ÏÏTSoSS te gaan P-eren^en^ de 5_! nederlaag is eerder een toonbeeld var JUMUUk HELDERSCHE COURANT VAN DINSDAG 2 OCTOBER 1 934. H R.C.-Assendelrt 4-1. Hollandia I - Helder I 4-3. KN.V.B.-Overzicht. d" 3vo*ffeai Burgerlijke Stand van Den Helder Een overtuigende zege van H.R.C. op Assendelft. Helder delft het onderspit in Hoorn. Succes en Texel winnen. Derde klasse A. HKC hield zich prompt aan onze alspraak en gaf het bezoekende Assendelft geen kans.. 4—1 is het geworden, hetgeen een knappe overwin ning genoemd mag worden, temeer doorda. A. heeiemaal geen zwak zusje bleek te zijn, inte gendeel, er zal met haar, vooral op eigen ter rein, terdege rekening gehouden moeten worden! Met dit al hebben de roodjes zich dus afdoende hersteld en zal deze zege wel de inleiding zijn van de groote rol, die zij nog zullen gaan spelen. Hoe krachtig de andere Heldersche zich ook weerde, het lukte haar niet de zege in te palmen. Verdiend wist de Hoornsche, die te allen tijde op eigen terrein een struikelblok is geweest, met 43 over de witten te zegevieren. Als eenige troost kan wellicht dienen, dat de nederlaag zeer eervol is.... He Volewijckers slaagden er in Meteoor met 3—1 op eigen terrein te verslaan, waardoor zij eveneens in de leidende groep blij ven. Opnieuw deed Alkm. Boys van zich spreken, daar zij ditmaal Zaandijk wist te kne velen! En al is de zege maar klein, 32, toch is nu wel gebleken, dat onze verwachtingen ten opzichte van haar optreden in de derde klasse te laag gespannen waren. Men zal terdege voor deze Alkmaarsche voetballers moeten oppassen! Vierde klasse A. Een fraai resultaat boekte hier Texel, dat in Alkmaar bij Alkmaar op visite een verdienste lijke 20 overwinning wist te behalen. Dat be looft wat! Ook Succes gaf de brui aan de teleur stellingen en won thans met 63 van Andijk. De nek-aan-nek-race tusschen Succes en Texel is thans eerst recht begonnenBKC stelde nogmaals teleur en verloor op eigen terrein met 12 van DTS. Res. Tweede klasse A. HRC 2 keerde met den halven bult uit Enk huizen terug. Zij bleef met dit gelijke 1I spel dus iets onder de verwachtingen, maar niette min is het een goede prestatie. Zij heeft thans S punten uit 3 wedstrijden. Overigens werd hier nog gespeeld: KFC 2WA 2 21; VSV 2Ajax 3 2—1TOG 2—WFC 2 1—2. Res. Derde klasse A. Helder 2 was vrij. ZVV 2Hollandia 2 2o; Assendelft 2QSC 2 44; ZFC 3WFC 3 2I. Een verdiende overwinning na een zeer boeiend en aantrekken lijk spel. „Assendelft" valt mee. Overzicht. Het weer was heel wat beter dan den vorigen Zondag. We kunnen gerust zeggen, dat het spel van de thuisclub heel velen op het terrein tot groote genoegdoening gestemd heeft. De ploeg werkte thans inderdaad met het hoofd en be reikte in de 2e helft een peil zooals we dat in langen tijd niet gezien hebben. Als de midden voor nog wat meer werk zal maken van positie- kiezen, en sneller handelen, dan hebben wij in de toekomst de beste verwachtingen van HRC. Natuurlijk ging alles niet feilloos, maar toch was, alles met alles, de spelkwalitelt een stuk beter dan in de twee vorige ontmoetingen. Assendelft was lang niet de club, die wij ons en velen met ons voorgesteld hadden. De bezoekers hebben zich loffelijk geweerd en wa ren, van den technischen kant bekeken, zeker niet minder dan hun gastheeren. De voorhoede hield het spel goed open, was snel en bewegelijk en had achter zich een middenlinie, die voor treffelijk steunde. De achterhoede was daaraan niet evenwaardig en stellig had ze niet de rou tine en de kracht van het backstel van HRC. De keeper echter had talent en heeft alle gele genheid gehad zich te onderscheiden. De Racers wonnen verdiend, maar aan den anderen kant moet getuigd worden, dat de be zoekers niet zoo'n nederlaag verdiend hebben. 4i is geenszins de juiste graadmeter van de kracht en het kunnen van beide teams, daarvoor was het spel van A. te goed. De wedstrijd. HRC had op den spil na dezelfde opstelling als in den wedstrijd tegen Helder. Op de mid denhal fplaats stond thans Selderbeek. A. trapte af tegen wind en is de ie helft bijna steeds in de verdediging geweest. HRC speelde somwijlen geheel op de Ass.