Julianadorp. Callantsoog, Anna Paulowna. Wieringen. Barsingerhorn Texel. GEMENGD NIEUWS De fraudes aan het Rotterdamsche abattoir. Het zinken van de Gerard IJm. 123. De verduistering door een inspecteur van de RE.T. De onrust in Spanje. Weer vechtpartijen bij een fascistische vergadering. Noodweer in Salvador. Veerboot vergaan Politierechter Alkmaar HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 12 JUNI 1934. Binnenland Allen tot 6 maanden veroordeeld. Mevr. J.-J. opnieuw tot 1 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Buitenland In het Londensche district Hackney. Men vreest een groot aantal slachtoffers. Honderd slachtoffers? Begeef u nooit verder in zee dan tot uw middel, opdat gi] niet uw eigen leven en dat van anderen in gevaar brengt. VOORUITGANG ZIJ ONS STREVEN". 99 Zondag 10 Juni j.1. was het precies 24 jaar geleden, dat door elf bewoners van „Het Koegras" en het toenmalige café „De Blauwe Keet" de vereeniging „Voor uitgang zij ons streven" werd opgericht. Zooals velen wel zullen weten, beoogt deze vereeniging het verstrekken van uit- keering bij ziekte aan hare leden, en heeft zich door dit stuk sociaal werk veler sym pathie weten te verwerven. Wat zij in den^ loop der jaren van een teere plant tot een krachtigen boom is uitgegroeid, heeft zij eveneens mede aan het bovenstaande te danken. Wij hopen over een jaar, bij het zilveren jubileum, uitvoeriger op een en ander terug te komen. CONCERT VAN HARMONIE „KUNSTZIN". Niettegenstaande moeder Natuur geen zin had om mede te werken aan het con cert bovengenoemd, ging het toch door. Het was echter voor velen te koud, zoo date de belangstelling van het publiek on der het middelmatige bleef. Wij zullen echter maar rekenen, dat het een volgen den keer beter weer is. Dat de vertolking der verschillende nummers goed was, be hoeven wij nauwelijks meer neer te schrij ven, dat is reeds bekend. Met het num mer „Sarie Marais" werd dit goed ge slaagde concert besloten. BRAND TE ABBESTEE. Zaterdag j.1. te omstreeks 8 uur n.m. ontstond brand in de boerderij bewoond door den heer P. Zwaan Cz., eigenaar de heer Kaan te Alkmaar. Het vuur bereikte in minder dan geen tijd een zoo grooten omvang, dat er aan redding niet te den ken viel. Gelukkig kon de brandweer door krachtig ingrijpen de reeds brandende naastgelegen woning van den heer R. Blom behouden, hoewel deze woning groote waterschade leed. Naar we verne men wordt de schade grootendeels door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. ZIEKTEVERLOF VERLEEND. Aan de onderwijzeres alhier, Mevr. C. A. Waller Zeperv. d. Linden is op haar verzoek ziekteverlof verleend tot aan <j,en daturn van het door haar gevraagde eer vol ontslag. R. DEKKER, f f Zaterdag jl.. overleed alhier de ons allen zoo bekende oud-polder- en gemeente opzichter, de heer R. Dekker. Bijna twee jaar geleden nam de heer Dekker, na 40-jarige ambtsvervulling, af scheid van z'n werk en onze lezers herin neren zich nog, dat toen tot uiting kwam, hoe de vervulling van z'n belangrijke, verantwoordelijke taak gewaardeerd werd door autoriteiten en mede-ambtenaren. Ook de onder hem werkende arbeiders en de aannemers, wier werk hij controleerde, brachten hem bij die gelegenheid hulde, terwijl tevens gememoreerd werd, dat de heer Dekker buiten z'n ambtelijk werk nog zooveel voor de gemeenschap deed, door leidende functies te vervullen bij nuttige vereenigingen. Na