Stadsnieuws mWUw legért *VPot wiU 11 l&ianï BELANGRIJK BERICHT TWEEDE BLAD HELOERSCHE COURANT VAN DINSDAG 31 JULI (934. Licht op voor alle voertuigen. 2de kaj. f 0.50. Dagelijks v. Binnenhaven 715 uur. Retour Amsterdam 1.40—f 1.00 Aikmaar f0.80—f 0 60 Schoort u f 0.70f 0.50 Opening van het Verkeershuis. Een langgevoelde behoefte Onze magazijnen zijn tot en met Zaterdag 4 Augustus van HALF EEN TOT TWEE UUR 5 Dinsdag 31 Juli 21.22 uur. Woensdag 1 Aug21.21 Onze stadgenoot, de heer J. Brave- boer, slaagde te Utrecht voor den graad van meester in het smeden, afgenomen door de vereeniging ter veredeling van het ambacht. (V.V.A.) Te Den Haag slaagde op 30 Juli voor de akte Hoogduitsch L.O., onze vroegere plaatsgenoot G. 't Hart, thans Hoofd'der O.L. School 1 te iAnna-Paulovyna. i Voor het te Amsterdam gehouden Mulo-examen diploma A, slaagde onze stadgenoote Lucy Mahieu, leerlinge van het St. Antonius-pensionaat, te Bergen. ONZE STRAATVERLICHTING. Naar wij vernemen zal eind Augustus wederom de volledige straatverlichting worden ontstoken. ORANJE-HARMONIEKAPEL. Dir.: J. J» W. Hertzworm. Programma van het derde Zomerconcert, te geven op Woensdag 1 Augustus 1934 des avonds te 8.30 uur in het Julianapark. 1 Dankt, dankt nu allen God. Kojraal J. Crüger 2 Spa Monopole. Marsch J. Closset 3 Le Catife de Bagdad. Ouverture. Boieldieu 4 Dans la -Farce (Charakterstück)Eilenberg g. Le Souvenir (Solo de concert pour trombone), H. Charles Solist de heer J. Kamp.! 6. Ouverture Symphonique Sam Vlessing 7- Fantaisie Romanüque (Legende): Montagne 8 Le Retour. (Marsch) H. Reuland N.B. De nummers 3, 6 en 8 worden gespeeld op het Nationaal Concours te Huizen op Don derdag 2 Aug 1934. P.T.T.-DIENST OP ZON- EN FEEST DAGEN EN OP ZATERDAB, Ingaande 1 Augustus a.s. wordt het P.T.T.-kantoor op Zon- en Feestdagen ook voor den postdienst opengesteld van 8 tot 9 uur in plaats van 81 tot 91; het is dus voortaan op die dagen in de morgen uren voor drie diensten van 8 tot 0 uur geopend. Voor den telegraaf- en telefoondienst bovendien van 13 tot 14 uur in den middag. Het kantoor is op Zon- en Feestdagen geheel gesloten voor den dienst der ge wone postwissels, postbewijzen, quitan- tiën, pasmunt, belastingbetalingen, rijks postspaarbank, rijksverzekeringsbank, postc-hèque- en giro- en pakketpost. Van 8 tot 9 en van 13 tot 14 worderi tele grammen en telefoon-celgesprekken be handeld, terwijl ook telegrafische post wissels worden-aangenomen en uitbetaald. Gedurende de post-opensteliing van 8 tot 9 uur worden post- en plakzegels ver kocht (dus geen rentezegels, omzetbe lastingzegels, rijwielmerken enz.), terwijl dan ook gelegenheid bestaat tot het ver zenden van gewone en aangeteekende stukken met expressebestelling. Men kan In dat uur ook aangeteekende stukken af halen; benevens de gewone post, mits men schriftelijk heeft verzocht deze afzondér- lijk te houden. i Op Zaterdag fs het kantoor voor den postdienst te 16 uur gestoten. BINNENKOMST VAN DE HELOERSCHE TIPPELAARS. Bij honderden waren de menschen ge komen om Zaterdagavond half zeven ge tuige te zijn van de aankomst van het groepje Heldersche tippelaars, dat aan de Vierdaagscke te Nijmegen had deelgeno men en dat thans per trein weder in Den Helder arriveerde. Het Stationsplein stond zwart van de menschen en ook op het perron waren velen, die getuige wil den zijn van de blijde inkomst. Jammer genoeg was, dank zij.de primitieve inrich- EEN DIAMANTEN BRUIDSPAAR, Wij geven hierbij het welgelijkend portret van een tweetal stadgenooten, die heden, 31 Juli, vóór 60 jaren in onder trouw gingen en 13 Augustus a.s. hun diamanten bruiloft in goede gezondheid, naar wij willen hopen, zullen vieren. Hendrik Smit, de bruidegom, werd 17 Juli 1843 geboren en is dus thans 86 jaar