-helft, maar wat vóór ook gedaan werd, goals bleven achterwege. De doelman redde keer op keer, maar een voor name oorzaak was ook, dat het binnentrio (LcavyKuiperRoomeijer) het spel te kort hield, zich niet opstelde en te weinig afstand be waarde. Sanders' voorzetten waren'trouwens in die periode niet zuiver genoeg. De laatste loste gens een kans ontgaan. Ook de linksbuiten te scherp was, en een kogel van Li vy werd op fraaie wijze gekeerd. Er worden nogal eens cor ners op het A.-doel genomen, ze brengen wel veel spanning, maar blijven zonder resultaat. Door onbesuisd schieten ziet HRC zich vervol gens een kans ontgaan. Ook Ook de linksbuiten vergeet dan op het goede moment het noodige overleg en mist een niet te missen kans.. Kui per is nooit daar waar hij wezen moet en een maal schiet hij, vrij staande, recht in de handen van den doelverdedigcr. Assendelft scoortt De Assendclft-voorhoede was intussclien vrij wel werkeloos; Siersma en Beier beheerden de situatie volkomen en steeds kon men hen op het midden van het veld zien opgesteld. Elke door braak mislukt dan ook, totdat, er was 18 mi nuten gespeeld, de linkervleugel tenslotte voorbij den HKC -captain wist te komen. De linksbin nen, geweldig snel en niet minder handig, zig zagt naar Van Es' heiligdom, een korte strub beling jm het bezit van het leder, een schot en hoog in den hoek verdwijnt de bal achter Van Es. Na zoo'n groot Racing-overwicht bracht dit doelpunt, hoe fraai dan ook, in liet roode kamp een geduchte ontnuchtering. Maar de spe lers zaten niet stil. Dissel zet accuraat voor een laag ingezonden schot volgt, maar de A. keeper viel in zijn volle lengte uit, juist in de goede richting en verwerkte het leder naar be- hooren. Weer een paar verrassende uitvallen der gasten, nu van rechts, waar het Beijer is, die tweemaal achtereen ten koste van een hoek schop het gevaar wist af te wenden. In den A.-aanval school voorloopig meer gevaar dan in dien van de Racers. Het Ass-doel wordt intus- schen voortdurend bestookt en Roomeijer kopt eenmaal in de verkeerde richting. H.R.C. maakt gelijk. Ook Van Striet heeft geen succes met een goed schot, evenmin Leavy, die er al beter in komt. Maar er blijkt hands gemaakt te zijn. Strafschop! Post zet zich achter den bal. hard is zijn schot, maar de keeper weet den bal nog weg te stompen, doch alvorens hij zich kon herstellen, werd opnieuw ingezet en nu kreeg hij het nakijken. Er moest toen nog 5 minu ten gespeeld worden, waarin we Leavy, sterk gehinderd, nog eens zien naast schieten, en dan is het pauzeeren. De hervatting. Het vertoonde na rust is stellig het mooiste en interessantste geweest. HRC, vooral de voor hoede, speelde thans haar beste spel. Een spel van goede kwalteit en veel geestdrift was oor zaak van tal van boeiende momenten, waarin de, keepers den boventoon voerden, die in niets voor elkaar onderdeden. Een strijd van afwis selend overwicht. De H.-vleugelspelers waren keurig in vorm en nu kwam 't pas goed voor den niets zwakker. Haar vleugelspelers waren keu rig in vorm en nu kwam het pas goed voor den dag, dat de Ass.-backs toch niet over die rou tine beschikten als de achterspelers van HRC. De strijd zette in, toen de Ass.-linksbuiten Post wist te verschalken, maar Van Es was op zijn hoede. Onmiddellijk daarop moest de kee per der gasten er aan te pas komen. En na goed samenspel van den rechtervleugel moest de Racing-doelman zijn talenten weer eens demon- streeren. Vervolgens zien we den H.-rechtsbin- nen van grooten afstand net over de lat schieten. Dit alles geschiedde binnen vijf minuten, maar ook de overige 40 minuten zijn rijk ge weest aan dergelijke bewogen momenten. Van. Es is wèl in vorm, want na een hoog ingezonden bal weet hij de situatie toch meester te blijven. De A.-keeper onderschept daarna een Bal uit een vinnigen schuiver van Sanders. Het verloop bleef zeer levendig en bovenal snel en beide verdedigingen waren genoodzaakt steeds actief te blijven. Bijna elke aanval beteekende ge vaar voor een doelpunt, maar de keepers sche nen niet te passeeren. De A.-linksbuiten onder scheidt zich bijzonder en Siersma heeft een heele kluif aan hem; niet altijd weet de aan voerder hem te weerstaan. Weer een penalty. Het wordt 41! Er zal zoowat 24 minuten gespeeld zijn, toen na een corner op het Ass.