Bij het overlijden van Z. K. H. Hendrik Wladimir Albrecht Ernst, Prins der Nederlanden. Hertog van Mecklenburg Het vorstelijk echtpaar kort na de huwelijksvoltrekking welke in Februari 1901 plaats had Z. K. H. Prins Hendrik koopt in Juni 1927 te den Haag een Roode Kruis postzegel Z. K. H. als gelukkig echtgenoot en vader in een interessante familiegroep Vadertrots. - Z K H Prins Hendrik H. K. H Prinses Juliana kort na haar boorte Het voorzitterschap van het Nederlandsche Roode Kruis beschouwde Z. K H Prins Hendrik als zijn levenstaak - De Prins in zijn werkkamer Op het balcon *an het Koninklijk Paleis op den Dam te Amsterdam. Z. K H °rlns Hendrik neemt de toejuichingen /ar het talrijke publiek bij gelegenheid ran een bezoek der Koninklijke familie aan de hoofdstad, In ontvangst Het vorstelijk paar. verlaat het paleis het Loo voor een wandelrit Omtrent de organisatie voorlichten. Oe vlie van de Nederlandsche luchtvaart liet de Prins zich dikwijls door deskundigen (tuigbouwer A. Fokker geelt den vorstelijken bezoeker op hel vliegveld Schiphol diverse explicaties De nartlale figuur van den Prins In militairs uniform zooals men deze bij officieele ga* legenheden dikwijls zag Tijdens den grooten watersnood gal Z K H Prins Hendrik blijk van zijn mede leven door het overstroomde gebied in gezelschap van H. M de Koningin ta bezoeken, waar de vorstelijke personen per roeiboot rondgeleid werden Als beschermheer der Nederlandsche dikwijls verschillende belangrijk* De demonstraties van het Neder landsche Roode Kruis hadden dik werf de hooge belangstelling van den vorstelijken voorzitter. Z. K H. Prins Hendrik laat zich aan de verpleegsters voorstellen tijdens de oefeningen te Muiden in Sep tember 1932 padvinderij woonde Z. K. H. Prins Hendrik ;e evenementen In de padvinders bi)

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 12