Buitenlandsch Overzicht. ally's avontuur. NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA BINNENLAND Wij Breien!!! r„'.epr,S N°- 7481 EERSTE BLAD DINSDAG 4 SEPTEIVIBER 1934 62ste JAARGANG Ruslands toetreding tot den Volkenbond. Ontslag uit de Schutz- haft. De Koningin. Oost-Indië. J. H. A. Schaper i4 Defensie of Koloniën. Q COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruitbet.: Heldersche Crt. 1.50; Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringen en Texel f 1.65 binnenland f 2.- Nederl. Oost- en West lndië per zeepost 1 2.10, idem peT mail en overige landen I 3.20 Losse ros. 4ct.fr. p.p 6ct. Weekabonnementen 12 ct. Zon dagsblad resp f 0.50 f 0.70, f 0.70, f 1.- Modeblad resp. f 1.20, f 1.50, f 1.50,11.70. Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag. Redacteur: P. DE BOER. Uitgave N.V. Drukkery v/h C. DE BOER Jr. Bureau: Koningstraat 78 Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te buur) bij vooruitbetaling 10 ct. per regel, min. 40 ct.; by niet-contante be taling 15 ct. per regel, min. 60ct. (Adres Bureau van dit blad en met brieven onder no.10 ct. per advertentie extra). Bewijsnummers 4 ct. Zal het kabinet Doumergue zich staandeweten te houden in den begrootingsstrijd. - Zoekt Mussolini contact met de socialisten? De treinaanslag te Harbin en de politieke gevolgen. Zal Doumer' gue s kabinet staande blijven? Het Fransche kabi net heeft goedge keurd, dat de ontwor pen begrooting bij de Kamer wordt inge diend. Dat is het be gin van een beproeving van de kracht van het kabinet-Doumergue zoo schrijft de Nw. Rott. Crt.". Het gezag van dit kabi net heeft reeds vele moeilijkheden over wonnen. Een begrooting echter, die be zuinigingen bevat, en allicht belangen van groote groepen van kiezers treft, is in Frankrijk altijd een bizonder kritieke aangelegenheid. Het heet, dat de nieuwe begrooting on geveer in evenwicht is. Dit is door bespa ring bereikt. Van nieuwe belastingen mag geen sprake zijn. Het totaal der begroo ting is van ongeveer 50 milliard francs tot ongeveer 47 milliard francs verlaagd. Het bedrag der besparing, 300 millioen gulden, is belangrijk, maar niet in ver houding tot het totale bedrag. Dit was echter ook niet te verwachten, na alle be snoeiing, die reeds heeft plaats gevonden. En, volgens Germain-Martin, den minis ter van financiën, moet het genoeg zijn. Niet weinige leden der begrootings- commissie zullen dus de begrooting bekij ken met de bijgedachte wat hun kiezers er van zullen zeggen, en wat die kiezers van hem, hun uitverkorene voor het par lement, zullen verlangen. Dat maakt de beraadslagingen in de commissie zoo pijn lijk voor den minister, en vaak ook voor de leden. De vruchtbaarheid der discus sies, en de breedheid der criteria hebben daaronder geducht te lijden. Gewoonlijk eindigt de behandeling in een accoord, dat op geven en nemen van minister en afge vaardigden berust, en waarbij een even wicht tusschen het openbaar belang en de wenschen van allerlei groepen van be langhebbende burgers gezocht is. Het is best mogelijk, dat het resultaat van de jongste luchtmanoeuvres, die de onverdedigbaarheid van Parijs tegen aan vallen uit de lucht bewezen zouden heb ben, de positie van het kabinet ten goede zullen komen. Frankrijk is ongerust. Een ongerustheid moet de behoefte scheppen aan een krachtige regeering. Zelfs de Franschman zégt het blad valt op dergelijke momenten den stuurman van het schip van staat liefst zoo weinig mo gelijk lastig. En Doumergue is zoo juist de man, dien hij daar gaarne ziet. Geen Clémenceau, maar veeleer een Poincaré in het vriende lijkere en in het minder zwaartillende en onverzettelijke. Juist van passé getem perd. En oolijk daarbij. Wij moeten nu zien, of deze kostelijke eigenschappen Doumergue in den strijd om de begrooting toch niet verzwakken. Mussolini