oud; de bruid, Martha van Schengen, telt eenige lentes minder, n.I. 82, zij werd ge boren 19 Maart 1852. Heel vroeger was Smit timmerman; hij werkte bij de heeren Moorman, in de Koningstraat (op de plaats waar thans het belastingkantoor staat). Later, toen zijn vader kwam te overladen, heeft hij het bedrijf van melk- verkooper ter hand genomen. Ruim 40 jaren was deze zaak gevestigd in het slopje in de Oude Kerkstroat. Altijd hebben zij met lust hun bedrijf uitge oefend; als „Oome Hein" aan het venten was, moest „Tante Matje" eiken dag naar Een dag naar SCH00RL per E S O N A kost retour 1ste kaj. f0.70; ting van ons stationnetje (ach, wanneer krijgen we nu eens wat beters? Men make Den Helder doorgaand station voor de A.T.O;-bussen, dan is de zaak opgelost. Er moet immers toch geregeld geld bij), de aankomst niet zóó als wenschelijk ware geweest. Want de trein van 18.52 naar Alkmaar stond op vertrekken en was, toen de andere aankwam, nog niet weg, zoodat deze laatste op het tweede perron arriveerde en er van een pakken de en enthousiaste ontvangst bij het uit den wagon stappen geen sprake kon zijn. Daarom gaf „Winnubst" haar eerste nummer het volkslied dan ook maat ten beste aan de reizigers van den ver- trekkenden trein, die er eerst even vreemd van opzagen, maai al gauw be grepen, dat hun niet deze hulde gold. En toen 18.52 maar eenmaal weg was, kon den we ze te zien krijgen, de tippelaars, die er in hun witte petjes, schilderachtig uitzagen. Buiten het station, zooals we zeiden, opgewacht door een enthousiaste me nigte, trokken ze langs Spoorstraat, Mo lengracht en Molenbrug naar Café Cen traal, het clublokaal, waar de stoet ver volgens ontbonden werd. DE „VA.R.A." OVER HUISDUINEN. De „Vara" zal óp Woensdag 1 Augus- tus, ,'s avonds van 8.03 tot 9.30 een uit zending geven, met als onderwerp „Arbeid en ontspanning in de Neef. Badplaats". Door bemiddeling van „Helders Be lang" V.V.V. zijn verschillende gegevens vérstrekt óver ónze badplaats Huisdui nen, vv aardoor belangstellende luiste raars,. indien zij bovengenoemd onder werp willen volgen, hun radio op de be kende golflengte kunnen afstemmen.- V.V.V. HELDER'S BELANG. Door de Federatie van Vereenigingen voor Vreemdelingenverkeer in Noord- Holland boven het Noordzeekanaal zijn in overleg met de plaatselijke V.V.V.'s een paar aardige autotochten in Noord-Hol land samengesteld. Op 3 en 17 Augustus a.s. zullen n.1. vanuit Den Helder de vol gende trips worden gemaakt: De deelnemers worden afgehaald uit Den Helder en Huisduinen (8.30), Cal- lantsoog (9.15), Schoorl (9.45), Bergen (10.naar Alkmaar (10.1511.15), al waar bezichtiging van de Kaasmarkrt. Voorts naar Wormerveer (12.Zaan dam 012.4513.45), alwaar zal worden koffie gedronken of geluncht, IJmuiden (15.15), .bezichtiging sluizen en pier, Wijk aan Zee (16.15), Beverwijk (16.45) naar Alkmaar (17.15). Daarna rechsttreeks naar buis. D.e prijs van dezen tocht is 2.50 per persoon, luriCh niét inbegrepen. Deze zal pl.m. 1.25 bedragen. Hoewel deze uitstapjes in hoofdzaak zijn gearrangeerd voor de gasten, kunnen ook stadgenooten en inwoners uit den omtrek hiervan gebruik maken. Inlichtingen worden gaarne verstrekt döor,,'t Verkeershuis. V.V.V.", Kanaal- weg 91, t/o Postbrug» Den Helder, waar tevens bewijzen van deelname zijn te ver krijgen. 