Ingezonden HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 10 ct. GEDURENDE JULI J. J. H. KOOPMAN, Laatste berichten. HELDERSCHE COURANT VAN: ZATERDAG 30 JUNI 1934. 1 BONTWERKEN BONTWERKER, WESTSTRAAT 14 Kamer van Koophandel v. Holl. Noorderkwartier. GEMENGD NIEUWS Buitenland Stellage ingestort. [Twee dooden, vier zwaar gewonden. NecJerfandsch boeren gezin in de vlammen omgekomen. Door brandstichting? Weer tallooze aanslagen in Oostenrijk. Bijeenkomst van den ministerraad. Groote brand in 1stamboel Vier personen gedood. De ziekte van Z. K. H Prins Hendrik. De Postvfuchten van en naar Indië. Burgerlijke Stand Visscherijberichten Ter gelegenheid van de FEESTWEEK tüMiira moet, zou een mijnversperring gelegd worden en daarna ging bet onder Texels kust terug naar de haven. Het was een heerlijk tochtje, het weer werkte op aangename wijze mee. Wel bleef de lucht bewolkt maar het was lek ker zacht weertje en het lichte briesje, dat er stond, vermocht niet de golven tot der mate hoogte op te voeren, dat er ook maar een kans op zeeziekte bestond. Dat er nochtans eenigen eigenaardige kriebelin gen bij zichzelf geconstateerd hebben, ver telt het verhaaltje nietMaar een pit tig „kroesje bouillon was er juist ge schikt voor om je een gevoel van flinkheic te bezorgen; deze attentie, evenals even later het bordje „Vrijdagskost" van den commandant, luit. ter zee der 1ste klasse Jhr. van Beek van Donk, vermocht in hooge mate de sympathie van de gasten op te wekken. Opgetogen was men over de oefening in het mijnenleggen, die ver volgens gegeven werd. In een minimum van tijd legden „we" even een versper ring, bestaande uit 6 mijnen, die elk een tusschenruimte hadden van 5 knoopen. Het lanceeren dezer mijnen werd ook door de gasten op de andere schepen van dichtbij met aandacht gevolgd; het was dan ook een niet alle dagen voorkomend schouwspel! De mijnen bleven liggen (2 meter onder den zeespiegel), die zouden 's middags wel weef opgehaald worden en wij gingen full speed naar Nieuwe- diep terug. Bij aankomst aldaar bleek het. al over twaalven te zijn, zoodat de juiste tijd gekomen was om de lunch te gaan gebruiken. Dit geschiedde in enkele hotels. Het bezoek aan „De Koov". Om half 2 zou weer gestart worden van het Havenplein, maar de. belangstel ling bleek nog grooter geworden te zijn dan 's morgehs, Zoodat men rtiimte tekort kwam. Zoo werd het een half uur later, alvorens de afrit plaats had, maar ieder een was toch geborgen. Het was heel goed gezien van de leiding (of het was „Helders Belang?) om de route door de stad te nemen en vooral ook door de nieuwe wijken. De oud-marinemannen kregen nu de gelegenheid hun ver- en be wondering over de uitbreiding van onze stad uit te spreken en sommigen vielen van de eene verbazing in de andere. „Vroeger was dit allemaal weiland hoorde je zeggen..... Te ongeveer kwart uv.r 2 kwam de lintwormige autolile op het vliegterrein aan; men werd daar hartelijk welkom ge- heeten door den luit. ter zee der 1ste klas se Hendrikse, de eerste officier, die zijn chef, kolonel irerwerda, die niet aanwezig was, als gastheer verving, Het bleek, dat men ook hier alles op haren en snaren gezet had om het de leden van „Onze Vloot" zoo aangenaam mogelijk te maken. Het was dan ook hartgrondig gemeend toen de heer Van Bemmelen namens de leden een dankwoord sprak. Een prachtig programma werd den bezoekers opge diend, dat bestond uit