zoekt contact met de socialisten De correspondent te Milaan van de „Daily Telegr." meldt, dat Mussolini zich tot verscheidene vooraan staande leden van de vroegere socialistische partij heeft ge wend, met het voorstel 0111 zich bü hem aan te sluiten en een nieuwen „socialisti- schen vleugel" van de fascistische partij te vormen. BENITO MUSSOLINI. De correspondent, die zijn inlichtingen heeft uit vroegere socialistische kringen te Milaan, zegt, dat men hem voor Mus- solini's stap de volgende verklaring heeft gegeven: le. dat de corporatieve staat, waarvan Mussolini de opperste hoeder is, zulken omvang heeft aangenomen, dat hü moei lijk te hanteeren is, zoodat de Leider bruikbare medewerkers moet hebben, op wie hij kan vertrouwen en die tevens het vertrouwen genieten van de arbeiders; 2e. dat de verhooging van het cijfer der werkloozen (met 30.000 de laatste maand) en de snel dalende uitvoerhandel nieuwe loonsverlagingen en drastsiche beperkingen van de vrijheid van arbeid noodzakelijk maken. De instemming van de socialisten, die nog altijd gezien zijn en invloed hebben, zou de vijandigheid tegen die maatregelen kunnen ontwape nen. De Duce zou onlangs drie van zijn vroe gere socaüistische makkers bü zich heb ben laten komen, van wie Caldara, oud burgemeester van Milaan, de voornaamste was en hun hebben voorgesteld „de strijd bijl te begraven en zich bü het fascisme aan te sluiten. Caldara zou geantwoord hebben, dat hü niet meer aan politiek deed, doch de anderen zouden de zaak in overweging hebben genomen, waarop Mussolini gezegd zou hebben: „Ik geef jelui drie maanden om je bij de partü aan te sluiten". Er zc den later nog meer besprekingen gevoerd zijn, waarop ook Caldara beloofd zou hebben de zaak te overwegen. Hij zou een belangrijken post krijgen als verte genwoordiger van de belangen van de ar beiders in den corporatieven staat. In Milaan is de meening verdeeld; som migen zyn van meening, dat Caldara veel voor de arbeiders zou kunnen doen en dat het verkeerd zou zün de verzenen tegen de prikkels te slaan, anderen willen bij de afwerende hoitding tegen het fascisme volharden. De kansen gunstig. De toestand in het Verre Oosten De jongste aanslag op een trein te Har bin, door ons Zater dag j.1. vermeld, heeft al heel wat stof doen opwaaien. Nu wordt medegedeeld, dat op bevel van het Japan- sche commando te Harbin, een onderzoek wordt ingesteld. Dit onderzoek moet zoo snel mogelijk worden uitgevoerd, daar de resultaten, aldus meldt Reuter, van groote politieke strekking ten aanzien van de verdere ontwikkeling van den toestand aan den Chineeschen Oosterspoorweg zul len zijn. Het Russische agentschap Tass houdt zich in een bericht uit Habarofsk bezig met fantastische beschuldigingen van Ja- pansche en Mantsjoerijsche zijde tegen de Russische ambtenaren van den Chinee schen Oosterspoorweg en tegen de Russi sche consulaten in Mantsjoerije. Men spreekt in de Mantsjoerijsche en Japan- sche pers van geheime Russische organi saties, die zorgen voor ontplofbare stof fen en bandieten in dienst nemen om daarmede aanslagen op den spoorweg te plegen. Deze zotternijen, aldus het ge zantschap, zouden de vermelding niet waard zijn, indien zij niet de eenige reden vormden waarom talrijke Russische spoorwegbeambten gearresteerd worden en indien zij niet dienden tot provocee- rend optreden tegen de Russische consu laten, speciaal dat te Harbin en dat te Progranitsjnaja. De Japansche adviseur van de spoorwegpolitie in het Noorden hééft zich nu weer in denzelfden zin uit gelaten. Men verwacht daarom in Russi sche kringen te Harbin een nieuwe pro vocatieve actie tegen de Russische consu laten. De presidentsverkiezing in Griekenland. Reuter meldt uit Londen: Volgens niet-officieele mededeeling hebben de drie groote mogendheden op haar stappen in de hoofdsteden der Vol kenbondsleden met betrekking tot Rus lands toetreding tot den bond, bemoedi gende antwoorden gekregen. Reuter meent te weten, dat de Sowjet-Unie thans, tengevolge van de stappen van Groot- Brittannië, Frankrijk en Italië, de beste kansen heeft, in den Volkenbond te wor den opgenomen. De Mexicaansche volkenbondsgedele geerde, aldus meldt Reuter uit Mexico, zat stemmen vóór hte toekennen van een permanenten raadszetel aan Rusland. 