Marineberichten. Marktberichten. 8 HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 3ï JULI 934. De handelsbesprekingen met Japan. Protesten van Japan. y'.s.'v II. Haven van Nieuwediep. van Kopenhagen JïïftSjf Zatetaag Kopenhagen Stoomvaartberichten De militaire rechtbank zal Dinsdag bij eenkomen. maar men verwacht de eerste behandelingen niet vóór de verschijning van het officieele regeeringsrapport over de gebeurtenissen van Woensdag j.1. Rintelen is gisterenochtend naar de zie kenzaal van de gevangenis vervoerd, waar hij onder strenge bewaking blijft tot hij verhoord kan worden. Er loopt een gerucht, dat Nazi's ge tracht hebben Rintelen uit het ziekenhuis te ontvoeren. Veertig hunner zouden zelfs tot de binnenplaats van het ziekenhuis zyn doorgedrongen, doch nog tijdig zijn verdreven. De houding der mogendheden. In Romeinsche kringen, aldus Reuter, wordt veel aandacht geschonken aan een artikel, verschenen in de Messagero van Zondagochtend, dat, naar men zegt, direct is geïnspireerd door den Duce. Het is overbodig te zeggen, dat Italië niet zal deelnemen aan een demarche, welke de overige mogendheden misschien zullen ondernemen. Dikwijls werden be loften van de Duitsche regeering niet ge houden. Men onderhandelt geen twee maal op voet van gelijkheid met dengene die met zooveel cynisme aan de wetten van de eer tekort is gekomen. Er is op het oogenblik geen regeering, die ten aan zien van Duitschland niet het volste recht heeft zijn volledige vrijheid van handelen te hernemen. Nog een paar Engelsche pers stemmen. De Engelsche Zondagsbladen bespre ken de Oostenrijksche gebeurtenissen: De Observer schrijft, dat het belang rijkste gevolg van de misdaad van jongst leden Woensdag, dat misschien gevolgen in de wereldgeschiedenis kan hebben, is, dat de aandacht van de geheele wereld meer en meer op Berlijn wordt gevestigd en niet op Weenén. De indirecte onschuld-betuigingen van Hitter zijn hun doel voorbijgeschoten. De prijs, welke Dollfuss heeft betaald Is bitter en algemeen wordt dit betreurd, dóch hij heeft hiermee zoowel Oostenrijk als Europa gediend. Dollfuss heeft meer dan Iemand an ders gedaan om Europa te redden van de nazi-terreur van Berlijn, dit is zijn mooiste nalatenschap. Fransche persstemmen. De links-gerichte pers verlangt het in grijpen van den Volkenbond in de Duitsch-Oostenrijksche verhouding. Paul Boncour betoogt in de Oeuvre, dat het samengaan van de drie groote mo gendheden niet voldoende is en dat het Oostenrijksche vraagstuk door den Vol kenbond in handen moet worden genomen en behandeld met alle mogendheden, in het bijzonder die van de kleine entente, die op zijn minst evenveel belang hebben bij de onafhankelijkheid van Oostenrijk als de groote mogendheden. Het is overi gens, zegt Boncour, niet voldoende „neen" te zeggen. Men moet Oostenrijk levens mogelijkheden verschaffen en wel op an dere wijze dan door leeningen. Oostenrijk zal niet kunnen bestaan dan na het tot stand komen van een verbond van alle Donaulanden, ook in oeconomischen zin. Londen maant tot voorzichtig heid. Volgens te Praag ontvangen berichten Schijnt men te Londen eenigszins bang te zjjn, dat, voor het geval Italië werke lijk in Oostenrijk zou intervenieeren, wat ondertusschen nog niet zoo waarschijnlijk wordt geacht, Zuid-Slavië deelen van Karinthië zou willen bezetten. Londen heeft in alle betrokken hoofd steden, ook te Praag, geintervenieerd om allo overijlde daden te voorkomen. De Italiaansche troepenconcen- tratie. Gisterenavond werd gemeld Aan de overzijde van de Karawanken, op Italiaansch gebied staan, naar schatting van militaire deskundigen, alleen in het dal tusschen Tarvis en Pontebba ten minste 20.000 man. Tegelijkertijd met deze troepen zijn groote luchteskaders gearriveerd, die net klaar waren met hun oefening in Venetië. Zij omvatten 200 