PALMOLIVE ïO'programma Ontploffing op een politieboot. Knoeierijen bij de Crisis Graancentrale te Westerwolde. Poging tot doodslag. Het monster van Loch Ness. Onverbeterlijk Salarissen gemeente personeel te 's Gravenhage. Autobandieten en van valsche kwartjes. GEMENGD NIEUWS Zeiljachtje gevonden. HELDERSCHE COURANT VAN ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1934 De vereenigingsnummers waren weer schitterend, maar zij mogen niet alleen het corso vorfhen. Wondermooi, als een droombeeld, was de Venetiaansche gon del, samengesteld door de Berger Espe- ranto-club. Niet minder dan 5000 rozen waren daaraan verwerkt Frisch van ge dachte was de Zonsopgang van de Ber ger Arbeiders Tooneelvereeniging: een Cantecleer, die een opkomende zon tege moet kraait. Statistisch gesproken waren daaraan nog duizend bloemen meer be steed dan aan den gondel. Origineel was de koe van St. Maarten, samengesteld door de Berger Sportvereeniging, een enorme roodbonte, van bloemen natuur lijk, die af en toe slechts in tweeën' dreigde uiteen te gaan, en die vergezeld i werd door een bonten kinderstoet, de j heertjes veel met hooge hoeden op, en allen, zoo jongens als meisjes, het Sint Maarten liedje zingend. Op folkloris tisch gebied zijn voor volgende bloemen corso's nog schatten uit te graven. Dui zenden bloemen waren ook gebruikt voor den vuurtoren-herinnering aan de nabije zee den Scheveningschen botter, het KT, Mi.-vliegtuig, de twee schitterend:!* vlinders, waarvan vooral die van de Gym- nastiek-vereeniging Be Quick uitmuntte Van een voorname distinctie was de auto Holland—Groningen, versierd met roode dahlia's in één tink Een charmant tafreei- tje vormden de kinderen van dr. H. C. Prinsen Geerligs, die Ferdinand Huyck en de zijnen uitbeeldden. Twee zaten er in een beschilderde oud-Hollandsche sjees, twee te paard, en allen in histori sche costuums. Groot was de publieke belangstelling om den hertenkamp,, die daar lag als een groote steen van smaragd, gevat in een ring van bont émaille, de honderden kij kers in lichte, kleurige, zomerkleedij. (N. R. Crt.) Gebruik steeds Palmolive, omdat daarin de waardevolle olijf- en palmoliën, door meer dan 20.000 schoonheids-experts aanbevolen, op de juiste wijze zijn verwerkt. Drie gewonden, Donderdagmiddag heeft aan boord van de in de Dokhaven te Rotterdam lig gende politieboot 3 een explosie plaats gehad. De boot lag daar in een van de gemeentedokken ter reparatie. Vermoe delijk is vuur bij een hoeveelheid benzine j gekomen, waardoor de ontploffing is ontstaan. Drie personen zijn vrij ernstig gewond. De 42-jarige kapitein bij de rivierpolitie M. Boer, uit de Heemraadstraat kreeg ernstige brandwonden aan gelaat, armen en beenen, de 34-jarige dekknecht bij de rivierpolitie C. v. d. Graaf, van den Dorpsweg, kreeg brandwonden aan armen en hoofd. Beiden zijn per auto van den genees kundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. De 30-jarige machinist P. Lens, wonende aan de Wol- paertsbocht, in dienst van de machine fabriek Katendrecht, liep brandwonden op aan handen en hoofd, die echter van minder ernstigen aard waren, zoodat hij na in het ziekenhuis aan den Coolsingel te zijn verbonden naar huis kon terug- keeren. stuks voor Na het getuigenverhoor deelde de Of ficier van Justitie mr. Dubois mee, dat verdachte voor eenzelfde handelwijze in 1924 tot vijf jaren gevangenisstraf was veroordeeld. Toen stak hij iemand dood. Spr. achtte zelfs poging tot moord bewe zen, maar eischte wegens poging tot dood slag vijf jaren gevangenisstraf. Uitspraak op 23 Augustus. Dezer dagen is de justitie op het spoor gekomen van ernstige knoeierijen ten nadeele van de Crisis Graancentrale te Westerwolde. Gearresteerd zijn de graan handelaren M. te Bellingwolde, J.B. en E.B. te Vlagtwedde en de 30-jarige J. B. te Onstwedde. Allen zijn in het Huis van Bewaring te Groningen