Stadsnieuws Neem 'n "AKKERTJE" abonnementsgelden. salon de coiffure! eugène paris derde blad heldersche courant van zaterdag 30 juni 1 934. vóór 15 Juli, alléén bij maison gerrits, G0EDK00PE REISMARKEN SSSS, VELTHUYS IBUITENL. SP00RBILJETTEN !SS;vëlthuy8 VACANTiE-ZEERÈlZEN VELTHUYS Den Helder als visschersplaats Uit het politie-rapport. Harddraverij te Huisduinen op 29 Juli. PREDIKBEUTREN Visscherij. bq Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn..) Aan on/.c postabonncé's doen wij het verzoek de abonnementsgelden voor het derde kwartaal ten bedrage van 2.—. per postwissel over te maken of op onz» postgirorekening 1G066 over te schrijven. Na genoemden datum wordt beschikt met f 015 verhooging. Over de abonnementsgelden in de stad wordt dezer dagen per looper beschikt. Wij verzoeken beleefd de kwitantie bij eerste aanbieding te voldoen. 1)15 ADMINISTRATIE. Op en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoog water (Texel) Zomertijd. Juli 7. 1 M 2 D 3 W 4 D 5 Maan op: ond. 23.38 10.18 23.62 11.42 1.05 13.04 1.20 14.24 1.38 15.44 Zon opond 4.41 4.41 4.42 4.43 4.44 21.22 21.22 21.22 21.21 21.21 Hoogwater sm. nam. 12.49 1.00 V 6 1.00 17.01 4.45 21.20 Z 7 1.01 18 14 4.46 21.20 1.04 1.53 2.48 3.44 4.43 5.51 1 -52 2.22 3.17 4 12 5.17 6.24 Licht op voor alle voertuigen. Zaterdag 30 Juli 21.53 Zondag 1 21.52 Maandag 2 21.51 Heden slaagde te Breda voor 2e luitenant der artillerie onze vroegere plaatsgenoot, de heer F, van der Meij Jr., cadet-sergeant der artillerie h. t. 1. aan de Kon. Mil. Academie te Breda. Op het gisteren gehouden examen van de Rijks Kweekschool te Alkmaar, slaagde voor onderwijzer, onze stadge noot, de heer A. Wijker. Geplaatst, na geslaagd examen op de H.B.S., onze vroegere stadgenoot Hendr'k Goor Jr. NATIONALE ZONNESTRAAL- LOTERIJ. De trekking van bovenstaande loterij, die 27 Juni zou plaats hebben, is uitge steld tot 25 Juli a.s. TOELATINGSEXAMEN R.H.B.S. Geslaagd voor het toelatingsexamen R.H.B.S., met 5-jarigen cursus: J. Terpstra, H. de Boer, S. Gottmer, D. H. Klazinga, J. M. Brizee, G. Woud stra, G. Bakker, L. Hazebroek, A. Peeman, G. L. v. Ewijk, A. P. van den Berg, J. van Hoek, J. Lever, W. van der Pant, A. L. Koster, C. L. Kroesen, W. van Driel, J. E. Distel, L. Nater, R. Hulk, J. Kruk, D. E. Glazer, A. Valkhoff, P. F, G. Nieuwland, M. C. van Gessel, W. van Diest, M. E. F, Hendrikse, M, L. Brutel de la Rivière, A. Bos, M. J. Ferwerda, J. Bouma, W. A. Huisken, A. T. Bandsma, J. Kant, L. M. Kwast, J. M. van Zoelen, A. M. de Wilde, J. N. Fey, A, Bartholomëus. TOELATINGSEXAMEN HOOG ERE HANDELSSCHOOL. Voor het toelatingsexamen aan de Hoo- gere Handelsschool slaagden de volgende candidaten: N. Prins, H. van Loo, J. S. Moorman, J. de Graaf, G. L. v. Ewijk, J. Pottinga, A. Valkhoff, D. E. Glazer, J. Chr. Boelig, Cath. Joh. Vermeulen, J. F, Zomermaand, A. B. Krook, J. M. Brizee, N. Kil jan, M. M. J. Jore, J. Wagener, W. J. Robert, R. J. Kousbroek, J. E. Dissel, J. Kruk, M. Ravelli, G. de Wijn, S. A. C. Feenstra Kuiper, A. v. d. Plas, L. F. v. d. Bogaerde, L. H, Hazebroek, D. H. Klasinga, W. v. d. Pant, S. Stam, E. A. M. Olivier, J. v. d. Mark, M. Klopper, Ch. L. Kroezen, J. P. Ouwcns, D. Klerk, A. C. Bouma, W. Fr. Oldemans, H. van de Water, A. Th, Bandsma en L, M. Kwast. Afgewezen 8. JEUGDDIENST LUTHERSCHE KERK Zondagmorgen half elf zal wederom een jeugddienst worden gehouden in de Luthersche Kerk, Weezenstraat. Deze jeugddiensten, destijds ingesteld door Ds. P. H. Borgers, mochten zich steeds in groote belangstelling verheugen. Het zal daarom den talrijken jeugd dienstbezoekers genoegen doen te ver nemen, dat Ds. P. H. Porgers zelf deze jeugddienst, komt leiden en zal spreken over het onderwerp «Toeval of Leiding», terwijl Mej. Aafje Kamp een orgel-solo zal doen hooren. Deze dienst is voor iedereen toegan kelijk. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij naar do in dit nummer voor komende advertentie. 0e erkende betere Permanent Wave Wij werken met de nieuwe bake- lilen Chauffeurs (verwarmers) 50 o/0 minder warmte PERMANENT WAVE NOG MOOIER 104— IO0 SPOORSTRAAT. TEL. 457 VIJFENTWINTIG-JARIG BESTAAN „CENTRAAL GENOOTSCHAP". De filmavond in „De Witte". De heer Van Heusden gehuldigd. Op wel zeer succesvolle wijze heeft de plaatselijke afdeeling van het Centraal Genootschap het 25-jarig bestaan hei- dacht. Het bestuur had besloten het heug lijk feit te vieren met een filmavond; deze werd Donderdag j.1. gegeven in het bios coopgebouw van den heer P. van Twisk, populair bekend als «De Witte». «De Wilte» dan (What is in an name?) was uitstekend gevuld, zoodat we ons wat het finantieel welslagen betreft niet de minste zorg maken. Maar wat het huidige be stuur zeker ook prettig stemmen zal, is wel het succes waarmede de geheele op zet beloond werd. Groote belangstelling en een prachtige avond van filmkunst! We twijfelen er geen oogenblik aan: een ieder zal genoten hebben en dèt voor den prijs van één kwartje Na een interessant wereldnieuws, dat enkele belangrijke gebeurtenissen van den laatsten tijd bracht, gingen de lichten in de zaal aan en betrad Dr. S. van lieerde, de tegenwoordige voorzitter van de af deeling, het podium voor het witte doek. Hij bracht in herinnering hoe 12 Maart 1909 wijlen de heer Dos een propagan distische lezing hield, waarna de helaas veel te vroeg ontslapene de vergade ring opwekte een plaatselijke afdeeling van het C. G. op te richten. Staande de vergadering gaven allen zich spontaan op. Een concept statuten werd ontworpen, waarop in Juli de Koninklijke goedkeu ring verkregen werd. Zooais alles is ook deze afdeeling klein begonnen, aanvanke lijk had men met vele moeilijkheden te kampen. Het eerste jaar werd één kind uitgezonden, het tweede jaar waren het er 12 en thans bedraagt het aantal reeds 264. Men meene echter niet, dat daar mede alle misdeelde kinderen ter plaatse geholpen zijn, integendeel, slechts een derde, zoodat dus velen niet uitgezon den konden worden. Dat «niet kunnen» zit 'm natuurlijk in gebrek aan contanten. Altijd dat geld, hé! Wel subsidieert de gemeente regelmatig, maar zij kan natuurlijk vanwege de crisis lang niet alles geven, wat het O. G. vraagt. Spr. dankt het Gemeentebestuur hartelijk voor de steeds betoonde medewerking en be veelt het C. G. bij voortduring in de wel willendheid aan. Verder dankt spr. de plaatselijke afdeelingen van het Witte Kruis en Onderling Belang voor de sub sidies en medewerking. Dan richt de voorzitter zich tot het »feestvarken«, c.q. de heer Van Heusden. Een hartelijk dankwoord is het voor ai hetgeen hij voor het bleekneusje gedaan heeft. En ofschoon U wars bent van alle persoonlijke vereering, moet ik toch zeggen, wat ik niet onder me houden kan. Vanaf de oprichting is de heer Van Heusden bestuurslid geweest en is daarin de motor geweest, die de groote zaak aan het rollen hield. Spr. eindigt met den wensch, dat de heer Van Heusden nog lang met zijn gezin gespaard moge blijven en nog lang werkzaam moge zijn voor het C.G. Daarna overreikt spr. hem een fraai uitgevoerd album, waarin foto's van kolonies en tehuizen. En als buitenge woon waardige verrassing ontvangt de jubilaris nog van de bestuursleden onder het motto «trouwe vrienden» een ets «Wat g», zaait, zult ge oogsten». Een en ander ging gepaard met een hartelijk applaus Ook Mevrouw Van Heusden