den langdurigen, vaak sloopenden, arbeid (we herinneren aan den water- snoodtijd) werd hem zoo van harte een rustigen, gelukkigen levensavond gegund. Helaas heeft hü dien niet lang mogen ge nieten. Na z'n eervol ontslag vestigde hij zich aanvankelijk te Beverwijk, maar toen z'n gezondheidstoestand minder goed werd, kon hü den trek naar den Polder niet weerstaan en kwam weer terug naar de plek, waar hij z'n gansche leven ge arbeid had, om daar dan thans ook zijn laatste rustplaats te vinden. CONCERT. J.1. Zondagavond gaf de muziekver- e« niging »Apollo«, onder leiding van haar Directeur J. v. Glabbeek, een con cert in haar tent aan den Gasthuisweg. ivlede aangelokt door het bijzonder nnmie zomerweer was veel publiek aan wezig. Dit goedgeslaagde concert smaakt naar meer. POLITIE. tl» vonden: een vulpenhouder? een zilveren remontoir horloge, een zilveren ringetje en een tasch inhoudende toilet bo oodigdheden, schoenen, enz. .nlichnngen bij den Gemeentebode te H.ppo ytushoef. RIT OUDEN VAN DAGEN. J.1. Maandagavond werd een vergadering belegd in Hotel de Haan, te Hippolytus- hoe:, waar besprekingen gehouden werden over de dit jaar te organiseeren Autorit voor Ouden van Dagen. De belangstelling was zeer gering. Besloten werd dit jaar zoo mogelijk een rit te organiseeren, met beginpunt Hippo over het Oostdeel van Wieringen door de W.meer naar Medem- bhk, door den Streek naar Hoorn, Volen- nam, Monnikendam, Edam, Purmerend, Zaandam, Alkmaar en zoo weer huiswaarts en wel op Woensdag 4 Juli a.s. We zullen open, dat alle autobezitters weer hun auto disponibel stellen. Den Oever. ZEEHONDJE NAAR ARTIS. Het vorige week op den afsluitdijk ge vangen zeehondje heeft Maandagochtend de reis naar Amsterdam ondernomen, daar het door den eigenaar aan Artis is geschonken. ZUIDERZEEWERKEN. Stremming scheepvaart. De Directeur-Generaal der Zuiderzee werken maakt bekend, dat met ingang van Maandag 11 Juni e.k. aanvangende te 19 uur, het scheepvaartverkeer in de Westfriesche Vaart, ter plaatse van de Alkmaarsche brug (bezuiden Midden- meer), vermoedelijk tot den avond van 13 Juni d.a.v. of zooveel korter of langer als noodig zal blijken, gestremd zal zijn. ENKEL GEBROKEN BIJ VAL. Bij het verrichten van werkzaamheden aan de muziektent van „Apollo" j.1. Za terdag, had de timmerman C. Koorn het ongeluk van een slechts meter boven den beganen grond gelegen plank te val len, met het gevolg, dat hij een enkel brak. AUTO-ONGEVAL. Toen H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana met gevolg j.1. Vrijdag middag na het bezoek aan Friesland per automobiel naar Schagen reden, heeft zich op den afsluitdijk nog een klein on geval voorgedaan dat slechts materieele schade eischte. Vlak voor Den Oever liet H. M. haar automobiel stoppen teneinde den kap van den wagen te laten neerdoen. Door het vrij plotseling stoppen liep een der volgwagens van den garagehouder H. te ver door en botste tegen een splin- ternieuwen wagen van een Groninger fa brikant aan die op den afsluitdijk in den stoet terecht was gekomen en wien het passeeren door de marechaussee was be let. Van den onfortuinlijken fabrikant werd een der achterspatborden en de benzinetank stuk gereden terwijl van den aanrijdenden wagen de radiateur het moest ontgelden. Beide wagens werden later naar diverse garages opgesleept, Omstreeks half vijf passeerden H. M. en de Prinses Den Oever door een vrij tal rijke menigte