o„p Itödt wilt )MïIonnebrand Stadsnieuws AMPEEREN in RIKKIN K AM P E E R D EK E N S ™'9 TWEEDE BLAD HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 12 JUNI 1 934. 5 Licht op voor alle voertuigen. Zilveren Ambts-Jubileum Ds. van de Poel. G0EDK00PE REISMARKEN BUITENL. SPOORBILJETTEN VACANTIE-ZEEREIZEN Alleen bij Keizerstraat 76 Uit het politie-rapport. IVoa*gatm m Dinsdag 12 Juni 21.48 uur Woensdag 13 21.48 BIZONDERE KWEEKSCHOOL. Geslaagd voor het eindexamen van de Bijzondere Kweekschool voor Ondnerwy zers en Onderwijzeressen alhier, de hee- ren I. P. Clowting, A. J. v. Gorselen, A. Heyblok, H. Kiljan, O. v. d. Leek. M. Meerens, W. A. Braakensiek, A. Horsten. Afgewezen 1 candidaat. Ochtenddienst In de Nieuwe Kerk. Zondagmorgen werd in de Nieuwe Kerk door Ds. Van de Poel naar aanleiding van het feit, dat hij voor 25 jaren zün intrede deed als predikant, een gedachtenisrede gehouden. Als tekst had Ds. Van de Poel gekozen I Tim. 1 12. Spr. aanvankelijk voornemen was, naar hij zeide, dezen dag onopgemerkt te laten voorbijgaan. In de eerste plaats omdat het in strijd is met de kieschheid en de teederheid van het ambt als een prediker in het openbaar de aan dacht op zichzelf vestigt. In de tweede DE JUBILARIS. plaats wegens den verwarden, ongeestely- ken tijd, waarin wij leven, een tijd waarin de predikant niet meer is wat hij vroeger was: een autoriteit, die invloed kon uit oefenen op de maatschappij. Thans hangt het nog uitsluitend af van de persoonlijk heid van den predikant of hij ietc van het ambt kan maken. De eischen voor dis per soonlijkheid zijn veel zwaarder geworden, er is altijd de kans, dat de integriteit van karakter op de proef wordt gesteld. Maar een predikant behoort boven al die din gen te staan, die hem kunnen beïnvloeden. De waarheid is altijd een tweesnijdend zwaard en niets is in onze dagen zoo moei lijk geworden als de verkondiging van het evangelie der waarheid. Allereerst dienen wij te krijgen waarachtige, zuivere, eerlijke mensehen. Er was nog een reden, die spr. weer hield van openbare viering. Zij. die mee- nen, dat de kerk nog altijd een cultureele taak heeft te vervullen, zien in deze da gen geen gebaanden weg meer voor zich. Velen zijn thans van de kerk afvallig ge worden en wij vragen ons dan ook af: zal de kerk in de toekomst nog haar taak blij ven vervullen en zal zij in staat zijn de heilige vlam brandend te houden? Gij zult. mij hedenmiddag, zegt spr., met „ju bilaris" aanspreken. Maar liever ware het mij, als gü mü „kruisgezant" noemdet. Intusschen, nu de gemeente het anders heeft gewenscht, wil ik beginnen met een woord van dank aan het Comité, onder aanvoering van Ds. Enklaar, dat deze vie ring op touw heeft gezet. De spr. geeft hierna enkele persoonlijke bizoriderheden uit zijn loopbaan als predikant. Hij schetst zijn dualisme: streng orthodox opgevoed, kwam hij al spoedig in botsing met meer vrijzinnige denkbeelden, welk conflict in Enkhuizen werd opgelost. Daar was een felle strijd ontbrand tusschen de linksche en de rechtsche richtingen, c m strijd met veel onheilig vuur, helaas ook van linksche zijde. In Den Helder werkt spr. thans bijna 6 jaar; bij zijn intrede heeft spr. destijds een soort werkpro gramma gegeven ten aanzien van zijn op vattingen omtrent den Christus en bü alle verschillen heeft men 'spr. eerlijkheid en oprechtheid hier gewaardeerd. Eenerzijds