Buiteilandsch Overzicht. Sally's avontuur, v 't Ss toch een feit!!! gemakkelijk HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 10 ct. NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA BINNENLAND GEMENGD NIEUWS No. 7463 EtfSTE BLAD DINSDAG 24 JULI 1934 62ste JAARGANG De Nederl.-Engeische handelsbesprekingen. Poging tot het vormen van een eenheidsfront der revolutionaire arbeiders. Steun aan de haring- visscherij. Motorfietsongeluk. Twee boerderijen afgebrand. Tweemaal twee doode kippen. Zwijnerij? gf3&S& JnTertgefcan^e COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Courant 1.60; voor Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringenen Texel f 1.65; binnen land f 2.— Nederl. Oost- en West-lndië per zeepost 1 2.10, idem per mail en overige landen f3.20. Losse nos. 4ct.;fr.p,p 6ct. Zondagsblad resp f 0.50 f 0.70, f 0.70,f 1.— Modeblad resp. f 1.20, f 1.60, fl.50, 11.70 Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. C. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkerij v/h C. DE BOER Jh. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 60 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct per regel (galjard). Ingez. tneded (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) bij vooruitbetaling 10 ct. per regel, min. 40 ct.; bij niet-contante be taling 16 ct. per regel, min. 60 ct. (Adres Bureau van dit blad en met brieven onder no.*0 Per advertentie extra). Bewijsnummers 4 ct. Oc België begeeft zich, door den ernst van den tijd op dic- tatciaal pad. - Een scherp artikel van de Giornala d'ltalia tegi Duitschland over de terroristische aanslagen in Oostenrijk. België op dictatoriaal pad De Belgische Kamer )eft, zooals wij Zater ig hebben gemeld, i regeering de ge zaagde volmachten verleend. De beteelnis van deze vol machten vinden we de N.R.Crt. Zij stel len de regeering i staat tot inderdaad buitengewoon sterk ngrijpen op het ter rein van de opentte financiën en het bedrijfsleven. De eisch daartoe wordt gemotiveerd met de buitengewoij omstandigheden. De werkloosheid en denalaise in het be drijfsleven eischen tn krachtig en snel op treden, wat langs da gewonen parlemen tairen weg niet te bfeiken is. Nog sterker dan ons land is Befië voor zijn industrie afhankelijk van hetbuitenland, en overal ontmoet het nieue slagboomen. De eenige manier om tezoncurreeren is goed- kooper te leveren, fit is alleen mogelijk wanneer de kosten der producten ver laagd worden. Twe middelen had men hiervoor aangegeve, inflatie of recht- ïtreeksche verlaginjder productiekosten. Zooals men zich ui'de radio-redevoerin gen van de Brocqeville zal herinneren wil de regeering vn inflatie niet weten. PAUL HYMANS, Minister van Baitenlandsche Zaken van BeUiië. Zij acht dit middel erger dan de kwaal. Door rechtstreeksche verlaging van de productiekosten wil men zijn afzetgebied behouden en heroveren. Om hiertoe te ge raken, bestaan er verscheidene middelen. Een daarvan is verlaging van de lasten, die op de productie drukken door belas tingen en verdere openbare heffingen. Voorts wil men ook het toezicht op de effecten- en goederenbeurzen verscher pen en verder wil men het transportwezen vergemakkelijken door tariefverlaging, welke ongetwijfeld een verlaging van de is, dat met October Uw wollen goed, Kousen en Sokken (ook de allerfijnste), heel en wel in Uw kast liggen. JAAP SNOR, (hij breit alles best), voor nieuw werk zijn wij no. 1. Zuidstraat 19. Let op den gelen winkel). loonen bij transportondernemingen ten gevolge zal hebben. Ook wil men de bedrij ven beschermen tegen oneerlijke concur rentie en de vorming van vereenigingen van ondernemers in een bepaald vak aan moedigen door een eventueele meerder heid, die voor een dergelijke aansluiting is, te steunen. Onder dit artikel valt ook de machtiging voor maatregelen tot werk verschaffing en tot het leeren van nieuwe