„Ons Weekblad" TI VOLI-Theater Uniform 5e koop 5e hoop, BUITENLAND Ingezonden. Marineberichten. Sport Marktberichten. HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 24 JULI 1934. 3 Monarchistisch complot in Spanje? Het terrorisme in Oosten rijk. De spanning in het Saargebied. De uitbreiding van de luchtmacht. De Amerikaansche oorlogsvloot wordt uitgebreid. Japansche bezwaren tegen Britsche manoeuvres bij Sjanhaikwan. De va! van Jewdokimof. Wat voor weer vandaag? Burgerlijke Stand Heden, Woensdag en Donderdag Populair Programma I i" Liefde in comedie. Baicon 50 SJifw er Scoop Race-fiets te koop. KOOPJES IN HUIZEN alles met eigen grond DeNUTSSPAARBANK BEGOOT GEEN WINST. Het Spaansche socialistische blad El Socialista, waarvan de geheele editie in beslag werd genomen, weet te melden, dat de monarchisten bezig waren een complot te smeden tegen het republikein- sche regiem. Het doel der beweging zou zijn, generaal San Jurjo aan het hoofd eener voorloopige regeering te plaatsen, die dan den toekomstigen koning zou aan wijzen. De Zwitsersche politie verhindert een Duitsche poging om onU plofbare stoffen Oostenrijk binnen te smokkelen. De correspondent van de ,,N. Rott. Ct." te Genève telefoneerde gisterenochtend: In de buurt van Rorschach aan den Zwitserschen oever van het meer van Constanz, heeft de politie van het kanton St. Gallen een motorboot in beslag ge nomen, die uit het aan den Duitsclien oever liggende Landau kwam en een groote menigte ontplofbare stoffen aan boord had, die voor Oostenrijksche nazi's bestemd waren, waaronder 30 mijnen van 27 cM. hoog. Twee mannen bevonden zich aan boord, die deze ontploffings middelen aan twee anderen hadden moeten overgeven, die ze dan in Oostenrijk zouden hebben binnengesmokkeld. Blijkbaar hoopten de Duitschers, dat het met het oog op de strenge bewaking van de Duitsch-Oostenrijksche grens gemakke lijker zou zijn de ontplofbare stoffen van Duitschland via Zwitserland naar Oosten rijk over te brengen. Drie van de vier mannen zijn gevangen genomen en hebben bekend alle vier tot het Oostenrijksche legioen in Beieren te behooren en op bevel van den dienstpost der S.A. te hebben gehandeld. De Zwitsersche pers merkt op, dat deze in beslagneming van de motorboot het bewijs levert, dat men van Duitsche zijde tracht, om ontploffings middelen door Zwitserland naar Oosten rijk te brengen. De radio-zenders van Frankfort, Ham burg en Stuttgart hebben Zondag een scherpen aanval van Hellbruck, den voor zitter van de Saarlandsche persvereeni- ging, uitgezonden, welke gericht was tegen den voorzitter van de regeerings- cotnmissie voor het Saargebied, Knox. De rede werd op gramofoonplaten op genomen en des middags herhaald. Dagbladen verboden. Het aantal dagbladen dat in het Saar gebied verboden werd bedraagt thans reeds 26, terwijl een tiental Duitsche bla den, die de gebeurtenissen in het Saar- land besproken hadden, in beslag zijn genomen. COMMENTAAR OP EEN NIET GEHOUDEN REDE. Het D.N.B. meldt uit Berlijn Eenige Fransche bladen hadden ge meld, dat de Duitsche rijksminister von Neurath Zondag een radio-rede zou hou den. Dit bericht was echter niet juist en von Neurath heeft dan ook geen radio rede gehouden. Vreemd doet het daarom aan, dat eenige Fransche bladen commentaar leveren op deze niet gehouden rede, waarvan na tuurlijk verwacht werd, dat zij Duitsch- lands niet toetreden tot een Oost-Locarno- pact zou motiveeren. Debat in het Hoogerhuis In het Hoogerhuis is gisteren een debat gehouden in verband met de