AVONTUREN Marineberichten. Sport Marktberichten. HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 14 JUNI 1934. y Iets over belastingen. Alvorens thans in groote lijnen het con tact van den bezitter van roerend kapitaal Wat voor weer vandaag? Eerste Kamer. VAN DE HELDERSCHE POLITIE. „M'n STER-TABAK vergeten dan maar wéér naar beneden Stoomvaartberichten Visscherijberichten Duitschland: maximaal 10 SA of 25 ST 0{ 50 TA. Engeland: 25 SA of 50 ST of 50 TA. Frankrijk: 10 SA of 20 ST of 40 TA. Italië: Officieel niets, echter getolereerd: 5 SA of 1 a 2 pakjes ST. Zweden: 10 SA of 50 TA of 50 ST zon de'' monstuk of 100 ST met mondstuk. Zwitserland: 20 SA of 100 ST of 100 TA. HET EEZIT VAN ROEREND KAPITAAL EN DE FISCUS. IV. (Vervolg). Als een andere, meer bijzondere vorm, waarin de bezitter van roerend kapitaal voordeden kunnen geworden, gelden de koerswinsten. Koerswinsten en -verliezen. In den regel blijven koerswinsten en -verliezen voor de toepassing dor wet op de inkomstenbelasting geheel buiten be schouwing. Een eveutueele waardever- ineerdering of -vermindering wordt als een vermogensaanwas of -verlies aange merkt, hetgeen geen rol speelt als het er om gaat hoe groot de opbrengst van die effecten geweest is. De vraag of koers fluctuaties en bijstortingen het belastbaar inkomen kunnen beïnvloeden, komt dan ook alleen te pas bij effecten, die in de uitoefening van een bedrijf of beroep ge bezigd worden. De onderhavige kwestie lost zich dan op in de vraag of in een bepaald geval een koersverlies of biistorting een be drijfsverlies en een koerswinst een be drijfswinst is. Ter beantwoording van deze vraag moet weer onderscheid worden gemaakt of de effecten behooren tot het vlottend dan wel tot het vast kapitaal, een onderscheid, dat alleen naar de bijzondere omstandigheden van elk geval is te be- oordeelen. Het zou voorwaar buiten het bestek van dit artikel liggen om hierop meer in linerses in te gaan. Volstaan zij met de mededeeling, dat de H. R. leert, dat met betrekking tot effecten uit vlot tend kapitaal waardeering naar regelen van goed koopmansgebruik (dus als t.a.v. bedrijfsvoorraden) moet plaats vinden; hiertoe rekent men bijv. de effecten, waar in kasmiddelen belegd zijn en aandeelen, tijdelijk genomen ter oprichting van N.V.'s, die men als klanten aan zijn zaak wil binden; ook effecten ter belegging van fondsen als assurantiefondsen e. d.; kort om, effecten, die men elk oogenblik van de hand kan doen en verwisselen. Behooren de effecten evenwel tot het vaste kapitaal, dan kan tusschentijdsche waardevermindering heeft plaats gevon- afscliriiving ten laste van de winst ge bracht worden, terwijl dan nog van af schrijving eerst sprake kan ziin als de waardevermindering heeft plaats geevon- den door het gebruik van die effecten ten behoeve van het bedrijf. Volledigheidshalve zü hier voorts nog melding gemaakt van de wetstoepassing bij tijdelijk cnbelegd kapitaal. Hieromtrent bepaalt art. 16 der wet, dat de jaarlijksche zuivere opbrengst van tij delijk niet belegde gelden wordt bepaald naar de wijze, waarop zii zullen worden belegd, of, indien aan de gelden nog geen bestemming is gegeven, op 4 pet. bere kend. Dit aanvullend wetsartikel was noo- dig om te voorkomen, dat men door zijn effecten vlak vóór 1 Mei te verkoopen en na 1 Mei terug te koopen, geen opbrengst van effecten