20 voor 25 Cts. NORTH STATE Callantsoog. Wieringen. Anna Paulowna. Schagen. Texel. V'~~ f^JÊL HELDERSCHE COURANT VAN, ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1434 Gemeenteraad Julianadorp. Breezand. aanleg vliegveld Wiite tanden en frissche adem wijckdat io uitvoering is op het land ^gefipver de z.g. Tuintjes. Men is natuur- ifijtc bij zijn tocht naar Huisduinen, al bekoord geworden door de aardige buiten- j -buisjes die daar de laatste maanden xjjn verrezen. Een twaalftal woningen, het geheele plan omvat vijftig woningen, zijn 1 ongeveer gereed, komen althans deze maand klaar. En als straks het beele plan uitgevoerd is, volgend jaar wordt r er weer mee doorgegaan, zal Huisduinen aan aantrekkelijkheid hebben gewonnen want de villatjes, die er neergezet zijn j zijn practisch en smaakvol. Verschillende stadgenooten zullen straks een huisje in het villapark willen bezitten, omdat de afstand tusschen Den Heider-Huisduinen, practisch niet meer bestaat. In vjjiminuten 'is men van den Tuintjesweg, in de be bouwde kom van de gemeente en waar het buitenleven toch altijd zijn groote bekoring blijft houden, zien we de huis jes spoedig verkocht en bewoond. Een van de woningen zal binnenkort door de firma v. Willigen, als model woning worden ingericht, zoodat ieder die er belang instelt, deze woning kan bezichtigen en kan zien wat er van „ge maakt" kan worden. De huizen, die alle een voor- en achtertuin krijgen, hebben het voordeel dat ze op eigen grond staan en er dus geen erfpacht op komt. liet aardige, smaakvolle ontwerp van het ge- heele plan, dat men in onze etalagekast vindt, is van de architecten Baanders en Peters. Waarlijk, Huisduinen gaat vooruit. We ku.men dat slechts toejuichen, toejuichen voor de bewoners, toejuichen ook voor onze stad, die er middellijk profijt van trekt. Later komen we nog wel eens uitvoe riger op een en ander terug. Stichting „Huize Parkzicht". Verfccop van gxewd enz. B. en W. hebben aan den Raad een uit voerig schrijven gericht, waaraan wij het Volgende ontleenen: In de raadsvergadering van 24 April j.1. ..werd besloten: i aan de stichting „Huize Parkzicht", ten behoeve van den bouw van een rust huis te verkoopen ongeveer 5250 m'\ van een perceel aan den Huisduinerweg tus schen het verlengde van den Singel en de geprojecteerde Da Costa straat, tegen den prijs van 10.000 in totaal. De Stichting mocht niet tot verkoop of vervreemding van den grond overgaan Öan met toestemming van Burgemeester en Wethouders. Ingeval de Stichting niet binnen vijf jaren tot den bouw mocht overgaan, heeft de Gemeente het recht den grond van de Stichting terug te koopen voor 10.000. en dien koopprijs te eompenseeren met hare vordering op de Stichting wegens verleend voorschot van 10.000 (of ge deelte van dit voorschot). 'Ier zake van bovengenoemden terug koop zal de Stichting jegens de Gemeente tot geene schadeloosstelling hoegenaamd gehouden zijn, terwijl de kosten op dezen terugkoop vallende, zullen komen voor rekening van de gemeente Den Helder. Ingeval na voltooiing van het rusthuis de Stichting mocht worden ontbonden of wel het doel, waarvoor het rusthuis is ge sticht, mocht komen te vervallen, zal de Gemeente recht van voorkeur hebben tot overname van den grond met de zich daarop bevindende gebouwen. De Gemeente heeft het recht, eventueel de daarvoor in aanmerking komende ouden van dagen in het rusthuis te laten opnemen tegen de voor de verpleging