6 Bij de hervatting der ontmoetingen tusschen onze groote clubs HELDER en H.R.C. K N.V.B.-Overzicht. UITSLAGEN DER TE ALKMAAR De geschiedenis der voorgaande wedstrijden. HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 18 SEPTEMBER 1934 Geen onzer clubs lijdt een nederlaag. Zaandijk weert zich geducht tegen H.R.C. De reserve-elftallen winnen - Succes-Texel 0-0. Derde klasse A. Neen. dat hadden we niet gedacht. Men heeft het uit ons overzicht van Zaterdag kunnen lezen, hoe wij HRC zonder meer de overwinning toekenden. Het is weer eens gebleken hoe ge vaarlijk een dergelijke voorspelling is, immers de rooden brachten het niet verder dan een 2—2 gelijk spel en nog wel op het kantje af Wij verwijzen naar het uitvoerig verslag, maar kunnen niet verheelen, dat dit resultaat ons tegen valL Uit een oogpunt van overschatting kan dit eene verliespuntje een mooi lesje zijn, als de hee- ren het zich maar zullen aantrekken Het is gebleken, dat Hollandia ook weer tot de zwaardere stukken gerekend dient te worden gezien de 3—1 nederlaag, die de Hoornsche Leeuw in eigen hol op de Meteoor wist te beha len. Het debuut van de Alkmaarsche Boys is tenslotte nog meegevallen: op het nippertje wist de benjamin de zege te behalen op het bezoeken de Volewijckers. (43) De uitslag van KWAssendelft is ons niet bekend. Vierde klasse A. We hebben niet te weinig beweerd, toen we Zaterdag schreven, dat het op Wieringen wel eens geducht kon spannen. De uitslag is 00, Wat van Succes tegen- maar van Texel evenzoo- veel meevalt. Het is dus wel duidelijk, dat deze twee clubs den titel ernstig zullen betwisten. AlkmaarDTS 32. Res. Tweede klasse A. Het tweede elftal der Tuindorp-bewoners ken de geen hindernissen, integendeel het nam de horde, die TOG-uit heette, heel vlot en keerde met een eclatante 41 zege naar het Heldertje terug. Dat is dus een uitstekende inzet en bezien we even de overige uitslagen in deze afdeeling, dan is de kans groot dat de rood-witte reserves een aardig woordje gaan meespreken.' VSV II—WA II 1—0. West-Frisia IIKFC II 31. WMS II—WFC II 1—3. Res. Derde klasse A. Ook Helder II trok al direct goed van leer en gaf het bezoekende QSC II een voetballesje. Met niet minder dan 51 bleven de wit-zwarten in de meerderheid, hetgeen dus eveneens het beste voor de toekomst belooft. Nu was Q. niet bijster sterk, afgewacht dient dus eerst te worden, wat tegen een zwaarder zusje gepresteerd wordt. De overige uitslagen waren hier: Asser.delft IIHollandia II 05. Kennemers IIZVV II 12. ZFC III—Alcm. Victr. III 3—2. H.R.C. OPENT HET COMPETITIE- SEIZOEN MET EEN 2—2 TEGEN ZAANDIJK. Technisch een matige vertooning. De Racers weten door zeer geestdrif tig spel een o2 achterstand in de laatste to minuten nog in te loopen. Overzicht. De opening van het voetbalseizoen is hier ter stede begunstigd door inderdaad schitterend na jaarsweer; feitelijk was de temperatuur voor de spelers te warm, wat merkbaar zijn invloed op het spel had, dat langen tijd een te kalm en soms saai verloop had. Het publiek was in zeer grooten getale opgekomen om getuige te zijn van de rentree van King Soccer binnen onze veste. Nu, erg majestueus is die ..cortège" niet ge weest; langen tijd was men ten zeerste verwon derd de spelers zoo kalm en gemoedereerd aan het werk te zien, als gold het een oefenmatch en waren doelpunten bijzaak. Akelig kalm bij wijlen en zonder doorzicht ook dikwijls, werd er gespeeld (om het juiste woord maar niet te neomen). Ja, het warme weer. Maar van goed getrainde spelers had men toch zeker veel meer „feu-sacré" mogen verwachten, dan wat nu te zien werd gegeven. De techniek leed door een en ander geducht; een behoorlijke opstelling, een goed aangeven, een pass en een zuiver schot, het gebeurde zelden. De gasten konden toen nog het meest voldoen, wier vleugels prima waren en in hun middenvoor een goeden spelverdeeler en schutter hadden, die zich echter moet behoe den voor „gallery-play". Balmeesterschap ge noeg, maar het was nu een strijd om de punten. HRC pakte na rust wel beter aan, maar