is onze roeping zeer nederig nu een pre dikant niet meer dien invloed op maat schappelijke zaken heeft als vroeger het geval was (voor ons karakter is dit onge twijfeld gunstig), anderzijds is onze taak een verhevene: niemand behoeven wij naar de oogen te zien, mits wü Christus maar in de oogen durven te zien. En heer lijk werk is het te mogen verkondigen, ondanks al het verkeerde wat wü deden, dat iedere menschenziel waarde heeft. Aan het einde van zijn toespraak was de predikant zeer ontroerd. Ds. Enlclaar sprak namens den kerkeraad een woord van gelukwensch en verzocht de gemeente haar leeraar toe te zingen Gez. 224 1: „U zeeg'ne God!" hetwelk staande ge schiedde. Hierna zong het Hervormd Kerkkoor, onder leiding van den heer T. de Hoogh, een tweetal liederen; in de wijde ruimte van het kerkgebouw klonk deze zang bui tengewoon fraai en zuiver. Met een kort dankwoord van Ds. Van de Poel aan zijn ambtgenoot Ds. Enklaar, het Kerkkoor en zijn directeur, den heer De Hoogh, werd de kerkelijke herdenking besloten; de gemeente zong Gez. 50 4, en op het fraaie kerkorgel speelde, onder het heengaan, de organist, de heer Bak ker, Handel's jubelzang „Seht, er kommt Wit Preis gekrönt!" Rondom den kansel was een overvloed van palmen en bloe men aangebracht. Onder de aanwezigen bevonden zich "il'ne Excellentie, Vice-Admiraal Brutel de la Rivière en mevrouw, de heer Bijl, directeur van 's Rükswerf, enz. Receptie In den namiddag. Des middags te 3 uur had in de kerk de ®fficieele receptie plaats. Reeds vóór drieën was de kerk gevuld met belangstellenden, vrienden, collega's. De vice-admiraal en zy'ne echtgenoote, de heer en mevrouw Brutel de la Rivière, bevonden zich ook nu weder onder de aanwezigen. Het Comité had plaats genomen aan de tafel, welke voor deen preekstoel was ge plaatst. Bloemen en planten gaven aan alles een kleurig en fleurig geheel. Ds. E n k 1 a a r, praeses dezer receptie, verzocht twee commissieleden den Jubi laris en zün vrouw te willen halen en hen binnen te leiden; Mej. A. Klerk en de heer J. Zandee voldeden aan dit verzoek en verlieten de kerk. De Gemeente werd ver zocht om bij het binnentreden van Ds. Van de Poel en diens echtgenoote van den 68slen Psalm het 10e vers te willen zingen. Na eenige oogenglikken van af wachten zette het orgel den psalm in ten teeken, dat Ds. Van de Poel en zijn vrouw den drempel der kerk hadden overschre den. „Geloofd zij God met diepst ontzag! Hij overlaadt ons dag aan dag, met Zijne gunstbewijzen!" Spontaan verhieven alle aanwezigen zich van hunne zetels en met volle overgave des harten zongen zij den binnentredenden jubilaris toe. De predi kant werd niet rechtstreeks naar zijn toe bereide plaats geleid, maar halverwege bleef hü, gevolgd door een kleine familie- schaar, te midden der belangstellenden staan, daarmee symboliseerend de eenheid van Herder en Gemeente. Nadat plaats was ingenomen door allen volgde er een hoorbare stilte, getuigend van de gevoe lens, welke bij alle aanwezigen naar bo ven kwamen. Rede van Ds. Enklaar. Ds. E n k 1 a a r verbrak deze stilte en sprak namens Kerkeraad en Gemeente. „De psalm „Geloofd zij God" is de lieve lingspsalm van Ds. Van de Poel, zoodat deze toegezongen woorden zeker wel op zijn plaats waren. Wü allen geven met Reisbureau "SPgUSH t o. Postbrug Ènl&J1 groote vreugde uiting aan onze gevoelens. Onuitputtelijk