voorstellen tot uitbreiding van de luchtmacht. De leider van de oppositie, Dord Ponsonby, diende een amandement in, waarin de politiek van uitbreiding van de lucht macht alvorens de ontwapeningsconfe rentie geëindigd is en nadat de bespre kingen met Berthou hebben plaats gehad, betreurd wordt en waarin de meening wordt geuit dat deze politiek er niet toe zal bijdragen de veiligheid van Engeland te verhoogen, doch dat zij een nieuwe wapeningswedloop, welke zoo gevaarlijk voor den vrede in de wereld is, zal aan moedigen. Mededeelingen van den minister van luchtvaart. Lord Londonderry, de minister van luchtvaart, heeft vervolgens een aantal mededeelingen gedaan over de uitbrei dingsplannen. De totale kosten van uit voering van het program, met inbegrip van het financieele jaar 1938 zullen on geveer 2o millioen pond bedragen. Wij hopen, vervolgde hij, in 1935 met den bouw van een belangrijk deel van de nieuwe eskaders te beginnen en er wor den ook maatregelen genomen om dien overeenkomstig het aantal vliegers uit te breiden. Volgens de New-Yorksche bladen hield president Roosevelt voor de bemanning van den kruiser Houston een rede, waarin hij verklaarde, dat de Amerikaansche oorlogsvloot in den loop der eerstvolgende 3 a 4 jaren zal worden uitgebreid tot aan de grens van hetgeen bjj de verdragen is toegestaan. De President zeide verder, dat Congres en land achter het vlootprogramma staan en verwachten, dat de zeestrijdkrachten hun uiterste best zullen doen. De kruiser Houston, waarmede de pre sident een vacantiereis doet, is thans op weg naar Honoloeloe, waar hij Donderdag wordt verwacht. Engeland beroept zich op het boksers-protocol. Er zijn, aldus meldt V.D. uit Peking, moeilijkheden gerezen in verband met manoeuvres van de Britsche troepen in het zomer-kampement te Sjanghaikwan, waarbij zij oefeningen hebben gehouden buiten den Grooten Muur op terreinen, die zij volgens de boksersovereenkomst thans reeds 33 jaar daarvoor gebruiken. Deze terreinen zijn bijzonder geschikt voor het oefenen van troepen, doch het Japansche Kwantoeng-leger sluit alle buitenlandsche troepen daarvan uit met het motief, dat deze terreinen deel vormen van Mantsjoekwo, dat Japan bij verdrag verplicht is te verdedigen. De Britsche lagtie verklaart, dat de moeilijkheden, die beperkt blijven tot het district Sjanghaikwan, thans besproken worden en dat een minnelijke schikking spoedig verwacht wordt. Er verluidt, dat deze kwestie eveneens van belang is voor de Italiaansche, en in geringeren omvang, voor de Fransche troepen. ITALIË SLUIT ZICHT AAN BIJ EMBARGO OP WAPENS. Blijkens een mededeeling van sir John Simon in het Engelsche Lagerhuis heeft thans ook Italië zich aangesloten bij het voorstel van den Volkenbond om geen oor logsmateriaal uit te voeren naar Bolivia en Paraguay. ZWITSERLAND BLIJFT WEERBAAR. In een exposé over de positie van Zwit serland constateert Motta, dat Zwitserland gewapend moet blijven onder de bestaan de omstandigheden, zonder nochtans zijn steun aan het instituut van Genève te ont trekken. Van 8100 meter hoogte. De Russische piloot Jewdokimof, die dezer dagen per parachute van een hoogte van 8100 meter is gesprongen en daar mede het bestaande record heeft geslagen, heeft thans medegedeeld, dat hij zich reeds sedert Maart voor dezen sprong had voorbereid. Tijdens de opstijging en bij het naar beneden springen heeft hij ge bruik gemaakt van een zuurstofapparaat. Toen het vliegtuig, dat plaats bood voor twee personen, op 8100 meter was aange komen, cirkelde