toen de Zaandijkers na 22 minuten spelen den stand op 2o wisten te brengen, werden de tanden op elkaar gezet en Zaandijk volkomen uit haar spel gebracht. Schot op schot werd gelost en zoo waarlijk gelukte het de roodjes nog juist voor het eindsignaal de partijen op gelijken voet te brengen. Ër zal echter door HRC veel beter ge speeld moeten worden vooral de voorhoede gaat dat aan, waar niemand was, die in deze match voldeed wil men dit seizoen op suc cesvolle wijze besluiten. De wedstrijd. Het verloop van dit eerste treffen kan als volgt samengevat worden. H R C. Van Es Siersma Selcftrbeek Post Dissel Striet Sandcr, Leavy Kuiper Hoogendijk Stompedissel o Burgers P. Groot Ant. Kuiper N. Baas Schagen Muller S. Engel Teuthof v d. Meer J. M. Schilp Roel Zaandijk. HRC trapt af, terwijl Zaandijk het windvoor- dcel had. De Racers zijn iets in de meerderheid dank zij vooral het goede werk der halfbackl mie, waar vooral de kanthalfs opvielen door hun zeer energiek spel. Aan deze 2 spelers, met inbegrip van den rechtsback, dankt HRC ten slotte haar winstpunt. Zij verhieven zich, wat entram betreft verre boven hun medespelers. In de aanvallen der Zaankanters school meer gevaar hier was het vleugelspel beter verzorgd en hield het binnentrio goed zijn plaats. Toen .Selderbeek een keer leelijk miste en de keeper tot overmaat van ramp zijn doel te vroeg verliet was het meer geluk dan wijsheid, dat de Z.i schutter net over het verlaten doel schoot. Een corner door Stompedissel werd over de lat ge schoten. Even later wordt een H.-aanval met veel moeite afgeslagen. De jeugdige Zaaandijk- linksbuiten is zeer tactisch, maar waagt zich, vanwege zijn geringe physiek, niet aan duels. Hij heeft er kijk op en geeft eenmaal goed door naar den vrij opgstelden middenvoor, die de mooie kans onbenut laat door met het ver keerde been te richten. Burgers doet weer een afgemeten voorzet, maar de H.-doelman onder schept den bal goed. De vertooning is voor het publiek bepaald taai om te zien, er gaat dan ook weinig bekoring van uit. Zaandijk scoort. En in deze periode zakt HRC geheel ineen. Een als voorzet bedoeld schot van den links buiten der gasten wordt door an Es vallend gekeerd. Kuyper (Zaandijk) scoort dan, maar hij had zijn handen hierbij gebruikt, maar di rect daarop heeft dezelfde speler meer succes, als hij op fraaie wijze de score opent. Er was toen 22 min. gespeeld. Twee min. later dringt Burgers mooi door tot vlak voor doel; hij wachtte echter een moment te lang, waarvan Siersma profiteerde door den bal corner te trappen. HRC komt dan even krachtig opzet ten; tweemaal wordt de bal ingezet, maar keeper een rechtsback van Z. wisten meesterlijk te redden. Sanders talmt dan veel te lang en Post, de harde, tactische werker plaatst een vrijen schop goed op doel, maar een back kopte den bal magnifiek weg. A. Kuiper wacht vervol gens net zoo lang, tot Van Es zich heeft kun nen herstellen, en dan is het te laat. Tegen het einde der eerste helft weer eenige opleving in de H.-gelederen, maar doelpunten blijven uit. De tweede helft speelt HRC met veel meer vuur, zonder echter dat de kwaliteit stijgt. Want vóór wil het niet kloppen, omdat men elkaar geen ruimte geeft. En hoe dan ook, inzonderheid Post en Striet, zwoegen en hun vleugels voeden, het verlangde wil maar niet komen. Hoogendijk lost eens een zeer goed schot, dat door keeper Poel over de lat gewerkt wordt, Zaaandijk is intusschen ge heel ingesloten en is gedwongen defensief te spelen, enkele doorbraken daargelaten, die wel goed afgewerkt waren, maar door rechtsback en in laatste instantie Van Es, gestuit werden. Penalty! De Zaandijker*. gebruiken nogal veel hun han den en wanneer dat eenmaal in het strafschop gebied gebeurt, krijgt HRC een mooie gelegen heid den stand gelijk te maken. Sanders echter schoot veel te kalm en bovendien recht op Poel aan, die zonder veel moeite den bal wist meester te worden. De Z.-keeper weet daarna een hard schot keurig te stoppen. Via Post zet de rechts buiten vervolgens keurig voor, maar iets te scherp en de lnil rolde out. Zaandijk leidt met 20. Er was 20 min. gespeeld, toen een der weinige Z.