Buitenlandsch Overzicht Sally's avontuur. ZWAN EN BERG'S IEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA BINNENLAND Ho. 7490 EERSTE BLAD DINSDAG 25 SEPTEWÏBER 1934 62ste JAARGANG De groote activiteit op het gebied van bewapening. Japan en het vlootvraagstuk. De minderwaardige rol van de par^ ticuliere wapenindustrie. De De particuliere wapenindustrie SOEPEN IN BLIK Generaal O'Duffy afgetreden. De textielstaking in de Ver. Staten geëindigd. Begrafenis G. R. van Nauta Lemke. Uit het Amerikaansch. COURAN Abonnement per 3 maanden bij vooruilbet.Heldersche Courant i 1.50Koegras, Anna Paulowna, Breezand, Wieringen en Texel f 1 65; binnenland f 2. Nederl. Oost- en Westlndië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Losse nos. 4 ct.fr. p. p. 6 ct. Weekabonnementen 12 ct. Zondagsblad resp. f 0.50, f 0.70, f 0.70, f 1.-. Modeblad resp. f 1.20, f 1.50, f 1.50, f 1.70 Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag Redacteur: P. C. DE BOER Uitgave N.V. Drukkerij v/h. C. DE BOER Jn. BureauKoningstraat 78 Telefoon 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) bij vooruit betaling 10 ct. per regel, minimum 40 ct.; bij niet-contante betaling 15 ct. per regel, minimum 60 ct. (Adres Bureau van dit blad en met brieven onder nummer: 10 ct. per advertentie extra). Bewijsnummers 4 ct. bewapeningS' activiteit Het is geen nieuw tje als we zeggen, dat na de mislukking van de ontwapeningscon ferentie, de bewape ningskoorts de wereld bevangen heeft. Immers, dat wat te be grijpen en we hebben voor de algeheele nnslukking meermalen op het gevaar ge wezen van een bewapeningswedloop. Wel nu, die is aan den gang. De „N. R. Crt." schreef daarover Zaterdagavond een ar tikel, waaraan wij hieronder een en ander ontleenen. juzonder groote activiteit op het ge bied van bewapening zoo schreef het ontwikkelt naast Rusland, ook Amerika. Het is geen toeval dat wij deze twee landen naast elkaar noemen, want hun maatregelen richten zich in een ont zaglijke boog tegen één enkel land: Japan. Men doet geen moeite dat te verbergen. In Amerika is een krachtige propaganda gaande, —die zelfs bij het tegenwoordige bewind niet aan doovemansdeur klopt voor versterking ,van de vloot tot het uiterste van hetgeen bij verdrag is toe gestaan. Deze propaganda vindt een van haar hoofdbronnen in het Amerikaansche departement van marine. De onderminis ter Henry Roosevelt, een neef van den president, heeft dit deze week nog voor de radió gezegd en in de commissie uit den Senaat voor het onderzoek naar de misstanden in de wapenindustrie heeft men dezer dagen zonder schroom bespro ken tegen wié de maatregelen van Ame rika gericht waren. Senator Nye, de voorzitter van de commissie betoode de onwaarschijn lijkheid van een oorlog met Engeland en.Frankrijk, maar zoo zeide hij in breeden kring in ons land heerscht, naar ik ineen, het gevoel dat wij eens oorlog zullen moeten vóerAH met Japan. De Japanners zullen door deze mede- deeling niet verrast zijn; zjj zijn bij hen thuis reeds aan dergelijke dingen gewend. Zij hadden ook het oordeel van den pre sident van den Amerikaanschen Senaat niet noodig om de gevoelens van de Ame rikanen te leeren kennen. Op wie Henry Roosevelt bet oog heeft als hij de uitbrei ding van de vloot tot het uiterste bepleit, konden wij vernemen uit een aanvullende mededeeling van den onmiddellijken chef van den heer Roosevelt, den minister van marine Swanson, dat in December de vloot van de Vereenigde Staten wederom van den Atlantischen naar den Stillen Oceaan zal worden overgebracht. Dit alles is ge schikt om de onrust in Japan gaande te houden, maar het zullen nog niet deze dingen zijn welke de Japansche regeering in werkelijkheid de meeste bekommering verschaffen. Daartoe zal veel meer bij dragen de boog