vastgestelde tarieven. Kosten van overdracht voor rekening van de koopster. Verder werd besloten aan de Stichting een voorschot te verleenen van 10.000, tegen een rente van 4 per jaar, onder verband van 2e hypotheek op den grond met de opstallen. Sedert zijn er, zeggen B. en W., ten aanzien van beide genoemde besluiten moeilijkheden gerezen. In de uiteenzetting van het plan der Stichting wordt gezegd, dat voor de uit voering een bedrag benoodigd zal zijn van' ongeveer 100.000, waarvan 60.C00 is bij elkaar gebracht, zoodat er nog een som van 40.000 ontbreekt, welke som het bestuur der Stichting hoopte te ver krijgen door het verleenen van een eerste hypotheek op den grond en het gebouw. Hieromtrent bestaat deze vergissing, dat het kapitaal, waarover de Stichting be schikken kan, niet 60.000, doch 52.000 bedraagt, terwijl het voor de uitvoering, met inbegrip van den aankoop van den inventaris, benoodigde bedrag niet 100.000, doch pl. m. 112.000 is, zoodat er 60.000 op eerste hypotheek zal moe ten worden geleend, inplaast van 40.000. Nu is het bestuur inderdaad in de gele genheid om de som van 60.00 te leenen tegen het geven van eerste hypotheek en tegen een rente van 4Vi per jaar, onder beding, dat per jaar, te beginnen met 1938 een bedrag van minstens 1200 wordt af gelost, doch de instelling, die de leening zal willen verstrekken, stelt als voor waarde, dat er, behalve de te haren gun ste te vestigen hypotheek, nog een zeker heid gegeven wordt voor het geval de Stichting mocht worden ontbonden of wel het doel, waarvoor het rusthuis is gesticht, mocht, komen te vervallen. Naar aanleiding daarvan heeft het Stichtingsbestuur zich tot B. en W. ge wend met het verzoek om te bevorderen, dat de verlangde zekerheid door de ge meente wordt gegeven, en het wil B. en W gehuurd de Commissie van bijstand voor de-financiën, voorkomen, dat daar tegen geen bezwaar bestaat. Immers zal voor den bouw en meubilee ring van het rusthuis een bedrag van on geveer 112.600 worden gespendeerd en van «lat bedrag behoeft slechts 60.000, of ruim de helft, uit leening onder le hy potheek te worden verkregen, zoodat ge acht mag worden, dat er vokloende over waarde aanwezig is. Mocht men daartegen aanvoeren, dat dan toch de instelling, die de 60.000 zal willen leenen, zich blijk baar met het recht van le hypotheek niet voldo4Lnde safe acht, «lan moeten wij dat natuurlijk tfiegeven, doch daarnaast wpz,ei. we er op. dat de gemeente er in dit opzicht heel ander» voorstaat dan de be wuste instelling. r De gemeente toch heeft, vrij algemeen werd dat in de raadsvergadering van 24 April j.1. erkend, bii de totstandkoming van het bewuste rusthuis een groot be lang, niet alleen omdat daardoor zal wor den verkregen, dat menschen op leeftijd of anderen, voor wie het lastig of onge- wenseht is er een zelfstandig huishouden op na te houden, niet naar elders behoe ven te verhuizen, doch ook omdat zij, de gemeente, er op bedacht moet zijn, dat zij na korter of langer tijd zal moeten ma ken, dat er voor de ouden van dagen,, waarvoor zij de zorg heeft, meer en an dere gelegenheid komt dan er in het ver pleeghuis aan de Kerkgracht aanwezig is. Mocht dus, wat naar de meening van B. en W. niet licht gebeuren zal, de Stich ting worden ontbonden of wel het doel, waarvoor het rusthuis is gesticht, komen te vervallen, dan zou de gemeente voor een inderdaad geringe som in het bezit kunnen komen van een model rust- en verpleeghuis. B. en