Stadsnieuws Een onderhoud met den nieuwen VI ootvoogd. ülf PREDIKBEURTEN J. J. H. KOOPMAN, derde blad heldersche courant van zaterdac 4 augustus 1934. 8.10 8.59 9.39 BELANGRIJK BERICHT Onze magazijnen zijn tot nadere aan kondiging van HALF EEN TOT TWEE UUR GESLOTEN. BO^TWERÜE^ ash ,4?..Ms wft-ï Op. en ondergang van Zon en Maan en tijd van hoog water (Texel) Zomertijd. Zon Hoogwater op: ondsm. nam. Aug. Z 5 M D W D V 6 7 8 9 10 Z 11 Maan op: ond.: 0.58 18.12 1.00 18.58 1.58 19.82 3.05 19.56 4.17 20.15 5.29 20.30 6.41 20 42 5.24 5.25 5.27 5.28 5.30 5.32 5.34 20.44 20.43 20.41 20.89 20.37 20.35 20.33 5.14 6.32 7.45 8.35 9.22 5.55 7.11 9.55 10.12 10.25 10.41 Licht op voor alle voertuigen. Zaterdag Zondag Maandag 4 Aug. 5 6 21.16 21.14 21.31 S. E. Engel is Donderdag geslaagd te 's Gravenhage voor M. O. boekhouden. Op de te Utrecht en Arnhem ge houden P.B.N.A. examens slaagde voor het diploma electro technisch opzichter onze vroegere stadgenoot de heer W. Brizee. Op 2 Augustus slaagde te JJtrecht voor het examen Engelsch L. O. de héér H. N. Muts, hoofd der O. L. school no. 9, alhier. Te 's-Gravenhage slaagde onze vroe gere plaatsgenoot, de heer K. J. Riemers, vóór het:examen tN.j. (Nijverheidsonder wijs).' ;'i 'T f1 'i Yoor het 1.1. gehouden examen der "Ver. van Leeraren in de Handelsweten schappen, slaagde voor 't diploma boek houden onze stadgenoote mej. L. Wies- mer, leerlinge van 't Instituut »Mercurius« alhier. Onze vroegere stadgenoot, de heer J. Roggeveen, slaagde Donderdag te Utrecht voor het examen Engelsch M.O. A. Bij Kon. besluit van 27 Juli is.aan den bouwkundig opzichter bij de Rijks werf te Willemsoord J. O. Duinker, met ingang van 1 September, eervol ontslag verleend. APOTHEKEN. Bij Kon. Besluit is met- ingang van 27 Augustus op zijn verzoek, om gezond heidsredenen, ontheven, van de betrekking van Commandant der Marine, tevens com mandant van de stelling Den Helder, de vice-admiraal C. J. E. Brutel de la Rivière en in zijn- plaats benoemd de schout-bij nacht T. L. Kruys, commandant van de onderzeedienstkazerne, alhier. Met ingang van 1 September is eervol ontslag verleend, onder dankbetuiging voor de aan den lande bewezen langdurige en gewichtige diensten aan den vice-admi raal C. J. E. Brutel de la Rivière. Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek der firma Sméets—Snel, Weststraat-, Van Maandag 6 Aug. tot 13 Aug. wordt avond- en Zondagdienst waargenomen doör A. P. Hoolmarts, Spoorstraat, 1 i 'fi.-ti,!: PASPOORT GEVONDEN. Hier ter stede werd een paspoort ge vonden, toebehooreïide aan.den heer A. P. Savarit, Franschman, wonendè te Parijs. Het paspoort is nog nieuw en waarschijn lijk Vrijdag verloren. Het is terug te bekomen bij den vinder, den heer Beusseri, Krugerstraat i04, Den Helder. LEGER DES HEKLS. Men schrijft ons: Morgen zullen de samenkomsten van het Leger des Heils geleid worden door Adj. Clays, de Legermusicus, bij allen bekend door de radio en zijn bezoeken kan onze stad. Wij gelooven, dat velen zich zullen opmaken om nog eens te ge nieten van hetgeen hij ons geeft, zoowel op de piano als wat zijn sprekfen betreft, daar hij een begaafd spreker is.' Zie ook de advertentie. KINDERFEEST TE HUISDUINEN, i Evenals vorige jaren hebben de ver- eenigingen Helders Belang en Huisduiner Belang