waarover wij hierboven spraken. Die boog dreigt Japan met een gevaar dat de Japansche militairen veel meer vreezen dan het gevaar van over zee, met een gevaar uit de lucht van voor wei nig jaren nog ongedroomde afmetingen. Japan dat zelf nog niet bijster gelukkig is geweest met zijn luchtvloot ziet zich bedreigd door een gevaar waarvan de groei niet te overzien is. Op die manier wordt de vloqtconferentie, die het volgend jaar al dan niet gehouden zal worden, maar die al dan niet gehouden een keer punt kan vormen in den loop der wereld geschiedenis, voorbereid. Het westelijk deel van den Stillen Oceaan blijft het gebied waar de crisis van deze zijde haar gevaarlijkste en kop pigste karakter draagt. In Europa kan al het praten over oorlogsgevaar opeens ver stommen door betrekkelijk geringe ver schuivingen, b.v. in Duitschland. In het verre Oosten beschikt het noodlot der menschheid over den gang der stukken op het politieke schaakbord in een partij, die niet vandaag of morgen beslist kan worden of remise kan worden verklaard. Wie het boven staande gelezen heeft, zal zieh geenszins meer verwonderen, dat Japan pariteit eischt voor wat betreft zijn vroot. Bij een dergelyken wantrouwenden geest in de gansche wereld trachten de mogendheden hun eigen veiligheid te verzekeren door een zoo groot mogelijke bewapening. Een bekend schrijver op het gebied van marine-kwesties, kapitein Seiho Arima, heeft in een artikel in het blad (Jontemporary Japan eenige mededeelin- gen gedaan naar aanleiding van de a.s. vlootconferentie. Er bestaat volgens kapitein Arima in Japan slechts één meening, t.w. dat Japan het volste recht heeft, ten aanzien van zijn vloot volledige pariteit te verlangen. Japan heeft het vlootverdrag van Londen geteekend met dien verstande, dat na af loop hiervan Japan op voet van gelijkheid zou worden behandeld. Anders zou het verdrag, aldus Arima, niet door Japan zijn onderteekend. De oeconomische toestand in Japan, zoo verklaart Arima verder, is Zoodanig, dat éen groot deel van de bevolking niet vei' van de wanhoop verwijderd is, zoodat het haar onverschillig laat of er oorlog dan wel vrede heerscht. Mocht de vlootconfe rentie dan ook mislukken en de bewape ningswedloop een aanvang nemen, dan zal het volk alle gevolgen hiervan we ten te dragen. De kans op een oorlog tussehen Japan en Amerika of Groot-Britannië is volgens Arima zeer gering, doch een omstandig heid, die licht tot oorlog zou kunnen lei den, is de gemoedsstemming van wanho pige berusting waarin de Japanners thans verkeeren. Tsunego Baba, de vroegere hoofdredac teur van de Kokumin Shimbun, herinnert aan de verontwaardiging, die de ratifica tie van het vlootverdrag van Londen destijds in Japan veroorzaakte, welke zelfs den opperbevelhebber van de Japan sche vloot in hef openbaar deed verkla ren, dat de Japansche marine niet de verantwoording op zich kon nemen voor de verdediging van het land, tenzij de vlootverdragen van Washington en Lon den werden geannuleerd. Naar Tsunego Baba nog verklaarde, was de Japansche vloot gebssserd op ge lijkheid van bewapening en indien dit op de' a.s. conferentie niet wordt erkend, zal het den J .panners onverschillig laten of de onderhandelingen al dan niet tot eenig resultaat leiden. Wij hebben al eer der gewezen op de laaghartige rol van de particuliere wapenin dustrie, zij toch heeft er groot materieel belang bij dat het zoo spoedig mogelijk in de wereld komt tot een gewapende botsing, dat doet immers de millioenen toestroomen in de zakken van de aandeelhouders. Het zijn de par ticuliere wapenfabrikanten die voor niets terugdeinzen om hun zakken met bloedgeld te vullen. Zij zaaien wantrou wen, leveren wapenen aan vriend en vijand, als het maar geld in het laatje brengt. De Nieuwe Rott. Crt. schreef er