Buitenlandsch Overzicht. Sally's avontuur. Niet met een naadje!!! NIEUWSBLAD VOOR DEN HELDER, KOEGRAS, TEXEL, WIERINGEN EN ANNA PAULOWNA BINNENLAND 7495 EERSTE BLAD ZATERDAG 6 OCTOBER 1934 62ste JAARGANG Nieuwe antusemietische golf over Duiischland MacDonalds terugkeer. Het stamslot der Oranje Nassau's verkocht. Versterking der Japansche weermacht geëischt. De onrust op Cuba. Rebellen tegen de politiek van het kabinet-Colijn? De loonvoorstellen van B. en W. van Amsterdam verworpen. No- COURANT Abonnement per 3 maanden bij vooruilbet.He'dersche Courant 11.50Koegras, Anna PauloWtiö, Breezand, Wieringen en Texel f 165; binnenland f2—, Nederl. Oost- en West-Indië per zeepost f 2.10, idem per mail en overige landen f 3.20. Losse nos. 4 ct.fr. p. p. 6 ct. Weekabonnementen 12 ct. Zondagsblad resp. f 0.50, f 0.70, f 0 70, f 1.-. Modeblad resp. f 1.20, f 1.50, f 1.50, f 1.70 Verschijnt Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag Redacteur: P. C. DE BOER Uitgave N.V. Drukkerij G. DE BOER Jk. Bureau: Koningstraat 78 t- Telefoon: 50 en 412 Post-Girorekening No. 16066. ADVERTENTIËN: 20 ct. per regel (galjard). Ingez. meded. (kolombreedte als redaction. tekst) dubbele prijs. Kleine advertentiën (gevraagd, te koop, te huur) bij vooruit betaling 10 ct. per regel, minimum 40 ct.bij niet-contante betaling 15 ct. per regel, minimum 60 ct. (Adres Bureau van dit blad en met brieven onder nummer: 10 ct. per advertentie extra). Bewijsnummers 4 ct. De krankzinnige bewapeningswedloop. - Engeland maakt zich bezorgd over zijn bewapening. - De reis van Barthou naar Rome uitgesteld, nieuwe reden tot bezorgdheid. De krankzinnige be wapeningswedloop, die na de mislukking van de ontwapeningscon ferentie begonnen is en die het voorspel beteekent van het drama waaraan Euro pa straks waarschijnlijk ten ondergaan zal, wordt met groote hardnekkigheid voortgezet. De een wil minstens even sterk zijn als de ander, totdat men straks zijn krachten zal gaan meten en Europa dén vuur- en galdoop zal ondergaan van de ontzettende verschrikkingen van een nieuwen oorlog. Zijn oogen voor deze werkelijkheid te sluiten is struisvogel politiek. In een interview, dat Mussolini den Amerikaanschen journalist Knickerbocker heeft toegestaan, heeft de Italiaansche dictator duidelijk doen uitkomen dat hij bewapening tot het uiterste als het eenig- ste middel zag om het Duitsche probleem op te lossen; kanonnen en millioenen ge wapende mannen moeten z. i. de argu menten zijn waarmede in het vervolg gewerkt zal moeten worden. Elk geloof in de vredelievende bedoelingen van de Duitsche regeering is verdwenen, zoo «ichrijft het Hbl. VolKomen militariseering van de volken is thans blijkbaar het wacht woord geworden en niets schijnt thans meer den algemeenen bewape ningswaanzin té kunnen tegengaan: de oorlogsmachine wordt allerwege in gereedheid gebracht. Het kan niet ontkend worden, dat in derdaad wat in Duitschland voorvalt, wel tot ernstige bezorgdheid aanleiding moet geven. Als een merkwaardige illustratie van het werkelijke karakter van die gebeurtenissen kan gelden, hetgeen een medewerker van de N.R.C., die in de ge legenheid is geweest wat meer te zien en te hooren van de S.A. en S.S.-forma ties, daaromtrent mededeelt. In de provinciestad, waar hij vertoef de, was de sterkte dier formaties op een bevolking van plm. 40.000 zielen, onge veer 2500 man, verdeeld in Stürme van 150 man. De geheele indeeling en encadreering naar boven en naar bene den komt overeen met -die van het leger. Hier schrijdt de mliitariseering van een geheel volk met zekeren tred voor waarts, welke beweging haar weerklank nu vindt in een soortgelijke ontwikkeling elders. Italië maakt de opgroeiende ge neratie tot soldaat; Polen militariseert zijn mannen en vrouwen. In bijna alle landen van Europa wordt de landsverde- maar