escadrille-vliegen, aanval van drie jagers op een drietal bom menwerpers,. acrobatiek en het werpen van een tweetal parachutes. Een zestal machines demonstreerden en brachten de velen dikwijls in .extase. Trouwens het is bekend, dat de marinevliegers veel pres- teeren en van hun bekwaamheid legden zij dezen middag wel degelijk getuigenis af. Ruim éen uur; bleef men in de lucht, toen kwamen de Z-kisten naar beneden, maar het drietal jagers bleef demonstree- ren. Twee van hen kwamen even later ook neer, toen zat alleen piloot Van Dijk met zijn D-39 nog in de lucht. En deze vlieger liet vervolgens een paar bravour- staaltjes zien, die terecht de bewondering van allen hadden. Op den grond neerge komen, bracht men den vlieger hulde voor zijn prestatie door luide te applaudisee- ren. Voorzitter Van Bemmelen drukte hem de hand. De officieren bleken uit stekende gastheeren te zijn, gaarne gaf men explicaties aan de nieuwsgierigen, die steeds meer wilden weten. Tusschen de bedrijven door werd thee, koek, sigaren en sigaretten'geserveerd, waardoor al met al het verblijf op het kamp tot een waar genoegen werd. De vliegdemonstratie werd besloten met het loslaten in volle vlucht van een tweetal parachutes, die zich vlot ontplooiden en rustig op het vliegveld neerdaalden. Toen was het af scheid daar; hartelijk drukte men den gast heer en zijn officieren de hand, als wilde men daarmede tot uitdrukking brengen, dat het bezoek bijzonder goed bevallen was Donkere Duinen en Duinoord. Het officieele' programma werd beslo ten mét een wandeling door het park de „Donkere Duinen en een „thee aange boden door de V.V.V. „Helders Belang" in Duinoord. Aan den ingang van het park wachtte de heer Maas, directeur van gemeentewerken en plantsoenen, en ver telde de bezoekers, hoe eigenlijk het park tot stand gekomen is. Ieder onzer weet dat natuurlijk, zoodat we dat maar zullen overslaan. Haddén, gelijk zoovelen, de gasten gemeend, dat er in Den Helder al heel weinig natuurschoon te genieten viel, dan is het toch Wel een zeer prettige ver rassing voor hen geweest hier zoo'n park waarvan zoo n serene rust uitgaat, aan te treffen. En hun meening staken de wande laars dan ook niet onder de bankjes, die men passeerde. Integendeel eerlijk kwam men er vooruit, zooiets moois niet ver wacht te hebben. Door middel van stuk jes brood werden de karpers en goudvis- schen in „het vijvertje" tot grootere acti viteit aangespoord, waardoor men zich hier kostelijk vermaakte. Aan het einde van deze prettige wandeling vonden de O.V.ers de uitspanning „Duinoord", waar een verkwikkend kopje thee of glas bier hen wachtte. Gezellig zat men een poosje hier bijeen, terwijl de heer Biersteker, als voorzitter van „Helders Belang het woord tot hen richtte. De heer Biersteker verontschuldigde het gemeentebestuur, dat verhinderd was en sprak vervolgens zijn blijdschap uit over het bezoek van O.V. aan Den Helder. Dat is nu eens een ver- eeniging, die waarachtige belangstelling voor marine en vloot koestert en er van inziet hoe groot de beteekenis er van is. Ook is de heer Biersteker blij, dat „Hel ders Belangnu eens de gelegenheid ge kregen heeft menschen van buiten te too- nen, wat Den Helder eigenlijk geworden is: een stad, die zeker genoemd mag wor den en die verdient door alle Nederlan ders gekend te worden. Met 'n hartelijken wensch voor den groei en bloei van „Onze Vloot en een „Tot spoedig' weerzien besloot