gemeend in deze maand weer een kinderfeest te moeten organisqeren. Blijkens een in dit blad voorkómende advertentie, zullen deze feèsten in den loop der volgende. week: plaats .hebben en zullen nadere inlichtingen daaromtrent verstrekt worden door de heeren C. Kreuger op Dennenheuvel en J. v. Scheijen, Kanaalweg 46. DE NEDERLANDSCHE REISWEEK. Naar aanleiding van de ter persconfe rentie geopperde mogelijkheid om de legitimatiebewijzen ook aan de Bureaux voor Vreemdelingenverkeer ter beschik king te stellen, heeft de Ned. Reisver. zich met deze btireöük in verbinding gesteld. Bij de meeste dezer bureaux zyn ook thans de legitimatiebewijzen verkrijgbaar. In Den Helder bij 't Verkeershuis, Kanaalweg t.o. I'ostbrug. —ORANJE HARMONIEKAPEL. Dir.:: J. J. W, Hertsworm. Op het groot Nationaal Concours voor Muziek- en Zangvereenigingen op 1 Aug. en 2 Aug., gehouden te Huizen, behaalde de „Oranje Harfnóriiékapéi'' met 276 pun ten een 2den' prijs in de Eerste afdeeüng Harmonie. Aati den marschwedstrijd werd door de 0.11.K. geen deelgenomen,; daar deze ©erst des avonds, na den oerfewedstrijd, I'laats vond, dus te laat voor de O.H.K., daaraan deel te nemen. E .S.O.NA-TOC: HT J ES. Bij gunstig weer zuilen de bekende Uitstapjes op het Marsdiep door Esorijft worden gemaakt. Voor bijzonderheden. De scheidende vlootvoogd, vice-admiraal C. J. E. Brutel de la Rivière. In zijn gezeliige: werkkamer in het gebouw van de onderzeedieristkazerne hadden wij het voorrecht door den nieuw- benoemden Commandant der Marine ie Willemsoord, Schout-bij-Nacht T. L. Kruys te worden ontvangen. Wij zouden gaarne eens iets vernemen uit Uwe langdurige marine-loopbaan. De heer Kruys glimlacht vriendelijk en verzoekt ons plaats te nemen. Op 16 September 1905 werd ik aan gesteld tot adelborst der eerste klasse. Aan mijn jeugd heb ik veel vriendelijke herinneringen bewaard... op lateren leeftijd is het vaak een vreugde op vroegere dagen terug te zien. Eerst ging ik anderhalf jaar met de »Korienaer< naar West-In clië. Toen ik in Hollaqd terugkwam, werd ik in Nijtpegon geplaatst, waar ik Werd gedetacheerd bij de riviervaartuigen, c De nieuWe commarldant van de marine schout-bij-nacht T. L. Kruys. De marineschëpéh waren reeds in mijn jeugd, zoó U begrijpt, stoomschepen. Wat zeil vaartuigen aangaat,daarvan was alleen de »Uraniac ons bekend. Van 1908 tot 1909 heb ik veel op zee gevaren bij de visscherijpolitie. Dat was altijd ëen aardige dienst. In die tijden was de Nederlandsche visschersvloot grooter dan nu. De visscherijpolitie heeft o.a. de taak, op zee geneeskundige hulp te verinenen. Daarvan werd door de be manning van de visschersvloot zeer veel gebruik gemaakt. Ook was de wins en stoomlier wel eens kapot, en dan riepen ze onze hulp in, welke wij dari bëréid- willig verleenden. Eind 1909 heb ik in Indië op Hr. Ms. «Hertog Hendriks ge diend. De heele Oost heb ik met de Hendrik zoo'n beetje omgezworven, ook rond Australië heb ik er mee gevaren. Toen ik weer in Holland terugkwam, ben ik een jaar lang bij den torpedo- dienst in Hellevoetsiuis geweest. Daarna werd ik bij de opleiding voor matrozen op de «Gelderland® te Hellevoetsiuis ge detacheerd. Van 1915 tot 1919 werd ik ingediend bij den torpedodienst. Daarna weer naar Indië, waar ik gedurende vijf jaar bij de afdeeling personeel werkzaam was. Toen weer terug naai Holland. »U hebt een groot deel van de wereld gezien, uw loopbaan was wel vol afwisse ling», merken wij op. „Ik houd van de zee«, zegt de nieuwe vlootvoogd éénvoudig. Iéder bij de marine gaat waar hij geroepen wordt». Toen ik in Holland terugkwam.