Callantsoog. Wier i nger waard. Schagen. Texel. GEMENGD NIEUWS HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 3 JULI 1934. Volksfeesten te Hippolytushoef Gemeenteraad Binnenland Ongeluk bij motor wedstrijden. Verdronken. Een gevaarlijke stoeipartij. Verkeersongelukken. De doodslag te Someren. Burentwist. Botsing tusschen auto en wielrijders. Stuwdam doorgebroken. 7 HULDIGING VAN DEN HEER G. BAKEN. Zaterdagavond is de Gemeenteveld wachter, de heer G. Baken, welke op 1 Juli den dienst heeft verlaten, door de burgerg gehuldigd. Tegen 9 uur trad het Fanfarecorps, onder leiding van zijn dirigent, den heer A. Vriesman, aan en speelde een pittigen marsch voor de woning van het echtpaar Baken. Dan treedt de heer P. Vos naar voren en spreekt den heer Baken en zijn familie toe. Het spijt spreker dat bij uit zijn functie gaat scheiden. Uit dankbaar heid en waardeering voor de wijze waarop Baken zijn plicht opvatte, biedt spr. hem namens de geheele burgerij een fraaie rooktafel en een rookfauteuil aan, terwijl Mevr. Baken Doevendans een keurige bloemenmand in ontvangst had te nemen. De zoon van den heer Baken, dankt hierna namens zijn ouders voor de hulde en de mooie geschenken, nogmaals speelt de muziek en dan is de eenvoudige hulde beëindigd. MELKPRIJS VERHOOGD. Met ingang van 1 Juli j.1. is de melk prijs verhoogd van 7 op 8 ct. per liter. Zaterdagmiddag zijn alhier de aange kondigde volksspelen gehouden, die, ondanks het niet al te gunstige weer, veel publiek trokken. Er heerschte den geheelen middag een gezellige drukte, en er is dikwijls en hartelijk gelachen. Daar was o.a. het ringsteken op fietsen, een spel, dat zeer veel van de behendig heid der deelnemers vergde, en het auto rijden met hindernissen, hetwelk even min cadeau gegeven werd aan de win- nenden. Vooral dit nummer vormde het glanspunt van dit gedeelte van het feest, en men aanschouwde vele koddige too- neelen. Hier volgen de uitslagen: Ringsteken: le pr. W. Stubbe f 5.—, 2e pr. J. Kregger f 8.en 3e pr. T. Ippel f 2.—. Sprietloopen: le pr. J. Krijger f 3. 2e pr. C. de Haan Jr. f 2.en Se pr. J. Klaver f 1.—. Autorijden met hindernissen: le pr. W. Leeuwenkamp f 7.50, 2e pr. M. Geel f 5.en 3e pr. P. Jongkind f 3.—. Het was een goedgeslaagde middag, en een woord van dank aan het uitvoe rend comité is hier zeer zeker op zijn plaats. De eGneOKirsdag. Deze vond Zondag plaats, en reeds vroeg in den morgen werden de vele corpsen per autobus naar Wieringen ge transporteerd. Het behoeft geen betoog, dat er in het dorp een gezellige drukte heerschte, als men weet, dat er vereeni gingen waren die met meer dan 100 per sonen gekomen waren. Marsum bijv, kwam met 120 mensehen, en het politie corps uit Haarlem deed hier niet voor onder. En daar het weer gunstig was, beloofde het een ouderwetsche dag te worden. Te half een ving de marschwedstrijd aan, waaraan werd deelgenomen dooreen drietal vereenigingen. Alle behaalden een eersten prijs. De kroon spande het Politie corps uit Haarlem. Des middags werd eveneens uitstekend gemusiceerd. Het bezoek bleek grooter te zijn dan vorige week. Vier vereenigingen behaalden een len prijs, en moesten aldus uitkomen in den eerewedstrijd. Laatstgenoemde ving te half acht aan. De eerste prijs wistVeni Vidi Vici- uit Amsterdam te behalen. Hierna bracht oe Wieringer «Harmo nie» een extra nummer ten gehoore. Na afloop vroeg de voorz. van «Har monie* het woord, en bracht dank aan allen die hebben bijgedragen dit feestte doen