bommenwerpers en jagers. Eenige van deze luchtstrijdkrachten maakten demon stratieve tochten over de Karintisclie grens. Starhemberg Helder van het va- derlanctsche front. Onze Weensche correspondent meldt ons: Als opvolger van bondskanselier Doll fuss als hoofdleider van het Vaderlandsche front is vice-kanselier Starhemberg be noemd. Dollfuss politieke testament. Naar onze Weensche correspondent Ons meldt, bestemt het politieke testament van Dollfuss, dat dateert uit den tijd van Dertil's aanslag op den vermoorden bonds kanselier, Schuschnig tot politieken, Ötarhemberg tot militairen leider. De Paus spreekt Oostenrijksche jongens toe, Reuter meldt nit Rome, dat de Paus gisterochtend de 200 jung Vaterland, die in het kamp Austaia bij Rome vertoeven, ontvangen heeft en toegesproken in het Duitsch. Hij gewaagde van zijn liefde voor de jeugd en voor Oostenrijk en sprak den wensch uit, dat dit land een betere en steeds schoonere toekomst tegemoet zou gaan. De moordenaar van Dollfuss bekent. De vroegere wacht meester Planetta zegt uit wraak te hebben geschoten. De correspondent van de „~Nw. Rott. Qrt," te Weenen seinde gisterenavond, dat de vroegere wachtmeester van den staf, Planetta. die reeds eerder in dit verband genoemd is, bekend heeft met een auto matisch pistool op Dollfuss te hebben ge schoten, waardoor deze zoodanig gewond werd, dat hy is doodgebloed. Het kaliber van Planetta's pistool komt ook inder daad met de schotwonden overeen, welke Dollfuss waren toegebracht. De man moti veert zijn daad met haat tegen Dollfuss die hem uit het leger had doen verwy- deren. Volgens de mededeelingen van de fa milie was Planetta wachtmeester in het leger; in 1932 wewrd hij wegens nat.-soc. activiteit gedegradeerd en uit het leger verwijderd. Men ontnam hem ook zyn vier oorlogsdecoraties, waarop hij buitenge woon trotsch was en beroofde hem van alle financieele middelen. Daardooor ge raakte hij met zyn vrouw in groote ellende. De vrouw van Planetta vertelde de be zoekster hoe verbitterd haar man na zijn degradatie was; hy kon dit de tegenwoor dige regeering niet vergeven. Hij had niets tegen Dollfuss persoonlijk en sprak thuis ook weinig over zyn politieke ideeën; wel had hy herhaaldelijk ver klaard, dat hij eens iets grootsch zou ver richten. De zuster van Planetta verklaar de, dat zij een poging zou doen om door mevrouw Dollfuss ontvangen te worden, niet om haar tusschenkomst te vragen voor haar man en haar broeder, maar om haar te condoleeren en om te zeggen, dat de zuster van den man, die dr. Dollfuss gedood had, haar smart van harte deelde. De vrouw van Planetta zei nog: „Als mijn man moet sterven, dan hoop ik slechts, dat hy niet zal worden opgehangen, maar Als ik kon zou ik hem voor de terecht— want een soldaat is hij steeds gebleven. Als ik kokn zou ik hem voor de terecht stelling een revolver willen toestoppen". Verhoor en getuigenverklarin gen inzake den moord op Dollfuss. Terwijl de officieele „Wiener Zeitung" nog hedenmiddag, waarschijnlijk om de opmerkzaamheid van het publiek af te leiden, medegedeeld had, dat het militaire gerecht Woensdag of Donderdag zou ver gaderen, kwam geheel onverwacht dit hof om 5 uur in de kleine zaal van het Ween sche Landsgerecht bijeen. Deze militaire rechtbank is de eerste sedert den wereldoorlog. Planetta heeft twee verdedigers, Holzweber een. Beide beklaagden zijn gehuwd en niet eerder gestraft. Bjj het voorlezen van dé aan klacht door den auditeur-militair werd vastgesteld, dat Dollfuss ondanks zijn zware wonden eerst na twintig minuten een noodverband kreeg, maar toch nog eenige uren na den aanslag, in leven bleef en zelfs bij bewustzijn was.' Planetta ver klaarde, dat hij den bondskanselier niet wilde dooden. Men heeft vóór den opstand het parool uitgegeven, dat slechts wan neer het dringend noodzakelijk was, zou