3 imjefoein in 2hn Meldei. Meden, Wat komt Zondag in het Kegelhuis? DANSEN Tandarts Ansingh Laatste berichten. Biervat Tl VO LI-THEATER Ad {wndtöfiaatd ma dm &hüff m 1ZE MBÏEESDEPS. Adverteerea doet Verkoopen 1 GEMENGD NIEUWS Ernstige verkeersongelukken. Hevige brand te Bemmel. Motor uit elkaar gesprongen. Hevige brand te Aalst. Wat voor weer vandaag? Adyerfeofïën. Frederiks S0MJA ELE0NQRA. Den Helder, 29 Juli 1934. Havenplein 10. MARSJE GEERTRUIDA. P. GERLSMA. P. GERLSMA-BEEN. Den Helder, 29 Juli 1934. Emmastraat 31. ANT0MSA ClASIMA M. G, van de Wouw- van Wijk. M. SELIER—BOERS, W1LLY RiKA, 10HANNA MARIETJE, heeft de praktijk Woensdag en Donderdag Zaal 30 Balcon 50 Om koud van te worden. BRIEVEN op ADVERTENÏIËN Ds Administratie, N.V. „ZEEBAD HUISDUINEN" Woensdag 1 Augustus, van 8-11 uur, m het BADPAVILJOEN „THE MIXED FOLLIES" Met de Oranje-locomotief door Helders straten. Met daverend geweld, onder oorverdoo- vend gefluit kwam het zonderlinge ve hikel door de straten van Den Helder. Van verre leek 't net een oorlogstank, maar als het naderbij gekropen was,zag je dat geen loopen van geweren dreigend tiaar buiten staken, doch dat 't de armen Waren van Jan Andriesse, de machinist van de locomotief, die den OranjetreiD pleegt vooraf te gaan. Die Jan Andriesse, de manager van den Oranjetrein, heeft al heel wat avon turen beleefd. Hij was de man, die mir ïiichts, dir niclits, met een vliegmachine Noordpoohvaarls trok om Sjef v. Dongen en Nobile op te duiken en nu duikt hij zelf op in een der meest zonderlinge wagens, die ooit door Europa's straten yeden, n.l. een miniatuur locomotief met kolenwagen. Toen jan Andriesse ons zag, slaakte hij een doordringenden kreet die het schrille fluiten der trein overstemde. Hallo stoppen! donderde zijn stem door de spreekbuis. Ik zie eenkennisen in zijn allerzangerigst Brabantsch sprak hij ons aan en vroeg of we wisten waar Jopie woonde. We beloofden hem 't adres van Jopie fco wijzen, mits hij de heele redactie van de Heldersche Gourant mitsgaders al dezelver spruiten in triomf op zijn gele locomotief meenam. Jan Andriessen, zelf een bekend ge haaid journalist, zag daarin direct copie en drong aan dat ook de kleinkinderen der redactie zouden meegaan. Voor de drukkerij kreeg Jan een ova le, werd een krantenman, die altijd tus- chen de persen zit en bijna nooit het daglicht aanschouwt, in triomf naar bui ten gevoerd Knipperend tegen het felle daglicht kwam hij naar huiten, sjorde zich op in an's geien trein, en toen ginghetoruler uid gejuich van vele Heldersche kwa- ongens en hoofdgeschud van enkele jeftige Heldersche notabelen in één race door Helders straten op zoek naar Jopie. Linksom, riep de een. Nietes,rechts, Kei een ander, en goedig zei Jan na: Links, rechts en Hallo-Hallo, sneltrein vaart. 't Ding was waratje nog gehoorzaam en lenig, want als ie door een verkeerde manoeuvre links met de kop een straat inreed, dan tankte-ie weer achteruit en dan riep Jan Andriesse weer „sneltrein vaart" en dan donderde het zonderlinge vehikel weer over de straat. We vlogen door de Javastraat, pikten spelende kindertjes op in de Krugerstraat, laadden Jopie in op 't Singel en beloof den Jan Andriesse, dat we hedenmorgen Om half zeven, nog vóór aankomst van 0e groote Oranjetrein, zouden intervieu- wen. De trein in Den Helder gear riveerd. Het was vroeg in de morgen toen wij an Andriesse opzochten. Van uit de eizerstraat zagen wij reeds de groote gele wagens 't Staticnsemplacement op rijden. Het zal nog heel wat voeten in de 0arde hebben voor deze lange sleep ge rangeerd is. 