AT ON K.V.V.—H.R.C. 0-0. K N. V B.-Overzicht. Zeldzaam spannende wedstrijd op het nieuwe Helder-terrein. rèrV a' 7* ,v0?r Je,n Joelmond en [let was d keeper dte den bal met kon verwerken en in eigen doel we.kte 2-j was het nu geworden en een "wisrü. NH.V.B.-Overzicht Marine' kampioenschappen. HELDERSCHE COURANT V&N DINSDAG 9 OCTOBER 1 934. LI Twee gelijken spelen voor onze groote clubs, waaruit bl.jkt, dat de derde klasse A. een zeer zware afdeel.ng is. - Texel wint met 6-1 van Vrone. - Uitstekende prestaties van de reserve elftallen. aan, de rechtsback zit hem dicht op.de hielen. Dan maakte de keeper een groven fout door zvn doel te verlaten. Jaap ziet dat natuurlijk en in vollen ren kan lnj nu het leer in liet verlaten doel plaatsen. Het ongelooflijk enthousiasme, waarmede dit keurige doelpunt begroet werdi De wedstrijd was echter nog niet ten einde, want beide partijen probeerden thans de zege uit bet vuur te sleepen. Het spel der hezoekets had aan begaafdheid verloren, terwijl ook de vermoeid heid een woordje ging meespreken. De spanning blijft, maar doelpunten blijven uit. Dank zij schitterend keepen van Muller ontsnapt de thuisclub op het laatste moment nog aan een ne derlaag, dan fluit de referee, een functionaris waarmede beide partijen tevreden konden zijn, vóór liet einde. Daarmede was aan de spanning een einde gekomen. Helder had een gelijk spel in de wacht gesleept. Qua spel en ploegverband hadden de bezoekers de overwinning zeker ver diend. maar het ongelooflijke enthousiasme, waarmede de thuisclub zich na de rust, te weer stelde, vindt wel degelijk zijn belooning in dit gelijke spel. Een spannende, boeiende kamp Be hoort tot het verleden. Halder dwingt de Alkm. Boys op het nippertje een gelijk spel af. Uitstekende Alkmaarsche ploeg. Het nieuwe terreiu der H.F.C. „Helder", is op wel zeer bijzondere wijze in gebruik geno men, want er had een eerste wedstrijd op plaats, die klonk als een klok. We berinneren ons niet de laatste jaren in de derde klasse zulk een emo- tioneeleri, spannenden en daarbij van technisch standpunt bezien, vrij hoogstaanden wedstrijd gezien te hebben. De vele bezoekers, die, on danks de grauwe lucht, waaruit constant een miezerige regen neerdreinde, opgekomen waren om Helder op haar nieuwe terreiu voor het eerst in actie te zien, zullen dezen wedstrijd onge twijfeld lang ui hun herinnering behouden, het is werkelijk een genotvolle voetbal-Zondagmid dag geweest. Wel een geweldig verschil in spelpeil zit er anders in het derde klasse-spel van enkele jaren terug en dut van nu! De clubs gaan steeds be ter spelen en het wordt steeds moeilijker om uit de derde klasse te komen. Helder b.v. heeft op het oogenblik toch een vrij sterk elftal, waar mede zij 'n paar jaar geleden een goede kans ge maakt zou hebben. Thans heeft de ploeg echter nog maar 3 punten uit evenzoovele wedstrijden weten te vergaren, hetgeen niet wil zeggen, dat de club geen rol meer zal spelen integen deel maar hoe ontzettend hard moet iederen Zondag weer opnieuw gestreden worden met in zet van de geheele perosonlijkheidIedereen, die in den strijd minder geeft zal falen en vooral bij de spelers individueel is dat goed te mer ken. Zooals gezegd, was het weer nu niet geschikt om een bezoek aan een voetbalwedstrijd te ani- meeren, maar toen we op het terrein kwamen dat er, het zij terloops geconstateerd, heel goed uitziet stonden we toch even verbaasd over nog zooveel belangstelling. Om precies half drie liet de scheidsrechter beginnen. Helder heeft Dirk Bak op den rechtervleugel en de gebroeders de Boer van plaats doen ver wisselen, welk laatste geen verbetering bleek' et zijn. Dirct ontspint zich een energieke wedstrijd, die den indruk vestigt, dat beide teams elkaar niéts zullen toegeven. Er is nog maar enkele minuten gespeeld, als Helder er reeds in slaagt de leiding te nemen. Burger krijgt n.1. den bal toegespeeld, hij drijf! er iets mee op en lost dan plotseling van ongeveer 30 meter afstand zoo'n knal, dat de A.