de piloot boven het vlieg veld. Het weer sloeg plotseling om, wol ken verduisterden het uitzicht. Toen Jew dokimof uit het toestel sprong, werd hü onmiddellijk door een krachtigen lucht stroom gegrepen, waardoor hij met het hoofd naar beneden ongeveer 3000 meter viel. De eerste 400 meter wentelde hij met ontzaglijke snelheid om zijn eigen as. De eerste wolkbank passeerde hij op een hoogte van 5500 meter. Op 400 meter kwam hij weer in de wolken en viel ge durende 500 meter verder geheel omgeven door wolken. Teneinde beter te kunnen zien rukte hij zich masker en bril van het gelaat. Eerst op 700 meter oppervlakte van de aarde kwam hij uit de wolken te voorschijn. Naar hij later vertelde, koste het hem ongehoorde wilskracht om niet eerder dan 142 seconden na den sprong, zooals hij zich voorgenomen had, de parachute te openen. „Op 200 meter boven den grond trok ik aan het touw, waarop de para chute onmiddellijk opende, gelukkig kwam ik neer op een vlak terrein." Toen hij eenmaal geland was, voelde hij zich volkomen frisch, maar hij had alleen den wensch onmiddellijk te gaan slapen. Jewdokinof is een nog jonge man. Hij is in 1908 geboren. Men is van plan om dergelijke sprongen dienstbaar te maken aan het onderzoek naar het gedrag van het menschelijk lichaam, dat van groote hoogte vrij valt. Daarvoor moeten eenerzijds de omstan digheden van den val, anderzijds de licha melijke toestand van den vallenden mensch geregistreerd worden, zooals hart slag, bloeddruk ademhaling, verschillende reflexen enz. Hiertoe moet de parachute als klein laboratorium worden uitgerust en het plan hiertoe heeft men al gedeelte lijk gereed. Haven van Nieuwediep. 24 Juli. Aangekomen van toezicht visscherij de po- litiekruiser „Vulcanus". Den Helder. 23 Juli 1934. Geachte Redactie. Uw verslag in de Heldersche Courant van Zaterdag 21 Juli, over den te maken vliegtocht van drie watervliegtuigen naar Kopenhagen, is niet geheel ju'St, en we! dat gedeelte waar U zegt. Jat een derge lijke tocht door onze watervliegtuigen nog nimmer is geschied. Reeds in Mei 1919 vlogen de Luit. ter zee Bakker en Baeker met het groote type V. toestel naar Kopenhagen en terug. Als U in aanmerking neemt, dat de kruis snelheid dezer vliegtuigen pl. m. 90 km was, bij een eenigszins straffen tegenwind zelfs niet meer dan 60 km, de motoren nog niet van de tegenwoordige kwaliteit (Duitsch oorlogsmateriaal), dan kunt U begrijpen, dat aan een vlucht over dien afstand destijds vrij groote risico ver bonden was. Voor de terugreis hebben zij dan ook bijna den geheelen dag noodig gehad. Nadien is nog minstens eenmaal, ik vermeen zelfs tweemaal, deze zelfde tocht in groepsverband met W.A. toe stellen gemaakt. Met dank voor plaatsing. Hoogachtend, J. VAN DE WITTE Geachte Redacteur. In uw blad de Held. Courant van Zater dag 14 Juli 1934 kan men, evenals in zoo veel vooraf gaande bladen, een adverten rie lezen van den begravenisuitvoerder G. Remelink, Weststraat no. 48, voorheen uitvoerder der Held. Begrafenisvereeni ging „Den Helder" en wel onder motto: Waarschuwing. In deze advertentiet waarschuwt de heer Remelink een ieder alvorens lid te worden van een begrafe- nisvereeniging, eerst bij hem inlichtingen te komen vragen, omdat bij hem en da ziinen zoo'n bediening niet meer kost dan 92.00. Met wiens en welke prijzen hij de hunne vergelijkt wordt door den heer Remelink niet genoemd en toch waarschuwt hij een ieder. Is dit geen duikbootpolitiek die hij voert? Indien de heer Remelink, zich daarom bevreest