werd niet vergetenzij had den dank te aanvaar den van het bestuur voor de opoffering, die zij zich getroostte door haar man steeds af te staan aan het C.G. Vervolgens richt Dr. Van Heerde zich tot de vice-presidente, Mevr. M. de Boer- Jongkees, die ter plaatse zoo ontzaglijk veel presteert op sociaal gebied. «Overal waar Mevr. De Boer aan meewerkt, dat is eerste klas en.... slaagt!» Als stoffe lijk bljjk van hulde ontving Mevr. De Boer een prachtig bloemstuk. Dank bracht spr. uit aan de Oud-be stuursleden, van wie in het bijzonder Dr. Rienks, die verhinderd was aanwezig te zijn, genoemd werd Voorts aan Mej. Held.de penningmeesteres, die een boek werk in ontvangst te nemen had eh aan Mej. Bisschoff, die steeds de leiding bij het vervoer der uittrekkende kinderen heeft. Mej. Bisschof wordt eveneens ge huldigd met bloemen. En ten slotte wordt ook de heer Van Twisk niet vergeten, die thans weer de zaal belangeloos af stond. Het Gemeentebestuur was vertegenwoordigd door den wethou der van Onderwijs, den heer De Boer. Deze bracht de hartelijke felicitatie over van het college. Uit de woorden van den wethouder viel wel zeer duidelijk af te leiden hoe hoog het werk van het C.G. bij B. en W. aangeschreven staat: «Ar beid, die van zoo hooge beteekenis is, dat er geen mooiere kan worden verricht». Jammer is het, dat lang niet alles aan geld gegeven kon worden, wat er ge vraagd werd en ook noodig is, maar de wethouder hoopt, dat de tijden nog eens zoo zullen veranderen, dat liet gevraagde toegewezen kan worden. Het deed den heer De Boer juist daarom zoo'n groot genoegen hier een woord van hulde tot den heer Van Heusden persoonlijk te mogen zeggen, daar beiden elkaar al van den schooljongenstijd af kennen. Namens het gemeentebestuur brengt spr. ook harte lij ken dank ujt aan hem en zijn echtgenoote. Namens de afdeeling van de Ned. Ver- eeniging „Het Witte Kruis" sprak de heer J. Kamman, gemeente-secretaris, een kort woord van geiukwensch. Spr. noemde de heide vereenigingen zusters, zij werken als het ware samen. Spr. heeft een sym pathieke wensch voor het C.G.: Hij hoopt, dat a.s. Zaterdag de gewone royaliteit van het Heldersche publiek weer zal Mijken en dat deze speldjesdag oen groot succes mag worden! Deze felicitatie ging vergezeld van een bloemenmand. De Ned Bond van Onderwijzers was vertegenwoordigd door den heer v. d. Vüs, die de gelegenheid aangreep den heer van Heusden te huldigen als'de man, die onlangs in alle stilte het feit her dacht, dat hij voor veertig jaar zijn loop baan als schoolmeester aanving. Dat feit is toen onopgemerkt gebleven, maar nu heeft de heer v. d. Vlis een boek mee gebracht en brengt daarmee de warme sympathie over van de collega's. l)e rij der sprekers werd gesloten door den heer Marinus als vertegenwoordiger van de pl. afdeeling van „Volksonder wijs". Deze spr. wilde de beide vereeni gingen „nicht-vereenigingen" noemen vanwege de verwantschap die er tusschen hunne werkzaamheden bestaat: het C.G. werkt voor het physieke heil en Volks onderwijs voor het geestelijk heil der misdeelde kinderen. Ook van deze afd. had het jubileerende bestuur een felici tatie in ontvangst te nemen, alweer ver gezeld van een bloemenmand. De heer van Heusden, hierna het woord nemend, verklaart even uit zijn rol te moeten vallen, daar het zijn gewoonte niet is in het openbaar te spreken. Be scheiden van aard als hij is, werpt hij alle persoonlijke verdienste van zich en vertelt, dat als destijds de heer Bos naar een ander gegaan was om tot de oprich ting van de afdeeling te komen, een ander thans op het podium had gestaan en als „feestvarken" moest fungeeren. „En nou ben ik 't, daar gaat