Met de bus van Koningsbruggen naar de Vierdaagsche. Julianadorp Callantsoog. 't Zand. Wieringen. Wieringerwaard. Schagen. 10 Visscherij. OVERWEKVERGUNNING. HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 28 JULI 1934. zijn ze er niet in te houden en het is al twee avonden kwart voor ell geworden. Anders zouden ze aan het eind van de reis vermoeid thuiskomen. We stonden vandaag voor de vraag of ■wo wel naar Den Helder zouden gaan, want zeeziekte is slecht te gebruiken. Enfin, we hebben de knoop doorgehakt en ze niet laten eten. Zoo zyn ze onder een spelletje ongemerkt het Marsdiep over gestoken en toen het brood voor gezet werd hebben ze gegeten als wolfjes. Anders hou ik altjjd brood over, maar vandaag had de kok eer van z'n werk, Want toen ik vroeg: moet er nog iemand een sneetje, gingen alle handen in de hoogte. De kok heeft „iosco". Niet van z'n eigen, want in werkelijkheid is het Voskuil. Maar toen ze denaam een beetje onduidelijk hoorden, was het de eerste dag de beste af ,.fosco" cn dat is zoo gebleven. In de eetzaal van de boot spreken wo dan den kapitein nog even. „Vaart u meer met extra-gasten vragen wij hem Nu, het is geen passagiersboot, is het antwoord, maar in deze weken zijn do leerlingen voor de opleiding met vacantie en wordt de boot op deze wijze produc tief gemaakt. Andere week komen de leeraren van het Onderwijs-Fonds te gast en de week daaraan volgend de bond van Onderwijzers, waarvan de leider in Den Helder woont. Onderwijl is de derde leider van het groepje kinderen, de heer P. Maree, bin nengekomen. De heer Maree is organi sator van „Bob en Ben op zee" het be kende kinderspel. Mevrouw van Dijk is inmiddels een welverdiende rust gaan zoeken. Dan kan morgen de dagtaak weer met nieuwe moed worden aangevat. Be grijpelijk dat de heeren enkele waar- deerende woorden over haar werk wisselen. Vrijdagmorgen hebben de kinderen nog een wandeling gemaakt en om half ell is do „Prinses Juliana" in de richting Enk huizen vertrokken. Zoo heeft de Avrodo winnaars van de kinderprijsvraag beloond. En nu wij het toch over de Avro- klnderen hebben mogen wij meteen wel de aandacht vestigen op a.s. Vrijdag middag. Dan zal in „Casino" een gezellige kindermiddag gegeven worden. Allerlei verrassingen staan op het programma. Nadere bijzonderheden worden nog we) bekend gemaakt. ZEEVAARTSCHOOL DEN HELDER. Geslaagd voor het eindexamen B. S.: J. van Beigen, W. v. d, Bogaerde, W. Es- eelinan, D. P. C. Fejj, D. van 't Veer. Voor A.S.: W. v. d, Capellen en M. B. H, M. Zijlmans. Afgewezen 2 eandidaten. De prijs van de Vereeniging ter Bevor dering van het Zeevaartonderwjjs werd behaald door W. v. d. Bogaerde. Burgemeester Driessen en Wethouder De Boer gaven weer door aanwezig te njjn van hunne belangstelling voor de Zee vaartschool blijk. De burgemeester reikte, met een toe passelijk woord, de diploma's uit. Voor de geslaagde eandidaten, kwamen van vijf van de groote scheepvaartmaat schappijen, aanvragen om leerlingen te plaatsen, binnen. O ver (jan <j van de le naar de 2e klasse. Over gingen naar de 2e klasse: P. Blom, 3. P Brouwer, E. K. Th. Dupker, E. L. Halfhide, H. Hartman, P. J. J. Jacobs, H. Jedeloo, Th. Meeles, E. Meisters, C. A. Spaan en S. F. v. d. Wonde. leerlingen herexamen. Niet ver hoogd 5. TOM VAN DER STAP IN CASINO. Men schrijft ons Wij herinneren de jazz-Iiefhebbers nog even aan het optreden van bovenge- noemden dans- en showband op heden en morgen in Casino. Dit beroemde jazz orkest, bekend uit Centraal-Hotel Den Haag en Carlton te Amsterdam, is een van Neêrlands beste amusementsbands en zelden zal men zoo'n uitgezocht repertoir kunnen hooren als dit orkest hier ten gehoore zal brengen. De