HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 10 ct. n Callantsoog. I Wieringen. Texel. GEDURENDE JULI J. J. H. KOOPMAN, BONTWERKEN TEGEN EXTRA LAGE ZOMERPRIJZEN BONTWERKER, WESTSTRAAT 14 HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 30 JUNI 1934. Julianadorp. Breezand. Anna Paulowna. Gemeenteraad moet. zou een mijnversperrmg gelegd worden en daarna ging het onder Texels kust terug naar de haven. Het was een heerlijk tochtje, het weer werkte op aangename wijze mee. Wel bleef de lucht bewolkt maar het was lek ker zacht weertje en het lichte briesje, dat er stond, vermocht niet de golven tot der mate hoogte op te voeren, dat er ook maar een kans op zeeziekte bestond. Dat er nochtans eenigen eigenaardige kriebelin gen bij zichzelf geconstateerd hebben, ver telt het verhaaltje nietMaar een pit tig kroesje'' bouillon was er juist ge schikt voor om je een gevoel van flinkheid te bezorgen; deze attentie, evenals even later het bordje „Vrijdagskost" van den commandant, luit. ter zee der 1ste klasse }hr. van Beek van Donk, vermocht in hooge mate de sympathie van de gasten op te wekken. Opgetogen was men over de oefening in het mijnenleggen, die ver volgens gegeven werd. In een minimum van tijd legden „we" even een versper ring, bestaande uit 6 mijnen, die elk een tusschenruimte hadden van 5 knoopen. Het lanceeren dezer mijnen werd ook door de' gasten op de andere schepen van dichtbij met aandacht gevolgd; het was dan ook een niet alle dagen voorkomend schouwspel! De mijnen bleven liggen (2 meter onder den zeespiegel), die zouden 's middags wel weer opgehaald worden en wij gingen full speed naar Nieuwe- diep terug. Bij aankomst aldaar bleek het al over twaalven te zijn, zoodat de juiste tijd gekomen was om de lunch te gaan gebruiken. Dit geschiedde in enkele hotels. Hel belette aan „De K©oy". Om half 2 zou weer gestart worden vari het Havehplein, maar de belangstel ling bleek nog grooter geworden te zijn dan 's morgens, zoodat men ruimte tekort kwam. Zoo werd het een half uur later, alvorens de afrit plaats had, maar ieder een was toch geborgen. Het was heel goed gezien van de leiding (of het was „Helders Belang?) om de route door de stad te nemen en vooral ook door de nieuwe wijken. De oud-marinemannen kregen nu de gelegenheid hun ver- en be wondering over de uitbreiding van onze stad uit te spreken en sommigen vielen van de eene verbazing in de andere. „Vroeger was dit allemaal weiland hoorde je zeggen Te ongeveer kwart over 2 kwam de lintwormige autofile op het vliegterrein aan; men werd daar hartelijk welkom ge- heeten doodden luit. ter zee der 1ste klas se Hendrikse, de eerste officier, die zijn chef, kolonel Ferwerda, die niet aanwezig v/as, als gasthêêr verving. Het bleek, dat men ook hier alles op haren en snaren gezet had om het de leden van „Onze Vloot zoo aangenaam mogelijk te maken. Het was dan ook hartgrondig gemeend toen de heer Van Bemmelen namens de leden een dankwoord sprak. Een prachtig programma werd den bezoekers opge diend, dat bestond uit escadrille-vliegen, aanval van drie jagers op een drietal bom menwerpers, acrobatiek en het werpen van een tweetal parachutes. Een zestal machines demonstreerden en brachten de velen dikwijls in extase. Trouwens het is bekend, dat de marinevliegers veel pres- teeren en van hun bekwaamheid legden zij dezen middag wel degelijk getuigenis af. Ruim een uur bleef men in de lucht, toen kwamen de Z-kisten