*, ver volgt kol. Kruys, «werd ik in Vlissingen commandant van de mijnenleggers en op Hr. Ms. «van Meerlant* geplaatst. Ik heb de winteroursus gevolgd aan de Hoogere Marine Krijgsschool. Te Vlis singen werd ik voorts te werk gesteld bij den staf van den Ondercommandant van de Marine én fungeerde bijna twee jaar als le officier a.b. van Hr. Ms. Noord- Biabarit», die, zoo u weet, het wachtschip is in Vlissingen. In 1929 ging ik weer naar Indie als jóüimaridant van de •Krakittaiis daarna mandant -van het station voor onderzee- booten te Soerabaia. Te Soerabaia had ik dus mijn eerste contact met den onderzeedienst. In November lhuisgevaren, hen ik commandant geworderi in eenzelfde be trekking, n.1. commandant van ddOndér- zeedienstkazerne in Den Helder.» Een zeer eenvoudig mensch is de nieuwe vlootvoogd. Wij hebben ons oor1 te luieteren gelegd bij vele officieren én j;< oök bij minclelen. Allen roemen zijn een voud, zijn eerlijk karakter en het inzicht, dat hij heeft in moeilijke situanés, De naam Kruys is ook geen onbekende naam bij de Nederlandsche Marine. Do vader van den nieuwen vlootvoogd stond als vice-admiraal ook aan het hoofd van de Marine in Nederland eri heeft boven dien als Minister het land gediend. Zes zonen van dezpn vlootvoogd hebben als officier de kleuren, van dé Nederland sche vlag hoog' 'gehouden. De nieriw.o generatie Kruys vaardigde ook re'éas weer drie zonen af naar de Nederlandsche vloot. De vader van dezen vlootvoogd heeft in Indië gefungeerd als voorzittór van de bekende Commissie-Kruys. Wat hij hier voor de Marine gepresteerd heeft, kan vele bladzijden vullen. Spoedig hóperi wij hierop eens terug te komen. Wij besluiten met den wensch, dat het ook dezen vlootvoogd gegeven zal zijn, veel voor den bloei van de Marine, waar mee Den Helder zoo nauw verwant i& te kunnen doen. YVEL DLAWNURG. Den Helder, 2 Augustus 1934. i OVERDRACHT COMMANDO ONDER; v I ZEEDIENSTKAZERNE, 1 - - J' At j c A Vrijdagmorgen had in dé Kazefric van den Onderzeedienst op plechtige wijze de overdracht van het commando plaats. De gewapende wacht stond op den rechtervleugel aangetreden. Daarnaast stondén de officieren én onderofficieren, voorts in één iang gelid dje manschappen.- Het geheel vormde een lange linie over het terrein. Keurig stond alles in 't gelid geschaard. Een hoornsignaal weerklinkt, allen nemen de houding aan... De scheidende commandant begeef tzich naar zijn troepen, het opgestelde personeel. Elk onderdeel wordt geïnspecteerd. De officieren eri de chef der équipage worden aan den nieuwen commandant, den kapt.-luit. ter zee E. A. Vreede, voorgesteld. Het geheel maakte 'n correcten zeer militairen indruk. Vooral de flinke' houding der troepen droeg er veel toe bij het decorum te verhoogen. Nadat dit militair gedeelte was afge- loopen, wérd het personeel nu „allé hens voor den boeg" opgesteld in een carré. Aan de eene zijde stonden de officieren, aan de andere de onderofficiéren., Daar- tusschen de manschapperi iri gelid op gesneld.' Het plèclitig oogenblik vain officièele overdracht was aangebroken. Te midden van het carré trad de schei dende commandant, Schout-bij-Nacht Kruys, naar voren. Staande tusschen de mannén^ |die hij tot nu toe onder zijlij bevelen pad, sprak Z. HoogEdGestr. als. volgt: t. 