-doel freekick in het strafschopgebied begaan werd. Weer is het Post, die den strafschop te nemen krijgt en nu krijgt de Ass.-doclman geen schijn van kans. Hierdoor verkreeg HRC de leiding, maar dat de Racing- voorhoede ook andere doelpunten kon maken, bewees Dissel, die 2 min. later met een vlie gend schot den stand op 31 bracht. Een prachtig mooi doelpunt, waarvan dezelfde speler nog een reprise gaf, toen er nog 12 minuten te spelen waren. De voorhoede van Ass. zat intussclien even min stil; zoo memoreeren we een keurigen voorzet van den rechtsbuiten, vlak voor langs het doel, waar het de handen van Van Es wa ren, die voor de rest zorgden, en een mooien omhaal van den middenvoor, waar de H.-kee per ook raad mee wist. Toen het echter 41 was geworden, taande de geestdrift wel wat in het Ass.-kamp, waar door H. sterker werd. Leavy drijft nog eens met den bal tot vlak voor den doelmond, waar het fluitje voor buitenspel voor opluchting zorgt. Een vrije schop op het R.-doel wordt weg gewerkt en een goede kans van den linksbuiten wordt door Van Es voorkomen. Daarna hebben de bezoekers werkelijk pech als de keeper reeds gepasseerd is en de bal tegen den paal gescho ten wordt.... Nog een hard schot van den H.-rechtsbinnen en dan is het einde daar en wint HRC met 41. Een verdiende zege voorwaar, maar Assen delft heeft zeker niet verdiend met dergelijke cijfers te verliezen. Twee goals in eigen doel. Vergezeld van een groote schare aanhangers ondernamen de withemden de reis naar Hoorn om het geduchte Holl. in eigen huis te be vechten. Het is een "spannende strijd gewor den, waarbij de gelukkigste de overwinning uit het vuur sleepte. Helder speelde beter dan in haar wedstrijd tegen HRC, maar het falen van de rechterwing is wel een der grootste oor zaken, dat Helder met leege handen huiswaarts gekomen is. Ook in de verdediging rammelde het somwijlen geducht. Holl. heeft een stevige, pootige ploeg met een goede schotvaardige voorhoede en een mid- voor als uitblinker. Een halflinie van taaie spelers, die van geen opgeven weten. De ver dediging is het minst sterke deel van de ploeg. Backs, die wel van opruimen weten, doch dik wijls gevaarlijke situaties voor eigen doel stichten. Onder ideale weersomstandigheden brengt Burger om tien over twee het leer aan het rol len. De eerste minuten is het een van beide kanten terrein verkennen. Eenige onbeteeke- nende aanvallen worden op beide doelen onder nomen. Een gevaarlijke Holl.-aanva! wordt door Evers onschadelijk gemaakt. Dan komt H. pas los en wordt het Holl.-docl onder vuur genomen, echter zonder succes. Een gevaarlijke aanval der thuisclub brengt den midvoor alleen voor doel, maar Muller grabbelt het leer van zijn schoen weg. Wederom komt Holl. voor het II -doel, waar Schotting bijna in eigen doel kopt. Na twintig minuten spelen is het een opéén- hooping van spelers voor het H.-doet, waar de oll.-midvoor als overwinnaar uit te voorschijn komt en Mulder het nakijken geeft (i—o). Van Jen aftrap belandt de bal bij Godschalk die door den Holl. rechtshalf onfair wordt behan deld. De vrije schop wordt keurig over tal Van hoofden in het Holl.-doel geplaatst. Barend de Boer was de vader van dit keurig doel punt. De Holl.-verdediging krijgt het nu hard te verduren, schoten van Godschalk, De Boer en Burger leveren geen voordeel op. Tien minu ten voor rust passeert Burger handig eenige spe lers, zet dan keurig voor, waar Godschalk klaar staat den bal ten tweede male in het doel der thuisclub te plaatsen. Even voor rust zet de Holl—aanval een keurig opgezetten aanval op, die besloten wordt met een onhoudbaren kogel van den rechtbinnen (2—2). Kort hierna is het rusten. Na de rust pakt H. direct goed aan, maar door onbesuisd spel van Spigt en Smit worden de meeste kansen verknoeid. Het wordt een ver woede strijd om de leiding, waarbij Holl. thans de gelukkige blijkt. Een gevaarlijke aanvat van den Holl. rechtsbuiten doet den bal bij Polman belanden, die hard op doel schiet. Muller vangt den bal, maar is dan zoo ongelukkig dezen in eig end oei te werken. Dit geeft den Hollandianen moed en zij zijn geregeld in den aanval; er ont staan eenige gevaarlijke situaties voor het H.