ie dan''. En de jubilaris steekt thans een gloed volle speech af, waarin hij een prachtige propaganda voor het C.G. maakt. Hij wijst er op, dat zoo vele kinderen niet kunnen genieten van bosch en hei en dat zij het toch zoo noodig hebben. Van de kolonies en tehuizen hoort men altijd: «die kinderen uit Den Helder zijn er het ergste aan toe» en dan te weten, dat er maar een derde uitgezonden kan wordenDaarom doet spr. een beroep op de bevolking van Den Helder het werk van het Centraal Genootschap te steunen door bijdragen en hij beveelt vooral de collecte van a.s. Zaterdag welwillend aan. Elke bijdrage zal hoogst aangenaam zijn. «En hiermede treed ik dan maar af als feestvarken», aldus eindigde de heer Van Heusden. Van den eigenlijken filmavond valt dan nog te vermeiden, dat er een zeer goede film vertoond werd van het werk van het C.G. Deze film had momenten die je ont roerden en zeker is het, dat van deze rolprent veel propagandistische waardë uitgegaan is. Hoe goed was dat type van het arme moedertje, wier beide, zwakke kinderen naar een kolonie moesten. Hoe aandoenlijk was de ontmoeting van moeder en kinderen op den bezoekdag en hqe blij waren ook wij, toen moedertje haar beide kinderen, beide ettelijke ponden in gewicht toegenomen en met blozende wangen, weer in het oude kamertje ont ving 1 Via een zeer geestige vertelling «Hans en Grietje», een gekleurde teelcenfiim, product yan Loet O. Barnsteyn, komen we tot het hoofdnummer, het Amerikaan- schfe successtuk «Cavalcade». Een zeer mooie film, waarvan men vooral de regie bewonderen moet. Ook de uitbeelding van de hoofdpersonen was uitstekend. Helaas konden wij de film niet tot het einde bij wonen, maar het groote deel dat wij er van gezien hebben, heeft bij ons de over tuiging gebracht, dat met de vertooning van die film deze avond een prachtige apothéose had. Zoo heeft de plaatselijke afdeeling van het Centraal Genootschap voor Kinder herstel- en Vacantiekolonies haar vijf- en-twintigjarig bestaan herdacht, een herdenking, deze edele instelling waardig 1 Telegrammen van geiukwensch waren ingekomen van het Hoofdbestuur van het Centraal Genootschap, van den admini strateur van het O.G., van Mej. Bisschoff en van Mevr. Groenendijk, echtgenoote van Dr. Groenendijk, den eersten voor zitter van de plaatselijke afdeeling. WINKELNIEUWS. Van een tweetal nieuwe zaken moeten wij heden weder melding maken, ofschoon voor een ervan het begrip „winkel" eigenlijk niet past. Dit is namelijk een lunchroom met café, door den heer M. A, Hebbink geopend in de Spoorstraat no, 57. Een keurige, vroolijke en lichte zaai is hier door verbouwing van het pand ont staan de geheele zaal is 29'/2 M. diep én voorzien van royaal bovenlicht. Langs de wanden zijn spiegels aangebracht, terwijl er ruim plaats is voor twee billards. Een aardig en gezellig zitje in het drukste deel der stad. In het perceel Koningstraat 47 is thans de bekende zaak van mevrouw M. van Straaten, tot dusver gevestigd in de Spoorstraat, gekomen. Dit pand is geheel nieuw opgetrokken en ziet er gezellig uit, er is flinke ruimte voor de dames, een aardig kantoortje achterin, terwijl ook een moderne étalage de aandacht op de kinder- en damesconfectie, die hier ver kocht wordt, zal vestigen. De Koning straat is er een aardig geveltje rijker mee geworden. De heer S. M. 