Roozekrans Onze sorteering is ongeëvenaard! Onze prijzen zijn beneden aile concurrentie Juüanadorp Breezand. Anna Paulowna. Wieringen. Wieringerwaard. Schagen. Texel. Spon Callantsoog. t ^zVLeckc&wdsciw%irul(msta Wat voor weer vandaag? Moderne Perkamenten Kap compleet f 2 48 Zijden Kappen, 70 c.m. compleet met koorden f 2.75 Zijden Kap met 3 Iichtskroon compleet f 4.90 Ganglantaarn, zeer mooi compleet f 0.98 Slaapkamerschalen f 0 24 Is er goedkooper mee! Koningstraat 117 7 U' 1 r i 1 t .x SCHOOLREISJE VAN VOLKS ONDERWIJS. Woensdagavond om half negen arri veerden de beide autobussen van den heer J. Viin Öcheijen, die de kinderen van de hoogste klasse van de O. L. School té Julianadorp naar Ede hadden vervoerd, weer in ons dorp. De jongelui hebben onder leiding van den heer Schroevers, bijgestaan doorMej. Pakker en den heer Tigchelaar, weer drie dé -en in het Schoolreisjes-verblijf van Volksonderwijs vertoefd. Het mooie weer heeft er toe bijgedragen, dat zij daar volop hebben genoten van bosch en heide. [)e kinderen hebben weer een paar dagen gehad die ze zich hun heele leven zullen herinneren. KOMT KIJKEN. Donderdagvoormiddag werd hier bij hekkenslag bekend gemaakt, dat er >s avonds op het terrein voor de schilders werkplaats van den heer P. Kuit groote en wondere dingen te zien zouden zijn. Om acht uur had zich tamelijk wat pu bliek daar verzameld, waaronder natuur lijk veel jeugdigen. Door een werkend gezelschap, bestaande uit een heer en dame en een hond werden verschillende nummers ten beste gegeven, welke zeer in den smaak van het publiek vielen, en niet applaus werden beloond. Er waren dan ook. verschillende toeren bij,die veel behendigheid en kunst vorderden, zoodat de bezoekers naar onze meening waar voor hun geld hebben gehad. PREDIKBEURTEN. |Jcd. Herv. Gom. 's Morgens 11 uur, Ds. J. Willemze van Groningen. pendingsgebouw „Do Ster der Hope". 's Morgens Hl.30 en 's avonds 7.30 u. de heer L. Schut, van Winschoten MOETEN ER NOG MEER SLACHT OFFERS KOMEN? Donderdagmiddag te ongeveer 1 uur had bij het baden in zee een ongeval plaats, dat gelukkig goed is afgeloopen. Een ongeveer 20-jarige dame uit Vlaar- dingen, die te Slootdorp logeerde, had zich te water begeven en geraakte door den sterken golfslag en den stroom te dichtbij dam 2, waardoor zij, den toe stand niet meer meester, om hulp begon te roepen. De heer P. de Haan, strand- exploitant, die op dat uur de strandwacht Waarnam, begaf zich onmiddellijk geheel gekleed te water en wist het meisje te bereiken. Hierbij geraakte hij zelf ook in d ui stroom en kwam nog in pijnlijke aan raking met de basaltblokken van de pier, jnaar hij wist het meisje terug te duwen, waardoor zij vasten grond onder den voet kreeg en zoo weder op het droge kwam. Redder en drenkelinge kwamen gelukkig met den schrik vrij. Door het moedig optreden van den heer P. de Haan is een ongeluk voorkomen geworden. Nogmaals zij er nadrukkelijk op gewe ien dat het o, zoo gevaarlijk is in de habijheid der strekdammen in zee te bad' n. Verloren: een gouden halsketting met fcangertje. Aan H. van Wilsem, Meerweg, werd loor B. en W. verlof B (alcoholvrije dran- en) verleend. PREDIKBEURTEN. (Cvangelisatle (Ned. Herv. Gem.) 8 Morgens 10 uur en n.m. 3.30 uur, de heer P. Boon. BOUWVERGUNNINGEN. B. en W. verleenden bouwverguningen ian: Jb. Kreyger, voor een woonhuis aan |Voonhuis aan de Van Ewycksvaart; Jac. Kranenburg, dubb. arb.woning, Balgweg; J. Jongejans, woonhuis met bollen schuur, Meerweg; J. v. d. Hoek, broeikas, •fichorweg. De