zou behoeven aan te geven, omdat deze bronnen van inkomen op 1 Mei dan niet bestonden. Art. 16 slaat alleen op tijdelijk niet be legde gelden. Is men bijv. gewend om steeds 1000 aan contanten thuis te heb ben liggen, dan vormen deze 1000 geen tijdelijk onbelegd geld, en behoeft men daarvan dus geen 4 pet. rente op zijn aan giftebiljet te vermelden. Heeft men daarentegen op 1 Mei 5000 thuis liggen, die men van plan is te be leggen, dan moet men, als de beleggings- wijze al bekend is, bijv. in een 5 pet. hy potheek, deze toekomstige jaarrente, in casu 250, er van aangeven; weet men op 1 Mei nog niet, hoe men deze 5000 zal beleggen, dan kan men volstaan met als jaaropbrengst 4 pet. of 200 op zijn aan giftebiljet te vermelden. Met betrekking tot deposito gelden zal men naar gelang der omstandigheden verschillend moeten handelen. Indien men gelden meer blijvend bestemt voor plaatsing deposito, bijv. met één dag opzegging in geval men doorloopend grootere bedragen dadelijk ter beschik king moet hebben, behooren die gelden als belegd te worden aangemerkt en komt de gekweekte depositorente als opbrengst in aanmerking. Heeft men evenwel tijde lijk gelden a deposito geplaatst, met de 'bedoeling ze spoedig een meer blijvende bestemming te geven, dan kunnen die gel den niet beschouwd worden als te zijn be legd, en is dus art. 16 van toepassing. Onder tijdelijk niet belegde gelden in den zin van dit artikel zijn, zooals de H. R. in Beslissing 4082, nog eens naar vo ren bracht, niet enkel te verstaan de zoo genaamde kasgelden, doch ook het rente dragend tegoed dat men bij een bankin stelling of bü den girodienst heeft. Heeft men op 1 Mei onbelegde gelden, die bestemd zijn tot het betalen van loo- pende schulden, dan ziin dit geen tijdelijk onbelegde gelden, waarvan art. 16 aan gifte van 4 pet. opbrengst voorschrijft; art. 16 slaat slechts op gelden, welke men voornemens is zoo mogelijk in den loop van het belastingjaar te beleggen. Zoo besliste ook de H. R. in B no. 4767, dat gelden, die iemand voornemens is te beleggen, doch die hii voor korten tijd renteloos aan een ander heeft afgestaan, tijdelijk niet belegde gelden zijn in den zin der wet, tenzij sedert het ontstaan der leening de omstandigheden zich hebben gewijzigd in dier voege, dat geen vooruit zicht meer bestaat op spoedige teruggave van het geld en dus evenmin op belegging daarvan in den loop van het belastingjaar. Medegedeeld docr bet Koninklijk Meteorologisch Instituut. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 15 Juni. Hoogste stand 766.6 te Torshavn. Laagste stand 752.5 te Stockholm V erwacüting: Zwakke tot matige Westelijke tot Noor delijke wind, half tot zwaar bewolkt, later afnemende bewolking, weinig of geen regen en weinig verandering in temperatuur. DE TEMPERATUUR VAN HET ZEEWATER. Opgave van de temperatuur van het zeewater, des morgens gemeten in het Marsdiep. Mededeeling van de Heldersche Zwemvereeniging. Hedenmorgen 8 uur 15° C. 59° F. met de wet op de vermogensbelasting te schetsen, zullen wij volledigheidshalve nog de wijze van verantwoording der op brengst op het aangiftebiljet aangeven. Als hoofdregel geldt, dat elk effect, elke vordering, enz. is een aparte bron. Als gevolg hiervan moet de z.g. bron- nentheorie op elk der bestanddeelen van het roerend kapitaal apart worden toege past. Op 1 Mei 1934 moest