slagen. Bijzondere hiilde bracht hij aan den heer Kreijger uit Den Helder, directeur der vereeniging. Deze heeft kans gezien de vereeniging het hoogste puntenaantal op beide concoursdagen te doen behalen. Spreker weet wel, dat dit het resultaat is van hard werken. Hij overhandigde den heer Kreijger een stoffelijk blijk van waardeering, terwijl diens vrouw met een pracht bloemenmand verrast werd. Dit was het einde van het concours, doch niet van de feestelijkheden, die nu juist aanvingen. „Veni Vidi Vici" uit Amsterdam, dal met 3 eerste prijzen naar huis girp, gaf nog een drietal extra nummers, hetgeen zeer op prijs gesteld werd. After ali mag „Harmonie" met genoe gen op dit feest terug zien. Het terrein, de organisatie etc. was in de puntjes ver zorgd, dank zü het ijverige bestuur, dat alles in het werk heeft gesteld van dit feest een „Schlager" te maken. Waarin het ook uitstekend geslaagd is. Hier volgen dan de uitslagen: M arsch wedstrijd „Tot steun in den strijd", Smallingcr- land, le prijs 3714 pt.; „Haarlem's Politie- Muziekver.", Haarlem, le prijs, 39 pt. „Veni Vidi Vici", AmsterdamN., le prfis 36 pt. Concours: Derde Afdeeling Fanfare: „Tot steun in den strijd", Smallinger- land, le prijs, 147 pt. Eerste Afdeeling Fanfare: „Crescendo", Tzumuiarum (Barradeel), Se prijs, 90 pt. „Apollo", Opeinde (Smal lingerland), 2e prijs, 122 pt. Eerste Afdeeling Harmonie: „Excelsior", Gem. Smallingerland, 2e prijs, 139lA pt. Uitmuntendheid Fanfare: „Haarlem's Politie Muziekver.", Haai- lem, le prijs, 162)4 pt. Eere-Afdeeling Fanfare: „Veni Vidi Vici", Amsterdam—N., le pTiis, 170)4 pt.; ,Ons Genoegen", Marsum- Menaldum, le prijs, 171 pt. Eerewedstriid: „Veni Vidi Vici", AmsterdamN„ le prüs, 22)4 pt.; „Haarlem's Politie Muziek- vereen.", 2e prijs, 21 pt.; „Ons Genoegen", Marsum-Menaldum, 3e prijs, 19)4 pt.; „Tot steun in den strijd", Smallingerland, 4e prijs, 18 pt. LOOP DER BEVOLKING. Gedurende Juni 1934. Ingekomen personen 37 m., 22 vr. Mw. A. G. Menke uit Den HamD. Klink uit GroningenMw. G. Wiebenga uit SchoterlandP. Wielaard en gezin uit Rotterdam Mw. H. de BeerHeijer- man uit OnstweddeJn. Bakker uit Den Bosch; Mw. A. Duursma uit Den Helder K. Bijlsma en en echtgenoote uit Barra deel R, Doevendans en echtgen. uit Wierden T. van Hoesel uit Broeksittard C. Brommer uit Schagen; A. J. Knip- meijer uit SlootdorpB. Oegema en gezin uit TietjerksteradeelO. Klinken en echtgen. uit GroningenS. de Graaf en gezin uit AchtkarspelenC. Wille- boordse uit Oostkapelle; H. J. Kila uit Delft; A. Kroos uit VlaardingenH. Raatjes uit BellingwoldeA. Stigter en gezin uit BrieileK. van Hoorn en gezin uit ZaandamD. Feitsma en gezin uit Middenmeer; E. Dowald, Er. Dowald en P. Dowald uit OberhausenK. Jaspers en gezin uit WonseradeelTh. Rijkers uit Den Helder. Vertrokken personen: 25 m. en 15 vr. Mw. G. Bos naar Anna PaulownaC. A, J. van Waasbergen naar Dinteloord Mw. M. Bakker naar Nw. NiedorpH. Mee ring naar AmsterdamMw. L. Boersma naar WonseradeelB. ten Brinke en gezin naar Zaamslag; A. Grootemaat en gezin naar DordrechtMw. M. ten Kate naar OnstweddeMevr. Elfr. Schwede naar Den HaagA. C'. Remmeren en gezin naar Medemblik D. Kroes en gezin naar OoststellingwerfD. R. Smit en gezin naar MiddenmeerJ. G, Roest naar Bar- singerhorn W. Luppens naar Vreeswijk; J. Kortje naar Den Helderj. Groos en echtgen. naar Haarlem. WERKLOOSHEID. Het aantal werkloozen uit deze ge meente, dat op 30 Juni j.1. in de werk verschaffing in den Wieringermeerpolder werkzaam