Strandtenten Van Willigen VAN WILLIGEN Julianadorp Anna Paulowna. Texel. FIETSTASSCHEN RUGZAKKEN Wieringen. Wieringerwaard. KOFFERS prima tentdoek, geheel compleet met stokken, touwen, spanklos, ha ringen en houten hamer Q.85 't Zand. Breezand. BINNENLAND Steun aan Hypotheek- boeren. De opbrengst van de verzwegen inkomsten^ en vermogensbelastingen. De rijksmiddelen over het eerste halfjaar 1934. De Nederl.-Engelsche handelsbesprekingen, THERMOSFLESSCHEN 34 ct. Aluminium toeristenartikelen PRIMUS STELLEN Nederlandsche reisweek. De nieuwe steunregeling in de practijk. HELDERSCHE COURANT VAN DONDERDAG 19 JULI 1 934. Jogie van den landstormkorporaal jegens de twee bekl. ietwat eigenaardig. Deze igelastte» namelijk niet als meerdere, maar stelde zijn »bevelen« in vragenden vorm. Echter heeft de Hooge Raad uit gemaakt, dat ook in zulke gevallen, der gelijke »verzoeken« als een bevel behooren te worden opgevat. Is de Krijgsraad het hiermede eens, dan is het gepleegde feit ernstig te noemen zegt spr. Spr. eischt dan ook een zeer zware straf, n.1. drie maanden gevangenisstraf. Een der beide beklaagden houdt nog een pleidooi voor clementiehij zegt al tijd zijn best gedaan te hebben een zoo goed mogelijk militair te zijn het zou hem spijten als op deze manier zijn carrière in de marine zou worden vernietigd. De uitspraken. De Krijgsraad begeeft zich hierop in raadkamer ter vaststelling van de von nissen. Na heropening luidt de uitspraak als volgt: S. 3 maanden met aftrek van het voor arrest de R. conform den eisch (6 weken); H. en v. S. worden verwezen naar den commandeerenden officier (disciplinaire afdoening dus van het geval.) Neg meer kortingsgelden van rekeningen. Het volgende geval betrof den sergt.- hofm. Th. S., die van den winkelier P. gelden als korting op de rekeningen had aangenomen. Hij werd verdedigd door den luit. ter zee le kl. H. C. W. Moorman. De dagvaarding spreekt over een be drag van circa f 29.27. Het feit wordt omschreven als vallende onder de artt. 363 subs 362 Sr. W. v. S. (aanneming van giften), „althans" oplichting, „althans" verduistering. Het aannemen der gelden acht de fiscaal bewezen; bekl. geeft op, dat door hem geen beding hieromtrent bij den betrok ken winkelier was gemaakt, en dat de gelden geheel ten goede kwamen van de gamelle. Tot Jan. 1934 genoot bekl. 6°/„ van deze rekeningen en de gamelle zelf 2 °/0op de kwitanties stond het bedrag minus die 2% dan ook vermeld In Jan. zijn die 2 °/0 gamellegelden niet meer ge geven zoogenaamd wegens omzetbelasting maar aan bekl. ter hand gesteld. Bekl. tracht al de hem ten laste gelegde feiten te weerleggen, waartoe hij zich in allerlei bochten moet wringen. De fiscaal ver werpt dan ook de aangevoerde verweer middelen en zet zijn standpunt uiteen. Zoo heeft bekl. gezegd dat de gamelle-! gelden voor de uitgaven onvoldoende waren. Eenig bewijs hiervoor voert hij niet aanhet verweer als zouden allerlei gelden moeten worden besteed aan fooitjes,, taxis, postzegels, e.d. verwerpt spr.voor officieren gemaakte privé-onkosten dient hij van deze heeren terug te vorderen, in geen geval mogen ze uit de gamellekas worden voldaan. Niet gemakkelijk is het hier een straf maat te bepalen bekl. is een uitstekend hofmeester. Maar op den dag zelf, dat de Commissie-Oosterhuis aan het werk ging, heeft