeltelyke geslaagd is. Woldemaras is in een vliegtuig uit zyn verbanningsoord naar Kowno gevlogen, waar hij door de militaire partij meteen tot minister-pre sident geproclameerd is. De militairen hebben eenige gebouwen bezet, maar staatspresident Smetona heeft geweigerd met de muiters te onderhandelen. De meeste civiele ambtenaren schijnen Smet- tona en de huidige regeering trouw te willen blijven. Een officieele mededeeling wijst op een mislukking van de staatsgreep. Het Litausch telegraafagentschap heeft Donderdagavond een speciaal telegram verzonden, dat als volgt luidt: In verband met het in den afgeloopen nacht door het garnizoen van Kowno uitgevoerde proef- alarm en eenige daarmee gepaard gaande incidenten is gebleken, dat een groep of ficieren onder dekking van den alarm toestand geprobeerd heeft druk op de lei ding van de republiek uit te oefenen om de tegenwoordige regeering door één on der leiding van Waldemaras te vervan gen. Nadat de President beslist geweigerd had deze pogingen ook maar te bespre ken, is de chef van den generalen staf Kubiliemas afgetreden. In zijn plaats is luitenant-generaal Jackus benoemd. In het heele land en in alle onderdee- len van het leger heerscht volkomen rust en discipline. Van de deelnemers aan het ongediciplineerd optreden zijn er 7 gearresteerd. Eenigen houden zich nog verborgen. Er worden nog meer arresta ties verwacht. Feuilleton Uit het Engelsch van Nadruk verboden. 33) John keek haar van terzijde aan en verwenschte inwendig de Marrs weer. Waar kwam die plotselinge verandering in haar gezicht vandaan? Ze zag doods bleek en om haar mond lag een patheti sche trek van droefenis. Hij wist niet, dat hjj van Anne hield, maar hij voelde een haast onweerstaanbaar verlangen om dien bedroefden trek weg te kussen. Onver wacht viel hij geprikkeld uit: „Geeft ze je genoeg te eten?" Anne's oogen gingen wijd open. Hy zag dat haar wimpers nat waren. „Wie?" vroeg ze verbijsterd. „Dat verschrikkelijke ménsch, Mrs. Fossick Yates." „Hoe kom je daar zoo bij?" „Je ziet eruit alsof je niets te eten krjjgt." „Weuseh, toch wel." „Wat heb je aan de koffie gehad?" En toen ze aarzelde: „Ik geloof er niets van. '■at je wat gegeten hebt." „Werkelyk wel." „Wat dan?" „Boterhammen." „Ik wil wedden, dat er margarine op zat," grauwde John. „Is het soms niet zoo?" „Ja." „Zie je wel!" en voortgaande: „We zul len het onderwerp nu verder laten rus ten, omdat ik mijn aandacht voor den wagen noodig heb. want als ik er over doorpraat, bots ik zoo tegen een tram. Als we straks buiten de stad zyn, heb ik je een heeleboel dingen te zeggen!" AJ gauw hadden ze de drukte achter zich. De grijze huizenmassa's maakten plaats voor lommerrijk geboomte en de bauwe hemel welfde zich over de bloeien de wereld. Ze sloegen een smallen zijweg in, die door een dennenbosch naar een open heide klom. John stopte en ze stapten uit. „Eerst moet je wat eten en dan kun nen we praten. Ik heb een picnicmand meegebracht, dat leek me reusachtig ge zellig." Ze gingen op de donkergroene heide zitten; de zondoorschenen lucht, ver vuld met dennengeur, omringde hen. Over de wijde heide koepelde een diep blauwe hemel, die in verren, wazigen ho rizont. door met bosch bedekte, heuvels omzoomd, vervloeide. Anne had niet gemerkt, dat ze honger had. tot de mand openging en de koste lijke inhoud voor haar onen lag een soort combinatie van lunch en thee. Ze at niet genoeg om John tevreden te stel len, maar toch anamerkeliik meer, dan ze zelf mogelijk geacM had. Het genieten van een goeden, verf vinden maaltijd. na een jaar gevangeniskost en tien dagen van juffrouw Brownliner's gekokkerel gaf even de verkwikkende illusie van weer in het oude leven te zyn teruggekeerd. Ze was nu niet Annie Jones, maai Anne Waveney, en de kok van haar leven was een paar jaar teruggezet. De zware geur der dennen, de warmte van de zon en het ruischen van den zachten wind langs haar heen al deze dingen gingen buiten het bestaan van Annie Jones om. Anne Waveney dronk het genot ervan met diepe teugen een lang half uur Toen hun maal afgeloopen was, pakt„ John alles weer in, keurig en handig, zooals een man die veel in de open lucht geleefd heeft, dat pleegt te doen. Hij sloot de mand en kwam naast Anne op den grond zitten. „Nu moeten wy eens rustig en ernstig praten." Al dien tijd hadden ze prettig en luch tig met elkaar gebabbeld, over onbelang rijke dingen, maar op het momer.t waar op John zeide: „Nu moeten wij eens rustig en ernstig praten," kwam er iets gedwongens tusschen hen. „De moeilijkheid is echter, dat ik ab soluut niet weet, hoe ik beginnen moet," ging hjj voort. „Begin dan niet." Anne's oogen