beroepen aan werkloozen, voor wie er geen uitzicht bestaat dat zij in Hun oude beroep zullen terugkeeren. Het is, zooals een der liberale leden zeide, dat de volmachten regelrecht in- druischen tegen' de grondwet. Maar deze liberaal liet er op volgen, dat deze tijd buitengewone maatregelen vereischt en dat niet de regeering maar de omstandige heden de huidige moeilijkheden hebben geschapen en dat men zijn bezwaren op zij moet zetten om de regeering te steu nen, die moeilijkheden te boven te komen. De hier aangehaalde woorden van een liberalen voorstemmer toonen al, dat de geestdrift voor het wetsontwerp ook in de meerderheidskringen niet groot was. De socialisten waren er geheel tegen. De bezwaren van constitutioneelen en socialen aard wegen bij een deel der ka tholieken en liberalen heel zwaar. Zij troosten er zich echter mee, dat de wet de regeering verplicht over zes maanden regenschap te geven van haar daden aan het parlement, dat dus wel zijn macht tij delijk delegeert, maar feitelijk zijn con trole handhaaft. Italië tegen Duitschland De methoden van het fascistische Duitsch land hebben heel wat gerechtvaardigde cri- tiek ontlokt. Het op treden tegen de Joden heeft een kreet van verontwaardiging over de wereld doen op gaan en tal van maatregelen tegen z.g. tegenstanders van de Hitler-regeering heeft de menschheid met afschuw ver vuld tegenover de leiders van het mach tige Duitsche rijk. De terroristische aan slagen in Oostenrijk, tengevolge waar van tal van Oostenrijkers het leven heb ben gelaten en waardoor het vreemdelin genverkeer een geweldigen knak heeft gekregen, worden op goede gronden ook aan Duitsche nazi's verweten. Een Italiaansch blad heeft nu ongezou ten aan Duitschland gezegd waar het op staat. Een der corr. van de N.R.Crt. meld de daarover tenminste Zaterdagagvond aan zijn blad: In een sensationeel hoofdartikel, dat het eind van de Duitsch-Italiaansche vriendschap schijnt aan te kondigen, be schuldigt de hoofdredacteur van het blad van buitenlandsche zaken, de Giornale d'ltalia, Virgilius Gayda, de persoonlijke journalistieke medewerker van Mussolini, Duitschland openlijk de terroristische aanslagen in Oostenrijk op touw te heb ben gezet en te hebben uitgevoerd. Gayda sommeert Duitschland in ultimatieven vorm hiermede op te houden, anders zou een bedenkelijke storing in de Duitsch-Italiaansche be trekkingen niet uit kunnen blijven. Het is, en wel door de nazi-pers zelf, be wezen dat Duitschland deze terroristische aanslagen goedkeurt, dat de centrale der actie op Duitsch gebied te zoeken valt, en dat het grootste deel der bommen en ont- ploffingsstoffen van Duitschen oor sprong is. Ter wille van vrede en gerechtigheid heeft Italië vroeger Duitschlands natio nale pretenties ondersteund, doch ook t.a.v. Oostenrijk neemt Italië een Euro- peesch standpunt in, dat niet op een zware proef mag worden gesteld. Dat men te of ficieeier plaatse in Duitschland terroristi sche acties goedkeurt, beduidt voor de Duitsch-Italiaansche relaties een ernstig gevaar. Het verwekt een steeds groeien- den geest van wantrouwen en vijandschap tegenover het nieuwe Duitsche rijk. Wat Duitschland thans in Oostenrijk zou. Helaas bleek, dat haar voorspellin- diging wekken. Het is een aanfluiting van de Europeesche beschaving. Dollfuss heeft niet alleen het recht, maar op hem rust ook de plicht zich ertegen te verde digen. Het scherpe artikel heeft, zooals wij el ders lezen, in de geheele Italiaansche pers weerklank gevonden. Engelsche persstemmen over de modus vivendi. De Daily Mail schrijft naar aanleiding van het resultaat der Nederlandsch-BrLt- sche onderhandelingen dat de Nederland- sche hoop op concessie, wat betreft de ta rieven op Nederlandsche tuinbouwproduc ten, niet bevredigd kon worden, omdat honderden Britsche tuinbouwers door deze tarieven gered zijn, maar dat het falen der