veel gunstbewijzen zün uw deel geworden in de 25-jarige arbeids- periode, welke nu is afgesloten. Bü deze mijlpaal willen wü stilstaan en in onze herinnering terugroepen dat gü al dien tijd hebt gewerkt te midden van men-, schen. In verschillende kringen, in den Protestantenbond, in vereenigingen van kerkdijken aard. Bij den arbeid onder de menschen is veel teleurstelling, de menschen vallen tegen, maar ook het tegenovergestelde is waar: er is waardeering onder hen en ook heel vaak vallen zü mee. Maar het arbeiden op het terrein van den gods dienst geeft den geroepene kracht. Aan de roepstem: „Help ons, sterk ons, troost ons in leed, aan deze roepstem hebt gij gehoor gegeven; gü hebt uw taak verstaan en naar uw vermogen gearbeid in den wijngaard des Heeren. De heerlijkheid van de weldaad van Gods gevende wissel werking 'worden daardoor rijk. Dag in dag uit hebt gij ons bevoordeeld met uw le venswijsheid. „Ik sta hier te midden van mijn doel", dat is uw levenshouding ge worden en zoo zal deze blijven in de toe komst. Naast dezen geestelijken arbeid voor uw gemeente hebt gij echter niet ver zaakt te blijven studeeren tot verrijking uwer wijsheid; uw lievelingsstudie „Dog matiek" hebt gü nimmer in den steek ge laten. De bijbel heeft steeds in het mid delpunt van uw leven gestaan, ten voor- deele van uzelve, tot zegen van uw ver schillende gemeenten!" „Dei gratia", „bü de gratie Gods". Dit was de grond, waar op Ds. Enklaar's rede was opgebouwd. Namens den Kerkeraad en de Her vormde Gemeente overhandigde Ds. En klaar een enveloppe met inhoud, bestemd voor een reis naar Zwitserland, maar bo vendien een drietal studieboeken: Het be roemde boek van Minister De Visser „Kerk en Staat", verder: „Stiefkinderen van het Christendom" (twee deelen) van Professor Lindeboom, een oud vriend en studiegenoot van Ds. Van de Poel. Na deze toespraak volgde orgel- en vioolspel. De heer W. Bakker, organist, en de heer D. Makelaar, speelden het Largo van Handel. Andere sprekers aan het woord. De rü der sprekers werd geopend door den heer K. Koorn. „Laat de Kinder- kens tot Mij komen en verhindert ze niet!" Dezen tekst van Jezus had Ds. Van de Poel ten volle verstaan, aldus de heer K., waarvoor de Zondagsschool-leiding haar hartelüken dank uitsprak. Gretha Bakker droeg als afgezante der meisjes een zilveren schaal met rozen aan voor Mevr. Van de Poel en Jan Schat- mans overhandigde namens de kinderen het „Jubileumslied". De heer E. J o m a n overhandigde een groote bloemenmand voor Ds. en Mevr. Van de Poel. Van uit den hooge de gaanderü klonken nu de blyde kinderstemmen, die met blijheid den inhoud van het feestlied vertolkten. „Heil U, op deez' jubeldag, Nu na vijfentwintig jaren, Met een blijde kinderschare, U dit feest herdenken mag", enz. De heer A. Kramer, hoofd der school aan den Parallelweg, leide dit Kinder koor; de heer S. N. Bakker had het gedicht gemaakt. De Kerkeraad wenscht zijn leeraar geluk. Nu werd het woord gevoerd door den den heer C. Klerk, President-Kerk voogd, Reisbureau -pi aa auff.sg- t.o. Postbrug wELË-H W S» Met welgekozen woorden bracht de heer Klerk dank namens de Kerkvoogdij. Het is de eerste maal; dat een dergelijk feest in onze kerk wordt gevierd. Spr. achtte het een eeretaak voor de Herv. Gemeente zoo'n gedenkwaardig feest te mogen be leven. Met de bede, dat het Ds. Van de Poel nog vele