worden geschoten. Planetta zeide, dat de schoten toevallig op den bondskanselier zyn gericht. Waarschijnlijk heeft hij den bondskanselier aangeraakt, waardoor zijn automatisch pistool afging. Een ge tuige verklaarde echter, dat Planetta hem later heeft getoond, hoe hy op den bonds kanselier schoot. De geneeskundige ex pert constateerde, dat het eerste schot op Dollfuss links by den hals indrong, het ruggemerg doorboorde en door 't lichaam tot den rechterarm ging. Het tweede schot drong linies in den hals, vlak by het eerste schot. Sensatie verwekt de mededeeling van den deskundige, dat geen van beide schoten op Dollfus doodelyk was, maar dat Dollfuss gestorven is door het feit van het uitblijven van geneeskundige hulp, waardoor hy in wendig verbloedde. De verdediging stelde voor, het proces op te schorten en te verdagen. Het ge rechtshof vergadert op het oogenblik over de verdaging. Dr. Rintelen gisteren verhoord. Dr. Rintelen is Maandag in het zieken huis voor het eerst door de politie ver hoord. Zijn toestand bleek in den nacht van Zondag op Maandag zoodanig verbe terd, dat men ei zonder gevaar toe kon overgaan. Men hoopt door de verklarin gen van Rintelen, die stenografisch wor den vastgelegd, inlichtingen te verkrijgen over den achtergrond van den opstand. I)r. Rintelen bevindt zich nog steeds on der strenge bewaking. Het verzet vlak bij de Zuid- slavische grens in Karinthië. Volgens het D.N.B. is Maandag te Wee nen bericht ontvangen, dat vlak bij de Zuidslavische grens in Karinthië nog een troep opstandelingen van ongeveer 300 man het verzet volhoudt. De troep staat onder commando van een houtvester, Jo- seph Woelz genaamd en heeft zich op den Rabenstein, een steil rotscomplex, verschanst. Deze stelling is haast on neembaar. ANTISEMITISME UIT DE OUDE DOOS Reuter meldt uit Berlijn De Deutsche Zeitung is 1800 jaren in de geschiedenis teruggegaan om een nieuwe wrok tegen de Joden bij de lezers te doen ontstaan. Het waren Joden, zoo schrjjft het blad, die op de Romeinsche slavenmarkten handelden in blonde Germaansche kin deren, die door de keizers buit waren gemaakt in hun oorlogen. GANDHI OP T PAD. Met succes. Gedurende zijn pas geëi ndigdecampagne voor de paria's heeft Gandhi meer dan 45.000 pond verzameld. Op zyn laatste bijeenkomst te Lahore ontving hij van vrouwen en meisjes tal van gouden sieraden. Gandhi heeft in totaal honderden mijlen geloopen en meer dan duizend rede voeringen gehouden. Als gevolg van deze inspanning lijdt de Mahatma thans aan verhoogden bloeddruk en moet hij rust nemen. NORMAN DA VIS OVER DEN TOESTAND IN EUROPA. Blijkens een Reutertelegram uit Wash ington heeft Norman Davis verklaard. dat de meeste volken van Europa, wijl zy niet in staat zyn oorlog te voeren, nu maar behagen scheppen in het kastijden van bepaalde elementen van hun eigen volk. Het wil hem voorkomen, dat Europa meer gevaar loopt van politiek, oecono- mische en sociale opstanden, dan van een spoedigen oorlog. De naties met de beste legers zijn ook de naties, die het minst een conflict wenschen. Zaterdagmorgen heeft het reeds aange kondigde bezoek van den Japanschen ge zant aan den minister van buitenland sche zaken in Den Haag. om bezwaar in te brengen tegen de contingenteering van aardewerk in Ned.-Indië, plaats gehad. Van Japansche zijde heeft men Aneta te Batavia verzocht te melden, dat de Japansche handelsvereenigingen te Bata via, Soerabaja. Semarang en Bandoeng aan de Japansche regeering verzocht heb ben geen goederen meer naar Ned.-Indië te zenden, zoolang de contingenteering van aardewerk nog niet is ingetrokken. Aneta verneemt, dat noch de Neder landsche handelsdelegatie, noch het depar tement van oeconomische zaken iets af weten van dit verzoek. Voorshands moet dan ook weinig waarde aan dit verzoek worden gehecht, aangezien kan worden aangenomen, dat de Japansche regeering op dergelijke ver zoeken, die slechts kunnen dienen om de goede verstandhouding te schokken, niet zal ingaan. Bovendien zal een dergelijke boycot weinig practisch effect sorteeren, aangezien Ned.