opgesloten. Er zijn nog meer arrestaties te verwachten. Het Volksblad verneemt nog, dat 4e knoeierijen hebben plaats gehad bij het denatureeren van rogge. Het onderzoek duurt voort. Vijf jaar geëischt. Buitenland Een fotojacht op het dier Rijwieldief aangehouden Sir Edward Mountain, een directeur van een verzekeringmaatschappij, heeft naar aanlediing van de verhalen dat het monster van Loch Ness nog altijd het meer zou bewonen, een ware jacht met ca mera's op het monster ingesteld. Op ver schillende punten had hij twintig man nen met fototoestellen neergezet. Hij had uitgebreide voorzorgsmaatregelen geno men, dat er met de films niet geknoeid zou worden. Met de Kodak, die de foto toestellen verstrekt had, had hij afgespro ken, dat alle films verzegeld zouden wor den en uitsluitend geopend en ontwik keld door den eersten chemicus van de firma. De waarnemers waren tevens uit gerust met machtige verrekijkers en stonden onder voortdurend toezicht van kapitein Fraser. In de vier weken van het onderzoek hebben de bewakers het beest Woensdagmiddag bood een man aan den knecht van een rijwielhandelaar, J. R. van Duyn in de Voorstraat te Katwijk aan Zee, een rijwiel aan voor f 8.— De knecht verzocht den man terug te komen als de baas zelf aanwezig zou zqn. Toen deze het zoo goed als nieuwe rijwiel zag vertrouwde hij de zaak niet en waar schuwde hij de politie. Een rechercheur vermomde zich als smidsknecht en was daarop getuige van de onderhandelingen tusschen den rijwielhandelaar en den verkooper. Toen de man het rijwiel voor f 8.— had verkocht, ging de rechercheur over tot arrestatie van den man. Deze gaf eerst een verkeerden naam op en ontkende dat hij op onrechtmatige wijze in het bezit van het rijwiel was gekomen. Hij viel tenslotte door de mand en bekende de fiets te Leiden te hebben gestolen. De Katwijksche politie heeft met deze arrestatie een goeden slag gedaan, daar de man, J. V. uit Rotterdam, een bekend rijwieldief is, die Zaterdag j.1. uit de ge vangenis was ontslagen. De rechtbank te 's-Hertogenbosch be handelde Donderdag de strafzaak tegen een vijftig jarigen timmerman uit Eind hoven, die verdacht werd van poging tot doodslag op H. v. d. Wiel op 29 April j.1. te Eindhoven. De verdachte was dron ken, zocht ruzie en bedreigde zijn vroe- geren vriend, om daarna bij hem terug te keeren met een mes, waarmee hij v. d. Wiel aan het hoofd verwondde. Deze wist den aanval af te slaan met een haak en een schop. Verdachte beriep zich ech ter op zelfverdediging. Minister De Wilde eischt nogmaals aanzienlijke verlaging. Naar de „Maasbode" verneemt, heeft de minister van Binnenlandsche Zaken, mr. de Wilde, het Haagsche gemeentebestuur een schrijven gericht, waarin hij den uitdrukkelij- ken wensch te kennen geeft, dat op de sala rissen en loonf n van het Haagsche gemeente- personeel nogmaals belangrijk bezuinigd wordt. Volgens de verlangens van den minister zouden bijvoorbeeld de salarissen van de di recteuren van bedrijven en diensten met on geveer 1500 per jaar moeten worden vermin derd, terwijl de loonen der arbeiders met cir ca/3 per week zouden moeten worden ver laagd. ZONDAG 12 AUGUSTUS. jj.05 Concert door leden vin de N.V. Itaiiaan- sche Opera en het Omroeporkest olv Mario Parenti. 8 50 Voordracht Mr. Ph. la Chapeite, 9.10 Vervolg concert, io.oo Gramofoonpl. il.oo Vaz Dias. ii.1012.00 Uit „Pschorr", Rotterdam: Dans muziek door „The Fabians". Hilversum, 1875 M. 9.00 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VAR V 6.00 VPRO. 8.00 AVRO 9.00 Gramofoonpl. 9.04 Postduivenberichten. 905 Tuinbouwpraatje S. S. Lantinga. 9-35 Gramofoonpl. 10.00 Declamatie M. Beversluys, en Gramo-, foonpl. io.15 Gramofoonpl. 11.30 Orgelspel C. Steyn. 12.00 Omroeporkest olv Treep. I.00 Bart Peizel spreekt over ,,'t Schilderij" 20 Vervolg Omroeporkest. 2 00 Literaire causerie Mr. H. M. Merkelbach. 