men dus aan geven de jaaropbrengst van elk effect en elke vordering, welke men toen bezat, en wel óf de opbrengst over het kalenderjaar 1933 als men dit stuk oo kreeds op 1 Jan. 1933 bezat, öf de opbrengst over het be lastingjaar 1934/'35 als het een „nieuwe" bron is. Zet men dus in November 1933 5000 a 5 pet. op hypotheek uit, dan moet men op 1 Mei 1934 er 250 (de jaarop brengst) van aangeven, hoewel men dan nog maar een half jaar rente ontvangen heeft aan den anderen kant behoeft men de in 1933 ontvangen rente van het kapi taal, dat in deze hypotheek werd omgezet, niet meer aan te geven, omdat deze bron nen op 1 Mei dan niet meer bestaat (be staan). (Slot volgt). In de gisterenmorgen geopende ver gadering van de Eerste Kamer werden de volgende wetsontwerpen aan de orde gesteld 1. Wijziging van art. 90 van de Comp tabiliteitswet 1927. 2. Wijziging van het zevende Hoofd stuk B der Rijksbegrooting (Departement van Financiën) voor 1934 (Credietver- leening Middenstand). Beide wetsontwerpen werden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Paspoorten. Bij dit wetsontwerp voert de heer HeerkensThij ss en (r.-k.) het woord. De Regeering heeft verklaard, dat ver lenging van den geldigheidsduur der paspoorten met drie jaren niet mogelijk is, omdat er geld moet komen. Maar het overgroote deel der passen wordt gegeven niet aan menschen, die pleizierreizen maken en voor wie geld geen rol speelt, maar aan menschen, die ze dringend noodig hebben voor hun zaken en voor wie elke gulden er één is. De autonomie wordt onnoodig ge kneusd. Hygiënisch en ethisch minimum. De heer De B r u i n (r. k.) zegt, tegen de centralisatie ernstig bezwaar te hebben. De minister aan het woord. De Minister van Sociale Zaken, de heer Slotemaker de Bruïne, zegt, men meene, wat de strekking van het wetsontwerp betreft, niet, dat de regeering bezield is door een hartstocht om zooveel mogelijk te centraliseeren. Het doel is om te krijgen woningen die betaalbaar zijn. Arbeiders met lage loonen moeten ze kunnen betalen. Dit wetsontwerp is uit den aard der zaak een crisismaatregel. Daarom heeft spr. zich niet verzet tegen een bepaling betreffende tijdelijkheid. Wat de loonen der bouwarbeiders be treft, heeft men het voorgesteld, alsof de heer Van der Kaa daaromtrent niet meer het standpunt zou innemen, dat zij een belangrijke factor zijn. Dit is een ietwat vrijmoedig gebruik van een desbe treffend rapport. Wetsontwerp aangenomen. De Kamer keurt het wetsontwerp goed met 25—12 stemmen. Tegen: de soc.- democraten, de heeren Kranenburg en van Embden (v. d.) en de heer De Bruyn (r.-k.). De Minister van Buitenlandsche Zaken, de heer De Graeff, zegt, dat een ver lenging, als gevraagd wordt, in strijd zou zijn met de strekking der wet van 6 April 1933, die beoogde, meer geld in de schat kist te brengen. De Kamer keurt het wetsontwerp z. li. s. goed. Wijziging Woningwet. Bij wetsontwerp 4 spreekt de heer Rugge (s.d.). Hij sluit zich aan bij de critiek op het wetsontwerp, dat een ver derfelijke strekking heeft, waardoor aan het beginsel van decentralisatie in de woningwet een eind komt en het woning type achteruit gaat. Loonen bouwarbeiders. De loonen der bouwarbeiders zullen ook in het geding komen. Maar hoe kan de minister volhouden, dat die een be langrijk deel der productiekosten vormen? Wij krijgen nu een crisistype