langs den weg, hartelijk toe gejuicht. KRINGREPETITIE ZANG- VEREENIGING. Ter voorbereiding van de op 1 Juli a.s. te houden Zangersdag van den N. H. Bond van Gem. Zangvereenigingen, welke zal plaats hebben te Hoogkarspel, werd Zondag jl. te Barsingerhorn een kring repetitie gehouden, waaraan werd deel genomen door de gem. zangvereenigingen uit Den Helder, Wieringerwaard, Barsin gerhorn, Kolhorn en Winkel. Naast een belangrijke deelname was er ook een groote belangstelling en met enthousiasme werden de samenzangnum- mers gezongen, waarna nog door elke vereeniging een tweetal nummers ten beste werd gegeven. Aan het einde van deze demonstratie sprak de voorzitter, de heer L. van Loo, uit Den Helder, een opwekkend woord. NA 12 JAAR UIT DE MISSIE TERUG. Voor de Katholieken van het eiland Texel was het Zondag een bizondere dag. Pater M. Witte een zeer bekende Mis sionaris, die in Oost-Afrika, standplaats Kaba, schitterend beschavingswerk heeft gedaan en die de eenige nog levende R.K. priester is, die het eiland heeft voortge bracht arriveerde na ruim 12 jaar in de Missie te hebben doorgebracht weder in onze gemeente. Hoewel het bericht van zijn aankomst pas Zaterdagmorgen te Den Burg aankwam, bereidde men hem inderhaast een waardige ontvangst voor, waaraan alle ingezetenen (Kath. en niet-Kath.) die in zijn jeugd in betrek king met hem hebben gestaan (studie vrienden, mede-parochianen, oud-leeraar, etc) spontaan medewerking verleenden. Tegen de aankomst van de laatste boot werd op het plein aan de Weststraat te Den Burg een groote stoet samengesteld, die den Eerw. bezoeker feestelijk van d° ..Dokter Wagemaker" zou halen. Deze stoet bestond uit honderden fietsers deden van de Meisjes- en Jongens-con gregatie, leerlingen van de R.K. School e.a.); familie-leden en vrienden van den wederkeerende, werden met auto's van huis gehaald. Toeu de boot omstreek» half acht in de haven te Oudeschild arri veerde, had zich aldaar een groote me nigte verzameld. Aan de haven had een harteliike begroeting plaats, vooral de ontmoeting van den terugkeerende met zijn ouden vader was aangrijpend. In triomf werd Pater Witte nu naar de Pas torie te Den Burg gevoerd, waar, na ken nismaking met den Pastoor van Den Burg hem door de verzamelde menigte een „Welkomstlied" werd toegezongen. Z.Eerw. sprak daarna enkele woorden van dank voor de hem bereide ont vangst. Pater Witte zal ongeveer een half jaar in Holland vertoeven, (hü heeft zijn in trek genomen bij zjjn oudsten broeder), daarna keert Z Eerw. weder naar de Mis sie terug. Hü heeft gewerkt van 1922 tot 1923 in Nairobi; daarna tot 1925 in Ki- lunzu en daarna te Kabaa P. O. Thika Kenya bolong Br. E. Afriea. PLEZIERREISJE „DOKTER WAGEMAKER". On Zondag 17 Juni a.s. zal de Dokter Wagemaker, de nieuwe boot van de T.E.S.O., een plezierreisje maken van Den Helder en Texel naar Terschelling. Ongetwijfeld zullen velen, zoowel van Den Helder als van Texel, de gelegen heid aangrijpen om met het nieuwe fraaie schip dit altüd zeer interessante reisje te maken. Voor verdere byzonderheden zie men de advertentie, voorkomende in dit nummer. MARKTOVERZICHT. De lammerenhandel heeft voor de Texelsche veehouders gelukkig een betere wending genomen; de marktstem- ming was tengevolge daarvan heel wat beter. De handel verliep vlug, en de prijzen bleven min. f 1.50 per stuk boven die van vorige week; betaald werd een middenprijs van f 8.