steekje voor steekje en draadje voor draaadje, breien wij de fijnste wollen kousen en sokken voor U aan (ook alle andere soorten) wollen kleeding, zooals truien, pullovers, ondergoed enz. Voor nieuw breiwerk zijn wij no 1. Handbretsters, de wollen garens bij ons zijn prima en gratis onderricht. JAAP SNOR, Zuidstraat 19. (Let op den gelen winkel). diging tot bet uiterste opgevoerd of wor den voorbereidende stappen daartoe ge daan; Frankrijk, dat zijn grenzen voor- •ziet van geweldige betonnen muren en versterkte zones, welk voorbeeld België volgt, roept reeds in vollen vredestijd zijn gekleurde troepen in bet land ter ver sterking van de garnizoenen. De geest, waaruit dit alles voortvloeit, beheerscht in toenemende mate niet al leen Europa. In de landen, betrokken bij het Pacific-probleem, teekent zich steeds scherper een dergelijke ontwikkeling af. Uit de jongste uitlatingen van Japan- sche en Amerikaansche militaire zijde blijkt dit opnieuw. Bezorgdheid voor el- kaars geheime bedoelingen drijft aan weerskanten tot militaire voorzorgsmaat regelen. Men wapent met koortsachtigen ijver tegen elkaar op. De bewapeningswaanzin, welke maar al te duidelijk hoogtij begint te vieren, dreigt elk streven te ver stikken om langs anderen weg als die van geweld, tot een regeling van de bestaande moeilijkheden en belan gentegenstellingen te geraken. 't Is geen zonnig beeld dat het blad geeft, maar.... 't is de waarheid. De Engelsche bewapening Het is te begrijpen dat bij een dergelijken toestand in Europa, zooals hierboven ge schetst, ook zelf de meest vredelievende regeering de angst om het hart gaat slaan. De troonrede van onze Koningin gaf daarvan ook een bewjjs en in het Engelsche Hoogerhuis werden dezer dagen eveneens klanken jgehoord, die bewezen de nervositeit, waar- iop de grooté politici het wereldgebeuren ^gadeslaan. Het waren hier Lord Lothian en Lord Lloyd, de vroegere hooge com missaris van Egypte die een motie ter tafel brachten, waarin ongerustheid werd uitgesproken over den achterlijken staat, waarin de verdedigingsmiddelen van het rijk in deze ernstige tijden verkeerde. Engelands maritieme positie, zeide eerstgenoemde, was weer slechter dan een jaar geleden en de bedreiging uit de lucht was ook weer ernstiger geworden. Minister Neville Chamberlain antwoordde dat de regeering een zeer ernstig en diepgaand onderzoek naar de verdedigingsmiddelen des Rjjks ingesteld had, dat zich niét alleen had uitgestrekt tot het moeder land, maar eveneens tot de verdediging der groote koloniën en de Jpndels-toe- voerwegen. De regeering beschikte thans over de zeer uitgebreide en gede tailleerde gegevens en haar politiek was daarop opgebouwd. De bijzonderheden konden nog niet openbaar worden ge maakt, en misschien was hier en daar nog een geringe wijziging noodzakelijk, maar de grondgedachte van het regee- ringsplan was deze: den middenweg te bewandelen tusschen onwaardige haast en onnoodige paniek eenerzijds en on verschilligheid en lauwheid anderzijds. Het congres kon zich overtuigd houden dat de verdediging van 's lands militaire en oeconomische onafhankelijkheid bij de regeering in de allerbeste handen was. De rede van Sir Neville werd luide toegejuicht. SgWiÜ WILL1AM COSGRAVE de vroegere President van Ierland, die Generaal O' Duffg, als leider der opposi tie tegen De Valera, opvolgt. En zoo wandelen wij in goede stad nog betrekkelijk rustig rond op den vulkaan, die 'Europa* heet en waaruit de zwarte wolken van wantrouwen omhoog kringelen, als een dreigend teeken van naderend gevaar. Barthou, de Fransche Min. van buitenland- sche zaken, heeft zjjn reis naar Rome uit gesteld. »In goed inge lichte kringen schrijft men dit besluit toe aan het aa' staande bezoek van den koning van Zuid-Slavië" aan Parijs*, aldus luidt de toelichting van dit bericht. Deze toe