LUCHTVAART Een ongelukkig schot. Poging tot doodslag. r Een felle brand te Oudenhoorn. r Woordenwisseling met ernstige afloop. Verkeersongelukken. Byrd wordt vermist. Waarschuwing aan amateur-fotografen De hitte in Amerika. Bewijs van Arische afstamming voor ambtenaren. Dillinger doodgeschoten. Zes groote misdadigers uit de gevangenis ontsnapt. Generaal Snijders in een Engelsch blad over onze defensiepolitiek Geschenk aan Curagao. 'n wonder van 't Oosten Oost-Indië. De officieren van De Zeven Provinciën. De betrouwbaarheid van het personeel der zeemacht in Indië. Marine-vliegtuig neer gestort. De Postvluchten van en Indië. naar HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 24 JULI 1934. L Te Valburg. Zaterdagmiddag is bij het baden in de jWaal onder Loenen verdronken de heer 1 van Bruggen, ambtenaar ter secretarie yan Valburg. Beide kinderen van den Ongelukkige waren getuige van het ver drinken van hun vader. Gisteravond is een man. Meyer ge naamd, wonende op den O.Z. Achter burgwal. door een kogel uit een politie- yevolver ernstig aan het hoofd getroffen. De officieele lezing hieromtrent is de [volgende. De man. op straat loopende, liet zich beleedigend tegenover een paar jagenten uit. Zij achtervolgden hem, en hij [vluchtte zijn woning, O.Z. Voorburgwal 115, binnen. Terwijl de agenten voor het huis ston den te praten, kwam plotseling een bloem pot naar beneden. Denkende aan opzet wat de man ontkent, volgens dezen ;zou zijn hond den bloempot van de ven sterbank af gestooten hebben losten zij een revolverschot en drongen vervolgens het huis binnen, om den dader te arrestee- iren. Deze verzette zich, en bij de worste ling is de revolver, die een der agenten ïn de hand had, afgegaan. Het schot trof den man aan het hoofd. Volgens dezelfde jofficieele lezing werd Meyer niet-ernstig ban het hoofd gewond, maar hij kon IZondagayond toch nog niet verhoord [worden. Gisterenochtend was zijn toestand rede lijk. Levensgevaar bestaat er niet. Onder familie. i Gisterenmorgen half zeven is in de z.g. Rooyen te Oss een poging tot doodslag geschied. Eenige arbeidersvrouwen hiel den daar een praatje, doch dit veran derde, toen zich bij het groepje voegde de. 34-jarige vrouw v. B.M. Zij had twee van haar schoonzusters opgemerkt. ^Zij begon hevig tegen hen te schelden. Tusschen de familieleden bestaat een iveete, dateerend van Koninginnedag van Vorig jaar, in verband met een vecht partij, waarbij de familie v. B. was be trokken en verschillende personen wer den gewond. De omstanders, die met de oneenigheid van de schoonzusters bekend waren, schonken niet veel aandacht aan de vrouw, meenend, dat het wel met een sisser af zou loopen. Plotseling haelde vrouw v B. een revol ver te voorschijn en ricjitte deze op haar 'schoonzusters, die gillend wegvluchtten. Drie schoten troffen geen doel, doch het Vierde doorboorde de pols van den 19- Ijarigen v. d. Doelen, die met de ruzie niets uitstaande had. De politie werd van het gebeurde op de hoogte gesteld en Voor den getroffene, die veel bloed ver loor, werd geneeskundige hulp ingeroer pen. Intusschen hadden de omstanders de razende vrouw overmeesterd en haar het [wapen afgenomen. .Vrouw v. B. is aangehouden en na verf hoord te zijn, opgesloten. Zij bekende uit Wraak te hebben gehandeld. De revolver ïs in beslag genomen. De vrouw wordt Iter beschikking van den officier van justitie gesteld. l Huizen en schuren afgebrand. Gistermiddag omstreeks half twee is brand uitgebroken in de hooischuur van den landbouwer J. van Prooyen te Ouden hoorn. De vlammen sloegen over op twee in de buurt