't Is een rijdende tentoonstelling zegt Jan en ik vind het leuk, om weer in den Helder te zijn, vandaag zitten me hier, moge daar. Van Bergen-op-Zoom naar den Helder Is één rechte lijn. Weet je wat lollig is 0n waarin Bergen-op-Zoom met Heider pveieenkomt? Daar vangen ze ook geep 0n ansjovis en loopen de visschers, pet als hier, ook op een houtje te bijten, maar dat is minder lollig. Meneer Neutelings komt hedenmorgen, oo u weet is die de aigemeene organi- alor van den trein. De heer Neutelings eeft hiermede een titanenarbeid ver- icht. Zooals uit de speciale treincourant blijkt, hebben tal van autoriteiten, waar onder minister Kaif, van hun levendige belangstelling met het idee van den heer Neutelings blijk gegeven. 't Is een heel werk gaat u maar mee, dan kunt u zelf een kijkje nemen, zegt Jan. Inderdaad, 't is een heel werk. De heer Neutelings blijkt een energiek mensch te zijn. De Oranjetrein i3 practisch ingericht. Er is een breede rijdende directiekamer, geheel als kantoor ingericht, daarachter een chique salon, die dienst doet voor ontvangst van auto riteiten, dan volgt het eigenlijke trein- tentoonstellingsterrein (wat een lang woord, niet?) met een meubelstand,daar achter een stand van havermout. Ook is er een wagen van het bureau van de theepropaganda, die leert aan degenen, die het nog niet weten, hoe ze thee moeten zetten, gratis wordt daar thee geschonken. De wagon van de Liga uit Bergen-op- Zoom vormt een groote stand met de fabriek van de King-pepermunt. De Liga producten als Sanovile staan er smaak vol geëtaleerd. Het Koloniaal Instituut heeft in dezen trein een serie voortbrengselen uitlnsu- iinde tentoongesteld: suikerriet, cacao- vrucht, koffieplanten en allerlei voort brengselen uit de kolonie. Je ziet paal woningen, waarvan het hout heelemaal ingevreten is door de paalworm. Dit is zeer leerzaam. De spoorwegen hebben er ook een heele stand, een overzicht van het bedrijt geeft o. a. een Dieseltrein in miniatuur. Het geheele complex wagons biedt een duidelijk overzicht, wat een deel van de Nederlandsche nijverheid presteert. Achter eikaar rijen zich de wagons ze hebben een ruime, breede doorloop, waar men op zijn gemak alle tentoonge stelde artikelen bekijken kan. Zuid-Lim burg heeft hier in een stand getoond, dat het een ideaal oord voor toerisme is. Verder vinden we nog een stand van de bekende Kelvinator met de meest moderne artikelen, als electrische ijskast. Volgt een stand met byouteriën, goud, juweelen. Even verder zien we een afdeeling waar textielgoederen, als badhanddoeken en ondergoed is tentoongesteld. Stands van bekende koffie- en thee firma's, afdeelingen, waarin bescuits, zuur tjes en chocolade te krijgen is, ontrollen zich eigenlijk ontrollen ze zich niet, maar ze rollen, want, terwijl wij inden trein staan is deze duchtig aan 't rangee ren en moeten wij vaak op gevaar onzen nek te breken, van den eenen wagen in den anderen springen.Suikerpoeder, stofzui gers, electrische kacheltjes, alles en alles vinden de bezoekers van den Oranjetrein. Ook een tabak,sfirma heeft gemeend in den trein van den heer Neutelings een prachtmiddel te vinden om haar artikelen aan te prijzen. In den trein is zelfs een zomertuin, waar men gezellig aan een tafeltje de consumptie, natuurlijk tegen betaling, kan krijgen. Ook is