-Indië in den laatsten tijd met Japansche goederen is overvoerd. VOETBAL. H.R.C.—DE SPARTAAN Dez tweede oefenwedstrijd, Zaterdagavond gespeeld, heeft niet aan den opzet voldaan, daar een krachtige N.O. wind ten eenenmale een goede balcontröle en centerspel onmoge lijk maakte. Voor rust had de aanmerkelijk verjongde HRC-ploeg we zagen heel wat nieuwe ge zichten den wind in het voordeel, maar de voorhoede wist dit, hoewel veelal in den aan val, niet uit te buiten. Er werd niet doorgezet en te veel getalmd. Steeds was er die bewuste seconde-te-lang". En het schieten was lang niet zuiver, al dient erkend, dat de Spartaan keeper zijn plaats ten volle waard was. Spar taan was gedwongen veelal defensief te spe len, haar backs waren prima en de linkshalf niet veel minder. De voorhoede ondernam in de eerste helft diverse uitvallen, waarin het aardige samenspel vermelding verdient: de HRC-keeper had het niettemin zeer kalm. Er werd niet gescoord; wel scoorde Sanders maar hij had hierbij zijn handen gebruikt, zoo dat met blanco stand gedraaid werd. De 2e helft is nog het beste deel van de match geweest; de Racers zetten er aanstonds een flink tempo in, overspeelden de gasten volkomen, zoodat deze nu al hun aandacht aan de verdediging moesten besteden. HRC be- hcerschte het spel, al had ze nu ook deri wind tegen! De middenlinie, waarvan de rechtshah het beste werk deed, zat steeds achter haar voorhoede, welke op haar beurt weer veel accurater speelde en het Sj.-doel met goed- gerichte schoten seeds in gevaar bracht. D» keeper was hier echter het struikelblok, die heel wat keerde, al had hij niet over geluk te ldagen. Na 20 minuten moest hij toch bezwij ken voor een hard laag schot van dichtbij, nadat hij juist even te voren bofte, toen de linksbuiten van H. voor een onbeschermd doel naast schoot. Dit is het eenige doelpunt ge weest. De Spartaan-voorhoede viel weliswaar meer aan dan voor de rust, kwam dan ook wel meer dan eens voor het doel der tegen partij, maar daar was de samenwerking zoo hecht, dat succes uitbleef. Maar enkele malen, dat de doelman werkelijk ernstig belaagd werd. We herhalen, jammer dat het weer zoo'n groote spelbreker bleek te zijn; was het beter geweest, dan zou het stellig een nog meer in teressant treffen zijn geworden. HELDER—WATERGRAAFSMEER Een teleurstellende tweede helft. Met een geheel andere combinatie dan die welke een paar weken terug een 62 zege op de Kooy behaalde, moest Helder thans een 4i nederlaag slikken tegen de derde klasser Watergraafsmeer. Laten we direct vaststellen, dat de combinatie van j.1. Zondag stukken zwakker was. De withemden verschenen in de opstelling zooals die in de H. C. van Za terdag gepubliceerd werd, doch met Groen in plaats van Burger op de midvoorplaats. De voorhoede heeft in deze samenstellong weinig goeds laten zien, de midvoor was onmachtig om den aanval te leiden, hij deed trouwens ongeveer niets wat op de taak van een mid voor leek. Ook de binnenspelers waren niet je dat; de jonge de Boer heeft wel eens meer van zijn aanleg blijk gegeven, maar hij mist nog steeds het doorbijten van een echten b.nnenspeler. Hij houdt ook den bal veel te lang bij zich. Het optreden van den linksbin nen was een failure. Het spel der buitenspe lers Godschalk en Spigt leed natuurlijk aan merkelijk, maar zij hebben lofwaardig getracht er het beste van te maken. Over de midden- linie kunnen we weer tevreden zijn. Kiesewet- ter is een goede spil. Trap een goede rechts half. v. d. Meulen, die B. de Boer verving, kan eveneens op een goeden wedstrijd terug zien. Nochtans heeft deze linie, ondanks haar