Jazz-liefhebbers zullen in extase zijn over zulk een samen spel en speciaal op dansgebied overtreft deze Band alles, wat bier tot nog toe optrad. (Men zie de advertentie). Het liep wat het weer betreft onzen visschers deze week niet mee, het begin der week liet zich goed aanzien, maar Donderdag werd het weer te ruw en sedert dien was de visschersvloot genood zaakt binnen te blijven. De prijzen voor de visch, vooral voor tong, mochten voor dezen tijd bevredi gend genoemd worden, ook voor tarbot, griet, schol en schar werden bevredi gende prijzen betaald, de vangst is en blijft echter te schraal, zooals we al meerdere malen van deze plaats meldden. Ook hebben we toen gewezen op het fatale van het pufvisschen, waardoor het jonge broed wordt vernietigd en het voedsel voor de andere visch wordt weg- gevischt. In ons vorig overzicht hebben we ook g wezen op de wenscheljjkheid van be scherming van den vischstand van over heidswege. Nu we'.en we wel, dat dit vraagstuk niet zoo eenvoudig is als het er uitziet, ook is ons bekend, dat er in dc Tweede Kamer al over gesproken is; daar werd o.a. gezegd, dat het pufvraag- stuk internationaal geregeld zou moeten worden, en terecht, natuurlijk zouden wjj het ook toejuichen als door de verschil lende aan zee gelegen landen gemeen- BChappelyke maatregelen zouden worden genomen om den bedre g <n vischstand t - beschermen, maar hei..as Hjkt het er no<' met naar, dat er op dit gebied spoedig overeenstemming zal zjjn te bereiken. Wij vragen ons echter af als er inter nationaal niets gedaan wordt, kan er dan ook niets gedaan worden door onze eigen regeering? Wjj meenen van wel, door meerdere terzQke kundig^n is gewezen op de wenscheljjkheid de maaswijdte van het net te vergrooten, waardoor de kleine visch kan ontkomen. Vc' -'s en daar w:lden we in het' oer ce aandacht op vestigen, yk t on nuttiger en rationecicr en tevens uit.voer baar zonder veel kosten, n.1. de verschil lende paaiplaatsen. op te sporen en voor gesloten vischgebied te verklaren, des noods af te bakenen met tonnen; daar door zou de jonge visch gelegenheid krjjgen om te groeien en grootte worden, wat aanstonds ongetwijfeld aan den ge- heelen vischstand ten goede zou komen. Die beschermde gebieden zullen met tertijd do vischrykdom in de Noordzee en langs de kust weer doen toenemen en daardoor uiteindelijk ook aan de vis scherij en handel ten goede komen. Als men echter blijft voortgaan alles weg te visschen wat men maar bemach tigen kan, zal er bij de tegenwoordige intensieve visscherij niet meer voldoende visch in de Noordzee overblijven om de visscherij nog loonend te doen zijn, tot schade van alle belanghebbenden en be trokkenen. Laat ons hopen, dat de over heid het zoover niet zal laten komen en zal ingrijpen nu het nog tijd is: er zijn hiermede groote belangen gemoeid, dus Neêrland let op uw saek. Prachttocht door mooi Holland. Naar de Heldersche deelnemers per luxe toerauto. 's Morgens in de vroegte. 's Morgens om zes uur, dan ligt de dauw nog over de velden. Dan slaapt de stad nog, de vogels zwijgen, en de straten zfin leeg. Dan is de groote, dagelijksche strijd om het bestaan nog niet aangevan gen, dan droomt de menschheid nog in de vergetelheid van don slaap. Een enkeling is al wakker, ook een eenzame haan staat al hardnekkig te kraaien en zingt zün lied aan de zon. Intusschen, in de werkelijkheid is het altijd ietwat anders; groote wolken stapels worden door de krachtige winden voortgezweept, maar reeds kondigt de zon haar loop aan. Want zij is niet van plan ons vandaag in den steek te laten: de barometer is rijzend en dat is meestal wel een betrouwbare maatstaf. Hier en daar klinkt een eenzame voet stap op straat, of een vroege fietser, die zich naar zijn werk spoedt. Maar op de Loodsgraeht is het al druk, want om zes uur vertrekt de bus met supporters voor de 4-daagsehe te Nijmegen en alle plaat sen zijn er besproken. Ook de Heldersche Courant wil van daag van de partij zijn en eens persoon lijk zich gaan overtuigen hoe de Helder- tippelaars het maken. 