'Officieren, onderofficieren, manschap» pen. Ingevolge beschikking van 17 Juli ben ik met ingang van heden eervol ontT den scheidenden commandant, den heer T. L. Kruys met zijue bevordering in den nieuwen werkkring als Commandant-der Marine te Willemsoord. Hij gaf de ver zekering, dat de onderzeedienst zou trach ten, zooveel als in zijn vermogen was, den goeden indruk, dien deze dienst bij den scheidenden commandant had achter gelaten, blijvend te doen zijn. Hiermede was de plechtige overdracht beëindigd. EVANGELISATIEWERK. Het is ongeveer twee jaar geleden, dat het evangelisatiegebouw van wijlen den heer Breet, uit zijn asch is verrezen en dat daar wekelijks, niet alleen Zondags avonds, goedbezochte samenkomsten worden gehouden. Uit dezen arbeid zijn verschillende andere takken van arbeid ontstaan, zoo is er een jeugdwerk onder jongens en meisjes, een vrouwenkrans en niette vergeten een bloeiende Zondags school, die eigenlijk den stoot tot de wedérindienststelling van dit vriendelijke gebouw hebben gegeven. Sedert eenige maanden vqrgaderde er des. Woensdagsavonds in dit gebouw een jongemaihnenvereenigirig, die. ook in ledental gestadig toenam. Waar echter het'bestuur van deze vereeniging even eens uitbreiding van Zijn arbeid wilde, om nog meerdere jongemannen te berei ken, kwam men op het idee tot het houden .van conversatie-avonden en gezellige 'samenkomsten. Hiervoor kon men echter niet de beschikking krijgen over het groote gebouw, dat alle avonden bezet is, en dus besloot men naar een eigen gebouw uit te zien, dat men gevonden heeft in de oude bakkerij, die naast het evangelisatiegebouw staat en waar wijlen de heer Breet, zijn maatschappelijk werk verrichtte. De bakkerij is grondig onder handen genomen en is nu een aardig en vriendelijk vergaderlokaal geworden, 'waar dé jongemannen i'erèériigiiig „Onze huip is in den Naam des Heeren", aan 'haar aspiraties gevolg kan geven. Zondagavond om half zes wordt het .lokaql,rpet een koffiemaaltijd voor ge- noodjgden, in gebruik genomen. Des morgéns is er'een bidstond en een samen komst. Men zie daarvóór de adyertentie iri dit nummer. A.V.R.O.-KINDERMIDDAG IN CASINO. heven van het bevel over Hr. Ms. Kazernöj Ondevzeedienst, na dit beyel te hebbeii overgegeven aan den Kapt.-luit. ter zeé! E. A. Vreede. i Ik dank u allen voor den steun en mede» werking dié ik gedurende den tijd, dat ik het bevel voerde, van u mocht o'nïlerl vinden. Ik hoop, dafc.ge het uiterste zult blijven doen, teneinde den onderzeediens den goeden naam té doen behouden dien z tot nu toe in binnen- en buitenland heef gehad. Ik verklaar hierbij dat ik he bevel overdraag aan Överète Vreede. De nieuwe commandant nam het bevel over na het houden van een korte toei spraak, waarin hij het personeel wees o» hun plichten tegenover hun commandant en op de noodzaak eener loyale samenf- werking. Met enkele woonden wees hij' er op van hoeveel belang eerlijkheid eri vertrouwen voor de handhaving eenep' goede krijgstucht zijn. j Na de overname