van wo ning, dat een menschenleven een slecht voorbeeld van volkshuisvesting blijft. De minister wil gemeentebesturen, die z. i. te veel en te goed bouwen, gelijk schakelen. Spr.'s fractie heeft hiertegen groote bezwaren en zal tegen het wetsontwerp stemmen. De heer V a n E m b d e n (v. d.) acht uitermate aanstootelijk art. IX, waarin de Kroon zich voorbehoudt om by <*lge- meenen maatregel van bestuur voorscnin- ten te geven, waaraan gemeentebesturen zich moeten houden bij verschillende han delingen op het terrein der volkshuis vesting. Het wetsontwerp geeft aan de regee ring een dicretionaire macht en opent de deur voor rijkswillekeur in de perfectie. Luit. ter zee 2e kl. M. J. Renaud wordt overgeplaatst van Hr. Ms. pantserschip Her tog Hendrik aan boord van Hr. Ms. Z 5 te Nieuwediep. Ondervolgende schepelingen zijn aangewe zen om met het op 4 Juli J934 van Amsterdan) vertrekkend mailschip Johan de Witt naar Ncderlandsch-Indië te worden uitgezonden: Oppermonteur T. Goedhart; adj.o.ofi.mach. R. J. Wols; serg.-monteur J. Leering; majoor machinist C. G. Vrijer; sergeanten-machinist M. v. der Laan, M. W. Orlemans; sergeanten- vl egtm. (M) G. F. v. der Beek, A. van San ten; serg. der mariniers J. Kunst; kwartier meesters T. Steijn, J. Stins; korporaals-kon stabel C. Grootjans, W. J. Scharloo, J. Wet- zel; seinersmaats P. J. Martrons, J. J. Spruit; korporaals-vliegtgm (M) J. K. C. V. v. Hui ten, J. Leutscher, J. P. Sturk, J. J. Visser; korporaals-schrijver J. J. Jansen, T. van Veen; korp.-kok P. A. J. v. den Berg; kleermaker J. Schotmans; matrozen ie kl. D. van Dam, W Nutbeij, C. A. E. v. Oterloo, J. J. Pij pers, J. W. B. v. Rijssen, H. L. Schaaij, T. Schoon, C. Tholenaars; matroos 3e kl. J. T.> A. v. de Zande; lichtmatroos J. F. Knufman;. stoker-olieman L. P. Prins; mariniers ;e kl. F. M. v. Eijnsbergen, M. J. Herdink, G. Krap; mariniers 3e kl. K. Gabrielse, M. J. G. Harte, J. G. v. Ingen, N. Kleiweg, H. J. Lander, P.l K. Leenen, B. L. v. der Nol, A. Pronk, J. v.! der Sloot, J, J. Wittebrood. Ontslag. 19 Juni 1934: matr. 3e kl. P. J. J. Overdijk. 17 Juli 1934: matroos te kl. J. C. Verhagen. 17 Juli 1934: marn. ie kl. C. Willemsen. 16 Juni 1934: bootsman M. v. Dijk. 22 Juni 1934: korp.-konst. W. T. J. Janszen. 22 Juni 1934: vliegmr. ie kl. D. H. Wilson. 22 Juni 1934: matroos-hofmr. G. Renes. Bevordering. 1 Jpni 1934: stoker ie kl. P. M. Doornbos tol stoker-olieman. Overgeplaatst van het marinevliegkamp Morokrembangan naar Hr. Ms. Krakatau, de off. van adm. 2e kl. H. C. van 't Hof; van Hr. Ms. Krakatau naar het marinevliegkamp Morokrembangan, de. off van adm. 2e kl. J. W. B. Buijkes. VOETBAL, DE OPSTELLING VAN ROMfl. Nader meldt men aan het H'bl., dat het elftal der Italianen, dat op den Olympischen dag een wedstrijd zal spelen tegen het Neder- landsch elftal, als volgt is samengesteld: Doel: Masetti. Achter: Gadaldi en Lasohini. Midden: Frisconi, Tomasi en Fusco. Voor: Constantonio, Scopelli, Guaita, Scara- melli en Eusebio. Guaita is de uitstekende rechtsbuiten van het Italiaansche elftal, die j.1. Zondag tegen Tsjechoslowakije het winnende puntje (be werkstelligde. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN VAN DE M.S.V. „ZEEMACHT". ZeemachtPetten 52. De belangstelling voor deze liefdadigheids wedstrijden blijft toenemen, daar men voor een gering bedrag geniet van een mooien en spannenden wedstrijd. Om 7.30 u. trapt Z. tegen de laag staande zon af, direct neemt P. den aanval over, en moet de keeper van Z. optreden. Men kan net nadeel van de zon goed bemerken. P. is voort durend in den aanval, maar de verdediging van Z. werkt zich er steds goed door. Na 15 min. spelen een aanval van Z., de keeper van Waarom een rechercheur door een HeMerschen agent een paar kiezen uitgeslagen werdén. De vreeselijke kreet in den donke ren nacht. 't Is toch maar een leventje, dat een rechercheur van politie heeft, zeg ik jaloersch. Den geheelen dag netjes in een burgerpak over de straat fianeeren, een sigaar in 't hoofd't lijkt me de kwaadste haan niet! 't Heeft zijn voor en zijn tegen, zegt de Heldersche rechercheur. Dat we in bur ger gekleed loopen, is noodzakelijk, want wanneer de een of ander iets uitgehaald heeft, dat niet door den beugel kan, of van plan is, iets uit te spoken en hij ziet vlak achter zich een geuniformden agent loo pen, dan past zoo'n sinjeur wel op zijn tellen en doet of hij de zoetste jongen uit Den Helder is. Daarom gaan wij altijd in 't eonfectiepakkie van Louis Davids en gaan we bij voorkeur in burger. 't Heeft echter ook heel wat tegen, want als je in burger bent en je wil iemand ver baliseeren, ti arresteeren, en die persoon pleegt verzet, dan kan oit „eonfectie pakkie," de grootste trammelant veroor zaken. Dat heb ik zelf eres meegemaakt. Het heeft me deres een paar kiezen gekost. Moet je weten hè. Ik surveilleerde in de Koningstraat, 't was 's avonds en ze wa ren toen wat zuiniger met licht dan tegen woordig. Loopt er door de straat een troep dronken volk. Ze loopen te blèren als hongerige geiten en betimmeren de ramen en de luiken van alle huizen. Ik zeg: Hé, jongens, schieten jullie eres wat op, haal geen flauwe kul uit, jullie zijn toch geen schooljongens. Hè wat wou hik jij hou jij hik je groote waffel. Jij heb d'r niks over te vertellen, jij bent ommers heelemaal geen agent. Dat ben ik wel, zeg ik, kijk maar eens naar dezen penning, dus alsjeblieft, nu gauw opschieten, en als de drommel rustig naar huis, anders reken ik je in. Kijkt-ie, met zijn dronken kop, aan dachtig naar mijn penning. Nunnik hik hik ik bin heele maal niet dronke ik hik heb geen snee in me oor en laat me door jou niet beduvele jij bent heelemaal geen sme ris, jij heb alleen maar een groote waffel en die penning van je, die lap ik hik an me laars, das een hondepenning van een Fikkie, ik hik hik, geef geen spie voor zoo'n penning hik hik ik geef alleen maar wat om een knaak, daar ken je hik neutjes hik voor koopen! Of ik goed of kwaad redeneerde, zegt de rechercheur 't gaf niets, dus. werd 't bakkelyen. Hij vliegt op em aan, en een oogenblik later lagen we allebei te rollen in de Ko ningstraat, die toen, 't was na sluitingstijd, zoo ik al zei, tamelijk slecht verlicht was op die plaats. Haal de pelisie, schreeuwen de omstan ders, ze vermoorden mekaar, ze slaan el kaar tot moes! Maar.... helpen deden ze niet ze staken geen hand uit, om den moord te voorkomen. Wel was er een zoo gehaaid om 't bureau op te bellen. Even later komen me maats, maar die zien op 't eerste gezicht niet, dat één van hun eigen makkers in gevecht is, wat geen wonder was, want 't was zoo modde rig, dat z'n heele fade vol slijk zat. Ze denken dus, dat zijn twee doodgewone dronken kerels, die