's Morgens om zes uur, dan begint onze chauffeur van Koningsbruggen den mo tor aan te zetten en als we eenmaal bui ten de stad zijn, geeft hij hem van katoen, dank zij den schitterend-mooien straat weg naar Alkmaar. En om half zeven zijn we al een eind voorbij Sint Maartensbrug. Maar een stuk ol wat kilometers hebben we nog voor den boeg en niet altijd zal het zoo vlot gaan als nu. Om 7 uur zijn we Alkmaar al weer uit en rijden we langs den fraaien Kenne- merstraatweg Heiloo binnen. De natuvr is nu wel op baar mooist; friseh en onge rept is het groen. De zon, die af en toe nog achter de wolken verdwijnt, zal het vandaag vermoedelijk wel winnen. Om half acht reeds zijn we Zaandam gepasseerd, om 8 uur ai weer bijna Am sterdam uit Ja, 't gaat hard met zoo'n luxe-bus! Op de Nassaukade is veel drukte van naar hun werk fietsende menschen; rustiger zijn de deftige Stadhouderskade en de Amste'idjjk, die wij passeeren. Via Diemen langs een fraaien asphaltweg gaan wij naar Naarden, waar wij te ruim 8.30 uur arriveeren en gelegenheid krij gen voor een korte verpoozing in „De Gooische Boer". Bij „de Goclsehe Beer". Na een korte rust de koffie was er slecht en duur! gaat het den straatweg naar Amersfoort op. We zitten nu al in de boschstreek; rechts ligt Hilversum, waar de groote radiomasten domineeren. Smaakvolle landhuizen liggen hier langs den weg, de een al fraaier dan de ander. De zon laat ons niet in den steek, telkens weer komt zij te voorschijn uit de wol kenstapels. Dooi een prachtlaan komen we in Soestdjjk; het paleis van wijlen de Ko ningin-Moeder ligt daar eenzaam, ver laten, alle vensters gesloten. Linksaf weer door een boomrijken weg de vrij smalle en tamelijk drukke dorpsstraat van Soest (heel uitge strekt). Autobussen met fuivende kinderen pas seeren ons in menigte. Jonge meisjes op de fiets wuiven ons uitbundig toe; hun levensvreugde moet zieh op de een of andere wijze een uitweg zoeken. Door mooi Holland. We naderen Amersfoort; hier heeft het flink geregend, de straat is doornat. Bij een overweg moeten wii stoppen; hier si een overweg moeten wij stoppen; hier is beeld had in plaats van prieeltjes groote houten tonnen in te richten voor een zitje. Het denkbeeld verdient nadere over weging; voor een gezellig tète h tête is het nu niet noodig den maneschijn af te wachten. Amersfoort ligt alweer achter ons; we zyn er langs gereden, rijden langs het monument voor de Belgische geïnter neerden den weg naar Arnhem op. Prach tig zijn hier de wegen, steeds ter weers- ^utlcn met boomen beplant. We gaan via Oud-Leusden, Woudenberg, Ede; rijden voorbij 't Zonnehuis van de Vereeniging „Zomers Buiten". De bus, die nu al zoo langzamerhand 4 uur ryden er heeft opzitten, begint Ie zingen: „Limburg mijn vaderland" eerst, „Ban Marys" vervolgens, enz. We zitten iner m het heuvelland, op cn af gaat het nu en prachtig mooi zijn de wegen, allen schaduwrijk en goed onderhouden. Hier en„W °P «Pen Plekken, blinkt de hei. Wolfhezen: er komt schot in, al zijn we er nog niet. Want de beide veren Arnhem en Nijmegen, kunnen ons nog veel oponthoud geven. Om half elf rijden we Arnhem binnen onder stralenden zonneschijn. We treffen het met de Schipbrug: vlak vóór ons is een sliert autos overgegaan, maar wij moeten wachten. Niets aan te doen. Dank zy do stommiteit van een der