de heer Bier steker zijn door applaus beloonde rede. Wederom was het de heer Van Bemme len, die een dankwoord sprak en kennelijk verrast was door de buitengewone wijze waarop „Onze Vlootoveral in Den Hel der ontvangen wordt. Hij moet toegeven, dat dit bezoek aan Den Helder alle ver wachtingen overtroffen heeft. Spr. brengt hulde aan den heer Maas, dank zij wien Den Helder een plekje rijk is als de „Donkere Duinen", die een grootschen in druk op hem gemaakt hebben. Spr. zegt toe in het off. orgaan melding te maken daarvan als propaganda, evenals van het werk van „Helders Belang". Hartelijk, hartelijk dank voor alles! Met een opwekking om nieuwe leden voor „Onze Vloot" te werven en een driewerf „Hoera" op de afdeeling Den Helder voor de wijze, waarop alles tot in de puntjes verzorgd was, is ook deze speech ten einde. Tevens ook het officieele programma van de jaarvergadering 1934„Duin oord" stroomde leeg, men bezette weer de vele auto's, die geparkeerd stonden, en ierug ging het naar de stad. Hier spatte het gezelschap piteen, men ging dineeren óf nog even naar familie, om vervolgens met den trein van 19.43 of 21.39 naar de resp. woonplaatsen terug te keerën. De Koninklijke Vereeniging „Onze Vloot" kan met zeer groot genoegen terugzien op de Jaarvergadering 1934 en op de excursies, die er op volgden Dat de leden den goeden roep, die zij over onze stad hebben, mogen verbreiden door het gansche land, zoodat ook in het „sei zoen" onze stad, iets van de vruchten plukt, waarvoor het zaad zoo rijkelijk uit gezaaid is Tot weerziens „Onze Vloot". LOOS ALARM. ■Van een Dnilsch vliegtuig, dat ep Terschelling gedaald ren «#n Toen wij Donderdagavond rustig in De Witte- zaten en juist de hoofdfilm «Cavalcade» zijn hoogtepunt scheen te gaan bereiken, werden wij eensklaps weg geroepen. Ineens was alle spanning weg en onmiddellijk deed zich de vraag voor: Wat zou er aan het handje zijn? En terwijl de velen vol aandacht de ge beurtenissen in »Cavalcade« bleven vol gen, hoorden wij het relaas van een vlieg tuigongeluk, dat nabij paal 24 ten Oosten- van de «Brandaris» gebeurd zou zijn. Een Duitsch vliegtuig was daar verongelukt dan wel heelhuids neergekomen of wel had een noodlanding moeten maken. On middellijk had de commandant der Marine ingegrepen en een paar schepen stoom- klaar laten maken, om bij het eerstvol gende bericht er op uit te gaan. Wij zou den dan probeerën met een dezer sche pen mee te komen en zoodoende in de gelegenheid gesteld worden de reddings pogingen van nabij te volgen... In spanfiing bleven wij bij de telefoon wachten... elk oogenblik konden wij op geroepen worden om naar de haven te komen Daar belde de admiraal ons bureau op en vertelde, dat het vliegtuig op het strand zat en het uitvaren van schepen geen zin had... Dus we gingen niet varen maar we wilden toch graag bij het vliegtuig komen. Maar dat bleek later onmogelijk te zijn. De sphepen bleven stoomklaar liggen je kon nooit weten Daar ontvingen we bericht van de haven, dat het »Mok«-bootjè naar Texel ging. Snel bracht èen taxi ons derwaarts In het pikkedonker lag het bootje twee officieren stonden aan den wal op fie bemanning te wachten...'