-uitvallen met succes bekroond werd, na goed spel van den middenvoor, wiens baltechnick bij zonder goed was. Van Es moet daarna nog eens ingrijpen, en toen Kuyper, gehinderd door 2 spelers, den bal wist vrij te maken en laag inzette, was het aan het moedige optreden van den H.-doelman te danken, dat het geen 3O werd. HRC onderhoudt een krachtigen druk op het Zaandijker doel, waar Poel eenige malen keurig wist te redden, o.a. een kogel van Leavy. Post maakt geen fout. Inmiddels verstreek de tijd al meer en meer, zonder dat HRC er in geslaagd was om maar één doelpunt te maken. Toen er echter weer een „hands" gemaakt werd, was het Post, die met het vonnis belast werd.... Hard en laag, on houdbaar verdween dé bal in de touwen. Het was nu 2imet nog 9 minuten te spelen. Heel HRC stond ver naar voren opgesteld en heel Zaandijk ^tond in de verdediging. Met man en macht werd er gewerkt en de gasten raakten volkomen de kluts kwijt. Alleen Poel hield het hoofd koel, hij hield er heel wat uit. Zoowel Striet als Post beproeven zijn talenten, zonder succes evenwel. Gelijk! Nog 2 minutenSanders neemt een hoek schop na een schot van Post. Mooi komt de bal voor doel, een felle worsteling.... een klu wen van spelers, daar nadert H.'s onvermoeide rechtshalf en een donderend gejuich verkondigt dat de stand gelijk is. Even later is het einde daar en heeft HRC 22 tegen Zaaandijk ge speeld. Een winstpunt, nog op het kantje-af behaald. Een 51 zege voor Helder O. Verkregen in periodes van goed spel. Met genoegen kan de Bolwegclub terug zien op den inzet van het groote tournooi door haar tweede elftal. Want met niet minder dan 5—1 wisten de reserves beslag te leggen op de twee eerste winstpunten in den wedstrijd tegen het tweede elftal van Q.S.C. Er was vanwege de geduchte concurrentie aan den ..overkant maar weinig publiek, maar wat er was, en dat had zich dan nog hoofdzakelijk geconcentreerd in de tribunes, is meermalen ge tuige geweest van periodes van opvallend goed spel der wit-zwarte ploeg. Zoo werd in een uitstekend tempo en combinatiespel gestart, ter wijl daarna bij vlagen het spel der witjakken zeer interessant was. De gasten waren gedecideerd de minderen, zij hebben een vrij zwakke ploeg die tactisch zoowel als technisch grove fouten maakte. Hun beste spelers waren nog de keeper en de spil. De linksbuiten kon soms aardig werk doen, maar als buitenspeler was hij veel te sloom. Helder II verscheen met een invaller voor den veteraan Dirk Bak, voor wien de al even be kende voetbalrot Wieren inviel. Het elftal zag er als volgt uit: Kossen Schotting W. de Jong P. Trap Steenbergen v. d. Meulen Wieren Veen Rottier G. de Boer Bijl Scheidsrechter v. d. Hoven liet precies om half drie beginnen. Direct is de thuisclub in den aan val en weet in de eerste minuut de leiding te nemen door goed werk van den linksbinnen. Beide elftallen geven zich geheel, het is te zien, dat zij frisch aan den start zijn verschenen. En kele onwennigheidjes, als mistrappen en een on schuldig duwtje vallen te noteeren, maar overi gens ontwikkelt zich een „gezellige", faire wed- srljd met Helder steeds als de sterkere. Met rui me tusschenpoozen weten de whites de .score dan ook op te voeren. Het tweede doelpunt U eigen lijk het werk van den middenvoor, die een kop bal door de lat gekeerd ziet, De linksbinnen snelt toe en deponeert den bal in het net. Goal no. drie komt ter wereld met Rottier als vader ervan. Na goed doorzetten weet hij den uit stekenden keeper te verschalken. De rood-witten brengen het niet verder dan een paar onsamen hangende tegenaanvallen, die zonder moeite dobr de H. defensie afgewezen worden. Keeper Kds- sen heeft er goed het oog in en maakt een safen indruk, terwijl het backstri blijken geeft nog niet geheel op elkaar ingesteld te zijn. Enkele secon den voor de rust. volgens velen is het al over tyd, weet de rood-witte midvoor in zuivere bui tenspelpositie onhoudbaar tegen te scoren. Over