een groote zeilboot S. COLTOF, K Wij geven cadeau ADELAAR „Ons Weekblad" EVANSELISATIE_- Palmstraat Chr. Oranjemeenifling. Ajmm SUmcmm A.Mildmn§ NAUWKEURIG AIS HET AL TE WARM IS Adverteeren doet verkoopen. Oost-Indië. Laatste berichten. De ernstige relletjes te Amsterdam. iederen kooper m diehedenboven i gulden besteedt S.G.RENSING, Openbare Leeszaal en Bibliotheek HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 7 JULI 1934. 7 Een inbrekers-trio. Het liefdesdrama aan de Dedemsvaart. De Onafhankelijkheids dag in de Ver. Staten. Vier en veertig jaar vermist en twee maal dood verklaard. Getrouwdmaar niet echt Het vergaan van de Dresden. Ramp op zee. Een veelbegeerde betrekking in Indië. Het overlijden van Z.K.H. Prins Hendrik. Leger des Heils Brigadier Joh. Grimijser, v.m. 10 u. en n.m. 7.30 u. anaalweg 156 eizerstraat 113 VLOERBEDEKKING en GORDIJNEN G. A. v. ei. BLOM Zn. Binnenvaart. IVliXRINE LAKEN K O N I N O ARTS. AFWEZIG tot 24 JULI, Vraagt U eens een proefnummer bij Drukkerij „de Boer" Prima eiken Meubelhout Satijnnotenhout Alle maten Timmerhout Jan Schut, Van Galenstraat 5 Paardenstraat 11-12 TRIPLEX langdurige preventieve hechtenis was ontslagen. B. was verdacht zich schuldig gemaakt te hebben aan heling bij een belangrijken gelddiefstal uit een café te Amersfoort. De vermoedelijke dader R., die eerst be kend had, maar later, toen hij een ande ren verdediger kreeg, ging ontkennen, schijnt nu weer voor B. bezwarende ver klaringen te hebben afgelegd. Na een week in vrijheid te zijn ge weest, is B. weer aangehouden. Zware straffen geëischt. De 50-jarige schoenmaker E. v. d. K., de 45-jrige losse werkman W. M. en de 33-jarige scheepsbouwer P. v. d. B., allen recidivist en gedetineerd hebben terecht gestaan voor de rechtbank te Rotterdam, ter zake van diefstal in vereeniging met inklimming en verbreking. In den nacht van 6 op 7 Mei zouden de verdachten uit het magazijnpand van H. Hijmans, aan het Groote Kerkplein 26/28, 29 rollen kleedingstof hebben weggenomen. Zij wa ren via het aangrenzende pand en na een gat te hebben gemaakt in den bovengele- gen zolder in het pand gekomen. Het O.M., waargenomen door mr. J. C. V. Meischke, achtte het ten laste gelegde ten aanzien van alle verdachten bewezen. V. d. K. is reeds dertien maal veroordeeld en heeft meer dan zijn halve leven in de gevangenis doorgebracht; M„ die even eens dertien vonnissen heeft, brengt het tot 19 jaren, die hij uit de maatschappij verwijderd is moeten worden en v. d. B., die ondanks zijn jeugdigen leeftijd reeds vijf malen veroordeeld is, heeft reeds zeven jaren gevangenisstraf ondergaan. Ten aanzien van M. is al eens geprobeerd hem te reclasseeren. Dat was, toen hij een krentenbrood had weggenomen, na een winkelruit te hebben vernield. Hij heeft toen een voorwaardelijke straf ge kregen, maar de pogingen tot reclassee- ring heben geen gunstig gevolg gehad. Ondanks het feit, dat hij ondersteuning genoot, viel hij spoedig weer tot zijn oude vak terug. Het O.M. ziet geen enkel lichtpunt voor de verdachten en het eischt tegen ieder van hen een gevangenisstraf van vier jaren. Verdachte v. d. B. vraagt den presi dent, mr. G. L. van Oosten Slingeland. waarom de vierde verdachte, de chauf feur, die de goederen vervoerd heeft, en alles aan de politie veraden heeft, niet vervolgd wordt. De president kan daarop geen antwoord geven. Uitspraak 12 Juli. De rechtbank te Zwolle heeft Diasdag van rechtsvervolging ontslagen J. S., landbouwer te Zuidwolde, van de hem ten laste gelegde mishandeling, den dood ten gevolge hebbende van den landbouwer Koop Kooiker, van Ommerkanaal. S. ging met een meisje, waar ook Kooiker een oogje op had en de laatste omdat S. uit 'n andere buurt kwam, meende meer recht op haar te hebben. 