- doel, waarbij tenslotte Schotting opluchting brengt, door Holl. aan een vierde doelpunt te helpen. Met 42 achter en een kwartier te spelen zet H. thans alles op alles. Holl. staat met man en macht te verdedigen, zoodat het bijna onbegonnen werk is. De cenigste goede voorzet van Spigt wordt door Henk de Boer net over gekopt. Zoo verstrijkt de tijd tot acht minuten voor tijd een goede pass van H.de Boer keurig door Godschalk wordt opgevangen; twee tegenstanders worden gepasseerd en de score met een pracht doelpunt op 4—3 gebracht. Even voor tijd dachten we den gelijkmaker te zien, maar de Holi.-doelman haalt het leer net uit den hoek. Met H. in den aanval blaast arbiter Hageman voor het laatst. Indien H. over een betere rechterwing had beschikt, dan zou een gelijk spel haar niet zijn ontloopen. De eltfallen waren als volgt: Hollandia. C. Rode C. Horsman v. d. Rol Veenboer Haring v. Kalken Boom J. Freeze L. v. d. Zei Wakker Polman Godschalk H. de Boer Burger Smit Spigt B. de Boer H. Kluft L. Trap Evers Schotting Muller Heldersche Boys-nieuws. HELD. BOYS—J.V.C. 1—1. Als de Boys-midvoor den bal aan het rollen brengt, ondernemen H.B. direct een gevaarlijken aanval, welke besloten wordt met een keurig schot van Kuiper, hetgeen juist over gaat. Na eenige aanvallen van beide zijden is het de rechtsbuiten van JVC, die van korten afstand hard inschiet, doch keeper Looy weet dit schot nog juist te stoppen. Dan brengt de Boys-spil mooi op, geeft goed door naar G. Snijders, die hard, doch juist naast schiet. Even hierna krij gen de Boys een vrijen schop te nemen, G. Snij ders zet zich achter den bal.... een knal, doch keihard vliegt de bal vanaf den paal het veld weer in; een keurig schot, dat zeker beter lot verdiende. Om beurten zien we beide voorhoe den ten aanval trekken, doch doelpunten blijven nog eenigen tijd uit. Ongeveer 10 min. voor het einde der eerste speelhelft krijgen de Boys een corner te nemen. Snijders zet scherp voor en het is Kuiper, die met een goeden kopbal z'n club de leiding geeft, I0. Er zijn nog 5 mip, te spelen als we JVC sterk in den aanval zien, aanval op aanval ondernemen zij, doch de Boys achterhoede, met keeper en linksback aan het hoofd, houden stand. Na rust zijn het de Boys, die het spel in han den nemen, doch door slecht schieten blijven doelpunten uit. Als de rechtsbuiten der Boys goed voorzet, is het Kuiper, die keurig scoort, doch scheidsrechter Stam heeft buitenspel ge constateerd en kent dit punt zeer terecht niet toe. Even hierna is het Snijders, die een voorzet van rechts keurig inkopt, doch de scheidsrechter kende ook dit punt niet toe, daar hij van meeT ning was, dat de rechtsbuiten vanaf achter de doellijn voorzette, hetgeen o. i. onjuist was. Ér zijn nog ongeveer 10 min. te spelen, de Boys, die steeds meer in den aanval geweest waren, zijn eenigszins ontmoedigd, althans JVC is nu meer in den aanval. Als de rechtsbuiten van J. laag voorzet, is het keeper Looy, die zich tus schen eenige J.-spelers op den bal werpt en dezen het veld inzendt, voorwaar een pracht staaltje van keepen. Ook linksback Oostendorp is in goeden vorm ,tot kort voor het einde weten de Boys hun voorsprong te behouden. Dan is het de linksbinnen van JVC, die met een on houdbaar schot de partijen op gelijken voet brengt. Nog een goede aanval van de Boys, doch Markus kopt juist over en kort hierop fluit scheidsrechter Stam, die goed leidde, voor het laatst en hebben beiden de punten gedeeld. (S.v.p. verslagen voortaan wat beknopter. Sportred.). ATLAS IH.R.C 5 3—1. Zondag j.1. heeft Atlas haar tweeden comp.- wedstrijd gewonnen. Ofschoon er door beide parT tijen nogal forsch werd gespeeld, had dezen wed strijd een vlot verloop. Na pl.m. 10 min. kreeg A. een vrije schop te nemen, welke Ap. onberis pelijk inschoot. Toen het spel 20 min. oud was, kopte de rechtsbuiten, uit een voorzet, in. Na de rust bleek het spelpeil gedaald te zijn. Er werd maar wat heen en weer getrapt. Bij het nemen van een corner doelpunt de H.R.C, Het ging toen spannen; maar Huig bracht aan de on zekerheid een einde door te scoren. B.K.C.