individueel knap spel, een groot gedeelte van de nederlaag op haar geweten; zij trad n.1. te weinig op als harmonika, hield zich te veel op het middengedeelte van het terrein, in plaats van achter den aanvat aan te sluiten en bij een aanval der tegenpartij de verdediging t'e assistceren. In de verdediging was Kluft de beste. Hij toonde, juist zooals wij veronderstelden, een uitstekende rechts-back te zijn. De twee an dere proefkonijntjes zullen, trots zij niet ge- dere procfkpnijtjes zullen, hoewel zij niet ge- het eerste in aanmerking komen. Zoo leverde deze wedstrijd geen nieuwe gezichtspunten op. Watergraafsmeer maakte eveneens geen bijster sterken indruk; in het veld deden de heeren aardige dingen, maar het ging soms zoo on handig en stroef, dat men duidelijk kon zien, dat ook hier een proefcombinatie aan het werk was. De beste spelers waren wel de keeper en linksback, welke laatste al een paar jaartjes meeloopt. Over den wedstrijd zullen we kort zijn. Voor de rust had Helder den wind tegen en liet toen dikwijls heel aardig veldspel zien. De aanval was echter volkomen machteloos, zoo dat doelpunten uitbleven. Watergraafsmeer wist tweemaal het net te vinden, het tweede doelpunt was een beauty! Algemeen werd verwacht, dat de thuisclub met wind mee wel op zou halen. Maar het spel der wit-zwarte ploeg viel geheel ineen. Wel een veld-over- wicht, doch goals.... ho maar. De gasten wisten uit twee vlugge uitvallen evenzoovele doelpunten te scoren. Eerst acht minuten voor •het einde werd de eer gered. Kiesewetter wist uit een korte scrimage den bal in een uitersten hoek te plaatsen. Het einde kwam met een 4—i nederlaag voor de thuisclub. Scheidsrechter Crabbendam, eveneens gast der withemden, leidde op kalme, prettige wijze. DE EERSTE KLASSE INDEELING. ie kl afd. I ie kl. afd II. A.D.O. H.F.C. D.H.C. Ajax. Overmaas. V.UiC. Feijenoord. R.C.H. Xerxes. V.S.V. Stormvogels. D.F.C. Sparta. H.B.S. K.F.C. H.D.V.S. Z.F.C. D.W.S. Excelsior. Haarlem. DE COMPETITIE-INDEELING SEIZOEN 1934—1935- Reeds werden in de „Sportkroniek" de com petitie-indeelingen gepubliceerd van de afdee- lingen I en II voor het a.s. seizoen. Wij ge- Ven hier de indeelingen voor onze K.N.V.B.ers: 3e klasse A 4e klasse A Helder. Alkmaar. H.R^C. Andijk. Alkm. Boys. D.T.S. Assendelft. Schagen. Hollandia Succes. K.V.V. Texel. M-etetoor. Vrone. Volewijcker,, N. Niedorp. Zaandijk. B.K.C. Res. 2e kl. A Res. 3e kl. K.F.C. 11 Ale. Victrix III West-Frisia II. Helder II. Hollandia II. Alc. Victrix n. W.F.C. III. WF.C. II. Q.S.C. II. H.R.C. II. Z.F.C. III. ABjx III. Assendelft II. T.O.G. II. Z.V.V. II, V.Y.A. 11, W;M.S. II. -:D' Texel-nieuws Texel. 'I7e vriendschappelijke wedstrijd Texel 1- 11^'p 2, die hier Zondag op het sportterrein plaats had, is geëindigd in een 4-2 overwin ning vóór HRC. De wind had zeer veel in vloed op 't spel, zoodat Texel voor de rust bija voortdurend in den aanval was. Toch gaf t<j>en HRC het beste spel te zien; er werd diöor de Heldersche spelers keurig geplaatst èii de doorbraken waren zoo gevaarlijk, dat de Texèlsche doel verdediger tweemaal moest visschen. Met de rust hadden de gasten de leiding met 21. In de tweede helft kreeg HRC het voordeel Van den- wind. Nu speelde de strijd zich meestal af op de Texelsche speelhelft. Toch Waren de doorbraken, die- meestal door Win ter werden geleid, zeer gevaarlijk; de stand werd nog gelijk (22). Daarna had Texel Voor 't doel veel pech, In het laatste kwartier werden door HRC nog twee doelpunten ge maakt.. De wedstrijd Tex. BoysVeteranen, aan den tpcjljfewalsweg.' eindigde in een 54 oVerwin- ung van de Boys. Aanvankelijk waren de ve teranen sterker, al spoedig echter gaven de oudere spelers blijken vau vermoeidheid. Geel-Zwart-nieuws. 