staande woningen. Vandaar heeft het vuur zich aan een paar schuren meegedeeld en voorts heeft het nog een woonhuis aangetast.' De schuren en twee woningen zijn tot den grond toe afge brand. Veel hooi, aardappelen en land bouwwerktuigen zijn een prooi der vlam men geworden. Om zeven uur stond er van de huizen en schuren niets meer overeind en kon men de hevig rookende puinhoopen uit elkaar halen. In het hooi woedde het vuur toen nog hevig, maar voor verdere uit breiding bestond er toen geen gevaar meer. Uiteraard heeft deze brand veel belang stelling getrokken. De zware rookwolken waren tot op verren afstand duidelijk te zien. ACROBAAT VERONGELUKT, f Zondagmiddag tegen half vijf heeft de 18-jarige circus-acrobaat van de Chinee- sche Acrobatengroep, die in het cabaret op Kiein Venetië op de tentoonstelling te Tilburg optreedt, een ernstig ongeluk ©pgeloopen. Vóór iedere voorstelling liet de man zich aan zijn haren langs een kabel van de tentoonstellingstoren naar het attractie terrein zakken. Gistermiddag schijnt de kabel iets gerekt te zijn. De man sloeg in volle vaart tegen de leuning van de ibrug over den vijver op Klein Venetië. Met een bekkenfractuur en een beenbreuk ïs de man, nadat hem geneeskundige hulp was verleend, naar het St. Elisabethzie- kenhuis gebracht. 1 DOOR EEN VRACHTAUTO OVER- REDEN EN GEDOOD. f» Gisterenavond is de 14-jarige J. v. d. Horst in De Bilt, die op de linkerzijde !Van een vrachtauto zat, welke in beweging was, er afgesprongen. De wielen gingen «ver het hoofd van den jongen. Hij was onmiddellijk dood. Het lijk is naar de be graafplaats vervoerd. Man doodgestoken. Zondagavond was te Ruinerwold tus- on .en. beide landbouwerszoons, de 2 J-jarige P. Stellink en zjjn vriend de -7-jarige P.Kooihor een woordenwisseling ontstaan naar aanleiding van een oude rechtzaak, waarin beiden waren opge treden. Plotseling greep S. een mes en bracht daarmede K. een diepe wonde in de hart streek toe. K. liep nog enkele meters verder en viel toen voorover in het gras. Toen na enkele oogenblikken de politie verscheen, leefde hij nog; direct daarna is hij overleden. S. heeft zich bij de politie aangemeld. Hij is naar het politiebureau te Meppel gebracht en aldaar opgesloten. i Drie slachtoffers. Zondagmiddag is het 2-:arig zoontje van den heer V. aan den Heyendaalschen weg te Nijmegen door een auto aange reden. Het ventje bekwam een ernstige hoofdwonde en inwendige kneuzingen en werd in zorgwekkenden toestand naar het Canisiusziekenhuis vervoerd. Het knaapje is inmiddels aan zijn verwon dingen overleden. De heer Huyg uit Santpoort, die bij een auto-ongeluk op den Oostsingel te Delft ex*nstig werd gewond, is Zondag morgen in het R.-K. Ziekenhuis te Delft aan de bekomen kwetsuren overleden. De heer H. was 53 jaar oud. Door een wagen ©verreden en gedood. Gistermorgen is te Groede de 40-jarige P. v. Laren van een voer erwten gevailen en met het hoofd onder de wielen van zijn wagen terechtgekomen. De man was op slag dood. Autobus in brand. Mijnwer kers aan den dood ontsnapt. Zaterdagavond is de mijnwerkersbus van den heer R. te Thorn, toen men bezig was benzine in te nemen, in brand gevlogen. De inzittende mijnwerkers moesten door de ruiten naar buiten om hun leven in veiligheid te stellen. Drie mijnwerkers moesten zich onder dokters behandeling stellen. De kleeding van verschillende mijnwerkers verbrandde. Jongetje ©verreden. Zaterdagmiddag is te Wolvega op den Heerenveenschen weg het 7-jarig zoontje van den heer T. Holwenta in de nabij heid van zijn woning door een auto over reden. Het knaapje werd opgenomen met een