. Het bleek, dat de heeren naar den overkant gingen om bij eersten oproep per watervliegtuig te hulp te schieten... alhoewel 'snachts zoeken niet veel resultaat zou opleveren Met het bootje meegaan had geen zin, je zat dan op «De Mok«, maar met het vliegtuig mee op zoek naar de vliegtuig- breukelingen, daar was toch geen sprake van dat is nu eenmaal streng verboden. Via de kustwacht, die we regelmatig opbelden, hoorden we, dat nog steeds nadere berichten ontbraken. Tot één uur 's nachts bleven we op post, toen besloten we er een einde aan te makenden volgenden morgen zouden we wel weer zien. En 's morgens vernamee we, dat om twee uur des nachts bekend was gemaakt, dat van een gestrand vliegtuig geen sprake was... Dus loos alarm. De «Douwe Aukes*, «Piet Hein* en *G. 15« hadden tot dien tijd stoomklaar ge legen... maar after all is het toch maar gelukkig, dat de schepen rustig aan de palen gemeerd konden blijven In de N. Rott. Crt. lezen we omtrent dit loos alarm o.m. het volgende: mODERNISEEREN EN REPAREEREN VAN TEGEN EXTRA LAGE ZOMERPRIJZEN Lange Bontmantels veiwerken tot moderne korte jasjes vanaf 1IS. De Kamer van Koophandel en Fabrie- brieken houdt ditmaal haar periodieke openbare ledenvet'gadering, welke, zoo als men weet, in het Alkmaarsche stad huis wordt gehouden, in Den Helder, en wel Woensdag, 4 Juli a.s. des nam. 2.30 Van de agenda noemen wij: Ingekomen schrijven van het minister- rie van Waterstaat inzake den overweg in den Westerweg, (Kerkelaan) te Heiloo, waarin wordt medegedeeld, dat gevolg zal worden gegeven aan het verzoek der Kamer om de dienstwoning, die ter plaatse werd aangetroffen, af te breken. Antwoord van het Hoofdbestuur van den P.T.T.-dienst, dat geen gevolg kan worden gegeven aan het verzoek der Ka mer, strekkende postzegels te doen aan maken, die door hun beeld den afzet onzer nationale producten kunnen be vorderen. Adres van de K. v. K. te Leeuwarden, waarin den minister van waterstaat wordt verzocht te bevorderen, dat de „Afsluit dijkHarlingen" spoedig opengesteld zal kunnen worden voor motorvoertuigen, die de tweede-klas wegen berijden. (Thans is zulks als derde-klasweg ingedeeld). Antwoord van het ministerie van Wa terstaat, gedateerd 2 Juni 1934, op het verzoek der Kamer dd. 20 Juni 1933, dat niet kan worden overgegaan tot het ver- breeden en verhoogen van de brug in den dijk van het Noordhollandsch kanaal (bij de werf „Scheba"). Afschrift van een schrijven van hét Gem.-bestuur te Egmond aan Zee, ge* richt aan Ged. Staten, inzake het be houd van den tramdienst Alkmaar Egmond aan Zee. Schrijven van de K. v. K. te Utrecht, waarin te kennen wordt gegeven, dat zij steun heeft verleend aan de actie der Ka mer tot het beperken van het gevaar der onbewaakte overwegen. Dito van de K. v, K. te Breda. Antwoord van het Ministerie van Eco nomische Zaken, waarin aan onze Kamer wordt medegedeeld, dat het adres der Kamer inzake het middenstandscrediet de volle aandacht van den minister heeft. Antwoord van het College van B. en W. te Alkmaar op den brief der Kamer betreffende het programma van de Han delsschool met 4-jarigen cursus te Alk maar. Toelichting van den heer G. No- hel, voorzitter van de Onderwijscommis sie. Verder komt aan de orde een Verslag van den voorzitter van een ten kantore der Kamer gehouden bespreking op 30 Mei j.1. tusschen de Kamers van Koop handel te Hoorn en Alkmaar met de Middenstandsvereeniging uit den Wie-' rihgermeerpolder. Eenige mededeelingen van den heer 13. de Raat, lid van de „ventverbod-commi's- sie" te Alkmaar en Anna Paulowna, in zake de gehouden besprekingen in deze commissie. Van de Uitgegane stukken noemen wij: Bericht aan