lichting klinkt als een diplomatieke fraze, schrijft de Nw. Rott. Crt. Een zoo lang uitstel was voor dit bezoek niet noodig. Bovendien was het bezoek reeds lang van te voren aangekondigd. In verlegenheid zocht men naar onschuldig klinkende motiveering. Wat deze fraze echter van de meeste van haar soortgeriooten onder scheidt is. dat zij in werkelijkheid volle en diepe waarheid onthult. De reis van Barthoh zou alleen plaats vinden als het politiek resultaat door volledige voorbereiding reeds bij voor baat was verzekerd. Zoolang Frankrijk te Genève nog hoop koesterde, in de Oos- tenrijksche aangelegenheid, „de netelig ste kwestie" iets te bereiken, was van uitstel geen sprake. Kon de vriendschap van Frankrijk met Zuid Slavië in over eenstemming worden gebracht met de vriendschap, welke Barthou op het oogenblik met Italië wenscht te sluiten, dan was het terrein geëffend voor za kelijke onderhandelingen. Dan bleef een Fransch-Italiaansche aangelegenheid over, die op zich zelf nog lang niet ge makkelijk te regelen zou zün, maar die in orde kon komen zoodra beide partijen evenwicht in de diensten en concessies hadden gebracht, die zij er voor over hadden. Dat Barthou reeds begin October naar Rome zou kunnen reizen om daar den sluitsteen te leggen van het gebouw der Fransch-Italiaansche samenwerking, leek niet waarschijnlijk. Het bericht van de zen morgen was dus op zich zelf niet verrassend. Het behoefde geef) bijzon dere toelichting. De toelichting, die als gerust I elling bedoeld was, vgrtelt ons nu, dat niet al leen de normale vertraging in de voor bereiding van het vergelijk de oorzaak is van het uitstel, maar dat de Zuid-Slavi sche aangelegenheid, die vooral een Oos- tenrijksche aangelegenheid is, een be langrijke hinderpaal vormt. Frankrijk weet dat een schikking met de Zuid Slaven té voren noodzakelijk is, wil het bij de overeenkomst met Rome in Oost-Europa niet meer verliezen dan liet in Zuid-Europa wint. De koning komt waarlijk niet op beleefdheidsbezoek. Zijn reis is een, van zijn kant welge meende, laatste poging om de oude be trekkingen tot Frankrijk, en daarmede töt de Kleine Entente te redden. Uit het bericht leeren we dus schrijft het blad dat een vergelijk op dit punt tusschen Rome en Belgrado, dat aan ieder vergelijk tusschen Parijs en Rome vooraf moet gaan, niet gemakkelijk zal worden gévonden. Er had grooté kans bestaan dat Barthou er toch op uit zou zijn gegaan, als alleen moeilijkheden tusschen Italië en Frankrijk zelf de oorzaak waren geweest van het haperen der onderhandelingen. Nu de voornaamste moeilijkheid echter te Bel grado ligt, kan hij niet anders dan ge duld oefenen. De correspondent van de Nw. Rott. Grt. te Berlijn telefoneerde Dinsdag avond: Na alles wat er in den laatsten tijd f reeds over werd meegedeeld, zal het geen nader betoog meer behoeven, dat in Duitschland tegenwoordig met recht van een nieuwe anti-semietische golf kan worden gesproken. Verschillende jood- sehe organen zijn ook weer door in beslagneming getroffen, zoo o.a. de Jü- Üsche Rundschau. In verschillende kringen vermoedt men, dat zulks een voorbereiding is op de nieuwe wetten, waarvan reeds één vroe ger is vermeld. Het was de wet op het staatsburgerschap. Daarnaast verwacht men eerlang een wet, waarbii gemengde huwelijken, d.w.z. huwelijken tusschen ariërs en niet-ariers, yellen worden ver béden. MacDonald, de premier, en zijn dochter Ishbel zijn Donderdagochtend te Liver- pool aangekomen, waar zü dadelijk den trein hebben genomen naar Londen. MacDonald ziet er uitstekend uit. In een interview zei hü, dat hij er naar verlangde weer aan het werk te gaan. Hij zou Vrijdag dadelijk zijn oogarts raad plegen. MacDonald kon niet uit over Ca nada, zoowel wat het mooie landschap als wat den prettigen aard van de bevolking betreft. Het groothertogelijk huis