brugwach ters die niet tijdig waarschuwde en nu e hek dichtschuift, krijgt onze mooie luxe-wagen een paar flinke krassen. Wij gaan <?e tippelaars tegemoet Tengevolge van oponthoud bij Nijmegen zyn we pas om 12 uur op weg naar het hötel „Piasmolen", dat in de gemeente Mook ligt. Maar reeds onder den rook van Nijmegen, op den St. Annaweg, ontmoeten wjj de eerste wandelaars, o. a. twee jon gens en een zestal heeren. Overal staan karren met bloemen en langs den weg zitten en staan verkeersagenten. Telkens en telkens komen we nu groepen tippe laars tegen, veel dames zijn er hij, de meesten loopen nog vlot en kwiek, maar er zijn er toch ook, die zichtbaar moeite hebben de finish te halen. In Malden gaat de school uit; de kinde ren boffen vandaag. Onafgebroken houdt de reeks wandelaars aan; achter Malden ontmoeten we een groep militairen, voor afgegaan door een ouden alleen tippe lenden heer. Jonge meisjes, volgen, het hoofd met groen omwonden: een oude lieer, behan gen met medailles, een groep jongelui, meisjes voorop, enz., enz. Bondshótel Heuraen. Hier staat bere den politie; dozijnen autos zijn hier ge parkeerd. Nu komt een bataillon militai ren; de sergeant voorop, behangen met bloemen. Dan Annie, die reusachtig be groet wordt en er gezond uitziet. Even verder, bij de Spoorbrug, komen de groe pen los en nog steeds zitten er menschen langs het gras en wachten en kijken. Het is een fleurig en vroolijk gezicht, dit alles. De Jutters wachten in Mcok. In Mook staan de Jutters ons op te wachten, de 30 km-loopers. Straks komen de groepen 40 en 45 km. Uitvallers zijn er niet, maar de meisjes van de 40 km zijn achtergebleven en hou den nu rust. We moeten natuurlijk even stoppen, 3 km verder is de Piasmolen, dat ons eindpunt is voor vandaag. Nu de 40 kilometers-menschen zoo'n beetje binnen zijn, wordt het wat kalmer langs den weg, wel zijn er overal nog wandelaars, maar publiek is hier niet meer zooveel. Ook aan de Plasmolen zelf, de welbekende uitspanning van de Njjme- genaars, is niet veel publiek; Den Helder vormt er een ware invasie. Verschillende wandelaars komen er nochtans even uit rusten. Het Heldersche groepje ontmoet hier elkaar; ze zijn allen nog fit. Levendigheid langs den weg. Er zijn onder de ons passeerende wan delaars heel wat, die zichtbaar moeite hebben met loopen; ze hebben, waar zij thans zyn, nog minstens 2 uur voor een boeg. Enkelen hebben een stok bij zich die hen thans goede diensten bewijst. „De meisjes van Batavia zijn pik-, pik zwart", zingen de militairen. Een andere schoone melodie is die van Julia en den autotocht naar Bergen: Zoo'n autotocht naar Bergen is een bof, bof, bof. Om half 2 komt de Heldersche of liever de Nederlandsche Marine. Want er zijn er bij uit Amsterdam, Rotterdam en Vlis- singen. De marine is vertegenwoordigd met de Marine-Luchtvaartschool „De Kooü", torpedomakers Hr. Ms. „Schor pioen", en groepen van Rotterdam en Am sterdam. Vlissingen heeft jongens van de opleiding. Verder is er, zooals bekend, nog een groep van de Kustartillerie; daar is één uitvaller. Een tweede, die ook uit gevallen was, is echter niet als zoodanig gekwalificeerd. 