het bestuur van de Hoo- gere Handelsschool te Den Helder, dat de heeren M. A. Kolster, M. A. GrunwalÓ en L. Coltof door de Kamer zijn aange wezen om haar bij de eindexamens te ver tegenwoordigen. Schrijven aan het College van B. en W. tc Den Helder met verzoek de besprekin gen inzake het vent-vraagstuk (Den HelderAnna Paulowna) te mogen bij wonen. PANTSERTREIN ONTSPOORD. Tal van (tonden en gekwetsten. Nabij Kintsjau, zoo meldt Reuter uit Moekden, is een pantsertrein van het le ger van Mantsjoekwo door bandieten tot ontspoern gebracht. De locomotief en vijf wagons wei-den vernield. Tot nu toe zijn er 36 personen gedood of gewond. TWEE BANDIETEN TER DOOD VEROORDEELD. Abu Jilda, een berucht Palestijnsch bandiet en struikroover en zijn voor naamste helper Moestafa el Armet zijn door het gerechtshof van Nablus ter dood veroordeeld, wegens moord op een agent, van politie, het vorig jaar gepleegd. EEN GRANAAT TIJDENS HET VERVOER ONTPLOFT. Vier dooden, cMe zwaar gewonden. Tijdens het transport van munitie, die voor industrieele doeleinden gebruikt wordt, is te Porto de Merghera een gra naat ontploft. Vier arbeiders werden ge dood en drie ernstig gewond. WEER TWEE DOODEN IN DE NELSON-SCHACHT. Gistermiddag zijn zeven mijnwerkers afgedaald in de gedeeltelijk weer geopen de Nelsonschacht bij Brüx in Bohemen, waarin begin Januari 142 menschen door een ontploffing om het leven zijn geko men. Door een instorting werden de voor man en een der andere mijnwerkers ge-, troffen. Zij werden door een reddingsbri gade naar boven gebracht, doch het mocht den dokters niet gelukken, de levensgees ten weer op te wekken. DE DROOGTE, EEN TOOVENAAR EN EEN WOEDENDE VOLKS MENIGTE. Donderdag zijn tijdens relletjes te Dridu in Roemenië twintig personen ge wond. De onlusten ontstonden toen twpp duizend opgewonden menschen de gevan- i genis bestormden teneinde te trachten een „toovenaar", Chigidu genaamd, te be vrijden. De politie hield de woedende boeren tegen, die opgewonden de invrijheidstel ling eischten van den gevangene, die hun beloofd had om tegen een geringe beloo ning het te laten regenen. De toovenaar 'was gearresteerd op aandringen van een priester. VISSCHERSBOOT GEZONKEN.. Vijl doodeo. j Volgens een bericht uit Lissabon is een :visschersboot met acht opvarenden in de nabijheid van de haven Mostra Senhora de .Nazareth, gezonken. Vijf leden der be manning verdronken. De overigen kon- jden door een andere visschersboot wor den opgevischt. DUIVENSPORT! Reuter meldt uit Londen: Tjjdens een zwaren storm in de lersche [zee zijn, naar men aanneemt, bijna 7000 duiven omgekomen, welke deelnamen aan leen wedstrijd, welke door vereenigingen van duivenhouders in Ulster was geor ganiseerd. Van de 7000 vogels, die in Cornwall en Wales waren losgelaten, hebben slechts 35 Ulster bereikt. Zij waren vólkomen uit geput De andere worden als verloren i beschouwd. BE BLOEIENDE OORLOGSINDUSTRIE De Engelsche wapenfirma Vickers jArmstrong heeft sinds Januari van dit [jaar 3000 nieuwe werklieden in dient ge- jnomen. De wekeljjksche loonbetaüngen bij deze firma bedragen 4000 pond meer dan in Januari. j I 5 Donderdag is in een fabriekshal van de [Deutz-Humboldt Fabriek in Keulen-Kalk, ieen ernstig ongeluk gebeurd. Een schil- 'dersfirma had daar een ongeveer tien [meter hooge stellage opgericht. Juist toen [men de laatste hand aan de stellage wilde [leggen, stortte plotseling een balk neer, [tengevolge