onderhandelingen, voor zoover daar van sprake mag zijn, niet aan onvrien delijke gevoelens tegenover ons land toe geschreven mag werden. Groot-Brittan- nië zou tegenover Nederland integendeel van de allervriendelijkste gevoelens be zield zijn. De Morning Post, wier kinderhand gauw gevuld is, ziet kans in den uitslag een triomf der Britsche diplomatie te zien. De Manchester Guardian wijst er op dat Nederland tot voor kort een van de groot ste vrijhandelslanden van Europa was. Zijn bollenuitvoer naar Groot-Britannië is door de tarieven en zijn zuivelproduc ten zijn door Elliot's contingenteeringen getroffen. Volgens de Guardian is het met het oog op het overwegend agricultureel karakter van den Nederlandsclien uitvoer volmaakt duidelijk dat geen concessies van waarde van de Nederlandsche regee ring verwacht kunnen worden, tenzij El- liot bereid is zijn toekomstige landbouw- beperkingen niet al te ver door te voe ren. Op het oogenblik ziet het er naar \it, dat Elliot een nieuwe overwinning be haald heeft op Runciman. 23 BLADEN IN DUITSCHLAND VERBODEN. Havas meldt, dat de regeeringscommis- sie 23 bladen heeft verboden wegens ten- dentieuse berichtgeving over de huis zoeking in de bureaux van het Duitsche front. Uitnoodiging van de communistische partij Holland aan de S.D.A.P. en de O.S.P. De communistische partij Holland heeft uitnoodigingen. gericht tot de S.D.A.P. en de O.S.P. om een gezamenlijk strijdfront te vormen. „In de ernstige situatie, waar in ook de Nederlandsche arbeidersklasse zich bevindt," zoo staat in haar oproep aan de S.D.A.P., „is het geboden ook hier alle krachten in te spannen, om eenheid te brengen in den strijd tegen de voorbe reiding van den oorlog, voor de rechten en vrijheden der arbeidersklasse, tegen de loon- en steunverlagingspolitiek en de fascistische maatregelen van de regee- ring-Colijn. „De communistische partij Holland stelt u daarom voor, als eerste stap tot de ge meenschappelijke actie, op den lsten Augustus, den dag, waarop 20 jaar gele den de wereldoorlog uitbrak, in de voor naamste steden van Nederland gemeen schappelijke vergaderingen en demonstra ties te houden, waar uitsluitend de ge meenschappelijke strijd tegen het fascis me en de oorlogsvoorbereiding aan de orde zal worden gesteld." De oproep aan de O.S.P. is gelijksoor tig, maar eenigszins anders ingekleed. Daarin wordt ook herinnerd aan den ge- meenschappelijken strijd tegen de steun verlaging. Crediet van 750.000 gulden. Het ligt in de bedoeling van den minis ter van oeconomische zeken, met ingang van 1 September wederom steun te ver- leenen aan de haringvisscherij. Deze steun zal hierin bestaan, dat de stichting voor de Nederlandsche Haring vischerij te 't-Gravenhage in staat ge steld wordt, een deel van de na 1 Septem ber aangevoerde haring uit de markt te nemen, indien deze haring althans een door den minister vast te stellen mini mumprijs niet opbrengt. Ter uitvoering van deze steunmaatre gelen zal uit het Landbouw Crisis Fonds aan genoemde stichting, die wederom be last wordt met den opslag en verkoop van de haar in eigendom overgedragen ha ring, ten behoeve van de bij haar aange sloten reeders een crediet worden ver leend van ten hoogste 750.000. Ten einde te voorkomen, dat door een groote aanvoer de hoeveelheid uit de markt te nemen haring te zeer zou oploo pen, zal de minister tevens maatregelen nemen om den aanvoer te beperken. DE BIJZETTING VAN PRINS HENDRIK. Dankbetuiging 7an den minis ter van binnenlandsche zaken voor de radio-uitzending. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de vier groote omroepvereenl gingen den volgenden brief gezonden: Evenals zulks het geval is geweest na het overlijden van de Koningin-Moeder, gevoel ik ook thans de behoefte mijn groote erkentelijkheid te betuigen voor de uitnemende wijze, waarop uw organi satie, in samenwerking met de andere groote omroepvereenigingen, de radio reportage van de plechtigheden ter gele genheid van de begrafenis van den Prins der Nederlanden heeft doen slagen. Ook thans zijn daardoor honderdduizen den in den lande, die niet in de gelegen heid zijn geweest de plechtigheid te aan schouwen, in staat gesteld deze op den voet te volgen. Binnenland DOOD GEVALLEN. Te Marseille is de Hollandsche matroos v. R., deel uitmakend van de bemanning van het motorschip „Baloeran", Woens dag over bpord geslagen. Hij kwam op do kade terecht en is aan zijn verwondingen overleden. Het stoffelijk overschot zal naar Rot terdam worden gebracht. Twee zwaar gewonden. Op den Nijkerkerstraatweg bij Amers foort is Zaterdagmiddag om ongeveer vijf uur een motorfiets, bestuurd door den 24- jarigen H. Dolmer uit Vries (Dr.) tegen een aangspannen paard gereden, dat uit een zandweg van rechts kwam. De motor bestuurder is met een schedelbasisfrae- tuur en een hersenschudding naar het Si, Elisabethsziekenhuis te Amersfoort ver voerd. De duopassagier, de eveneens 24- jarige H. v. Zuiderweg uit Wetsterbroek (Dr.) is met een zware hersenschudding naar hetzelfde ziekenhuis vervoerd. Bei der toestand is zeer ernstig. Het paard is ter plaatse afgemaakt. Vrijdagmiddag is brand uitgebroken in de boerderij van Peters te Angeren. Dooi den wind sloegen de vlammen spoedig over op de belendende boerderij van Jan sen, die eveneens weldra in lichter laaie stond. Daar men geen water kon geven door het feit, dat de slooten droog waren, stond de brandweer machteloos tegenover het vuur. Beide boerderijen brandden tot den grond toe af. De inboedels, de hooivoor- raden en landbouwgereedschappen gin gen mede verloren, terwijl eenige varkens en wat pluimvee verbrandden. Persoon lijke ongevallen kwamen niet voor. Ver zekering dekt slechts gedeeltelijk de schade. Een wilde achtervolging. Twee surveilleerende agenten zagen Vrijdagnacht op den Dordtschenstraat- weg te Rotterdam twee fietsers, die ieder een koffertje achterop hadden gebonden, welke precies aan elkaar gelijk waren. Toen de agenten de wielrijders sommeer den te stoppen, gingen deze aan den haal, elk een anderen kant op. De eerste wist na een wilde achtervolging door de stra ten van het Zuiden, waarbij de agent een waarschuwingsschot uit zijn revolver loste, in de buurt van de Seringenstraat tenslotte te ontkomen. De andere, even eens door een schot in de lucht gewaar schuwd, waagde het echter niet door te rijden en liet zich arresteeren. In het mandje bleken zich twee doode kippen te bevinden. De aangehoudene, de 31-jarige losse werkman A. van B., bekende deze samen met den 27-jarigen brugbouwer G. W. te hebben gestolen bij A. van N., aan den Gebroken Meeldijk te Barendreeht. Huiszoeking bij W., die eveneens is ge arresteerd, bracht nog twee doode kippen aan het licht. Beide verdachten zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Een noodslachting aan boord. Met de Middelharnisser boot heeft de veehandelaar J. K. een reisje gemaakt van Stad aan 't Haringvliet naar Rotterdam, in het gezelschap van een varken. Tijdens de reis verklaarde K., dat het dier zóó ziek was geworden, dat het noodzakelijk moest worden afgemaakt. Hij verrichtte een noodslachting, haalde de ingewanden uit het kadaver en wierp deze overboord. Toen de boot aan de Boompjes te Rot terdam aankwam, verscheen er een slager met slagersgereedschap en twee manden. Juist maakte deze slager aanstalten om het varken in stukken te hakken, toen er politie verscheen, waarna de slager er hals over kop vandoor ging. K., die even eens wilde vluchten, werd gegrepen. Er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt, Feuilleton Uit het Amerikaansch. 3) HOOFDSTUK I. In opstand. „Wat zallut zijn....?" 