jaren moge gegeven zün op dezelfde voortvarende- en opofferende wijze voort te gaan, eindigde hü zün toe spraak, welke onder aandachtige stilte/ werd aangehoord. Meerdere gelukwenschen. Ds. Van Beek sprak namens het Klassikaal Bestuur te Alkmaar; hij oveiij handigt een prachtige mand met thee rozen en lelies. Ds. T i n h o 11 spreekt namens den Ring van Predikanten. Bloemen onder- streepen zijn woorden. Ds. P. J. S m i d t s zegt als collega en mede namens de Vereeniging „Kerk en Vrede" woorden van erkentelijkheid^' De gemeente Tiel is vertegen-" woordigd door den heer T i c k. Hü voor spelt de gemeente Den Helder, dat bü een eventueele vacature in Tiel zeer zeker Ds. Van de Poel gevraagd zal worden ten tweeden male als voorganger in Tiel te willen komen. Deze bekentenis getuigt wel van de waardeering der Tielsche ge meente voor hun gewezen voorganger. Ook hy biedt bloemen aan. Ds. Meijer spreekt namens de Herv. Gemeente te Enk huizen, alwaar de jubilaris een zeer belangrijk deel van zijn leven heeft doorgebracht. De heer J. C. Di e n a a r is de verte genwoordiger der verschillende Kerke lijke vereenigingen, welke tüdelijk tot een bond zijn gevormd. In een geestige toe spraak spreekt ook dit lid der kerk de waardeering der verschillende besturen van vereenigingen uit. Hü overhandigde de familie Van de Poel zilveren couverts. De heer Th. Moleman, Pastoor der Oud-Katholieke Kerk, voert het woord namens de Alledag-kerk. Hii eindigt zijn toespraak met eenige woorden uit de Li turgie der Oud-Katholieke Kerk: „De Heer zy' met U, en met Uwen geest". Dat het den jubilaris nog lang gegeven moge zyn de menschen te brengen naar het licht, is zy'n collegiale wensch. Het Bestuur van de V r. Hervorm den in Noord-Holland geeft bü monde van den heer Sindram blijken van waardeering en getuigt van den goe den geest tusschen de bestuursleden, waarvan Ds. Van de Poel deel uitmaakt. De heer J. Spaander overhandigt een mooie ets van de Nieuwe Kerk. Deze overhandiging is een „speech-zonder woorden", aldus zoo aangekondigd door Ds. Enklaar. Een broer van Ds. Van de Poel brengt menige herinnering uit vervlogen dagen naar voren en vooral de herinne ringen aan het ouderlijk huis getuigt, dat deze broeders Psalm 133 hebben verstaan in hun leven: „Gezegend zü het Huis, waar broeders eendrachtig samen wonen". Een persoonlijk woord wordt met veel aandacht aangehoord. Dit woord wordt gesproken door den heer De Bck, hoofd van de Groen van Prinstererschool alhier. Met de woorden van Henley Johns: „Wees niet een advocaat van Christus, maar wees alleen maar zün getuige", ein digt hij zjjn rede, welke tot grondslag had het samengaan en verstaan van elkander in het belang van de verwerkelijking van het Christendom. Tenslotte gaf het Leger des II e i 1 s acte de présence. De jubilaris dankt. Hierna nam Ds. Van de Poel het Reisbureau TTiL->8B t.o. Post brug w C.