waarvan het geheele bouwsel [naar beneden kwam. Vijf schilders stort- iten in de diepte. Twee hunner waren op slag dood. De drie anderen werden zwaar gewond. Een in de nabijheid staande ar beider werd door een balk aan het hoofd [getroffen en eveneens zwaar gewond. Alle vier gewonden verkeeren in levensgevaar. [Een zesde op de stellage staand? arbeider Ikon op het laatste moment ->,n ijzeren haak grijpen, zoodat hfi kon blijven han gen. Na eenigen tijd is men er in geslaagd hem uit zijn gevaarlijke positie te be vrijden. i Uit Hanford (Californië) wordt gemeld dat op een eenzame hoeve de verkoolde lijken gevonden zijn van een man, een yrouw en drio kinderen. Het waren de 47-jarige weduwnaar Kolf, met zijn kin deren en huishoudster. Zij hebben den dood in de vlammen gevonden, toen hun boerderij afbrandde. De lijkschouwer heeft het vermoeden, dat hier sprake van brand stichting is. Het gezin is vjjf jaar geleden uit Ne derland gekomen. DRIE VROUWEN VERBRAND., Te Ohejrenne in Wyoming is door ont ploffing van lichtgas brand ontstaan, waardoor twee huizen, waarin pensions waren gevestigd, in de asch zijn gelegd Drie vrouwen zijn in de vlammen omge komen, twee vrouwen liepen ernstige ver wondingen op. Donderdagmiddag is de ministerraad bijeengekomen om te beraadslagen over Verschillende incidenten, welke in den nacht van Woensdag op Donderdag heb ben plaats gevonden. Bij Garmisch Partenkirchen heeft men getracht op drie plaatsen de rails op te blazen. Het gerucht dat ook een aanslag tou zijn gepleegd op een trein, waarmede Barthou naar Parijs terugkeerde, wordt hiet bevestigd. In ieder geval heeft een Ontploffing op het traject dat de Fransche minister volgde, pas plaats gehad een uur nadat de Fransche staatsman reeds was gepasseerd. Aanslagen te Salzburg. Te Salzburg is sabotage gepleegd bij de stedelijke drinkwaterleiding, waardoor de stad gedurende 24 uur van water ver- Stoken was. In den nacht van Woensdag op Don derdag is een bomaanslag gepleegd op Let gebouw van de landsregeering. Voorts iijn aanslagen gepleegd op het gebouw lan de Heimwehr en op den Schouwburg, waar de voorstelling onderbroken moest vorden. Op spoorwegen. Voorts zijn bi) Judenburg en Bruck an der Meer in Stiermarken, bij Amstetten in Neder Oostenrijk en bij Salzburg aan slagen op den spoorweg gepleegd. De rails werden beschadigd en telefoon- en telegraafpalen doorgezaagd. DyHamlet aanslagen in Urol. In Tirol zijn gisternacht, naar Vaz Dias meldt, weer verscheidene ernstige dynamiet-aanslagen gepleegd. In de watercentrale Bruehlau werden drie hoogdrukbuizen door een dynamiet- aanslag vernield, zoodat de centrale vier tot vijf weken zal moeten worden stopge zet, De zoutwaterleiding van de zoutmijn in het Hall-dal is in de lucht gevlogen. Bij de electriciteitscentrale-Ruetz in het Stu- bai-dal heeft men verscheidene pakketten gevonden, roet dynamiet, terwijl ook in de LeopoJdstrasse in Innsbruck in een dui ker verscheidene pakketten dynamiet zijn gevonden. Te Kofsteiii. Te Kufstein zijn op de hoogdrukwater leiding van de electrische centrale en op de waterleiding van de stad dynamictaan- slagen gepleegd. Donderdag heeft te Istanboel In de buurt van het Dolma Bagtsje Paleis, waar momenteel de Shah van Perzië ais gast van den Gazi Kemal Pasja logeert, een groote brand gewoed, waardoor 300 men schen dakloos zijn geworden, terwijl vier personen in de vlammen zijn omgekomen. Den