—; de beste lamme ren gingen voor f 11.50. Aanvoer was er niet zoo veel als men voor deze markt mocht verwachten; 't aantal koopers was groot. Runderhandel was er weinig; de prijzen zijn nog laag; een goede melkkoe bracht pl.m. f 155.— op; voor vette gaf men ongeveer f 170.Nuchtere kalveren kocht men voor f 4 f 5 per stuk; gras kalveren tusschen f 12 en f 18. De varkenshandel is slecht; de prijs voor slachtvarkens op de boerderij be draagt 14J 15 ct. p. pd. De biggen zyn ook goekkoop; gemidd. f 7.— per stuk. Aan de eierveiling handhaafde zich de verhoogde prijs van vorige week; eieren van 60 K.G. gemengd, middensoort brachten thans ook gemidd. f 2.55 per 100 stuks op. Burgerlijke Stand van Texel. Van 9 tot en met 11 Juni 1934. OndertrouwdKlaas Boon Kalf en Grietje Eelman. Oudeschild. KERKNIEUWS. Door Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem is benoemd tot pastoor te Haar- lemmerliede, de ZeerEerw. Heer Berke- meijer, thans pastoor te Oudeschild, en tot pastoor te Oudeschild de ZeerEerw. Heer Th. G. v. Haaster, thans kapelaan: te Hillegersberg. Den Hoorn. UITVOERING D.E.K. Zaterdag hebben de leden van het Fanfarecorps „D. E. K." te Den Hoorn een uitvoering gegeven, om uit de baten hiervan de onkosten te bestrijden, die een der leden gehad heeft tengevolge van een ongeval gedurende de laatste uitvoering. Nadat de voorzitter geopend had, werd opgevoerd »Het is vandaag de eerste«, een vroolijk studenten stuk. Het werd vlot gespeeld, en viel in den smaak. Hierna volgden eenige voordrachten, waarna in de pauze een verloting ge houden werd. Een taart, geschonken door den heer G. Duinker, werd gewonnen door den heer C. Dekker Az. Hierna kwam de komische voordracht »de mislukte kraamvisite«, waar door de aanwezigen hartelijk om werd gelachen. Hiermee was het programma afgewerkt en werd nog tot sluitingstijd een gezellig bal gehouden. BLOEMBOLLEN-SANEERING. De regeling voor 1934. Volgens sHobaho* is de regeiiug voor 1934 in hoofdtrekken als volgt: De minimumprijzen blyven gehand haafd, ook voor de bollen bestemd voor gebruik in Nederland. De overschotten leverbaar zullen be taald worden, berekend naar den mini mumprijs. De benoodigde fondsen zullen gevonden worden uit een heffing naar het aantal geraapte bollen, elke categorie apart. Als basis van aanslag zal gelden niet het factuurbedrag maar de waarde, berekend naar den minimumprijs. Voor hetgeen naar het buitenland wordt uit gevoerd zal de exporteur als incasseer der voor het fonds optreden, voor het geen voor het binnenland verbruikt, wordt degene, die aan de broeiers en particulieren levert. De tusschenhandel en de veiling zullen dan aan moeten sluiten bü de instelling, die daartoe aangewezen wordt, teneinde ook gebonden te zijn aan voorschriften, die de incasso van het aandeel, dat het binnenlandsch verbruik moet betalen aan het garantiefonds, vordert. Het bonnen stelsel en het raam- zal daarmede over bodig worden. Voor rekening van het fonds zullen alleen komen hyacinthen van 15 cm en op tulpen zift 10 en hooger, narcissen alleen leverbaar, geen tonnengoed. Een regeling is nog in bewerking be treffende overdracht teeltbewüzen. De be doeling is om overdracht mogelyk te maken in de z.g. buitenstreken. Gisterenmiddag omstreeks half drie heeft de rechtbank in bijzondere zitting uitspraak gedaan in de geruchtmakende zaak van de acht hulpkeurmeesters aan het Rotterdamsche abattoir, die