't Was duidelijk te zien, dat de nieuwe klant de vraag niet gehoord had. Met haai hoofd zoo voorovergebogen, dat haar neus het papier scheen te raken, zat ze ijverig de beschrijving onder een groote illustra tie te bestudeeren. Na een halve minuut pauze herhaalde het meisje in de blauwe japon met het co- quette witte boezelaartje haar vraag, maar 1111 op een wat luider toon. „Juffrouw... wat zallut vandaag zijn...'' „Witte Liberty-satijn met een over kleed van point d'Angleterre", antwoord de Miss Manvers, zonder op te kijken, maar zoo duidelijk, dat 't was, alsof er iets in de stijfsellucht-uitwasemende per soonlijkheid naast de tafel haars ondanks haar tot antwoorden gedwongen had. De oogen van de juffrouw in de blauw- hnnen japon werden nog eens zoo groot Met een stem, die tijdens het langgerekte eerste woord een glissando over ten min ste vijf tonen maakte, zeide ze: „Waat „De sleep," ging Miss Manvers ernstig voort, „is gevoerd met kant en over zijn geheele lengte versierd met kleine bou- quetjes oranje-bloesem Opeens zweeg ze, en keek verschrikt op; toen baar oogen den blik van de ver schijning in blauw linnen naast haar ont moetten, glimlachte ze beschaamd. „Neem me niet kwalijk," het drong niet lot me door..." Maar de lunchrooom-juf- frouw luisterde niet naar wat ze zeide, ze had een glimp van de illustratie gezien en zonder te denken bij wat ze deed, had ze zich over den schouder van haar klant gebogen, om beter te kunnen kijken. „Allemachtig," bewonderde ze zonder eenige afgunst. „Wat een beeld 1... om van te droomen. —1 Ja daar moeten we ons maar mee te vreden stellenmerkte Miss Manvers gelaten^ op verder komen we toch nieDat is zoo," gaf de lunchroom-juf frouw toe, terwijl ze met haar groote, ge zwollen-rood e handen lepel en vork, mes en een papieren servet handig op de bruin-geschilderde, hier en daar afgeblad derde tafel rangschikte. „Dat is juist het lamme van diemode-tijdschriften," ging ze vertrouwelijk door, „ze biengen j® van de wijs! Als je d'r een paar_doorgeke- tpn heb verlang je d r zoo naai, dattei is minachting voor gulzig-hun-voedsel-ver- orberde mensch-beestjes, waarvan geen enkelo lunchroom-juffrouw, hoe zonnig van natuur ook, vrijblijft. „Wat zallut zijn vandaag," informeerde ze, zonder eenige belangstelling. „Broodje met ham, astublieft." „Broodje ham! Koffie?"' „Ja, koffie en even aarzelde miss Manvju-s nog, toen bezweek ze voor de verleiding „en een negerhoofd." De lunchroom-juffrouw keerde zich om, terwijl ze de bestelling mompelend memo reerde. Een paar oogenblikken bleef het mode tijdschrift, een souvenir van de een of andere verstrooide bezoekster dat miss Manvers op den stoel naast den hare ge vonden had vergeten, op den schoot van haar nieuwe eigenares liggen. In haar ergernis, om dat eene oogenblik van mensohelijke zwakheid, waarin ze de extravangance begaan had, om een ge bakje, dat absoluut overbodig was, te be stellen, staarde ze met oogen die niets zagen ,naar het smerige, vettige menu dat in zijn houten lijstje tegen een zeer solide uitzienden suikerpot van wit aardewerk met rose bloemetjes geleund stond. In het beursje in de leeren tasch aan den knop van haar stoel zat nog juist één kwart dollar en dat geldstuk vertegen woordigde haar geheele geldelqke bezit. Haar broodje met ham zou vijftien cent kosten, haar koffie en negerhoofd elk vijf Met andere woorden als ze straks haar schuld afbetaald had, was haar geld op, *)Amerikaansche cent 21 cent Hol- landsch geld. had ze niets meer en de hemel mocttt weten, hoe lang die toestand zou duren. Ze leunde achterover in haar stoel; in haar smal, bleek gezicht bewogen de bloedelooze lippen, zonder dat er eenig geluid kwam. „Wat is er voor verschil", suste ze haar geweten, dat haar zachtjes aanporde, „ik kan evengoed niets hebben, als die paar simpele centen." Dit was een redeneering, waartegen niets in te brengen viel; een New Yortesch burger of burgeres met vijf cent op zak is er even slecht aan toe als Iemand die platzak is. Maar