Haag, 30 Juni. De toestand van Z.K.H. Prins Hendrik liet zich gisterenavond iets minder gun stig aanzien, zoodat beide geneesheeren elkaar consulteeren. De nacht was rustig en hedenmorgen was de toestand weer bevredigend te noemen. Naar wy vernemen brengt H.M. de Koningin enkele malen per dag een be zoek aan den Prins. (Buiten verantwoordelijkheid van de redaetis Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Geachte redactie, 't Is in den laatsten tijd opmerkelijk, zooveel overtredingen voor het Kanton gerecht te Den Helder behandeld worden. En nu is het een gevaarlijk experiment, zich te begeven op het terrein van straf zaken. Toch waag ik het! 't Viel mij op, dat bij de laatste be handeling eenige overtredingen voor kwamen, betreffende het afrijden van de de kluft achter de Poststeeg en beboet werden met f 4.—. Ik betwijfel, of bij het opmaken van een procesverbaal daar voor werkelijk grond bestaat. Ik put deze wijsheid, omdat myn inziens de waar schuwingsborden foutief zijn saamgesteld. Daar staat opV e r b o d e n met rij wiel of motorrijwiel te rijden*. In dit geval zou het ook verboden zijn met de fiets of motorrijwiel in de hand de kluft o p of a f te rijden. En dit kan de bedoeling van den Wetgever niet zijn. Eik proeesverbaal en de daarop ge volgde bestraffing, is dan ook mijn in ziens juridisch fout! Hoogachtend, J. J. SCHOEFFELENBERGER. Den Helder, 29 Juni 1934. Den Helder, 29 Juni 1934. Mijnheer de Redacteur. Verzoeke beleefd een plaatsje in uw blad. By voorbaat onzen dank. 24 April werden wij door de motor politie bekeurd wegens het met de fiets berijden van het asphalt-gedeelte van de Zuidstraat, aan den rechterkant van den weg. Wij kenden geen van beiden de be teekenis van de ronde blauwe bordjes met fiets en de definitieve weg was ongeveer een week te voren voor het verkeer ge opend. Wij verbaasden er ons over, dat hier niet met een waarschuwing werd vol staan en een van ons wees er de agenten op, dat men zijn plicht kan doen op ver schillende manieren, dat deze manier hem intusschen onjuist voorkwam. Door na dere informatie, telefonisch door ons bij den Commissaris van Politie ingewonnen, vernamen wij, dat het fietsend publiek op het middengedeelte van de Zuidstraat reeds eenigen tijd gewaarschuwd was, toen het definitieve wegdek er nog niet op lag en dat een mededeeling, behelzend een verbod tot fietsen op het asphalt, in de Heldersche Courant had gestaan. Toch blijven we een bekeuring als deze over dreven vinden en niet geheel in overeen stemming met de taak van de politie, die er toch in de eerste plaats is om rust cn orde te handhaven en niet om zooveel mogelijk bekeuringen te maken. De zaak kwam voor 22 Mei. Eerstonder- geteekende bleef die week te Rijswijk en vroeg uitstel van den datum aan, laatst- ondergeteekende was door een begrafenis verhinderd te komen en stelde evenzoo daarvan den kantonrechter in kennis. Wij werden toen bij verstek veroordeeld en wel tot 10 boete ieder, het hoogste be drag, dat op een dergelijke overtreding staat. Heenreis. De IJsvogel vertrok 28 Juni van Singa pore en landde denzelfden dag te Ban- doeng. De „Rystvogel" is op heenreis 29 Juni van Athene vertrokken en te Rntbah aan gekomen. 