aan 't rollen zijn, en rang, daar krijg ik een haal man, een haal van een hartelijken collega, dat mijn kiezen in mijn mond rammelden. Maak geen gijntje, zeg ik woedend, ik ben het, waarom geef je me zoo'n watje kou? Neem me niet kwalijk, zegt mijn collega grinnikend, maar je ziet er uit als een neger en ze hadden gezegd, dat er twee dronken kerels aan 't ravotten waren. Ik kon in 't donker an je eonfectie pakkie niet zien, dat je een rechercheur was, dus gaf ik toen jullie niet uit elkaar té trekken waren een, den bovenste een za- hte waarschuwing, jullie stremden het Keele verkeer. 1 Laat me tos of ik bega een ongeluk Dat heb je ervan als je in burger loopt! 1 't Dronken zaakje, ziende, dat er on raad was, begon te tippelen. Wij er i achter aan. In eene verdwijnt de heele kiksaus in 'een brandsteeg. Ze waren daar een huis j aan 't bouwen en er lagen allemaal zware klinkers. Julli kommen hik de steeg hik niet in, lalden ze. Wij binne bi/me en die binne hik binne binne binne buiten! 't Leek wel de Fransche revolutie, of ze op de barricaden stonden zoo werden we door dat dronken stel bekogeld. 'tSlot was, dat we met assistentie van 't Molenplein 8 arrestanten naar 't bureau brachten, maar ik heb aan dit eonfectie pakkie twee valsche kiezen te danken. Het leven van een recheur is wel vol tegenstellingen. Soms is 't aardig en gaat het gesmeerd, maar vaak heb je ook leelijk pech. Op zekeren dag geeft iemand kennis, dat iederen nacht zijn fuiken gelicht wor den. Wij d'r naar toe; 't was koud, dien nacht man, en aarde donker, je Kon geen hand voor je oogen zien. 't Regende ook, en de grond was drassig. Wij geven dus uren lang haast geen asem en blijven te gen den berm wan een breede sloot liggen met zicht op de fuiken. Hij komt vannacht niet, zegt me maat spijtig. We moesten maar naar onze kooi gaan, daar is 't beter, dan hier in de blubber. Hou je kop dicht, zeg ik nijdig, als-ie ons hoort komt-ie zeker niet in de fuik. Weer kijken we in 't donker, in eene hoor ik het geluid van stappen, aan den overkant van de sloot bij de fuiken. Dat is-ie, zeg ik en ik kruip als een Indiaan op mijn buik vooruit naar de sloot toe en tuur gespannen naar den overkant. In 't duister van den regennacht zie ik aan den overkant een groote gestalte opduiken dicht hij de fuik. Nou of nooit denk ik, ik spring over eind neem mijn aanloop, roep: Halt, politie en spring., pardoes midden in de sloot en zak tot myn nekharen weg in de modder en blubber. In het donker had ik mijn sprong te kort genomen. En aan den anderen kant staat of beter, loopt de schim de schaduw en die slaakt een fcrtet ,die niets mensciielijks meer heeft want 't was het gehinnik van een ket die ik bij vergissing voor den fuikenlichter had aangezien. P. loopt uit en Kolk schiet in (1O). Als er ongeveer 25 min. gespeeld is maakt de mid voor van P. keurig gelijk, met welken stand rust ingaat. Na de rust krijgt P. de zon tegen, waardoor Z. meer in den aanval komt. Kolk weet door goed door te zetten te doelpunten; 21 voor Z. Wolthuis maakt hierna twee zeer fraaie goals. Kort hierop fluit scheidsrechter Steen- kist voor het einde en heeft Z. haar vierde overwinning behaald. A.s. Vrijdag 35 Juni wordt gespeeld tegen JVC 1. Aanvang 7.35 uur. ATHLETIEK. ZEEMACHT BIJ DE NAT. ATHLETIEK- WEDSTRIJDEN VAN VOLEWIJCKERS TE AMSTERDAM OP J.L. ZONDAG. Ingeschreven waren vier leden van de M.S.V. Zeemacht; door ziekte kon een der deelnemers niet uitkomen, wat zeer jammer was, daar deze (Jonker Thierens) een goede kans gehad zou hebben op de 100 m kl. C. De luit. ter zee R. Stuffken behaalde den ien prijs verspringen met aanloop met 6.20 m en de derde plaats hoogspringen met aanloop met 1.50 m. De korp.