20 April 's avonds wachtte Kooiker S. op en ging hem met een nikkelen ploertendooder te lijf. S. hield het wapen voor een mes, trok zijn mes, stak van zich af, waarbij hij een hoofdader en een slagader van Kooiker doorsneed, die dood bloedde. Ook de Offi cier van justitie had ontslag van rechts vervolging gevraagd, maar de zaak was aanhanging gemaakt, omdat een rechter lijke uitspraak, gezien de groote beroe ring die het liefdesdrama in de geheele streek heeft gewekt, voor den verdachte van zeer groote beteekenis wras. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Woensdagavond is te Amerongen in den Rijn bij het baden verdronken E. M. B., oud 18 jaar, woonachtig te Oosterbeek. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Op een onbewaakten overweg bij Orthen ('s Hertogenbosch) is gisteren paard en kar van den landbouwer H. Mulders uit Orthen door een Dieseltrein gegrepen. Het paard werd vermorzeld en de kar geheel versplinterd Mulders was tijdig van de kar gesprongen en bleef ongedeerd. De trein had 25 minuten vertraging. Mijnwerker gedood. Op den spoorweg tusschen Sittard en Geleen is gisteren de 50-jarige mijnwer ker F. v. K. door een'trein gegrepen en gedood. De man was ongehuwd. Buitenland Het vieren van den Onafhankelijkheids dag (4 Juli) in de Ver. Staten heeft aan ongeveer honderd menschen het leven gekost. In den staat New York zijn 1900 perso nen, meest kinderen, door het ontploffen van vuurwerk meer of minder ernstig gekwetst. KRAS OPTREDEN AANGEKONDIGD. Volgens de Pforzheimer Anzeiger heeft de stadhouder en gouwleider van Baden, Wagner, Zondag in een vergadering te Karlsruhe onder meer gezegd: „Nu wij met zulk een energie tegen de leden van onze eigen beweging optreden, zullen wij tegen buitenstaanders nog veel krasser te werk gaan." En verder; „Ik weet, het zijn slechts zeer kleine kringen, maar wij z(jn besloten ons tegen hen tot het uiter ste te verzetten, en uit te roeien." EEN ADVOCAAT WEIGERT DEN DUITS! HEN GROET TE BRENGEN. Bij het begin van de zitting van de derde strafkamer van het rijksgerecht te Leipzig weigerde Donderdagochtend de als verdediger optredende advocaat dr. Gustav Melzer den binnenkomenden rechters den Duitschen groet te brengen. De voorzitter „Reichsgerichtsrat" Schmitz noodigde den advocaat twee keer uit zijn rechterhand op te heffen. Toen de advocaat bleef weigeren, trok de Kamer zich terug en heeft na korte be raadslaging het volgende besluit geno men. „Het weigeren van den Duitschen groet, niettegenstaande herhaalde aan sporing is een aanzienlijke storing van de zitting, in den zin van art. 176 van de wet op de inrichting der rechterlijke macht. Advocaat dr. Melzer wordt daarom van verdere deelneming aan de zitting uitgesloten." Tot groote verwondering van zjjn bloedverwanten, is dezer dagen, aldus meldt V. D. uit Stockholm, de 73-jarige Julius Westerström, die sinds 44 jaar vermist werd en die in dien tyd reeds tweemaal dood was verklaard, plotseling weer komen opduiken. Westerström, die van zijn prille jeugd af bekend had ge staan om zijn zwerflust en zijn liefde voor de natuur, werd ontdekt door de po litie in Elvdalen, in Noord-Zweden. On