dezer dagen een artikel over, waaraan wij het volgende ontleenen: Het is helaas niet te loochenen, zoo schrijft het blad dat de particuliere wapenfabricage ai en toe niet minder een plaag der menschheid bliikt dan b.v. het telen van opium. De hoeveelheid wapenen waarmede de menschheid voor de veiligheid zou kun nen volstaan is evenmin als de voor medisch gebruik noodige hoeveelheid opium en opiumderivaten voldoende om den producenten een hen bevredigend be staan te verschaffen. Daarom moet het gebruik met alle middelen, met corruptie en ophitsing worden geprikkeld, en daarom leveren de handelaren ook waar zij weten dat hun waren slechts tot mis bruik moeten dienen. Wapenleveranciers zjjn schijnbaar nooit om afzet, smokke laars nooit om leveranciers verlegen. Een broederlijk „helpt elkander'" is daarbij waar te nemen, dat anders al te vaak in het internationale leven ontbreekt. Een treffend voorbeeld is dit: De Duit- sche wapenindustrie was na den oorlog verkort in haar mogelijkheden, verkort de letterlijke beteekenis van het woord. Zij mocht n.1. geen lichte wapenen pro- duceeren dan in scherp gecontroleerde hoeveelheden, evenwel van voldoende lengte en draagkracht, om voor iederen oorlog, zelfs in den burgeroorlog, te kunnen dienen. Daarom werden vele wapenen, ook van Amerikaanschen oor sprong, op groote schaal voor de zich op een burgeroorlog voorbereidende groep, binnengesmokkeld. Militair minder bruikbare, korte machinepistolen echter kon Duitschland leveren. Zü waren zeer in trek bü de Amerikaansche gangsters die op die manier juist kregen wat zij noodig hadden. Deze ruil openbaarde een van de zegeningen van den vrijen smokkelhandel. De moreel-schokkende dingen die nu in Amerika ana het licht komen, zijn van allerlei aard, maar zij dra gen met elkaar een klassiek karakter. Men levert aan vriend en vijand ruim schoots voor iedere commissie en retourcommissie, schijnbare concur renten verdeelen de markt of de buit. De herinnering aan het geval-Shearer duikt weer op, aan den man, van wien men beweerde dat hij de vlootconferentie van 1927 had laten mislukken, wat een dwaze overdrijving was, maar die toch met dat doel door Amerikaansche wapen fabrikanten van groote middelen voor zien naar Genève uitgezonden was. Terwijl die industrie voortging op het Japansche gevaar voor het eigen vader land te wijzen, verkocht zij aan Japan wat het van de nieuwste snufjes wensch- te, en bleek zij zelfs bereid het een patent voor gas over te doen. Het doel van het onderzoek is te gaan in de richting van onderdrukking van de particuliere wapenfabricage. Op den grondslag van het Volkenbondshandvest en van het paet-Kellogg zal het inderdaad mogelijk moeten zijn een bevredigende regeling te vinden die de wapenfabricage geheel onder de verantwoordelijkheid van de regeeringen brengt. Maar de Ameri kaansche wapenfabricage zal zich niet ongerust maken, zü weet dat haar regee ring bij de uitvoering der plannen die zü predikt de medewerking van de particu liere industrie moeilijk missen kan. Zal eerst na den eerstvolgenden grooten oorlog, waar die dan ook gehouden moge worden, een interna tionale afspraak ook op dit gebied mogelijk zijn? EMIR ABDULLAH, heerscher van Transiordaniëwiens Vriendschapsverbond met koning Ibn tjaud van Arabië gesloten is met de bedoe ling een eind te maken aan de voortdu rende grenstwisten tussehen de beide landen. Volkomen gelijk aan versch in de keuken bereide soepen. Verscheidene soorten. HET ONDERZOEK NAAR DEN INTERNATIONALEN HANDEL IN WAPENTUIG. Commissie verdaagd tot einde November. Reuter meldt uit Washington: De zitting der Senaatscommissie - voor onderzoek naar den internationalen han del in wapentuig is verdaagd tot eind November of begin December. Generaal O'Duffy is Zaterdag afgetreden