er een groote breede restauratiewagen, waar de bekende neger zanger Al-Janson zal optreden en zijn oefwoudliederen zingen. Melden wij nog, dat een karikatuur- teekenaar, de heer Evans, een ware artist, in den tijd van enkele minuten, uw kari katuur teek ent. Dat hij het heel handig doet, hebben wij uit de praktijk ervaren. Nog steeds rolt de trein. Uit de slaap wagens komen tal van dames en heeren, die zich naar de eetsalon begeven, waar de negerzanger, die heden het Heldersche publiek op zijn wondervreemd klinkende liederen zal vergasten, rustig zijn eitje zit te tikken. Dat restaurant ziet er werkelijk aller aardigst en allervriendelijkst uit. Gezellig zitten de dames en heeren romdom hun tafeltjes te ontbijten. Het is een groot personeel, dat dezen wonderlijken trein bedient. Er is dan ook een groote keuken, waar een zindelijke huisvrouw gerust kan komen kijken. De organisatie is uitmuntend. De oranjetrein staat opgesteld. Het publiek kan komen. Binnenland Botsing tussshen auto en motor fiets. Twee gewonden. Op de Voorstraat te Utrecht heeft IZondagavond een botsing plaats gehad iusschen een auto en een motorfiets, ten gevolge waarvan de motorrijder, de 22- jarige f. v. W., en de duo-passagier, de !38-jarige mevrouw A. J. F.H„ beiden iwonende aan den Waterweg te de Bilt, .onder den auto terecht kwamen. Beiden werden ernstig verwond. De ïnotorrijder had een zware hersenschud ding. terwijl de duo-passagier een kaak- fractuur en een ernstige hoofdwonde had. In zorgwekkenden toestand zijn ze naar liet St. Antonius-ziekenhuis overgebracht. De dame verkeerde in levensgevaar. Drl« gewonden. Zondagavond omstreeks half elf is tus- schen Hedel en Den Bosch een auto, komende uit Kerkdriel en bestuurd door H. Visser uit Kerkdriel. geslipt bij het pas- seeren van een vrachtauto. De auto kwam tegen een langs den weg staanden boom terecht. Van de drie inzittenden werd zekere ,V. d. Pol uit Kerkdriel slechts licht ge wond, evenals J. Visser, een broer van den bestuurder. Evenwel werd het 25- jarige meisje, v. d. G. uit Kerkdriel, zwaar gewond, Zij is naar het ziekenhuis in Hedel vervoerd. De chauffeur, H, Visser, bleef ongedeerd. De auto is zwaar ge havend. Wielrijidteter geslipt era aaa tl® gevolgera overleden. Een wielrijdster, die Zondagmiddag op de Rozengracht in Amsterdam door de gladheid van den weg slipte, kwam in botsing met een wagen van de stadsreini ging. Aanvankelijk schenen de gevolgen niet ernstig: zij werd naar haar woning in de Laurierstraat 150 gebracht, waar zij be wusteloos raakte. De geneeskundige dienst vervoerde haar naar het binnen gasthuis, waar de 29-jarige vrouw, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is over leden. Motorrijder verongelukt. Zaterdagmiddag is te Ede de heer Vlas- tuin op een kruispunt met zijn motorrij wiel tegen een van rechts komende vracht auto gereden. V. werd zwaar gewond per ziekenauto naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd. Wielrijder utoor vrachtauto overreden en gedood. Zaterdagavond is de 25-jarige C. Bal, uit. Oosterland (Zeeland), die op den Molendijk te Ridderkerk fietste, aange reden door een vrachtauto van H. uit Sliedrecht. De spiegel van den auto kwam met zulle een kracht tegen zijn hoofd, dat hij eenige oogenblikken later is over leden. HET GEVAARLIJKE MOSTERDGAS. Ongeluk In de Artillerie-In richtingen aan de Hembrujg. Hoe gevaarlijk mosterdgas is, is onlangs weer gebleken in de