ernstige hoofdwond en gebroken beenen en is naar het ziekenhuis over gebracht. Buitenland! GEVOLG VAN EEN WOLKBREUK. Een spoorweg onderspoeld. Zondagavond is de spoordijk Bad- Tenstedt-Straussfurt, nabij het station Schwerstedt, tengevolge van een wolk breuk op drie plaatsen over een lengte van 200 M. onderspoeld. De lijn is hier door niet te berijden. Het verkeer tusschen Bad-Tenstedt en Siraussfurt wordt met autobussen in stand gehóuden. HITLER-EIKEN VERNIELD. De „Hitl er-eiken", die op den 1 Mei-dag te Gadbeck in Pruisen waren geplant, zijn door onbekende hand vernield. De politie heeft een beroep gedaan op de bevolking om te helpen bij de ont dekking der schuldigen. GROOTE BOSCHBRAND. TE GOLLNOW. De groote boschbrand in het Friedrichs- walder bosch bij Gollnow, dien men Zaterdagavond dacht meester te zijn, is Zondag tengevolge van een Noordwester storm opnieuw opgelaaid. De bosschen branden thans over een breedte van 8 K.M. en het vuur heeft reeds een afstand van ongeveer 7 K.M. achter zich. Ruim duizend man van het rijksweergarnizoen uit Stettin nemen aan het blusschingswerk deel. WEER EEN DUITSCH TOERISTEN SCHIP AAN DEN GROND. Bij de Far-oër. Reuter meldde vannacht uit Kopenha gen: Het 13882 ton metende Duitsehe mailschip Monte Rosa, met toeristen aan boord, dat Maandagmiddag uit Thorshavn of de Far-oër was vertrokken, is in de buurt van Glyvursnes op een onderzee* sche rots geloopen. Verscheidene schepen snellen ter hulp. Het resultaat is nog onzeker. Later: De reederij van het schip deelf mede, dat er geen onmiddellijk gevaaf voor schip en passagiers bestaat. Reuter meldt uit New-York: De afdeeling der Zuidpool expeditie welke met een auto op rupsbanden op weg was om vice-admiraal Byrd, die sedert vier maanden op een meteorologische observatiepost vertoefde, naaf het kamp van de expeditie terug te brengen, ver klaart dat zij den post, welke Byrd ken baar had gemaakt met oranje-vlaggen, tot dusver niet heeft kunnen terug vinden. TIEN DOODEN BIJ EEN AUTOBUS ONGELUK. Een autobus met 40 passagiers uit New- York is op den terugweg van een spórt- feest in een opslagplaats van hout gereden. De autobus viel om en vloog in brand. Tien mensehen zijn verbrand, twintig, grooterrdeels ernstig, gekwetst. Voorzichtig in Duitschland. Reuter meldt uit Berlijn: Amateur-fotografen moeten voorzichtig zijn in Duitschland. Het ministerie voor propaganda heeft namelijk een waarschuwing gepubliceerd, dat men zonder speciale vergunning geen foto's mag maken van oefeningen van gesloten detachementen, nationaal-socia- listische kampen, vestingwerken en land schappen vanuit de lucht. Verder is het verboden foto's te maken van demonstraties in zalen, waar een toe gangskaart voor noodig is, tenzij men de toestemming tot fotografeeren van de organisators der vergadering krijgt. Reeds 188 dooden. Het totaal aantal slachtoffers van de hitte bedraagt thans 188. Als poging tot bestrijding op den duur van herhalingen der ontzettende droogte, heeft Roosevelt, naar de minister van landbouw Wallace heeft medegedeeld, een reusachtig bebosschingsprogram uitgewerkt, dat onmiddellijk zal wor den gevoerd i-en waarvan de kosten 75.000.000 bedragen. Dit plan voorziet in het aanleggen van een duizend mijl langen woudgordel van de Canadeescbe grens door Noord Dakota, Nebratka, Kansas, Oklahoma en Texas tot aan de Mexicaansche grens. Het ministerie van landbouw heeft reeds een bedrag van 15.000.000 be schikbaar gesteld voor de bebossching van 7284 H.A. grond. De Völkische Beobachter van 19 juli j.1 vestigt den nadruk op een rondschrij ven van den minister