-nieuws. Ook de tweede thuiswedstrijd van B.K.C. Is op een nederlaag uitgeloopen. D.T.S. was met hetzelfde elftal op bezoek, dat vorige week van Succes heeft gewonnen. De indruk van de Langedijkers is niet over weldigend geweest. Ze waren volstrekt niet meer mans dan B.K.C., dat geen gelukkige dag had. B KC. had Tauber opgesteld voor J. Steen- voorde op de rechtshalfplaats en de kleine J. van Wees onderging de vuurdoop op de rechtsbinnen plaats. Inderdaad was het elftal hierdoor sterker dan vorige week, maar we vonden, dat enkele spelers bepaald een slechten dag hadden. K. Steen voorde. J. de Schipper Az. en Post konden er maar niet inkomen. De lange midvoor miste voor rust twee opge legde kansen, maar maakte na half time zoo'n schitterende goal uit een corner en hij heeft verder nog wel zooveel gedaan, dat zijn totaalindruk niet onvoldoende genoemd raag worden. In Blom zit vooruitgang: zijn reageeren en zijn afnemen wordt beter. Prins heeft keurig gespeeld. dat. een lm^c' maa<- Qeen verbijsterend goede ploeg bezit, heeft in de eerste vijf minuten middels den yernuftigen Harry Kuiper en zijn se- B°KC fo\ 'YCUrS en Carna?' van twee B K C -fouten geprofiteerd Zoo was het een, twee drie 20 voor we eigenlijk volop in het spel zaten. De productiviteit van de Langedijkers liep ver der ook niet over, want ernstig is Prins niet meer bedreigd. Na rust heeft de Schipper, zooals opgemerkt, met een schitterenden kopbal den achterstand ver kleind. maar de opzet van den B.K.C.-aanval was verder te doorzichtig om tot meerdere goals te komen. Zoo verloor B.K.C., na gelijkopgaanden strijd, op vrij onfortuinlijke wijze. Wieringen. Succes-nieuws. Het is Succes I j.1. gelukt, haar eersten comp.- wedstrijd te winnen en wel ten koste van Andijk, dat in eigen huis werd bekampt. Het zag er echter niet naar uit, dat S. beide puntjes mee zou krij gen. A. wist het driemaal toe uit een corner de leiding te nemen. Vooral de eerste goal was een schitterend schot. Rust ging in met gelijken stand 2—2. Het gelukte A. weder om 32 te maken. S. speelde na rust in een eenigszins gewijzigde op stelling, welke beter voldeed dan die voor rust. S. maakte gelijk 33. S. krijgt even later een penalty te nemen, welke wordt naast geschoten. Geruimen tijd blijft de stand gelijk. De S.-ers komen er al beter in, terwijl mede door het uit vallen van hun spil als het ware uitgespeeld raakt. Het laatste kwartier weten de S.-ers den A.-keeper nog drie maal te passeeren en komt het einde met een 63-overwinning. Succes 2 kon het tegen Schoorl I niet bolwer ken en kwam thuis met een 31 nederlaag. Succes 3 verloor thuis van B.K.C. 2 met 21, Ook de Adsp. b, welke met 8 man speelde, ver loor thuis met 40 van J.V.C. a. Texel. Texel-nieuws. ALKMAAR 1—TEXEL I 0—3. Met een groot aantal supporters vertrok Zon dagmorgen het Texelsche elftal naar Alkmaar. Het elftal kwam vrijwel volledig uit, zooals wij in het vorig nummer aangaven. Direct na aanvang was al te zien, dat de thuis club niet tegen de bezoekers was gewonnen. Het combinatiespel van Texel was beter en de talrijke aanvallen op het Alkmaar-doel leverde groot ge- vara op. Na ongeveer een kwartier spelen, kwam het eerste doelpunt voor Texel uit een schot van den linksbinnen, daarna ontsnapte Alkmaar her haaldelijk fortuinlijk aan meerdere doelpunten. Niet lang voor de rust gaf Pijpers een goeden voorzet, die uitstekend door H, Ran werd benut 20. Hierna kwam de pauze. In de tweede helft kreeg Alkmaar den wind mee. Texel legde zich nu meer op verdeigen toe. De uitvallen leverde echter een groot gevaar op; o.a. werd een paar maal overgekopt en naastge- schoten, zelfs stuitte de bal nog eens tegen den bovenlat terug. De aanvallen van Alkmaar wer den verknoeid door te lang talmen van de voor linie, waardoor de backs steeds te rechtertijd kon den ingrijpen. Even voor het einde werd de thuis club nog een penalty toegewezen, die echter naast ging. Bij het eindsignaal had Texel nog met 20 de leiding1). 