als voorzitter van de Vereenigde Iersche partij en van de Blauwhemden. Cosgrave, de oud-premier, is gekozen als leider van de Vereenigde partij en commandant Cronin als leider der blauwhemden en van den bond der jeugd. Het ontslag van O'Duffy, aldus meldt Reuter nader, is een gevolg van ernstige meeningsverschillen met andere leden van de partij, in het bijzonder over de inning van de land-annuïteiten en de houding tegenover Noord-Ierland. O'Duffy zelf heeft geweigerd zich uit te laten. De voorwaarden tot hervatting. De voorwaarden tot hervatting van den arbeid zijn gebaseerd op de aanbevelingen in het rapport van de bemiddelingscom missie. Gorman heeft verklaard, dat de arbei ders belangrijke wijzigingen in den code voor de textielindustrie hebben verkregen wat betreft de arbeidsvoorwaarden en voorts practische erkenning van de vak- vereeniging. Reuter meldde Zaterdagavond uit Washington, dat de textielstaking ge ëindigd is. De uitvoerende raad van de textielarbeidersorganisatie had medege deeld, dat zij om 20.30 uur haar beslissing over voortzetting of eindiging van de staking zou bekend maken en deze luidde in den zin van hervatting van den arbeid. Het besluit om de staking te doen eindigen is met algemeene stemmen door den uitvoerenden ra9d genomen. «lil WILLIAM GREEN, voorzitter van het Algemeen Verbond van Vakvereenigingen in Amerika. Op de algemeene begraafplaats te 's-Gravenhage heeft Zaterdagmiddag de teraardebestelling plaats gevonden van het stoffelijk overschot van den heer G. R. van Nauta Lemke, gepensionneerd kapitein ter zee. 'Een schat van bloemen dekte de baar. Een zoon van den overledene voerde het woord, verklarende, dat het leven van zijn vader een leven van liefde was ge weest en dat zijn vader zonneschijn had gebracht aan velen, die het moeilijk had den. Daarna sprak staatsraad Rambonnet, die zeide, dat de heengegane niet had gehouden van lofredenen bü een graf. Hü herinnerde eraan, hoe van Nauta Lemke na zijn loopbaan bü de marine zich aan de reclasseeririg was gaan wijden. Daaraan had hij zijn opgewektheid en blijmoedig heid ontleend. Van zün nagedachtenis straalt iets blijvends af. Na een welbe steed en gezegend leven geniet hij nu van een welverdiende rust, besloot de heer Rambonnet. De breede schaar van belangstellenden strooide bloemen in het graf. NATIONALE INZAMELING VOOR HET CRISIS-COMITE. Ook dit jaar zal een nationale inzame ling worden gehouden ten bate van het nationale crisiscomité. Deze nationale inzameling zal geschie den van 3 tot 10 October. Prinses Juliana heeft zieh bereid ver- Feuilleton 28 «pat is boud gezegd, hoe weet u dat?" Even bleef het stil, toen keek Frego haar met een eigenaardigen glimlach aan- „U doet beter, me dat maar niet te Vragen. Wacht tot u me beter kent." Met een lichten blos keek ze hem aan. »Ean moet ik u bü dezen zeggen, dat u leelük naast bent. Ik heb niet eer lik gespeeld. Heusch niet. U kunt me kelooven. ik heb om geld gespeeld, ter- hl ik geen cent op zak had om mijn fnu zen mee te betalen en 'k had ?h even goed kunnen verliezen! Noemt niot'^ eer'hk spelen? Ik niet, absoluut ..Hangt ervan af. 't Is alleen heel ^'l'.ik te gelooven." «Maar ik heb toch niets, absoluut 'ets. u begrijpt m'n positie in dit "s blijkbaar niet. Ik ben.... een Mrs. Shandish heeft me uit „/«einden meegebracht ik was zon- 1 werk en Mrs. Goswold heeft me als secretaresse aangenomen, dat wil Sgent 0p proeff njej eens voor vast.' lego knikte een paar maal lang- jU"11 ,,Zooiets heb ik wel vermoed, bedoel ik mee, ik heb van 't begin °en mdruk gekregen, dat u.... wel Mp< 6611 a,?