naar beneden, maar het drietal jagers bleef demonstree- ren. Twee van hen kwamen even later ook neer, toen zat alleen piloot Van Dijk met zijn D-39 nog in de lucht, En deze vlieger liet vervolgens een paar bravour- staaltjes zien, die terecht de bewondering van allen hadden. Op den grond neerge komen, bracht men den vlieger hulde voor zijn prestatie door luide te applaudisee- ren. Voorzitter Van Bemmelen drukte hem de hand. De officieren bleken uit stekende gastheeren te zijn, gaarne gaf men explicaties aan de nieuwsgierigen, die steeds meer wilden weten. Tusschen de bedrijven door werd thee, koek, sigaren en sigaretten geserveerd, waardoor al met al het verblijf op het kamp tot een waar genoegen werd. De vliegdemonstratie werd besloten met het loslaten in volle vlucht van een tweetal parachutes, die zich vlöt ontplooiden en rustig op het vliegveld neerdaalden. Toen was het af scheid daar; hartelijk drukte men den gast heer en zijn officieren de hand, als wilde men daarmede tot uitdrukking brengen, dat het bezoek bijzonder goed bevallen was Donkere Duinen en Duinoord. Het officieele programma werd beslo ten met een wandeling door het park de „Donkere Duinen" en een „thee aange boden door de V.V.V. „Helders Belang in Duinoord. Aan den ingang van het park wachtte de heer Maas, directeur van gemeentewerken en plantsoenen, en ver telde de bezoekers, hoe eigenlijk het park tot stand gekomen is. leder onzer weet dat natuurlijk, zoodat we dat maar zullen overslaan. Hadden, gelijk zoovelen, de gasten gemeend, dat er in Den Helder al heel weinig natuurschoon te genieten viel, dan is het toch wel een zeer prettige ver rassing voor hen geweest hier zoo n park waarvan zoo n serene rust uitgaat, aan te treffen. En hun meening staken de wande laars dan ook niet onder de bankjes, die men passeerde. Integendeel eerlijk kwam men er vooruit, zooiets moois niet ver wacht te hebben. Door middel van stuk jes brood werden de karpers en goudvis- schen in „het vijvertje" tot grootere acti viteit aangespoord, waardoor men zich hier kostelijk vermaakte. Aan het einde van deze prettige wandeling vonden de O.V.ers de uitspanning „Duinoord", waar een verkwikkend kopje thee of glas bier hen wachtte. Gezellig zat men een poosje hier bijeen, terwijl de heer Biersteker, als voorzitter van „Helders Belang het woord tot hen richtte. De heer Biersteker verontschuldigde het gemeentebestuur, dat verhinderd was en sprak vervolgens zijn blijdschap uit over het bezoek van O.V aan Den Helder. Dat is nu eens een ver eeniging, die waarachtige belangstelling voor marine en vloot koestert en er van inziet hoe groot de beteekenis er van is Ook is de heer Biersteker blij, dat „Hel ders Belang" nu eens de gelegenheid ge kregen heeft menschen van buiten te too nen, wat Den Helder eigenlijk geworden is: een stad, die zeker genoemd mag wor den en die verdient door alle Nederlan ders gekend te worden. Met 'n hartelijken wensch voor den groei en bloei van „Ónze Vloot" en een „Tot spoedig weerzien" besloot de heer Bier- steker zijn door applaus beloonde rede Wederom was het de heer Van Bemme len, die een dankwoord sprak en kennelijk verrast was door de buitengewone wijze waarop „Onze Vloot overal in Den Hel der ontvangen wordt. Hij moet toegeven dat dit bezoek aan Den Helder alle ver wachtingen overtroffen heeft. Spr. brengt hulde aan den heer Maas, dank zij wien Den Helder een plekje rijk is als de „Donkere