van binnenlandsche zaken, waarin, deze nogmaals uitdruk kelijk den nadruk erop vestigt, dat iedere sollicitant naar een betrekking als amb tenaar een lijst heeft in te vullen omtrent zfjn Arische afkomst en de in deze lijst bevolen papieren omtrent zijn afkomst, alsook die van zijn echtgenoote moét overleggen. Alle personen, die op het oogenblik vah het rondschrijven van 14 April 1934 reedis als ambtenaar in dienst waren, maar dje na 1 Juli 1933 aangesteld, moeten thans ook deze lijsten terstond ingevuld inle veren. De minister maakt er verder op attent, dat alle ambtenaren, die in het huwelijk wenschen te treden, vóór de huwelijks sluiting aan hunne chefs de bewijzen moeten overleggen van de Arische af komst van hun toekomstige echtgenoote. Alle instanties zijn hiervan op de hoogte bebracht en hun is verzocht nauwlettend toe te zien bij sollicitaties en huwelijks sluitingen van ambtenaren. Amerika's grootste bandiet. De strijd tegen „den vijand no. 1 van het algemeen", Dillinger, met al de machts middelen en strijdkrachten, waarover de groote Amerikaansche natie de beschik king heeft, is geëindigd op de eenigè manier welke mogelijk was. De toome- looze natuur van dezen man, die er henji toe bracht, na een wellicht te strengë straf voor een eerste vergrijp, zijn camv pagne van wraak en misdaad tegen dé geordende maatschappij aan te vangen, is geëindigd met Dillinger's dood. Na zijn eerste vrijlating werd de ver bitterde, nu ook voor niets meer terug deinzende Dillinger bankroover, inbrekejr en roover en telkens gepakt en weer achter de tralies gezet, vooral uitbreker. In den strijd van Dillinger en zijn bende tegen politie, justitie en troepen ontzag de roover niemand en niets en tal van politieagenten en bankemployé's hebben dit door hun dood of door zwaar letsel te krijgen, bewezen. Dillinger was, na meer dan eens uit een gevangenis te zijn ontkomen nu aj maanden lang als het gejaagde wild. Overal luidde het parool aan de politie eerst schieten en dan pas informeeren of het wel noodig was. Ten deele uit vrees, ten deele uit een soort sentimenteele heldenvereering voor den romantischen bandiet vond Dillinger in zijn verstop pertje spelen met de politie veel hulp van desperado's als hijzelf was en vooral veel steun bij jonge vrouwen met ietwat \e. warde begrippen die hem huisvesting verleenden en waarschuwden als er onraad! dreigde. Vele vrienden van Dillinger; ook doktoren en verpleegsters die hem' hadden behandeld, zonder de politie tei waarschuwen als hij weer eens gewond was, kwamen in moeilijkheden met de justitie en moesten boete betalen of ge vangenisstraf ondergaan. Af en toe hoorde! men wekenlang niets van Dillinger en! dan stak het gerucht den kop op dat de! man aan zijn wonden was bezweken en! allang op een obscure plek was begraven. Maar dan volgde spoedig weer een drieste bankdiefstal uitgevoerd in den stijl vani Dillinger en de overheid wist dat vijand; no. 1 nog in leven was en het oude hand-! werk voortzette. Natuurlijk zullen er ook heel wat misdaden, dooranderen gepleegd,' op rekening van Dillinger zijn gesteld. Deze revolverbandiet had etn breede rug. Er kon nog best een vrachtje bij. Te Cltfeag© doodgeschoten. De politie te Chicago heeft Zondag avond John Dillinger, Amerika's grootsten bandiet, naar wien men maanden lang heeft gezocht, toen hij een bioscoop ver liet, doodgeschoten. Ziekelijke en ©ngympathieke belangstelling van het publiek. Nader wordt gemeld, dat op de plaats, waar Dillinger is doodgeschoten, binnen enkele minuten zich duizenden nieuws gierigen hadden verzameld. Daar de doode