aan den anderen kant was h; t een dwaasheid om zich zonder geldige reden een indigestie op den hals te halen een hartstocht voor zoetigheden sleept zijn kastijding evenals zoo veie meer verder felijke neigingen achter zich aan Sally wist vooruit, dat ze het te kwaau zou krij gen »n dat, voordat de dag vele uren ouder was. „Wat kan het me ten slotte schelen,", mopperde ze. „Als ik eraan doodga, ben ik er meteen uit. En wat er ook gebeurt, armer dar- ik het op 't oogenblik heb, kan ik onmogelijk worden." Met deze lyrische overpeinzing als troost ging ze rechtop zitten, haalde een zakdoek, op welks tint ze niet bepaald trotsch was, uit haar taschje en veegde haar voorhoofdje en neus af. Daarna stopte ze het onmisbare artikel weer zoo gauw mogelijk weg en dronk dorstig haar tumbler tot op de helft leeg. Met een zucht van verlichting zette ze het glas weer neer; sinds dien middag twaalf uur had ze al met dorst rondgc- loopen. Nu was t' al bijna drie een zon derling uur om koffie te drinken! Maar dank zij dit feit kon ze nu rustig eten, in een localicateit, waar zij de eenige be zoekster was. Vandaag echter gaf die overweging haar zelfs geen satisfactie met een onwiiligen trek op haar gezicht bekeek ze het zaaltje met zijn air van zin delijkheid zondre eenig fomfort en bana liteit, snoof ze de lucht op, bezwangerd met een combinatie van zeer plebeïstische etensgeuren. En toch zou ze dit alles op één voorwaarde over het hoofd hebben willen zien.een willigheid die zich in woorden tegen de lunchroom-juffrouw met t' broodje met ham omzette. „Er is zeker hierbegon ze, toen hield ze aarzelend op. „Zei u wat?" „Ze hebben hier zeker niemand voor de bediening noodig?" „Baantje aan 't zoeken," informeerde de blauw-linnen juffrouw kameraadschappe lijk. „Ik weet niet kan 't den chef wel even vragen." Sally Manvers knikte even.... „Als u zoo vriendelijk wilt zijn," mompelde ze bijna onhoorbaar. Met moeë bewegingen begon ze aan haar broodje met ham; traag dooretend keek ze door de groote étalagekasten met hun uitstalling van indrogende etens waren en den naam van den eigenaar in groote vergulde letters omgekeerd op de spiegterruit naar buiten, naar de zonnige straat, die door de trillend opstijgende lucht van het half-gesloten ijzeren hek een futurische reproductie van zichzelf gaf. Doezelig overwoog ze de vraag wat het heetst zou zijn, de trottoirs of die gloeiend heete staven van dat hek. „Niets te verdienen hier, zegt de chef." bracht de juffrouw verslag uit. „Maar als u wilt, mag u uw naam en adres achter laten. „Dat geeft toch niets," antwoordde Sally Manvers. „Dank u voor de moeite." „Dat komt wel goed," zeide de ander medelijdend. „maar dien strop nou daargelaten tien tegen een dat u voor dit soort baantje toch niet geschikt zou zijn. Je mot zoo sterk «Is een paard zqn, as je 't uit wil houden.neen, zoo'n dag as vandaag. „Ja, daar heb ik wel aan gedacht...." „Of u me gelooft of niet, niemand weet wat goed warm zqn is, voordat ze op een dag as nou met borden warm eten door een stampvolle zaal hebben moeten lan- ceeren. En dan de keuken. Zoo waar as ik leef, daar wor je gek! Drie van de juf frouwen zijn met de twaalf-uur drukte van zich zelf gevallen." „Ja, ik weet het wel", zuchtte Sally Manvers. „ik heb het al eens een keer geprobeerd toen is 't ook niet gegaan." De onverwachte binnenkomst van een tweeden laten bezoeker maakte aan het gesprek, dat juist weer vertrouwelijk be gon te worden, een einde. Met een zucht nam Sally haar toevlucht weer tot het tijdschrift, dat vergeten op den stoel naast haar lag. Het artikel dat haar aandacht trok had <ds opschrift: „Moderne huwelijks-uitzet ten", een onderwerp, dat haar zeker af zou leiden, maar dat, haar omstandig heden in aanmerking genomen, zeer zeker geen opbeurende nawerking zou laten gelden. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 1