zich op 24, 25 en 28 Mei te verantwoorden heb ben gehad ter zake dat zij zich in het tijd vak 19321933 hebben schuldig gemaakt aan corruptieve handelingen, bestaande uit de misdrijven, omschreven in de arti kelen 362 en 363 van het W. v. S., n.1. het aannemen van steekpenningen. Zooals men zich uit de uitvoerige be handeling voor de rechtbank zal herinne ren, ging het om een overschrijding van de bevoegdheden van de hulpkeurmeesters die zelfstandig, zonder zich door een vee arts te laten adviseeren, allerlei wrakke koeien, hetzij deze door tuberculose sterk vermagerd waren, dan wel koeien, waar van de organen waren aangetast, hadden goedgekeurd, en daarvoor fooien hadden aangenomen van de grossiers, die derge lijke koeien ter keuring aanboden. Behalve dergelijke fooien, die dus gegeven wer den om te voorkomen, dat een hulpkeur meester een veearts zou waarschuwen, die dan wellicht in vele gevallen tot uitbee- ning van het rund zou hebben last gege ven, alvorens het vleesch goed te keuren, wat voor de grossiers extra kosten zou meebrengen, werden er fooien gegeven om spoedig te worden geholpen, welke giften dus niet werden gedaan met de be doeling, de hulpkeurmeesters te bewegen iets in strijd met hun plicht te doen. De rechtbank heeft, conform den eisch van het O.M., mr. E. D. H. Schutter, ieder der verdachten, te weten den 36-ja- rigen W. R., den 49-jarigen J. B„ den 49-jarigen L. C. S.. den 57-jarigen J. B., den 59-jarigen M. A. J., den 64-jarigen W. d. H., allen gedetineerd, den 58-jari- gen J. P ,L. en den 59-jarigen C. v. d. W., eenerzijds rekening houdende met Het feit, dat alle verdachten uit hoofde van hun functie een zekere mate van eigen verantwoordelijkheid hadden, anderzijds overwegende, dat het fooienstelsel heersch te ook reeds bij vorige directies, en dat deze niet alleen daar niet tegen hebben ingegrepen, maar het zelfs oogluikend hebben toegelaten, ofschoon er herhaalde malen hun aandacht op gevestigd was, veroordeeld tot 6 maanden gevangenis straf, met aftrek van den tijd in voorloo- pige hechtenis doorgebracht. De 64-jarige W, v. d. H., die tevens te rechtgestaan had wegens verduistering van beenderbons en van diefstal van zwezerikken, is daarna vrijgesproken. Zondagmiddag half zes kwam te IJ muiden binnen de stoomtreiler Maria IJm. 95, welke aan boord had de op varenden van den stoomtreiler Gerard IJm. 123, van de Visscherij Mij. Rood- baars, welke op de Noordzee was gezon ken. Omtrent de oorzaak van het zinken, vernam de Nw. Rott. Crt. het volgende: Het breken van de as. De Gerard was Vrijdag visschende ep ongeveer 260 mijl van IJmuiden, toen plotseling de machine zeer snel begon te draaien en het water in den tunnel bü de bunkers stroomde. Na ingesteld onder zoek bleek, dat de schroefas was gebroken, waarifij de glan, die de verbinding vormt tusschen de schroefas in den schroef- koker vernietigd werd, zoodat het zeewater vrij kon binnen stroomen. Onmiddellyk werden alle pompen in werking gesteld, om het water uit de machinekamer te pompen. De machinist van het schip, J. v. d. Windt, maakte een plaat klaar, om deze voor het gat te plaatsen. Toen hij hiermede bezig was, verschoof de afgebroken as en stroomde het water met groote kracht naar binnen, zoodat men met pompen het water niet bij kon houden, met koortsachtige haast werd er gewerkt door de opvarenden, doch het water in het schip rees steeds hooger, tot ten