'Terugreis. De Pelikaan vertrok 27 Juni van Athene en landde denzelfden dag te Amsterdam. De „Oehoe" is op terugreis 29 Juni van Bangkok vertrokken en te Calcutta aan gekomen. Een zoodanige handelwijze draagt er in onze oogen ten zeerste toe bij het vertrou wen, dat het publiek in politie en recht spraak stelt, te schokken en het lijkt ons dan ook gewenscht, dat een overheids lichaam, in dit geval b.v. het College van B. en W„ zijn invloed aanwendt om der gelijke fouten voor een volgende maal on mogelijk te maken. G. J. BROEKHUYSEN Jr., Geestbrugweg 44, Rijswijk. J. VERWEY, Langestraat 153, Den Helder. TOCH NIET IN NAAM DER KONINGIN'? Met verbazing en felle verontwaar diging kwam ik te hooren, dat de Com mandant der Zeemacht had verboden, dat er aan boord van Hr. Ms. oorlogs schepen en militaire inrichtingen gecol lecteerd zou worden voor „Zonnestraal". J.1. Zaterdag 23 Juni werd die collecte gehouden en gelukkig, niettegenstaande die tegenwerking, misschien juist daar door werd er nog 70.— meer opgehaald dan verleden jaar. Wat deze commandant nu heeft verboden, heeft hij in 1933 toe gestaan, wat is er sinds het laatste jaar veranderd? Nu nog meer dan vroeger is hulp noo- dig voor die mooie inrichting, die voor ieder, van welk geloof of richting ook, open staat Wist hij dit niet; dacht hij dat het een zuiver socialistische inrich ting was, daar tegen is van militaire zijde toch alles geoorloofd? Zou hij ook de Emmabloemcollecte verbieden? Neen, natuurlyk niet. Waarom dan „Zonne straal" wel? Ik kan niet gelooven, dat hij handelt in naam van onze Koningin. Onvoor waardelijk keurt zij deze daad af, als het haar ter oore zou komen. Heelt de Konin gin nog niet kortgeleden kenbaar ge maakt, dat zij zoo veel mogelijk zal wer ken en handelen in den geest van haar Koninklijke Moeder, doelende op de T.B.C.-bestrijding. U, Mijnheer de redacteur, dankend voor de plaatsruimte. J. J. HINGST. Naar men ons van bevoegde zijde op onze informatie meedeelde is de oorzaak ;van het weigeren van de Zonnestraal- f collecte aan boord van de schepen, de ge weldige toename van collecte- en speldjes- dagen, waardoor de vice-admiraal besloot alle collectes aan boord van de schepen te weigeren, behalve dan de „Emma bloemcollecte" en die voor het „M.S.F."- Motiveering hiervan is natuurlijk over bodig. De politieke of niet politieke gezind heid van „Zonnestraal" staat hier dus ge heel buiten. Ook heeft nog als motief bij de weigering gegolden dat de marine- mensehen toch ook thuis en op straat door de collectanten bereikt worden en de schade voor de vereenigingen dus nooit van beteekenis kan zijn. Red. Held. Crt. CORRESPONDENTIE Wegens plaatsgebrek moesten eenige ingezonden stukken tot een volgend num mer blyven liggen. var» Den Helder van 29 Juni 1934. BEVALLEN: A. Oharmes-Jellema, z.$ M, W. J. Pasterkamp-Visser, z.; G. G. Jurg-vah 't Hooft, d.; L. H. Desar- Nissen, z. OVERLEDEN: J. W. van Rijssen, 55 j. 29 Juni. Aangebracht door korders: Tarbot p. kg o.fe—0 5S Groote tong j.77 Grootmiddel tong 1.621.24 K'einmiddel tong 1.451.08 Kleine tong 0.870.57 Slips 0.14O.IO Schol I p. kist 7.50—5.10 Schol II 4.302.40 Schol III (pul) 1.90—1.25 Schar 2.201.40 gevet) wij van af ZATERDAG 30 JUNI CADEAU bij aan koop contant ter waarde van f 100 11 maladortloes v. f 0.45 f150 1 „f075 f 2.50 1 f 1.20 f 3.50 IconsfructieclGosihf 1.80 f 5.00 11 sfrantldoos f 2.25 Ruime keuze i» LUXE- en HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN. Zoo juist ontvangen verschil- iendesoortenen merken Emaïlle Tel. 265. Keizeistraal SA. ea

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 7