geveer een halve eeuw geleden was hij begonnen te zwerven en sindsdien had hij het grootste deel van zjjn leven door gebracht zwervende door de Noorsche bergstreken, waarbij hjj vrijwel altijd onder de open lucht overnachtte. De thans bejaarde man is de zoon van een vooraanstaand burger uit het kleine Motala, in Midden-Zweden. Nog slechts twee halfbroers van hem zijn in leven. Reeds als jongen liep hij herhaaldelijk van huis en van school weg, verdween dan voor geruimen tijd en keerde niet eerder terug dan wanneer hij volkomen verhongerd was en bijna geen draad meer aan het lijf had. Een medicus, die hem thans onderzocht heeft, constateer de dat zijn gezondheid perfect was. In den loop der tijden had zijn familie tweemaal een onderzoek ingesteld naar zijn verblijfplaats, doch beide malen was men tot de conclusie gekomen, dat hij vermist was en overleden. ZEEROOVERS AAN HET WERK. Het kustvaartuig Taisjam is onderweg van Ningpo naar Tsjongsjam door zee- roovers, die als passagiers verkleed te Ningpo aan boord gekojnen waren, ge plunderd. EEN VLIEGTUIG BEKOSTIGD DOOR JAVAANSCHE CHINEEZEN. In de staatsvliegfabrieken te Nanking is een door Chineesche constructeurs ge bouwd groot vliegtuig gereed gekomen, dat den naam Java draagt, daar de kos ten voor dit vliegtuig ten bedrage van 50.000 dollar bij elkaar gebracht zijn door op Java wonende Chineezen. MEER DAN HONDERD GRADEN TE SJANGHAI. De temperatuur heeft te Sjanghai een hoogte van 101.33 graden Fahrenheit be reikt. Dit is sedert 60 jaar de hoogste temperatuur voor Juni. Er zijn verschei dene dooden te betreuren. Belgische echtparen dreigen door het hardvochtig ingrijpen van Vrouwe Justitia wreed gescheiden te worden. Daar de wet op de echtbreuk in België het huwelijk tusschen de overtreders verbiedt, hadden tal van paartjes dank baar gebruik gemaakt van de diensten van een Brusselsch huwelijksbureau, dat in alle bladen adverteerde binnen veer tien dagen in Frankrijk de zoo zeer be geerde echtverbindingen te kunnen tot stand brengen. De Brusselsche politie was op deze advertenties opmerkzaam geworden en stelde in alle stilte een on derzoek in, waarbij aan het licht kwam dat een ambtenaar van den burgerlijken stand te Madeleine bij Rijssel op grond van vervalschte documenten de huwelij ken voor het Brusselsche bureau voltrok. Naar het schijnt is hij echter niet de eenige geweest, die voor het huwelijks bureau werkzaam was. Verschillende ambtenaren van den burgerlijken stand in het noorden van Frankrijk zouden eveneens trouwlustige Belgen de behulp zame hand hebben geboden. Sedert 1927 zijn alleen te Madeleine ruim 200 huwe lijken tot stand gekomen, die echter door de Belgische justitie naar alle waarschijn lijkheid ongeldig verklaard zullen wor den. (Hbl.) EEN-EN-TWINTIG GEWONDEN BIJ AUTO-ONGELUK. Donderdagavond tegen 6 uur reed nabij Fischbach in een bocht van den weg een groote personen-auto met aanhangwagen, die op weg was van Silezië naar West- falen, bij het inhalen van een kleinen auto in een greppel langs den weg. Hierbij werden 21 personen gewond, waarvan 6 naar een ziekenhuis te Dresden moesten worden overgebracht. EEN SCHULDENAAR, DIE ZIJN SCHULD BETAALD. Van de jaarlijksche rente van 357,700 heeft de Unie van Zuid-Afrika zijn half- iaarlyksch deel van 178,850 aan Groot- Brittannië betaald, met het plan om 1 December de andere helft te voldoen. De schuld bedraagt nog ongeveer 8 millioen pond, welke in 1945 betaalbaar is. Toen