was, bedraagt 286. DE AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Voornoemde auto-tocht is vastgesteld op Woensdag 4 Juli a.s., en zal via Wie- ringen, Wieringermeerpolder, Medemblik, De Streek, Hoorn, Volendam, Purmerend, Wormer, Zaandam, Limmen, Alkmaar, Bergen, Schoorl, enz., enz., gaan. Hippolytushoef. GESLAAGD. De heer J. Terpstra alhier, slaagde te Den Helder, voor het toelatingsexamen 'aan de 5-j. R.H.B.S. aldaar. EEN WONDERKALF. Bij den landman V. Koorn J.Vz. aan den Gesterweg is een kalf geboren met 2 nekken en 2 koppen. Het beest heeft ongeveer 10 minuten geleefd. Bij over brenging naar de noodslachtplaats bleek bij opening, dat er ook 2 harten naast elkaar zaten. Den Oever. ZUIDERZEEWERKEN. VOORBEREIDENDE WERKZAAM HEDEN N.O.-POLDER. De Directeur-Generaal der Zuiderzee werken maakt bekend, dat ten behoeve van de voorbereidingen voor den bouw van den noordoostelijken polderdijk in het IJsselmeer tusschen Urk en Schok land enkele tonnen zijn uitgelegd, te weten lo. groen wrakbaken 0° 45' 26" O. A'dam, 52° 38' 33" N.Br. 2o. groen wrakbaken met blauwe vlag, gemerkt U K 103 0° 48' 21* O.A'dam, 52° 37' 34" N.Br. 3o. groen wrakbaken met blauwe vlag 0° 48' 36" O.A'dam, 52° 37' 28" N.Br., terwijl nabij het sub 2o genoemde baken enkele sparren, voorzien van roode vlag gen, staan. OPHEFFING STREMMING VAN DE SCHEEPVAART. Tevens wordt bekend gemaakt, dat de stremming van de scheepvaart in de Westfriesche sluis, toegang gevende tot de Wieringermeer, nabij Kolhorn, in gaande 2 Juli 1934 zal zijn geëindigd. VERGADERING VAN DEN RAAD. gehouden op Zaterdag 31 Juni 1934. Mededeelingen. Goedgekeurd terug ontvangen de begrooting en enkele af- en overschrijvingen, enz. Van de Ingekomen Stukken vermelden wij, dat van den Min. v. Binnenl. Zaken een circulaire is ingekomen, betreffende verhaal van pensioenbijdrage en salaris- korting. Van 1 Juli 1934 af zal de pensioen bijdrage voor den ambtenaar ter secretarie 10 °/o bedragen. De meerderheid van B. en W. stelt voor f 25 verhooging van salaris toe te kennen, zoodat het salaris van den ambte naar, dat toch al niet hoog is, ongeveer gelijk blijft. Na eenige discussies wordt dit voorstel aangenomen. Tegen stemden de heeren C. Blaauboer en A. Sleutel. Van Ged. Staten is een circulaire in gekomen, betreffende salaris van burge meester, secretaris en ontvanger. De heer P. Visser stelt voor het be drag woninghuur 5 f 5°°-met 'ngang van 1 Juli vast te stellen op f 350. Dit voorstel wordt aangenomen. A. Sleutel en H. Koster stemmen tegen. Van den Comm. der Koningin is in gekomen een schrijven betreffende de veldwachtersverordening en salarisrege ling. B. en W. hebben de zaak goed nagegaan. Nu komt de veldwachter zonder pensioenaftrek op f 1425 plus vrij wonen. B. en W. stellen nu voor, bij een pensioen bijdrage van 10 °/0 het salaris zóó te regelen, dat liet in elk geval niet verlaagd wordt. Met de stem van den heer Blaau boer tegen aangenomen. Van dokter de Vries is een verzoek ingekomen, in zijn woning een badkamer te willen maken en de voordeur te ver nieuwen, terwijl verder nog enkele ver beteringen worden gevraagd. Besloten wordt de verdere behandeling dezer zaak aan B. en W. over te laten. Een circulaire van den Min. van Soc. Zaken omtrent de steunregeling wordt voor kennisgeving aangenomen. Van den Raad van State kwam een schrijven in, betreffende een geschil over gemeenschappelijke regeling van den vleeschkeuringsdienst. De openbare vergadering wordt een oogenblik