W. stellen daarom voor de boven genoemde meerdere zekerheid aan «le be wuste instelling te verleenen, door de ge meente te verbinden, om, ingeval na vol tooiing van het rusthuis de Stichting mocht worden ontbonden of wel het doel, waarvoor het rusthuis is gesticht, mocht komen te vervallen, den grond met de zich daarop bevindende gebouwen en den daarbü behoorenden inventaris, voor de alsdan eventueel nog op het gebouw en den grond rustende eerste hypothecaire schuld voor hare rekening te nemen. Ten aanzien van het tweede besluit be staat de volgende moeilijkheid. In dit besluit is niet «ie voorwaarde op genomen, dat de Stichting zich moet ver plichten om op het haar door de ge meente, onder verband van 2e hypotheek, te verleenen voorschot af te lossen, en nu deelt de Voorzitter van Gedeputeerde Sta ten mede, dat dit College het gewenscht acht, dat er jaarlijks tenminste f 250 wordt afgelost. Aangezien het Stichtingsbestuur geen| bezwaar heeft tegen een jaarlijksche af lossing van 250, stellen B. en W. voor een voorwaarde daartoe in het leven te roepen. Twee nieuwe raadsbesluiten in boven genoemden geest, worden thans ter vast stelling aangeboden. NORTH STATE SIGARET TEN worden gekozen, omdat de betere en kostbaarder |pbakken, waarvan zij worden gemaakt, ze in een aparte klasse plaatsen. North State Sigaretten adver- teeren zichzelf en zij hebben een maatstaf gevestigd, waarnaar de kieskeurige rookervele zwaar geadverteerde, maar verder nooit -van - gehoorde-sigaretten merken veroordeelt, die onbe kende fabrikanten hem bijna dagelijks, dikwijls met kinder lijke argumenten, probeeren aan te praten. ROOKT DE POS1T1EP BETERE SIGARET 1 brown b w1lliamson tobacco corp iexp.) ltd. louisville - kentuckv - u.s.a BIJNA VERDRONKEN. RECTIFICATIE. Onder bovenstaande» titel verscheen in ons nummer van Donderdag een be richt, hetwelk blijkbaar door onzen be richtgever niet in alle opzichten juist weergegeven is. De juiste toedracht, zooals die ons door een ooggetuige Jater werd medegedeeld, laten wij volgen: Het Il-jarig meisje werd door den stroom medegesleurd, hetgeen direct door het aanwezige publiek opgemerkt werd. Evenzoo door den 17-jarigen heer J. A. Lucas Jr. die geen moment aarzelde, doch te water sprong, en er in slaagde het meisje te grijpen en naar den wal te brengen. Ook de heer Forrer had zich te water begeven, doch behoefde geen hulp meer te verleenen Veilig kwam de jeugdige redder met zyn zwaren last op het strand, waar de verdere verzorging van het meisje door het publiek werd overgenomen. toeslag van de te Anna Pau- Uitslag van den boerderij „Zelden pas", lowna, op 2 Aug. 1934. Huis met schuren, erven en bouwiami, groot samen 16.64.80 H.A., is in eigendom overgegaan aan de N.V. Friesch-Gro- ningsche Hyp. Bank te Groningen voor de som van f 19.200. Grasland, gelegen aan den Middenweg, groot 2.06.90 H.A., aan den heer Cornehs Maars te Anna Paulowna voor de som van f 1212. Bezwaarschrift vergunningsrecht Drankwet. Door J. A. London wordt bezwaar in gebracht tegen den hem opgelegden aan slag in het vergunningsrecht 1934/1935. Op grond van den inhoud van het hier omtrent ingewonnen deskundig advies stellen B. en W. voor den aanslag te hand haven. NEDERLANDSCHE REISVEREENIGING. Op Zondag 12 Augustus is de afdeeling Den Helder voornemens een schitteren den autotocht door het Gooi met een boot tocht langs de Vecht te maken. Na vertrek uit Den Helder wordt over