schenen gehecht aan het nevelige blauw van den horizon en Anne Waveney's leven was weer even ver van haar verwijderd als die heuvels in de verte. Ze kon niet teruggaan in dat leven en opnieuw leven gaan. Een half uur lang had ze daarvan gedroomd, en nu moest ze terugkeeren tot de werkelijk heid. Ze zou graag nog wat langer in haar droom verloren zijn gebleven. En terugblikkend in het schoone ryk harer fantasieën zei ze: „Begin niet." „Ik moet." Zuchtend wendde ze de oogen van den horizon af en keek hem in de ernstige oogen. „Ik heb zelfs geen idee, hoe ik zal be ginnen, laat staan dat ik veel terecht zal brengen van wat ik zeggen wil! Je hebt me eigenlijk maar een keer gezien, niet waar? De keeren, die jij vergeten hebt, kan ik niet meetellen, want als jy ze ver geten hebt, bestaan ze voor zoover jou betreft, eenvoudig niet. Goede hemel, wat zit ik eigenlyk te dazen! Maar enfin, wat ik ermee bedoel komt hierop neer. Het zou normaal zyn als ik me als een absoluut vreemde tegenover je gevoelde. Maar dat is me onmogelijk; ik ben geen vreemde; ik kan me niet vreemd tegen over je voelen en ik kan me niet ais zoodanig gedragen. En ik kan je ook geen tijd geven om daar een beetje aan te wennen, want er moet direct iets ge daan worden." „Dat zie ik niet in." „Dat zou je wel, als je in mijn schoe nen stond. Hemel-nog-aan-toe, Anne, stei je zelf een oogenblik in mijn plaats! Ik kom onverwacht in Engeland terug; moet de plaats gaan innemen, die voor je broers bestemd was: ik krijg alles het oude kasteel waar jij bent groot gebracht, het landgoed dat jouw tehuis was en ik kan zelfs niemand vinden, die me wil zeggen waar je bent, of wat je doet, of je ook maar een penny bezit om van te 'even. En ten slotte vind ik je.,., als dienstmeisje van een kwaadsannig vrouw- monseh als die Mrs. Fossick Yates, die je niet voldoende te eten geeft en je je vingers blauw laat werken. Tk bid je, Anne. tracht je eens te verplaatsen in wat ik voel!" Anne keek neer in de. hei. Die was als een donker bosch. En heel diep daai in verborgen zieh kleine, bezige schep seltjes, die druk heen en weer liepen. of zich met eikaars zaken bemoeiden net als mensehen." „Ik begrijp je," klonk haar stem, zacht en vriendelijk. „Nogeens, ik ben geen vreemde," her haalde John met meer nadruk dan zoo even, „ik kan het niet zijn. Nu ik de plaats van je broers ingenomen heb, moet ik doen, wat zij in ieder geval zouden gedaan hebben. Dat moet je toch met me eens zyn." „Hoe weet je, dat zij iets voor me zou den doen?" Anne's stem doofde uit. Welk verband kon er in 's hemelsnaam bestaan tusschen Courtney en Tom en Annie Jo nes, die in de gevangenis had gezeten. „Neem me niet kwalijk, maar nu praat je toch heuseh onzin. Anne. Kijk eens hier. ik zal je vertellen wat mijn bedoe ling is. Je vader heeft zijn testament ver anderd." Hii zag haar niet aan terwijl hij sprak. „Hy heeft een inkomen van acht honderd pond per jaar aan Jennv nagelaten, inplaats van vierhonderd aan elk van jullie. Menschen doen wonderliike dingen als ze ziek zijn. en ik wil geen critiek uitoefenen op zijn besluit Maai cMe vierhonderd pond per jaar moet je uit de opbrengst van het landgoed heb ben en ik zal zorgen dat dit gebeurt." „Dat kun je niet." „Natuurlijk kan ik dat wel. Het is zoo eenvoudig als wat." Anne keek hem nu voor het eerst recht en strak in de oogen. ,i.Te bedoelt dat jii het my zoudt geven?" ..Ik bedoel wat ik zeg: dat het uit de opbrengst van het landgoed zou komen." „Dat wil zeggen van jou." Even was het stil. „Het is maar hoe je het opvat." „Het is de zuivere waarheidik noem het kind by den naam." „Kom Anne, ben je nu zoo idioot trotsch, dat je een uitkeering uit de op brengst van je eigen vaders bezittingen niet wilt accepteeren?" Alle kleur verdween uit haar gezicht. „Ik wil geen stuiver accepteeren, die mijn vader me niet nagelaten heeft." John voelde een steek van pijn, zooals hij nog nooit een wond in zyn eigen hart had gevoeld. „Annetoe...." „Het is immers zooals ik gezegd heb." Hij zag, dat ze vocht om haar zelfbe- heerscliing te bewaren; hy stond op en wandelde enkele meters weg, om haar tijd te geven, weer tot kalmte te komen. Als hy nu bleef waar hy was, zou hij haar aanraken, zijn hand op haar arm leggen of iets van dien aard, en als hij haar aanraakte, wist hii niet, wat er zou kunnen gebeuren. Dus was het beter zich van haar te verwijderen. Hii kwam terug en inmiddels was Anne ook ongestaan. „Tk kan het heusch niet doen." zei ze, toen hij weer hii haar kwam. „Je moet het rnii niet kwalijk nemen, maar werke lijk. ik kan niet." „Waarom toch niet?" (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 1