geschorst, voor onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid M. P. Nieuwboer, welke daarna wordt toegelaten. Met algemeene stemmen wordt vast gesteld een suppl. begrooting enz. Aan de orde is thans benoeming van een tijdelijk opzichter, voorloopig tot 1 Jan. 1935. B. en W. stellen voor, den heer Groot, opzichter van den polder, te benoemen, voorloopig tot 1 Jan. 1935» op een salaris van f 150.per jaar. De heer Groot wordt met algemeene stemmen benoemd. In handen van den Voorzitter legt daarna de heer Los de vereischte eeden af als plaatsvervangend secretaris. Onze plaatsgenoot de heer M. Schenk Pz., slaagde dezer dagen voor het examen voor de acte Lager Onderwijs. POLDERVERGADERING. De polder Wieringerwaard vergadert morgen (Woensdag) n.m. 4 uur. Te Amsterdam slaagden voor het op 9 Juni j.1. gehouden Esperanto-examen diploma A de volgende leerlingen van dóW heer K. Roggeveen, leeraar te Schagen: Mevr. Groenhardt en Mej. Annie Reu vers te Dirkshorn, Arie Bakker te Sclia- gerbrug, Cor Bronder, Tini de Ruiter, Arie Winkel en Jan Winkel te Schagen. Raadsvergadering op Vrijdag 29 juni 1934. Medegedeeld wordt, dat stappen wor den gedaan betreffende de aanschaffing van een vuilnisauto. Van de Ingekomen Stukken noemen wij: Betreffende rapport contract Lichtbe- drijven wordt voorgesteld de winsten 2024.84 en 2950.21 in het vernieuwings fonds te storten. Betreffende het rapport Eierveilingbe- drijf om het nadeelig saldo a 5.21 ten laste der gewone middelen der gemeente te brengen. Beide voorstellen aangenomen. Een voorstel van C. Koning e. a. betref fende overname door de gemeente van een riool, wordt goedgekeurd. Adres Bestuur Ned. Bond van perso neel in Overheidsdienst betreffende datum van ingang pensioensverhaal van amb tenaren en werklieden. B. en W. stellen voor, gelet op de circu laire van Ged. Staten betreffende de jaar wedden van Burgemeesters, Secretaris sen en Ontvangers, ook voor het overige personeel het pensioensverhaal te doen ingaan op 1 April 1934. Goedgevonden. Het te veel gestorte zal worden terugbetaald. Aanbod van M. Th. Kaptein betreffende overdracht aan de gemeente van terrein aan de Roosstraat. Goedgevonden. Nota van opmerkingen over begrooting 1934 van Ged. Staten. De begrooting zal aan de hand van het schrijven worden gewijzigd. Adres van B. Koopman te Amsterdam en andere marktkooplieden om verlaging der staangelden. B. en W. stellen voor op het verzoek niet in te gaan, aangezien de meeningen in hun College van voldoende bekendheid zijn. De heer Buiskool stelt voor wèl op het verzoek in te gaan. De heeren Schoorl en De Veer willen het aanhouden tot de eerstvolgende begrooting. De heer Bakker had gehoopt, dat door B. en W. een andere houding was aangenomen. Spr. wil water in den wijn doen. We weten nu wat er wekelijks min der in de gemeentekas komt, pl. m. 25. We laten de markt verloopen, zegt spr. Spr. stelt voor geen 1, doch 0.60 per m2 te eisclien. De heer Buiskool is het met den heer Bakker eens. Er zijn wel nieuwe gezichtspunten, zegt spr. De heeren ko men niet meer terug. Laten we nog eenige maanden profijt trekken. Ook de heer O r se 1 uit zich aldus. De heer Ham wil het oude tarief. De heer Bakker had zich ook liever bii het oude gehouden, doch wil voor alle partijen water bij den wijn voegen. V oorzitter licht toe waarom geen prae-advies van B. en W. verscheen. Het zal het prestige van den Raad aan tasten door hetzelfde verzoek in een vol gende vergadering maar weer aan de orde