'de Jong, de bekende étaleur, ex-leerling van den heer Winkels, verzorgde de étalage. VERLOTING VAN „DE JUTTER". Men verzoekt ons te willen herinneren, aan de verloting van „De Jutter", die Maandagavond 8 uur a.s. in café „Cen tral" plaats heeft. GRATIS RIJWIJLSTALLING. De vele rijwieldiefstallen van den laat sten tijd heeft de firma Vroom en Drees-' inann doen uitzien naar een veilige stal ling voor de vehikels van haar klanten eri die heeft zfj gevonden in de rjjwielberg- plaats hij het station. Iedere klant, die ziin of haar inkoopen in de zaak in de Keizerstraat doet, kan zijn (haar) rijwiel een uur lang gratis opbergen in genoemde rijwielbewaarplaats, hiervoor behoeft men slechts het regu te laten afstempelen aan de kassa's in de zaak. DE N.R.V. NAAR TEXEL. Onder de reizen, die de N.R.V dit jaar in eigen land organiseert, valt naast de badreis naar Scheveningen vooral op het interessante 4-daagsche reisje naar Texel van 6 tot 9 Augustus. Het programma vermeldt o. a. een be zoek aan de vogelkolonie op de Muien, het vogelmuseum in Den Burg, en de t.o. Postbrug vogelbroedplaatsen op Texel Oost. Inderdaad wordt Texel nog veelte wei nig door de Nederlanders, die van een rustig vacantieoord houden, bezochts door W. Steeds heeft Den Helder bekend ge staan als een stad, waar visscherij werd uitgeoefend. Dat visscherijbedrijf heeft tijdperken gekend van bloei, waarin hier werkelijk van een vlotten vischhandel kon worden gesproken. De opkomst van IJmuiden als centrum voor de visscherii heeft tengevolge gehad, dat Den Helder als zoodanig in beteekenis achteruit ging. Toch heeft ook nadien Den Helder be langrijke perioden op het gebied van vis scherii meegemaakt. Inzonderheid in den mobilisatietijd leverde de visscherij een behoorlijke broodwinning op en was de vischhandel van beteekenis. Steeds heeft het visscherijbedrijf tijden gekend van min of meerderen voorspoed, afgewisseld door jaren van tegenspoed en teleurstelling. In zulk een ontmoedigenden tijd van tegenspoed verkeert het visscherijbedrijf hier thans. Daarvoor zijn duidelijk aanwijsbare oorzaken. De chaotische toestand van den handel met het buitenland heeft ook den visch handel getroffen. Invoerverboden, contin- genteering, enz. legden den vischhandel zooveel hinderpalen in den weg, dat van den eertijds levendigen handel op het buitenland zeer weinig is overgebleven. Dit moest vanzelfsprekend zich deerlijk doen gevoelen op de uitkomsten van het 'visscherijbedrijf. De daling van de visch- prijzen maakte het visschersbedrijf dan ook niet meer loonend. De laatste jaren hebben het duidelijk aangetoond, dat er voor den visscherman geen brood te ver dienen is, wanneer de toestand blijft als thans. Maar niet alleen de crisis is oorzaak van den achteruitgang. De dijklegging door de Zuiderzee heeft eveneens een funesten invloed op de visscherij hier ter plaatse,: uitgeoefend. Nimmer heeft men wellicht kunnen vermoeden, van welke belangrijke- beteekenis de vroegere Zui derzee is geweest voor bet vischbestand in onze bmgeving. En deze rampzalige invloed is van te meer beteekenis, omdat ze een blijvende is, terwijl we mogen ho pen, dat tenslotte aan allerlei crisiseliende eenmaal een ginde zal komen. Heeft Den Helder dan nog een toekomst op vissche- rijgebied, zal men zich afvragen. Het is heel moeilijk daarop een beslissend ant woord te geven. Toch is deze kwestie wel van zoo groot belang, dat het de moeite loonen zal over de visscherij in 't alge meen, over de wijze, waarop die wordt uitgeoefend, over de schepen, waarvan men zich bedient, over den invloed van de dijklegging door de Zuiderzee, over de mogelijke herleving van den vischhandel, over verruiming van afzetgebied en over de beteekenis van de visscherij voor onze stad het een en ander naar voren te brengen. Eén ding is zeker, dat waar heei het leven zich zal moeten instellen op zekere versobering, dit ook niet aan het vis schersbedrijf ongemerkt zal voorbijgaan. Dit zeker te weten, brengt met zich te