Selioorl en Bergen over Amsterdam naar Valkeveen gereden waar een bezoek gebracht wordt aan de badgelegenheid aan het ÏJssel- meer, van hier gaat men over Laren, Baarn, Soestdjjk, plaatsen zoo rijk aan natuurschoon, naar Soest, bezoek aan het natuurbad aWaar, om op het verhoogde terras van het theehuis het 12 uurtje te gebruiken. Van hier over Bilthoven, het jongste dorp van ons land met zijn mo derne» villa's en landhuizen en breede lanen naar Utrecht. Hier wordt de auto verlaten, om per stoomjacht langs de Vecht met haar vele buitenplaatsen en kasteelen, in Nieuwersluis deze weer te bezetten om langs de Loosdrechtsche plas sen naar Hilversum te gaan. Hier kunnen de deelnemers genieten van een mooien tocht in en om Hilver sum, verder gaat het door het Spanders- woud over Bussum, Amsterdam naar huis. We twijfelen niet, of voor dezen tocht zal een groote deelneming zijn. Zie ver der de advertentie in dit nummer. NIEUWE ZAKEN. Een tweetal nieuwe zaken, welke hedenmiddag worden geopend, vragen onze aandacht. Daar is allereerst de be kende photografiezaak v.h. van de firma Kreuger in de Koningstraat, een van oudsher bekend adres. De nieuwe eigenaar de heer Werner Crone, heeft haar geheel gemoderniseerd; de winkel is geheel ver nieuwd en verfraaid, betimmeringen in mo dernen stijl zijn aangebracht, glazen, stof vrije vitrines opgesteld met photografie- onderdeelen, camera's en wat zoo al meer wordt verkocht. Het atelier is, volgens het systeem van de Münchener vakschool, in gericht uitsluitend voor kunstbelichting. Deze wijze van photographeeren heeft het groote voordeel, dat men steeds een con stante belichting heeft. Het kan bijvoor beeld voorkomen, dat een gezinslid zich laat photografeeren. terwijl een week later een ander gezinslid eveneens dit besluit neemt. Bij daglichtopnamen is men dan geheel afhankelijk van goede of minder goede belichting. Bij kunstlicht is dit na tuurlijk buitengesloten. Vijf groote lam pen, elk van 1000 kaarsen, zijn in het ate lier aangebracht, terwijl reflectoren zorgen voor de juiste nuanceeringen voor de be lichting. De heer Crone is leerling van de Münchener Hoogere School voor Photo- graphie, een jaar lang heeft hij op deze vakschool in de hoogste klasse gewerkt. Hij heeft zich daar speciaal toegelegd op portretten. Verder is de zaak voorzien van een inrichting voor het vervaardigen van lichtdrukken, speciaal voor de bouwbedrij ven, van een automatisch drukapparaat, een vergrootingslantaarn, alle interes sante instrumenten, die duidelijk doen zien dat een goed photograaf ook tevens een artist is. Van de onderdeden, die de heer Crone in voorraad heeft voor verkoop, is vooral een belichtingsmeter interessant, door middel van een photo-electrische cel geeft dit apparaatje automatisch den duur aan voor elke belichting. Natuurlijk dat de heer Crone zich ook toelegt op ont wikkelen, afdrukken en vergrooten van amateurswerk. Hedenmiddag 4 uur »s de opening. .rirv r v rr r r r y r'Vr«»r» Ijzerwinkel Jan Gevers. De heer Jan Govers, jarenlang werk zaam in de bekende zaak aan de West straat, opent hedenmiddag in het perceel Koningstraat 84 een zaak in ijzerwaren. Jarenlang is hij in het vak geweest, en dus grondig met alle onderdeden bekend. Wat er zoo al in den nieuwen winkel te krijgen is, valt niet gemakkelijk te zeg gen; beter zouden wij kunnen aangeven wat er niet te krijgen is. Maar wie dingen op dit gebied noodig heeft, kan ze te kust en te