3CNATIONALE „ZONNESTRAAL"- LOTERIJ, De hoofdprijzen van de gehouden „Zonnestraar'-loterij zijn gevallen op de no's: 29374 landhuis; 22761 Ford; 3331 eiken slaapkamer ;20698eiken woonkamer; 21186 Philip's radio-combinatie; 48038 Wilhelmina tafelbiljart. de forten om de mannen te voorzien van melk. Al die jaren door hebben zij met opgewektheid dit werk verricht. Toen tenslotte de hooge leeftijd van Hein hem niet langer veroorloofde dit werk te doen, moesten zij er het bijltje bij neerleggen. Beiden hebben daarna geluk kige jaren doorgebracht, zij het ook met een heel sober bestaan. Hun inkomen be staat uit ouderomsrente en een Ideine kerkelijke uitkeering, waarvoor zij altijd dankbaar zijn geweest. Tante Matje was vroeger dienstbode bij de familie Voorneveld op het Dijkje, naast dominé Bron. Ouden van dagen zul len zich dit nog wel herinneren. Ook deze familie heeft zich nooit onbetuigd gela ten om hun ouden dag zoo aangenaam mogelijk te pjnken, en zoo hebben zij al tijd gelukkig met elkaar geleefd. Zeker zal het dit diamanten paar niet aan be langstelling ontbrekenl Hun adres is Middenstraat 119. Trekkingslijsten zijn 7 cent per stuk verkrijgbaar bij H. G. Licher, Stakman Bossohestraat 18, II. Giezen, le Ernma- dwarsstraat 3 en bij Jan Mens, Laan 38. Voor de loten verkoopersisters) zijn bij ons gratis lijsten beschikbaar. i Wij hebben bi) verschillende geleigen heden melding gemaakt van een reoirga- nisatie in den boezem onzer beide pla|(tsej lijke vereenigingen, „Helders Belang en „Economische Commissie welke, ieder op verschillend terrein, tenslotte tocli het zelfde beoogen: den blóei en de welvaart onzer stad. In de laatste jaren vobrql, onder de groote toename van het vreem delingenverkeer, was de behoefte aaji' een centraal punt, vanwaar dit alles gerpgeld wordt, groot geworden. Schier dagelijks had de secretaris van de V.V.V. „Hélders Belang", de heer Herman Nijpels, aan vragen om inlichtingen over pensionfe etc. te beantwoorden en dank zij een practi- sche regeling, door den heer Nijpels in gevoerd, konden die vlot en snel worden verstrekt. Maar de vele doortrekkende vreemdelingen eischten meer: vragen, en inlichtingen van den meest uiteenloópen- den aard, om dienstregelingen, prijzet^ van booten, enz., werden gesteld. Het is' dui delijk, dat een Bureau voor Vreemdelin genverkeer ook dergelijke vragen zoo uit voerig mogelijk moet kunnen beantwoor den, wil het zijn taak goed verstaan. Nu is het sinds eenigen tijd aan den Kanaalweg tegenover de Postbrug het verkeersbureau Velthuijs gevestigd. Ook in de Koningstraat heeft mén, Zooals be kend is, een dergelijk bureau, dat zich bezighoudt met het samenstellen van reisbiljetten, dat dienstregelingen ver strekt, enz. Door samenwerking van de. vereenigingen „Helders Belang", en! dé Economische Commissie, is thans bereikt, dat in het Reisbureau Velthuijs aan den Kanaalweg, een z.g. „Verkeershuis" is'ge vestigd. In verschillende plaatsen van ohS' land, totaal een 60-tal—is zoo'n Ver^ keershuis gevestigd, dat zieh ten doel stélt den vreemdeling, maar vooral ook den inwoners zelf alle mogelijke inlichtin- gen te verstrekken. Inlichtingen, niet al leen op het gebied van plaatselijk vreem delingenverkeer en dus uiteraard meer speciaal voor den vreemdeling bestemd maar ook inlichtingen omtrent reizen, dienstregelingen, tarieven, etc, In een der vertrekken van dit geboUW' aan den Kanaalweg nu is gisterenavpnd het Verkeershuis geopend. Daarvoor waren tezamen gekomen de besturen van-: „Helders Belang" en de Economische Commissie, Verscheidene heeren wa^'ji,, wegens de vacantie uitstedig: aanwezig waren de Burgemeester, de gemeente secretaris de heer J, Kamman, ende heeren Van Willigen, Van Scheijen, En- gelmann, ir. Bijvoet, H, Nijpèls, Velthuïjjs' en Vbn Gessel. V, ft De Burg-emeester opeml; het Verkeershuis. V'rt 8 De Burgemeester opende de bijeen komst met een korte rede, waarin hij schetste, hetgeen wij hierboven al rele-: veerden: de noodzakelijkheid van zoö'n centraal Verkeershuis, waarin andere ge meenten ons allang zijn voorgegaan, We behoeven hierbij geenszins té zien naar een rijke gemeente als bijvoorbeeld Hil versum, dat een speciaal gebouw hiervoor heeft, wij kunnen