't Zand. G.Z. 1 wist j.l. Zondag hij de door B.K.C. te Breezand uitgeschreven seriewedstrijden beslag te leggen op den 2en prijs een mooien verzilverden beker door van Z.A.P. met 4-^1 te winnen. Tegen elke verwachting in werd de 2e wedstrijd, tegen S.R.C., door G.Z. Verloren met 12. Evenwel, een mooie pres tatie-om den 2en prijs te bemachtigen. ZWEMMEN. NEDERLANDSCHE JEUGD WINT VAN FRANSCHE JEUGD. In het zeer lommerrijk gelegen zwembad te Sittard (overigens een eigenaardige keuze voor een internationale ontmoeting. Het zal wel in de reisgelegenheid zitten) werd dual-meet Holland—Franrijk verzwommen. Onze jeugd heeft daarin op overtuigende wijze blijk ge geven van zijn superioriteit, door in vrijwel alle nummers onbetwist te zegevieren. Het waren vooral weer de dames, die van zich deden spreken: de Francaises hadden niets i:i te brengen. Maar ook de heeren hebben zich kranig gehouden; alleen op de 200 meter schoolslag werden de Hollander Paerl en van Kalken geslagen. Zelfs het polo-nummer werd gewonnen: met 2—r. Zoo'n internationale zege op polo-gebied i9 tegenwoordig zeldzaam en daarom mogen we er wel verheugd mee zijn! ATHLETIEK. TWEE NED. RECORDS VERBETERD. Rij de voorwedstrijden om de Ned. kam pioenschappen (Kamp. districten Amsterdam 911 Noord-Holland) werden twee Ned. records gebroken. Het eerste betrof het dames-csta- fetle-nummer: 200, 150, 100 en 50 m, dat door AVA (Amsterdam)op 1 min, 8 4 sec. gebracht werd. Een verbetering derhalve van slechts O-r sec. Het tweede was dat op de 10. X 100 m estafette heeren. Hier verbeterde de A.V 1823 haar tijd mat 0,2 sec Het record is thans t min 498 sec- Verder leverden deze wedstrijden eenige lichtpunten op. ook al in verband met de a.s. Euroupeesche kampioenschappen Zoo komt Berger er steeds beter in. De i< won hij met hinder van sterken wind in 10 9 sec. De tijd op de 200 m was nog fraaier a.. 2i.9 sec. Na lange afwezigheid was v. /ee weer eens op het tapijt. Zonder ijzon er training bereikte hij inet den polsstok een hoogte van 360 m. HOLLAND WINT VAN BELGIE. De da meslanden wedstrijd Nederland contra België, te Brussel gehouden, is een gemak kelijke zege onzer landgenooten geworden. Nederland behaalde 54 punten, Be.gië 36 Onze stadsgenoote. mei Brink3ma. liep met mej. Koopman voor Nederland de 800 meter. In tegenstelling met de andere loopnummers had Nederland hier niets tc vertellen. Mej. Koopman werd derde achter de; twee Belg- sche dames, mej. Brinksma moest helaas op geven. WIELRENNEN. DE TOUR DE FRANCE TEN EINDE. De monsterrit rondom Frankrijk, van Parijs tot Parijs, is ten einde. De Franschman Magne, een dier fenomenale wegreuzen, zooals de wie- lergeschidenis er maar weinigen kent, heeft zich gehandhaafd. Hij won in den tijd van 147 uur 15 min. 58 sec. Tweede werd de Ita liaan Martano. De landenwedstrijd werd ge wonnen door Frankrijk voor Italië. De aan komst te Parijs was, zooals gebruikelijk, zeer feestelijk. WIELRENVEREENIGING „D.O.K-" Zondag 29 Juli werd verreden een rit over 146 km (16 ronden) voor de seriewedstrijden Om 2 min. voor 8 werd gestart door de A-klasse en 1 min. daarna door de B-ers. Het weer was niet al te gunstig, wat tot gevolg had dat de B-k!assers het na 4 ronden op gaven. Alleen Stuurman reed door, maar werd uit den strijd genomen. Van de A-klasse" moest Zoons het na 3 ronden opgeven De strijd was zeer levendig. Telkensprobeerden de renners van het peleton los te komen, maar dit lukte niet. Eindelijk na 12 ronden gelukte het Snij der los te komen, maar hij werd direct na gezet. Alleen Kossen en C. Hollander gelukten het den vluchteling te pakken. De uitslag was: 1. Co Hollader 4 uur 51 rnin.; 2. M. Kóssen, 1 lengte; 3. J. Snijders, 2 lengtes; 4. G. Boks 4 uur 53 min.; 5. P. Hol lader 5 uur 1 min. Woensdag- en Donderdagavond bij gunstig weer een rit over 500 en 1000 m, Samkomen Watertoren 7.45 uur. SCHAKEN. DR ALJECHINE WINT HET TOURNOOI TE ZURICH. Euwe en Flohr