van het bevel, bracht de nieuwe commandant de goede wen- schen over van den onderzeedienst aa Door de AVRO was, Vrijdagmiddag in: «Casino* een idndermatinée belegd, welke -onder leiding stond van mevrouw Ant. van Dijk. Mevrouw van Dijk is geen onbekende hier ter stede, vroeger trad zij meermalen bij kindermatinées op de A VRO-luistervinken kennen hajar natuur- lij.k van de kinderuurtjes. Mevrouw van Dijk verstaat bij uitstek dë kunst met de kinderen om te gaanmét een aardig babbeltje weet zij hun aandaclit. geboeid te houden en haar liedjes, ^gezongen bij de luit, zijn zeer populair bij het jonge volkje. Des te pleizie'rigèr. is het, als men zoo af en toe dan de dames, die ge regeld voor de radio verschijnen, ook eens in levenden lijve kan zien. Medewerking werd dezen middag ver leend door den heer Piet Marée, die o.a. optrad als film vertooner, maar ook als komiek en de kleinen deed schaterlachen óm zijn zotte invallen. Aardig waren de specialekiridérSlms,die vertoond werden: eenige jongens en meisjes, kiridéren van AVRO-ïeden, die een vliegtocht gemaakt hebben naar Waalhaven, waarvan we aardige Opnamen kregen te. zien een geestige teekenfilm van Felix den kater, die naar Hollywood wilde Jammermaar, dat hier de Opschriften geheel Engelsch waren, al gaf mevr. van Dijk hier en daar toelichting en al konden de kinderen de vertooning meestal wel volgen. Ook Jac. Hamel kwam op de film h(j deed eerst erg grappig, maar later zongen ze onder zijn leiding wat fijn een liedje. Truus, die een van de meisjes was, die met de Prinses iJuliana was meegeweest en in de zaal tegenwoordig was, moest voor het front komen en het liedje zingen, dat ze toen op de boot hadden gezongen. En reken maar, dat ze niet verlegen was De heer Uithol dankte in een korte toespraak mevr. van Dijk en bood haar namens de Heldersche luistervinken bloemen aan. Na de pauze werd nogmaals een filmpje vertoond, en de pauzen werden deels door mevrouw van Dijk aangevuld met haar kinderliedjes bij de luit, deels door de jongelui zelf volgezongen met behulp van een grooten luidspreker. Er was niet zoo heel veel belangstelling bij de luisteraars; een paar honderd woonden dezen filmmiddag bij, maar de meesten gaven blijkbaar de voorkeur aan het strand en het pootjesbaden. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. i - Gedurende de maand Juli werd de Leeszaal bezocht door 1052 mannen en 47 vrouwen, totóal 1099 personen. Uitgeleend werden 697 studieboeken, 1643 romans en 11534 kinderboeken, totaal 3874 boekdeelén. De navolgende werken werden aange schaft: Arnóldi, Wa(, waarom en hoe? De Boer—van Rijk, Ilc kijk terug. Bonger, Problemen der démocratie. Diemer, Het Duitsche natioriaal-sooialisme. Domisse, Waren wq kinderen? Golding, Magnolia Street. Golding, De vijf meisjes Silver. Kooiman, e. a., Rechtskundige encyclo- paedie. Leclercq, Wind in de zeilen. De Vries, Eroica. De Visser, Kerk en Staat, 3 dln. Waljacë, Bosambo. Ten geschenke ontvangen Gids van Helmond. Statistiek der werk stakingen enz. gedurende 1933. Export- Alle-dag-kerk. De Alledagkerk zal van Dinsdag 7 Aug. af tot en met Donderdag 30 Aug. gehouden worden in de Westerkerk, eveneens des avonds te 7 uur, op Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag. Ned. Herv. Gein. (Nw. Kerk. Weststraat) 's Morgens 10.30 u., Ds. F. W. J. v.d. I'oel. Bediening van den Doop Onderwerp: „Gods gezichten" Herdenking uitbreken Wereldoorlog Ned. Herv. Gem. (Westerkerk, Westplein) Geen dienst. Geref, Kerk (Julianapark). 