het geheel genomen is de tweede helft nog beter geweest dan de eerste, vooral Helder liet mooie staaltjes voetbal zien. Zoo denken we aan de uitstekende combinaties, die door den linkervleu gel Bijl—de Boer uitgevoerd werden en aan de stormloopen van midvoor Rottier. Voor een dubieus free-kickgeval krijgt Helder een penalty toegewezen, welke correct door de Boer werti benut De gasten weren zich geducht in deze periode, de groote achterstand deprimeert heh blijkbaar niet. Toch blijft H. zonder moeite meester van het terrein, a' wordt dat met ih doelpunten tot uidrukking gebracht. Reeds den ken we, dat het einde met 41 zal komen, als Rottier er blijkbaar anders over denkt en weder om na goed doorsjouwen nog een vijfde doelpunt aan Helders score toevoegt. Dit was de gunstige seizoenopening van Mel der 2. OPENING TERREIN „ATLAS". I I Helder wint een beker, j Het was Zondag voor de leden van de V.Vt „Atlas" een heugelijke dag. Eindelijk, na weken lang gearbeid te hebben was hun beoogd doel bereikt. Dezen Zondag zou ti 1. hét voetbalterrein aan den nieuwen weg, hun terrein, geopend worden. Wanneer om pl. m. half elf het eerste elftal, hetwelk den openingswedstrijd zal spelen, hij den ingang van het terrein zicfr opstelt, zienj wij verschillende bestuursleden van 'zusterver-j eenigingen op het terrein aanwezig. De waarn. voorzitter van „Atlas neemt, met dankzegging voor de belangstelling der aan vvezigen, het woord en zegt zich gelukkig te prijzen dezen voor Atlas zoo blijden dag te mogen inleiden. Spr. hoopt op een gelukkig seizoen en op voorspoed van zijn vcreeniging, waarna hij een beroep deed op de bestuurders der aanwezige vereenigingen- en vroeg op hun medewerking en steun te mogen rekenen. Direct daarna neemt de heer Goedknegt, voorzitter der H.E.C. „Helder", het woord om, namens zijn vcreeniging, „Atlas" te complimen- teeren met haar keurig terrein. Spr. kon niet nalaten zijn hulde te brengen aan den voorzit ter van „Atlas", den heer H. Beijer, welke helaas door ernstige ziekte verhinderd was aanwezig te zijn. „Hoewel", zegt spr., „wij in clubverband tegenstanders zijn, moet ik den heer Beijer voor zijn sportief karakter hoogachten". Namens den N.H.V.B. feliciteerde de heer Mol, consul, de Vereen. „Atlas". Ook de heer Thijssen, voorzitter van H.R.C., liet zich niet onbetuigd. Voorat memoreerde deze den tijd, waarin de heer Beijer zijn krach ten gaf aan H.R.C. en prees de Vereen. „Atlas" dan ook met zulk een voorzitter. Jammer vond spr. het dan ook, dat hij den heer Beijer niet persoonlijk kon feliciteeren, doch bij het over handigen van een bloemenmand, namens HRC, stond spr. er op, dat deze onverwijld naar het hospitaal gebracht zou worden met bijvoeging van zijn hartelijke groeten en den wensch van spoedige beterschap. Door den heer Goedknegt was, namens „Hel der", een nieuwen voetbal overhandigd, waarop door „Atlas" verzocht werd, met deze gift den aftrap te willen doen, waaraan dan ook vol daan werd. Diverse vereenigingen .kwamen daarna feli citeeren, waarbij natuurlijk de noodige bloem stukken niet ontbraken; zelfs was er nog een enveloppe met inhoud bij, aangeboden door de Scheidsrechtersvereeniging. Ook de IJsco-man wilde niet achterblijven en bracht een bloemenhulde aan „Atlas". De eenige donkere wolk, die er was, was de afwezigheid van 'den voorzitter, doch in zijn plaats nam mevr. Beijer het woord en richtte zich namens haar man tot de jongens. De aan voerder van „Atlas" bracht mevr. Beijer een bloemenhulde, terwijl ook nog een blijvende herinnering werd aangeboden, waarop haar ver zocht werd het terrein te willen openen. Mevr. Beijer knipte daarna het lint door en het terrein was geopend. Direct werd aangevangen met den wedstrijd Atlas Helder-comb., voor welken wedstrijd een beker beschikbaar was gesteld. We mogen niet zeggen, dat liet een mooie partij was, hoewel beide partijen aan elkaar gewaagd waren. Atlas bleef van het begin tot het einde volharden in haar fout om het spel te kort te houden, wat haar de overwinning kostte. Hoewel we niet