&. IrlUf woord om dank te zeggen aan allen, die dezen dag voor hem tot een onvergetelijke hebben gemaakt. Tot slot zongen de aanwezien Gez. 99 vers 3, waarmede deze, uitstekend georga niseerde, jubileumdag was geëindigd. AANKOMST INDISCHE MAIL. Vrijdag in ons land. De Stoomvaart Maatsch. „Nederland" deelt mede, dat de speciale trein met post en passagiers van het s.s. „Johan de Witt" Donderdagochtend 14 Juni te 19.15 van Genua vertrekt. Aankomst in ons land op Vrydagochtend 15 Juni te 10.2 Amsterdam C.S. CONCIËRGE OPENBARE LEESZAAL. Aangezien de benoemde functionaris, de heer de Flart, zich had teruggetrok ken is in de jongste vergadering van het Dagelüksch Bestuur der Openbare Lees zaal Breewaterstraat, uit de beschikbare sollicitaties opnieuw een keuze gedaan, en werd benoemd de heer W. Knol, alhier. A WE |j A 1 I laasa Jk. door KAMPEERDER. II. Vastkamp. Vastkamp of trekkamp? Dat is vaak een moeilijke kwestie en een persoon- lijke. Ongetwü'feld is het geregeld verder trekken aanlokkelüker, afwisselender en een radicaler breken met de alledaagsche sleur maar het is ook veel ver moeiender. Daarom is het voor jongeren en beginners meer aan te bevelen, de eer ste groote kampeergebeurtenis in een vastkamp te vieren; te zien en te beleven valt er ook dan meer dan genoeg en men verzuurt zyn vacantiedagen niet door oververmoeidheid. Want dat moet nooit uit het oog verloren worden: Kampeeren als sport is een ontspanning en genoegen, geen overdreven stoerheidsvertoon! Daar om forceere de kampeerder nooit zün prestaties en zeker niet de beginneling. Uiterst aan te bevelen is een vast ten tenkamp ook natuurlük voor groote groe pen. Het verschil tusschen een kamp, be staande uit honderd tenten of twee, drie, vier is natuurlük een ieder duidelük. Het ligt ook in het geheel niet in mijn bedoeling over zulke tentendorpen te schryven. De leiders zullen ongetwüfeld even goed als ik op de hoogte zyn met de ligging van zulk een kamp, den opbouw, de plaats van cantines, vergadertenten, latrines, enz. Hier wil ik het alleen hebben over een klein vast kamp. Ideaal is natuurlyk, wanneer het kamp gelegen is aan een beek of meertje. Je ochtend- en avondbad staan voor de deur. Je kunt je scheren met je beenen in het meer, je kampspiegeltje aan een tak geknutseld en je kwast zoo af en toe in het water nat maken en afspoelen. Maar naast het romantische mag men niet het practische uit het oog verliezen. Het zou eens kunnen gebeuren, dat het enthou siasme van den beginneling niet tegen een leege maag en een droge tong be- Ik stand is. Daarom moet men er wel op letten, dat het kamp in de nabyheid ligt van een plaats, waar men drinkwater en etenswaren kan bemachtigen. Het ge schiktst is wel, wanneer aeze niet verder dan een halfuurtje verwüderd is In tegenstelling met een trekkamp is het niet noodzakelük met de hoeveelheid en het gewicht van de uitrusting te woe keren en daardoor kan alles oomfortabe- ler zy'n. Zoo is dan ook een dubbeldak- tent aan te bevelen. Ten eerste behoeft men niet bang te zy'n bü regen tegen het doek aan te stooten (dat zooals bekend dan zou gaan lekken op die plek) en ten tweede is de temperatuur onder alle om standigheden dragelüker dan in een en kele tent: bü brandende zon niet snikheet en by kil weer niet koud. Bovendien kan men alle eetgerei buiten zetten onder het groote dekzeil. Meer aan te bevelen is echter een speciale tent, hoog model, op te zetten, waarin de bagage wordt onder gebracht en waar gekookt wordt. Ziet men er echter niet tegen op zich te behel pen, dan kan men even goed een kuil graven, waarin men het kooktoestel neer zet en de bagage kan onder het dekzeil gelegd worden; het gaat even goed en het is goedkooper! Men lette steeds op de windrichting en zorge er voor, dat dé ingang van de tent zoo staat, dat de wind er geen vat op heeft! Bü een kamp van eenige