's Morgens 10 u., Ds. A.B. W.M.Ivok van Zaamslag. 'b Avonds 5.30 uur, Ds. Joh. Meijnen Kerkdienst (Chr. Mil. Tehuis, Kanaalweg) 's Morgens 10 uur, Ds. Joh. Meynen 's Avonds 5.30 uur, Ds. Kok Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 u, Ds. N. v.d. Kraats Chr, Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's middags 5 uur de heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth. Gein. (Weezenstr.) 's Morgens 10.30 uur, Ds. W. F. ten Rauwelaar, van Zwolle. Doopsgez. Gem. 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. C. M. Veen- .huijzen, van Amsterdam. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 78). 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Past. Th. Moleman. Evangelisatiegebouw, Vijzelstraat: .Str'aatevangelisatie 4 uur, Tuindorp Bijeenkomst 's avonds 8 uur. Verschillende sprekers Leger des Helis. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat 's Morgens 10.30 uur, dienst Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten HUISDUINEN moeilijkheden door deviezenvoorschriften. jged. Herv. Gemeente. Verslag betr. de werkzaamheden van den Morgens 9.30 u„ Ds. M. v. Wichen octrooi raad enz. over 1933. REP AREEREN EN f¥GODERNISEEREN VAN INOG SLECHTS KORTEN T8JD TEGEN LAGE ÏONSERPRUZEN. BONTWERKER 8J i WESI STRAAT 14, Den Helder vóór twintig jaren. Bloem' lezing uit oude Helder^ sche Couranten. Uit de „Heldersche Courant" van, Ijins- geplukt was op de hei" en van „Lieve dag 4 Augustus 1914. „Ons, .eerste moeder, wil eens weten, dat uw zoon is kiassiaan"; het lied, dat zoo alleraandoen- woord moet er vandaag een zijn orrt tót kalmte aan te manen. Er is voor' Üót oogenblik geeri enkele reden voor onge rustheid. Ons land is in den oorlog neu traal, en er bestaat alle kans, dat onsfc' neutraliteit zal worden ontzien"... Telefoondiérist. Vanaf heden is die!, dienst wederom voor ieder opengesteld. Sedert 3 Augustus is Duitschiand ih oorlog met Frankrijk; d.d. 4 Aug. wordt aan België de oorlog verklaard. Plaatselijk nieuws.' Als een bewijs welk' een wilde, ongemotiveerde berichten thans dë ronde doen, diene, dat ons heden tele fonisch van uit Enkhuizen inlichtingen gevraagd \yerd betreffende hét in dé lucht vliegen van een slagschip bij Helder. P. N. v. R.,'een onzer .toenmalige tftedé- werkers, schreef in dit nummer een ritem- mingsstukje, over de opgekomen ïand-' weermannert, die hij in de school, waar ze waren ingekwartierd, bezocht had. „Daar warén luitjes", zoo lezen wij hij dit schetsje, „die al een dagje ouder werdén, kerels met baarden en reusachtige neer hangende verschoten snorren en breede' trekken langs neusvleugels en mondhoè- ken, fiksche mannen begiftigd met. een eerste kwartiersmaantje onder hun dunne haren. Ze zongen thans niet als vroeger in de kazerne» van „O lieve meisjes treur lfikst kon uitgegalmd worden. Néé, je hoorde in dezen ernstigen, kritieken tijd geen blü gezang.... Dat zit 'm hoofdza kelijk in de -zorgen over gezin en zaken.. Daar waren bakkers van beroep, die zoo van den heeten oven waren weggehaald. Daar waren boeren, die