slotte het vuur in den ketel werd gedoofd. Nog gaf de bemanning zich niet gewonnen, met allerlei materialen trachtte men het water tegen te houden, doch men moest de machinekamer ver laten voor het hooger stijgende water. De redding. Per radio werd nu assistentie gevraagd, waarop spoedig de stoomtreiler Rotter dam van de Vem verscheen, die de op varenden van het zinkende vaartuig over nam. Sommigen konden hun bezittingen en goederen niet meer redden en kwamen met verlies van alles aan boord van de Rotterdam. De schipper van de Gerard, C. Gouda, had nog een lantaarn op de treiler ge- hesclien, want hü hoopte, dat het nog op sleeptouw kon genomen worden. Maar dit bleek niet mogelyk. Spoedig kwam het einde van d8 Gerard, die tot aan het dek in het water lag. Men zag, hoe de voorsteven zich nog eenmaal oprichtte en toen verdween het in de diepte. Het was gelukkig mooi weer en het overnemen der opvarenden leverde geen moeilijk heden op. De Rotterdam was echter nog ter visscherij en dus gaf de schipper van dezen treiler de geredden over aan de thaisvarende Maiia IJm. 95. De Gerard was een der beste treilers van de IJmuider vloot; het schip was in Duitschland na den oorlog gebouwd en behoorde vroeger aan een visscherij- maatschappij te Embden. OP WEG NAAR HET VREEMDELINGENLEGIOEN. De grenspolitie te Nispen heeft een minderjarige jongen aangetroffen, die bij zijn ondervraging zeide afkomstig te zyn uit Den Haag en op weg te zijn naar Frankrijk, om aldaar dienst te nemen in het vreemdelingenlegioen. Hü beweerde hiervoor de toestemming van zijn ouders te hebben gekregen. Daar aan zijn ver klaring niet veel geloof werd gehecht, stelde de politie een onderzoek in te 's-Gravenhage en daarby bleek, dat de ouders inderdaad hun zoon toestemming hadden gegeven voor het vreemdelingen legioen te teeltenen. In het betrokken gezin, waarvan de vader werkloos is en waar nog 34 kinderen thuis zijn, heerscht nijpend gebrek en de ouders gaven te kennen zelfs nog bly te zijn, dat eender kinderen deze „oplossing" had gevonden. DROEVIG ONGELUK. Tijdens het verrichten zyner werkzaam heden heeft de arbeider v. d. Putten Zaterdagmiddag op de Zinkwitfabriek te Budel een hoeveelheid kokend zink in het gelaat gekregen. De man, die vader is van een groot gezin, zal vermoedelijk het licht van zyn oogen missen. De 33-jarige mevrouw J. H. M. J.-J., die het echtpaar P., dat indertijd voor de Rotterdamsche rechtbank in een strafzaak tegen den gewezen hoofdcontroleur der R. E. T. M., S. moest getuigen, tot meineed heeft aangezet, onder bedreiging, dat P. anders zijn betrekking zou verliezen en dan tevens het aan S. geleende geld kwijt zou zijn, is door bovengenoemde recht bank, wegens het uitlokken van meineed, veroordeeld tot l'/2 jaar gevangenisstraf. In hooger beroep is door den advocaat- generaal verhooging der straf tot 3 jaar gerequireerd. Het Hof, gisteren arrest wijzend, heeft met verbetering van gronden, het vonnis der rechtbank bevestigd. Aanslag ©p den zoom van primo «Ie Rivera. Onbekende personen met revolvers gewapend, hebben Zondag te Madrid een automobiel beschoten, waarin een bekende monarchist zat. De civiele garde achter volgde de aanvallers, die echter schoten, waardoor een der gardisten ernstig werd gewond. Drie der aanvallers konden worden gearresteerd. Men gelooft dat de aanslag gericht was tegen den zoon van Primo de Rivera, die evenwel niet in den auto