heer M. Wissekerke alhier, werd uit 198 sollicitanten aangesteld als machi nist van het stoomgemaal van de Beem- ster, dat gelegen is bij Beets. CONCERT „HARMONIE". In de muziektent, staande op het ter rein van den heer Jb. Bruul, werd Woensdagavond 8.30 een concert ge- Keven, zulks in verband met de offi- cieelo aanhechting der eere-teekenen tan het vaandel. De beschermheer der nniziekvereeniging „Harmonie", de Edel- schtb. heer- L. C. Kolff, hield een toepas selijke en vlotte speech. Na de woorden onzen Burgermeester gaf de vereeni- E'ng een zevental nummers ten gehoore. ren talrijk publiek was opgekomen om dit concert bij te wonen. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente 'sMorgens 10 u., Ds. M. A. G. Vorstman Geref. Kerk. 's Morgens 10 en 's middags2.30 uur, Ds. S. U. Zuidema. LOOP DER BEVOLKING jln gekomen: mej. A. Kaptein van ir,!n Helder; mej. J. Schouten van Sint maarten; mej. U. G Mul van Spanbroek van Leeuwen van Den Helder; D. J. n Werven van Apeldoorn, vertrokken: S. H. Langendoen naar s-Gravenhage mej. C. Raaymakers naar Den Helder; C. Ruygrok naar Schagen; mej. C. Oltmanns naar Zijpe. Burgerlijke Stand van Anna Paulowna. GEBOREN: Marinus, z. v. A. Dwars- waard en M. Vos; Nicolaas Johannes, z. v. G. N. Berbee en P. A. Mooijman; Maria Helena Catharina, d. v. F. Alting en E. J. RaatgersHillegonda Catherina, d. v. M. van Wieringen en K.Rezelman; Josephina Sophia Jantina. d. v. S. T. van Dijk en H. J. A. Lunshof; Petro- nella Guurtje, d. v. A. F. Wejjers en G. Kèrssens; Petronella Cornelia Anna, d. v. P. C. Duineveld en I. M. Bemel- man; Kiazina Jantje, d. v. R. Oltmansen D. A. Phiiipsen. ONDERTROUWD: W. H. Steer.voor- den en P. M. Scholten. GETROUWD: H. J. van Loon en J. Meilink; J. C. Baken en M. Bakker; M. Jansen en G. Post. OVERLEDEN: H. B. de Vries, 29 j. H. van der Eem, 95 j. POLITIE. Gevonden: Bruine jongensschoenen. Verloren: Rijwielplaatje. DRANKWET. Ingevolge de Drankwet is aan S. Half- weeg en aan N. de Haan alhier een ver lof A. verleend, resp. voor de consumptie tent op het voetbalveld van «Succes* en voor de lunchroom aan den Slingerweg. OUDERCOMMISSIE OOSTERLAND. Naar men ons mededeelt is men thans ook te Oosterland overgegaan tot het instellen van een oudercommissie, voor de school aldaar. Het bestuur dezer Commissie bestaat uit de heeren Jb. Heij- blok (Voorz.) en F. Doesburg (Secr,). ONDERWIJZEND PERSONEEL. Als plaatsvervanger van den heer Jb. Boon, Hoofd der O. L. School te Ooster land, die voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst moet komen, is be noemd de heer C. Twuiver te Heer- Hugowaard. NOGMAALS ONTSIERENDE RECLAME. Eenigen tijd geleden wezen wij er reeds op, dat het niet gewenscht is op aan biedingen van vreemde firma's, tot het plaatsen van reclameborden aan den nieuwen verkeersweg, in te gaan. Dat deze waarschuwing nog niet vol doende ter harte is genomen blijkt thans wel, daar de politie een dezer dagen is overgegaan tot het opmaken van proces verbaal tegen een persoon uit Westerland, eigenaar van een perceel aan den Beton weg, waar ontsierende reclame op was aangebracht. Blijkbaar zal dus thans handelend wor den opgetreden. Hippolytushoef. POLITIE. Verloren een rijwielplaatje. Inlichtingen gemeente-bode. Burgerlijke Stand van Wieringen. 