acht, dan ware het m.Lz beter dat hij en de zijnen dat achterwege hadden gelaten. Immers, geachte lezers is 't een algenieene belang en daarom acht ik het nuttig en noodig, dat een ieder de zuivere toedracht bekend is. Wat is toch het geval? Zoo een iede» bekend is althans velen was voor heen alhier in Den Helder geen Begrafe- nisvereeniging en waren de ingezetenen aan den willekeur van de uitvoerders der begrafenissen overgeleverd en werden aft normaal hooge bedragen voor een uitvoe ring geëischt. Door de vele klachten hier omtrent werd in 1832 aldus de Algemeene Begrafensivereeniging „Den Helder" defi nitief opgericht met het doel om tegen den kostenden prijs, dus zonder winst.be' jag, haren leden en gezinsleden een pas Bende begrafenis te bezorgen en tevens een einde te maken aan de abnormaal jhooge bedragen die de uitvoerders der 'begrafenissen eischten, waarvan het pu bliek afhankelijk was. Dat het oprichten van deze vereeniging'* eon algemeen belang is en wel levensvat? baarheid heeft, bewijst het feit, dat zij thans ruim 14(50 leden telt, welk getal dagelijks nog grooter wordt. Hierdoor is zij in de gelegenheid gesteld een begrafe nisbediening zooals die in de circulaire welke, den ingezetenen te hunnen huize wordt aangeboden, te doen uitvoeren voor f94.60, met eerste klasse materiaal, welke steeds staat ondr toezicht en controle van het bestuur en waarover de heer Reme- iink en de zijnen absoluut niet kunnen beschikken. Alsnog dient vermeld te wor den, dat de prijs van 94.60 wordt vermin derd met 20 voor minvermogenden en 40 voor armen-tarieven enz. Bij deze begrafenisvereeniging, de eer ste en eenigste die alhier in de gemeente Den Helder bestaat, is de heer Remelink, van af de oprichting, eenige maanden uit voerder geweest, maar kon om verschil lende omstandigheden als zoodanig niet gehandhaafd worden. Hij is thans uitvoer der in combinatie met anderen en dat hij nu een ieder waarschuwt voor deze vereeniging geeft toch zeker te denken. Is dit soms om het monopolie in handen te krijgen? Of Daarom geachte lezers weest op uw hoede, dat het Monopolie niet weer in handen komt van alleen werkende uitvoer ders, uit winstbejag, immers dit gaat ten koste van het algemeen; en beschouw de waarschuwing van den heer Remelink en de zijnen, als een waarschuwing daartegen en sluit u, die nog niet aangesloten zijn aan, bij de Begrafenisvereeniging „Den Helder": het is een algemeen belang niet alleen, maar ook uw eigen belang. Met beleefden dan m, d. II. voor de op name teelten, is met Hoogachting J. TIESSEN. Den Helder, Juli 1934. Hr, Ms. flottieljevaartuig Johan Mau- rits van Nassau, gestationneerd te Cura- gao, onder bevel van den luitenant ter zee der le kl. W. van den Donker, zal van 49 October een bezoek brengen aan Colon. Het oefenverband, onder bevel van den kapitein ter zee C. E. L. Helfrich, is gis teren te Kopenhagen aangekomen. Opperschipper C. MalÜe van W.sch. W.oord naar v. Speyk, 18 Juli. Sergt.-macht. J. H. de Rooy van W.sch W.oord naar v. Speyk, 9 Aug. Bootsman H. Jobse, sergt.-timm. J. v. Hoek, korpl.-schr. C. f. Wassenaar, marn. le kl. J. H. Hense. marn. le kl. A. C. v. Beest, aangewezen voor keuring en uitzending in de maand Sept. 1934. Bootsman A. v. d Weyden, maj.-timm. R. Zwolsman, korpl.-schr. P. Alewynse, marn. le kl. W. Rensmaag, marn. le kl. W. Becks, aanwijzing voor keuring en uitzending in Sept 1934 Inge trokken. Sergt -macht H. W. Baanstra van Kaz. Ozd naar W.sch. W.oord, 19 JuU, Kleermr. C. Buter. Aangew. voor keuring en ultz. in Sept. 1934. Kleermr. J. P. Vlaming. Aanw. voor keuring en uitz. in Sept. ingetrokken. Bootsman H. Jobse van Nautilus naar W.sch. W.oord. 20 Juli. Bootsman P. Monderman van Kaz. Ozd. naar Nautilus, 20 Juli. Sergt.