van Luxem burg heeft zijn bezittingen te Biebrich aan den Rijn en te Weiburg aan de Lahn verkocht. Zij zijn overgegaan in het be zit van den staat Pruisen. Ook werd het stamslot van de Oranje Nassau's ver kocht, dat sedert eeuwen eigendom van het groothertogelijk huis was. In de slot kerk van Weiburg bevindt zich ook het erfgraf van de Nassau's. Sedert jaren heeft, naar de Koelnische Zeitung meldt, de groothertogin haar bezittingen aan den Rijn en de Lahn niet bezocht. Een beroep op het volk. De woordvoerder van het Japansche ministerie van oorlog heeft een beroep op het volk gedaan om Japans weermacht te versterken en wel om 2 redenen: Amerika heeft zijn offensieve krachten versterkt, vooral op de vloot, en de Sowjet Unie gaat voort met militaire bedrijvigheid en machtsontplooiing in Oost-Siberië, welke beide feiten den vrede in het Verre Oos ten in gevaar brengen. Op de Amerikaansche ambassade geschoten. Reuter meldt uit Havanna, dat er uit een auto schoten zijn gelost op de Ameri kaansche ambassade. In Oostelijke provinciën hebben op het oogenblik de militaire autoreiten de leiding van het bewind in handen. Woensdagavond zijn te Santiago 26 bommen ontploft. Van Katholieke zijde. 1 TOT 30 NOVEMBER 1934 ONTVANGT U. TEGEN INLEVERING VAN 60 VOORZIJDEN VAN PRESTO PAKJES AAN ONS ADRES "TE AMERSFOORT, GRATIS EEN PRACTISCH GESCHENK Het Volk (s. d.) meldt: Een stampvolle vergadering van aan hangers van de R K, Staatspartij heeft na een scherp betoog van pater Henricus, een motie aangenomen van den volgenden inhoud: De r.k. kiesvereeniging in de parochie van het H. Hart te Helmond, besprekende de ondanks den steeds nijpender wor denden toestand van het oèconomische leven in ons land nog steeds door kabi net-Colijn gevoerde negatieve aanpassings politiek dringt er bij de katholièke Kamerfractie ten sterkste op aan, een wijziging in deze politiek, die ons land steeds verder zal verarmen, aan het kabinet-Colijn voor te stellen vertrouwt, dat bij niet slagen van deze pogingen de R.K. Kamerfractie elke steun aan het kabinet-Colijn zal onttrekken, en zelf het iniatief zal nemen voor een posi tieve reconstructie-politiek met gebruik making van al de factoren die in ons land en zijn overzeesche gewesten voor dat doel kunnen worden aangewend. Weest geen lammelingen, zoo waar schuwde spr. zijn gehoor; we moeten niet in de R.K. Staatspartij meeloopen als schapen, maar we moeten vechten 1 Pater Henricus' woorden werden geest driftig toegejuicht, waarna met algemeene stemmen de bovenstaande motie werd De gemeenteraad van Amsterdam heeft Donderdagavond, na beëindiging van de re- en duplieken, het voorstel van B. en W. verworpen en wel met 28 tegen 15 stemmen. Tegen stemden alle sociaal democraten en communisten, de beide vrijzinnig-democraten Ketelaar en Gohen, de katholieken Steinmetzen van Hamers- veld, de twee neutrale middenstanders Weiss en Bruin3ma, de anti-revolutionair Douwes en de wild-liberaal dr, de Hartogh. Het wachten is dus nu op de regeling, welke het rijk aan Amsterdam zal op leggen. De hoofdstad wordt gelijkgescha keld, ten nadeele, in menig opzicht, van het personeel en van het prestige van Amsterdam. Met 22 tegen 21 stemmen (voor stemden met de sociaal-democraten en communisten de twee vrijzinnig-democraten) werd aan genomen een voorstel Pothuis-Kitz, om aan het gemeentepersoneel de l'/z pet. verhooging van de pensioenpremie te doen terugbetalen in den vorm van loons- verhooging. Burgemeester de Vlugt deelt mede, dat hij dat besluit, ingevolge art. 76 der Gemeentewet ter vernietiging zal voor dragen aan de Kroon. Feuilleton Uit het Amerikaansch. 