Duinen", die een grootschen in druk op hem gemaakt hebben. Spr. zegt toe in het off. orgaan melding te maken daarvan als propaganda, evenals van het werk van „Helders Belang", Hartelijk, hartelijk dank voor alles! Met een opwekking om nieuwe leden voor „Onze Vloot" te werven en een driewerf „Hoera" op de afdeeling Den Helder voor de wijze, waarop alles tot in de puntjes verzorgd was, is ook deze speech ten einde. Tevens ook het officieele programma Van de jaarvergadering 1934.Duin- bord" stroomde leeg, men bezette weer de Vele auto's, die geparkeerd stonden, en terug ging het naar de stad. Hier spatte het gezelschap uiteen, men ging dineeren of nog even naar familie, om vervolgens met den trein van 19.43 of 21.39 naar de resp. woonplaatsen terug te keeren. De Koninklijke Vereeniging „Onze Vloot" kan met zeer groot genoegen terugzien op de Jaarvergadering 1934 en op de excursies, die er op volgden.. Dat de leden den goeden roep, die zij over onze stad hebben, mogen verbreiden door het gansche land, zoodat ook in het „sei zoen" onze stad, iets van de vruchten plukt, waarvoor het zaad zoo rijkelijk uit gezaaid is Tot weerziens „Onze Vloot". LOOS ALARM. Van een Duitsch vliegtuig, dat ©p Terschelling gedaald z®u zijn Toen wij Donderdagavond rustig in «De Witte* zaten en juist de hoofdfilm Cavalcade« zijn hoogtepunt scheen te gaan bereiken, werden wij eensklaps weg geroepen. Ineens was alle spanning weg en onmiddellijk deed zich de vraag voor: Wat zou er aan het handje zijn? En terwijl de velen vol aandacht de ge beurtenissen in «Cavalcade* bleven vol gen, hoorden wij het relaas van een vlieg tuigongeluk, dat nabij paal 24 ten Oosten van de «Brandaris« gebeurd zou zijn. Een Duitsch vliegtuig was daar verongelukt dan wel heelhuids neergekomen of wel had een noodlanding moeten maken. On middellijk had de commandant der Marine ingegrepen en een paar schepen stooin klaar laten maken, om bij het eerstvol gende bericht er op uit te gaan. Wij zou den dan probeeren met een dezer sche pen mee te komen en zoodoende in de gelegenheid gesteld worden de reddings pogingen van nabij te volgen... In spanning bleven wij bij de telefoon wachten... elk oogenblik konden wij op geroepen worden om naar de haven te komen Daar belde de admiraal ons bureau op en vertelde, dat het vliegtuig op het strand zat en het uitvaren van schepen geen zin had Dus we gingen niet varen maar we wilden toch graag bij het vliegtuig komen. Maar dat bleek later onmogelijk te zijn. De schepen bleven stoomklaar liggen... je kon nooit weten!... Daar ontvingen we bericht van de haven, dat het »Mok«-bootje naar Texel ging. Snel bracht een taxi ons derwaarts In het pikkedonker lag het bootje..,, twee officieren stonden aan den wal op de bemanning te wachtenHet bleek, dat de heeren naar den overkant gingen om bij eersten oproep per watervliegtuig te hulp te schieten... alhoewel 'snachts zoeken niet veel resultaat zou opleveren Met het bootje meegaan had geen zin, e zat dan op «De Mok*, maar met het vliegtuig mee op zoek naar de vliegtuig- breukelingen, daar was toch geen sprake van dat is nu eenmaal streng verboden. Via de kustwacht, die we regelmatig opbelden, hoorden we, dat nog steeds nadere berichten ontbraken. Tot één uur s nachts bleven we op post, toen besloten we er een einde aan te maken.... den volgenden morgen zouden we wel weer zien. En 's morgens vernamee we, dat om twee uur des nachts bekend was gemaakt, dat van een gestrand vliegtuig geen sprake was... Dus loos alarm. De «Douwe Aukes«, «Piet Hein* en »G. 16* hadden tot dien tijd stoomklaar ge legen... maar after all is het toch maar gelukkig, dat de schepen rustig aan de palen gemeerd konden blijven! In de N. Rott. Crt. lezen we omtrent dit loos alarm o.m. het volgende: MGDERNISEEREN EN REPAREEREN VAN Lange Bontmantels verwerken tot moderne korte jasjes vanaf I 15. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. 's Avonds 8 uur, de Eerw. Heer J. Kortenhoeven, van Heemstede. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Avonds 7.30 u., de heer R. C. Franck van Wieringen. GESLAAGD. De heer H.J. Schut, onderwijzer alhier, slaagde voor het examen Esperanto, Diploma A. VERBETERING POSTDIENST. Met ingang van Maandag a.s. zal de postdienst alhier een mooie verbetering ondergaan. De laatste buslichting zal 6 uur 10 min. worden verzonden. Tevens zal van 6 uur 45 min. tot 7 uur gelegenheid bestaan om de post, welke dan om 6 uur 40 min. is aangekomen, af te halen. Een mooie verbetering, welke voor het geheele jaar geldt, dus niet alleen voor den seizoentijd. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad op Vrijdag morgen 29 Juni. Nla opening door den voorzitter Mr. D. Breebaart burgemeester, worden de notulen goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat 1 Juni j.1. kasopname is geschied. In kas was 1756.71. Het saldo hij de bank van Ned. Gemeenten bedraagt 5039.69. In den postdienst is op aandringen van B. en W. verbetering gekomen. Voortaan zullen er drie lichtingen zijn en zal van 18 uur 45 tot 19 uur gelegenheid zijn tot het afhalen van postukken. Ingekomen stukken. Van den inspecteur der Directe Belas tingen is ingekomen een raming van de zuivere opbrengst der Gemeentefonds belasting van 1200. Opcenten hierop 2 400.Opcenten Vermogensbelasting Eenige goedkeuringen van Ged. Sta ten van raadsbesluiten. Enkele ingeko men verslagen zullen bij de raadsleden circuleeren. .t Aan de heeren J. Baken Gz., P. Roos en J. Vos Jbz. wordt een half jaar onthef fing van hondenbelasting verleend voor 1934. Op een verzoek van het Departement Den Helder en Omstreken van de Neder- landsche Maatschappij voor Handel en Nijverheid, om als lid toe te treden wordt besloten om nader inlichtingen in te win- njen over doel, enz. Dit punt wordt tot een volgende vergadering aangehouden. Voorstel tot verbetering van den z.g. Nieuwe weg. Deze weg is in slechten staat. De polder Koegras heeft een aanbod gedaan voor afdoend herstel. Dit was te duur. De N.V. Geruischlooze Weg, te Heemstede, welke momenteel in de buurt werkt, heeft het.. volgende aanbod gedaan. Asfaltdek voor middelzwaar verkeer 0.95 per M2. Voor minderzwaar verkeer 0.45 per M2. Met 61 stem (die van den heer Vries) wordt besloten op bovengenoemd aanbod voor middelzwaar verkeer in te gaan. Ministerieel aanschrijven en adressen van Vakorganisaties betreffende de jaarwedden van gemeentepersoneel. Uit de toelichting des voorzitters blijkt, dat onze gemeente met haar salarissen laag staat, vandaar een advies van den minister, om bij de 10% of l'/a°o pen sioenstorting de salarissen dan met 10° 0 of f/20 0 te verhoogen. B. en W. stellen voor om een nieuwe regeling der sala rissen te ontwerpen. Aldus besloten. Besloten wordt het salaris en dienover eenkomstig de pensioengrondslag van den agent der arbeidsbemiddeling vast te stellen op f100. Na eenige begrootingswijzigingen wordt aan den heer G. Baken op diens ver zoek ontslag verleend als gemeentebode op de meest eervolle wijze, onder dank zegging voor de bewezen diensten. Eveneens wordt op haar verzoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend aan mevr. C. A. Waller Zeper—van der Linden als onderwijzeres aan de 0. 