mogen verheelen, dat de doel man van Helder een groot aandeel had in de overwinning van zijn club. Het einde kwam met een 3—2 overwin ning voorde Helder-comb., waardoor deze in het bezit kwam van den keurigen beker. Atlas mag op een goed geslaagden openings dag terug zien en kan vol hoop de competitie ingaan. Wieringen. de scheidsrechter voor het laatst blaast heeft fvan beide het doel kunnen vinden en moet teich tevreden stellen met een gelijk spel. geen men Om 12 uur speelde Succes 2 tegen Held. Boys een vriendschappelijken wedstrijd. Deze waren vrijwel tegen elkaar opgewassen. Voor rust weet 13. 1o te maken, na de thee doelpunten beide eenmaal zoodat het einde komt met een 2- overwinning voor Held. Boys. Om 10 uur kwamen Succes 3Held. Boys in het veld. Hier gaven de partijen elkaar wei- nia toe. Het einde kwam met een gelijk spel Texel-nieuws. te SuccesTexel 00. Zondag j.l. speelde Succes I haar eersten compe titiewedstrijd en kreeg Texel P op bezoek. De wedstrijd was uiterst spannend doch kon geen bevrediging schenken. T. heeft alles in het werk gesteld om doelpunten te voorkomen. Somtijds stond de heele verdediging voor doel zoodat het bijna een onmogelijkheid was om er door heen te komen. Daarbij kwam, dat de uitvallen heel gevaarlijk waren. Om ruim half drie blaast scheidsrechter L. de Beer, welke uitstekend voldeed de elftallen in het veld. De T. midvoor brengt den bal aan het róllen, er wordt eerst wat zenuwachtig heen en weer gewerkt. De T.-verdediging grijpt steeds robust in, terwijl voortdurend met 3 backs ge speeld wordt. Aan den anderen kant kunnen de S. backs het ook af, daar de bal door de T.- vleugels steeds te veel achter wordt geplaatst. Bij een aanval op T. doel slaat een der backs den bal weg. De toegestane penalty wordt door den T. keeper gestopt. Even later geeft de S. mid voor een mooie pass naar den rechtsbinnen welke hard in schiet doch juslt tegen den uitloopenden keeper. Rust gaat in met blanco stand. Na de thee weer het zelfde spelletje. De T.- keeper weet enkele goede ballen te stoppen. Ook de S.-keeper toont dikwijls zijn talenten. De scheidsrechter moet de teugels nog al strak hou den. Eenmaal wordt de S. doelman met bal en al het doel ingewerkt, doch de scheldsrecher had een overtreding geconstateerd. De tijd verstrijkt al meer en meer en doelpunten blijven uit Als Texel 1 trok met enkele invallers naar Wie ringen en bereikte 't mooie resultaat van een ge hjk spel (0o) tegen het sterke Succes I. Een Texel 2-combinatie verloor een vriend schappclijken wedstrijd tegen Oudeschild I me 37. Texel 3 verloor op eigen terrein tegen Oudeschild 2 met 3—1. De Tex. Bois wonnen op het voetbalveld aan den Hollewalsweg Den Burg van Cockdorp 1 met 42. AFDEELING 1. Eerste klasse. In deze klasse vielen den eersten dag geen verrassingen te noteeren. Alle clubs hielden zich netjes aan onze voorspellingen, zoodat we kun nen volstaan met even de cijfers te vermelden. Ajax had geen last van Xerxes, dat met 30 verloor; Overmaas maakte kennis met de eerste klasse door met exotische cijfers (58) van V.S.V. te verliezen. De spannende wedstrijd tusschen H.D.H.C. en R.C.H. eindigde onbeslist (3—3), terwijl Feyenoord iets meer moeite had met H.F.C. dan verwacht werd en slechts met 21 won. Tweede klasse A, Wat te zeggen van de 10 nederlaag, die Hilversum op eigen veld tegen D.O.S. leed? Een geduchte tegenvaller voor de oud-eerste klassersl Hercules viel mee en won uit met 3I van B.F.C. Dat Blauw-Wit niet van O.V.V.O. kon winnen valt ons al evenzeer tegen van de Sta dion-bewoners. Het werd 11. Zou O.S.V. niet in de tweede klasse thuis hooren of heeft het oude Alcmaria geduchte plannen?? De volgende wedstrijden zullen het ons leeren. In ieder geval is de 72 overwinning, die de Alkmaarders in Oostzaan behaalden een knap stuk werk. Kin heim won maar net aan van A.F.C.: 21. Tweede klasse B, Drie van de 5 wedstrijden eindigden in een gelijk spel, West-Frisia bracht uit Bloemendaal een puntje mee (2—2), E.D.O. stelde teleur door op eigen bodem met T.O.G. gelijk