in 1931, ten tijde van het Hoover-morato- rium Groot-Brittanië zijn schuldenaars uitstel wilde schenken zoolang het zelf van de Vereenigde Staten uitstel ontving, hebben Indië, Australië en Nieuw-Zee- land van het Britsche aanbod gebruik ge maakt, alleen de Unie van Zuid-Afrika niet, die zijn verplichtingen trouw is blij ven nakomen. De uitspraak van den Raad voor de Scheepvaart. Donderdag heef t de Raad voor de Scheep vaart te Bremen het vergaan van het Lloyd-schip Dresden in Noorsche wateren behandeld. In haar uitspraak stelt de Raad voor de Scheepvaart vast, dat het ongeluk in de eerste plaats aan het door de Noor sche autoriteiten geconstateerde afdrijven naar het Zuiden van de boei op de Ars- gronden geweten moet worden. Voorts heeft de loods het naar het Zuiden af drijven van het schip tengevolge van den stroom niet voldoende in aanmerking ge nomen. Verder heeft de dienstdoende officier in vertrouwen op den loods na de door dezen bevolen koerswijzing niet opnieuw de plaats van het schip gepeild. De scheepsleiding treft geen schuld. De maatregelen na het ongeluk waren juist. Het verlaten van het schip was gerecht vaardigd. Scheepsleiding en bemanning hebben dank zij hun bedrevenheid een voorbeeldig plichtsgevoel getoond, zoodat de redding volkomen ordelijk kon ge schieden. Erkentelijkheid wordt uitge sproken voor de hulpverleening van Noorsche en Fransche zijde. HERINNERINGEN AAN NAPOLEON. GEVONDEN. De Hamburger Nachrichten verneemt uit Moskou, dat men bij de restauratie werken op het Kremlin een nis heeft ge vonden, waarin brieven, dienstorders en militaire manoeuvre-plannen van Napo leon zijn ontdekt. Het betreft hier 360 documenten, waar van het meerendeel door Napoleon eigen handig is geschreven of aan zijn secre taris gedicteerd. Het zijn brieven betref fende den veldtocht in Rusland, die zijn achtergelaten na den brand van Moskou. VROUWEN IS DE BEDRIJVEN. Het vrouwenburean van het departe ment van arbeid te Washington heeft een onderzoek ingesteld naar de omstandig heden van de in de bedrijven werkzame vrouwen in de Ver. Staten. De resultaten zijn gebaseerd op 20.000 ingekomen ant woorden. Er blijkt uit, dat de vrouw in het bedrijf gemiddeld 39'/2 jaar is, terwijl het leven van „den gemiddelden zaken man" met veertig jaar „begint". Meer dan '/s der vrouwen waren 50 jaar of ouder; z/3 daarvan waren ongetrouwd en meer dan de helft van de overige* vrouwen getrouwd.terwijlderest weduwen of gescheiden vrouwen waren. Ongeveer '/e deel was gegradueerd. De hoogste salarissen worden verdiend door vrouwe lijke natuurkundigen en de laagste door winkeljuffrouwen. VOOR ANDERHALF MILLIOEN BESTOLEN. In het Fransch—Spaansche grensstation Cérbère is Donderdag een reiziger het slachtoffer van een brutalen diefstal ge worden. Men veronderstelt dat de dief zijn slag heeft geslagen tijdens de douane visitatie. Toen de reiziger de douaneloods verliet miste hij een portefeuille, die voor anderhalf miljoen aan juweelen en Fransch en Nederlandsch bankpapier bevatte. VULKAANUITBARSTING. De oude vulkaan San Andres in Mexico is Donderdag beginnen te werken. Een groote hoeveelheid lava, steenen en asch werd uitgeworpen. Onder de bewoners van de omliggende dorpen is een paniek uitgebroken. 