zat. Het volkshuis gesloten. De zetel van de arbeidersfederatie te Madrid en de redactiebureaux van haar orgaan zijn op last der politie gesloten. De staking der landarbeiders. Reuter meldt uit Lissabon Ondanks de strenge censuur wordt er uit Spanje bericht, dat de staking een zeer ernstigen toestand in het leven heeft geroepen in de provincie Badajoz, waar de stakende landarbeiders besloten zijn, den schoonsten oogst, die er in jaren is geweest, te laten rotten op het land, liever dan hun eischen tegenover de landeigenaars op te geven. Zij zeggen, dat zij twee jaar lang honger hebben geleden en dit nog wel wat langer kunnen doen. Er zijn 150.000 man bij de staking betrokken. Met de civiele garde wordt af en toe verwoed gevochten.. De gevangenissen van honderden kleine steden in Zuid-Spanje zijn overvuld met duizenden boeren, die tijdens de staking dwang trachtten te oefenen. Vrijdagavond zyn opnieuw ernstige vechtpartijen voorgekomen by een fascis tische vergadering, ditmaal een betooging in de open lucht in het Londensche dis trict Hackney. Een gedeelte van de toe hoorders deed een aanval op het podium en er ontstond een gevecht van man tegen man op vry groote schaal. Spoedig verscheen de politie te paard en te voet. Met een aantal charges werd de orde hersteld. Er werden verschillende lieden gearresteerd; een man was ernstig ge wond; velen liepen lichtere verwondin gen op. In San Salvador is een wolkbreuk los gekomen. Door de stad bruist een woeste stroom, waarin weggeslagen deelen van huizen en meubilair worden meegevoerd. Het laaggelegen deel der stad staat ge heel onder wóter. De bewoners zyn ge vlucht. De electrische lichtleidingen zijn ver woest, zoodat het grootste deel der stad in duisternis is gehuld. Het verkeer is volkomen geblokkeerd. De telegraaf- en telefoonverbindingen met het buitenland zyn verbroken. Men vreest dat een groot aantal per sonen om het leven gekomen is- De regenval duurt nog steeds voort, ofschoon de hevigheid iets verminderd is. De juiste omvang van de schade kan nog niet worden vastgesteld, doch het is zeker dat zij zeer aanzienlijk is. TREINBOTSING. Twee dttoden. Tusschen het station Lazama en Anto- mana heeft een hotsing plaats gehad tusschen twee treinen, waardoor twee personen werden gedood en vijf gewond. DOOD GESTEENIGD DOOR COMMUNISTEN. Ten aanschouwe van honderden baders op het modebad-strand Playa, aan de Manzanares te Madrid, hebben commu nisten in badcosluum Zondag een jongen van 16 jaar, van wien gezegd werd dat hij fascist was, dood gesteenigd. VEROORDEELD WEGENS HET LUISTEREN NAAR RADIO-MOSKOU. Te Hamm in Westfalen zijn een arbei der en zijn zoon veroordeed tot resp. 18 en 15 maanden gevangenisstraf, omdat zy naar de radio-uitzendingen van Mos kou hadden geluisterd. Te Maagdenburg is een man tot 6 weken gevangenisstraf veroordeeld, omdat hy in een restaurant had geroepen: „Heil Moskou en Rood Front". Een telegram uit Calcutta meldt, dat men vreest, dat honderd van de twee honderd passagiers van een veerboot, die Zaterdagmorgen op de rivier de Hoogly, niet ver van Calcutta, door een rukwind omgeslagen is, zijn verdronken. Bijzonder heden ontbreken echter nog DE BOMAANSLAG IN OOSTENRIJK. Bommen en granaten. De correspondent te Weenen meldt: By eeu huiszoeking bij den schrijn werker Allmann te Schrebergarten heeft de politie zes bommen en 115 handgra naten en ontplofbare stoffen gevonden. Allmann