742 man in vrijheid; het concentratie- kamp Oranienburg opgeheven. De Pruisische min.-president Goering heeft thans het nader onderzoek naar de gevallen van „Schutshaft", waartoe door rijkskanselier Hitier bevel was gegeven, voltooid. Hij heeft gelast, dat op 1 Sep tember opnieuw 742 menschen uit de Schutzhaft zouden worden ontslagen, d. i. veel meer dan de helft van het totale aan tal dergenen, die zich thans nog in Prui sen in deze soort gevangenschap bevin den. Voor het meerendeel zijn de vrijge latenen voormalige leden der socialisti sche en communistische partij. Als gevolg van dezen maatregel wordt het concentratiekamp Oranienburg, dat men thans niet langer noodig heeft voor het onderbrengen van Schutzhaftgevan- genen, ontbonden. Het onderzoek, aldus meldt het D.N.B., werd door groote welwillendheid geken merkt. Tegenwoordig wordt nog slechts zelden,, alleen in geval van dringend ge vaar voor de veiligheid van den staat iemand in Schutzhaft genomen. Tot de in vrijheid gestelden behoort ook de voormalige eerste burgemeester van Maadenburg, Reuter. Vrijdagavond te Oslo gearriveerd. Reuter meldt uit Oslo, dat Koningin Wilhelmina daar Vrijdag is aangekomen. De Tel. verneemt, dat de Koningin en de Prinses met hun heele gezelschap 's avnods per auto te Oslo aankwamen. Zij namen haar intrek in het Grand Hotel, waarvoor zich een menigte be langstellenden had verzameld. Toen de ALEXANDER ZAINIS, president van Griekenland, wiens ambts periode binnenkort eindigt. LUITENANT-VLIEGER VEROORDEELD. Vier maanden gevangenisstraf. Batavia. Het Hoog Militair Gerechts hof heeft den officier-vlieger 2e klasse H. A. v. L. wegens valschheid in ge schrifte en verduistering tot vier maan den veroordeeld, met ontslag uit den mi litairen dienst, zonder ontzegging van het recht om bij den militairen stand te dienen. wollen Kleeding, zooals: Truien, Vesten,Onder- kleeding enz. enz. Kousen en Sokken (ook de allerfijnste). Voor nieuwwerk zijn wij no. 1. JAAP SNOR, Zuidstr. 19. Let op den gelen winkel). H. M. DE KONINGIN. Koningin en de Prinses uit den auto stapten en het hotel binnengingen, steeg een luid gejuich op. De Prinses keerde, nadat zy reeds de hall van het hotel ingegaan, terug op het bordes 0111 bui gend en glimlachend voor de huldebe tuigingen te danken. De vorsteüjke gasten werden in het ho tel ontvangen door den Nederlandschen zaakgelastigde, rar. dr. G. A. Scheltus, en andere leden van de Nederlandsche legatie te Oslo. Naar verluidt is de Koningin voorne mens eenige dagen te Oslo te blijven, 0111 vandaar naar Nederland terug te keeren. Vrijdagavond is te Voorburg op 66- jarigen leeftijd overleden de heer J. H. A. Schaper, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor de sociaal-democra tische arbeiderspartij, tweede voorzitter van deze Kamer. De heer Schaper, wiens gezondheids toestand den laatsten tijd te wenschen liet, was Dinsdag van vacantie terugge keerd. De begrafenis zal Woensdag geschie den te Groningen. Met het overlijden van Johan Hendrik Andries Schaper heeft de S.D.A.P., juist in de week waarin zij haar 40-jarig be staan viert, wederom een van haar op richters verloren. Hij behoorde tot de „twaalf apostelen", die in 1894 een oproep tot de sociaal-democraten in Nederland richtten om tot stichting van een nieuwe sociaal-democratische partij, nadat de sociaal-democratische bond tot een ver boden vereeniging was