1. school alhier. Tot onderwijzeres aan de 0. 1. school wordt benoemd mej. G. List, te Alkmaar. Rondvraag. De heer A. Kruit vraagt hoe het staat met de straat van het Hoogheem raadschap. Voorzitter zegt, dat hier nog niets van bekend is. Er zal naar geïnfor meerd worden. De heer M. Vries vraagt naar het onderhoud van het lijkenhuisje. Voorzitter vindt, dat de gebruiker, d.ï. de gemeente, dient bij te dragen in de kosten van het onderhoud. Hierna sluiting. AFSCHEID G. BAKEN. Na de raadsvergadering nam de Raad afscheid van den heer G. Baken, als ge meente-veldwachter en bode. In een har telijke toespraak schetste de heer D. Bree baart alles wat de heer Baken in zijn functie voor de gemeente is geweest en brengt hem namens het gemeentebestuur dank hiervoor. Namens de gemeente overhan digt spreker den scheidenden politieman een geïllustreerde flora, benevens het boek „Het Vogeljaar", van J. P. Thijsse. Spr. noemt dit een passend geschenk, daar de heer Baken veel vrije tijd in de natuur doorbrengt. Namens den heer Brussaard en hemzelf overhandigt spr. nog een tfraaie zilveren sigarettenkoker. De heer G. Baken dankt met eenige woorden voor de waardeerende toespraak. Hierna spreekt de heer Vries den aftredenden veldwachter nog eenige waardeerende woorden toe. GESLAAGD. Dirk Klerk, leerling van de o.l. school II, slaagde voor het toelatingsexamen van de Hoogere Handelsschool te Den Helder. PREDIKBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) s Morgens 10 uur en n.m. 3.30 uur, de heer P. Boon. i PREDIKBEURTEN. I Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10 uur, Mej. D. van Vliet van Hoorn. Geref. Kerk. I 's Morgens 10 en 's middags2.30 uur, Ds. S. U. Zuidema. i POLITIE. i GevondenEen gouden zegelringeen ^rmband en een gebreid handtaschje. r. Inlichtingen bij den gemeentebode. EEN NIEUWE ZAAK. Aan den Elfterweg is door den heer Th. Rijkers een nieuwe zaak geopend, Vvelke er keurig uitziet, 't Winkelpand, gebouwd door den aannemer den heer Hermans, geschilderd door den heer G. V. d. Wal, geeft een fraaien indruk, de électr. verlichting is aangelegd door den ljeer J. Navis. In den winkel wordt ge dreven een zaak in wol-artikelen, dames borduurwerken, garneeringen, enz. enz. De keurig opgestelde collectie zal zeker niet alleen veel kijkers, maar ook veel Ifooplustigen trekken, want voor de dames is ér keuze naar overvloed. Wij wenschen den heer Rijkers goed succes. EEN OVERPLAATSING. 1 Men deelt ons mede, dat de kommies bij 's Rijks belastingen, de heer P. Kooij alhier, 16 Aug. zal worden overgeplaatst naar Amsterdam. In verband met het a.s. vertrek van c en heer P. Kooij diene alsnog vermeld, c at de heer P. Kooij lid van den Gemeenteraad was, dus als zoodanig moet t edanken. Als opvolger van den heer Kooij lomt dan in zijn plaats, volgens de can- c idatenlijst, de heer L. Wigbout Tj z. te VVesterland. DRANKWET. i Gedeputeerde Staten hebben hunne goedkeuring verleend aan de onlangs gewijzigde bepalingen der algemeene politieverordening ten aanzien der slui tingsuren voor tapperijen. Voortaan zullen de café's g e d u r end e den zomertijd dus geopend mogen zijn tot des avonds 11 uur. Aan de vereeniging „Flora" te Den Oever is vergunning verleend tot het bouden eener verloting ter gelegenheid vjan een te houden bloemententoonstelling aldaar. 