3 tot en met 16 Aug. 1934. GEBORENMaria Stiena, d v. E. Everts en G. Kooij; Johannes Hermanus, z.v. H. J. Huting en J. KrommedamJurjen Harm, z.v. J. Noor en J. de Jonge; Jan, z.v. E. J. Dekker en H. H. van Essen. GEHUWD: P. Tijsen en C. H. Glim. OVERLEDEN D. P. Kuut, m. 29 jaar; J. Bakker, vr. 67 jaar, vrouw van C. Bakker. Den Oever. BRAND. Vrijdagnacht ontstond, tengevolge van broei, brand in een groote hooiklamp, eigendom van den heer J. Bakker Sr., staande achter diens woning aan den verl. Polderweg alhier. Een knecht die den brand bemerkte wekte den eigenaar. Ook vanaf Den Oever werd de brand door den nachtwaker van de M. U. Z. bemerkt zoodat spoedig de motorspuit van Den Oever aanwezig was. Dank zij het bijzonder stille weer mocht men er in plagen twee aangrenzende schelven alsmede een dichtbij staande schuur te behouden. Een en ander beteekent voor den eigenaar een belangrijke schadepost daar het hooi niet verzekerd was. VORDERING WEGENAANLEG. De verkeersweg in uitvoering bij de firma Kraaijeveld kwam deze week geheel bestraat. Hiermede is de verbinding tot stand gekomen tusschen afsluitdijk en Wieringermeer. Daar de weg nog te versch is en nog diverse bijkomende werkzaamheden dienen te worden uitge voerd zal de weg voorloopig nog niet voor het verkeer worden opengesteld. EINDE BETONPERSWERK. Woensdagmiddag circa half vier werd de laatste M3 beton geperst in de storte- bedden van de uitwateringssluizen in den afsluitdijk. Het laatste complex hetwelk onderhanden was, was het Oostelijke complex uitwateringssluizen aan de IJssel- meerzijde te Kornwerderzand. Thans zijn de stortebedden van alle complexen zoo wel te Den Oever als Kornwerderzand van deze moderne betonbeveiliging voor zien, zoodat uitscheuringen niet meer te vreezen zijn. Het werk heeft precies drie maanden geduurd, waarbij circa 20 man arbeid hebben gevonden. Zooals bekend, werd het werk uitgevoerd vanaf een cen traal punt, te weten de vroegere stoom- pont „Stavoren", reeds jaren als steen schip in dienst bij de M.U.Z., doch voor dit doel ingericht tot drijvende los-laad- en overslag-, tevens betonpersinrichting. De materialenschepen werden langszij aangevoerd en de inhoud werd onmid dellijk verwerkt. In een aan boord op gestelde betonmolen, waarin het cement, zand en grint uit hoppers werd toege voerd, werd de specie gereed gemaakt en via een betonpomp op den bodem der zee geperst. Hierbij was de voort durende aanwezigheid van een duiker noodzakelijk, die door middel van een slang de beton op de juiste plaatsen in het werk bracht. Door het drijvende ver mogen van de inrichting was het gere geld verhalen van noord- naar zuidzijde en van het eene complex naar het andere zeer eenvoudig en de minst kostbare wijze van uitvoering, daar anders «veral waar geperst moest worden steigers zou den moeten worden gebouwd. DE AANSTAANDE FLORAFEESTEN. Zoo staan de Florafeesten weer voor de deur en het belooft, als het weer tenminste medewerkt, een schitterend succes te worden. Door de vele inge zetenen is weer veel werk gemaakt van de aanstaande inzendingen van eigen gekweekte planten. Het bestuur heeft weer een keurig programma samenge steld en de groote attractie is ongetwij feld de handicapdraverij, welke in ons blad reeds per advertentie is aangekon digd. Zeker in verband met de tijdsom standigheden wordt ook dit jaar wederom na afloop geen vuurwerk afgestoken. Dit is anders wel jammer, daar een vuurwerk steeds zeer veel bezoekers trekt eh overi gens een waardig slot vormt van de Florafeesten, waarnaar iedereen met ver langen tegemoet ziet. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Hippolytushoef). 's Morgens 10.30 uur, Ds. vari Beek Doopsbediening Ned. Herv. Gem. (Den Oever). 