1) En de eindstand was 03; hoe en wan neer kwam het 3e doelpunt tot stand? Sportredacteur. Texel II won thuis va nOudesluis I met 31. Texel III won uit van Oudeschild II ook met 5—1 AFDEELING 1. Eerste klasse. Geheel overeenkomstig de verwachtingen wisten Ajax en Feijenoord hun wedstrijden te winnen; eerstgenoemde sloeg het zwakke Over maas met 62, terwijl Feijenoord niet veel moeite met VUC had, dat tenslotte met 41 verloor. De strijd tusschen DHC en VSV is in een groote nederlaag voor de Velzenaren ge ëindigd, 52 is een uitslag waarmee de rood- hemden ver onder de verwachtingen bleven. In- tusschen een kranige prestatie voor de Delfte naren! ADO hield zich meer dan goed tegen RCH, dat op haar beurt hevig teleurstelde. De Hagineezen wonnen met niet minder dan 4—0. Weinig krachtsverschil was er bij den wedstrijd HFC—Xerxes, hetgeen de uitslag duidelijk aangeeft: 3—2 voor de club van La- gendaal. Na drie gespeelde wedstrijden is de stand in den kop als volgt: Feijenoord leidt met 3 ge wonnen wedstrijden, dan volgt een groep van drie clubs, n.1. Ajax, DHC en VSV, die elk vier punten hebben. Aan den staart liggen, zonder een enkel puntje winst, het aloude HFC en het jonge Overmaas. De doelcijfers van laatstge noemde zijn overigens merkwaardig: 720..., Tweede klasse A. Welk een teleurstelling bereidde Hilversum haar aanhang! Op eigen terrein werd met 31 van OVVO verloren, foei! Van deze gelegen heid maakte Blauw—Wit, de andere gedegra deerde eerste-klasser, gebruik door een 3-punts- voorsprong te nemen, zij won n.1. op het kantje af van Alcmaria Victrix met 2—1. Een gewel dige verrassing is de 20 overwinning, die OSV in haar uitwedstrijd op Kinheim' dat toch lang niet malsch is, wist te behalen. Het herstel komt in geen geval te laat! In den strijd der zwakkeren bleef AFC overwinnaar met niet minder dan 5 1 BI'C zal, nu OSV gewonnen heeft, geducht moeten oppassen. Tweede klasse B, Met inspanning van alle krachten Is het West-1' risia gelukt de eerste overwinning van het nieuwe WFC-terrein weg te sleepen. Het was de kleinst mogelijke, maarkostbare buit ging Enkhuizen-waarts! Bloemendaal had geen moeite met TOG, dat dan ook met 6—2 verloor. De spannende wedstrijd tusschen Velox en Zeeburgia was voor de thuisclub, die ter nauwernood wist te winnen. 21 is lang niet overtuigend. Evenzoo was de ontmoeting tus schen EDO en 't Gooi er een van de goede soort, ook hier een zeer kleine overwinning 2—1. Men moet deze afdeeling eens goed vol gen, het is zeer de moeite waard! Er bestaat tusschen de clubs zoo weinig krachtsverschil, dat met geen mogelijkheid te zeggen valt welke nu eigenlijk uitgesproken de sterkste is. De kopgroep bestaat uit.... 8 clubs! ZVV keerde inderdaad met een overwinning uit Amsterdam weer. Spartaan was met 3—0 het slachtoffer. AFDEELING 2. Eerste klasse, ZFC liet zich volkomen verrassen door Hermes, dat cr in slaagde met knal-cijfers, 3—0, 1 Met genoegen begroeten v,e het veel nadoen! Met gen t haar met Zaandam te w.nnen. Da zuU<m cen eerste winstpuntje yan ^enj StormvogeIs. gelijk spel afdwe g va Excelsior uieenvlo»en we dit sei7.oen zwakte De oude garde trad aan op Spangen de Spartanen wonnen op het nippertje van bezoekende Haarlem: 3 2- AFDEELING 3. Eerste klasse. AGOVVWageningen 2—5; Boys 3-0; Vitessc—Heracles 1-4; lubantia 2AC 10; EnschedeGo-Ahcad 0 4- AFDEELING 4. Eerste klasse. Willem II—Juliana 4 1 NOAD—BVV 1—2 BleijerheideM V V 1-0; E.ndhoven-PSV 4; NAC—Longa 3—1. AFDEELING 5. Eerste klasse. VelocitasBe Quick 1—1; Friesland—Leeu warden 1—3: Achilles—HSC 4—8; Sneek GVAV 16; VeendamFrisia 4 De finale der atletiekwedstrijden van Hr. Ms. „De Kooy" en Hr. Ms. „De Mok". Zaterdagmiddag zijn wij in blakende hitte langs het Kanaal gepeddeld, en hebben het anders her metisch gesloten terrein van „De Kooy betreden, waar de finale van den athletiekkamp tusschen beide bovengenoemde maritieme instellingen uit gevochten zou worden. De stafmuziek was er, en een aantal dames, en eenige roomijskarren, gezwegen van een miniatuur toko, door ijverige handen in tien minuten ge ïmproviseerd. En alle vier zijn het evenzoo vele stimulansen voor een reeds vroolijke stemming. Allereerst moet vermeld worden, dat de uitslag van den voetbalwedstrijd 31 is, in het voordeel van De Kooy. De opstelling der beide teams was als volgt: De Kooy: Doolaard J. v. Dam Goudswaard v. d, Lugt Agema De Heer Schapekotter Geurts Wolthuis Dietzel Rinderman v. Puffelen Londen Appeldoorn Kolder Jelles Bijl Maarsen Roossier v. d. Komp v. Darp Pasina De Mok: Het zou ons te ver voeren in details te treden van het