te stellen. De heer Buiskool is het niet eens met deze redeneering. Er is een adres van buiten gekomen en dit moet behan deld worden. Het verst strekkende voorstel van B. en W. wordt verworpen. Een 2e voorstel- K la ver om 0.75 te heffen wordt eveneens verworpen, een derde voorstel voor 0.60 wordt ook verworpen. Voorstel tot het aangaan van geldlee- ningen. Geleend moet worden 10.000 tegen 4)4 jaarl. aflossing 250, te be ginnen met 1935. Vervroegde aflossing mogelijk tot 31/12 1942 (1 De heer Bakker spreekt zijn leedwe zen er over uit, dat de bouw van de nieu we Christelijke school, waarvoor een cre- diet van 10.000 was verstrekt, met 10.500 is overschreden. Spr. merkt op, dat men van die zijde altijd zegt, dat men zich moet weten aan te passen. Men moet zuinig zijn. Thans heeft men een gebouw gesticht, waarvan de kosten eventjes 10.500 hooger zijn. Spr. merkt op, dat aldaar een zeer nonchalante behandeling is geweest. Het begon al met het gescharrel met den grond. Spr. zal tegen deze crediet- verleening stemmen. De heer O r s e 1 wilde hetzelfde zeg gen. Ook spr. verwondert het, dat er zoo met geld is gesmeten. Spr. was getuige in de openbare school te Valkoog en heeft gezien, dat de kinderen met tranen in de oogen zaten, toen hun verteld werd, dat zij voortaan niet meer op deze school konden komen, maar thans eenige kilo meters verder te St. Maarten en Schagen naar school moesten. Het was indrukwekkend te zien, aldus spr., hoeveel verdriet het de menschen te Valkoog deed, hun oude school te moeten missen. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met de stemmen van de heeren Bakker en Orsel tegen. 2e Geldleening ad 5000 wordt even eens aangenomen. Vaststelling Kohier Straatbelasting en idem Hondenbelasting. Aangenomen. Rondvraag. De heer Bakker vraagf inlichtingen betreffende zaak gasdirecteur Blaeser. Voorzitter zegt nog geen inlich tingen te kunnen verschaffen. Hierna sluiting. NABETRACHTING KERMIS. Na een stugge week is de Texelsche kermis besloten met een geweldig druk ken Zondag; 't weder werd voortdurend beter en reeds vroeg in den namiddag stroomden van alle zijden van ons eiland honderden kermisgangers naar Den Burg; men kon zich reeds om vijf uur bijna geen doortocht meer banen door de opgepakte menigte op en om 't Markt plein. Vooral de passage van Groene- plaats naar Vischmarkt en Binnenburg was moeilijk. Op de stoepen der verschil lende hotels was al vroeg bijna geen plaatsje meer te bemachtigen; autobaan, zweef- en draaimolen maakten weldra goede zaken en zoo ging het door tot laat in den avond, 't Helsch spektakel, dat luidsprekers, orgels en vooral ook de mo toren van de „Helleketel" maakten, was zoo geweldig, dat men zich op 't kermis terrein bijna niet verstaanbaar kon ma ken. In de verschillende zalen waar gele genheid voor den dans werd gegeven ging 't vroeg in den avond reeds gezellig toe. Toen bioscoop en schouwburg uitkwamen, was het wel wat al te vol om te dansen. De bioscoop trok Zondag zeer veel pu bliek; minder druk was 't in den schouw burg, waaraan de directie zelf wel eenige gehuld had, ze liet n.1. drie avonden ach tereen het gezelschap Faveur optreden het hetzelfde programma. Wat meer va riatie in 't programma is voor Texel wel gewenscht. De gezellige stemming, die Zondag op de kermis heerschte, werd door peen enkele wanklank onderbroken. In de Helleketel hebben een drietal personen zjieh aan een rondrit achter den kunstrij der gewaagd. j De kermisexploitanten hebben, met