misdadiger zeer snel was wegge voerd en niemand tot het lijk werd toe gelaten, doopten de voorste menschen hun couranten in de bloedplas of veeg den het bloed met hun zakdoeken op. Dergelijke walgelijke tooneelen speelden zich in het lijkenhuis af, waar souvenir jagers en nieuwsgierigen met de politie ware veldslagen leverden om toegelaten te worden. De politie liet echter niemand binnen. Het ministerie van justitie te Was hington heeft zqn voldoening geuit over het snelle en vastberaden optreden van de politie. Het neerschieten van den misdadiger is de sensatie van het geheele land, want er is gedurende de laatste maanden nau welijks één staat van de 48 geweest, waar men dezen bandiet niet heeft mee- nen te zien. Uit duizenden valsche sporen heeft de Bondspolitie echter onlangs het goede gevonden en de politieambtenaren waren reeds Zaterdagnacht er van op de hoogte, dat Dillinger in een bioscoop in het Noorden van Cbieago een hem betref fende misdadigersfilm wilde gaan zien. Zoo stond hij reeds onder zeer scherpe contröle, toen hij zijn toegangskaart kocht. V ijHten politiemannen schieten Dillinger neer. Bij het verlaten van de bioscoop heeft Dillinger, volgens mededeelingen van oog getuigen, argwaan gekregen en een greep naar zijn revolver gedaan. Voordat hij dezen echter kon trekken, werd hij door de schoten van 15 politieambtenaren ge dood. Zijn snel neerschieten was het gevolg van een besluit van het Congres, den iaatsten winter genomen, dat politieamb tenaren het re;cht gaf schietwapens te dragen. Dillinger had getracht zijn uiter lijk zoo veel mogelijk te veranderen. Zoo had hij zijn haar laten verven en zijn litteekens in het gezicht en zijn neus operatief laten veranderen. Ook de lijnen van de huid op de vingertoppen had hij door zuren laten wegbijten. Een dier omstanders geraakt Een vrouw, die zich in de nabijheid bevond, werd eveneens getroffen en zakte zwaar gewond ineen. Dillinger was getroffen in hoofd en „fiert, zonder dat hij zelfs een kreet kon •uiten. Van zijn beide gezellen werd de een getroffen en licht gewond, maar zij konden in een auto ontsnappen.. Het lijk van Dillinger moet door de groote menigte van schoten, die hem troffen, zeer zijn geschonden, waarom tot nog toe aan de vertegenwoordigers der pers geweigerd werd, den .doode te zien. Toen de politie het bericht ontving, dat Dillinger zich in de bioscoop bevond, j' liet zij terstond alle toegangen bezetten door rechercheurs, waardoor de omwo nenden eerst dachten, dat het bandieten waren, die een overval op het gebouw wilden doen. De uitgeloofde bedragen. Er was door de verschillende instanties een aardig kapitaal op Dillinger's hoofd gesteld. Het Congres had 25.000 dollar uitgeloofd voor arrestatie van Dillinger en zijn bende. De regeering had er nog eens 10.000 dollar bij gedaan en de staat Indiana had ook 5000 uitgeloofd. Volgens Purvis, den federalen hoofdambtenaar te Chicago, kunnen deze bedragen niet door de federale politie-ambtenaren opgeëischt worden en hij twjjfelde er ook aan of de politie-mannen van Indiana die eveneens tot het neerschieten van den bandiet hebben medegewerkt, in de uitgeloofde som zullen deelen. Reuter meldt uit New-York: Op het bericht, dat Dillinger eindelijk gedood is, ademt heel Amerika verlicht op. De bladen wijden heele kolommen aan de korte maar sensationeele loopbaan van den 32-jarigen bandiet. De autoriteiten zijn direct begonnen te zoeken naar de drie voornaamste medewerkers van Dil linger. Tijdens de jacht op Dillinger, die drie maanden duurde, werden 16 politieagenten gedood. De buit van den