21 vermisten. Twee prauwen, die onderweg waren van Java naar Sampang (Madoera), ieder met ongeveer 100 opvarenden aan boord, zijn tijdens een storm ten zuiden van Sampang omgeslagen en gezonken. Onmiddellijk zijn twee marine-vliegtuigen naar de plaats van het onheil gegaan evenals een mynenlegger. Vliegtuigen en vaartui gen hebben de zee afgezocht en drenkelingen aangebracht. Op dit oogénblik worden nog 21 personen vermist. De Red. van de N. R. Ct. teekent bij dat Aneta-bericht aan Wie wel eens de kleine, vaak zwaar overladen prauwen gezien heeft, waar mede Inlanders van Soerabaja naar Ma doera en omgekeerd oversteken, zal zich over deze ramp allerminst verwonderen. Voor de zeewaardigheid van stoom- en motorbooten, die passagiers vervoeren, zijn strenge voorschriften, wij meenen, dat deze voor deze primitieve zeilschepen ontbreken. Het college van gedeputeerden van den Provincialen Raad van West-Java heeft door middel van een advertentie gega digden opgeroepen voor de betrekking van portier in tijdelijken dienst ter pro vinciale secretarie te Batavia. Het aan vangssalaris bedraagt f 50 's maands. Er zijn, naar wij in de Java Bode lezen 110 sollicitatie-brieven binnengekomen. Er zijn sollicitanten met H.B.S.-5, velen met H.B.S.-3 en mulo en diploma's van andere middelbare scholen, machinisten en employé's uit de suiker, een abituriënt vm de hoogere landbouwschool te Wa geningen, boekhouders, een algemeen ont vanger, een gepensionneerd onderluite nant en andere onderofficieren, commie zen, auto-reparateurs, hoofdrechercheurs en hoofdopzieners van politie, gewezen griffiers, ja zelfs een gewezen bad meester Krans van de Nederlandsche Weermacht bij de baar van den Prins. Hedenmiddag half vier zal in naam van de Nederlandsche weermacht een krans gelegd worden bil de baar van Z. K. H. Prins Hendrik. De militaire deputatie, die deze plechtigheid zal verrichten, be staat uit: Luit.-Generaal Jhr. W. Roëll, Commandant Veldleger, tevens oudste officier van de Kon. Landmacht, één on derofficier en één soldaat (deputatie Landmacht) en Vice-Admiraal C. J. E. Brutel de la Rivière (vergezeld van zijn adjudant), één onderofficier en één ma troos (deputatie Zeemacht). Vaz Dias meldde ons hedenmorgen: Zooals gemeld werd hebben de onlusten in de hoofdstad zich Vrijdag herhaald en zelfs over een groot gedeelte der stad uit gebreid. Het gezag, dat thans behalve door de politie wordt gehandhaafd door de mi litaire politie, marechaussees, infanterie, cavallerie en militaire hulp, zooals drie tankwagens, is den toestand gedurende den geheelen avond en een deel van den nacht meester kunnen blijven. Hoewel de toestand zich tegen den avond ernstig liet aanzien, was het niet noodig de mitrailleur-afdeeling in werking te stellen. De voornaamste plaatsen waar de on lusten hebben plaats gehad, zijn opnieuw de Jordaan en de overzijde van het IJ, terwijl in tal van andere wijken, zooals de Staatsliedenbuurt, de buurt Y-Y, de Dap- perbuurt en de Indische buurt onlusten van minder grooten omvang voorkwamen. He politie stond voor een zeer moeilijke taak, daar het gepeupel, zonder eenig redelijk doel, waar het kans zag het pla veisel trachtte te vernielen en barricaden trachtte op te werpen. Hier en daar werd een roode vlag er op geplant! De Jordaan werd Vrijdagavond het eerst schoongeveegd. Het bleek hier een oorlogstoestand met voortdurend af en aanrijdende militaire auto's en troepen. In zeer korten tijd was de heele wijk schoongeveegd, waarbij van de vuurwa pens gebruik werd gemaakt. Hier en daar werden menschen van de daken ge haald. In een onbewoond huis vond men op de tweede verdieping een bom. Omstreeks 10 uur was de