twintig en meer koeien bezaten, die eigenlijk moesten maaien op 't land en oogsten op *t veld en wier knechts ook nu het vaderland dien den, zoodat alles stilstond en het vee in de eerste plaats door familie of vrienden moest geholpen worden.... Daar waren timmerlieden, metselaars en schilders, die men midden in karwei had gewaarschuwd om zich gereed te maken voor de reis naar bet garpizoen. Daar: waren typogra fen/kleermakers en schoenmakers, die op de pers en aan de letterkaststonden en op de tafel zaten te Taaien en halve ?oJen .klopten",. Evenals bij het leger stelden zich ook bij de marine vele gepensionneerde en eervol ontslagen officieren beschikbaar voor het vervullen, van diensten bij de vloot. Uit de. advertentiën van 4 Aug. 1914: Aan de vrouwen van Den Helder. Zij, die iti staat zijn in heUhoeroubedrijf hulp te bieden, hetzij door melken, zuivel- DE KORTE BAAN-DRAVERW TE HUISDUINEN. Morgén is het de groote dag voor Huis duinen, dan zal de korte baan draverij, welke 0111 twee iuur aanvangt, gehouden worden. De V.V.V. „Huisduiner Belang" rekent op drie duizend belangstellenden, dat dit aantal nog onderschat moge zijn! Wat de draverij betreft kunnen wy nog de volgende mededeelingeri doen. Voor een extra verbinding van Den Helder Huisduinen is gezorgd, daar van het Sta tionsplein een groot aantal autobussen zullen vertrekken; op elk gewenscht oogenblik kan men voorts Huisduinen de heer Th. Terra van Huisduinen. Ook weer verlaten. Om de Helderschemen- dé overige heeren van Huisduiner Be- schen nog eens extra op te wekken de lang's bestuur hebben diverse functies, rennen të bezoeken, zal „Winnubst" op zoódat al deze heeren 'voor een goede or- het "Stationsplein concerteeren en wel om ganisatie en één uitstékend veritop kun- pl.m. 12.30 uur. Zooals gemeld, zal dit nen zorgdragen. corps ook de derby opluisteren, evenals Zooals men weet, is de Huisnamer weg „The Mixed Follies". vanaf 's morgens 5 uur voor het verkeer De algemeené leiding berust bij den gesloten. Wat de parkeering tijdens de heer J.. de Jonge, voorzitter van „Huisdui-wedstrijden betreft het volgende: Auto's ner Belang". Speciale vakmenschen zyn kunnen geparkeerd worden achter en aangezocht om de wedstrijden te berech-links van de uitspanning „Dennenheuvel" ten. Zoo zal de heer Jb. Wit uit Schagen, en achter de openbare school. De fietsen- die zyn sporen op dit gebied reeds lang stalling is bij den ingang van den Tuin- verdiend heeft, als starter fungeeren. Ook tjesweg en aan het einde ervan. Het ver- de baancommissarissen zyn allen experts, Jceer wordt geleid over den Tuintjesweg het zyn de heerjen: De Veer, J. Slikker en Duinweg. (Kleine Sluis), D. Stammes, D. Koorn en Deschenkers der prijzen en de prijzen E, van der Horst, allen uit Anna Pari- zelf hebben wij reeds genoemd. Hier volgt lowna, J. Bakker (Wieringerwaard), G-nog de indeeling ervan: Visser (St. Maartensbrug) en voorts ook le pry's beste pikeur: lauwertak „Hel dersche Post"; 2e prijs beste pikeur: gouden paardje „Huisduiner Belang"; 3e prijs beste: pikeur: verg. zilveren me daille Pluimveever. „Den Helder en Om streken"; Eereprys vpor grootste aantal paarden: medaille „Heldersche Courant"; Eerèpryë voor verst komende paard: bereiding, binnenhalen van den oogst, of assistentie willen