's Middags 2 uur, Ds. van Beek Evangelisatie (Ned Herv. Gem., H.Hoef) 's Morgens 10 uur, de heer O. Deen Evangelisatie (Ned. Herv.Gem.Den Oever) 's Avonds 7 uur, de heer O. Deen Doopsgezinde Gemeente Hippolytushoef. 's Morgens 10.30 u., Mej. Dr. A. H. A. Bakker Ger. Kerk (Beltstraat). Hippolytushoef'. 's Morgens 9.30 en 's middags 2.30 u. Leesdienst. Geref. Kerk. (Den Oever). 's Morgens 10 en 's middags 5 uur, Ds. Meijnen, van Den Helder. HANDELDRIJVENDE EN INDU- STRIEELE MIDDENSTANDSVER. De algemeene ledenvergadering van de Handeldrijvende en Industrieele Midden- standsvereeniging Wieringerwaard, werd Donderdagavond 8 uur gehouden ten huize van den heer v. Woude. De voorzitter, de heer O. Rezelmön, opende met een woord van welkom de vergadering. De notulen werden hierna gelezen en goedgekeurd. Volgt benoeming afgevaar digde voor het a s. congres, dat te Am sterdam zal worden gehouden. Besloten wordt als vergoeding vast te stellen een bedrag van f 15. Als afgevaardigde en plaatsvervanger werden benoemd de heeren J. Bakker en H. Sijbrands. Voorts is er ingekomen een propaganda- schrijven van het «Algemeen Weekblad voor den Middenstand*. De prijs was voorheen f 5 per jaar, maar is door reor ganisatie teruggebracht op f 1.25. Besloten wordt een ledenlijst te sturen, zoodat elk lid gratis een nummer kan ontvangen. Een schrijven was nog inge komen inzake het Ventverbod te Den Helder, door de heeren Sijbrands en Marrees was hiervoor een vergadering bezocht te Breezand. Op deze vergade ring was een commissie benoemd, welke een bespreking hierover met B. en W. te Den Helder zou hebben. In deze com missie was voor W.waard de heer Sijbrands gekozen, welke hier een uitvoerig over zicht gaf betreffende deze bespreking. Hieruit is wel gebleken dat dit ventver bod heel wat soepeler zal worden toege past. Een schrijven van de Ned. Midden- standsbank te Schagen, wordt voor ken nisgeving aangenomen. Daar bij de rond vraag niemand meer het woord verlangt, sluit de voorz., onder dankzegging, deze bijeenkomst. MARKTOVERZICHT. üan de markt j.1. Donderdag was etu veetentoonstelling verbonden. Er waren pracht koeien aangevoerd. De duurste koe welke verkocht is bracht f 300.op. Misschien waren er wel duurder in rekening, maar die bekroonde koeien werden nog wat vastgehouden voor elders. De handel was goed. De eerste prijsvan de vaarzen kwam op naam van Gebr. Kneldam, alhier, uit eigen weiderij en voor de zaak geslacht. De handel in kalfkoeien was matig, in gelde- koeien stug en duur. De handel in pinken was stil, in pinkstieren stug. De gras kalveren werden zeer goed verkocht. Nuchtere kalveren werden aardig vlug verkocht. Het waren ook weer Gebr. Kneldam die het beste vetkalf kochten van den heer J. Smit, Oude Sluis, voor den prjjsvan f 62 50. De handel in paarden was heel goed-Oude slachtschapen 15—21 gld, stug. Van de jarige vette schapen, die in aanmerking kwamen voor de prijzen werden gekocht door den heer G. van Willigen, te Alkmaar, voor f25 per stuk. Dehandelin lammerenen magere schapen was stug. Vette varkens handel matig, hoogste noteering I6V2 ets. ïn biggen en schrammen kalme handel. Dekipuen- markt heel gewoontjes. De heer C. Wardenaar, onderwijzer aan de U.L.O. school alhier, slaagde te Utrecht voor de acte Engelsch L. O. GEMEENTERAAD VAN SCHAGEN. Vergadering van den Raad der ge meente Schagen op Vrijdag 17 Aug. 1934. Voorzitter opent de vergadering en heet allen welkom, iu 't bijzonder de heer Van