-timm. J. G. Harrems. van Radiod. A'dam naar Kaz. Ozd., 28 Aug. Sergt.-telegr, H. Verhage van Walst. W.oord naar H. Hendrik. 23 Aug. Sergt.-macht. C. J. Nederpelt van H. Hendrik naar Walst. W.oord, 23 Aug. Korpl.-kok P. J. de Witte, marn. le kl. J. M. de Lepper, marn. le kl. M. G. v. Uggelen, aan gewezen vook reuring en uitzending naar Oost- Indië in de maand Sept. 1934. Mams. le kl. G. Dokter en F. v. d. Maas, aan wijzing voor keuring en uitzending in de maand Sept. 1934 ingetrokken. VOETBAL. G. Z—V.I.O.S. a—3. Zondag j.1. speelde de R.K. voetbalclub G.Z. haar 2e kampioenswedstrijd tegen Vios e.i wel op het Berdos-terrein te Bergen. Door het niet op tijd aanwezig zijn van den scheidsrech ter wordt door den heer Schouten geleid en pl.m. 3 kwartier te laat afgetrapt. De eerste aanvallen zijn voor Vios, echter kan men het net niet vinden, wat niet het minst zijn oor zaak vindt in de buitengewone kwaliteit van •ien G.Z. keeper, welke, als gewoonlijk in vorm was. Na een half uur wist G.Z. een tweetal malen vlak na elkaar te doelpunten, welke stand voor de rust niet meer wordt gewijzigd. Na de rust Vios, die thans alles op alles zet. ai direct flink in den aanval, uit welken strijd vrij spoedig een tegenpunt ontstaat, terwijl ook spoedig daarna de gelijkmaker volgt. De stand blijft tot het einde onveranderd. Volgt 7j^ min. verlenging welke geen verandering brengt tot na nog 7)^ min. verlenging pl.tti. 3 min. vóór het einde door Vios het zoo vurig begeerde puntje wordt gemaakt. Door terugtrekken van Heiloo voor de de gradatie-wedstrijden, gaat G.Z. als 2e toch van de 3e naar 2e klas over. SCHAKEN. HET GROOTE TOURNOOI TE ZURICH. Nu men de negende ronde achter zich heeft blijkt het, dat Flohr een voorsprong heeft weten te nemen op zijn tegenstanders, I waarmede hij zich de beste kans heeft ge- schapen dit belangrijke tournooi te winnen. inderdaad is de opmarsch van dezen schaker bewonderenswaardig; hij is momenteel na Aljechine mischien wel 's werelds sterkste speler. Uit negen ronden heeft hij thans 7H punt bij elkaar, zonder nog een partij te ver liezen. Op hem volgen met 7 punten Dr. Alje chine en Bogoljubow. Dan volgt onze land genoot Dr. Euwe, met 6l/i pnt., die dus een punt achterstand op Flohr heeft. De Zweed Stahlberg, die eveneens van zich doet spreken, heeft 6 punten, terwijl Lasker wat afgezakt is. De oud-wereldkampioen heeft momenteel 6J^ punt bijeen plus een hangpartij. In de achtste ronde won Euwe van Gygly, in de negende verloor hij een kostbaar half punt tegen Stahlberg. De tiende ronde. In de tiende ronde is de volgorde in de kopgroep ongewijzigd gebleven, doordat alle leiders wisten te winnen. In het bij zonder valt hierbij op de prestatie van Flohr, die den sterken Stahlberg zijn eer ste nederlaag toebracht. Euwe won van Henneberger, Aljechine van Johner, Bo goljubow van Naegeli, Lasker van Niem- zowitsch. Er zijn nu nog 5 rondes te spelen eb het ziet er naar uit, dat Euwe den leider niet meer zal kunnen bereiken. WIELERSPORT. De 18e étappe TarbesPeau (172 K.M.) werd gewonnen door den Franschman Vietto. De Italiaan Martano wist een wei nig van zijn achterstand op Magne in te loopen. De Belgische landenploeg is, daar er slechts 2 renners overbleven, uitgevallen. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 24 Juli. Medegedeeld door het Koninklijk Meteorologisch Instituut. Hoogste stand 766.2 te La Coruna. Laagste stand 751.2 te Memel. Verwachting: Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Noord-Westelijke wind, half tot zwaar be wolkt of betrokken, waarschijnlijk regen met eenige kans op onweer. Weinig ver andering in temperatuur. van Den Helder Van 21—23 Juli 1934. BEVALLEN: J. Witsiers—v. Es, d.; G. P. NautaVlaspolder, d.; A. J. v. Lien— Snoeij, d.; J. C. RanLatjes, d.; W. ReijersDaalman, z. OVERLEDEN: Wed. N. van Doornik, 56 jaar. ALKMAAR, 23 Juli 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aan voer en prijzen als volgt: 75 vette koelen 135— 225: 7 graskalveren f 2030; 17 vette kalveren 3075, per kg 4575 cent; 44 nuchtere kal veren (slacht) f 414; 355 vette varkens (zware) per kg 3032 cent. Handel redelijk. AMSTERDAM, 23 JuU 1934. Op de heden gehouden aardappelenmarkt werd betaald voor: Zeeuwsche eigenheimers 55.40, Zeeuwsche blauwen f 55.40, Westlandsche mui zen 55.40. kleine Westlandsche muizen 3.20 3.40, Zeeuwsche bonte eigenheimers 2.40- 5.80. De overige prijzen waren heden onver anderd. Aanvoer 144.100 kg. AMSTERDAM, 23 Juli 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aan voer en prijzen als volgt: 453 vette koeien, le kw. 5864 cent, 2e kw. 5257 cent en 3e kw. 42— 50 cent per kg slachtgewicht; 96 melk- en kalf- koeien 170210; 185 vette kalveren, le kw. 3842 cent. 2e kw. 3237 cent en 3e kw. 20— 30 cent per kg levend gewicht: 104 nuchtere kal veren 48: 64 schapen 1217: 560 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 kg, 37 38 cent, zware varkens 36-37 cent en vette varkens 3536 cent per kg. slachtgewicht; 48 paarden 60100. Er waren 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Juli 1934. Aanvoer en prijzen waren heden als volgts 35000 kg aardappelen: Duc of York 22.20, Eigenheimers 3.604.10, Sch. muizen f 3.30- 4.50, blauwe Eigenheimers 3.604.40, drielin gen 2.102.80; 51000 kg roode kool 12i 5300 kg gele kool 3.403.60; 3400 kg uien: gele drielingen 3.103.40, zilvernep 7.10 7.50, zilveruien 1.90; 750 kg bieten 1.70: 700 kg slaboonen 9.9011; 170 kg snijboonen 1.70 12.20; 900 kg wortelen 1.602, alles per 100 kg en 7400 stuks bloemkool le srt. 2.709.10 en 2e srt. f 1.501.70 per 100 stuks. TEXEL, 23 JuU 1934. Aangevoerd 724 lammeren 69, handel hierin vlug. 72 schapen f 1217; 1 koe 140 a 150; 2 rammen 1415; 6 graskalveren 1015; 4 vette kalveren 20—25, 20 nuchtere kalveren f 58; 20 biggen 912; 25 kippen 0.600.90. Eierenveiling. Aanvoer 79301 eieren: 5862 kg 2.302.65; 6264 kg 2.50—2.75; 6670 kg 2.653.10; 5056 kg (kleine) 22.35, alies per 100 kg. PURMEREND, 24 Juli. 2173 kg boter per kg 1.251.40; 650 koeien: 310 vette koeien per kg 0.520.62, stug; 283 gelde koeien 80140, stug; 60 melkkoeien 120225, stug; 57 stieren per kg 0.32— 0.46, stug; 17 paarden 60130, matig; 147] vette kalveren per kg 0.300.50, matig; 323 rlichtere kalveren: voor de slacht ƒ38, stug. voor de fok 6^-13, stug; 261 vette varkens voor de slacht per kg 0.290.32, matig; 48 magere varkens 1018, stug; 200 biggen 7-11, stug; 331 schapen 921, matig; 3O bokken 27, matig; 460 lammeren 5:o, stug; piepkuikens per kg 0.47X0.55. Eierenveiling. Kippeneieren per 100 2.402.90; eendens eieren per 100 2.10. De Heer en Mevrouw GROOT Kreuger geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon DIRKJAN van Riebeecklaan 12a. Soerabaia, 21 Juli 1934. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder AAFJE GIJZELAAR Weduwe van J. Oortgijsen, in den ouderdom van 91 jaar. Den Helder, 23 Juli 1934 Spoorgracht 1. Voorburg, J. F. OORTGIJSEN. O. W. OOSTGIJSEN van de Poll. Utrecht, M. F. OORTGIJSEN. II. C. OORTGIJSEN Metzelaar. Den Helder, KL. F. OORTGIJSEN. N. OORTGIJSEN Doorn. Utrecht, A. O. BOEKE Oortgijsen. Prof. Dr. J. BOEKE. Kleinkinderen en Achterkleinkinderen. Geen bloemen. De begrafenis zal plaats hebben op 26 Juli 1934. Vertrek van het sterf huis om 1 uur. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van deelneming aan ons betoond gedurende de langdurige ziekte en bij het overlijden van onzen innig ge liefden Man, Vader en Groot vader, den Heer C. BLOEM. Uit aller naam, Wed. M.-BLOEM—Rijkeboer. Voor de vele blijken van be langstelling,zoowel van binnen als buiten de gemeente ont vangen, bij bet overlijden van Mevr. MAARTJE MEIJER, Weduwe van den Heer L. C. VERHAGE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Utrecht, 23 Juli 1934. Namens de Familie, J. W. «KOENS. Het orgaan van de Heldersche Radio Centrale Vraagt U eens een proefnummer bij Drukkerij „de Boer" j Janmaat op stap V/2 uur onbedaarlijk lachen. Als 2do Hoofdnummer: Met de vacantie naar buiten- Éérst over cd thuis wat Shell Tox spuiten! gCii'tCMCfd Vooruitbetaald: 10ct.p. regelminimum N let v ooruil bet15 ct. p. regel j 40 en 60 c. TE KOOP gevraagd oen MELKWIJKJE 60 ét 70 liter. Brieven onder No. 118 bureau van dit blad. aangeboden Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel I minimum Niet voorultbet: 15 ct. regel40 en 60 c. bruine Heerenmolières, alle maten, f 1.95 p.p. Zwarte Jongenssandalen, 32/36, f t.75 p.p. Prima zwarte bruine en lak Meisjesschoenen tot 36 1.75 per paar Linnen schoenen,) diverse soorten, f 0.79 p.p.,in: Schoenenmagazijn „De Kleine Winst", Koningstraat 31.I TE KOOP. Wegens plaatsgebrek eenige Auto's, zeer geschikt voor vacantie. Chevrolet en andere merken f 60.— per stuk. Ook ruilen. KROONSTR A AT 19. i Te koop lange Jas adj. ond. off., Koppel en Sabel, Paietot, Tuniekpak, Cape, 8 witte Pakken, 1 zwaar eiken Buffet. Adres: Joubertstraat 4. Te koop: een Garage met daarboven 2 Zolders aan de Ooststeeg No. 2. Inlichlingen bij P. Bregman, Loodsgracht 46. Begoniastraat 79. Te koop 2 Parkieten met Kooi, een eiken Dressoir, een Singer-Trapnaaimachine, 2 stel pluche Overgordijnen, een cylinder Schrijfbureau, een eiken ronde Salontafel, 2 Crapauds, enz., enz. H. L. VRIES, Koningdwarsstraat 71—73. P.S. Tevens nog op te ruimen een groote partij nieuwe Meubelen. Wij ruiien Uw oude meubelenin tegen nieuwe Te koop: Een Winkelpand, Kanaal- weg 110, met doorloopend erf, 1 September te aanvaarden. Zeer mooi Huis aan de Kerk- gracht 19, met 2 maanden te aanvaarden. Huis, Molengracht 21, koop prijs f 3500.— Inlichtingen bij den Makelaar P. BREGMAN, j Loodsgracht 46. Het mooie, geheel geres taureerde Hearenhuis met aparte Bovenwoning, Hoofd gracht 40. Een echt geriefelijk Woon huis, Hertzogstr. 31, nabij den Polderweg, Het op mooie stand gelegen Woonhuis, Weststraat 22. Het solide, ruime Perceol Loodsgr. 64. Een ruime Garage met Bovenwoning aan de Keizei s- gracht 18—19. Het goed ingerichte Woon huis Oronjéstraat 26. Een degelijke Woning m >t groote Tuin, Walvischstr. 31, nabij den Singel. Een royaal Woonhuis aan de Laan. Een doorloopend best bezet pension in centrum stad. Te bevragen makelaar F. NYPELS, Plantsoenstr. 3» Tel. 800. Alle verzekeringen, Eventueele winst wordt ge reserveerd tot meerdere zeker heid van Ingelegde gelden.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 3