hij nog van de caissière der firma V. alhier gelden aangenomen en haar gevraagd die zoodanig te willen boeken, dat daardoor niets aan het licht kwam. Ook de commandant heeft hem herhaalde malen op het verkeerde van zijn handelingen gewezen. Eisch twee maanden. Pleidooi van den luit. ter zee Moorman. Op verzoek van een aantal officieren van de O. z. dienstkazerne heeft de heerj Moorman de verdediging van dezen bekl. op zich genomen. Spr. had twee redenen om dit te doen: hij kende uit persoonlijke ervaring de groote moeilijkheden van het beheer eener gamelle, en achtte het geens zins uitgesloten, dat de Krijgsraad een verkeerd inzicht heeft van de functies van iemand als bekl. Daardoor zou men hi"<i door een veroordeeling groot onrecht d e i. Verkeerd is het, zegt spr., deze zaait op dezelfde wijze te behandelen als de andere die voor den Krijgsraad be recht zijn. Uitvoerig betoogt pl., dat de hofmeester geen beding heeft gemaakt met de leveranciers ten aanzien van de uitbetaling der gelden, en dat hij die ook niet ten eigen bate heeft aangewend. Die 6°/0 korting op rekeningen zijn zoo oud als de marine zelf, zegt spr.; met gepen- sionneerde hofmeesters heeft spr. de k wes- tie besproken, die dit erkenden. De 2°/0 die hij daarenboven ontving zijn in de afrekening van de a lelie verantwoord. Dat de Fiscaal hier uitsluitend op de ver klaringen van den winkelier P. is afge gaan, heeft op spr. geen gunstigen indruk gemaakt; laat de Krijgsraadu t rst voor zichtig zijn met het bewijzen van de waar heid louter aan de hand van deze getui genverklaringen! Het maken van eenig beding acht spr. niet bewezen. Iedere gamellechef weet, dat steeds percentages van de rekening worden aan geboden. De goederen worden er niet duurder door, en in een gamelle, vooral een groote, zooals hier van de O. z. kazerne, zijn altijd veel kleinigheden, die niet nader kunnen worden verantwoord, en waarvoor de gamellegelden ontoereikend zijn. Nu zegt de Fiscaal wel: dan doet u een buiten ga w ne aanvraag of een aanvraag voor uitbreiding van den inventaris. Maar als men in dezen tyd met dergelijke vragen aan zou komen, zou men wel een uitbran der, mair niet meerdere gelden krijgeD. Met alle klem komt spr. op tegen het feit, dat een door den hofmeester opge- Iteld lijstje van uitgaven, die door der gelijke percentagegelden gedekt zouden worden, niet nader onderzocht is. Er zijn massa's dingen, die nimmer op een ga- mellerekening terechtkomen. Spr. geeft daarvan voorbeelden. Nu zegt de Fiscaal: de hofmeester had het niet mogen doen. Neen, natuurlijk had hij het niet mogen doen! Maar dan had hij er binnen twee maanden uitgelegen. Het is het systeem, dat verkeerd is en dat systeem roeit men met incidenteele veroordeelingen niet uit. Spr. wijst er voorts op, dat in deze ga mellekas". duizenden guldens omgaan en dat de hofmeester er nimmer een oogen- blik aan gedacht heeft zich daarvan iets toe te eigenen. En niemand trekt zich ooit iets van die kas aan behalve.... de hofmeester! Tenslotte wijst spr. er op, dat voor dezen hofmeester, zelfs al ware hij straf baar, nog verzachtende omstandigheden gelden in verband met zijn schitterende carrière, en concludeert hij tot een krijgs- tuchtelijke berisping. De Fiscaal handhaaft dien eisch. De Fiscaal komt er in zijn antwoord tegen