keur hier vinden. Het pand is geheel opnieuw opgetrokken en vormt een wer kelijke aanwinst voor onze tweede winkel straat; architecten zijn de heeren Baanders en Peters, de heer Steeman was de uit voerder, terwijl de heer Kriek het schilder werk verzorgde. Dit mooie geveltje zal zeker wel de aandacht trekken. HENK MESKER'S AUTOMATIEK. EEN NIEUWE SERIE VAN BERKELS IN DE SPOORSTRAAT. j De automaat is het instrument, dat in dezen tijd van mechanisatie volkomen past. Overal in de stad hebben we ze en er komen er steeds meer bij. Ditmaal werden we uitgenoodigd door den heer Mesker, die het bekende sigaren- en sigarettenmagazijn in de Spoorstraat drijft, en daar een geheel nieuwe auto matiek-ir.stallatie heeft laten aanbrengen. Wij kwamen er juist toen de monteurs de laatste hand legden aan het ophangen der 18 automaten en zoo waren wij in staat het mechanisme inwendig geheel te bekijken. Zooals gezegd er hangen er 18, waarmede precies de geheele gevel bezet is. Veertien hangen er voor het groote winkelraam, twee op de deur en op den muur naast den winkel aan eiken kant één. Overdag worden de automaten natuurlijk binnengehaald, want dan kan men net zoo goed even naar binnen loopen om z'n sigaartje of sigaretje te koopen. Om 7 uur gaan de automaten naar buiten en wel op een moderne wijze. Zij loopen n.1. op rails, die van buiten weggenomen kunnen worden. De heer Mesker bevestigt eerst de rails, een heel eenvoudig werkje, en heeft dan niets anders te doen dan de automaten naar buiten te schuiven. In den winkel kan hij op z'n gemak de automaten vullen en den volgenden morgen de geldbakjes ieegen. De 18 automaten zijn gevuld met alle soorten rookertjeser zijn er waarin men met een dubbeltje reeds klaar komt, er zijn er van een kwartje, twee kwartjes en een gulden. De sigaren en sigaretten zijn natuur lijk tegen den gewonen winkelprijs te verkrijgen. Kost een doosje b.v. 20 cents, dan gooit men gerust een kwartje in de automaat: men krijgt de verlangde waar plus 5 centen retour. Is de automaat leeg dan neemt zij geen muntstuk op, gooit men een cent of een versleten kwartje in de gleuf, dan geeft het die terug. Allerlei mogelijkheden werden ons ge demonstreerd, telkens kwam er of waar, of geld terug. Aardig is ook nog dit: gooit men in de automaat drie kwartjes, waar twee voldoende zijn en trekt men daarna aan de klep, dan krijgt men het verlangde pakje sigaretten en het teveel gestorte kwartje terug. Na het inwerpen van het geldstuk doet men goed even te wachten, alvorens te trekken. Het geld stuk moet n.1. eerst een korten weg afleggen. Het zijn dan ook vernuftige instrumenten; zij sieren den gevel, want de frissche kleurencombinatie doet prettig aan. Ook 's avonds, als zij hel verlicht zijn, trekken zij sterk do aandacht. Deze nieuwe serie trekt terdege de belangstelling, vooral de vernuftige vin ding, die het in- en uitbrengen zoo ver gemakkelijkt, is het onderwerp der ge sprekken van dekijkers. Ook de verkoop was den eersten avond al schitterend. Wel een bewijs, dat dit patent van het groote van Berkel-concern vertrouwen schenkt. Ongetwijfeld zal de heer Mesker succes met zijn automatiek hebben, iets wat we hem van harte toewenschen. POLITIE. Het weggeleopcn hondje. Aan het Hoofdbureau van Politie werd als gevonden aangegeven een klein zwart hondje. Het ijken van gewichten. Neringdoenden, die nog geen oproeping tot het ijken van hunne gewichten moch ten hebben ontvangen, kunnen aan het Hoofdbureau van Politie alsnog een ijk- briefje bekomen. Met het ijken wordt dezer dagen begonnen. PREDIKBEURTEN. foed. Herv. Gein. 