Tcr ove"uieing- Onder water VAN WILLIGEN gemengd nieuws buitenland Hitier's bezoek aan Mussolini. IN UW HANDTA5CHJE Het „auto-ongeluk" bij Sliedrecht. Het Duitsche transfer moratorium. De oorlogsschulden. Tegen een heg gereden. Heiblok naar beneden gekomen. Poging tot diefstal kunt u het zien liggen. Permanente Wave golven (geen kroes). Permanente Coiffure (geverfd). Binnenland behoort altijd zoo'n klein plat zakdoosje met 3 AKKERTJES", want dat neemt haast geen plaats in en Gij hebt dan altijd AKKER- CACHETS bij U om U van hoofd-, kies- of zenuwpijn af te helpen. Glazen buis mei 12 stuks slechts 52 cent Ge kunt hieruit 4 x Uw zakdoosje vullen. Zakdoos 20 cent Een eerste bespreking onder vier oogen. Bovengenoemde prys vrordt verhoogd met bijslag voor Omzet-belasting. De man beweerde, dat hij slechts op uitkijk had gestaan, doch de bewoners herkenden den man als een van de inbrekers. Oplichting van de R.V. S. Oflieleel communiqué. Over de conferentie Hitler-Mussoli d-; het volgende officieele corfiminiqué ver strekt: De, Italiaunsehe regeeringsclief en de Duitsche Rijkskanselier hebben gisteren het onderzoek van vraagstukken van de aigemeene politiek en de hun landen on middellijk interesseerende problemen in een geest van hartelijke samenwerking voortgezet en afgesloten. De thans inge leide persoonlijke betrekkingen tusschen de beide regeeringschefs worden ook verder voortgezet. De ambtenaar van het Duiische pers bureau Dietrich heeft aan de pers ver klaard, dat het, bezoek van Hitier tot ge volg zal hebben, dat de vriendschap tusschen Mussolini en Hitier op een hech ten grondslag wordt gevestigd en dat de politiek, welke zij vaststelden, een mijl paal vormt op den weg der evolutie naar een nieuw tijdperk. Gisteren hebben zich voor do recht bank te Amsterdam gebroeders van L., de 24-jarige Jan B, van L. en de 26- jarige Jo E. van L. te verantwoorden gehad ter zake van oplichting. In de maand September 1933 hebben zij n.1. getracht door tusschenkomst van hun geheel te goeder trouw zijnden vader de N.V. Rotterdamsche Verzekering-socie- teiten R. V. S. gevestigd te Rotterdam te bewegen tot afgifte van f50.000. Jan B. van L., de jongste broeder, had bij de R. V. S. een levensverzekering gesloten voor dit bedrag. Bepaald was, dat bij overlijden het geld aan de ouders van den verzekerde zou worden uitgekeerd. Op 1 Juli 1933 werd uit de Merwede een auto opgehaald, waarvan de bestuur der verdwenen was. Het lijk werd wel is waar niet gevonden, doch algemeen werd aangenomen dat de bestuurder Jan B. van L. verdronken was. Doch gelijk later bleek, was deze tijdig uit den auto gestapt en naar Antwerpen gegaan, met de be doeling, dat de verzekeringssom zou worden uitbetaald, daar men, na zijn ver dwijning, hem stellig dood zou wanen. Toen hij eenigen tijd in Antwerpen was, heeft hij een aangeteekend briefje aan zijn broer geschreven, dat deze ontvangen heeft buiten medeweten van zijn familie. Drie weken lang heeft Jo E. van L. zich gehouden, alsof zijn broeder over leden was. De familie, ook de verloofde van de »overledene« was in den rouw gegaad, ook Jo droeg een rouwband om den arm. In Sept., drie weken later, begaf de laatste zich naar Antwerpen, waar hij met den doodgewaande overeen kwam, dat deze zich naar Zwitserland zou be geven en daar zou afwachten, wat het resultaat zou zijn van de pogingen door den oudsten broeder te ondernemen, om alsnog de verzekeringssom van