is voortvluchtig. Een vriend van hem is in hechtenis genomen. Rails opgeblazen. Bij Steinhaus op den Semmering en by Aggsbach zyn de rails opgeblazen. De vermoedelyke dader is aangehouden; hij was in het bezit van bommen. SNELTREIN IN BOTSING MET AUTOBUS. Op zijn minst 17 docden. Uit Madrid meldt Reuter, dat er te Fola de Gordon, bij Leon in Noord-Spanje, een sneltrein op een onbewaakten over weg in botsing is gekomen met en autobus. De autobus, waarin 30 menscl,en zaten, is in de rivier terecht gekomen. Er zyn op zyn minst 17 menscheu om liet leven gekomen. DE KROONJUWEELEN VAN DEN TSAAR. Na de hervatting der diplomatieke be trekkingen tusschen Amerika en de Sow- jet-Unie zijn ook besprekingen ueopend over een tentoonstelling van de Russische kroonjuweelen op de wereldtentoonstelling in Chicago. Deze onderhandelingen zijn, volgens een bericht uit Helsingfors, geslaagd en zoo zullen de kroonjuweelen, o. a. de kroon van Katharina II, die 5000 edelsteenen bevat en geschat wordt op 45 millioen gulden, naar Chicago verhuizen. De Sowjetregeering neemt het transport en de bewaking der juweelen tydens het vervoer naar Amerika op zich. De totale waarde der collectie wordt geschat op ruim 250 millioen gulden. HITTE IN TRIPOLIS. Tripolitanië, het Westelijk deel van de Italiaansche kolonie Lybië, lijdt onder een hevige hitte niet een maximum tempera tuur van 110 gr. Fahrenheit. De gouverneur van Lybië, gei.eraal Balbo, heeft de sluiting van alle scholen gelast en er valt een algemeene uittocht van de bevolking naar de zeekust waar te nemen. Zitting van Maandag 11 Juni. Een epidemische aandoening. Het is opvallend, hoe veel be.asting- objecten in Den Helder en omstreken zich de vrijheid veroorloven nalatig te zijn in het aangeven van hun inkomsten belasting. Het is daarom opmerkelijk, aan gezien dit euvel in de andere gemeenten van ons arrondissement nagenoeg niet voorkomt. Thans waren er niet minder dan 8 dergelijke, geen teeken van leven gevende clienten voor den fiscus gedag vaard, die een ontzettende last in de admi nistratie veroorzaken, en waarvan alleen de lieer N. J. uit Anna Pauwlona was verschenen. Hy wierp de schuld op zijn faillissement, welk excuus niet werd ge accepteerd, en werd veroordeeld tot 10 gulden of 5 dagen. Niet aangeven veer Inkomstenbelasting. Pieter B., arbeider, Den Helder, f 16 of 5 dag. Fr. B., marinier, Den Heider, f 6 of 3 dag. O. S. de H., garagehouder, Wieringen, f 10 of 5 dag. K. G., garage houder, Anna Paulowna, f5 of 3 dag. G. M., matroos. Den Helder, f 10 of 5 dag. G. W. T., reiziger, Anna Paulowna, f8 of 4 dag Petr. W., bakker, Den Helder, f 6 of 3 dag. E. N. de W., bollenkwoe ker, Den Helder, f 10 of 5 dag. Overtreding Rijwielbelastingwet. A. T. J. v. d. B., bioeme.ivenier, Anna Paulowna, 2 X f 5 of 2 X 5 da Jan D, arbeider, Wieringer, f5 of 5 dag. A. D. H., bloemist, Den Helder, f10 of 10 dag. J. L., arbeider, Wieringen, fö of o «lag. G. P., arbeider, Anna Paulowna, f 6 of 5 dag. H. J. R„ chauffeur, Julianadorp, f5 of 5 dag. A. S, arbeider, Wieringe f5 of 5 dag. J. C. J. V., Den Helder, 6 of 5 dag. A. V., arbeider, idem, f 5 of 5 dag. Overtreding Wegenbelastingwet. J. v. d G., arbeider, Anna Paulowna, f10 of 5 dag R. K., stoker, voorh. Den Helder, f 15 of 15 dag. C. S., vrachtrijder, Den Helder, f 15 of 15 dag. P Z., chnfMir, Den Helder, f 5 of 6 dag

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 7