Nuland na diens langdurige ziekte. De heer Van Nuland dankt den voor zitter voor diens hartelijke woorden. De ingekomen stukken betreffende goedkeuring wijziging verordening radio rechten, 4e suppletoire begrooting 1933, goedkeuring raadsbesluiten geldleenin- gen, vaststelling bedrag letter u, art 42 K. B. 4/11 1929, aanvaarding grond van M. T. Kaptein, raadsbesluiten betreffende politie-personeel, goedkeuring begrooting 1934, overname Halersloot en Loetsloot, overname grond en water mevr. wed. Joh. Govers van Ged. Staten. Verslag Vleeschkeuringsdienst. Kring Barsinger- horn 1933, Verslag Noorderstoomtram- wegmij. 1933, Verslag Spoor(tram)weg Wieringen—Schagen 1933, jaarstukken grondbedrijf 1933 accountant J. J. de Vries worden zonder opmerkingen goed gekeurd. Het beroep van den heer Blae- ser afgewezen. Beslissing scheidsgerecht voor de ge meenteambtenaren inzake het beroep in gesteld door W. A. P. F. L. Blaeser tegen zijn schorsing door B. en W. Dit scheidsgerecht heeft den directeur en B. en W. gehoord, en is tot de uit spraak gekomen, dat het beroep dat de heer Blaeser tegen de schorsing had ingesteld, moest worden afgewezen. De heer Bakker vindt het een treurige gang van zaken. Het duurt nu al van April af. Spreker wil de zaak welke de heer Blaeser belangt niet herhalen, spr. stelt voor de heer Blaeser ingang 1 Oct. a.s. te ontslaan. Voorzitter maant den heer Bakker aan de zaak niet te forceeren. De heer Bakker trekt hierna zijn voor stel in. De heer v. Nuland laat een woord van protest hooren. Het komt in den Raad niet te pas over particuliere handelingen van den heer Blaeser te oordeelen nu hij thans buiten dienst is. De heer v. Erp vraagt nu de grond aankoop van den heer Kaptein een feit is geworden, of de Oorn. Bokstraat zal worden doorgetrokken. Wethouder de Vries merkt op dat dit nog niet de bedoeling is. Verder vraagt de heer v. Erp onder welke voorwaarden destijds de gemeente Schagen geld gegeven heeft wat betreft de Tramvveg-Mijen. Voorzitter deelt mede dat de gemeente van beide trams aandeelen heeft gehad. Spreker kan niet meedeelen op welke voorwaarden die genomen zijn. In een vol gende vergadering zullen nadere inlich tingen worden gegeven. Voorstel tot aanvulling van het Werk liedenreglement. Voorstel B. en W. wordt aangenomen met 7—4 stemmen. Benoeming commissie nazien gemeente rekening en rekeningen der bedrijven 1933. Benoemd de heeren Stam, Schoorl en Bakker. Vaststelling Suppletoire begrooting Electriciteitsbedrijf 1934 en Suppletoire b grooting 1934. Aangenomen. Voorstel tot conversie van geldlee- ningen. De renteverlaging zal een besparing opleveren van f985.27 per jaar. Allen voor. Voorstel opheffing van een leerkracht aan de openbare lagere school. De heer Orsel vraagt inlichtingen. Raad gaat in Comité. Na heropening deelt de Voorzitter mede dat na de in Comité gehouden bespre kingen voorgesteld wordt de betrekking van mej. P. A. Visser aan de openbare lagere school op te heffen en genoemde mej. Visser eervol ontslag te verleenen. Het voorstel wordt aangenomen met 83 stemmen. Reclames tegen aanslag in de Straat belasting. Voorzitter merkt op, dat 't de gewoonte is alle reclames in comité te behandelen. De heer Buiskool is het met Voorzitter eens, dat de reclames in comité worden behandeld, doch waar het hier gaat om een principieele uitspraak en niet omtrent de draagkracht van reclamanten, is spr. voor openbare behandeling. Voorzitter zegt, dat geen persoonlijke belangen ter sprake zullen