's Morgens 11 u., Ds. M. v. Wichen ?endingsgebouv? „De Ster der Hope". 's Morgens 10 u. en 's avonds 7.30 u. Ds. N. de Zeeuw, van Eehten (Fr.) HET SUCCES VAN ZANGLUST. j In vervolg op ons bericht van Donder dag j.1. kunnen we nog mededeelen, dal Ijet Dameszangkoor »Zanglust« onder lei ding van Mevr. Breebaart—van der Horst, «Je nummers »Adeste« van G. H. Boedijn ejn *Baas Tuin» van H. W. de Wolff met groot succes heeft gezongen op het con cours te Soestdijk. Het aantal behaalde pjunten bedroeg309,terwijl het Soestdijksch Mannenkoor in dezelfde afdeeling 304 punten behaalde, waardoor xZanglust* de eer te beurt viel 's avonds in den Eere wedstrijd te zingen. Gezongen werd »0 \yereld Gij zijt wonderschoon* van L. van Ejeethoven. i PAARD OP HOL. Donderdagmorgen sloeg het paard van dén'1 landbouwer Kater Sr. op de dorps straat op hol; de met hooi geladen wagen kantelde. Het paard kon spoedig in zijn ren gestuit worden en hoewel het op dat moment nogal druk was, zijn er geen persoonlijke ongelukken gebeurd. De be stuurder C. K. kwam met den schrik vrij. Burgerlijke Stand van Callantsoog. Over de maand Juli 1934. Gebbren Gerrit, z.v. J. Hoek en T. ten BoekeiPietertje, d.v. K. ten Boekei en G. de Boer Anna, d. v. H. Kooger en G. ten Boekei; Johannes Petrus, z v. P. J. Strooper en N. Filmer. I OndertrouwdC. van Rossum en R. Hollander, j Overleden R. Fidder, 6 jaar. PREDIKBEURTEN. Evangelisatie (Ned. Herv. Gem.) s Morgens 10 uur en n.m. 3.30 uur, de heer Maarsen, van Andijk. HlppOlytushoef. OVERPLAATSING. Met ingang van 18 Aug. a.s. wordt de heer 11. C'. Ran, besteller bij P.T.T. alhier, overgeplaatst naar Den Burg, Texel. De vacature zal niet worden aangevuld, daar een hulpdienst wordt ingesteld. BOUWVERGUNNINGEN. Door Burgemeester en Wethouders is a&n den heer G. Kuiper vergunning ver- léend voor het bouwen van een burger woonhuis, eveneens aan den heer Adr. Vos Jnzn. Aan den heer H Kaan, te Bergen, iS vergunning verleend tot herbouw van epn boerderij met woonhuis en veestalling. POLITIE. /Gevonden voorwerpen: Dolkmes, zonneklep en portemonnaie. Inlichtingen ten Gem.-Secretarie, STATISTIEK ARBEIDSBEMIDDELING OVER JULI 1934. Ingeschreven stonden op 1 Juli lóarb.; ingeschreven in den loop van Juli 20 arb.; gieplaatst werden 6 arb.uit anderen hoofde afgevoerd 3 arb.; zoodat op 31 Juli nog stonden ingeschreven 27 arb., waar van 27 werkloos waren. ZWEMWEDSTRIJDEN. De jaarlijks door de zwemvereeniging „Paal 13", alhier te organiseeren zwem wedstrijden, worden op 5 Augustus a.s. n zee gehouden. Uit Den Helder en Schagen is door de zwemvereenigingen medewerking toegezegd. PREDIKBEURT. Ned. Herv. Gem. 's Morgens 10.30 u., Ds. H. A. Enklaar PREDIKBEURTEN. 5Jed. Herv. Gemeente 's Morgens 10 u., Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 uur, Leesdienst 's Avonds 7 uur, Ds. P. de Jong, van Spakenburg. f f V rr r r yrr riymrrrirri 1)» I POLITIE. Gevonden: huissleutel, portemonnaie blauwe ceintuur. Te Den Oever: een handtaschje. Verloren: een armband, een paar man- chetknnopen Burgerlijke Stand van Wieringen. van 20 Juli tot en met 2 Augustus. GEBORENMeijert, z. v. C. de Haan en A. Bakker; Lourens, z. v. L. Hoede- maker en J. Dijkman; Grietje, d. v. P. Nuij en G. Voorthuijsen; Neeltje, d. v. H. Kluppel en A. C. Veer; Rigtje, d. v. K. Akkermans en Visser; Dirk, z. v. A P. Hoogésteger en M. van Bloemendal; Pie- ter Adriaan, z. v. P. Rotgans en A. Keijzer; Hinke, d. v. P. Reitsma en R. Nauta; Aafiena Alida, d. v. D. Post en J. Hol lander GEHUWD: P. Baijs en P. W. van Roo; J. J. B. de Leeuw en R. W. Tijsen; A. van Koeveringe en M. H. van Mastrigt. OVERLEDEN: A. Doll, 61 j.; levenl. kind van H. v. d. Schans en A. Beer; J. Oldersma, 36 j PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Hippolytushoef). 