VAN WILLIGEN Nette Heldersche menschen gen huis l 9 hf I J I /VI I L\ I Verschuer aan den Jansbinnensingel t LUCHTVAART GEMENGD NIEUWS HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1934 Van een partij coupons echt die inmiddels zyn straf al uitzit voor ee Gevecht tusschen 4000 negers en politie te Philadelphia. De Postvluchten van en naar Indië. Merkwaardige vondst te Arnhem. De dubbele Fransche vlucht over den Atlantischen Oceaan. Binnenkort een geregelde dienst? Frankrijk— IndoChina in zes dagen. Dlawnurg Onze scheepvaartrelaties met Japan. Binnenland Tot drievoudigen moord uitgelokt. r* r% I TI J%/1 I destijds gestolen werd bij Baronesse vai V"* Arnhem door den bekenden inbreker P ïnknolrnn Buitenland dan ook geen ernst geweest en verdachte had er met De Haan over gesproken om te weten te komen, welk karakter dezen man had. Dan kwam toch ook aan den dag, wat uw karakter is. Het O.M. achtte het ten laste gelegde bewezen. Verdachte geeft de feiten wel toe, maar beweert, dat het een grapje is geweest om De Haan te plagen. Het O.M. acht dit verweer niet aan nemelijk. Uit verschillende uitlatingen valt op te merken, dat verdachte niet zoo zwakzinnig is, als dr. Donkersloot hem in zijn rapport beschrijft. Dit rapport oor deelt hem verminderd toerekeningsvat baar, maar uit andere inlichtingen valt af te leiden, dat verdachte lui, leugenachtig en wreed is. Het O.M. eischt tenslotte een gevangenisstraf van 2 maanden, door te brengen in een bijzondere strafgevan genis. Uitspraak 9 Augustus. BOEKHOUDEX AM ENS, De uitslag der Examens in Boekhouden voor de praktijk vanwege de Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden te Am sterdam in Juni jl. te Amsterdam, 's- Gravenhage, Rotterdam, Roosendaal, Arn hem, Meppel, Hengelo, 's Hertogenbosch, Maastricht, Groningen, Leeuwarden en Utrecht gehouden, is aldus Totaal 503 candidateo. Niet opgekomen 2 Teruggetrokken 3 Geslaagd 311 ZESDE BOLLEN VEILING WEST-FRIESLAND. Te Bovenkarspel heeft de bloembollen- veilingsvereeniging West-Friesland haar zesde groote veiling van leverbare bloem bollen gehouden. De aanvoer bedroeg 8J millioen (vorige veiling 10 millioen) stuks. Er was veel belangstelling, maar de handel was iets minder vlot dan op de vorige veiling. Ongeveer 50 procent van den aanvoer werd verkocht, de rest werd op het wijzerbord doorgedraaid of opgehouden Nu de handel over het geheel genomen tamelijk is, zijn de kooplieden zeer kies keurig: Bollen, die zorgvuldig gesorteerd en mooi van stuk zijn, worden nog wel gevraagd, vooral als de bollen ruim de maat hebben, die voor zulk een partij is opgegeven. Verder is merkbaar, dat er naar bepaalde soorten meer vraag komt, terwijl de meeste andere zoo goed als onverkoopbaar zijn. Van de meest gevraagde soorten noe men wij thans: Oranje Nassau, Peac-h Blossom, Mon Trésor, Witte Valk.Carrara en Generaal De Wet. (Hbl.) De Snip is op de terugreis op 3 Augustus van Bangkok vertrokken en op denzelfden dag te Calcutta geland. De Ijsvogel is op de heenreis op 3 Augustus van Athene vertrokken en op denzelfden dag te Rutbah geland. Een inwoner van Arnhem heeft, naar de Msb. meldt, een merkwaardige vondst gedaan. Toen een zekere Br., wonende op den Paaschberg, waar hij een winkel heeft, op zijn land, vlak achter Brondbeek werk zaam was, zag hij tusschen de aanwezige mest wat glisteren. Hij nam het op en spoelde het af en het bleek een metalen halsketting te zijn, die bezet was met steentjes. B. sloeg er verder geen acht op, nam het mee naar huis, doch meende overigens dat het een waardeloos voor werp was. Het tegenovergestelde bleek weldra. B. liep toevallig een rechercheur van politie tegen het lijf, aan wien hij het voorwerp liet zien met de vraag of het eenige waarde had. De rechercheur her kende de ketting oogenblikkelijk als een nog vermiste kostbaarheid van een dief stal, waarnaar zelfs in Parijs en andere groote steden was gezocht. Het was een gouden ketting bezet met juweelen, die De Parijsluchtvaartmedewerker van de N. R. Gt. meldt o.m. Terwijl het Zuiderkruis koers zette naar de Zuid-Amerikaansche kust, stevende de Regenboog in tegengestelden zin om het Afrikaansche grondgebied te berei ken. Voor beiden kwam het er dus op neer om den Atlantischen over te vliegen. De onopzettelijkheid van deze coïncidentie verhoogt er de belangrijkheid en de ver diensten van. Dat deze gebeurtenis zon der precedent is, accentueert debeteeke- nis ervan. Bovendien had men hier geen record-vlucht op het oog, noch een raid met speciaal materiaal. Beide vluchten gelijktijdig ondernomen of nagenoeg ge lijktijdig werden volbracht met genorma liseerde constructies, berekend op een regelmatige en rechtstreeksche lucht- verbinding met Zuid-Amerika. Na dit dubbele succes kan binnenkort een ge regelde dienst verwacht worden- Voor alsnog behoeven de beschikbare landings terreinen grondige verbetering. Deze activiteit van Fransche zijde is een reactie op de plannen der Duitschers om de luchtlijn