50 Kilometer loopan de Jantjes. De schooljeugd van Malden komt oogen te kort-als de marine-jongens met pijpers en tamboers aangemarcheerd komen. „Limburg mjjn vaderland", zingen ze, ter ©ere van de provincie, waarin ze loo pen. Een juffrouw met een hondje. Daar komt een juffrouw aan met een hondje. Ze is naar schatting ruim 40 jaar oud, heeft geen sportpakje aan, doch wan delt in haar gewone kleeding en heeft al dus de heele 4-daagsche meegeloopen. Doodgewoon, alsof ze even een boodschap in de stad deed. Het hondje is meege wandeld. Wonderlijke en schilderachtige cos- tuums ziet men. Twee jongelui komen aan gewandeld in roode trui, een groote bos wortelen hangt op hun derrière. Mid den in een groep rijdt een volgauto mee, achterop zit de band met de trekharmoni- ea, die er den moed moet inhouden. Groote vrooljjkheid. niet het minst bjj de schooljeugd, verwekt een groep Breda- naars in de meest fantastische kleedjj. Veel landmacht is er bjj, militairen met zonnebloemen in den geweerloop gesto ken. En altijd blijken de meisjes van Ba tavia pikzwart te zyn. Terug gaan wij naar de kazerne. In Heumen staat vrijwel de geheele bevol king langs den weg met glundere gezich ten. De straatweg is vol met de wande laars verscheidene hebben elkaar in- geloopen en autos waartusschen een vóói-historische paard-en-wagen als weg obstakel dienst doet 't Valt niet mee om door de menigte te komen. Vlak bij Nij megen wordt het weer druk. Een clubje Engelsehen passeert ons. De ontvangst-commissie. Bij Nijmegen staat de commissie van ontvangst in haar auto, om de Jutters te begroeten. Het zijn de heeren Wiersma, Agema en Meijer. Een bioemenstallei je levert de noodige bloemen en onze bus loopt leeg om de wandelaars te begroeten. En zóó marchceren ze Nijmegen binnen, het vaandel van de club hoog. Een klein groepje, maar een groepje, dat er zjjn mag. De St. Annastraat staat ter weerszijden zwart van de menschen. Op de Groene- woudscheweg zijn er zoo mogelijk nog meer. Wjj mogen daar niet langs, moeten nog doorrjjden en den Groesbeekscheweg op en zoo langs een omweg. Levendigheid in de kazerne. Op liet kazerneplein een bonte menigte den heelen middag door bier een va et vient van binnenkomende wandelaars, evenals straks op den weg. Twee kleine jongens torsen een groot bloemstuk. Een tentenkamp is ingericht op het groote excercitieterrein achter de kazerne. Het weer is doorloopend schit terend. Telkens en telkens breekt de zon weer door. De commandant van de marine. We zien Admiraal Brutel de la Rivière hier met zijn adjudant, luitenant ter zee Rejjnierse, die de pi jjsuitreiking bijwoont. Maar de marinemenschen zjjn er nog niet. Voortdurend komen nu hier groepen binnen; de wandelclub de Jutter komt om half vier gezamenlijk binnen. Verschillende groepen militairen arri veeren: vrjjwillige landstorm, cadetten van de Kon.- Academie, e.a. Links van ons worden de prjjzen in ontvangst ge nomen door de burgergroepen Het eerst komen de afdeelingen Am sterdam en Vlissingen, welke beide door Z.E. Vice-admiraal Brutel de la Rivière gecomplimenteerd worden. De overigen arriveeren circa een kwartier later, zoo dat de Admiraal, die te half vijl den laatste» trein voor Alkmaar moest halen, helaas de verdere prijsuitreiking moest overdragen aan den Commandant van het «veldleger, generaal jhr. Roëll,. die onafgebroken bezig is met de uitreiking der prjjzen aan de militairen der land macht. Aan de niet-militaire tribune gaat het zooals we zeiden, minder militair toe; het is een onafgebroken komen en gaan van troepen en afzonderlijke deelnemers en ook de hier zittende heeren hebben de handen vol. De dame met het hondje u weet wel, van straks is allang geweest; naar verluidt, zou het mormel- tje de heele route hebben meegetippeld. Mankloopers ziet men, zoo vlak bjj het beloofde land, niet meer; hier worden ook geen speechen gehouden, dat zou trouwens ook ondoenlijk zjjn. Het fleu rige groepje Bredanaars in de fantasti sche uitmonstering heeft onder het pu bliek groote vrooljjkheid verwekt en heeft zjjn prijs ook reeds te pakken. Neg meer marine. Te kwart over 4 komen de mariniers ujt Rotterdam 26 manschappen met 1 [officier. Zij hebben geen uitvallers. De '[prijsuitreiking geschiedt