's Morgens 10.30 uur, Ds. van Beek Ned. Herv. Gem. (Oosterland). 's Middags 2 uur, Ds. van Beek Evangelisatie (Ned Herv. Gem.. H.Hoef) 's Middags 4 30 u.. de heer O. Deen. Evangelisatie (Ned. Herv.Gem.Den Oever) 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen Doopsgezinde Gemeente Hippolytushoef. 's Middags 2 30u., Ds. H. W. Meihuizen Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef. 's Morgens 9.30 uur, Oand. J. Oranje 'sMiddags 2,30 uur, Cand. J. Oranje, Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 uur, Leesdienst. 's Middags 5 uur, Cand. J. Oranje MARKTOVERZICHT. In vergelijking niet verleden week was de aanvoer van vette koeien j.1. Donder dag iets minder. De handel mag trekkend genoemd worden. Hoogste noteering f 235. De koe kwam op 30 cent. Een goede handel viel te constateeren in kalf- en geldekoeien, terwijl het voor de pinken nog wat te vroeg is. Stieren gingen stug, en graskalveren lui. De nuchtere kalveren waren prijshoudend. In paarden was de handel kalm en die in schapen en lammeren stug. Oude slachtschapen brachten op f 16 tot f 24. Ditmaal was er een tekort aan vette varkens. De handel verliep vlot. Als hoogste noteering gold 16 cent. Zeer matig was de verkoop van biggen en schrammen, terwijl het daarentegen weer rooskleuriger bleek te zijn op de kippenmarkt. Burgerlijke Stand van Schagen van 26 Juli tot en met 2 Augustus. ONDERTROUWD: K. Beemsteren M. J. van Rijswijk. GETROUWD: W. de Graaf en B. de Beer. OVERLEDENJan Huisman, 68 j. gemaakt in de oorzaak, waardoor njet betaald kan wor<le», dit zou het gevolg hebben, dat met het betalen van contri butie bet gebied van armenzorg betreden wordt en de aangelegenheid beheevscht wordt door de bepalingen der Armenwet. Art. 30 hiervan bepaalt, dat B. en W. met betrekking tot 't verleenen van onder steuning alleen dan bemoeiingen heeft, bij gebreke van een instelling van wel dadigheid. De Minister van Waterstaat heeft zich in beginsel bereid verklaard, medewerking te verleenen tot aanleggen van een vlieg veld alhier, onder bepaalde voorwaarden. Indien de raad hiermede accoord gaat, zal spoedig met den aanleg begonnen worden. B. en W, stellen voor op deze voorwaarden in te gaan. De voordracht, voor de benoeming van een onderwijzeres te Den Hoorn luidt als volgt: 1. Mej. J. M. Moraal, Bergen (N.H.) 2. G. P. Zwart, Heerlen. 3. J. de Jong, Middclwaard. Voor idem te de Cocksdorp: 1. Mej. G. P. Zwart, Heerlen. 2. J. de Jong, Middelwaard. 