programma. Voor enkele nummers willen wij evenwel, gelet op de prestaties, een uitzonde ring maken, en allereerst noemen wij dan het polsstok-hoogspringen van den heer Keijzer, die, zijn belagers verre achter zich latend, kampioen werd met een sprong van 3 meter 15 cm. Deze heer springt met een buitengewoon goeden stijl en had het waarschijnlijk nog „hooger op" gebracht, Evenwel, hij vond het zelf welletjes en gunde het publiek blijkbaar niet de sensatie van het uit springen. Het dankbaarste nummer, tenminste voor de aanwezigen, was wel het touwtrekken. Het waren niet direct de zwakste broeders, die het koord om spanden. Integendeel: mannen met formidabele biceps en reeds ontluikend embonpoint. De strijd was intens en liters transpiratievocht besproeiden het in nazomersche hitte versmachtende groen. Ploeg I (De Kooy) droeg den eerepalm weg en lachte maar zoo'n beetje op de wijze van: „Dat zaakje beteekende niet veel" En dan, als klap op den vuurpijl: het Aiueri- kaansche waterballet. Een kleine explicatie is wel nuttig: Het appa raat wordt gevormd door een „rutchbaan" en een soort guillotine-vormig instrument. Het slachtoffer neemt boven aan de rutchbaan plaats, glijdt naar beneden en moet trachten, met een stok door een gat in de „guillotine" te steken. Lukt hem dat, dan gebeurt er niets, maar is de man in kwestie zoo onfortuinlijk mis te steken, dan duwt hij automa tisch een boven hem hangende, met water ge vulde, ton om, die derzelver inhoud stort over het veege lijf van den „balletter". Natuurlijk was dft het hoogtepunt van den mid dag en verscheidene malen stak men mis, met het bekende gevolg. Jammer, dat er blijkbaar iets aan het ding haperde, want meestal gleed de mis- steker er nog net onder door en ontkwam zoo doende zijn zeer gegunde douche Dit was het einde van de wedstrijden, die zoo zeer geslaagd zijn en waarbij een woord van dank op zijn plaats is voor den leider van het geheele tournooi, den kapitein der mariniers W. Schui ling, en de heeren van der Heiden en Bosman, respectievelijk als wedstrijdsecretaris en scheids rechter. Maar ook de jury heeft zich in deze dagen doen kennen als berekend voor haar post en al het mogelijke gedaan, recht te doen wedervaren, Om vier uur vond de prijsuitreiking plaats door den kapitein ter zee H. Ferwerda. Wij hadden reeds deze „schatten van Lombok in 't klein" in oogenschouw genomen en vonden ze prachtig. Daar waren sigaren, medailles, een barometer, een miniatuur vliegtuig, een drankstel, sigaretten aanstekers, enfin, allerlei voor heeren begeerens- waardige snuisterijen, Alvorens de prijzen te verdeelen, sprak de heer Ferwerda eenige woorden tot de in een halven kring rond hem opgestelden. Hij dankte allen, die voor de organisatie gezorgd hadden, en uitte zijn blijdschap, dat de wedstrijden zoo sportief en zonder eenig incident verloopen waren. Een woord van dank werd gebracht aan mevr. Hendrikse, die met vrouwelijk-vaardige hand de prijzen gekocht had en hierin bijzonder geslaagd was. Er was slechts één teleurstelling voor spreker en wel om het feit, dat hij dit jaar weer bijna dezelfde spelers ziet als het vorige. Wel zijn de prestaties beter, maar er moesten méér nieuwe gezichten te zien geweest zijn. Ook over de training merkte de heer Ferwerda het een en ander op. Men moet het geheele jaar door intensief trainen, om be hoorlijk uit te kunnen komen, en het gaat niet aan een paar weken van te voren hiermee te beginnen krachtlij VOOrbee!den zette *pr. Zijn betoog Onder fanfares der Marinekapel werden de prijzen verdeeld, waarbij de heer Ferwerda voor ieder in het bijzonder een oolijk speechje hield, welke tallooze lachsalvo s ten gevolge hadden, en ook inderdaad niet van humor ontbloot waren Het was een vroolijk einde van een paar pret tige dagen. H 1. M L M. de Keijzer, 20 3/5 .sec. 2. A. Kuiper, 20 4/5 sec. 4 X 100 meter estafettet r-1 .CD,^HJ"drikse' R C. Paauwe. W I Geurts, P. G. Heljneker, 53 2/5 .sec J' 2. F. Bijl, T. Bot, A. London, H. Knla 54 2/5 sec. Verspringen met aanloopt 1. J. H. M Wolthuis. 2. M. Muller. 400 meter hardloopcni 1. Dietricht. 2. A. v. Dorp. Speerwerpen! 1. J. F. Janse, 38.08 meter. 2. C. Heyblok. 33.37 meter, 1500 meter hardloopcnt 1. A. Londen. 