op, dat de verdediger weinig over de ten lastelegging heeft gezegd, wel een massa over de goede kwaliteiten van den beklaagde, welke in dit verband spr. koud kunnen laten. Wij hebben alleen te maken met de daad. Aan wat de ver dediger heeft gezegd over het aannemen van giften en het besteden dezer gelden ten bate van de gamellekas, heeft spr. zich geërgerd. Dat er van de aanteelce- ningen in bekl. zakboekje geen nota is genomen, is zjjn eigen schuld. Hij wilde immers niets zeggen van wat hij wist. Wat wij hier dezen middag hebben ver nomen over bij de gamelles heerschende toestanden, moet naar spr. overtuiging ter kennis van den Admiraal worden ge bracht; het werpt een blaam op de ge- heele marine. Van alles wat hier gezegd is, gelooft spr. echter niet veelook op andere punten verwerpt hij hel pleidooi en handhaaft zjjn requisitoir. De verdediger wijst er in een korte dupliek op, dat de bekl. uit overgrobte loyaliteit jegens de marine niet heeft gesproken, toen heeft spr. gezegd: dan zal ik de dingen vertellen. Wat spr. hier hedenmiddag heeft verteld, zijn dan ook feiten. Ook de bekl. zelf houdt nog een plei dooinaar zijn beste weten, zoo zegt hij, heeft hij altijd de dingen gaande gehou den, steeds heeft hij het volte vertrouwen in de marine genoten en dat hij nu van diefstal verdacht wordt, is onoverkomelijk voor hem. Uitspraak 25 Juli. VOLKSONDERWIJS. De verloting ten bate van de Afdeeling Julianadorp van „Volksonderwijs" zal worden gehouden op Maandag 23 Juli a.s. in het café van den heer A. Kossen en zal worden opgeluisterd door muziek van de Harmonie „Kunstzin". Als hoofdprijs voor deze verloting is een dressoir aange kocht, hetwelk is te bezichtigen in de éta lage van den heer P. Constant. Wie dus no ggeen loten heeft, schaffe zich deze nog aan. AUTO IN DE KNEL. Dinsdagavond pl.m. 10 uur kwam een luxe auto, waarin een dame en heer uit Den Helder gezeten, den Schoolweg af gereden, met de bedoeling bij de school de brug over de Schoolvaart over te gaan. Door een onhandige manoeuvre kwam de auto ter plaatse bekneld te zitten tus- schen de daar staande electrische lantaarn en de brugleuning en bleef in deze positie gevangen zitten. Spoedig waren tal van helpers aanwezig en werd de auto weer vrijgemaakt en het bleek toen, dat deze hoegenaamd geen schade bekomen had, terwijl de inzittenden er eveneeens zonder kleerscheuren afkwamen. Door den rijks veldwachter Vroom werden remproeven genomen, doch die bleken in orde te zijn. Terzake het beschadigen van eigendom van derden werd proces-verbaol opge maakt. Daarna kon de tocht op eigen ge legenheid weer vervolgd worden. Wat U bijna volbracht, wat U bijna gelukte, dat is waardeloos. Om Uw werk steeds geheel te vol tooien, om Uw energie zoo voor- deelig mogelijk te kunnen be nutten, moet U altijd „fit zijn. U bereikt dit door het geregeld gebruik van KING-pepermunt. SCHOOLFEEST O.L.-SCHOOL. 48 Kinderen, ondergebracht in 8 parti culiere auto's, en een bus, namen deel aan bovengenoemd uitstapje. Het ging om te beginnen naar Alkmaar, met zijn speel- tuni, hertenkamp, apenkooien e. d., en vervolgens naar Castricum, waar 'n groot gedeelte van den dag zaekgebracht werd. Tot besluit bezocht men Bergen, en daar na ging het huis-toe. Warm, maar voldaan, dat is te be grijpen! GESLAAGD. De heer J, C. Vorstman slaagde te Haarlem voor het eindexamen van de Midd. Techn. School. Mej. T. Blaauboer behaalde het M.u.l.o.