3. M. H. M. Beekmeüer, Nijmegen. UITVOERING TE DEN BURG. Op Woensdag 8 Aug. a.s. zal de Chr. Muziekvereeniging »Excelsior« van Oosterend een uitvoering geven in het Park te Den Burg. UITSTAPJE NAAR FRIESLAND. Woensdag j.1. is door de leden van de, dezen winter opgerichte reisvereeniging, een uitstapje naar Friesland gemaakt. Viu Wieringen, waar het gezelschap de bezienswaardigheden getoond werden, ging het over den afsluitdijk naar Leeuw arden, nadat men eerst langs Harlingen en Franèker gereden was. Ruim 2'/2 uur werd doorgebracht in het vermaarde Oranjevyoud, waar men zich opperbest vermaakte. Het was jammer, dat op den terugtocht wederom dezelfde route gevolgd moest worden, om dat de buê voor de wegen langs Sneek en Bolsward te zwaar was. Op den afsluitdijk werd nog het monu ment bezichtigd, en met den laatsten dienst arriveerde men weer op Texel, moe, doch zeer yuM--- Burgerijjke Siand van Textl. Van 30 Juli tot en met 3 Aug. 1934. Geboren: Hillechiena Antjejacoba, d.v. G. Kok en R. SchrageSonja, d v, H. Witte en N. Schellinger. OverledenArie Plaatsman, 66 jaar, weduwn. van Wietske Daalder. GEVONDEN VOORWERPEN. 'I 5 hangslot, 1 pakje ijzeren platen, 1 fototoestel, 1 damesrijwiel, 1 badschoen, 1 ■.sleutel, 1 portemnrmaie, 1 vi'thned, 1 heerenrijwiel. PREDIKBEURTEN. 5 Aug. 1934. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u. de lieer Jac. Kortenlioeven. Collecte v. de Inrichting v vallende ziekten te Heemstede, Oosterend, v.m. 10 u., Ds. Kok Maandcollecte Waal, v.m. 10 u., Ds. van 't Hooft Maandcollecte Den Hoorn, v.m. 10.30 Ds. v. Petegem Maandcollecte De Cocksdorp, v.m. 10.30 u., Ds.Salm Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Scholte Koog, v.m. 10 u., Ds. v. Baaien, v. Broek op Langedijk. Doopsgez. Gem. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. Vu- Gereformeerde Kerk. Den Burg, (geb. Fanfai 's avonds 7.30 u., de Eerw. Touwens, candidaat te Amsterdam. Óóst erend, v.m, 30 u. en n.m. 3 u.„ cand. Touwens. Gereformeerde Kerk (H.V.). O 0 s t e r e 11 d, v.m. 10 en 3 u. Ds. Buskes, van Amsterdam. MEETING IN DOOLHOF. Den 15 Aug. a.s. zal door de afd. Den Helder van den bond van Chr. Jongens- en Meisjesvereenigingen, waarbij ook «le vereenigingen te Oosterend zijn aange sloten, een meeting gehouden worden in Doolhof, waarbij verschillende sprekers zullen optreden. De Chr. zangvereeniging »De Lofstem» te Oosterend zal hierbü hare medewerking verleenen. Een extra boot zal «lc deelnemers(sters) van buiten lexel van en naar Oudeschild brengen. Direct na afloop der meeting wordt een fietstocht gemaakt over Texei. PREMIEBETALING VOOR ZIEKENHUISVERPLEGING. De besturen der drie ziekenfondsen op lexel en drie van de hier gevestigde ansen, hebben tot het gemeentebestuur het verzoek gericht, de contributiën voor het lidmaatschap van het verplegings- fonds voor rekening van de gemeente te nemen, van die leden, die niet in staat k-V3 beta,en- Adressanten ramen deze bydragen op f 2500.- per jaar. r B. en W. stellen den Raad voor, dit r Ct n to.willi£en' om den slechten (Um 2 jf1 der gemeente.Boven- dim wordt in t adres geen onderschei«j' WAT DE MENSCHEN ER VAN ZEGGEN! Reeds door alle eeuwen henen, Is men voor elkander bang, Hoe de een zal reageeren, Is voor d' ander van bel'ang. Ja, wat zal men et van zeggen, Dat ik Polo hemden draag? En wat denk Mijn nogal je. zou men zien versleten kraag? Duizend dingen zijn voor dames Van het allergrootst belang, Van japonnen tot de schoenen, En in huis zelfs het behang. Heb ik wel het juiste tintje? Dat straks mijn vriendin niet zegt, „Nou ik kan er niets aan doen Maar je smaak is nogal slecht hoot er van zegden, Wat de menschen ls toch ook niet altijd waar, En daarin schuilt jitist zoo dikwijls, En heslist zooveel gevaar. Wat de menschhen er van zeggen j er niet te veel van aan. beter is het, dat je kalmpjes Maar je eigen weg blijft gaan. ALEX STF1BOLSK1.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 10