misdadiger bij de verschillende bank-overvallen wordt op ongeveer 'l4 millioen dollar geschat. De vader van Dillinger, een geacht farmer in Mooresville (Indiana), vernam den dood van zijn zoon door de radio en reisde oogenblikkelijk naar Chicago om het lijk af te halen. Een gedood, twee gewond, drie ontkomen. Bijna gelijktijdig met- het doodschieten van Dillinger te Chicago is te Huntsville in den staat Texas Raymond Hamilton, één van de meest beruchte misdadigers van de Zuidwestelijke staten, tezamen met vijf andere tot levenslange gevangenis straf veroordeelden, uit de gevangenis ontsnapt. Het gevangenispersoneel, dat onmiddellijk de achtervolging begon,heeft #én der misdadigers doodgeschoten en twee anderen ernstig gekwetst. De drie overigen zijn ontkomen. DE KONINGIN EN PRINSES JUL1ANA NAAR NOORWEGEN. Naar wij vernemen ie de Koningin voornemens, Zaterdag 28 dezer met Prin ses Juliana naar Ulvik in de Hordanger fjord (Noorwegen) te vertrekken voor haar jaarljjksch verblijf in het buitenland. De reis daarheen zal geschieden met klein gpvolg aan boord van het motor schip Tanimbar van de Maatschappij „Nederland". De Koningin en de Prinses zullen ge durende de buitenlandsche reis een streng incognito in acht nemen. Over wat de Nederlandsche regeering heeft te doen en wat de groote mogend heden kunnen eischen, In de „Daily Telegraph" vinden wij een ingezonden stuk van den gepens. ge neraal C. J. Snijders naar aanleiding van een artikel in dat blad, waarin de vraag was opgeworpen, of de Nederlandsehe regeering uit eigen beweging de noodige maatregelen zou nemen om welke conti nentale mogendheid ook, te verhinderen Nederlandsch grondgebied te bezetten (in het bijzonder de kust en haar havens en inhammen), ten einde er een basis te ves tigen voor vloot- en luchtaanvallen op Engeland. De generaal geeft een overzicht van de stricte neutraliteitspolitiek van Nederland gedurende den wereldoorlog. Daarna maakt hij gewag van de beweging in het Zuiden van ons land (dat, zooals hij zegt, in geval van een oorlog tusschen Frank rijk en België aan den eenen en Duitsch land aan den anderen kant het eerst en het meest bloot ligt) tegen een verdere vermindering van onze bewapening in verband met den finaneieelen toestand, een beweging, die naar schr. verder op merkt, integendeel streeft naar verbete ring en versterking in overeenstemming met moderne eischen. „Wij mogen ho pen", zoo besluit hü, „dat deze beweging een gelukkig resultaat zal verkrijgen en dat onze tegenwoordige regeering zal be seffen, dat bij dreigend oorlogsgevaar een platonische verklaring van onzijdigheid geen uitwerking zal hebben. De Groote Mogendheden, die Nederland omgeven, hebben het recht, in het belang van hun eigen veiligheid te eischen, dat hun buur land in staat zij zichzelf te hesehermen tegen schending van zijn grenzen en kusten." Van de Koninklijke Marine, De onderteekenaars van den oproep, die in September 1933 in wijden marine- kring is verspreid met het doel aan de ingezetenen van Cura§ao een geschenk aan te bieden ter gelegenheid van de 300-jarige vereeniging van dit gewest met Nederland, deelen mede, dat het geschenk bestaat uit een gedenksteen of-plaat van Finseh graniet, rood-bruin van kh ur, 1.40 m hoog en 1 m breed, waarop boven is aangebracht het embleem van de West- indische Compagnie met ter weerszijden „1634" en „1934"daaronder het opschrift: „officieren en oud-officieren der Kon. Marine aan de ingezetenen van Curagao" en geheel onderaan het embleem (onklaar anker met Koninklijke Kroon) van de Kon. Marine. De beide ornamenten, de jaar tallen en