33) HOOFDSTUK XI. Hoornen en bokspooten. Lyttleton liet haar mantel los, greep aar hand en trok haar, zonder op haar U'otest te letten, mee, de haag langs, in n boschje tot achter een groep struiken, aar ze niet bang voor ontdekking be delden te zijn. a haar eerste protest ging ze volgzaam tol'10)08 mee' maar ze trilde van 't hoofd li-mi vocten én de aanraking van zijn d zette haa rlichaam zoo in gloed, dat '.'^oogenblik lang alle zelfbeheer- hii "t8. yt was. Achter het boschje bleef oOL»p Iceek 'laar ,uet nie* begrijpende laOioii3811 en ^egon toen onzeker te ;®a".Y Manwar ze hem zachtjes, zeggen toen boorflö'r 1H'"lwamig hoe is 't mogelijk w-it i ,2e bem zachtjes zeggen toen I,l('er: ,,'k Had van mijn leven niet Me) at het was-" loo-in en "'terste poging om haar stem Vro,8 U00n lnoSelijk te doen klinken, k ze op haar eigen, directe manier: 'r (i"t ,cd 11 weer boven gekomen, zon- dr dat uDood ,ik het gezien heb?" eenvoudig de trap van het vol gende huis op. Ik wist dat iemand me na ging had u gezien, hoofd en schouders tegen de lucht over de ballustrade. Wist ook, dat ik er nooit achter zou komen, wie 't geweest was, als ik niet slim was. Daarom heb ik de volgende trap geno men en ben dwars doorgestoken om die hij of zij den weg af te snijden." Weer keek hij haar verbaasd-onder- zoekend aan, toen zeide hij op een toon, alsof hij vond dat zijn vraag een veront schuldiging behoefde: „Maar waaromHoe kwam u erbij Wat... „Wat bedoelt u?" „Wat hadt u ermee voor om me na te gaan, te bespionneeren?" „Maar dat deed ik niet. 't Zou niet bij me opgekomen zijn. Ik was minstens even verbaasd, toen ik u daar opeens boven aan de trap zag, als u was toen u me zooeven daar zag." „Eerlijk hand op 't hart?" Zijn oogen keken haar van onder licht- gefronste wenkbrauwen onderzoekend aan. Met een kleur als vuur trachtte ze het weinigje waardigheid dat ze bezat, uit te spelen ze ging rechter op staan, haar kin iets omhoog, trok haar hand uit de zijne. „Natuurlijk," gaf ze met een beleedigd air ten antwoord. „Dus, op uw eerwoord waar, dat Mrs. dat niémand u hierheen gestuurd heeft, om me te eontroleeren?" „Mr. Lyttleton!!!" „Als u 't me zegt, geloof ik u." „U zou ook geen recht hebben, om me niet te gelooven." „Goed.... Maar wat doet u dan, in 's hemels naam, op'dit uur van den nacht, buiten?" ,,'t Was zulk prachtig weer, ik was rusteloos, had geen slaap ik verlangde zoo buiten te zijn." Twijfelend bleef hij haar aankijken blijkbaar was hij met dezen uitleg maar half tevreden. ,,'n Bespottelijk soort liefhebberij," zei de hij toen, terwijl hij haar hoofdschud dend aankeek. „Pardone, Mr. Lyttleton, dat laat ik me niet zeggen." „Och, zoo bedoel ik 't niet. Wees maar niet hoos. Ik begrijp alleen niet... „Ik begrijp 't evenmin," viel ze hem vrij scherp in de rede. „Als u m ij eens vertelde wat u op dit uur van den nacht hier doet, of eigenlijk op het strand.... en blijkbaar bang om gezien te worden. Ais u mijn opinie weten wil, dan is dat minstens een even bespottelijk soort liefhebberij als die van mij." „Dat is zoo," gaf hij opeens ernstig ten antwoord. „U heeft gelijk, dat antwoord had ik verdiend. Maar ondanks dat kan ik u geen uitleg geven, 't Is een.... eenprivé aangelegenheid." „Dat dacht ik wel...." „Maar luister eens, Miss Manwarring, 't Is geen gekheid, maar werkelijk een heel serieuse quaestie van mij. Geef me uw woord „Is dat zoo noodig? Denkt u, dat ik zou liegenliegen tegen u!" Niets dan een paar seconden, waarop Sally's zelfbeheersching iets minder groot was dan te voren, maar de korte pauze vooraf en de manier waarop ze die beide woorden zeide brachten de quaestie tot een climax, Anders was 't een dood gewone en onder de omstandigheden zeer begrijpelijke vraag geweest. Maar al zou ze op dat oogenblik haar hoofd er mee verbeurd hebben, dan nog zou ze haar stem niet hebben kunnen bedwingen hij die paar doodgewone woorden een verdachte trilling en haar vraag werd tot een bekentenis, beschuldiging en uit daging tegelijk. En 't gevolg? Eerst een lange pauze, waarin