te spelen (11), terwijl in Zaandam het groote gevecht tusschen het Gooi en Z.V.V. in een 11 draw eindigde. Overwinningen behaalden naar ver wachting Velox op W.F.C. (3-2) en Zeebur- gia op de Spartaan (23). Uit al deze uitsla gen blijkt hoe gering de kiachtsverschillen ln de ze afdeeling zyn, Dat kan nog wat worden! AFDEELING 2. Eerste klasse. Hier vallen wel eenige verrassende uitslagen te vermelden. Zoo zal wel niemand gedacht heb ben, dat de Stormpieten bet niet tot een over winning zouden kunnen brengen tegen Hermes- D.V.S., dat op bezoek -wais. De IJmuidenaren brachten het niet verder dan een gelijk spel: Or—0. Ook K.F.C. viel wat tegen en het ziet er naar uit, dat de pessimisten ten aanzien van de Koogers gelijk hebben. Van een toch niet oversterke Haarlem-ploeg werd tenslotte een 11 gelijk spel afgedwongen. Nog grooter was de teleurstelling voor de H.B.S.-supporters, die hun club op eigen veld een 21 nederlaag toegebracht zagen door het Rotterdamsche Ex- celsjpr. H.B.S. moet op haar tellen passen, want deze nederlaag geeft te denken, Ten aanzien van de goede verwachtingen, die er ten opzichte van hét D.F.C.-elftal gekoesterd worden, blijken deze vólkomen gegrond te zijn, want Z.F.C. met 20 te slaan is nog altijd een mooi stuk werk. De Benjamin D.W.S, hield zich tegen Sparta in Rotterdam goed en verloor slechts met 3—2. AFDEELING 3 PECW ageningen Vitesse—AGOVV TubantiaEnsch. Boys EnschedeHeracles Go AheadZAC AFDEELING 4, MVVNAC LbngaJuliana Bleyerheide—PSV EindhovenNO AD Willem II—BW AFDEELING 5. VeendamHSC FrisiaGVAV Be Quick—Sneek VélocitasLeeuwarden AchillesFriesland ZKotfial 1—0 2—3 4—0 2—1 2—0 3—4 5—2 0-0 3—1 3—2 3—0 0-Ó 4—2 5—1 0-0 E.L.T.O.B.E.P. 3 14-0. Zondag speelde E.L.T.O. haar eersten com petitiewedstrijd in den N.H.K.B, die in een reuze OverWinning eindigde. Van het begin tot het ièinde was den Helder in het offensief. De gasten, lie met veel invallers waren, kwamen haast niet Tian den bal (oe en voor de rust kwam was de stand reeds 100, welke na de rust werd op gevoerd tot 140. Scheidsrechter van der Horst leidde uitstekend. D.T.S.E.L.T.O. 2 2—1. Ook het 2de van E.L.T.O. speelde Zondag zjijn eersten competitiewedstrijd en wel in den T.K.B. D.T.S. was sterker dan E.L.T.O.wist dan ook een 2—0 voorsprong te behalen welke c(oor een dame van E.L.T.O. keurig tot 2—1 sëerd gereduceerd. Na de rust ging het spel meer gelijk op en d(: bal ging afwisselend van den éénen aanval naar den anderen. Tot doelpunten kwam het cyenwel niet en door slecht schieten gingen veel kbusen verloren, E.L.T.O. 2 heeft dezen wedstrijd op eervolle Wijze verloren, men heeft uitstekend partij gege- ven. De leiding was in goede handen, UITSLAGEN COMPETITIEWEDSTRIJDEN T. K. B. Den Burg: Vcrdo-Nigro 2—KVT 62. De Waal: DTSElto 2 21. Cocksdorp: SVCDe Zwaluw 8. tyielmnen GEHOUDEN WIELERWEDSTRIJDEN. Uitslag voor amateurs, ven-eden m spritwedstrijd. klassemen Krcmcrs met 26 alles met puntentelling, i- J- met „nt 2. H. Ooms met 25 pnt.; 3- '5- ^enc 2, pnt. en 4. A. J. WiUcmse met <4 P Uitslag wedstrijd niet.we'.nsen ovc No. 1 Jb. Kuiper, Jul.anadorp met ca. voorsprong in den tijd van 6 51- Jb. Uitslag jachtrace voor nieuwelingen. 1. Kuiper met grooten voorsprong^ me( km met 6 klassementen: J. Geb Koppel v. d. Heiden-de Wolf; 2. Koppe. u Uitslag internationale koppel wedstrijd ovci 75 km met 6 klasemenie,.: t. Cebr. Vroomen met 26 pnt.; 2. v. d. Heiden-de Wolf 15 pnt. Zwemmen Met de „Frissche Morgen" van Den Helder naar Oudeschild. Waarschijnlijk aangemoedigd door den toriit over het Marsdiep zwom een gedeelte der t.wi.