Afrika-Zuid-Amerika en omgekeerd in exploitatie te nemen. De beide toestellen hadden de post bij zich, die Zondag uit Parijs en uit Argentinië verzonden is, HET BLOEMENCORSO TE BERGEN. Men schrijft ons: Alle voorteekenen wijzen er op, dat het o p 8 Aug. a.s., des middags 3 uur, in het van Reenenpark te houden Bloe mencorso, schitterend zal slagen. De Berger Koorvereeniging, Bergens Mannenkoor, Bergens Gymnastiekver- eeniging, de Berger Reveu- en Operette vereeniging, de Berger Esperanto Club, de T'ooneelvereeniging Kunst na Arbeid, de Berger Arbeiders Tooneelvereeniging en de Berger Sportvereeniging zijn allen bezig met liet samenstellen van een groot nummer. Wij hoorden praten over een vuur toren, de koe van St. Maarten, een Sche- veningsche botter, een Venetiaansche gondel, een groep uit van Lenneps Fer- dinand Huylc, de Ridder van St. Joris met de draak, van Don Quichot en zijn schildknaap, van de Berger ruïne en wat niet al, doch overal bewaart men de grootste geheimzinnigheid om straks elkander de loef af te kunnen steken. Zoowel particulieren als vereenigingen zijn druk in de weer om het corso, dat ook ditmaal door twee muziekgezelschap pen wordt opgeluisterd, tot Bergens gloriedag te maken. In overleg met de buurtcommissies be sloot de V.V.V. voorts om des avonds een herhaling van den verlichtingsayond van 17 Juli te geven, omdat dit festijn toen door het onweer zoo werd verstoord. De deelname van particulieren in de rubrieken: groepen, paren, enkelingen en auto's is gratis. Aangifte te richten aan het informatiebureau der V.V.V. te Bergen. Reeds thans worden voor het gereserveerde binnenterrein tegen gere duceerde prijzen toegangskaarten ver krijgbaar gesteld. Door deze reeds nu te koopen, heeft men de zekerheid van een zitplaats. De vlieger Péraud wint den beker van den President. De medewerker van de Nw. Rott. Crt. voor luchtvaart te Parijs meldt: Donder dag, den 26-sten Juli steeg de sergeant- piloot Péraud met een licht Farman toe stel op om te trachten door een record vlucht den Beker van den President der Republiek te winnen, die in het bezit was van den bekenden vlieger René Lefèbre. Péraud, die een nog zeer jong en onbekend vlieger is, slaagde, dank zij het goede weer eu zijn gelukkig gesternte volkomen in de onderneming. Zijn tijd van zes dagen en 10 uren is zelfs ruim vier dagen korter dan die van Lefèvre. Péraud deed de volgende landingen: Rome, Athene, Caïro, Aleppo, Bagdad, Djask, Calcutta en Rangoon. Woensdag morgen steeg hy in laatstgenoemde plaats op om ongeveer tegen 17 uur lokalen tijd Saigon te bereiken. Zooals gezegd deed Péraud den tocht met een Farman. Dit toestel is uitgerust met een 120 P.K. Renault-Bengali motor, het motor-type dat de laatste weken zoo veel van zich heeft doen spreken. Men meldt van gezaghebbende zijde aan de N. R. Ct.: Naar aanleiding van het in de Neder- landsche dagbladpers gepubliceerde Reu- tertelegram uit Tokio, waarvan sprake is van een tusschen de regeeringen van Japan en Nederland te sluiten maritiem verdrag, hebben verschillende bladen er terecht op gewezen, dat er natuurlijk niet gedacht mag worden aan een vlootverdrag, doch dat het enkel gaat over aangelegen heden van particuliere scheepvaart. Misverstand zou echter kunnen ontstaan door hetgeen in enkele bladen meegedeeld is over den uiteindelijken vorm, waarin men naar een regeling streeft. Algeheele overeenstemming is tusschen de beide regeeringen tot dusver nog niet bereikt, al kan gehoopt worden, dat een voor beide partyen aannemelijke oplossing zal worden gevonden. Van Nederlandsche zijde wordt het van belang geacht dat, gelet op het onver brekelijke verband tusschen handel en scheepvaart in de oeconomische betrek kingen tusschen Nederlandsch-Indië en Japan, van de handelsbesprekingen te Batavia gebruik wordt gemaakt om ook (Ie scheep va a rtza ken tot onderwerp van, zy het informeel overleg tusschen de' heide delegaties te maken, in de ver wachting dat een zich aan de praktische behoeften aansluitende vorm van rege ling ten behoeve van de belanghebbende scheepvaartmaatschappijen ten slotte ee- vonden zal worden. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft terchtgestaan de 46-jarige arbeider J. P. de J. uit Krimpen a. d. IJsel, die zich zou hebben schuldig gemaakt aan het uitlokken tot een strafbaar feit; verdachte zou op 20 Maart gepoogd hebben B. de Haan te bewegen om den zwager van verdachte, zijn zuster en de dochter van dit echtpaar van het leven te berooven. voor welk feit verdachte een belooning van 200 in uitzicht had gesteld. Verdachte gaf toe, met De Haan over deze zaak te hebben gesproken. Hij ken de De Haan ongeveer een half jaar. Op de vraag van den president of verdachte over 200 beschikte, antwoordde verdach te geen cent te bezitten. Het was hem Regeef u nooit verder in zee dan tot atv middel, opdat gij niet uw eigen leve en dat van anderen in gevaar brengt, j

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 6