-monteur A. Martens wist op keu rige wijze de 1500 m hardloopen te winnen in 440.1, terwijl st.o.m. Warner no. 4 werd op de 5000 m. BILJARTEN. WERELDKAMPIOENSCHAP EENBANDSTOOTEN. Naar het Hbl. verneemt zal de heer J. Sweering den Nederlandschen Biljartbond ver tegenwoordigen bij het wereldkampioenschap éénbandstooten, dat op 28 Juni te Vichy aan vangt. SCHAKEN. ALJECHIN—BOGOLJUBOW. Wereldkampioen wint de 25ste partij. In de gisteren te Berlijn voortgezette vijf en twintigste partij won Aljechin na enkele zet ten. De stand luidt thans: dr. Aljechin 15 pun ten, Bogoljubow 10 punten. POSTDUIVENSPORT. POSTDUIVENVER. „HET NOORDEN". Zonda.g 3 Juni hield de postduivenvereni ging het Noorden een wedvlucht vanaf Or- leans, 600 km. De duiven werden om 6 uur ge lost. De eerste duif kwam Maandagochtend om 7.21.40 en de laatste om 4.25.16. De prijzen werden gewonnen door de heeren: Porto 1; Bosman 2, 6; C. v. Dooren 3, 4, 5, T, J. v. Dooren 8, 9; Dirks 10. Stoomvaart Mij. Nederland. Poelau Bras, t., 33 Juni v. Colombo. Poelau Tello, u., 32 Juni te Sabang. Poelau Roebiah, 33 Juni v. A'dam. Kon. Ned. Stoomboot Maatschappij. Trajanus, 30 Juni v. Puerto Barrios. Tiberius, 33 Juni v. Setubal. Hebe, 32 Juni te A'dam. Barnevelt, u., 33 Juni v. Cristobal. Vesta, 32 Juni v. Malta. Van Rensselaer, 30 Juni te New-York. Ylysses, 12 Juni te A'dam. Midas, 7 Juni v. Curacao. Telemon, 32 Juni v. Alexandrië. Euterpe, 32 Juni te Bordeaux. Baralt. 6 Juni v. Curacao. Atlas, 6 Juni v. Curacao. Enggano, t., 33 Juni te Suez. Alkmaar, 33 Juni te A'dam. Amazone, 33 Juni te A'dam. Aiiadne, 32 Juni v. Alicante. Crijnssen, t., 32 Juni v. Barbados. Deucalion, 32 Juni te Piraeus. Boskoop, 32 Juni v. A'dam. Luna, 32 Juni te New-York. Triton, 32 Juni v. Civitavecchia. 3erenice, 33 Juni te A'dam. Orion, 33 Juni te A'dam. Calypso, 33 Juni v. A'dam. Nereus, 33 Juni v. A'dam. Bodegraven, t., 11 Juni te Callao. Simon Bolivar, 33 Juni v. A'dam. Aurora, 33 Juni te Fiume. Fauna, 32 Juni v. Palermo. Irene, 32 Juni te Gdynia. Saturnus, 33 Juni te Hamburg. HollandAmerika Lijn. Lochgoil, li' Juni te Los Angeles. Lochmonar, pass. 32 Juni Lizard. Zeelandia, u., 33 Juni v. Funchal. Rotterdamsche Lloyd. Kota Nopan, u., pass. 32 Juni Gibratlar. Garoet, t., 32 Juni v. Singapore. Kota Agoeng, 32 Juni te R'dam. Indrapoera, 32 Juni te R'dam. B'itar, t., pass. 3i Juni Perim. Palembang, u., 32 Juni te Macassar. Kota Pinang, u., pass. 32 Juni Point de Galle. Sibajak, t., pass. 32 Juni Perim. Kota Radja, 33 Juni te R'dam. Slamat, ti., 33 Juni te Suez. Kota Tjandi, 33 Juni v. Batavia. Tapanoeli t., pass. 33 Juni Kaap Guardaful, Silver Java—Pacific-lijn. Saparoea, 3 3 Juni te Tacoma. Siiverbelle, V2 Juni v. Belawan. Tarakan, 30 Juni te San Francisco. Silverash, 30 Juni v. Singapore. Stoomvaart-Mij. Oceaan. Agamemnon, 32 Juni v. Kobe. Peisander, pass. 33 Juni Gibraltar. Theseus, i'3 Juni te A'dam. Rbeseus, 33 Juni v. Singapore. Polyphemus, pass. 11 Juni Perim. Polydorus, 30 Juni te Bremerhaven. Kon. HolL Lloyd. Salland, u., li- Juni te Buenos Ayres. Zeelandia, u., 3 3 Juni v. Lissabon. Orania, t., 32 Juni v. Lissabon. K'el, 33 Juni te Antwerpen. Kon. Paketv. Maatschappij. Houtman, 11 Juni v. Port Louis (Maur.). N.