Lyttelton haar ongeloovig en twij felend aanstaarde en Sally zich schrap zette, om de open poort van den toover- tuin, welken haar verbeeldding met de mooiste en zeldzaamste bloemen had ver sierd, pas na vele malen uitgenoodigd te zijn en dan nog aarzelend binnen te tre den. Toen zeide Lyttleton heel langzaam: „Tegen mijl Bedoelt u daarmee, dat u tegen een ander wel zou kunnen liegen, maar niet tegen mij!" „Dat wist u wel!" Ze stootte het ant woord er half wanhopig, half uitdagend uit. Lyttelton knikte even. Ja, dat wist hij zeker, dat wist hij maar al te goed. Strak keek hij haar aan; met de even angstige en toch uitdagende uitdrukking in haar donkere oogen leek ze hem op dat oogenblik buitengewoon begeerlijk. Ze zag zijn oogen oplichten, ze zag den donkeren gloed, welke hem naar 't hoofd steeg, zijn kaakspieren, die zich opeens vertrokken. En voor haar leek het of de wind plot seling was gaan liggen, of de nacht weer doodstil, maar nu met een stilte, veel geheimzinniger en indrukwekkender dan te voren om hem heen hing, alsof het heelal in afwachting den adem inhield. Ze hoorde hem zeggen: „Neen, neen, dat mag niet," als een protest, als een poging om zichzelf te remmen. Het volgende oogenblik lag ze in zijn armen kuste hij haar op de warme lip pen. Maar geen halve minuut daarna kwam er al ontspanning. Ze voelde, dat zijn ar men haar minder vast omklemden, hoor de hem mompelen in zelf-verdediging in zelf-suggestie. „Maar dat is krankzinnigheid, gewoon weg krankzinnigheid!" Bij die woorden worstelde ze om weg te komen, maar bij 't voelen van haar verweer sloten zijn armen zich vaster om haar heen. „Neen," zeide hij gesmoord, „neen.... na dit niet meer! Toe! Ik hou toch van je." Na een vergeefsche poging 0111 los te komen, zette ze haar handen tegen zijn borst, duwde hem met alle kracht die in haar was, van zich af, teleurgesteld ont spanden de spieren van zijn armen zich., ze was vrij! ,,'t Is niet waar," van ellende snikte ze 't uit, ,,'t is niet waar.... je houdt niet van me.. je mag me niet voorliegen.. ik wil weg." „Waarom praat je zoo? Jij houdt van mij, dat weet ik. „Niet zeggenwant 't is niet waar. Ik weet 't maar al te goed.... ik heb mezelf aangebodenen wat kon jij toen anders doen? Je geeft niets om me., in jouw oogen ben ik niet anders dan één meer van die idiote vrouwen, die verliefd op je zijn. Neen, laat me gaan, toeJe geeft niets om me, niets, niets, absoluut niets!" In een plotseling omslaan van zijn stemming lieten; zijn handen, die verlan gend haar schouders omgrepen, haar ios, met een schuw wegkijken, mompel de hij onzeker: „Ik laat me hangen, als ik 't zelf weet. Wild wreef ze met haar handen over haar gezicht, over haar oogen, die nog gloeiden van zijn kussen. „O", kermde ze wanhopig. „Waarom heb jij.waarom heb ik 't zoo ver laten komen?" „Dat is nu ook een vraag wat geeft dat nu? 't Is eenmaal gebeurd en daar mee uit," gaf hij op een verwijtenden, ontevreden toon ten antwoord. „Natuur lijk was ik niet van plan.ik bedoel, ik was van plan... och, dat gezeur, weet ik wat ik van plan was of niet. Alleen.. dit niet, dit nooit." Ongeduldig keerde hij zich om en deed, zorgvuldig binnen de beschuttende scha duw van den haag, een paar passen in de richting van het huis kwam toen naar haar toe: „Beroerd, dat 't nu toch ge beurd is. ik zou ik weet niet wat ge geven hebben „Als ik niet gewild had en als 't niet gebeurd was," viel ze hem verbitterd in de rede; door het verdriet, dat ze niet wilde laten zien, werd haar verontwaar diging haar de baas: „Beroerd dat 't ge beurd is arme Mr. Lyttleton!" Dat was zelfs voor hem te veel; hij deed een stap naar haar toe en greep haar bij de polsen vast. „Waarom spreek je op dien toon tegen mij?" vroeg hij driftig. „Wat heb ik gedaan (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 1