het met bescheidener inrichting wel af. Een woord van waar deering richt de Burgemeester tot allen, die meegewerkt hebben aan de inrichting hiervan, in 't bijzonder den heer Velthuijs, dié veel werk hiervoor verrichtte en hij hoopt, dat die arbeid zal worden gewaar deerd door hen, voor wie het bestemd is en dat hij zijn vruchten zal dragen, Helders Belang sluit zich bij dteze wóórden aan. 1 Natnens de Vereeniging „Helders Be lang" sloot zich de heer H Nijpels bij deze woorden aan, Wat tot nog toe voor het vreemdelingenverkeer geschiedde. gmg over „Helders Bèlang", zegt spr., en wqrd verdeeld over verschillende functionarissen. Eenigei jaren heeft spr. dit nü waargenomen, maar de omvang van het werk werd van dien aard, dat er iets gebeuren moest. Door de stichting van dit verkeershuis is nu de Ver. v. V. ontlast en is de toestand zeer verbeterd. Er zijn nu kasten gekomen met mappen, waardoor men een overzicht heeft over het materiaal. Dit is van groot belang voor onze stad, en spr. hoopt, dat dit Ver keershuis lange jaren in prettige samen werking met de beide plaatselijke ver eenigingen mag werken. Dankwoord van den beer Velthuys. De heer Velthuijs spreekt tenslotte een woord van dank, Spr, zal zijn uiterste best doen het hem geschonken vertrou wen, door zijn benoeming tot directeur van dit Verkeershuis, te wettigen. De prettige verhouding met ;de besturen van E, C. en V.V.V., waarborgen een nuttige samenwerking, Het is altijd aangenaam, zegt spr., als een wensch in vervullinggaat. vooral als moeilijkheden van te voren te overwinnen waren. Hoeveel te aangenamer is dat niet, als tenslotte iets bereiktwordt ten bate van anderen. Dat de laatste jaren zooveel Verkeers- huizen zijn geopend 60 in ons land) heeft zijn goeden grond. Er wordt tegen woordig zooveel meer gereisd dan vroe ger, zooveel mooie plekjes in eigen land zijn ontdekt, maar vooral is het reizen ge compliceerder geworden. Voor enkele jbren beperkte het zich tot motor, tram en boot; thans staan fietsen, auto's, bus sen en vliegmachines ten dienste. Niét te verwonderen is het daaróm, dat bij een zoo groote verscheidenheid van vervoer middelen, een zoo grootè frequentie van gelegenheden èn een steeds grooter wor dende- verplaatsing van reizigers, ook de behoefte aan een informatiebureau ge groeid is. Dat Den Helder thans haar zusters is gevolgd, kan dan ook gevoeg lijk een eisch des tijds genoemd worden. Het doet spr. genoegen hier uit te mogen'spreken,-dat deze Imaand de nood zakelijkheid van een Informatiebureau reeds gebleken is, Zonder- dat nog bekend was, dat hier het Verkeershuis zou komen, zijn door spr. reeds 82 inlichtingen ver strekt -van den meest uiteenloopenden aard, afgezien- van de schriftelijk gedane vragen, Ook voor <fe eigen. bevolking bestemd.. Tenslotte wijst de heer Velthuijs er op (zooals wij hierboven reeds zeiden), dat dit Verkeershuis niet wil zijn uitsluitend het kantoor, waar vreemdelingen worden, ingelicht over de plaats zelve, doch dat ook stadgenooten met de grootst moge lijke welwillendheid zullen worden inge licht over alles wat het toerisme betreft. Maar laten de stadgenooten dan ook niet vergeten, dat een nuttige in stelling als deze niet. kan bestaan zónder steun van de ingezetenen, en daarom roept spr. dien ingezetenen toe: Wordtlid van V. V, V. „Helders Belang", tegen een contributie van slechts 1.