gestempeld, te ko men. Dit optreden van Schaper bij de op richting van de S.D.A.P. was niet zijn eer ste socialistische activiteit. Reeds op 18- jarigen leeftiid had hij zich aangesloten bij den sociaal-democratischen bond en al spoedig liet hij zijn oorspronkelijke vak, huis-, decoratie- en tooneelsehilder, varen voor de politieke journalsitiek. In 1892 richtte hü het blad „De Socialist" op, dat 11a een kortstondig bestaan weer ver dween. In 1893 richtte hü andermaal een scoiaal-democratisch weekbklad op, „De Wachter", dat eenige jaren heeft bestaan. Voor deze journalistieke werkzaamheid had hü allesbehalve een behoorlijke op leiding genoten. Tot zijn tiende jaar had hii de lagere school bezocht .waarna hij nog eenig herhalingsondenviis volgde. Geheel op eigen kracht heeft hij zich ver der moeten ontwikkelen. In 1897, toen voor het eerst de gemeen teraden volgens het uitgebreide kiesrecht zouden worden samengesteld, werd Scha- pre voor den Groningsehen raad candidaat gesteld, en bij eerste stemming reeds ge kozen. I11 het volgende jaar volgde zijn verkiezing tot lid van de Provinciale Sta- ent van Groningen en het jaar daarop, in 1899, werd hij, op een-en-dertig-jarigen leeftijd, tot lid van de Tweede Kamer ge kozen voor het district Appingedam. Door zijn open en rondborstig karakter en door zijn eerlijk optreden heeft Scha per eerbied en achting bü zün tegenstan ders weten te wekken, die gaarne met hem in het krijt traden, hoe groot de princi- pieele kloof, welke de debaters van elkan der scheidde, ook was. (Nw. Rott. Grt.). MEVR. DE VRIES—BRUINS OPVOLGSTER VAN DEN HEER SCHAPER. Het overleden Tweede Kamerlid Scha per zal in deze functie worden opge volgd door mevr. dr. A. E. de Vries— Bruins, vroeger lid der Tweede Kamer en thans lid van den Haagschen gemeente raad. Men schrijft aan de Nw. Rott. Crt.: Nu, naar wy hopen, het allerlaatste antwoord van den minister van defensie is verschenen, op de vragen van het lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal, ir. Albarda, inzake het al dan niet, in strijd met de gegeven bevelen, werpen van een bom, zonder voorafgaande waar schuwing, op het zich in handen van muiters bevindende oorlogsschip de „Ze ven Provinciën" lykt het noodzakelijk op de behandeling dezer zaak de aan dacht te vestigen, omdat daarby geheel uit het oog is verloren, dat de inlichtin gen niet aan dien bewindsman hadden moeten worden gevraagd, en dat beant woording zynerzyds ten onrechte heeft plaats gehad. Niemand zal kunnen betwisten, dat de Inderdaad, er bestaat geen beter en meer afdoend middel tegen slechte spijs vertering en verstopping, en de daaruit voortkomende kwalen. Alom verkrijgbaar d f 0,65 per flacon. Feuilleton u Uit het Amerikaansch. W) »0, goed", antwoordde Mrs. Shandish erstrooid, „een heel gewone geschiede- 'J8 7- toen ik merkte, dat je den trein scniist had, heb ik hem aan 't station de Hondordvyfentwintigste Straat n ben weer hiernaartoe gekomen, 0111 te wat er gebeurd was. Het heele sta- J'1 'leb ik afgezocht, van boven tot be- neden... l)a"^?cht eens eveil)» vjei Mr. Savage Pen1 1e re('e- »Heb ik je goed begre- „1LCLI JIV JT5 gVTyVA heb je den trein laten stoppen! j^"r a> zeker. Waarom, niet? Dacht jij, dat lem"°] brek geweest zou zijn, 0111 111e hee- f ,?a?r Boston te laten meenemen D) ierw,jl ik niet wist terwyl er de he- nioge weten wat gebeurd kon zijn." on" .u,s hiet andere woorden, in gewone nipt an(l'gheden stopt de elf uur trein Van 'f station van de 125ste straat?" eej' f011. t Heeft me heel wat gekost een ^"h'erentie met den conducteur met 't daa6^ in mbn tasch. Maar laten we hu maar niet verder over hebben En ,vas. vo°rbij, wat komt het erop aan. Nip) W0U •'e verder weten?" Wmprï vee' meer, ik wou alleen dit even bepanis'<lic Jspon en die hoed zyn niet een rijkelijke belooning te noe men