uit zondering van de autohaan en Helleketel, evenals vorig jaar, geen beste kermis ge had; hierin zal wel geen verbetering ko men, zoolang de economische toestand zoo droevig blijft als ze thans is voor den boerenstand. De drukke Zondag heeft echter nog veel goed gemaakt. De bioscoop van De Jong gaf gister (Maandag) nog een af scheidsvoorstelling. Gegeven werd de film „Raspoetin" en „de Keizerin". MARKTOVERZICHT. De laatste der groote lammerenmarkten bracht Maandag nog een aanvoer van ruim 700 stuks. De prijs der lammeren was ongeveer gelijk aan dien van vorige week; de handel verliep vlug, de midden- prijs bedroeg f 7.per stuk. Schapen werden een 14-tal aangebracht; de prijs was nogal goed; betaald werd pl.m. f 16 per stuk. Groot rundvee was er niet veel;enkele versch afgek. koeien en een vette. Voor eerstgenoemde betaalde men 1140af 150 per stuk, een vrij goede vette werd ge taxeerd op f 180.Nuchtere kalveren gingen voor gemidd. f 5.graskalveren tot f 25.Biggen waren er ditmaal niet; de varkensprjjs gaat weer iets omhoog; men betaalt nu op de boerderijen onge veer 16 ct p. p. De eierprijs aan de veiling leverde weinig verschil op bij de vorige week; betaald werd een ntiddenprijs van f 2.25 (eieren van 60 kg gemengd). Burgerlijke Stand van Texel. van 30 Juni tot en met 2 Juli. GEBOREN: Hendrik, z. v. D. Terpstra en A. Zijlstra. POLITIE. Gevonden:! portemonnaie, 1 vulpen. ZAKENNIEUWS. In Ran's vleeschhouwerij te Den Burg is geplaatst een nieuwe electrische frigi- daire, die de vorige in grootte overtreft, en een allernieuwste vinding is. Hierdoor is het mogelijk, ook bij de grootste hitte, de vleeschwaren langen tijd (de leveran cier beweerde zelfs van 4 weken) goed te houden. De ruimte in deze cel is zeer groot, daar het z.g. „koellichaam" boven de eigenlijke kast is geplaatst, en de kast zelf dus geheel voor vleesch gebruikt kan worden. DE ZONNESTRAAL-COLLECTE. De Zonnestraal-collecte alhier heeft ruim f 18.— opgebracht. Tijdens de gisteren in het Sportpark te Dordrecht gehouden motorwedstrgden is in een der bochten van de baan de heer N. Kuyper uit Rotterdam met zyn motor- flets geslipt en in botsing gekomen met zijn achtervolgers T. van Latum uit Alk maar en J. Bosman uit Den Haag. Kuyper bleef in de baan liggen en werd op medisch advies naar een ziekenhuis ver voerd, daar vermoed werd, dat hij het linkerdijbeen had gebroken. Uit een Röntgenfoto is gebleken, dat zijn bekken op twee plaatsen gebroken is. De renner maakt het naar omstandigheden goed. Van een op de Merwede voorGorinchem liggend sleepschip is Zaterdagavond het 7-jarig zoontje van den schipper J. M. van Heiden uit's-Hertogenbosch te water geraakt en verdronken. Zondagavond tegen twaalf uur waren eenige opgeschoten jongens en meisjes onder het Westelijk Viaduct nabij de Ruyterkade te Amsterdam met elkaar aan het stoeien, waarbij een der meisjes naar den waterkant vluchtte. Een jongen, die haar achtervolgde, deed voor de grap, alsof hij haar in het water wilde laten vallen, met het gevolg, dat zoowel het meisje als de jongen in het water terecht kwamen. Toegeschoten voorbijgangers slaagden ër, ondanks de duisternis in, de beide drenkelingen op het droge te brengen. Het meisje had echter zooveel water binnen gekregen, dat zij naar het Binnen gasthuis is gebracht. De hevig ontstelde jongen is in de politiepost Droogbak van droge kleeren voorzien. Onvoorzichtige fietser verongelukt. Zaterdagavond is de 17-jarige T. uit Voorburg, die zich met zijn fiets aan een vrachtauto vasthield, op het Oosteinde te Voorburg in botsing gekomen met een auto, bestuurd door den lieer R. uit Den Haag. T. kwam daardoor zoodanig te vallen, dat hij met zeer ernstige hoofd wonden, in bewusteloozen toestand naar St.