- leden en 1 lid der H.Z.V. Zondag naar Oude schild, hetgeen ongeveer tweemaal zoo ver 1. eerstgenoemd traject. Te 9 uur ging het bij den Windwijzer te water met 6 dames en 7 heeren. Na eenigen tijd ont stond reeds een voor- en achterhoede, wat met tc verwonderen was, daar een gedeelte der „acl- spirant-Kanaalzwemmers" een soort ouderlingen wedstrijd hielden. Een groot aantal moest echter de kracht den stroom erkennen en opgeven. De tocht werd geleid door de heeren Hora en van den Berg, die al het mogelijke deden om de krachten van rle met de wateren worstelenden op pijl te houden. De namen der aankomenden luiden: 1. den heer J. v. Houten, tijd 2.50 uur. 2. den heer Dick Geervliet, tijd 2,55 uur, 3. J. v. Dam, tijd 3,00 uur. 4. George Taylor, tijd 3 °5 uur- 5. den heer Boogaard, tijd 4.15 uur, 6. Mevr. de Kok-Kolen, tijd 4,15 uur. H. Z. V. Nu het naar Texei zwemmen zoo in de lucht zit heeft de H.Z.V., die zich tot nog toe niet op dit terrein begaf, Maandagmorgen deze zwem tocht eens op moeilijkheid onderzocht. Te 1 uur 4 min. startten Piet Bot t Brinksma en Maps Kruyff vanaf den d',jk ."'H Windwijzer". De keus op deze drie den was gevallen, daar hen drie soorten CT3°nen mers vertegenwoordigd waren, te weten^^' flinke lange afstandzwemmer, een middeleCn crawlzwemmer en een normale .sc|, Het resultaat was als volgt: Piet Bot landde 11a precies 1 uur zw aan de strekdam bij De Mok, Tjalli„g ter zelfder plaatse 16 minuten later cn *5m* Kruyff, die even verder aan land kwam gevolge van den stroom, bad toch ook ,Cn minuten 11a den ccrstaankomende vaste 26 der de voeten. 11 °'1- AWdkk Ncdcrlandsche athlcten nemen op waardige Wjj afscheid van hun seizoen. Vier nieuwe Ncdcrlandsche records. Het slotfeest van de A.V.A.C. werd begunstigd door schitterend athletiekweer, zoodat de aan kondigde record-pogingen met veel kans succes konden ondernomen worden. Van H talrijke pogingen zijn er tenslotte 4 geslaagd hetgeen een mooi succes op dezen laatsten athle- tiekdag genoemd mag wordenll Wij geVen hier de uitslagen, met vermelding van de prestaties die nieuwe records zijn geworden: 100 M. kl. A: 1. van Beveren (A.V. 1923) ij sec. 300 M. kl. A: 1. B. Jansen (V. L.) 36.1 sec 3000 M. kl. A. 1. Hoogeweg (Hellas) 9 mia 22.2 sec. 4 X 1500 M. (kampioenschap van Nederland); 1. A.V. 1923 (Mulder, Plieger, Van Amstel) 17 min. 46.4 sec. 10 X 100 M. (kampioenschap van Nederland); 1. A. V. 1923 (Zwolsraan, Beveren, Benz, Ber ger, Van Rijn, Sierhuis, Veldman, Kuyper, Heyn, Messman Schultz) 1 min. 47.3 sec. ((nieuw Ned. record), 4 X 400 M. (Ned. record 3 min. 25.2 sec,); 1. A.V, 1923 (Berger, Veldman, Sierhuis, Van Rijn) 3 min. 25 sec. (nieuw record). 3 K.M. hindernisloop: 1 J. van Toorenenburg (AAC) 10 min. 47.5 sec. 200 M. horden (kamp. van Nederland); 1, Messman Schultz (A.V. 1923) 25.9 sce.; 2. W. Kaan (Haarlem) 26 sec. Kogelstooten: 1. de Bruijn, 14.53® meter (nieuw Ned. record). 3 X 1000 Meter est.: 1. A.A.C. 8 min. 4 sec. (nieuw Ned. record). Elke wedstrijd tusschen Helder en H.R.C. was er een van intense spanning en groote nervositeit. Groote belangstelling van het publiek. Door de itideeling van de beide plaatselijke clubs, Helder en HRC, in dezelfde klasse, n.1. n de 3e klasse A van Afd. 1, zullen zij 11a in on geveer 4è jaar niet tegen elkaar gespeeld te hebben, genoodzaakt zijn elkaar weer op het groene tapijt te ontmoeten. Waar men uit eigen beweging niet toe bereid was, daartoe zal men a.s. Zondag wel moeten overgaan: zwart-wit en rood-wit ontmoeten elkaar, gedwongen door den competitieleider, die hen bij elkaar indeelde.... Met den wedstrijd van a.s. Zondag wordt weer een stukje geschiedenis levendig, de geschiedenis van de wedstrijden, die tusschen de twee clubs in vroegere jaren gespeeld werden. Die wed strijden, men herinnert het zich natuurlijk goed, warén de hoogtijdagen van het voetbalseizoen hier ter plaatse, de Zondagen, waarover men maanden van te voren sprak, maanden later nóg sprak.... Zooals ook thans de honderden aan hangers, de spelers, de leden, de besturen het hebben over de komende wedstrijden, al maan den....! HelderHRC en HRC—Helder, om de suprematie van onze stad, zijn weer hersteld, we zijn niet geneigd te zeggen; in eere.... Helaas was er de degradatie van de roodhem- den voor noodig, -nadat jaren geleden de wit jakken reeds de poorten van de tweede klasse uitgeluid werden. Helder—HRC in de derde klasse jammer, zeer jammer! Veel zijn we achteruit gegaan op voetbalge- bied, het wedstrijdpeil is afgenomen, de uit