-Holland, i'3 Juni te Melbourne. Sawahloento, 30 Juni v. Batavia. Tasman, 30 Juni v. Manilla. Van Spilbergen, 9 Juni v. Beira. N. Zeeland, t., 33 Juli te Singapore. HollandWest-Afrika Lijn. Maaskerk, t., 32 Juni v. Las Palmas. JavaChinaJapan Lijn. City of Cambridge, 10 Juni te Singapore. Talisse, 32 Juni te Port Said. Tjisaroea, 30 Juni te Shanghai. Tjisondari, 9 Juni v. Hongkong. Tjisadane, 10 Juni te Hongkong. Damsterdijk, 33 Juni te Cristobal. Lochgoil, 9 Juni v. San Francisco. HollandAfrika Lijn. Springfontein, 12 Juni v. A'dam. Klipfontein, t., 12 Juni v. Marseille. Meliskerk, t., 31 Juni v. Mozambique. HollandAmerika Lijn. Aldabi, ti., 33 Juni te MonteviJo, Dinteldijk, 32 Juni te Los Angeles. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alwaki, 32 Juni te R'dam. Aldabi, 32 Juni te B. Ayres. Alphacca, t., 31 Juni v. Montevideo, JavaNew York-Lijn. Djambi, 32 Juni te Padang. Salawati, 12 Juni te Boston. Talisse, 33 Juni v. Suez. AMSTERDAM, 33 Juni. Veemarkt. Aangevoerd: 351 vette kalveren, 3e kw. 3842 cent, 2e kw. 2836 cent, 3e kw. 2226 cent per kg, -levend gewicht; 46 nuch tere kalveren 36; 303 varkens, vleeschvar- kens, wegende van 903 30 kg, 3536 cent, zware varkens 3435 cent en vette varkens 3334 cent per kg slachtgewicht. Ter vee markt waren 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken aangevoerd. AMSTERDAM, 13 Juni. Aardappelprijzen. Op de heden gehouden aardappelenmarkt werd betaald voor groote muizen 6.807.20 en kleine muizen 5,20—1 5.60 per 100 kg. Aanvoer 327,500 kg. BROEK OP LANGENDIJK, ?3 Juni. 14,000 kg tomaten: A 15.2015.40, B ia 33.10, C 12.30 en CC 6.509.20; 190,000 kg aardappelen: Schotsche muizen 4.40— 5 50, drielingen 2.503.60, kleine Ii.40, per 100 kg; 600 bos rabarber 2.50; 950 bos wortelen 3.50—4.10; 625 stuks bloemkool ie s. 4.605 40, 2e s. 2.10. NOORD-SCHARWOUDE, 33 Juni. Aanvoer en prijzen: 40.700 K.A. aardappelenf Schotsche muizen 4.40—5.70, grooté Schot sche muizen 1.80—2.20, drielingen 2.50— 2.90, kleine 0.50—3, alles per 300 kg. SCHAGEN, 14 Juni. 4 paarden 100200; 7 geldekoeien (ma gere) 80—330; 61 idem (vette) 160-^225; 3 kalfkoeien V50—235; 2 pinken 40—50; 10 graskalveren 16—25; 120 nuchtere kalveren 430; 88 schapen (vette) 1417; 87 over- 'nouders; 259 lammeren 512; 21 varkens (magere) 1214; 43 idem (vette) p. kg 0.280.60; 95 biggen 8; 86 kippen 0.60 1; 10 eenden 0.30. 105.000 kipeieren 55—57 kg 2—2.30; 58— 60 kg 2.102.50; 6l'63 kg 2.302.50; 64 67 2.602.70; kleine witte eieren 3.90— 2; 4000 eendeieren 2.40—2.50; 23 kalkeieren 4.10, alles per 100 sthks. 12 Juni. Aangebracht door Tongen Schol I Schol II Scharren Aangebracht door 6 tal haring 28 tal geep 109 kg ansjovis 33 Juni. Aangebracht door Tongen Tarbot Schol I Schol II Scharren Aangebracht door 20 tal haring 44 tal geep 300 kg ansjovis korders: P. kg p. k. p. k. p. k. haringvisscheis: P. t. p. t. P- kg h koruers: P- kg P. kg P. k. P. k. P. k. haringvisschers: P. t. -w P- t. v P- kg 0.75—0.58 8.50—7.50 4-502.00 1.75—1.25 1.75—f.40 8.40—4.00 0.20 0.70—0.50 0.60 8.50—6.40 4 901.25 1.701.00 1.45—0.85 6 603.50 0.20—0.19

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 11