weken kan het wel eens gebeuren, dat de wind draait. Het verdient dan ook aanbeveling de tenten steeds op een beschutte plek op te zetten. Ik hoor al iemand vragen: „en moet ik dan zoo maar op den grond gaan liggen?" Och, dat hangt er van af. Zandgrond is altüd eenigszins hard; in een bosch vindt men allicht voldoende afgevallen blade ren om onder het grondzeil een zachte warme vloer te bouwen. Ziet men er tegen op, alleen op een grond te lig gen, dan zal iedere boer gaarne een paar bundels hooi afstaan; wil men echter niet speculeeren op de nabüheid van een boer- derü, dan kan men in sportzaken „kamp bedden" koopen: groote opblaasbare gummizakken. Aangezien ik in het laat ste van deze artikelen het uitvoerig over de verschillende noodzakelyke kampeer- benoodigdheden zal hebben, is het beter daarover nu niet verder door te gaan. De bedoeling van een vastkamp mag niet zyn den geheelen dag op een plek te bly'ven. Integendeel: wanneer u een geschikte kampplaats gevonden heeft, trek er dan geregeld op uit te voet, op de fiets, desnoods per trein of bus naar een verder afgelegen deel. Blijf niet iederen dag rond uw tent hangen, maar probeer uw vryen tyd zooveel mogely'k produc tief te maken. En dan: denk niet, dat het een verplichting is met volle maag des morgens op trek te gaan. Zet alleen wat warme thee of chocolade want in den regel is het om een uur of zes nog frisch- jes en trek er dan op uit, loop een paar uurtjes tusschen de glanzende boom stammen, door vochtig gras of over glib berige duinpaden;alles is zoo geheel an ders dan verder op den dag. Ook een nachtwandeling is de moeite waard. Kruip om een uur of 12 uit uw tent zorg dat u warm gekleed bent! en ga op weg. Vreemde dingen zult u be leven. U stapt over een tak heen, die er in het geheel niet ligt; u wandelt om een kuil heen, die er evenmin is; verderop protest u niet verder te kunnen en denkt u op een hooge witte muur te stuiten, maar dichterbij bemerkt u uw vergissing. Het is een wonderlijk wereldje, waar u doorwandelt en nu ook zult u in de ge legenheid zyn op te merken, dat de na tuur inderdaad ontwaakt en dat dit niet alleen een dichterlijke fantasie is. Lang zaam aan schuiven uit de donkere wan den de boomen naar voren en rondom ontplooit zich de schoonste kleurschakee- ring. De vogels beginnen te slaan, zwer men uit het schilf en de libellen wiegelen weer over het water. Heusch, een derge lijke wandeling is niet genoeg aan te be velen; men doet er indrukken op, die lang, zoo niet altyd, blyven nawerken. AANBESTEDING. Door den architect J. J. van der Leek, Den Helder, werd Zaterdagmorgen in café „De Pool" aanbesteed: I. Het bouwen van een dubbel woon huis nabü den Singel te Den Helder. Hiervoor waren de volgende billetten in gekomen: G. Groninger, Den Helder 6235; J. Steeman, Den Helder 6545; A. Kersbergen, Den Helder 7100; J. Modder A. Couperus, Den Helder 7550; Heilig Mollema, IJmuiden 8050. II. Het verbouwen van perceel Ko ningstraat 51, tot woon- en winkelhuis. Ingeschreven was hiervoor als volgt: G. Oeljee D. Kraftt, Den Helder 1875; J Steeman, Den Helder 1885; J. Model A. Couperus, Den Helder 2150; W. F. Labout, D enHelder 2220; Heilig Mollema, IJmuiden 2500. KATHOLIEK DEN HELDER, Naar wü vernemen zal Katholiek Den Helder, omvattend alle Katholieke ver eenigingen te dezer plaatse, a.s. Zondag in het gebouw van den