(lere wereld afkomstig was." een niet bepaald eerbiedig gebaar wees hij op den statigen, witten voor gevel van Goswold-House. „Net als ik ging je mee, en daarom dacht ik Maar dat komt er ten slotte niet op aan, wat ik dacht." Met een gevoel van ergernis, dat ze zelf onredelijk wist, maar waartegen ze niet opkon, hield Sally aan de eer ste quaestie vast. „En nu u alles weet, begrijpt u zeker wel, dat het me absoluut onmogelijk is...." „Neen, dat begi-yp ik niet," hield Fre go koppig vol. ,,'t Kan best zyn, dat ik 't nietaan 't rechte eind heb, dat ik pro beer zwart wit te praten hier, maar mijn opinie is deze: om te beginnen wist ik, dat er om geld gespeeld werd; als ik ge wonnen had, zou ik behoorlyk schuld- betalen van u verwacht hebben." „Maar ik zou 't niet hebben kun nen „Dat zoudt u wel, of liever, mrs. Gos wold zou 't voor u gedaan hebben. Dat moest ze en dat was haar bedoeling ook. U en zij waren met opzet partners, bet was krachten meten met die van miss Pride en mij heeft u dat niet begrepen? Als u beide verloren hadt, zou zü be taald hebben. Dus daarom, hoe eerder u met uw pogingen om me dat geld terug te geven ophoudt, hoe beter 't is." Ze was zoo overbluft over die handige verdraaiing van de feiten, dat ze hem een paar oogenblikken lang alleen maar kon aanstaren, toen schudde ze het hoofd langzaam, niet overtuigd, met een gevoel, dat ze, na dit, beslist het land aan hem gekregen had. „Goed dan. Maar ik voel het niet als goed en daarby vind ik het alles be halve vriendelyk en ridderlyk van u." „Wel dat spyt me, maar ten slotte is mijn zienswijze altijd geweet: doe zooals je het op een zeker oogenblik als goed ziet en dat is mjjn opvatting van goed." Weer bleef het even stil: met een ge voel, dat ze zich niet verklaren kon, staarde Sally over het byna rimpellooze, azuren watervlak, waaroverheen de ranke zeilschepen zich bewogen als fijne, slanke vrouwenfiguren in statigen dans. „Als u misschien prijs mocht stellen op myn definitie van wat al of niet „fair" is," begon Frego rustigdan moet ik zeg gen, dat ik uw houding niet fair vind eerst onaangenaamheden maken om een kleinigheid en dan woedend worden, om dat de andere party uw opinie niet deelt." „O.maar nu begrijpt u me opzette lijk verkeerd", protesteerde ze. ,,'t Is ab soluut mün doel niet geweest, om u tegen wil en dank myn meening op te dringen, maar ik moest me uitspreken, omdat Ik 't van mezelf niet goed vond." „Dat is nu juist de onaangename kant van kaartspelen", beklaagde hij zich. „Hoe 't loopt loopt 't, maar 't eindigt altijd met ruzie." „Speel dan geen kaart u hoeft 't toch niet te doen." „Dat moet ik wel stel je voor, dat we hier elkaar allemaal gingen zitten aan- kyken binnen een kwartier gaapten we ons naar!" „Wordt het hier dan zooveel gedaan spelen en speciaal kaartspelen, bedoel ik?" niet meer dan ergens anders, en daarbij is 't hier doodonschuldig." Hij be gon even te lachen. „Wat ik echt spelen noem dat is heel wat anders. Maar ik heb 't ook uit de eerste hand leeren ken nen in de mynwerkerskampen, waar mijn vader het grootste deel van zyn geld verdiend heeft. Dat spelen daar., groote goden dat ging om alles, wat ze had den, soms om hun leven! Hier daarente gen pfffMet een geringschattend lachen haalde hij zy'n schouders op. „Juist door het smaakje van 't echte, wat eraan zit, wordt iemand, die 't anders gekend heeft, rusteloos. Som denk ik wel eens ik wou, dat de ouwe heer niet die verma- ledyde goudader gevonden had. Hy zou gelukkiger geweest zyn en ik erbij. Zoo als de zaken nu staan, maakt hy zich ge haat in Wall-Street, alleen omdat hy vindt, dat dat zoo hoort. En ik inplaats van dat ik het kleine beetje dat ik weet in geld om van te leven probeer om te zetten, waarvan ik natuurlyk kans zou hebben om meer wijsheid en in elk geval meer ondervinding op te doen, zit ik hier te midden van een stelletje egoïsten myn tyd te verbeuzelen, en dat alleen, omdat de ouwe heer graag wil, dat zyn zoon zich in goede kringen beweegt. Hü is natuur lyk niet gelukkig omdat ik met een van dat slag.vrouwen getrouwd ben, alsof dat de opperste vervulling van al myn wenschen was. Soms. Hy brak zyn zin by 't begin af en bleef een paar oogenblikken in landerig stilzwijgen voor zich uitkijken. Toen hief hü zijn hoofd weer op. „Soms denk ik wel eens, dat de ouwe heer kans heeft om heel wat eerder he totppunt van geluk, tenminste wat hy het toppunt noemt, te bereiken dan ik!" HOOFDSTUK VIII. De dief in den nacht. 