- diploma, en de dames D. Harder en A. D. Waiboer het diploma van de 2-jarige opleiding voor huishoudster. DE BLOEMBOLLENVEILING. Zooals ook uit een advertentie in het blad van Dinsdag j.1. bleek, beginnen hier a.s. Dinsdag do veilingen van bloembol len weer. Nu de coüp. vereeniging in liquidatie is, hoopt de in oprichting zijnde neutrale N.V. de veiling voor Breezand te behouden. Het slagen zal natuurlijk voor een groot deel afhankelijk zijn van de medewerking der kweekers, die als directe voordeelen van het bezitten eener plaatselijke veiling, geen vervoer- en op- houdkosten behoeven te betalen. Nu de prijzen laag zjjn, zijn dat ongetwijfeld factoren, waar meer nog dan anders re kening mee te houden is. Wij vernamen tevens dat men van plan is te trachten de bollen, die Dinsdag niet geveild zjjn, op de drie daaropvolgende dagen uit de hand te verkoopen, voorts 50 pet. direct uit te betalen en de rest met Mei. Dat de Breezander bollen nog steeds gewild zijn, en voor speciale doeleinden zelfs zeer gezocht, blijkt hier uit, dat reeds zeer veel uit de hand is verkocht. BEVORDERD. Bevorderd: van de le naar de 2e klasse Hoogere Handelsschool te Den Helder: J. Waiboer; van de 2e naar de 3e kl. M. de Beurs en J. van Duuren; van de 3e naar de 4e kl. W. Egmond en N. Keyzer; van de 4e naar de 5e kl. P. Cruin. Van de 3e naar de 2e kl. M.U.L.O. te Den Helder: C. Houtlosser, D. Kaan, S. Liefhebber, P. Muntjewerf en B. Zon; van de 2e naar de 3e kl. A. v. d. Horst en R. Sinke. SCHOORSTEEN BRANDJE. De felle vlam van een paar vliegenvan gers die in het vuur werden geworpën, deed Dinsdagavond ten huize van den heer D, Smits in den Kleiweg, een schoor steenbrandje ontstaan. De brandweer wist, door het wegnemen van brandbaar mate riaal uit de omgeving van den schoorsteen en het uithalen van dezen, erger te voor komen. STROOKLAMP IN BRAND. Doordat een vijfjarig jongetje met lu cifers speelde, geraakte n strooklamp van den heer Noppen in den Grasweg, in brand. De brandweer was spoedig ter plaatse en was genoodzaakt het stroo ge heel om te zetten, Het ging vrijwel geheel verloren. De kleine baas, die het onheil gesticht had, was van het vuur zoo ge schrokken, dat hij ver het land was opge- vlucht en zich schuil hield. Toen men hem miste en maar niet kon vinden, begon men zelfs al aan het ergste te denken en het was natuurlijk een heele geruststelling toen hij eindelijk, ongedeerd, terecht was. AUTOBUS TE WATER. Uitwijkende voor een achterop rijdende auto kwam een Habo-bus te ver op den smallen berm van den Middenvliet en reed te water. Chauffeur en passagiers konden zonder letsel op het droge komen Het was echter een heel karwei om de bus weer op het goede pad te brengen. Een kraanwagen en heel wat hulpvaardi ge handen moesten er aan te pas komen, LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: mej, E, Vorstman, vqy; Arnhem, S, Schipper en echtg., van Denj Helder. i j Vertrokken: mej. C. de Vos, van Wie- j ringerwaard; J, BuschWitvoet en d.,i naar Zijpe; F. BeekOosthof, naar Den Helder; G. A, van BavinkhovenKeuris, naar Velsen; Keyzer en echtg., naar Beugen en Rijksvoort; Jb. Hollander, naar i Oudkarspel; J.