streven naar de meest economische, de meest practisc.he en meest zuniige wijze van uitoefening van het bedrijf. De moge- Ujkheid van voortbeweging door motori sche kracht heeft weliswaar het uitvaren van de vloot vergemakkelijkt, maar het heeft eveneens op het bedrijf meerdere onkosten gebracht. In tijden van goede besommingen werd dat bezwaar niet zoo gevoeld, maar 't is nu wel duidelijk gebleken, dat de schepen met de zwaarste motoren bij lange na niet het rendabelste zijn. Bedrijfszuinigheid en verlaging van de onkosten zijn factoren, die ernstige over weging waard zijn. (Wordt vervolgd). LAATSTE DAG. De Heldersche Radio-Centrale Onder neming verzoekt ons uw aandacht er nog op te vestigen, dat vandaag voor het laatst de gelegenheid open is om een gratis aansluiting aan te vragen. Opgaven kun nen zoowel mondeling als schriftelijk ge schieden. Hedennamiddag had op het Stations plein een aanrijding plaats tusschen twee jongens-wielrijders van wie een hunner aldaar stilstond. Door de aanrijding werd het rijwiel van laatstgenoemden jongen beschadigd. Donderdagavond werd door een agent op het Westplein een jongen aangetrof fen, die aan het hoofd bloedend was ver wond, welke wonde was ontstaan doordat ■hij een stuk hout op het hoofd had ge kregen toen hij onder de in aanbouw zijn de inrichting passeerde. Hij werd aan het politieposthuis aan den Singel door een geneesheer voorloopig verbonden en is door een agent naar zijn woning ge bracht. (Naar wij hieromtrent nader vernemen, is het gebeurde geheel aan een ongeluk kig toeval te wijten en treft den betrok ken arbeider geen schuld. Red. H.Ort.) Waarschuwing. De Burgemeester der gemeente Hille- gom, geeft belanghebbenden in overwe ging om alvorens in relatie te treden met A. Baert Oo.'s Bulbgrowers' Society, gevestigd te Hillegom, waarvan eigenaar is Frans Gijselaar, geboren te Hillegom, den 16-11-1908, van beroep bloembollen handelaar, wonende Weeresteinstraat 65, te Hillegom, bij hem inlichtingen in te winnen. Vergadering Huisduiner Beiang. Op uitnoodiging van bovengenoemde vereeniging waren gisterenavond ter ver gadering in «Dennenheuvel» vertegen woordigers van Helders Belang, Hanze, het N.V. Zeebad Huisduinen en verder de Commissaris en Inspecteur van Politie, Dir. Heldersche Courant, Voorzitter Roode Kruis, de Directeur van Gem. Werken, de heer Dokter, en vele belangstellenden. De heer Slikker, voorzitter van de hard draverij vereeniging «Draverslust», heette allen welkom, en sprak er zijn voldoening over uit dat zoovelen waren opgekomen. Spreker gaf daarna het woord aan den heer de Jong, voorzitter van «Huisduiner Beiang». Het bestuur stelt zich voor, zoo zeide de heer de Jong, om op 15 Juli een harddraverij te houden op den Huis- duinerweg en roept daartoe de medewer king in van alle aanwezige vereenigin gen, doch in 't bijzonder van het ge meentebestuur en de politie. Het finan- cieele gedeelte is reeds geregeld. Eenige heeren hebben gezamenlijk f 1000 gestort. Eventueele winsten zullen in de kas blij ven om hier nogmaals een harddraverij te houden. De prijzen bestaan uit: f500, f 100.—, f 50.— en f 25.