de letters zgn van koper. De opdracht tot het leveren werd ge geven aan de N. V. „Kon. Begeer" te Voorschoten, die voor het bewerken van den steen en de verdere uitvoering samen werken met de firma G. Keuzenkamp te 's-Gravenhage. De gedenksteen wordt aangebracht tegen den buitenmuur van het fort Am sterdam te Willemstad, met front naar de St. Annabaai, naast een daar bestaan- den gedenksteen, onthuld in 1933 ter ge legenheid van de 300-jarige herdenking van den geboortedag van Willem den Zwjjger en zal een harmonisch geheel vormen met dezen steen en met een om den boek van de Breedestraat, ook tegen den fortmuur, bestaande gedenkplaat, aan gebracht ter herinnering aan de aan schaffing van de slavernij te Curagao in 1863. De gouverneur van Curagao gaf toe stemming tot het plaatsen van den ge denksteen volgens de kenbaar gemaakte bedoeling en gaf de verzekering van alle medewerking van de zijde van het gou vernement voor de plaatsing. Voor deze verrichting, benevens voor het op 29 Juli a.s. op plechtige wijze overdragen van het geschenk aan dien gouverneur als vertegenwoordigende de ingezetenen van het gewest, zegde de commandant van Hr. Ms. „Johan Maurits van Nassau" met de meeste bereidwilligheid toe, zorg te zullen dragen. DE ANTI-OORLOGSMEETING Zal te Zaandam worden geïtoruScn. Nadat B. en W. van Amsterdam af wijzend hadden beschikt op het verzoek om de meeting op het terrein van het voormalig Paleis'voor Volksvlijt te hou den, zal men de anti-oorlogsmeeting te Zaandam houden. Het Zaandamsche ge- meentebesthur heeft een gunstige be schikking genomen op het verzoek van P.A.S. en N.A.S., om de meeting Zondag 29 dezer in het Volkspark te mogen houden. Het park zal op dien dag voor het publiek gesloten zjjn. EXTRA kloek formaat van uitge lezen tabak Vroeger geïmporteerd voor 40 en 50 cent AMEN RA, een dikke, ronde sigaret ClEOPATRA, een foesche, ovale sigaret Uitspraak uitgesteld. Aneta meldt uit Batavia: De uitspraak inzake de officieren van De Zeven Provinciën is nader bepaald op 25 Juli. Het aantal ontslagen. Aneta meldt uit Batavia: Volgens de memorie van antwoord over de begrooting voor marine, is ook in Indië een onderzoek ingesteld naar de betrouw baarheid van het personeel bij de zee macht, terwijl bovendien door rechterlijke vonnissen en genomen administratieve maatregelen reeds een zuivering van dit personeel heeft plaats gevonden. 81 Euro- peesche en 545 Inlandsche schepelingen zjjn ontslagen. Het onderzoek naar de betrouwbaarheid heeft nog tot gevolg gehad, dat nog 25 Europeesche en 10 Inlandsche schepelingen voor ontslag in aanmerking zijn gebracht. Een verdere zuivering wordt doorgevoerd. De bestuurder gewond. Soerabaja. Vrijdagochtend is het marine- vliegtuig D/2 bij het maken van een side slip manoeuvre doorgeschoten en zijde lings neergestort op de kade van het vliegkamp Morokrembangan en ernstig beschadigd. De bestuurder, de officier vlieger L. A. H. Rombeek, bekwam een diepe vleesehwond aan het been, da overige inzittenden kwamen er met lichte kneuzingen af. (Aneta). Heenreis. De «Pelikaan* is 23 Juli van Jodhpoer vertrokken en denzelfden dag te Calcutta aangekomen. Terugreis. De «Rjjstvogel* is 23 Juli van Djask vertrokken en denzelfden dag te Rutbah aangekomen. VLOOT VAN 2320 VLIEGTIUGEN VOOR DE V.S. NOODIG. De speciale luchtvaartcommissie van het Amerikaansche Ministerie van Oorlog heeft een rapport gepubliceerd, waarin zij constateert dat het Amerikaansche leger een luchtvloot tot een minimum- vn ssterkle van 2320 vliegtuigen noodig he f

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 7