Jordaan absoluut gezuiverd en vertoonde zich nagenoeg niemand meer op straat. Gedurende den heelen nacht bleef de militaire macht aanwezig. De geneeskundige dienst, ook thans weer onder leiding van Dr. Lodewijk Hejjermans, had een moeilijke taak om alle gewonden te vervoeren, temeer daar ook aan de overzijde van het Y een spe ciale dienst moest worden ingericht, want ook daar hadden gisterenavond de onlus ten grooten omvang aangenomen. Zoowel in het hoofdkwartier als in het Tuindorp Oostzaan, moesten de militairen ingrij pen. Hier hadden de oproerkraaiers zelfs boomen en lantarenpalen omver getrok ken, met prikkeldraad omwikkeld en op de wegen geworpen en bovendien een deel van de straat opgebroken. Dreigend zaga het er eenigen tijd uit in de Staats liedenbuurt met de Van Beuningenstraat als centrum. Het gezag was hier echter den toestand spoedig meester. Later op den avond lokten de kwaad willigen geregeld botsingen met de po- litei uit in de Indische buurt, de Dapper- buurt en de buurt Y-Y. Hoewel door de zen toestand, om opzettelijk tal van on gelukken té voorzaken, de overheid een zeer moeilijke taak had, kon het gepeupel niets anders bereiken, dan het onnoodig aanrichten van schade en het leven van zichzelf en anderen in gevaar te brengen. Hedenmorgen vroeg konden nog geen juiste gegevens omtrednt het aantal slachtoffers worden verstrekt. Het staat echter vast, dat er gedurende de charges van Vrijdag tenminste vier dooden en een vijftigtal gewonden van wie, eenige zeer ernstig, zjjn te betreuren. Boven dien moeten er tal van rebellen zjjn, die niet door de geneeskundige dienst zijn behandeld en dus niet medegedeeld zijn. Zaterdagmorgen vroeg zijn opnieuw mili taire versterkingen in de hoofdstad aan gekomen. De toestand in de stad was hedenmorgen echter volkomen rustig. Bij het aanbreker van den dag zijn de electriciteits- en geementewerken begon nen de aangerichte schade te herstellen. Zaterdagmorgen half vier is met een extra-trein uit Den Heag, een gedeelte van één der Regimenten Infanterie aan gekomen in de Hoofdstad. De Amsterdamsche Politie is thans ver sterkt met 200 Marechaussees, die ook in normale tijden in de omgeving van Am sterdam gedetacheerd zijn, 250 man mili taire politie uit verschillende plaatsen van het land en tijdelijk naar Amsterdam gedirigeerd, genie en infanterie uit Den Haag, alsmede genie en infanterie uit Arnhem en Amersfoort. Bij de troe pen uit Arnhem bevinden zich specialis ten der mitrailleur-afdeeling, terwijl deze troepen ook beschikken over 3 pantser en eenige rups-auto's. Zooals reeds werd ge meld, is gedurende de charges van den afgeloopen nacht gebruik gemaakt van de zoeklichten der genie. Toen het Zaterdagmorgen weer licht werd bleek opnieuw welk een treurig beeld de meeste straten in de wijken, waar de onlusten gewoed hebben, toonden. Zoowel in de Jor daan als in de Spaarndammerbuurt en de buurt Y-Y. moesten de straten makers het plaveisel herstellen wat in vele gevallen slechts mogelijk was nadat de opgeworpen barricades wa ren opgeruimd. Hedenmorgen was de toestand rustig. Vannacht te ongeveer 3 uur hebben de oproermakers aan het einde van de Mo- lukkenstraat een tramhuisje in brand ge stoken, waarvoor de brandweer moest uit rukken. Het vuur was spoedig bedwongen. Op 22 Juli hopen onze geliefde Ouders j| t JAN SCHRANDER en §j ELISABET SCHRANDER- Dorlijn ijl 'j hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. 