't Was op den derden dag van haar verblyf op Goswold House, toen Sally 's avonds laat, het moest tussehen elf en twaalf uur zjjn, voor het open raam van haar slaapkamer zat. Ze verkeerde in een eigenaardigen toestand, een soort van geestelijk en lichamelijk exaltatie, die de mogelykheid van een behoorlijke nachtrust geheel buitensloot. De beide ramen van de kamer stonden open, de nachtlucht was weldadig zoel en bezwangerd met de geuren van allerlei soorten bloemen, en ze was gekleed in een zyden négliglé over een nachtjapon van crêpe de Chine, gegarneerd met fijne kant. Met haar smal gezicht, dat zelfs in 't witte maanlicht nog warm-blozend toonde, haar donker-golvend haar, haar mysterieus-donkere oogen onder de fijne wenkbrauwen en den nauw-waarneemba- ren glimlach om de volle warme lippen was Sarah Manvers mooi met een schoon heid, die iets vreemds, iets exotisch had. Alles wat tot dusver, onbewust, in haar gesluimerd had, was plotseling ontwaakt; voor den eersten keer besefte ze, met een hevigheid, die byna tot pyn werd, dat ze leefde, leefde! Ze voelde het klop pen van haar bloed in haar hals, in haar polsen, van haar hoofd tot haar voeten, goed geschut in fijne zyden muiltjes met vergulde hakjes, doortrilde haar telkens een ongekend gevoel van zalige, welda dige warmte. En 't was ook iets heel buitengewoons, wat ze beleefde voor den eersten keer in haar leven was ze wanhopig verliefd. Het lot was haar in alle opzichten goed gunstig geweest niet alleen had het de boeien om haar enkels geslaakt, maar 't had haar nu ook nog dit laatste en heerlykste geschenk gegeven. Want, of schoon ze reeds zeven-en-twintig was, was ze nog nooit verliefd geweest. Ze had over de liefde gedroomd en gedacht, ze was verliefd op de liefde geweest, ze had zcih zefls verbeeld verliefd te zijn. Maar alles was surrogaat geweest: zulk een in tense verukking als nu, een gevoel, dat haar lichaam en ziel doortrilde, had ze nog nooit in haar leven ondervonden. En dit is feitelijk de eenige compensa tie, die het leven ons voor de helaas zoo dikwyls degradeerende behoefte aan liefde geeft, dat elke nieuwe liefde de eenige ware lykt en al de voorgaande in de schaduw stelt. En zoo kwam het, dat de schoonheid van dien door de maan verlichten nacht Sally bovennatuurlyk toeleek. Met een on- werkelyken, tooverachtig mooien zilveren gloed lag het maanlicht over het dood stille eiland, de hemel was een uitge strekt, lichtgevend gewelf, de zee een glanzend egaliseerend vlak, de uitge strekte grasvelden en terrassen zilver met diep lila schaduwen. En de stilte een wydsche stilte, verbroken door geen en kel bepaald geluid, niets dan een onbe stemd fluisteren, de harmonische samen zang van allerlei nachtelijke geluiden, en zacht ruisehen van de miniatuur-golven op 't strand onder aan de klippen, het gonzen van ontelbare insecten om de licht-gele nachtbloemen en tussehen de struiken, het streelende suizen van een lichten bries, die de ranken van klimop en wingerd zachtjes in slaap wiegde, het klagende zingen van een viool in een huis, veraf, het gedempte tuffen van een wachtenden auto. Een nacht van groote betoovering en een vrouw, in een over gegeven verlangen naar alles, wat haar betooveren kon! (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 1