1 BOUWVERGUNNINGEN. Vergunning is verleend aan A. Walters t<)t het bouwen van een woonhuis aan den Akkerweg; aan C. Tjjsen Pzn. tot het bouwen van een woonhuis aan den Poelweg aan P. de Haan Czn. tot het bouwen van een woon- en winkelhuis aan de Nieuwstraat; aan de Doopsgezinde gemeente tot het aanbouwen van een catechisatielokaal aan de kerk in de Vermaningsteeg; aan A. W. Berkhout tot het bouwen van een bergplaats achter zijn woning op het Kerkplein. HERIJK MATEN EN GEWICHTEN. Op 2, 3 en 4 Juli a.s. zal in het oude schoolgebouw, Hoofdstraat no. 1 te Hip- polytushoef gelegenheid bestaan voor den herijk van maten en gewichten. gohe-wien op Vrijdag des n.m. 2 uur. Tegenwoordig alle leden, behalve de hper Lub. Voorzitter: Burgemeester Kolff. j Secretaris: de heer C. F. van Duin. De Voorzitter opent de vergade ring, waarna de notulen der vorige verga dering worden gelezen en goedgekeurd. 1 I Mededcclingen en Ingekomen stukken. Een aantal ingekomen stukken wordt voor kennisgeving aangenomen. j Verder is ingekomen een schrijven van dén heer Lub, waarbij deze ontslag neemt als lid van den Raad. De Voorzitter zegt, dat de Raad hjït met spr, eens zal zijn dat het den heer Liub moeite gekost zal hebben dit besluit té nemen. Hij heeft zijn taak altijd nauw gezet opgevat en was in den Raad een gëzien persoon, naar wien geluisterd werd. Het is jammer, dat zijn gezond heidstoestand hem noodzaakt als raadslid te bedanken. Spr. hoopt, dat de heer Lub vjeer spoedig hersteld zal zijn en een pret- tigen ouden dag zal hebben. Een verzoek van J. Aris en eenige an dere bewoners van den Molgerdijk tot het dempen van de bermsloot aldaar, gaat om prae-advies. Aan mw. E. F. de Wit, die ingaande 1 September a.s. ontslag vraagt als on derwijzeres te Den Oever, wordt dit eer vol verleend. Verder is ingekomen van het ambtena ren-personeel een verzoek om het pen- sioenverhaal van 10 dat ingevolge de gewijzigde Pensioenwet 1922 ingaande 1 Juli 1934 van hun jaarwedden wordt ge heven, ongedaan te maken door het toe kennen van een evenredige salarisverhoo- 9'ng. B. en W. adviseeren gunstig. Een uit zondering wordt gemaakt voor hen, wier salaris in hoofdzaak het karakter draagt eener standplaatstoelage. Verder vallen natuurlijk buiten de rege ling de salarissen van onderwijzend per soneel en van den burgemeester, secreta ris en ontvanger. De heer Jn. Lont vindt het eigenaar dig, dat dit midden in het dienstjaar ge beurt. De mogelijkheid bestaat toch, dat bij de a.s. begrooting de salrissen ver laagd moeten worden. De heer Jn. D o v e s vraagt, hoe het in andere gemeenten met soortgelijke ambtenaren is. De Voorzitter antwoordt, dat het voor de gemeente weinig verschil maakt. Het is eigenlijk een overheveling van den eenen naar den anderen post. Spr. noemt voorbeelden van andere gemeenten, waar het ook is gedaan. Het voorstel wordt hierna goedgekeurd. Hierna wordt overgegaan tot een nieu we stemming over het voorstel tot het verstrekken van een bijdrage van 2000, aan het Heemraadschap en den Polder Waard-Nieuwland, over welk voorstel de stemmen in een vorige vergadering staak ten. Na eenige bespreking wordt het voor stel thans met 7 tegen 3 stemmen van de heeren M, Kooij, Oden en P. Kooij, aan