voor den dienst, dien Miss Man vers ons bewezen heeft. „Dat is zoo. Maar ik dacht, dat je 't een of ander voor te stellen had.,.." „Ik heb geen lust om die quaestie zoo maar te bespreken. De gevoelens van Miss Manvers tellen ook mee, stel je voor, dat jy zou weigeren, ofschoon ik niet geloof, dat je dat doen zult." De blauwe oogen onder de donkere wenkbrauwen kregen een harde uitdruk king; met een verveeld gebaar legde ze hem het zwygen op. „Hoe komt het toch", zeide ze met een air de dédain. „dat je van jou nooit iets positiefs te hoo- ren krijgt, zonder dat je er eerst een heoleboel doekjes af moet winden. „Ik protesteer," begon Mr. Savage triomfantelyk lachend, „ik protesteer op grond van een manier van je uit te druk ken „a la hutspot"." „Goed," gaf zyn zuster gelaten toe, „maar daar gaat het niet 0111. Wat wou je me zeggen?" „Ik wou je alleen herinneren aan dat gene, wat onze geachte bloedverwante ons nog geen week geleden in haar brief medegedeeld heeft." De jonge vrouw fronste haar voor hoofd, alsof ze iets trachtte te herinne ren- toen, in een plotseling begrypen, gingen haar blauwe oogen wijd open en meteen telegrafeerden haar fijne wenk brauwen in twee donkere halfronde bo gen een vraag. Ben paar oogenbhklcen lang gingen er tusschen donkere en blauwe oogen en een reeks draadlooze vragen en antwoorden heen en weer. Toen knikte mr. Savage nadrukkelijk een paar maal achtereen. Mrs. Shandisi sloot haar oogen, spitste haar voorbeel dig opgemaakte lippen en dacht na, op de gewone manier van alle leden van haar sekse, door een sein van intuïtie explosies, die door de telkens veranderde uitdrukking van haar gezicht duidelyk te volgen waren. Toen deed ze haar oogen weer open en knikte haar broer toe; daarna keerde ze zich om met een allerliefsten glimlach tot Miiss Manvers en richtte, voor den eersten keer, het woord tot haar. „Myn lief kind," zeide ze voor haar doen vriendelyk ofschoon de term lief naar de uitdrukking van haar oogen te oordeelen, beter achterwege had kun nen blyven, „zoo nu en dan heeft die malle broer van my weieens een schitte rende ingeving. En ik schat myn men- schenkennis hoog genoeg, om er zeker van te zyn, dat, wanneer hy u goed ge noeg vind vooriets, dat ons ver leden week gevraagd is, dat ik er gerust mee aceoord kan gaan. 't Gaat om iets, waarby je niet te veel scrupules moet hebben. Met oogen vol verwachting keek Mrs. Shandish Sally aan. „Ik weet natuurlijk niet, wat u be doelt," antwoordde het meisje byna grof, „maar ik kan u wel zeggen, dat ik, in myn positie heusch niet al te kieschkeu- rig in kleinigheden zal zyn". „De quaestie is deze," mengde Savage zich in het gesprek, „als u aanneemt, wat we u aanbieden, beteekent dat voor u den heelen zomer buiten aan zee, in een huis vol met interessante menschen en wat dies meer zy kortom, het in vervulling gaan van alles, waarnaar u zoo verlangd hebt maar het beteekent ook zeilen onder valsche vlag". „Toe, wees wat duidelijker," vroeg Sally, met een opgewonden kleur en schitterende oogen. „Neem 't hem maar niet kwalyk 't is Walter's gewone fout hy kan nooit recht op zijn doel afgaan," zei te Mrs. Shandish het verhaal voort. „Eerst moet je dit weten: we hebben een tante, die nogal exentriek is, die ongeloof lijk veel geld heeft, die verwend en eigen- wys, en die er niets om geeft, of iets wel of niet voor haar eigen bestwil is. Ze is al zoolang weduwe, dat ze niet meer weet wat 't is, om iemand in je omge ving te hebben, die den baas over je speelt. Ze is een paard, dat nog nooit net bit gevoeld heeft ze zet haar eigen zin in alles door en wee degene, die niet mee kan komen. Als je 't goed be schouwt, is tante Abby eigenlyk het meest vrijgevochten type vrouw dat ik ooit ontmoet heb." „Ah je moet niet te bescheiden zijn," viel Mr. Savage haar met een nietszeg gend gezicht