komen, doch alleen principes. Wethouder Blaauboer wil wat betreft het principe eerst rncdcdeelingen doen in comité. Alzoo weer comité. Na heropening deelt Voorz. mede, dat reclames zijn binnengekomen van de hee ren Sprengers (voor den heer Becker te Haarlem) betreffende perceelen aan de Veldstraat, den heer Tuinman idem voor de Veldstraat en Kanaalstraat, de bewo ners van de Bierkade en den heer A. Bakker. B. en W. stellen voor de aanslagen te handhaven. De heer Buiskool wil alle verzoeken af wijzen. De rechter zou zich moeten uit spreken of de heer Schoorl gelijk kriigt. Laat reclamanten een verzoek indienen bü den Raad van Beroep of de gemeente onjuist heeft gehandeld- In stemming wordt gebracht geval- Becker. Aangenomen met 88 stemmen de handhaving voorstel-B. en W. Idem geval-Tuinman 83. Hetzelfde lot onder gaan de gevallen Schotten en Bakker, 101 stem. Rondvraag. De heer Van Erp vraagt naar uitgifte grond havenbedrijf. Mogelijk zal dit eenige werkgelegenheid geven. Voorz. deelt mede, dat ter tafel is ge weest een kaart. Fr«n 3-tal aanvragers zul len in de gelegenheid gesteld worden om aanspraak te maken over de terreinen. De heer Van Erp wil spoed maken en volledige bekendmaking. Zal geschieden. De heer Van Erp vraagt inlichtingen betreffende verruiming Winkelsluitings wet. Voor 15 Oct. moeten de wijzigingen zijn opgegeven. Voorz. deelt mede, dat aan de Schager Middenstandsvereeniging en de Hanze is gevraagd de gevoelens aan de belangheb benden mede te deelen. De heer Van Erp vraagt hoever of de plannen zijn betreffende de' oude school. Voorz. zegt geen vrijheid te hebben hierover in openbare vergadering mede- deeling te doen. Zal in comité worden be handeld. De heer Van Erp wiist op de ongere gelde goederen, waarmede ze het Heeren bosch ontsieren. Zal worden tegengegaan. De heer Van Erp vraagt waarom aan den waarn. directeur der gasfabriek een gratificatie wordt toegekend. Voorz. deelt mede, dat het technisch ge deelte is opgedragen aan den baas-fitter en het administratieve gedeelte aan den accountant, den heer De Vries. Aan bei den wordt hiervoor een vergoeding ge geven. De heer Orsel vraagt naar aanleiding van een Radiolezing betreffende premie Ziekenfondsen werkloozen, of hieraan reeds door B. en W. aandacht is geschon ken. Voorzitter beaamt dit. De heer Bakker wijst op den oprit op de Loet, waar voorheen de trambaan over liep. Voorz. zal zich in verbinding stellen met de Spoorweg-Mij. De heer Buiskool wil verbetering sloot achter perceelen Laagzijde en Nieuw- straat. Zal worden onderzocht en aan geschreven. De heer Van Nuland vraagt of er al een oplossing betreffende het U.L.O.-onder- richt is gevonden. Voorzitter zegt, dat een der lokalen der O. L. School voor U.L.O.onderwijs wordt benut. Hierna gaat de Raad weer in comité. Bnrgerlijke Stand van Schagen 9— 16 Aug. GEBORENJan, z. v. J. van der Oord en C. Dam. Bertus, z. v. G. Kuijper en G. K. Kindt. ONDERTROUWD: H. G. L. Rol en R. Hofland. GETROUWD: K. Beunder en M. J. van Rijswijk. OVERLEDENP. Ploeger, oud 79 jaar, weduwnaar van M. Beek. POLITIE. Gevonden: een handtasch. Verloren: een rijwielplaatje; een slinger van een auto. I DOOS 2Q CT -TUBE 40 en 60 CT. 1 TORENVERLICHTING. De toren der Ned. Herv. Kerk te Den Bu-g is deze week eenige dagen verlicht g >st door z.g. floodlightlampen. Het effect was zeer mooi. tegen de donkere avondlucht gaf de verlichte toren een fan tastisch schouwspel. Burgerlijke Stand van Texel van 14 tot met 17 Aug. GEBOREN: Dirk Jabob, z. v. P. D. Drijver en M. P Brans ONDERTROUWD: P. Bakker en H. van der Knaap. GETROUWD: J. D. Bakker en M. A. Commandeur. Gevonden: 1 damesgebit. 