Artillerie-inrichtingen aan de Hembrug. Er zouden proeven wor den genomen met kleeding, die vermoede lijk tegen mosterdgas bestand zou zijn. Eén van de laboratorium-employé's de 25-jarige W. v. H., uit Zaandam, bracht een geringe hoeveelheid van het eene ver trek naar het andere over. Bij het passee- ren van een deur, sloeg deze dicht, waar door de flesch brak. De man werd zeer ernstig door het mosterdgas gewond. Onmiddellijk werd hij met chloorkalk behandeld. Een der personen, die hulp verleende, kreeg het gas aan de hand, een vinger werd aange tast en zal waarschijnlijk moeten worden geamputeerd. De heer v. H. is naar het ziekenhuis te Zaandam vervoerd. Te Bemmel is Zaterdagmorgen in de dicht-bewoonde wijk, de Molenweide, een ernstige brand uitgebroken, waarbij drie groote panden in de asch zijn gelegd. Om streeks 8 uur bemerkte een bewoner, dat het pand van den molenaar A. J. Derksen in lichte laaie stond. Spoedig daarna sloeg het vuur over op een pand, eveneens toe- behoorende aan den heer Derksen, dat be woond werd door den bakker en winkelier Huisman. Tengevolge van den hevigen wind nam de brand steeds in omvang toe. De hulp van de brandweer uit Eist werd ingeroepen, maar deze kon door gebrek aan water, tengevolge van de droogte, weinig uitrichten. Het gevolg was, dat spoedig de hooischuur van de kapitale boerderij de „Leemhoeve" van den heer A. W. Kosman en vervolgens zijn woning door het vuur werden aangetast. Van de woningen van de heeren Derksen en Huisman kon slechts zeer weinig worden gered. De schade wordt gedeeltelijk door as surantie gedekt. Ook is nog bekend, dat de brand op de „Leemhoeve" uitbrak, terwijl de vrouw alleen thuis was. Vijf jongens in brand. Vrijdagmiddag is bij den landbouwer Rudolfs, onder de Gemeente Echt, terwijl men bezig was in het open veld te dor- schen, de ruw-olie motor van de dorsch- machine uit elkaar gesprongen. 5 jongens, die in de nabijheid stonden te kijken, vlogen in brand. 3 hunner, van 5, 8 en 12 jaar, moesten naar het zieken huis worden vervoerd, terwijl de 8- en 12-jarige jongens, na door het roode kruis verbonden te zijn, naar huis konden terug- keeren. Een 5-j. jongen moest naar het zieken huis in Roermond worden vervoerd. De overigen kregen lichte brandwonden. KIND VERDRONKEN. De meeder dl® het wilde red den, met moeite uh het water ge haald. In de Dieze te 's-Hertogenbosch is Zondagmorgen van een aldaar liggende zandschuit nabij de meelfabriek een 7-jarig kind te water geraakten verdron ken. De moeder, die dit zag gebeuren, sprong het kind na, hoewel zij niet kon zwemmen. Oogenblikkelijk verkeerde zij in levensgevaar. Eenige burgers slaagden er in de vrouw nog juist op tijd op het droge te brengen. Zij was bewusteloos, maar door toepassing van kunstmatige ademhaling gelukte het de levensgeesten op te wekken. Wasbleekerij afgebrand. De wasbleekerij van de firma Koster en. Koenen, gelegen in de kom van het dorp Aalst, is Zondagnacht voor een groot deel door een hevigen brand verwoest. Met acht stralen op de waterleiding bestreed de brandweer het vuur, dat zij omstreeks vijf uur gisterenmorgen meester was. Toen restte van het fabrieksgedeelte slechts een puinhoop. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Twee Eindhoverasche weerliedtera gewond. Ibrand- De Rindhovensche brandweer, die eerst gisterenmorgen omtreeks 9 uur met het blusschingswerk in de wasfabriek te Aalst gereed kwam, heeft daarbij twee ongelukken te betreuren gehad. De brandwacht Van Iersel kreeg, toen een stuk muur omviel, een stuk bran dende dakgoot in het gelaat. De man werd aan een oog getroffen. Na ter plaatse te zijn verbonden, is hij naar het zieken huis te Eindhoven gebracht. Het gevaar bestaat, dat hij het getroffen oog zal moeten missen. Een andere brandwacht, Van Dungen, viel in de duisternis in een ijzeren put, maar kon hieruit worden opgehaald. Het bleek, dat de pezen van beide beenen waren gekneusd. De man is ter verpleging naar zijn woning te Eindhoven vervoerd. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Gistermiddag is het 11-jarig zoontje van den heer H. Brinkman bij het baden in de haven van Oude Tonge verdronken. Het lijk is opgehaald. Doodëlijk ongjeluk bij den Wassenaarsciiem slag. Aan den Wassenaarschen Slag was gistermiddag het 19-jarig meisje S. M. v. H.. uit Den Haag. met haar moeder en een vriendin in zee aan het baden. Daarbij schijnt zij in een kuil te zijn gevallen. Aangezien zij niet kon zwemmen, kreeg zij water binnen en is zij blijkbaar zoo zenuwachtig geworden, dat zij niet meer boven is kunnen komen. Op het hulp geroep van de moeder snelde de tent- houder v, d. G. toe, die met behulp van eenige andere personen het meisje op het droge bracht. Ruim twee uur is men bezig geweest met toepassing van kunstmatige ademhaling, doch zulks mocht niet meer baten. DOOR EEN AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag is op den Leidschen straatweg ter hoogte van de Kerkebosch- laan te Wassenaar een voetganger ten gevolge van onvoorzichtig oversteken door een passeerende auto aangereden. De autobestuurder deed groote moeite om de aanrijding te voorkomen, doch slaagde daarin niet. Het slachtoffer bleek te zijn de 60-jarige heer G. K. uit Den Haag, die inwendig zwaar gewond naar het Ziekenhuis aan den Zuid wol in Den Haag is overgebracht, waar hij ongeveer een uur later aan zijn verwondingen is overleden. OEVERAFSCHUIVING. Schade voor oesterkweekers te lerseke. Verscheidene oesterkweekershebben bij een onder de gemeente Kattendijke plaats gehad hebbende oeverafschuiving belang rijke verliezen geleden. Ten eerste zijn van vijf kweekers samen ongeveer 70.000 stuks pannen weggezonken. De pannen waren goed met oesterbroed bezet. Ten tweede zijn van anderen min of meer belangrijke hoeveelheden oesters, die daar onder den oever lagen, verdwenen. De eigenaars van de naburige perceelen zijn natuurlijk zeer belangstellend naar den afloop van het onderzoek of de onder mijning zich over langeren afstand dan het weggezonken gedeelte uitstrekt. MISHANDELING VAN HAAR KINDEREN. Te Zaandam heeft vanmorgen ongeveer 9 uur een 32-jarige vrouw in de Menschi- koffstraat, terwijl haar man afwezig was, in een vlaag van verstandsverbijstering haar beide kinderen van 2 en 4 jaar mishandeld. Zij heeft deze met een brood mes ernstig verwond. Daarna heeft zij zich zelf verwondingen toegebracht. De drie slachtoffers zijn naar het ge meenteziekenhuis gebracht. De toestand van het jongste kind is zorgelijk DIEFSTAL VAN 3®#®. f Te Amsterdam. Uit een woning in de Karei Du Jardin- straat te Amsterdam is Zondagmiddag een geldkistje, inhoudende een bedrag van ongeveer 3000, verdwenen. De bewoners hebben bij de politie aangifte gedaan, dat zij des middags gedurende eenige uren uit waren geweest. Bij hun thuiskomst hadden zij ontdekt, dat het kistje, dat zij onder een bed bewaarden, weg was. De