~ per jaar, Een ©m ander ojver bet kantoor lokaal zelve. Tenslotte nog eenige woorden over de inrichting. Het Verkeershuis is gevestigd in een ruim vertrek, dat, met zeer beschei den middelen, eenvoudig, praktisch en smaakvol is ingericht tot vergaderzaal. In een tweetal groóte waridkaéten met loketindeeling is het materiaal geborgen,- dat den bezoeker gratis ter beschikking staat; gidsen, dienstregelingen, folders, enz. Natuurlijk is dit nog niet allemaal in orde en gerangschikt, maar dit is een kwestie van tijd. In het Verkeershuis is óók gevestigd de vertegenwoordiging van de K.N.A.C. en het consulaat van den A.N.W.B. (dat tot dusver waargenomen werd door den heer Jaring, Dijkstraat). Wij willen eindigen met de hoop uit te spreken, dat velen, ook uit de plaats zelve, van de belangelooze diensten van dit Ver keershuis gebiuik zullen maken en dat zij hun erkentelijkheid zullen betoonen door een lidmaatschap 1.van „Helders Belang TOM v. d, STAP EN ZIJN TIEN (NEGEN) WITTE RAVEN. Na het succesvolle optreden van The Ramblers, Dutch Syncopaters en Freddy Johnson and his Harlemites had Den Helder Zaterdag en Zondag weer een be faamde band in z'n midden. Het was Tom v. d. Stap, die met zijn negen raven (de tiende was in de rui....) in „Casino" op trad en er een massa Helderschen heeft doen genieten van zijn uitstekende dans muziek. Wij waren Zondagavond in „Casino" en moesten wederom constateeren, hoe groot de vraag is naar jazz. Want niet alleen de jongere generatie is vertegen woordigd, ook ziet men verschillende ver tegenwoordigers van den rijperen leef tijd met genoegen naar de toch uiterst moderne muziek luisteren. Er zat een climax in het programma, dat we te hooren kregen. De band begon heel kalm met een paar oude bekenden, op echt-Hóllandsche wijze zaten de band-leden knus bij elkaar (niet die vrije, vlotte opstelling van een bui- tenlandsch ensemble) en de eerste indruk was dan ook niet overweldigend. Het bleek echter, dat de heeren zich wat in werkten om,,, later, op den avond, ,hun volle kracht xe ontploóiëri. Dat was' ih de Shownummers: het aardig geparodieerde lied van Paul Abrahams: „Die Blume von ITawaii" en de bekende „Orient-Express". Toen liet zich de band gunstig beoordee- len en terecht: dit Hollandsche ensemble stelde, evenals de Dutch Syneopators, het band-we,rk vóór alles. Het individualisme werd geweerd: gezamenlijk brachten de musici de band naar de topprestatie, wel de ongetwijfeld de genoemde trein-imi- tatie was. Later werd een tweede show- act gegeven, welke bestond uit een aller- aardigstè bewerking van het gezellige: „Toen onze Mop", enz. en een komische Russische potpourri. De show-nummers werden uitbundig toegejuicht en v. d. Stap kon een toegiftje niet weigeren. Het werd een eigen arrangement van de „Tiger Rag", ook zoo'n Amerikaansche compo sitie, die de ware enthousiast in extase brengt. De dansmuziek zelf was beschaafd en melodieus, rhythmisch goed. Ook in de tango-bezetting had de band veel waar- deering, terwijl een paar Wierier walzer, waarvan de bekende „Wiener Blut" het beste uitgevoerd werd, de afwisseling er in brachten. Evenals het optreden van de vorige bands is ook dat van Tom v. d. Stap voor Den Helder een evenement op dansgebied geweest. Dat kan niet anders dan stimu- leerend werken voor de Casino-directie, die dank zij de medewerking van de Hel dersche liefhebbers, den moed. zal vinden om doof te blijven gaan met het enga- geeren van zulke uitstekende ensembles. Den Helder raakte uit zijn isolement, dat zij er uit blijve! pnodpnCïicr CixiDömöav OLD •CV/CMCLÜB „ÜC fèioMótn MODÖEN" 't Was een feestelijke boel Zondagmof- gen aan den dijk. De zwemelub „Frissche Morgen" opende namelijk haar nieuwe clubgebouw aldaar en dat dit met de noo- dige belangstelling van de zijde der leden en belangstellenden gepaard ging, béhoe- ven wij niet nader te betoogen. De Voor zitter, de heer Brandt, deelde in zijn openingsrede een en ander mede over het ontstaan en de ontwikkeling der club wethouder Smits heesc-h de clubvlag en sprak namens de gemeente, terwijl ook de Zustervereeniging bij monde van den heer Bandsma kwam