- Philipsen, naar Schagen. j Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. j GEBOREN: Johanna, d. v. A. Men- j heere en A, J, van der Voort; Margaretha Geertruida, d. v. C, op 't Veld en A. de Moei; Lambertus Jacöbus Jan, z. v. L, J. Baartman en A. N. Cornelissen, Lena Alida, d, v. W. C. Kortekaas en E. M. van Kampen.' GETROUWD: E. L. Beek en F. Oost hof; A. van Bavinkhoven en G. A. Keuris, OVERLEDEN: E. Tielde Vries; 62 jaar, POLITIE. V e r 1 o r e n bruine jas, portemonnaie met inhoud. Gevonden: een rijwielplaatje, een bruine actetasch. VERKIEZING HOOFDINGELANDEN. Bij enkele candidaatstelling zijn als Hoofdingelanden gekozen de aftredende heeren G. J. Lovink en J, Tijsen, en voor de vacatures K, A. Kaan en C. D. Rezel- man de heeren V. Kaan en P. J. Zoete. Hlppolytushoef. POLITIE. G eiv o n den: een gymnastiekschoen. Inlichtingen bfj den gemeentebode. BEVORDERD. Te Den Helder werd bevorderd van de 2e naar de 3e kl. Hoogere Handelsschool de heer S. Az. Lont, en te Haarlem van de le naar de 2e kl. M.T.S. de heer C. Az. Engel, beiden alhier. Den Oever. DIEF GEPAKT. Dinsdagmiddag trachtte een liedjeszan ger de bewoners van het M.U.Z.-park door zijn gezang wat op te vroolijken. Toen de zanger met zijn compagnon, in dti geval de man die voor het ophalen der centen zorgde, waren vertrokken, miste mej. V. haar portemonnaie die van te voren nog in de keuken had gelegen. Di rect werd gedacht aan den zanger met zijn metgezel. Onmiddellijk werd veldwachter De Groot gewaarschuwd die in burger ge meld tweetal ging opzoeken. Het mocht hem spoedig gelukken het tweetal op te sporen. Aanvankelijk schenen de heeren van niets te weten, doch nadat de man van de centen eens flink aan de tand was gevoeld, kwam de gestolen beurs tenslotte op de proppen. De dief werd gearresteerd en in verzekerde bewaring gesteld. ZIEKTEVERLOF BURGEMEESTER. Aan den burgemeester, den heer C. Haringhuizen is, ingaande 16 Juli, 4 we ken ziekteverlof verleend, door den Com missaris der Koningin. SUCCESSEN VAN „OLYMPIA". Zondag werden de volgende prijzen be haald door de gymn.-vereeniging „Olyni- pia" op de wedstrijden, die werden ge houden te Wieringen. Door de heeren le prijs estafette 4 X 100 m, door de dames le prijs estafette 4 X 100 m en ook de handbalwedstrijd tegen DOKEV werd gewonnen met 31. ORANJEVEREENIGING OPGERICHT. Te Den Burg is Dinsdagavond in café den Burg definitief tot oprichting van een Oranjevereeniging overgegaan. Tot bestuursleden zijn gekozen de heeren J. v. Swinderen, H. Kraai, H. Kievits, A. Goedhart en S. Prins. Eenige leden van de permanente feest commissie te Den Burg woonden op ver zoek de oprichtingsvergadering bij. Deze commissie stelde haar vlaggen enz. ter beschikking, daar ze besloten had, tegen over deze een vriendschappelijke houding aan te nemen. In verband met den rouw van ons vorstenhuis, zal dit jaar geen Oranjefeest gehouden worden. BEVORDERD. - Onze plaatsgenoote mej. Jannie Hemel rijk werd aan de Kweekschool te Den Helder bevorderd van de tweede naar de derde klasse. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse der Middelb. Techn. School te Amsterdam onze plaatsgenoot Koen Koorn Dz. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM GAAT NIET DOOR. j Naar wij vernémen,is bij het gemeente-: bestuur van Amsterdam bericht inge-' komen, dat de Koningin, in verband met het overlijden van Prins Hendrik, heeft afgezien van het reeds aangekondigde1 bezoek aan Amsterdam in Sept. a.s. Zeer tot haar leedwezen zal Hare Majesteit, dan ook niet gevolg kunnen geven aan de uitnoodiging om de Land- en Tuin bouwtentoonstelling A.M. A.T.O. te openen. (Tel.) JHR. DR. C. G. C. QUARLES VAN UFFORD. De griffier der Staten van Utrecht burgemeester van Apel doorn. De Staatscourant van gisteren bevatte de benoeming van jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford, griffier der Staten van Utrecht, tot burgemeester van de ge meente Apeldoorn. Jhr. Quarles van Ufford beboort tot de christelijk-historische richting. DR. IR. C. F. STORK. f Dr. ir. C. F. Stork, directeur van de machinefabriek Gebr. Stork Co. te Hengelo, is gistermiddag op zijn buiten goed bij Oidenzaal overleden, in den ouderdom van 69 jaar- De heer Stork stelde zijn leven in dienst van zijn medemenschen. Hij had een practischen en vooruitzienden blik en heeft zich een wereldnaam verworven. De heer C. F. Stork was de laatste der drie gebroeders, die de machinefabriek gebr. Stork Co. te Hengelo hebben ge leid en bestuurd. De vorige week is zijn broer, H. C. Stork, in Pommeren over leden. STAKING ONDER DE LAND ARBEIDERS OP DEN HONDSRUG. Gisterenmorgen ingegaan. Men seinde gisterenmorgen, dat onge veer 300 landarbeiders en landarbeidsters van Borger, Buinen, Exloo en Odoorn thans in staking zijn gegaan. Zooals bekend,hadden de landarbeiders- bonden ultimatieve besprekingen voorge steld op uiterlijk Dinsdagavond. Zonder succes blijkbaar. VOORZITTER O.S.P. IN ARREST. Heden reeds in verhoor. Amsterdam, 18 Juli. Op last van den officier van justitie is gisteravond door de centrale recherche de voorzitter van de O. S. P., de heer P. J, Schmidt, gear resteerd. Deze arrestatie houdt zeer ver moedelijk verband met de opruiende lec tuur, die tijdens de ongeregeldheden te Amsterdam is verspreid, lieden zal de gearresteerde reeds voor den officier van justitie worden geleid. Voor-ontwerp van de wet in gereedheid. Naar het Hbl. verneemt, is thans go- reed gekomen een ontwerp van wet, waarin voorzieningen zijn getroilen tei voorkoming in bepaalde gevallen van excecuties, wanneer boeren niet in staat zijn de rente en aflossing van de op hun bedrijven genomen hypotheken te betalen. In het ontwerp is er rekening mede gehouden, dat reductie op of uitstel van betaling van rente en/of aflossing den hypotheekgever in moeilijkheden zou kunnen brengen. In die gevallen zou de Staat de betrokken hypotheken over nemen. In totaal f 11.600.000. De verzwegen belasting naar inkomen en vermogen hebben naar de >Nw. Rott. Crt.« verneemt over de jaren 1931-'32 en 1932-'33 in totaal voor het geheele rijk opgebracht f 11.600.000. Het grootste ge deelte van dit bedrag komt ten goede aan het rijk. In de toekomst zal de be lastingopbrengst in bet geheele land met bijna drie millioen verhoogd zijn. V.V.V.-FEESTEN TE BERGEN. 