deelen dea tweeden en derden prijs. De laatste ronde van het groote tournooi is; wat het resultaat van de „sterren" betreft, ver- loopen zooals verwacht werd. De wereldkam pioen won van Henneberger en was daarmee definitief no. 1. Euwe wist met zwart Johner te slaan, terwijl zijn groote rivaal Flohr een kostbaar puntje inboette tegen Niemzowitsch. Beiden hadden nu 12 punten, zoodat de tweede en derde prijs door hen gedeeld moest worden Ongetwijfeld is deze uitslag een fraai resul taat voor onzen kampioen, en, om met „De Telegraaf" te spreken; het doet het beste ver wachten in zijn a.s. tweekamp om den wereld titel tagen Aljechine. We laten hier den eindstand volgen, waarbij we er nog even op wijzen, dat Euwe o.a. Bo goijubow, Lasker en Niemzowitsch achter zich liet. 1. Aljechine 13 p.; 2 en 3. Euwe en Flohr, beiden 12 p.; 4. Bogoljubow iiJ/j p.; 5. Lasker, 10 p.; 6 en 7. Nimzowitsch en Bernstein, bei den 9 p.; 8. Stahlberg, 8 pnt; 9. Johner 7J4 10, Henneberger 5l/z p.; 11. Gygli 5 p.; 12. Roselli del Turco 4^ p.; 13 en 14. Grob en Muller, beiden 4 p.; 15. Naegli 3 P. en 16 Joss EUWE—ALJECHINE IN OCTOBER 1935. De Internationale Schaakbond heeft toe stemming verleend tot !het houdert van eeh match om den wereldtitel schaken tusschen Dr, Aljechine en Dr. Euwe. De wedstrijd zal in October 1935 in Nederland plaats hebben. DUIVENSPORT, POSTDUIVENVEREEN. „VICTORIA". NAAMSVERANDERING, In verband mét het feit, dat de nieuw® kruiser de naam De R\iyter krijgt, wordt de naam van Hr. Ms. torpedobootjager De Ruyter op 1 October 1934 veranderd in Van Ghent. Bij beschikking van den minister van 4e. fensie zijn de volgende plaatsingen gelast: met 30 dezer: off. van gez. ie kl. P. S. Wal- ma van der Molen te Amsterdam, voor dien sten hem op te dragen door den chef van den geneeskundigen dienst der zeemacht; met 1 Augustus; de off: van gez. der ie kl P. H. M. de Roo te Amsterdam, ten einde zich aldaar voor te bereiden voor laboratoriuin- arts; de off- van adm. 2e kl. P, C. Walther te Willemsoord en toegevoegd aan den intendant der zeemacht aldaar; met 3 Augustus: de off. van den M.S.D. ,e k'. W v. Leeuwen Hendrzn. aan boord Hr.Ms. Z 6 en W. P. Plantenberg ter beschikking gesteld; met 6 Augustus: de hoofdoff. van gez. 2e kl. L. Hendriks te Willemsoord en heiast inet de betrekking van chef van hét Marinehospitaal aldaar; met 20 Augustus: de luit. ter zee der ie kl. F S. W. de Ronde te 's-Gravenhage bij de Hoogere Marine Krijgsschool aldaar; met 23 Augustus: de luits. ter zee 2c kl. J. A. Vink en W. A. Vreeswijk ter beshikking gesteld. 30 Juli 1934- Aangekomen van Texel met bestemming Wieringen, de Nederlandsche zeilboeier „Noorman". Aangekomen van Ilarlingen en vertrokken naar Londen het Eng. s.s. „Groningen".- Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Middelshown het Nederlandsche mo torschip „Flying Schotsman", Zondag 29 Juli hield onze vereeniging haar 5e wedvlucht jonge duiven vanaf Mons. Dui ven los te 8 uur, wind West, aantal duiven 180 afstand 269 km. Prijzen werden behaald: de Ruiter 1 3- Bunek 2. 6, 15, 23; Tj. de Wit 4, 9, 17; Rietvelt 5 24; K. Kramer 7, 11, 13, 21; Duinker 8; Zwa german 10, 18; Brian 12, 16, 25; Giessen 14, 19: Goosen 20; Ramler 22. De eerste duif werd geconstateerd te 11.52 uur, de 25e te 12 uur. Dit concours had een zeer vlot verloop. Vrijdag a.s. inkorven van 6.30 tot 7.30 uur voor Quievrain. ADJUDANT VAN DEN GOUVERNEUR-GENERAAL, Buitenzorg. Tot adjudant van den gouverneur-generaal ia met ingang van een nader te bepalen datum in de maand December benoemd de luitenant ter zee der tweede ld. jhr. H, A, N A. Adrichem Bogaert. van HET GEFENVERBAND IN I>B OOSTZEE. Zaterdag vertrokken. Het oefenverband in de Oostzee, onder bevel van den kapitein ter zee O. E L vertrokken. De groep vliegtuigen onder bevel van den officier-v!teger der