de R.V.S. uitbetaald te krijgen. Wegens samen en in vereeniging doen plegen van poging tot oplichting, heeft de officier van justitie, mr. De Blécourt, tegen ieder der verdachten een gevan genisstraf van 2 jaar gerequireerd. Als verdedigers traden op mr.'sJacob en mr. Olaessens. Op juridische gronden pleitten zij vrijspraak, subs. drongen zij aan op clementie. De rechtbank zal 29 Juni vonnis wijzen. Tegen boerin drie jaar geëischt Is niet van invloed op den voortgang van de onderhandelingen tusschen Nederland en Duitschland Mussolini spreekt op het San Marco-plein veer 60.009 menschen. Dónderdagnamiddag stond voor de recht bank te Rotterdam terecht een 32-jarige boerin, verdacht van brandstichting in de boerderij van haar echtgenoot. In het begin van Januari maakten wij melding van een brand in den Prins Alexanderpolder onder Terbregge. De groote hofstede van G. Leenheer ging in vlammen op; 19 koeien en wat kleiner vee verbrandden. Het bleek, dat de vrouw van den boer alleen thuis was. De boer was met een knecht naar Rotterdam. In den loop van den nacht na den brand is deze vrouw gearresteerd. Bij het verhoor bleek al spoedig, dat de verdenking van brandstichting niet ongemotiveerd was. Zij werd in het Huis van Bewaring te Rotterdam opgesloten. Naderhand is zij uit de voorloopige hechtenis ontslagen. De behandeling van deze zaak is twee maanden geleden uitgesteld, daar de ver dachte een ongeluk was overkomen. Bij het verhoor van de verdachte bleek, dat het vee in een zeer deplorabelen toe stand verkeerde. De meeste koeien had den schurft. De vrouw heeft toen naar haar zeggen een brandende stallantaarn haar uit de handen was gevallen boven een hoop stroo spaarbankboekjes, po lissen enz. in veiligheid gebracht. Zij heeft de zaak verder laten branden, zelfs zonder de koeien te bevrijden. Zij heeft niet om hulp geroepen. De brandweer van Ter- bregge en Tillegersberg kwam te laat bij de afgelegen hofstede om nog iets te kunnen redden. Tijdens den brand heeft zij zich nog verkleed, om er wat toon baarder uit te zien. Uit de stukken bleek, dat boerderij, inventaris en vee voor bijna f 14.000 waren verzekerd. De officier van justitie mr. E. D. H. Schutter, prees het optreden van Van Dongen en Den Hollander. Spr. consta teerde tal van tegenstrijdigheden en on waarschijnlijkheden in de verklaringen van de verdachte. Alles wijst er op, aldus de officier, dat wij hier te doen hebben met kwaadwillige brandstichting. De boer zelf verkeerde in geldnood. Toen de deurwaarder beslag legde op het vee, liet hij zijn dieren verhongeren. De waarde ervan is veel te hoog geschat. De vrouw heeft waarschijnlijk door mid del van petroleum en lucifers den brand gesticht. Vier liter petroleum had zij den vorigen dag laten halen. Twee doosjes lucifers vond men in haar mantelzakken. De officier eischte drie jaar gevange nisstraf. Uitspraak 28 Juni. Op bet San Marco-plein liet wooid voerend voor een geliooi van 60.0,C0 menschen, zeide Mussolini: Hitier en ik hebben elkaar niet ommoet om een nieuwe kaart van Europa te maken noch om onzekerheden toe te voegen aan die, welke, thans op de bange wereld drukken. Wij hebben eikaar ontmoet om te trachten de wolken te verdrijven, welken d n horizon van het Europeesche leven verduisteren en een vreesefijk alternatief te vermijden. Wij hebben elkaar ontmoet om te trachten het minimum van politieke eenheid tw vinden, zonder dat het lot van Europa