2.30 Vioolrecital H. v. d. Vegte. Aan de vleu gel: E. Veen. 3.00 Residentie-orkest olv Neumark, mmv Hansi Freudberg (piano). In de pauze. Reislezing. 4 30 Gramofoonpl. S.00 De Flierefluitërs olv J. v. d. Horst. 5 40 Sportpraatje. 6.00 Boekbespreking Mr. H. Fortuin. 6.45 Wijdingsdienst mmv Ds. J. Vink, J. Arendz (zang), en W. Zorgman (piano). 8.00 Vaz Dias. 8.10 Omroeporkest olv Treep, mmv G. Weijn- schenk-Hogenbirk (sopraan) en H. Viskil (tenor). 840 Residentie-orkest olv Mario Parenti mmv N. Graudan (cello). 9.15 Radio-Journaal. 9-30 Vervolg Omroeporkest en solisten. 10.00 Alex de Haas in zijn repertoire. 10 20 Omroeporkest olv N. Treep. II.0012.00 Gramofoonpl. Het aantal slachtoffers bedraagt 18. VERVROEGDE STEUN AAN DEN TUINBOUW. Naar de Res. Bode verneemt bestaat het voornemen in deze of de volgende maand, zoo mogelijk reeds een eerste voorschot te geven op de teelt 1934. Een jaar gevangenisstraf geëischt, De 28-jarige Z. de J. had zich voor de rechtbank te Maastricht te verant woorden ter zake van het uitgeven van slecht nagemaakte valsche kwartjes. Op 28 April had verdachte in een sigaret tenautomaat van de winkelierster P. te Hoensbroek een kwartje gestoken, doch de automaat werkte niet, omdat het geld stukje slecht was nagemaakt en bovendien te zwaar was. De automaat reageerde niet als een geldstukje te zwaar of te licht was. De winkelierster had hem toen een pakje sigaren uit den winkel gegeven, doch door de donkere loodkleur was zij gaan vermoeden dat het geldstukje valsch was twee getuigen, de vervaardiger van de valsche kwartjes en iemand, die ze ook had uitgegeven, verklaarden, dat verdachte wist dat de kwartjes valsch warenbovendien was verdachte er bij geweest toen getuige R. ze had ver vaardigd. Mr. Dautzenberg, het O. M. waarne mende, achtte het ten laste gelegde be wezen en eischte voor het uitgeven van valsche kwartjes, wetende dat zij valsch waren, één jaar gevangenisstraf. Mr. v. Geldern pleitte een veel min dere straf. Uitspraak 20 Augustus. Huizen, 301 M. NCRV-uitzending. 8 00 Schriftlezing. 8.159-30 Gramofoonpl. ro.30 Morgenwijding olv Ds. VV. Lodder n.00 Chr. Lectuur. 11.30 Gramofoonpl. 12.30 Orgelconcert J. Zwart. 2.00 Het Haagsche Trio. 2.30 Gramofoonpl. 2.45 Wenken voor de keuken. 3.153-45 Vervolg trioconcert. 400 Bijbellezing door Dr. J. H. Mulder. Mmv zang en orgel. 5 00 Gramofoonpl. 5.20 Concert A. C. de Hoop (viool) en MacCrafford (orgel). 6 30 Gramofoonpl. 700 Ned. Chr. Persbureau. 7-iS Gramofoonpl. 7.30 Landbouwhalfuur. 8.00 Gramofoonpl. 8.05 Ds. F. G. Petersen: Uw koninkrijk kome. 8.25 Mandoline-orkest „Vita Nuova", olv D. v. Teeseling. In de pauze om 8.50 Vaz Dias. 920 Uit Salzburg: Het Mozart-orkest olv B. Baumgariner, mmv Th. Müller (viool). <0-3512.00 Gramofoonpl. Binnenland JONGETJE DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Veertig inwoners gedood Woensdagavond reed een met zand be iaden vrachtauto van de firma Oudkerk de Geraniumstraat te Leeuwarden in. Het 11-jarig jongetje J. Zondervan wilde mee rijden en liep den auto tegemoet. Net voor den wagen struikelde hij over een hoopje zand, met het gevolg dat hij werd overre den. De jongen is naar 't ziekenhuis ver voerd, waar hij eenige uren later is over leden. DOODELIJK ONGELUK. De 24-jarige zoon van den schipper Dupré uit Middelharnis, die Donderdag- norgen op een rijdenden vrachtauto wilde springen, kwam te vallen. Hij werd met een zware hersenschudding opgenomen, en is eenigen tijd later overleden. Huizen, 301 M, VERDUISTERING. De politie te Utrecht heeft aangehouden een 29-jarigen handelsreiziger, verdacht van verduistering van autobanden en geldsbedragen ter waarde van 400, ten nadeele van een firma te Rotterdam. Het vraagteeken. Inbrekers van 8 en 11 Opnieuw botsingen MAANDAG 13 AUGUSTUS. Hilversum, 1875 M. jPnofctlMm

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 2