-Anthoniushove is vervoerd, waar hij 's nachts aan zijn verwondingen is over leden. Het gerechtshof in Den Bosch heeft gisteren den dakdekker L. Z. te Someren, wegens den door hem gepleegden dood slag op H. Bollen, dien hij met een revolver neerschoot, veroordeeld tot zes jaar ge vangenisstraf. De rechtbank te Roermond had den verdachte vrijgesproken, maar de advocaat- generaal bij het Hof eischte zes jaar ge vangenisstraf. Het gerechtshof beval nu de onmid dellijke gevangenneming. Vrijdag is een ernstige burentwist ont staan tusschen den 25-jarigen van O. en den 22-jarigen van de L. te St. Oeden- rode. De twist liep zoo hoog, dat de man nen elkaar te lijf gingen. Tijdens de wor steling die volgde, bracht van de L. zijn tegenstander eenige zware slagen met een ijzeren voorwerp op het hoofd toe. Van O. zakte bewusteloos ineen. In ern- stigen toestand is hij naar het zieken huis ter plaatse vervoerd. De politie was spoedig aanwezig en stelde een onder zoek in. Van de L. werd gearresteerd en is op het politiebureau opgesloten. Hg is Zaterdag gevankelijk naar 's-Hertogen bosch gebracht, waar hij ter beschikking van den officier van justitie is gesteld. TRAGISCH. Zondagmiddag is te Middelharnis tijdens een wandeling met haar verloofde, de 20- jarige mej. Van 't H. uit Dirksland plot seling overleden. Daar de dood onder verdachte omstandigheden plaats vond, is door de politie terstond een onderzoek ingesteld. Nog Zondagnacht is haar ver loofde, de 30-jarige W. V. uit Middelharnis, als verdacht van «abortus provocatus* te hebben gepleegd, gearresteerd. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagavond is te Velp een drie jarig meisje toen zij tusschen de boomen- rij door den straatweg opliep, door een auto overreden en gedood. Het kind was bjj haar grootouders gelogeerd, omdat haar vader en moeder een autotochtje deden. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. 3 dooden. Een uit Erfurt komende particuliere auto reed Zaterdagmorgen op de markt van het dorpje Grossen in volle vaart tegen een ouden eik en werd verpletterd. De eigenaar en zijn echtgenoote, die naast hem aan het stuur zat, waren op slag dood. Een der twee dienstmeisjes, die ach terin zaten, is in het ziekenhuis overleden, de ander verkeert in levensgevaar. ONGELUK OP DE LA REN SCHE KERMIS. Op de kermis is gistermiddag de motor acrobaat Walker uit den nok van de „Steilwand", een kermistent, met een vaart van ongeveer 80 K.M. gevallen, doordat een band sprong. Motorfiets en berijder stortten omlaag. W. kwam op het hoofd terecht en is zwaar gewond naar het St. Jansziekenhuis vervoerd. Op de Stadhouderskade te Amsterdam is Zondagavond een ernstig verkeerson geluk gebeurd, waardoor vier slachtoffers gemaakt zijn. Twee daarvan zijn ernstig gewond, een minder ernstig en een licht. Het ongeluk werd veroorzaakt door een automobilist. Komende uit de richting van het Leidscheplein, wilde hg ter hoogte van de P. C. Hooftstraat een voor hem rijden den auto passeeren. Deze had reeds een auto naast zich. zoodat de automobilist bij het passeeren het linkergedeelte van den rijweg opzocht. Bovendien reed hg met vrij groote snelheid en tot overmaat van ramp slipten zgn voorwielen op de tram rails, waardoor