gelukwenschen. Maar er geschiedde nog veel meer. Ook waren er verrassingen voor de leden en omdat wij zelf ook nog een verrassing in petto hebben, komen wij Donderdag uit voerig op deze gebeurtenis terug en zul len voor heden met deze korte vermel ding volstaan. Buitenlandsch Overzicht pag. 1 feuilletonl Radio-programma2 Noch spot. noch zot 2 De Koningin en Prinses Juliana zijn Zaterdagmorgen naar Noor wegen vertrokken2 Algemeene vergadering van de A.V.R.O. Cijfers en feiten 2 De- verdeeling van de lasten der werkloosheid. Uiterste versobe ring van de gemeentehuishouding geboden2 De gebeurtenissen in Oostenrijk. De begrafenis van Dollfuss zon der incidenten verloopen 1 Drie Amerikaansche officieren hebben Zaterdag een stratosfeer tocht ondernomen. Een gevaar lijke daling van 19000 meter. Met de parachute gered7 De opleiding voor officier van ge zondheid en militair apotheker zal in Indië worden opgeheven J) Een circulaire van den Minister van Binnenlandsche Zaken in verband met de viering van den Koninginnedag7 Hevige brand te AalstTwee brandweerlieden gewond J De Oranjetrein in Den Helder 3 Diefstal van 3000 te Amsterdam 3 Omtrek-nieuws 6 Marktberichten 8 Marineberichten 8 Sportnieuws 8 DE HARDRIJDERIJEN TE HUISDUINEN. Er is veel animo voor deze wedstrijden, op initiatief van de vereeniging „Huis- duiner Belang' ondernomen. Reeds 26 van de bekendste dravers staan bij het wedstrijd-comité geboekt; hieronder zijn de kampioen van Groningen en Friesland, de bekende „Siderius", de .kampioen van N. èn Z,-Holland „Jantje van Leeuwen", en nog vele andere. Ook zijn reeds vele medailles ingekomen, o.a. van de Helder sche Courant, de Heldersche Post, de Hanze, Zeebad Huisduinen, Huisduiner Belang, fa. Dros, Texel, van Vollen- hoven's Brouwerijen, Amsterdam, e.a. Zooals men weet, sluit de aangifte voor inschrijving morgen-. Woensdagavond 10 uur op „Dennenheuvel". HET OEFENINGSESKAÜER KOMT MORGEN TERUG. Het Oostzee-eskader wordt morgen om pl.m. 10 uur in de haven alhier terug verwacht. De „K 18" heeft een bijzondere opdracht en zal later binnenkomen. Z. E. de Minister van Defensie zal zich in Den Helder ontschepen, terwijl de „Hertog Hendrik" na een kort verblijf naar IJmuiden door zal varen. Het schip komt daar ter beschikking van de examen commissie der adelborsten. Het eskader heeft onderweg nogal slecht weer getroffen, zoodat rekening gehouden moet worden met een eventueel latere aankomst dan 10 uur. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER, 17-31 Juli 1934. Nieuwe zaken: AnnaPaulowna. Breezandsche Vischhandel ((eigenaar M. van Dijk), Meerweg 54. Den Helder. O. Wittebol, Dijkstraat 68, café. Zijpe. Firma Tolen, Zeeweg 56, schoen- en lederhandel. Wijzigingen: Anna Paulowna. Spaarbank v. d. Coöp. Boerenleenbank (bestuurswijziging). Coram. Venn. J. v. d. Berg Sons, Middenweg 11, Breezand. Uitgetreden beh. venn. J. v. d. Berg Cz. Benoemd tot gevolm. met titel van dir.: J. v.'d. Berg Cz. OPENLUCHT-THEATER. Honderden belangstellenden. Prachtig zomeravondweer begunstigde de openlucht-filmvoorstelling, die van wege de komst van den Oranjetrein op hét Stationsplein gisteravond gegevmi werd. Onder de overkapping lui de Goe derenloods was het witte doek opgehan gen, terwijl het geluids-filmtoestel opge steld was in een speciaal ingerichten film wagen. Deze auto was van de Ha-Vo te Voorburg. Aangelokt door het genoemde fraaie weer en natuurlijk gedreven door nieuwsgierigheid naar wat deze noviteit op technisch gebied op zou leveren, wa ren ettelijke honderden menschen samen gestroomd en volgden met groote belang stelling de evoluties op het witte doek. De jeugd, die een latertje had, was gecon centreerd vlak onder het doek en juichte

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 5