le kl. H. L A v d Kroef is eveneens Zaterdag van Krw penhagen vertrokken en te Esbjerp aan gekomen. Het is vandaar om 9 28 uur vertrokken en om 11.45 uur op het vlieg kamp De Mok behouden eearriv«ArH heden gehouden prijzen onveran- 391 vette koeien» TEXEL, 30 Juli. 208 schapen 12—18; 712 lammeren 6 8.50; 4 koeien 120—150; 2 vette kalveren 50; 3 graskalveren 1720; 14 nuchtere kalveren 47; 5 rammen 14—25; 6 schram men 1216. ALKMAAR, 30 Juli. Veemarkt. Aangevoerd: 75 vette koeien 130220; 10 graskalverejn 1630; 13 vette kalveren 2565, per kg 50—75 cent; 75 nuchtere kalv. (slacht) 414; 439 vette var ken (zware) per kg 2831 cent. Handel matig. AMSTERDAM, 30 Juli. Aardappelprijzen. Op de "ardapelenmarkt waren de derd. Aanvoer 131,300 kg. AMSTERDAM, 30 Juli. Veemarkt. Aangevoerd; ie kw.5862 cent, 2e kw. 5056 cent, 3e kw. 4248 cent per kg, slachtgewicht; 112 melk- en kalfkoeien 160200; 156 vette kalveren, ie kw. 38—42 cent, 2e kw. 3438 cent; 3e kw. 303.4 cent per kg lavend gewicht; 116 nuch tere kalveren 4—7; 52 schapen 1316; 44 lammeren 10—12; 616 varkens, vleeschvar- kens 90110 kg 3637 cent, zware varkens 3536 cent, vette varkens 3435 cent per kg slachtgewicht; 24 paarden 70—110. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Juli. 35,000 kg aardapelen: Duc of York 2.20, eigenheimers 44.60, Schotsche muizen 3.80—4.70, blauwe, eigenheimers 4,104.50, Lenigen 2.30—3.40; 37.000 kg roode kool 1.70—3 50; 12,000 kg gele kool 570—6 50; 1450 kg uien: gele nep 8.70 en zilvernep 88.80; noo kg slaboonen 710.50; 1850 kg wortelen 1.902.30; 220 kg snijboonen 10—12, ales per 100 kg en 1700 stuks bloem kool ie s. 10.7012.40 en 2e s 2.604 10. TEXEL, 30 Juli. Eierenveiling. Aangevoerd 73,608 eieren: 50—56 leg 2.50— 2.80, 58—62 kg 2.80—3.15, 6264 kg 2.95— 3.25, 6670 kg 3.203.40, alles per 100; oude kippen per kg 0.300.35; jonge hanen per kg 0.300.35. NOORDSCHARWOUDE, 30 Juli. Schotsche muizen 3.50— 5, duken 2.40— 2.60, eigenheimers 3.90—4.40, blauwe dito 4—4,30, drielingen 2.30—3.20; drielingen 2.90, gele nep 8.10, zilveruien 60 ct., drie lingen 3.90—4.30, zilvernep 78.10; sper- cieboonen 8.5010.30; snijboonen 56.20; tuinboonen 1.70; roode leöol 1.90—3; witte kool 2.20—2.40, alles per 100 kg Stoomvaart Mij. Nederland. Johan de Witt, u., 27 Juli v. Colombo, Marmx van St. Aldegonde. t, 29 Juli v. Sabang Tanimbar, 30 Juli te Ultvik. C-hr. Huygens, t., 1 Aug. te A'dam verwachh Mapia, u„ 28 Juli v, Livorno. Poelau Bras, u., 28 Aug. v. Napels. Poelau Tello, t., 28 Juli v. Port Said, Tajandoen, t., 28 Juli v. Marseille, Tanimbar, pass. 29 Juli Kopervik. Kon. HolL Lloyd Salland, 28 Juli v. A'dam. Zaanland, u„ 30 Juli te Montevideo; Zeelandia, 30 Juli te A'dam. JavaNew York-Liju, Eurybates, pass. 28 Juli Periin Salawati, 29 Juli v. Suez. Rotterdamsehe Lloyd, Kota Nopan, t., 30 Juli v. Singapore, Kedoe, t.. pass. 29 Juli Kaap Guardafln, Palembang, t., pass. 29 Juli Ouessant, Slamat, t., 28 Juli v. Port Sald. Kon. Paketv. Maatschappij Houtman, 28 Juli te Sandalcan. Sipora, 28 Juli te Belawan. Stagen, 28 Juli v. Port Louis (Maur<j Tasman, 28 Juli te Port Natal, Tjisadane. 27 Juli v. Manilla, Piisaroea, 27 Juli v. Hongkong' Tjisondari, 28 Juli v. Makassnr. Silver Java—Pacific-Üjn. Silverpalm, 27 Juli v. Kaapstad. Holland—O.-Azië Lijn, Aretidskerk, t, 29 Juli v. Hongkong, Gaasterkerk, u., 30 Juli te Manilla, Grootekerk, t„ 28 Juli v. Yokohama. Serooskerk, t„ pass. 29 Juli Ouessant, t, Hohand—Amerika Lijn, Breedijk, 28 Juli, v. R'dam. Lochgod, 28 Juli v. R'dam Beemsterdijk, 29 Juli te R'dam. Binnendijk, 29 Juli te Baltim. Delft dijk, 27 Juli te Vancouver. Lochgoil, 29 Juli te Londen. otefdam. 29 Ju'' Leningr, Statendam, 29 Juli te R'dam. RotterdamZuid-Amerika Lijn. dabi, 29 Juli te Hamburg, Alpherat, t, 29 JÓU v. Santo»,. r^y;T

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 8