genomen. Vastgesteld worden een besluit tot het doen van af- en overschrijvingen op de begrooting 1933 en een 2e suppletoire be grooting van hetzelfde dienstjaar. Aanwijzing standplaats voor woonwagen. B. en W. stellen voor tot het aanwijzen van standplaats voor woonwagens te huren een terrein aan de Belterlaan voor f 30.per jaar. De heer P. K o o ij geeft in overweging spoedig een waterkraan te doen aanbren gen, ten einde overlast van omwonenden te voorkomen. De Voorzitter antwoordt, dat dit de bedoeling is; de vraag is alleen nog, hoe de waterafgifte geregeld zal worden. Het voorstel wordt hierna aangenomen. Instructie voor de vroedvrouw. Op verzoek van Ged. Staten worden in de instructie van de vroedvrouw een tweetal wijzigingen aangebracht. Aanwijzing takken van dienst der gemeente. Datum van aanwijzing wordt veranderd van 1 Juli 1934 in 1 Juli 1935. Goedgekeurd. Tegemoetkoming vervoerkosten art. 13 der Lager Onderwijswet 1920. Vastgesteld worden verg.oedingen voor leerlingen van de Christelijke school te Den Oever en van de R. K, school te Hippolytushoef. Ontheffing van reinigingsrechten wordt verleend aan: Jb. Kuit Mz„ D. Hoekstra, N. de Haan Wz. en Jb. de Ridder. De aanslagen van Wed, P. Kooij, Wed. Jb. Lont Gz., Jn. Lont Gz., Wed. J. Maars, J. Wit en R. Idema worden ge handhaafd. Rondvraag. De heer M. K o o ij feliciteert den bur gemeester met zijn herbenoeming. De Voorzitter dankt den heer Kooij voor zijn vriendelijke woorden. De heer Oden vraagt aandacht te schenken aan de rooilijn voor het perceel, dat op den hoek Pompsteeg wordt ge bouwd. De heer Oden wijst verder op de noodzakelijkheid de Klieftstraat en den Mekkenstuinweg te teeren. De Vorzitter; Het is de bedoeling enkel de Klieftstraat onder handen te nemen. De heer Oden is bang, dat ook de Mekkenstuinweg het niet zal houden. Hierna sluiting. Hippolytushoef. EEN AUTO IN BRAND. Onder het rijden vloog de Chevrolet van den heer Geel, in de Koningstraat, te Hippolytushoef, plotseling in brand. De heer Geel wist tijdig uit den wagen te springen en rende naar zijn garage welke hij juist verlaten had, terug en haalde een brandbluschapparaat, waar mede hij 't geluk had den brand terstond te blusschen. Het ongeval trok veel publiek. De auto had door den brand eenige averij verkregen. Of verzekering de schade dekt is ons onbekend. Burgerlijke Stand van Wieringen. van 15 tot en met 29 Juni 1934. GEBORENHendrikje, d. v. A. Bijnia en G. van WierenAnnigje, d.v. H. Ak kerman en A. SchaafStoffer Albert, z.v. H. Stubbe en T. H. Jonk ;Cornelia Alber- dina, d.v. H. de Groot en M. A. Beek 5 Neeltje, d.v. O. Peereboom en N. Zeeman. ONDERTROUWD: P. D. Spaanderen P. van der Schalie. GETROUWD: Th. Rijkers en J. B. Brinkman. OVERLEDENJ. P. do Wolf, m., 26 j., ongeh., wonende te Leeuwarden; G'orn. Mulder, m., 75 j., wed, van P. Mostert; E. Koorn, vr., 55 j., echtg. van O. Bosker. Als levenloos aangegeven een kind van T. Mölling en A. Koers. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. 1 Blijkens opgave van het aantal aange geven gevallen van besmettelijke ziekten, bedoeld in de Besmettelijke Ziektenwet (Staatsblad 1928, no. 265) deed zich over de week van 17 tot en met 23 Juni 1934 te Wieringen 1 géval van Roodvonk voor. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem., ELHoefJ 's Morgens 10 u, de heer L. Brasser, van Den Helder. Evangelisatie (Ned. Herv.Gem. Den Oever) 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen Doopsgezinde Gemeente. Geen dienst. Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef, 's Morgens 9.30 uur, Leesdienst 's Middags 2 30 uur, Cand. J. Oranje Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 uur, cand. J. Oranje 's Middags 5 uur, Cand. J. Oranje. B. V. L., AFDEELING TEXEL. De plaatselijk Afdeeling „Texel" van den B. V. L. hield 23 Juni 1.1. een onder linge schietwedsrjjd, als waardig be sluit van de jaarlijks te houden schiet- oefeningen. Er werd deelgenomen door 47 landstormers. Een prijs behaalden: Klasse A (5 deelnemers). P. B. Riteeó 95 pnt. Klasse B (23 deelnemers): le prijs S. P„ Troost 95 pnt; 2e prijs R. Bremer 93 pnt Klasse C (18 deelnemers). H. P. Bolt 88 pnt. Klasse I) (één deelnmer). W. Dijt Rzn, 61 pnt. DE TEXELSCHïï KERMIS. Ondanks het vrij gunstige weder is de kermis in onze gemeente tot heden toe nog stug geweest, 't Is zeer goed merk baar, dat vooral bij de landbouwende be volking van ons eiland in deze slechte tijden de lust tot uitgaan ontbreekt; al leen gisteravond zag men ook van huiten Den Burg talrijke kermisbezoekers. De Schouwburg aan de Koogerstraat trekt dit jaar meer bezoek dan vorig jaar, daar entegen is het bioscoopbezoek veel min der; de oorzaak daarvan zal vermoedelijk wel gezocht moeten worden in het feit, dat hier thans een vaste bioscoop bestaat. Bij de verschillende kermisvermakelijk heden, die wii in het nummer van Dins dag j.1. reeds hebben opgesomd, heeft zich nog een z.g. „Helleketel" gevoegd, waar in door een heer en dame levensgevaar lijke toeren op een motorrijwiel en met een auto worden verricht. Vrijdagavond heerschte op het kermis terrein overal een gezellige drukte, in hötel „De Oranjeboom" en de danszaal Eelman waren al vroeg flink bezet; later ook hötel „Texel". Toen bioscoop en schouwburg uitkwamen, was in de dans zalen bijna geen plaats meer te krijgen. De auto-baan trekt voortdurend nog veel belangstelling. Bij gunstig weder mag men voor Zondag nog een bizonder druk ken kermisdag verwachten temeer daar de kermis nog zoo weinig is bezocht door ver-af wonenden. VOOR HET SNELVERKEER. Bij de boerderij van den heer Bas, nabij Oosterend, werd ter verruiming van het uitzicht op den weg de geheele haag, die langs den weg groeit, afgekapt. Dit is een gróote verbetering voor het snel verkeer; nu kunnen autobestuurdersop verren afstand waarnemen wat er op den weg aankomt. Burgerlijke Stand van Texel. Van 26—29 Juni 1934. Gehuwd: Petrus Johannes Kimmanen Jannetje Catbarina Kikkert; Willem Kiewiet en Johanna Gieles. OverledenAmelia Klasina Bakker, 58 jaar, geh. m. Leonardus Koning. Gevonden: 1 portemonnaie, 1 kinder horloge, 1 alpinemuts, 1 zilveren armband, PREDIKBEURTEN. 1 Juli 1934. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u. Ds Visser. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. Kok Waal, v.m. 10 u., Ds. van 't Hooft Maandcollecte. Den Hoorn, v.m. 10.30, Ds. v. Petegem De Cocksdorp, v.m. 10.30 u., Ds. Sala' 11. Doop. Koog, v.m. 10 uur, de heer T. Schaap, Evangelist te Beerta. Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Scholto Doopsgez. Gem. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Vis Gereformeerde Kerk. Den Burg, (geb. Fanfare) 's av. 7.30 u., Ds. v.d. Leer. Oosterend, v.m, 10 u. en n.m. 3 u., Ds. v.d. Leer Gereformeerde Kerk (H.V.). Oosterend, v.m. 10 en 3 u. Preeklezen. 9

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 11