gedoemd is tot ondergang. Hitier keert heden terug. Heden (Zaterdag) zal Hitier per vlieg tuig naar Duitschland terugkeeren. Uit de Italiaansche pers. De Italiaansche middagpers is geheel gewijd aan de samenkomst te Venetië. De Corriere della Sera noemt de bij eenkomst te Stra een voorbeeld van mo derne en handige diplomatie. Een of twee besprekingen tusschen persoonlijkheden als Mussolini en Hitier kunnen een lange serie van indirecte onderhandelingen op uitstekende wijze vervangen, in de ge compliceerde internationale situatie kan een zeer nuttige opheldering tot stand komen door de gedachtenwisseling der beide staatslieden. Naar aanleiding van het bericht uit Berlijn, dat de Duitsche regeering een volledig moratorium heeft afgekondigd kunnen wij op grond van inlichtingen van de meest gezaghebbende zijde mede- deelen, dat dit niet van invloed is op den voortgang van de onderhandelingen tus schen Nederland en Duitschland om trent een transferregeling; deze onder handelingen worden voortgezet. Men .meldde Donderdagavond uit Ber lijn: De Duitsch-Nederlandsche transferbe- sprrkingen zijn heiden na een onderbre king van een dag weder voortgezet. De aankomst van Hitier. Het toestel van Hitier kwam uit de richting van Murano, vloog over het vliegveld, cirkelde boven het Lido en landde. Toen de deur van het toestel werd geopend en Hitier voor de opening ver scheen, speelde de op het vliegveld opge stelde militaire kapel het Deutschland- lied. De Fuehrer trad onmiddellijk op Mussolini toe, die hem op eenigen afstand van het toestel, te midden van de Italiaan sche hoogwaardigheidsbekleders, op wachtte. Beide staatslieden drukten el kaar vast de hand. waarna het Horst Wessellied weerklonk. Vervolgens inspec teerden Mussolini en Hitier onder de klanken van het Giovinezza de eerewacht. Vervolgens ging het gezelschap in de booten, welke Hitier en zijn metgezellen naar het Grand Hotel brachten, waarna Mussolini naar den Piazala Romane voer, vanwaar hij per auto naar Stra reed. Overal langs den weg werd Hitier luide toegejuicht. Steeds weerklonken de kre ten „Evviva el Duce"!" „Evviva Hitlero" en dan weer „Hitier! Hitier! Hitier!", ge paard aan een daverend handgeklap. Omstreeks twaalf uur verliet Hitier met zijn gezelschap het Grand Hotel, 0111 zich eerst per gondel naar den Piazala Romane te begeven, vanwaar hfi per auto naar Stra reed. Opnieuw werd hfi luide toegejuicht, de sirenes van stoom- en mo torbooten in de kanalen loeiden, overal weid als groet de rechterarm omhoog ge heven. Na het noenmaal begon om 3 uur het eerste groote onderhoud tusschen de twee staatslieden. Wallstreet trekt een parallel met het moratorium-Hoover. Men meldde Donderdagavond uit New York: De Duiische toestand werd natuurlijk vandaag in Wallstreet uitvoerig bespro ken en men hoorde veelvuldig als com- Tmentaar op het moratorium, dat Duitsch land nu dus het moratorium tot werke lijkheid heeft gemaakt en dat men nu verder moet afwachten, wat er zal ge beuren. Men kan in breede kringen constatee- ren, dat men bevreesd is, dat het met het Duiische moratorium, dat voor den tijd van zes maanden heet te zijn afgekon digd, denzelfden weg zal opgaan als met het moratorium-Hoover van 1931, waarbij de betaling van de oorlogsschulden voor den tijd van een jaar werd onderbroken. Men wijst er op. dat de huidige be spreking tusschen Mussolini en Hitier zoo was geregeld, dat deze kwam samen te vallen met het