8 Augustus bloemencorso. Te Bergen (N.H.) waar Zaterdag, vol gens de officieele badlijst, reeds 2933 gas ten verbleven, richt de V.V.V. Woensdag avond een verlichtingsavond in, met mu ziek en dans tot twee uur 's nachts. Woensdag 8 Aug. geeft de V.V.V. een bloemencorso, waaraan in de rubriek ver- eenigingsnummer tien plaatselijke ver- eenigingen deelnemen. Voor de deelneming door particulieren, die gratis is voor vier verschillende rubrieken, enkelingen, paren, groepen en auto's stelt de V.V.V. geldprijzen, bene vens een groot aantal kunstvoorwerpen beschikbaar en een gouden medaille. Het gemeentebestuur schenkt even eens een gouden medaille, de K.N.A.C. een verguld zilveren medaille. Bergens bloemencorso trekt jaarlijks tienduizenden belangstellenden uit alle deelen van het land en ook dit jaar staat een druk bezoek te wachten. Het Van Reenenpark, dat dien dag voor het bloe mencorso wordt afgezet, leent zich bij uitstek voor deze feestelijkheid. De opbrengst valt niet mee. De resultaten van het eerste halfjaar van 1934 voor de Rijksschatkist zijn nu bekend. In de eerste zes maanden heeft de schatkist uit de „Overige Middelen" ontvangen 162.2 millioen gulden tegen 150.1 millioen in hetzelfde tijdvak van 1933. Dit gelijkt niet ongunstig, maar men moet r.iet vergeten, dat er sedert de vorige periode enkele nieuwe middelen zijn ingevoerd, nl. de Omzetbelasting en de Couponbelasting. Deze heffingen brachten in de eerste zes maanden resp. 22.8 en 1.7 millioen op, zoodat de andere middelen gegeven het totaal dus 12.4 millioen minder opbrachten. Dit resultaat is verre van bevredigend, maar het wordt nog onbevredigender wanneer men er de helft van de raming voor 1934 naast zet: 193.2 millioen. Tegenover deze raming is er dus een achterstand van rond 31 millioen. De maandopbrengst over Juni op zich zelf is niet zoo ongunstig, doordat de invoerrechten circa 1 millioen gulden meer dan de raming opbrachten en nage noeg evenveel als het jaar Juni. Het ver moeden ligt voor de hand, dat hier bij zondere factoren in bet spel zijn geweest. Waarschijnlijk hebben het nieuwe tarief- ontwerp en de wet, welke de regeering machtigt de invoerrechten op korten ter mijn te verhoogen of te verlagen, in te trekken of in te stellen, Invloed gehad. In een bedenkelijk stadium gekomen. Men meldt uit Londen aan de „N. Rott. Crt." Volgens alhier door ons ingewonnen inlichtingen schijnen de Nederlandsch- Engelsche handelsbesprekingen in uiterst bedenkelijk stadium te zijn gekomen. Dit is des te ernstiger, omdat de Nederland- sche delegatie aan het einde der vorige week in Engeland is geweest en de be sprekingen eergisteren zijn hervat. In ieder geval staan de zaken er op het oogen- blik zoó bij, dat men rekening moet hou den met het feit, dat het heel goed mogelijk is, dat zij heel binnenkort zullen worden afgebroken. De reden hiervan zal daarin te zoeken zijn, dat de politiek van den minister van landbouw, Herriot, een overeenstemming in den weg staat. Zijn bezwaren tegen den invoer van Nederlandschc landbouw producten en nog meer tegen den invoer van Nederlandsche tuinbouwproducten (bloemen) in Engeland zouden het voor naamste en niet te overwinnen geschil punt vormen, waarbij wij nog eens eraan met leder montuur 48 ct met leder en extra zakken 48 - 95 - 150 - 270 - 400 FIBRE KOFFERS BEUGELKOFFERS VACANTIEKOFFERS PICNIC KOFFERS enz. herinneren, dat men in breede kringen der bloemenkweekers in het geheel niets geeft om een beschermend invoerrecht, omdat zij vreezen, dat in dat geval de binnenlandsche concurrentie te groot zal worden. Van 20 tot 27 Augustus. VERLAAGDE TARIEVEN Op initiatief van de Nederlandsche Reisvereeniging wordt, zooals