3 Hun liefhebbende Kinderen JAN en JOHANNA. I Den Helder, Juli 1934. Sluisdijkstraat 60. Geboren: PIETER JÖNANNES, Zoon van P. J. TER BURG. M. TER BURG— Hubregtsen. Den Helder, 7 Juli 1934. Anemonenslraat 19. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon CQaüELIS EVERT. E. HEYBLOK. A. FIKYBLOK—Bakker. Den Heider, 5 Juli 1934. Breestraat 65 Met blijdschap geven wjj kennis van de geboorte van onzen Zoon NICGLAAS. F. v. d. MAAS en A. v. n. M A AS Heiligenberg. Den Helder, 6 Juni 1934. St. Lidwinastichting. Ondertrouwd HENK C. VAN WAAS en BEP THIEL. a/b. II.M. «Douwe Aukes* Romb. Hooger beets- straat 55, A'dam. Toekomstig adres: Nieuwe Vlissingsche weg223, West Souburg. Ondertrouwd: WILLEM G. WIEREN en MARIA NEEFKES. Den Helder, Wagenstraat 3, (5 Juli Schagen, 1934. Roggeveenstr. 110, J Huwelijksvoltrekking: 19 Juli a.s., te Schagen. A'dam., 3-7 1934. Getrouwd: D. P. MAKELAAR en E. C. M. DEKKERS, die, mede namens wederzijd- sche Familie hartelijk dank zeg gen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Den Helder, 5 Juli 1934. Molenstraat 17. De Heer en Mevrouw MENG—Fraanje zeggen, ook namens wederzijdsche familie, hartelijk dank aan allen, voorde vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Den Helder, 7 Juli 1934. DANKBETUIGING. Ondergeteekenden betuigen hun hartelljken dank voor de zeer vele blijken van belang stelling bij hun 25-jarige Echt vereeniging ondervonden. P. v. n. KUIJL, T. v. d. KUIJL—Fücdner en Kinderen. Spoorgracht 35 Zondag 8 Juli a.s. Zondag v.m. 10 uur: G. Chr. DUN, van Alkmaar. Leden, die de begrafenis van wijlen Prins Hendrik wenschen bjj te wonen, kunnen zich heden opgeven bij den Heer A. Boendermaker, Koning dwarsstraat. HET BESTUUR. Dagelijksche aflevering. Spoorstraat hoek Palmstr. De De De SNELHEID is geweldig; De PRIJS is zeldzaam klein GEORG, KONINGSTRAAAT 33! is deeg'lijk; is fijn; Bij verhuizing of het inrichten van Uw woning is het adres voor POLDERWEG 33 MAKERIJ MAKER - STOFFEERDERS. De Bevrachtingscommissie „U" maakt bekend, dat ook het vervoer van goederen binnen één gemeente in de regeling ingevolge de wet van 5 Mei 1933 valt, zoodat daar voor rechtsgeldige vergunnin gen dienen te worden aange vraagd bij voornoemde com missie, Oudegracht 182 te Alkmaar. D. J. SCHEFFEL, Secretaris. DANKBETUIGING. P. WALLAST en A. W ALL ASTvan der Leek, betuigen hun harfelijk dank voor de zeer vele blijken van be langstelling bij hun 12'/2-jarig huwelijksfeest ondervonden. Kanaalweg 42. KLEURECHT - MOOI - DEGELIJK in den Ouden Helder Snijboonen en Sperciebooncn 2Q cent per pond Waarneming andere H.H. Doctoren- Gemeente patieënten zich te vervoegen bij Dr. W. J. BAKKER. Het orgaan van de Heldersche Radio - Centrale Alles geschaafd en op maat. Franco thuis Tevens aanbevolen voor Reparatie- timmerwerk Geopend tot 's avonds 8 uur, ook Zaterdags Doperwten cent per pond GOEDKOOP AORES VOOR in alle dikten voorradig. JAN SCHUT, van Galenstraat 5. Geopend tot 's avonds 8 uur. Ook Zaterdags. om te wandelen of te fietsen, geniet dan van een boek uit de Bree waterstraat 19. Min. contr. f 1.50 p. jaar. Maandkaaiten f 0.25. Nauwkeurig kunnen zeerweinig horloges genoemd worden. Deze chronometre Suisse, loopende op 15 robijnen, voor zien v. compensatie balans en spiraal Brequet met 14 kar. gouden kast, garan- deeren wij U 1 2 jaar maar gaat een men- schenleeftijd meel! P R IJ Z E N VANAF Fl 45 - JUWELIER-H0RL0GER-DEN HELDER

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 7