moratorium, teneinde, indien Frankrijk voor Duitschland op onaangename wijze op het moratorium reageert, zoo noodig te kunnen wijzen op een eenheidsfront tusschen Italië en Duitschland. Dertien staten betalen niet. In den nacht van Woensdag op Don derdag reed een auto, waarin de heer J. uit Kerkrade met 2 dochters en mej. L. gezeten waren, huiswaarts keerend van een Eiffeltoer in de buurt van Zülpich tegen een heg, blijkbaar doordat een der wielen defect raakte. De chauffeur, de heer J., een zijner dochters en mej. L. werden ernstig verwond. J. kreeg zware wonden aan het hoofd, de dochter liep een bekkenbreuk op. De drie patiënten werden Donderdag tegen den avond per auto naar het ziekenhuis te Kerkrade overgebracht. De Duitschers namen den deerlfik gehavenden auto, een zoo goed als nieuwe Chevrolet, in beslag en stel den den chaffeur, een Duïtscher. in dienst van den eigenaar van den auto, den heer D., in arrest. Twee ernstig gewonden. Het communiqué. Over dit onderhoud is het volgende communiqué verstrekt: De chef van de Italiaansche regeering heeft den Duit- schen Rijkskanselier heden in de Villa Pisani te Stra een noenmaal aangeboden. Na het noenmaal hebben de beide re- geeringshoofden'een onderhoud van meer dan twee uur gehad. Het onderhoud zal morgen voortgezet worden. Naar Reuter verneemt, heeft het onder houd onder vier oogen plaats. Donderdagmiddag hadden dertien sta ten, waaronder ook Italië en Hongarije, het Amerikaansche departement van Staat medegedeeld, dat zij niet bereid waren den op 15 Juni vervallenden termijn van hun oorlogsschulden te voldoen. Het be treft een totaal-bedrag van 477 millioen dollar. Littauen en Zuid-Slavië hebben tot nog toe geen mededeeling gedaan. Finland is het eenige land, dat zijn vervallenden termijn zal betalen. Woensdag heeft bij Vrouwenakker bij werken aan de beschoeiing van het Am- stel-Drechtkanaal, een ongeluk plaats ge had, waarbij twee personen ernstig ge kwetst werden. Bij het verplaatsen van palen van een heistelling viel plotseling het heiblok naar beneden en kwam terecht op een paal, welke ingeheid moest worden. Een broer van den aannemer Kieberts uit Sassen- heim, die de paal vasthield, kreeg het blok op een der handen, Hevig bloedend en met zware pijnen werd hij bij een dokter binnengedragen en nadat de eerste hulp verleend was is hij naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. De 40-jarige kantonnier Rodenburg uit Mijdrecht, die ook bij de paal stond, kreeg een klap van een der dwarsbalken van het heiblok waardoor hij bewusteloos neerviel. Het bleek, dat hij een halswervel ge broken had. Hij is naar een der ziekenhui zen te Amsterdam overgebracht. Omtrent de oorzaak staat nog niets vast. Dè politie en de veiligheidsinspectie stellen een nauwkeurig onderzoek in. FRANSCH REGEERINGSVOORSTEL MILITAIRE CREDIETEN AANGENOMEN. De Fransche Kamer heeft gisteravond het regeeringsvoorstel tot verhooging der militaire credieten met een bedrag van 3.120 millioen frs. aangenomen. Er schijnt bq de stemming met stembriefjes ge knoeid te zijn. met marmeren rugwand, galv. verzilverde spiegel, verchroomd montuur, groote maat compleet, f 22.00 adkuïp, prima emaille bad met groot© roodkoperen geyser, samen f 75.00 Plaatsing door eigen vakkundig personeel. Onze Permanente Haarverven geven niet af en kunnen gewasschen worden. Inlichtingen worden gaarne verstrekt.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 6