2. G. J. Dietrich. Kogelstootem 1. J. F. Jansen. 10.82 meter. 2. H. J. Schakal, 9.62 meter. Loop rond het vliegkamp: 1. A. Londen, 11 min. 2/5 sec. 2. G. J. Dietrich, 11 min. 1 1/5 sec. 3. C. Rinderman. Polsstok hoogspringen! 1. M. L. M. de Keijzer, 3.15 inete'. 2. Van der Lugt, 2,75 meter. Polsstok verspringen! 1, De Keijzer, 8.07 meter. 2. v. d. Lugt, 7.85 meter. Discuswerpen! 1. Janse, 32.90 meter. 2. Muller, 30.12 meter, 100 meter hardloopcnt 1. Muller, 12 2/5 sec. 2. Wolthuis, 12 3/5 sec. 3. Heyneker, 12 4/5 sec. Touwtrekken: Ploeg 1 (De Kooy). Hoogspringen met aanloopt 1. Christ 1.60 meter (na loting winnaar). 2. Janse, 1.60 meter. Amerikaansche waterballet: Pietersen, De Haer, Verheul. Zondag speelde E.L.T.O. tegen Verdo-Nigro. Deze wedstrijd eindigde in een gelijk spel, hetwelk heel goéd de verhouding weergeeft. Geen van beide was sterker, alhoewel het E.L.T.O. was die tweemaal de leiding wist te nemen. Om 1 uur stonden beide ploegen tegenover elkaar. De ballen werden vlug verplaatst en gingen van den éénen aanval naar den anderen. Na ongeveer 20 min. spelen bezorgde een Eltoër zijn club met een keu rig doelpunt de leiding. Na dit doelpunt werd er sterk fanatiek gespeeld en het was aan de uit stekende leiding van den scheidsrechter te danken, dat deze wedstrijd nog een goed verloop heeft ge had. Na 10 minuten maakt V.N. gelijk met welken stand de rust inging, Na de rust was het weer E.L.T.O. die de leiding wist te nemen, maar niet voor lang, want Verdo maakte weer spoedig gelijk. Nu was er voor Den Helder niet veel kans meer, want de spelers, die nu in den aanval kwamen, waren totaal op, de aanvallen van V.N. waren wel wat gevaarlijker, maar toch konden ook dezen den korf niet meer vinden, zoodat het einde kwam met gelijken stand 2—2 K, V. S. Verdiend verloren. De nog pas opgerichte Korfbalvereeniging „Tuindorp" heeft haar eersten thuiswedstrijd met 90 verloren, de nederlaag is wel groot, doch toch niet ontmoedigend, als men nagaat, dat het de 2e wedstrijd Is tijdens haar oprichting. Weliswaar heeft „T." pech gehad, maar de wedstrijd op zich zelf is leerzaam geweest voor de dames en heeren. Den scheidsrechter hebben wij wel beter zien fluiten. Zondagmiddag werd op het Viervoetspad ees sprintnummer gehouden voor wielrijders. De race- fietsers kwamen het eerst aan de beurt. Gereden werd vanaf Tehuis voor Ouden van Dagen tot Garage O. J. Bosker. No. 1 werd D. Smit, alhier, terwijl D. Klink, uit Den Helder, als tweede aankwam, Van de gewone fietsers werd Jan Hegeman no. 1, ALKMAARSCHE KEGELBOND. v Uitslag van het onderling Kegelconcours, Korps: Heerenclub „De Omsmijters I", 351; id. id. „II", 305, id. „Gooi geen Poedel I", 349 50 treffers; id, id, „II' 319; id, „Schagen I", 349 49 treffers; id, „Hout of Fout I 314; id. id. „II", 300. Eereprijs heeren: Chr. Dekker, Schagen 81. Damesclub „Vredelust I", 310; id. id. „II". 338/ id. „Onze Kegelavond I", 265; id. id. „II", 250. Eereprijs dames: Mevr. M. RoggeveenLevendig, Schagen, 80, Kampioen heeren: J. H. Schene, Schagen, 80. I Kampioen dames: Mevr. G. HartogLangendijk, Schagen, 80. j Paren: Mevr. G. HartogLangendijk, Schagen; de heef R. Brugman, id. 53525150, le prijs. Echtpaar Ch. Dekker, Schagen, 535150, 2® pr.; id. M. C. Tuinman, id. 5050, 3e pr. Vaste banen heeren: Baan A: Ch. Dekker, Schagen, 45; B, v. d. Hoven, ld, 44—42; H. van Weelde, id. 44—41—41; J. Visser< id. 44. Baan B: B v. d, Hoven, Schagen, 45; Ch. Dekker, id, 44 44; Dr. D. Groenhart, Dirkshorn, 4443; M, C. Tuinman, Schagen, 444241. Baan C: Dr. H. LI. Nanninga, Schagen, 4343; L. Brug* man, id. 4342; H, van Weelde, id. 43; J. H, Schene ,id. 4242. Vaste baan dames: Baan A: Mevr. M. C. Tuinman, Schagen 44; mevr. J. H. Schene, id. 41—40; mej. E. Igesz, id. 41. Baan B: Mevr. M. C. Tuinman, Schagen, 44, mej. R Igesz, id. 41; mevr. RoggeveenLevendig, Scha* gen, 40—40. Baan C: Mevr. P. Hartog, Schagen, 44; mevr. N. Ham* mes—Arjes, id. 43; mevr. M. C. Tuinman, id. 42. Dagprijzen: Mevr. N. Hammes—Arjes, Schagen, 43; de hee* notaris H, J, van Veen, Schagerbrug, 4442, Gevalle n: A. J. D. Drijver—Pelt v. Dok—HooRondijk, z. "j Geerenteitt—Donker. <L

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 8