R. K. Volksbond ten 8.15 uur, een grootsche huldebetoo- ging houden bij gelegenheid van de slui ting van het heilig jaar. By deze gelegen heid zal het onlangs opgerichte R. K. ge mengd koor, bestaande uit pl.m. 90 leden, waaronder een krachtig bezet mannen koor, medewerking verleenen en zullen allen te zingen nummers met volledige orkestbegeleiding worden uitgevoerd. In het hoofdnummer „Pius cantate", compositie van den directeur, den heer Leewens, zullen met inbegrip van een knapenkoor pl.m. 140 personen, meewer ken, terwy'1 de feestrede zal worden uit gesproken door den Zeer Eerw. Hoog Ed. gestr. heer H. J. Bangert, Vlootaal- moezenier, alhier. Programma's tevens bewys van toegang per advertentie gemelde auressen vev- krügbaar. NED. BIJBELGENOOTSCHAP. Afd. Den Helder. Wü vermeldden in ons nr. van Zater dag abusievelyk het adres van den pen ningmeester van het plaatseiük comité voor steun van het Ned. By'belgenoot- schap, dat door den ernst der tüden in financieelen nood verkeert, Kanaalweg 182. De penningmeester, de heer L. Kamp, woont echter Hector Treubstraat 38, zün postgirorek. is nr. 121238. DE TENTOONSTELLING VAN DEN „NOORDER KUNSTKRING". Hedenavond zal dus voor de donateurs en genoodigden de opening plaats hebben van de tentoonstelling. D i c k K e t zal voor velen, voor ieder een openbaring zijn, zulk een meesterschap over de techniek, gepaard aan veelzijdigheid en strenge op bouw van al zijn werken! Jan H. Bakker zoekt zijn diepe kleuren in landschap en dorp. Geestig is hij in zijn zwart-wit en critisch en sarcas tisch, waar hij het boerenleven, als spiegel van heel het menschdom, hekelt. Van den derden exposant, die van bui ten in dit geval Utrecht zijn kunst, hierheen heeft gebracht Lambert Simon kunnen weer geheel andere kwaliteiten genoemd worden. Hij is de zoeker in kleurenfanta- sie en lijnenopbouw: „La belle ligne" noemde men die richting, als men van richting spreken wil. Wij Helderschen hebben hem kunnen volgen in zijn ontwik keling, van den steeds zoekenden jongen die geen grenzen erkende, tot den meer verfijnden kleurenfantast, die nu. waar hij in de groote steden exposeert en waar hij opdrachten krijgt, goede critieken krijgt. Vooral in religieuze richting heeft hij zijn arbeidsveld ontplooit. Vooral met den prix-de-Rome winnaar Charles Eyck, die momenteel in Frankrijk werkt, heeft Lambert veel samen gewerkt. Ook enkele leden uit Den Helder heb ben dit jaar getoond flink te hebben ge werkt. Een jaar van werk ligt in die schilde rijen en teekeningen vastgelegd, voor goed. Gij, de aanschouwer, behoeft slechts luttele kwartiertjes uw belangstel ling te toonen. Vanaf hedenavond negen uur is de ten toonstelling ook voor betalende bezoekers geopend. Overigens wordt naar adverten ties en affiches verwezen. Gij komt toch óók?! DronkenmanstaaL Door een caféhouder, wonende alhier, werd by de politie aangifte gedaan dat een persoon een ruit van de toegangsdeur van zün café en een tafeltje heeft ver nield. Proces-verbaal wordt opgemaakt Tet ontnuchtering. Een persoon, die zich in kennelyken staat van dronkenschap op den openbaren weg bevond, werd naar het Hoofdbureau van politie overgebracht en ter ontnuch tering in bewaring gpsteld. Zondagavond werd een ys ven ter te Huisduinen onwel. Hy viel met zjjn hoofd op de straatsteenen en bekwam daardoor een bloedende hoofdwonde, welke daar ter plaatse