in de rede. „Hou je mond, Walter. Om door te gaan: tante Abby is absoluut verzot op twee dingen: kaartspelen, by voorkeur bridgen, en wat zy interessante men schen noemt. En 't een is haar niets waard zonder het andere. Ze speelt, om dat ze dol is op 't spel zelf, of ze wint Of verliest, dat kan haar niets schelen. En haar notie van een interessante per soonlijkheid is iemand die 't ongeluk heeft, om door onze bescheiden dagbla den besproken te worden. Het beste aas voor haar belangstelling ls een aureool van schandaal...." Mrs. Shandish zweeg even, toen ging ze met een aanmatigenden glimlach voort: „Neem by voorbeeld my! Tot het oogenblik, waarop ik met 't verhaal bij haar aankwam, dat ik er geen lust in had om nog langer getrouwd te zijn, had mijn geachte tante het niet de moeite waard gevonden om aandacht aan mij te be steden. Maar nu.... niettegenstaande 't feit, dat de uitspraak in myn voor deel geweest is, ben ik het permanente voorwerp van haar aanbidding. En als Walter niet door dat ongelukkige proces van den meneer zoo-en-zoo uit onze voorbeeldige financieele wereld voor het voetlicht gekomen was en als hij niet zoo een allerongelukkigst figuur als getuige geslagen had en daarover in de kranten op zoo'n welverdiende manier aangeval len was wel, dan zou hy nu niet tante's lieveling zijn, voor wii enniets te goed en te duur is. 't Gevolg van die „rage" is, dat de gasten van tante Abby gewoonlyk nogal van 't dubieuse slag zyn. Daarmee bedoel ik niet, dat ze iets voelt voor werkelijk slechte men schen, dat moet u niet denken, maar, als ik naga, wat je daar zooal ontmoet, dan moet ik zeggen: gewoonlyk weet ze een aardige sorteering avonturiers en avon turiersters, 0111 ze eerlyk by hun naam te noemen, by elkaar te krijgen. „Natuurlyk zyn 't geen gewone lui, allemaal zyn ze begaafd, intelligent en daardoor is 't er, wat je noemen kunt, „een fideele boel". Maar als u eens wist, wat tante Abby aan sommigen van hen, voor het privilege van hun gastvrouw te mogen zyn, moet betalen! En wat er al niet onder 't spelen aan de kaart-tafeltjes gebeurt! En daarom loopen Walter en ik al weken lang met 't plan rond, om haar op de een of andere manier te hel pen ze moest iemand naast zich heb ben, die ze vertrouwen kan, maar ze moet niet weten, dat die iemand met dat spe ciale doel in haar huis binnengesmok keld wordt. Soms heb ik weieens ge dacht, als we maar bewyzen genoeg bij een konden garen, 0111 het te hulp roe pen van een paar van haar echte vrien den te rechtvaardigen.... wie weet, zou alles dan allang in orde geweest zijn. Maar nu ter zake.... een paar weken geleden heeft ze ons zelf, natuurlijk on bewust, een andere manier aan de hand gedaan. In een brief aan mij vertelde ze ons, dat ze met haar secretaresse onaan genaamheden gehad had ze houdt er een secretaresse voor haar corresponden tie op na en haar ontslag gegeven had en meteen vroeg ze ons, om eens naar een geschikt iemand, die Miss Ma- tring vervangen kon, uit te kyken. Dui delyk of niet?" „Wat," stamelde Sally overbluft. ,,Uj bedoelt toch niet, dat u mij voor de po sitie zou willen recommandeex*en?" „Daarbij ben ik niet van plan het te laten ik zal zorgen dat je 't krygt. Straks, tegelyk met ons, ga je naar Bos ton, en morgen voor den middag ben je privé-secretarsse van Miss Goswald. Maar je mote van te voren goed begry pen, dat we dit alleen doen onder deze voorwaarde: dat je ook gedeeltelijk in onzen dienst blijft, dat je je ooren eni oogen wyd openzet en dat je onder de verplichting staat om van alles, wat je niet goed toelykt, onder strikte geheim houding by ons verslag te komen uit brengen." „Maar.... maar ik.... waarom.... denkt u my te kunnen vertrouwen?'* vroeg Sally stamelend. Na die quaestie van vanavond... (Wordt vervolgd)»

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 1