stekende tegenstanders van vroeger bchooren tot liet verleden, bet zijn twee gedegradeerde Heldersche elftallen, die elkaar zullen ontmoe ten.... Maar ondanks alles, gelooven we, dat tusschen de rivaliteit van beiden niets is'ver anderd, integendeel! Daarom ook, verwachten we weer die ouderwetsche ontmoetingen, die ho- penlijk ook nu bet sportieve verloop zullen heb ben, als die, welke de sportbrocders van wel eer waarborgden.... Was buiten de lijnen de verstandhouding wel eens mis, daarbinnen is liet altijd uitstekend geweest, gelukkig maar Ën nu iets uit de geschiedenis van de ge speelde wedstrijden. Het eerste treffen. N 'HV'I'/YYu2, lWe° SCI70C"C11 den kreeg in den N. V. b! j£rBcbrach«- P'«U ninklijk"), werden de Racers ingedeeld "in rif a" klasse A de afdeeling waarin 00f Het de club, die al 8 jaar in de 3e klasse 'leef en slechts éénmaal een redeliik/tf bet kampioenschap bad gehad fsei/r, T V°°r een „laats had. Nu Toch zoi.in r V>t6-',7) tegen elkaar moeten spelen, wanf vor™ ufkomen ZelVgZaTlT'7 dkaa' '*"m (h*< »- toch niet je ware en het was buiten onze ge meente. Maar nu zouden de eerste elftallen elkaar bekamjien „0111 de punten", er zat nu iets aan den uitslag vast en een ieder verbeidde reeds liet groote oogenblik. We schrijven met opzet „eerste elftallen", want in de N.-H.V.B.- competitie (2 seizoenen) had HRC wél tegen Helder 2 gespeeld, waarvan de Racers driemaal wonnen en eenmaal mee gelijk speelden. „De officieele eerste". 22 October 1922 had dan de eerste wedstrijd plaats, op bet Hclder-tcrrcin; aan beide zijden werd een uitstekend en pittig spel ten beste gegeven. HRC debuteerde kranig en de 1600 toeschouwers hebben inderdaad genoten. Helder won deze match met 21, na met rust een 10 voorsprong te hebben gehad. Van Helder- zijde scoorden Jan Groote en Dirk Bak, terwijl Ilouwe Prins de eer wist te redden. Dat er span ning was, bewijst wel, daar eerst vijf minuten voor het einde de bcslising viel. Nu het al weer 12 jaar geleden is, dat dit treffen plaats vond, is het wel eens aardig de opstelling van beide ploegen te publiceéren, men kan dan zien welke spelers daarvan nu nog actief aan bet siwri deelnemen. Hier zijn ze: j Helder. v d. Leij, d.; Ouwerkerk, J< Bregman, a.; H. Bak, C.. van der Wal, Piet Wit, m.Dirk Bak, Horning, Zomer, J. van Leeu wen, Jan Groote, v. H.R.C. Bakker, d.; Jan Augusteijn, Ter burg, a.Briz.ee, S, Diedenhoven, Helder, Bijster, Dirkzwager, S. den Oscli, Bouwe Prin5i Lr. Clowting, v. 10 December van datzelfde jaar bad de return match op liet IIRC-vcld jilaats en bracht ccn blanco score. Het was een zwaar en glad vc' waarop gespeeld werd en de kwaliteit van he' spel stond ook niet hoog; HRC paste zich nog bet beste aan de omstandigheden aan. Dit eerste N.V.B.-seizoen was voor ^^9 zeer bevredigend geëindigd, want uit 12 we strijden werden it winstpunten vergaard, vcc' a's Helder. De roodhcmdeii eindigden ze nog boven Helder door beter doclgcmiddclde. H.R.C. super*»'- ■'et 2c seizoen was onbetwist voor de rit 1'ge Racers, welke de stadgenooten met 2 e" 3—0 sloegen. HRC bad haar team g'°n gereorganiseerd fPrins AMtmsfpiiin en Bsizzc J—Moegen. MUL had haar team gw-- gercorganisccrd (Prins, Augustciijn en I»rizee waren vervangen), terwijl Helder experimen- l'C'de, doch de juiste opstelling nog niet g- - - - stuk uc juiste opstelling nor den had. De spelkwaliteit stond een heel stux iet voordeel van de jonge 3c klassers, wier 3<m- ang door een en ander geducht wies. 1IK eindigde dat seizoen op de 3e plaats (16 l,l"lle mt 14 wedstrijden). Het elftal van dat sci'3e "as a'dus: H. Beijer, d.; Jas Buis, Terbu/g. 1 Diedenhoven, II. Bak, Hoenderdos, m.; L>u11 'essen, Den Osch, Helder, F. Clowtm& (Helder si>celde in diverse opstellingen.) ermelden we nog van dit seizoen de Pisehe wedstrijd" 0p het Heldcr-tcrrein '924), welke door HRC na een zeer leve»"1'"^ •'tijd met 21 werd gewonnen, rust o—° 'erA' tz als rcïhtshuiten was zeer 01» rt en zorgde voor heide goals. (Wordt vervolg

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 8