verschenen politie werd verbon den. Op advies van een arts werd de man eenigen tyd later per taxi naar zyn wo ning vervoerd. Ernstige autobotsing. Zondag, even na middernacht, had op' den hoek PolderwegKrugerstraat een hevige botsing plaats tusschen 2 perso nen-auto's. Een auto kwam uit de Kru gerstraat en reed naar het Koningsplein, terwijl de andere op den Polderweg in de richting Javastraat reed. Persoonlüke ongelukken hadden niet plaats. De auto's werden ernstig bescha- digd. De politie stelt een onderzoek in. Buitenlandsch Overzicht pag. I feuilleton1 Radio-programma 2 Van links en rechts2 Het bezoek van de Koningin en Prinses Juliana aan den Wierin- germeerpolder1 Ernstige bomaanslagen op spoor wegbruggen in Oostenrijk2 Invoering van den Greenwichtijd in ons land voorgesteld2 Wijziging van de L.O. wet 1920. Ontslag aan de huwende onder wijzeres 2 De regeling voor de bloembollen- saneering voor 1934 7 De acht hulpkeurmeesters van het Rotterdamsche abattoir zijn allen tot 6 maanden veroordeeld 7, In Noord-Spanje is een sneltrein in botsing gekomen met een auto bus, waarbij 17 menschen werden gedood7 Twee ernstige vliegongelukken te Parijs bij wedstrijden in lucht- acrobatiek 3 Ernstige toestand in Spanje ten gevolge van de landarbeiders staking 3 Twee broertjes te 's-Gravenhage verdronken2 Bizonderheden over het zinken van de „Gerard l]m. 123" 7 Aan het einde van deze week zul len Hitier en Mussolini een on derhoud hebben 3 De Indische mail wordt Vrijdag in ons land verwacht 5 Omtrek-nieuws 7 Marktberichten 8 Marineberichten8 Sportnieuws8 Tivoli bioscoop, 7 uur. Witte bioscoop, 7y2 uur. Woensdag 13 Juni t/m Zondag 17 Juni. Tentoonstelling „Noorder Kunstkring" Musis Sacrum. Dinsdag 12 Juni. AUedagkerk, Nw, Kerk. 78 uur Woensdag 13 Juni. AUedagkerk, Nw. Kerk, 78 uur, M1 Doos 30 en 60ct. HELDERS FANFARE CORPS, (Dir.: Th. O, Lugtenburg.) Programma van het 2e zomerconcert van Helders Fanfare Corps op Donder dag 14 Juni van 8.30 tot 10 uur. 1. Vers 1'Avenir (Marsch) Sam VIcssirig 2. Zampa (Ouverture) F. Herold arr. G. Alüer 3. 1'Arlèsienne (Suite) G. Bizet arr. L. Chomel a. Pastorale, b. Intermezzo, c. Menuet d. Farandole. 4. Lorraine (Marsch) Louis Ganae 5. d'Euryante (Ouverture) Weber arr. A. Guillattm® 6. Finale. De nrs. 2 en 5 zyn respectievelijk ver- ulichte en vrye nummers voor het con cours, dat gehouden zal worden op 24 Juni te Hippolytushoef, INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER. Nieuwe zaken; DenHelder. J. Smits, Zuidstraat 8, Kleermakery. T. IJzendoorn, Oranjestraat 57, Handel in zuivelproducten. Wijzigingen: Anna Paulowna. J. Vlaming, Molenvaart 285, Handel in brandstoffen etc. Overgegaan aan: fa. J, Vlaming en Zonen. Den Heider. N.V. Nederl. Middenstandsbank Am sterdam. Ontslag en benoeming beheer der bykantoor Den Helder. ,De Gekroonde Valk" (eig. C. A. Kol- ster), Spoorstraat 45, café, tapperij en slytery'. Filiaal gevestigd Den Helder, Gasstraat 44. A. F. Isaksson, Oranjestraat 57, Handel in zuivelproducten. Thans uitsluitend melkslyter. Fa. G. Joh. v. d. Lee, Spoorstraat 75. Wordt voortgezet door G. Joh. v. d. Lee's sly'tery N.V. W i e r i n g e n. O. J. Bosker, Kerkplein 29, Maken van kanalen. Thans nok scheepshelling. OpSiefflngcn: Den H e i d e r. G. Buis, Koningstraat 89. Handel in manufacturen etc.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 5