thans, zooals [gezegd, door den commandant van het Veldleger, in tegenwoordigheid van den [Vice-admiraal de Graaf, chef van den staf van het Departement van Marine. De Nijmeegsche Wandelclub „Robinson" komt binnen; van onderen zijn ze groen achtig blauw, de rokjes zoowel als de broeken. Ze hebben een trekharmonica- band in hun midden, die er het rythme in weet te houden. Een eenzame heer torscht zware bloemstukken, waaronder hjj schuil gaat. Een clubje meisjes arri veert grijze rokken, strooien hoeden, oranje vaandel, georneerd met bloemen. Amsterdammers volgen, Middelburgers, maar te kwart voor vijf ontstaat plotse ling een pauze. Lang duurt zjj evenwel niet, ilog altjjd komen nieuwe groepen ïnilitairen aan. Wjj wachten nog op ver schillende groepen van de marine „de Kooy", „Schorpioen" en „Onderzecdienst" moeten nog komen, totaal 25 man en 1 officier. Tegen 5 uur arriveeren zij. Ook hier was het generaal Roëll, die de kruisen uitreikte. Langzamerhand wordt de stroom nu fiiinder; als wjj over het kazerneplein te- xugkeeren, zien wjj al het eerste slacht offer wegbrengen op een brancard: ge wond op het veld van eer, maar tot het [laatst op post gebleven. Maar een pittig meiske van 16, 17 jaar is straks bjj de tribune van de jury even bjj ons gaan zitten en voelt zich, naar haar zeggen, friseh als een hoentje. Van lang niet allen kan dat gezegd worden, wel echter van onzen, bjj alle sportmenschen van Den Helder welbekenden heer G. Boon, van Den Hoorn, die natuurlijk van de partij was. De kustwachters uit Den Helder heb ben twee uitvallers, of eigenlijk is de een maar ais zoodanig gekwalificeerd, de tvyeede moest op doktersadvies den tocht opgeven. Ook hier viel het dus mee. Drukte nabij de kazerne. Nog altjjd is er bij de kazerne groote drukte; wel nimmer dan op zulke vier daagsche heeft dit gebouw der Koloniale Reserve zoowel meisjes onder zijn be woners geteld. De terugreis. Van den terugtocht zullen wjj alleen zeggen, dat de deelnemers vrooljjk en wel weer zjjn gearriveerd, dank zjj de oplet tendheid van den chauffeur, zonder eenig malheur hoegenaamd. Vooral het eerste gedeelte der reis, bij ondergaande zon, was een ware pracht tocht. Even voorbij Arnhem reden wij in een rechte laan van hoog opgaande boo men, precies recht op de ondergaande zon in. Heel deze laan was door de avond- Zon verlicht en wjj reden in klinkklaar goud. De Heldersche menschen bren gen onderweg hulp. Maar bij de Klomp ongeveer hadden we wederom een verlichte rit, minder roman tisch ditmaal, 't Bleek een auto te zijn, die in volle vlam stond. Twee jonge meisjes lagen gewond langs den wegkant en onze mede-passagiers beijverden cn(j- eerste hulp te brengen, t Waren v wonden van glas, tengevolge van het m slaan der ruiten. Men had te hard ge e den, en tweemaal was de auto, een glo nieuwe wagen van een dokter uit veld, over den kop geslagen. Een wonder mag het heeten, dat deze twee meisjes en de beide volwassenen, er zoo goed zy afgekomen. Wij zullen hiermede dit overzicht ein digen; hedenavond half zeven wori Wandelclub „De Jutter" met muziek van den trein gehaald. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gom. 's Morgens 11 uur, Ds. J. Willemze, van Groningen. Zendingsgebouw „Dc Ster der Hope". 's Avonds 7.30 u„ de heer O. F. Bjjlsuia van Den Helder. STRANDFEESTEN. Evenals de vorige jareD zullen in het vacantie-seizoen weer een aantal strand feesten worden georganiseerd. Het eerste feest, het maken van zandhoopen, zal plaats vinden op Zondag (morgen) 29 Juli a.s. De aanvang is bepaald op2uurN.T. Er zullen twee groepen worden gevormd, n.1. een voor enkelingen en een voor paren. De zwemwedstrijden, georganiseerd door de Callantsoog zwemvereeniging sPaal IS* zullen plaats vinden op 5 Aug. a.s. Het groote strandfeest, bestaande uit het maken van zandfiguren, wordt gehou den op 12 Aug. a.s. Bij slecht weer zullen de data gewijzigd worden. PREDIKBEURT. Ned. Herv. Gein. 