2 vulpennen, 2 vouw stoeltjes, 1 sleutel, 1 rijwielplaatje. PREDIKBEURTEN. 19 Aug. 1934. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. :0 u. Ds Visser. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. Kok Waal, v.m. 10 u., Ds. van 't Hooft Den Hoorn, v.m. 10.30 Ds. v. Petegem De Cocksdorp, v.m 10.30 u„ Ds.Salni Oudescbild, v.m. 10 u., Ds. Scholte Koog, v.m. 10 u., Ds. v. Baaien, van Broek op Langedijk. Doopsgez. Gem. Den Burg, v.m. 10 u. Ds. Meihuizen, van Wieringen. Den Hoorn, v.m. 10.30 u., Ds. Smidts van Den Helder Gereformeerde Kerk. Den Burg, (geb Fanfare) 's av. 7.30 u., Ds. v.d. Leer. Oosterend, v.m. 10 u. pn n.m. 3 u.. Ds. v.d. Leer, Gereformeerde Kerk (H.V.). Oosterend, v.m. 10 en 3 u. Ds. Ter Schegget. ZWKMME N. Caliautsoog. ZWEMWEDSTRIJDEN OP ZONDAG 19 AUGUSTUS A.S. De door de zwemvereeniging „Paal 13" alhier op Zondag 19 Augustus a.s. te organiseeren wedstrijden zullen om 2 uur 's nam. aanvangen. Het programma is als volgt: 1. 25 m vrije slag kinderen zwemcursus 1934. 2. 25 m vrije slag meisjes beneden 12 jaar. 3. 25 m vrije slag jongens beneden 12 jaar. 4. 75 m vrije slag dames. 5. 100 m vrije slag heeren. 6. 50 m vrije slag meisjes. 7. 50 m vrije slag jongens. 8. 4 X 5° m estafette vrije slag gemengde ploegen. En bij deelname: 9. 50 m vrije slag veteranen (heeren boven 35 jaar). Bij nummer 8 wordt de wisselbeker van „Paal 13" verzwommen. Voor de andere num mers zijn schitterende prijzen beschikbaar ge- sted door de ver. „Paal 13", de V.V.V. en di verse neringdoenden en belangstellenden. Naar waarne'i:in£,er verricht in den morgen van 18 Augustus. Medeseüeeld door het Koninklijk Meteorologisch Instituut Verwaciiting: Zwakke tot matige, later wellicht toe nemende Westelijk etot Zuidelijke wind. Meest half bewolkt, later toenemende bewolking. Weinig of geen regen en wei nig verandering in temperatuur. "I Den 2den September a.s. fl hopen onze geliefde Ou- i ders en Behtiwdouders B. VAN HARTEN en k A. VAN HARTEN-MUNTJEWERF hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang voor ons gespaard mogen blij- ven is de wensch van hun p liefhebbende kinderen, ij G. VAN HARTEN, jf g Curaijao, N.W.I. k N. VAN HARTEN- v. d. Broeke p f B. VAN HARTEN fl Den Helder, 19 Aug. 1934. ft De la Reystraat 17. W 'ZR? A Heden overleed, na een kortstondig lijden, onze innig geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgiootmoedi r ADRIANA HANSEN geb. BREET, in den ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam, M. HANSEN. Den Helder, 17 Aug. 1934. Nieuwstraat 28. De teraardebestelling zal plaats hebben Maan dag 20 Aug., v.m. 11 uur, vanuit het sterfhuis, op de Algem. Begraafplaats te Huisduinen. Zondag 19 Augustus zijn onze Grootouders jarig Opa JAN KWINKELENBERG 65 jaar, Opoe AALTJE KWINKELENBERG— WILNER 62 jaar. Dat zij nog vele jaren voor ons gespaard mogen blijven, is de wensch van hun liefh. Kleinkinderen. Ondertrouwd: SIM0N KRIJNEN en MAP DE VRIES. Amsterdam, 14 Aug. 1934. Huwelijksvoltrekking 30 Au gustus a.s. Toekomstig adres: Koning straat 113, Den Helder. Heden overleed na een kortstondige ziekte onze Zoon en Broeder JENS JÖRGEN LARSEN, in den ouderdom van 51 jaar. J. LARSEN. Den Haag. C. J. v. LEEUWEN- Larsen. C. v. LEEUWEN. Alkmaar. L. GERRITSEN— Laksen. J. GERRITSEN. Den Helder, 17 Aug. 1934.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 7