huisdeur hadden zij opengebroken ge vonden. Het geld hadden zij in bewaring voor hun schoonzoon, die juist van een vacantiereisje teruggekeerd was. Het on derzoek van de politie had gisteren nog geen resultaat opgeleverd. WINKELDIEVEGGE AANGEHODDEN Gisterenmiddag is het de recherche uit Den Bosch gelukt de hand te leggen op de 17-jarige winkeldievegge G. uit Geffen. Het meisje wordt verdacht winkelgoede ren te hebben gestolen ten nadeele van V. en D. te 's-Hertogenbosch. De ver dachte is in de marechausseekazerne te Geffen opgesloten. Zij zal ter beschikking van den officier van Justitie te 's-Hertogen bosch worden gesteld. KIND VERDRONKEN. Gisterenavond ongeveer 10 uur was de 9-jarige van Haren, gewoond hebbende Willem Beukelszoonstraat te Vlaardingen, met een vriendje op de schuit van zijn vader aan het spelen. Bij het overstappen op een aak struikelde hij en viel tusschen de beide vaartuigen in. Onmiddellijk ver dween hij in de diepte. Hij kon eerst na ongeveer twintig minuten worden opge haald. De doktoren Erkelens en Jacobsen hebben nog geruimen tijd getracht de levensgeesten op te wekken, hetgeen echter vruchteloos bleek. Het lijk is naar de ouderlijke woning vervoerd. TWEE BERUCHTE INBREKERS GEVAT. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is de rijksveldwacht uit Kessel en Blerik, in samenwerking met de gemeenpolitie van Kessel, Neer en Roggel, er in ge slaagd, twee beruchte inbrekers op heeter- daad te betrappen, bij een poging tot inbraak in het gebouw der Coöperatie te Roggel, juist op het oogenblik, dat de dieven bezig waren, de voordeur te for- ceeren. De inbrekers zijn naar Roermond over gebracht en in de strafgevangenis op gesloten. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagmiddag is op den Amersfoort- schenweg, bij Apeldoorn, de 50-jarige heer W. Bouwman, uit Kootwijk, die plot seling uit een zijweg op den straatweg kwam, aangereden door een auto, be stuurd door den heer v. B., uit Gouda. De man werd zoodanig gewond, dat hij spoe dig is overleden. De politie stelt een onderzoek in. Dit is. reeds het achtste ongeluk met doode- lijken afloop, dat daar ter plaatse is ge schied. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond is de 10-jarige J. S., uit Ubbergen bij Nijmegen, op den straatweg te Velp, door een auto overreden en bijna onmiddellijk gedood. De jongen kwam met groote vaart van een hellenden zijweg den Straatweg op fietsen, toen juist de auto passeerde. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Maandagavond te omstreeks 10 uur kwam uit de richting de Kooy een luxe auto gereden, volgens ooggetuigen met een vaart van ongeveer 80 km. Een vrachtauto, komende vanaf het pad, het welk naar het kantoor van de »ShelD loopt, merkte hem op, doch verwachtte dat de bestuurder van den luxe-wagen vaart zou minderen. Dit geschiedde niet, en het gevolg was dat beide vehikels met elkaar in botsing kwamen, en de per sonenauto over den kop sloeg. Personeel van de «Shellen de Ge meentereiniging kwam direct assistentie bieden en bevrijdde de inzittende dame en heer uit hun hachelijke positie. Met eenige schrammen en ontvellingen kwamen dezen er wel zeer fortuinlijk vanaf. Wat hun auto betreft, deze had zijn kap in den strijd gelaten, en had voorts al die talrijke mankementen, welke een botsing gewoonlijk veroorzaakt. Hij is later door een vrachtauto van garage Moll weggesleept. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 31 Juli. Medegedeeld dooi het Koninklijk Meteorologisch Instituut. Verwachting: Meest matige Zuidelijke tot Westelijke wind, half tot zwaar bewolkt of betrek ken, kans op regen of onweer, waar schijnlijk overdag koeler. Nagekomen marktbericht. PURMEREND, 31 Juli. 2105 kg tmter 1.251.45 p. kg; 700 koeien; 325 vette icoeien 5462, stuig.; 165 gelde- de koeien 80140, matig; 110 melkkoeien 110220, stug; 106 stieren 3246, vlug; 5 paarden 55130, matig; 155 vette kalveren p. kg 0.300.50; 341 nuchtere kalveren v. d. slacht 38, stug; idem v. d. fok 613. stug; 337 vette varkens v. d. slacht 2831, matig; 100 magere varkens 1016, stug; 200 biggen 612, stwg; 501 schapen 1021, ,stug; 20 bokken 29, matig; 6 overhouders 156 lammeren 5—10; piepkuikens 0.50o.55 Eierveiling. Kipeiere.n 2.753-25; eendeienfr! 2.10; alles per 100 stuks. De Heer en Mevrouw LEERTOUWER- geven hierbij kennis van de geboorte van hun Dochter Heden werden wij verblijd met de geboorte van een flinke Dochter Geboren: Dochter van J. B. L. van de Wouw en Den Helder, 29 Juli 1934. Kanaalweg 176a. De Heer en Mevrouw HOEBE—Doppegieter, geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon JAC0B. Den Helder, 30 Juli 1934. St. Lidwinastichting. Eenige en aigemeene kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Echt genoot en Vader, de Heer G. W. GROOTHOF, in den ouderdom van 42 jaar. Zijn diepbedroefde Echtgenoote, A. Groothoe-Bakker. Den Helder, 30 Juli 1934. Ruyghweg 15. Geen rouwbeklag. Debegrafenis vindt plaats Donderdag a.s., 2 uur n.m., vanuit het Marine Hospi taal. Voor de zeer vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden, zeggen wij ook namens wederzijdsche familie hartelijk dank. K. BAKKER. D. J. BAKKER-v. Zvll. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden bij 't overlijden van hun geliefden Man en Vader, brengtde familie hun innigen damk. In het bijzon der aan Ds. van Wiohen, voor de troostvolle worden tot ons gesproken, en aan de begrafe- nisvereeniging „De Laatste Eer" en haar Personeel voor de nette wijze, waarmede de ter-aarde-bestelling plaats had. Uit aller naam: Wed. M. HARDEBOt-Vos. Julianadorp, Juli 1934. t.a. WIM v. d. BRAAK a/b. m.s. „Baloeran' t. a. a.b. m.s. „Baloeran", DANKBETUIGING, Voor de liefderijke behan deling aan hun geliefden Man en Vader, den Heer C. KARDEB0L bewezen, brengt de familie aan den WelEd. Z.Gel. Heer Dr. P. J. van Driel, en aan het ver plegend Personeel van het Marine-Hospitaal te Den Hel der hun innïgen dank. Uit aller naam: Wed. M. HARDEBOL—Vos. Julianadorp, Juli 1934. op veelvuldig verzoek de geweldige JiSmi S.O.S... Als 2de hoofdnummer DUKE vanaf f 125 A H1LDERING Spoorstraat h. Palmstraat Tel. 449. Meermalen komt het voor dat wij brieven ontvangen, geadresseerd aan de „Heldersche Gourant", die bij opening betrekking blijken te hebben op een in ons blad geplaatste advertentie. Men heeft er dan niet aangedacht het nummer van de advertentie op de envelop te ver melden. V/Ij verzoeken beleefd steeds het nummer duidelijk op de eavolop ie schrijven in den linker be nedenhoek. Adm Held. Crt. „Woont U in Den Helder? En leest U de Heldersche Courant niet? Vreeselijk!" Met het oog op een goeds verzorging en plaatsing van de advertenties, verzoeken wij on zen adverteerders hun adver tenties zoo tijdig mogelijk op ons kantoor te bezorgen, liefsf daags vóór het uitfc.amer van de krant.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 3