's Avonds 8 uur, Ds. M. v. Wichen TE WATER GEREDEN. Vrijdagavond raakte de vrouw van den heer A. H. door te ver uitwijken voor een auto met haar rijwiel bij den hoogen kant in de egaiementsloot juist bjj de R.-K. Kerk alhier. En berijdster èn fiets doken hierbij kopje onder, waarna de echtgenoot kordaat te water stapte en zjjn ega er uittrok. Na ook de fiets te heb ben opgevischt, en de vrouw van droge kleèren was voorzien, konden zjj hun weg vervolgen. AUTO IN SLOOT GEREDEN. Vrijdagmiddag is de assistent-genees heer Dr. Stigter, welke tijdelijk de prak tijk van Dr. Oterdoom waarneemt, met diens auto in den Belkmerweg in de breede wegsloot gereden. Daar de wagen, door nogal snel rijden begon te slingeren, kon de arts deze niet meer op den smallen weg houden met vooornoemd gevolg. De dokter kon gelukkig zonder letsel, hoewel drijfnat, den wagen veriaten. Na door middel van den kraanwagen te zjjn ge licht, bleek dat, behoudens een ingedeukt portier, alsmede een paar gebroken rui ten, geen breuk was ontstaan, zoodat een en ander best was afgeloopen. EEN KRANIGE OUDE HEER. Als bizonderheid vermelden we even de buitengewone krasse prestatie van den 70- jarige heer G. Slijkerman, voorheen alhier woonachtig, thans te Driebergen, die deze week even per fiets vandaar naar hier toog. Daarbij ging „Doove Gert" via Arn hem, Apeldoorn, Zwolle, Meppel, Heeren veen, Sneek, Bolsward, Zurich, Den Oever naar hier, een afstand van even tjes 260 K.M. De oude heer ging daarbij óm half twee 's morgens van huis en arriveerde hier, na onderweg nog wel eventjes te hebben „opgestoken", des avonds om 9 uur. Door den hoofdinspecteur van den arbeid te Haarlem is overwerkvergun- ning verleend van 1 Aug. tot 1 Sept. '34, ten behoeve van den aanleg van ver schillende wegen In den Wieringermeer- Polder, aan de fa. Jaartsveld te Bussum. COLLECTE. Aan de vereeniging -Herwonnen Le venskracht, alhier, <R.K. ver. voor tb.c. bestrijding) is vergunning verleend tot het houden eener collecte op 26 Aug.'34. BOUWVERGUNNING. Bouwvergunning is verleend aan Mw, de wed. N. Koorn tot verbouw van het bestaande perceel aan de Koningstraat en aan W. D. van Treuren te Den Oever tot het bouwen van een woon- en winkel huis aan de Zwinstraat aldaar. DRANKWET. Ingevolge de drankwet is aan L. Klaver ten behoeve van het eigen-gebouwfonds een verlof B verleend voor het nieuwe b.D A.P-geböuw aan den Rijksstraatweg te Hippolytushoef. Hlppolytushoef. EEN NIEUWE ADMINISTRATEUR- PENNINGMEESTER DER NEDERL HERV. ARMENKASSEN. Naar men ons mededeelt heeft de heer L. Spaander, die bovenstaande functie alhier vele jaren vervulde, wegens ge vorderden leeftijd hiervoor bedankt. I„ zjjn plaats is benoemd de heer M. J. Bakker. DE KERMIS. Donderdag is alhier de kermis begon- nen, en wel vergezeld van regen en wind Gelukkig knapte het weer 's avonds op zoodot het publiek nog gelegenheid kreeg zich te gaan overtuigen wat er zoo wel allemaal te genieten viel. De eerste avond zette zoodoende nog goed in, en ook voor de volgende dagen verwacht men druk bezoek. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Geen dienst. Evangelisatie (Ned. Herv, Gem., jl.IIpef) 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen Evangelisatie (Ned. Herv.Gem. Den Oever) 's Avonds 7 uur, dc heer O. Deen Doopsgezinde Gemeente Hippolytushoef. Geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Middenmeer (in de Ned. Herv. Kerk) 's Avonds 7 u„ Ds. H. W. Meihuizen Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef. '8 Morgens 9 30 uur, Leesdienst 's Middags 2.30 uur, Cand. J. Oranje Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 uur, Cand. J. Oranje 's Middags 5 uur, Cand. J.Oranje VERGADERING HOLL. MIJ VAN LANDBOUW. Door het bestuur van de afd. Wieringer waard der Holl. My. van Landbouw waren Donderdagavond stemgerechtigden opge roepen ter bespreking Oandidaatstelling voor Hoofdingelanden iri het Polderbe stuur. De heer D. Kaan leidde de ver gadering, aanwezig 13 leden, w.o. 9 leden van het polderbestuur. De heer Kaan zette uiteeD waarom deze bijeenkomst was belegd. De heeren K. Schenk en P. Grim moeten dit jaar aftreden; laatstgenoemde is wegens leeftijdgrens niet meer herkiesbaar. Inge volge het nieuwe reglement voor de water schappen moeten er voortaan eandidaten worden gesteld. De heer K. Schenk wordt direct weer candidaat gesteld. Besloten werd bjj stem ming uit te maken wie als 2e candidaat zou worden gesteld. Bjj de le stemming verkreeg de heer Jb. Kaan Kz. 6 stemmen, J. Blaauboer Cz. 3 stemmen, en nog 4 andere personen elk 1 stem. 2de stemming Jb. Kaan 8 stemmen, J. Blaauboer Cz. 2, A. Rot 2 en P. Taal 1, zoodat den heer Kaan candidaat zal zjjn. Vooraf werd reeds goed gevonden dat de minderheid zieh bij de meerderheid zou aansluiten. Voor 't geval de heer Kaan zou bedanken., wordt nog als plaatsver vanger gekozen de beer A. Rol. i De heer D. Kaan dankt voor de opkomst, en spreekt de wensch uit, dat door deze bijeenkomst een verkiezing achterwege kan blijven. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Evenals het vorige jaar, zjjn er pogingen in het werk gesteld door het bestuur van den Bond v. Staatspensionneering, om de onden van dagen wederom een mooien uitgaansdag te bezorgen. Als verheugend feit kunnen we vermelden, dat de bijdrage der ingezetenen iets meer bedraagt dan het vorige jaar. Besloten is de tocht te houden op 9 Mei a.s. Met 2 autobussen zal de reis worden gemaakt via Camperduin, Schoor), Bergen, Castricum en IJmuiden. Vandaar langs Bloemendaal, Overveen naar Haarlem als eindpunt. De terugreis zal geschieden over Alkmaar. SCHAGER MARKT. J.l. Donderdag was er een fiinke aan voer in vette koèien, en een trekkende handel. We! vonden de koopers de prjjzen te hoog, doch alles werd verkocht. De duurste koe bracht 1231.60 op. De handel in kalfkoeien was matig, evenals in pinken en geldekoeien. In graskalveren ging het beter. Daar is tegenwoordig een flinke vraag naar, met als gevolg een vlugge en opgewekte handel. Oude slachtschapen brachten tot f19 op. Handel stug. In jonge, vette schapen was de handel flauw en in lammeren stil. Voor den slacht werd niets verkocht. Biggen en schrammen hadden een lage noteering. Vette varkens stonden geno teerd op eenheidsprijs: 17 cent. De aanvoer was gering, zoodat een vlugge handel ontstond. AANBESTEDING. Aan den heer J. van Stiprinan, alhier, is na gehouden inschrijving door het be stuur van den Bnnne en den Polder Schagen opgedragen het vernieuwen van de Menisbrug voor de som van f 1287. Burgerlijke Stand van Schagen van 19—26 Juli 1934. GEBOREN: Aaltje, d. v. IJsbrand van der Wal en Maartje Mereboer. Ineke Geeitruida, d. v. Cornelis Jong cn Geer- truida Maria Henriette Biügemann. Alido Marie, d. v. Willem Klaas Plevier en Bregje Aafje Jimmink. OVERLEDEN: Henricus v. d. Molen, oud 81 jaar, weduwnaar van Trijntje Bak. Maartje Baken, oud 36 jaar, echtgenoote van Jaeob Bruin. Aagje Stroet, oud 8*1 jaar, weduwe van Bernardus Kroone. POLITIE. Verloren: een zw< inpak. G e vonden: een portemonnaie, rywiel, een broche. een

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 10