hg het stuur kwijt raakte. Hg reed op een groepje wielrijders in, ko mend van den kant van het Rijksmu seum. Een vader, met op zijn fiets zijn tweejarig zoontje, werd omvergereden. Beiden bleken zwaar gewond te zijn. De vader, een 26-jarig man, wonende in de Atjehstraat, was bewusteloos. Hij had een ernstge hoofdwonde en een hersenschud ding, evenals het kind. Beiden werden in een auto van den gemeentelijken genees- kundgien dienst naar het Wilhelmi na- Gasthuis gebracht. Twee andere wielrij ders, die eveneens tegen de straat werden geslingerd, moesten naar het Tesselscha- de ziekenhuis vervoerd worden. Een van hen werd daar ter verpleging opgenomen. Zaterdagavond is de 17-jarige T. uit Voorburg, die zich met zijn fiets aan een vrachtauto vasthield, op het Oosteinde te Voorburg in botsing gekomen met een auto, bestuurd door den heer R uit Den Haag. T. kwam daardoor zoodanig te vallen, dat hij met zeer ernstige hoofd wonden, in bewusteloozen toestand naar St. Anthoniushove is vervoerd, waar hij 's nachts aan zijn verwondingen is over leden. WAAR DE AMSTERDAMSCHü BRANDWEER AL NIET GOED VOOR IS. Een geneesheer te Amsterdam heefv Vrijdagmiddag de hulp ingeroepen van de brandweer in de Deurloostraat, voo* iemand, die op het toilet onwel was ge worden en tegen de deur was gevallen. De deur kon niet geopend worden om de pa tiënt te bereiken. De brandweer heeft de deur toen open gebroken en den patiënt op bed gelegd. Vrijdagavond fs de brandweer te hulp geroepen in de Euterpestraat 73, waar een dienstbode opgesloten zat in de lift. De liftkooi was te ver doorgeschoten en daar door was de electrische motor die op zol der staat, defect geraakt. De liftdeur, die daardoor niet geopend kon worden, is door de brandweer opengebroken. Het meisje had een benauwd kwartiertje door gebracht. Buitenland VISSOHERSBGOT VERGAAN. Reuter meldt uit Reval, dat bij Odins- holm een Estlandsche motor-visschers- boot, die met visch onderweg was naar Stockholm, door een boot waarvan naam en nationaliteit nog niets is vastge steld kunnen worden is geramd, en ge. zonken is. De bemanning van zes kop pen is daarbij om het leven gekomen. EEN VEELBELOVENDE JONGELING. Een 18-jarige leerling van een middel bare school, die dezer dagen te New York geaiTesteerd is, heeft bekend vijf- en-zeventig inbraken te hebben gepleegd in de afgeloopen 18 maanden. Hg zeide, dat hjj de loopbaan van inbreker geko zen had uit zucht naar sensatie. Gewoon lijk pleegde hij zijn diefstallen tegen het einde van de week om zich middelen te verschaffen voor een aangenaam week end. Zfjn methode was langs een brand trap aan den achterkant der huizen te klimmen en dan door een raam de huizen binnen te dringen. VIJF MENSCHEN VERDRONKEN. In de Parijsehe voorstad Colombes vierden Zondag twee families een verlo vingsfeest. In den middag werd een boot tochtje op de Seine gedaan. Toen het ge zelschap uit jonge menschen en kinderen bestaande om een eilandje voer, werd het bootje door een motorboot geramd. Het geheele gezelschap, bestaande uit zes per sonen, kwam in liet water terecht en al leen een 25-jarige jongeman wist zich te redden. Negen dooden. Reuter meldt uit Zamora, dat er nabg liet dorp Muelas de Pan een stuwdam van 100 meter hoogte is doorgebroken. Met donderend geweld stortte liet water zich in het achter den dam gelegen dal, dat ge heel overstroomd werd. Negen arbeiders zgn verdronken. Er worden er nog ver mist.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 7