—. De weg is wel een m te smal (5£ m breed), doch de pikeurs hebben daar geen bezwaar tegen. De heer Biersteker als voorzitter V.V., is aangezocht een toespraak te houden, en heeft zijn medewerking reeds toege zegd. De Winkeliersvereenigingen zullen medewerken dat de reclame bij hun leden voor de ramen geplaatst worden. Ook gemeentewerken heeft, na goedkeuring van het gemeentebestuur, volle mede werking toegezegd. Het publiek zal plaats nemen op de landerijen langs den weg, tegen een entréeprijs van f 1.zitplaat sen en f 0.60 staanplaatsen, belasting inbegrepen. Er zal een afrastering langs de stoot geplaatst worden. Het verkeer zal geleid worden langs den Tuintjesweg, achter Kreuger, naar het strand. De heer Biersteker zegt dat „Helders Belang" het zeer op prijs stelt dat het initiatief voor deze draverijen genomen is, het is een stuk propaganda voor de stad en voor Huisduinen. De gelegenheid om onze badplaats en stad naar buiten bekend te maken kan niet genoeg wor den aangegrepen. Dat hier voor de vreem deling nog wel iets te zien is bewijst de groote opkomst van de vergadering „Onze Vloot", die in jaren zoo'n opkomst niet gekend heeft. De voorzitter van „Onze Vloot" sprak er dan ook zijn tevreden heid over uit. „Helders Belang" stelt een medaille beschikbaar voor den verst komenden draver. Spreker stelt voor om de draverij iets later te houden, en dan een comité samen te stellen om de zaken uit te wer ken. De heer De Jong deelt mede dat wat de leiding van de baan betreft deze in handen zal worden gesteld van Anna Paulowna, die zich geheel belangloos beschikbaar heeft gesteld. De heer Nypels deelt mede dat er 14 Juli nog geen voldoende badgasten zijn, doch 29 Juli wel, dus zou het beter wezen de draverij op 29 Juli te houden. De heer Luijckx deelt namens „de Hanze" mede dat ook zij een prijs beschikbaar stellen, alsook de „Heldersche Courant". De rij vereeniging Wieringen en West- Friesland zullen geheel belangloos hun medewerking verleenen door het geven van een demonstratie, in samenwerking van de Heldersche rij vereenigingen. De Technische Oom missie zal bestaan uit den heer Stammes van Anna Pau lowna, Slikker, stariers en keurmeester. De werkcommissie zal bestaan uit de heeren De Jong, Kreuger, Verscheijen, ten Klooster. De heer Nijpels deelt nog mede dat ook N.V. Zeebad Huisduinen een prijs beschikbaar zal stellen. De heer Slikker vertelt dan hoe men er toe is. gekomen om hier een hard draverij te houden. Spreker hoopt dat ook hier donateurs en leden zullen komen, omdat nog dikwijls een harddraverij zal worden gehouden. Op verzoek van het bestuur zal het Roode Kruis aanwezig zijn. Het initiatief is uitgegaan van de heeren Kok en Slikker. Nadat de heer De Jong de beste wen- schen voor het slagen van deze hard draverij had uitgesproken, sluit de heer Slikker, na dank gebracht te hebben aan alle aanwezigen, de vergadering. Nader vernemen wij dat de datum van de hardd ra verij is vastgesteld op 29 Juli a.s. GRATIS NAAR DE BIOSCOOP. Gedurende de kermisweek zullen op 't Stationsplein 's avonds bioscoopvcrtoo- ningen gehouden worden, die iedereen kan zien zonder dat 'teen cent entrée kost. Zelfs vermakelijkheidsbelasting wordt niet geheven- Tal van komische films zullen vertoond worden door den ciniast J. Campagne, die door zijn campagne met zijn filmver- tooningen in Nederland groote naam ge maakt heeft. Zoo heeft de heer Campagne vele films in tegenwoordigheid van de Koninklijke familie vertoond. O.a. het huwelijk vau freule van Hardenbroek, een der vrien dinnen van Prinses Juliana, die voor deze schitterend geslaagde film haar groote instemming aan den heer Cam pagne betuigde. Naast de komische films wordt ook de film vertoond van het spoorbedrijf en het expeditiewezen van den heer Gorter. Je ziet het vertrek van den ochtend trein 8.35. Natuurlijk ontbreekt Jan Mallet, de populaire conducteur niet op Alle-dag-kerk, De Alledagkerk wordt gehouden In de Nieuwe Kerk, Dinsdags, Woens dag, Donderdags en Vijdags, 's av. van 7—8 uur. Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk. Weststraat) 's Morgens 10.30 u., Ds. F. W. J. v.d. Poel. Ned. Ilerv. Gem. (Westerkerk. Westplein) Geen dienst. Geref. Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Joh. Meynen Bevestiging van ambtsdragers 's Avonds 5.30 uur, Ds. F. Tollenaar Kerkdienst (Chr. Mil. Tehuis. Kanaalwcgi 's Morgens 10 uur, Ds. F. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Ds Joh. Meijncn Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u, Ds. N. v.d. Kraats Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur de heer J. Rebel. Hcrst. Evang. Luth. Gein. (Weezenstr.) 's Morgens 10.30 u., I)s. P.H. Borgers van Rotterdam. Jeugddienst. Onderwerp: „Toeval of Leiding?" Doopsgez. Gein. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, R. C. Frank, van Oosterland. Oud-Katholieke Kerk (Larigestraat 78). 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Past. Th. Moleman. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: Zondagmiddag 4 uur,straatprediking Molenplein. Verschillende sprekers. Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers. Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat 's Morgens 10.30 uur, dienst Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avond* 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst. de treeplank. Duidelijk zie je hoe de w.d. stationschef de heer Ekkers met de soeplepel zwaait. Dan komt het expeditiebedrijf van de spoorwegen van den heer Gorter op 'tdoek. Tal van spoorkeezen zijn ijverig in de weer met administratie en Jaap Koorn sjouwt groote vrachten naar de rijen wagens waar de lieer Gorter mee door den Helder laat rijden om iedereen op tijd en punctueel goederen af te levéren. De film doet ons ook de lieer Gorter zien, als hij bezig is passagiers aan te nemen voor de bekende goedkoope trei nen. Voorzeker is de heer Gorter iemand, die voor het bedrijf der spoorwegen veel en goede reclame maakt en wordt dit door de spoorwegen ongetwijfeld wei ge waardeerd. Een leuke aardige film die niets kost... iedereen gaat natuurlijk kijken. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek van H. J. Rootlieb, Binnenhaven. Van Maandag 2 Juli tot 9 Juli wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door de firma Smeets—Snel, Weststraat. Door het ongestadige weer der afge- loopen week kon er niet alle dagen worden gevischt, hetgeen zeker jammer was voor de belanghebbenden, aangezien juist deze week de markt wat de prijzen betreft, zich goed liet aanzien. Vooral voor tongen, tarbot en griet was de markt aanmerkelijk beter dan den laatsten tijdvoor tongen werd zelfs f 1.25 tot f 1.35 per kilo betaald, een prij3 welke in langen tijd niet gemaakt kon worden. Of deze prijs zich ook in de naaste toe komst zal kunnen handhaven of dat het slechts een vleugje van voorbijgaanden aard zal blijken te zijn, valt natuurlijk niet te zeggen, maar zeker is het voor onze visschers een verheugend feit, dat de tong, die altijd het hoofdbestanddeel uitmaakte van hun besomming, thans weer eens een bevredigende prijs ople verde, al is die prijs dan ook nog altijd beneden het peil van voor de wereldcrisis. Als vermoedelijke oorzaak dezer prijs stijging wordt genoemd de minder groote tongenaanvoer in IJmuiden en wellicht ook het hadseizoen, maar hoe dat ook zij, de prijzen waren beter, ook voor do andere vischsoortcn, schol, schar etc. Helaas was do aanvoer echter niet overweldigend, de Noordzeevisscherij is nog altijd schraal en dan de overlast van do kwallen, die het visschen belemmeren. Een schipper vertelde, dat de „velden" soms zoo dik waren, dat hij er met zijn zeilvaartuig haast niet doorheen kon komen. Er moeten er dus wel heel wat langs onze kust gevonden worden. Bot- en garnalenvisscherij waren van weinig beteekenis.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 5