wij reeds meldden, door haar van 2027 Augustus een Nederlandsche Reisweek georgani seerd. In „Spoor- en Tramwegen' komen nog de volgende bijzonderheden voor: Het initiatief hiertoe is uitgegaan van de Ned. Reisvereeniging, welke zich ten aanzien van de toe te kennen reducties in verbinding stelt met verschillende ver voersondernemingen, hotels enz. en aan ieder, die den wensch daartoe» te kennen geeft, een op naam gestelde legitimatie- kaart zal verstrekken, op vertoon waar van de reducties genoten zullen worden Wat het reizen per spoorweg ^treft, ligt het in de bedoeling een kort.nq toe te kennen van ongeveer 25 op den prijs der achtdaagsche abonnementskaar ten, alsmede op den gezamenlijken prijs van twee vacantiekaarten en wel in dier voege, dat de prijs der vacantiekaart voor de heenreis vol betaald wordt (le kl. 7.50; 2e kl. 5.75; 3e kl. 4.— en dat voor de vacantiekaart voor de terugreis in rekening gebracht wordt I II III ƒ4.- ƒ3.- ƒ2.- De achtdaagsche abonnementskaarten zullen in het bewuste tijdvak voor alle rei zigers, ongeacht of zij een legitimatiekaart hebben of niet, kosten I II III ƒ21.50 ƒ16.50 ƒ11.50 Ook staat reeds vast, dat een reductie van 50 gegeven zal worden op alle autodiensten van de A.T.O.van 15 °/o op de rondvluchten en van 25 op en kele reisbiljetten van de Ned. Luchtlijnen der K.L.M.; van 5-10 op hotel- en pensionprijzen. Onderhandelingen omtrent reducties zijn verder hangende met diverse Neder landsche reederijen in binnenlandsch ver keer, havenrondvaart-ondernemingen, au to-diensten, diergaarden, natuurbaden, concerten, theaters, enz. enz. Do heer G. W. F. van Hoeven geeft een uiteenzetting van de werking tier gewijzigde normen. Dinsdagavond heeft de heer G. W. F. van Hoeven, referendaris aan het Depar tement van Sociale Zaken en Rijksinspec teur voor de steunverleening voor de radio (K.R.O.) een rede gehouden over de herziening der steunregeling. Wanneer men 't geheele samenstel van den genomen maatregel beziet, dan blijkt, dat het streven van den Minister van Sociale Zaken er op gericht is geweest do noodzakelijke bezuiniging in de eerste plaats te verkrijgen van de uitkeeringen, die in verhouding tot die van anderen het hoogst waren en voorts door vermin dering van den steun van hen, die nog inkomsten uit anderen hoofde hadden. Van hen, die het slechtst hadden is niets afgenomen; in verschillende gevallen heeft zelfs verhooging plaats gevonden. Spr. wees er op, dat het niet zoo een voudig is om een oordeel over aen om vang der verlagingen te kunnen vellen. Men moet wel over alle gegevens kunnen beschikken om een juiste conclusie te kunnen trekken. Spr. lichtte dit met enkele voorbeelden toe. Een gezin, woonachtig in Amster dam, heeft vier kinderen. Het loon van den vader zou als bij werkte 24 bedra gen. Volgens het vroegere tarief zou d< man ontvangen 13.50 en vier maal 1.50 is tezamen 19.50. Deze uitKeering ontving hij echter nooit, omdat hij n>e'i meer steun mocht hebben dan 70 van zijn loon van 24 of 16.80. Volgens het lagere tarief zou hij ontvangen 12 cn vier maal 1.35 is 17.40. Gok deze uit- keering kan niet worden gedaan, omdat de naaximumuitkeering in verband niet het loon 16.80 is. Zoowel voor ais na de verlaging wordt in dit geval dus uitge-

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 6