verleenen in de huis houding, enz., worden er opmerkzaam op gemaakt, dat zij zich zeer verdienstelijk kunnen maken in deze dagen, nu vele kostwinners en arbeiders onder de wape nen zyrt. Ook dames, die eenige dagen medaille V.V.V. „Helder's Belang". haar dienstboden hiertoe mochten willen afstaan, kunnen daarmede vele gezinnen, die door de mobilisatie getroffen gewor den zyn, ter wille zyn. Zich aan te melden Hoofdgracht 86 en Koningstraat 28—30 (dit laatste is het adres van de Held. Ort.). Het Bestuur van „Helders Belang" riep op jonge mannen, die nog vrij waren en die bereid waren om belangeloos hulp te verleenen bij het'inhalen van den oogst in boerderijen, waar mannen en arbeiders in militairen diénst waren opgeroepei en waar hulp dringend noodig was. Gegadig den konden zich zoo spoedig mogelijk aanmelden bij het Bemiddelingsbureau Loodsgracht 21, Den Helder. Blijkens een med ideeling iri het redac- tioneele gedeelte, hadden zich toen reeds 100 jongelui aangemeld. Verdere advertenties betroffen een irie- dedeeling, i» aanvulling op hec boven staande, dat hulp voor boeren l,»edr ij ven belangeloos kon worden verkr egen, als mede dat de telefoondienst wedegere» geld was. Typeerend is de volgende advertelitié Door loting zullen de andere geschon ken prijzen hun bestemming verkrijgen. Overigens verwijzen wij naar de adver tentie, waarin de toegangsprijzen tot het terrein )van den heer Bonselaar) vermeld staan. Wij hebben u thans alles verteld, wat de draverij betreft en hopen er door de publicatie ervan allen opgewekt te hebben de draverij te bezoeken. Het zal heusch de moeite waard zijn en „Huisduiner Be lang" verdient uw belangstelling, alleen al om het lofwaardige initiatief en de wy'ze, waarop zij onze badplaats naar vo ren brengt. Nu nog mooi weer en alles is voor elkaar! HUISDUINEN VOORUIT! Nu we midden in liet Hoogseizoen zit ten wordt vanzelf onze aandacht getrok ken naar onze badplaats. Dat we dezen zomer zoo weinig over het badleven te Huisduinen geschreven hebben is te wijten aan het.-feit dat de toegangsweg tot het stille .strand niet gereed was en er dus van R. Maalsteed, een kruidenierszaak, I practisch gesproken heel weinig ruimte gevestigd Dykstraat: „Met het oog op het 1 voor strandbezoekers was. Het gemeente- feit, dat in den, handel niet ander meer I bestuur is wat traag geweest in het uit te' kóóp is dan itegen vooruitzending van voeren van dezen weg, want eerst dezer contant geld, verzoek ik mijn klanten be-j dagen is hij gereed gekomen en dat is leefd de openstaande rekeningen zoo1 oorzaak dat het badleven zich verplaatst spoedig mogelijk te voldoen.en verder zoo I heeft naar het mooie strand bij de Donkere mogelijk hun inkoppen a contant te doen". I Duinen. Maar nu is dan de toegang weer Repetities van-de Vereeniging „Har-ontsloten bij bet badhuis en dus zullen monie" werden stopgezet, de,heer T. A. 'zeker tal van stadgenooten weer naar het van der Vliet berichtte in .dit nummer, dichtbije strand trekken, dat /yn muzieklessen voorloopig zouden Doclu.daarover wilden we het vandaag stilstaan. - Men -ziet dus, hoe geheel het eige.nlyk niet hebben. We wilden bier een maatschappelijk ïéveti ontwricht was, -stukje schrijven over het bouwplan „Duin

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 9