-keeper totaal verrast en onhoud baar gepasseerd wordt. Met veel gejuich wordt dit eerste doelpunt op Helder's nieuwe terrein begroet. Na dit doelpunt zou eerst recht blijken, welk een stérke tegenstanders de Boys wel wa ren. Stuk voor stuk vallen hun spelers op door de keurige wijze waarop zij den bal behandelen en deze direct na ontvangst keurig geplaatst doorgeven. Zij handelen zeer snel en hierin schuilt het groote gevaar voor de thuisclub, die zich veel meer tijd gunt en dus minder gevaar lijker is. Met keurige aanvallen wordt het H.- docl belaagd, dat echter even keurig verdedigd wordt door keeper Muller, terwijl van de backs Evers schitterend werk doet. In het midden zwoegt Henk Kluft voor drie en eenmaal ont vangt. hij zelfs een open doekje als hij een schier onbereikbaren bal met inspanning van alle krach ten nog weet te „halen". Het is ook wel noodig, dat de sjiil hard werkt, want Leo Trap heeft zijn handen meer dan vol aan de snelle linker vleugel der bezoekers, die keer op keer prach tig doorbreekt. Aanvoerder de Boer bad liet eer ste half uur heelemaal geen vat op het spel der tegenpartij en kon in deze periode niet meeko men. Trouwens ook tijdens het verdere verloop van den wedstrijd kon hij het oude peil lang niet bereiken. Met den wind in den rug is Helder in „staat- eenige keurige uitvallen te doen en de forwards krijgen stuk voor stuk een goede kans, doch na dat prachtige schot van Burger is de productivi teit zoek, daar schoten over en naast gaan. Het is een lust voor de oogen de Alkmaarsche ploeg aan het werk te zien, maar ook hier kan men niet schieten. Eenmaal werkt de midvoor zich er door heen, zijn keiharde pil wordt echter schitterend gestopt door Muller. Men voelt ech ter, dat een doelpunt niet kan uitblijven en men verwondert zich slechts, dat liet eerst kort voor de.rust valt. Maar het is dan ook een beauty! Snel is de bal door de linkervleugel opge bracht, de midvoor, die zich telkens prachtig opstelt, staat geheel vrij, een klein tikje naar hem en met een ferm schot verdwijnt de bal in het net. De stand is 11, waarmede onder veel spanning de rust ingaan. De tweede helft is uit attractioneel oogpunt bezien de fraaiste geweest. Helder had nu tegen wind 111 we gaven baar een kwade kans op liet uiteindelijk resultaat. Onze meening scheen be waarheid te worden, want onmiddellijk namen de Boys het heft in handen. Helder kwam de eerste minuten niet over de helft en verdedigde zich uit alle macht. Tevergeefs echter, want de verdediging geschiedde niet heelemaal oordcel- kundig. Steeds stond er een Alkmaardcr vrij, zoodat er voortdurend gevaar dreigde. In een minimum van tijd was de stand dan ook 13, liet eerste doelpunt uit een prachtige combinatie van rechtsbuiten en midvoor, waaruit de laatste schitterend inschoot en het tweede uit een pracht- schot van den rechtsbuiten. Wat nu? Zou Hel der met groote cijfers gaan verliezen? Velen dachten er zoo over ,want de bezoekers bleven liet beste van liet spel behouden. Maar hetgeen niet verwacht werd geschiedde, langzaam maar zekerHelder won steeds meer terrein, datik zij haar zwoegen, dat aan 'n steeds beter wordend spelsysteem gepaard werd. Men zag de withein- den terrein winnen, maar in de voorhoede vlotte het nog met. 1 otdat er een radicale wijziging in de opstelling aangebracht werd: Godschalk ging 1111 Ivoor spelen. Burger linksbinnen en H. de otnls'1 Du k'eine bewe5e''jke midvoor opende het spel schitterend over ,1e vleugels en van nu at aan was het Alkmaarsche doel steeds gevaar. Enthous pel m gevaar. Enthousiast vuurde bet publiek de spelers a in. men voelde, dat nog aan de neder- u m Önti"lpt worden. En werkelijk 11-kier ontsnapte! Een corner van Dirk Bak ÏÏZtf aer ht de bezock"s in eictaze. Men schreeuwde eenvoudig om den gelijkmaker, die tenslotte ook ter wereld kwam.F ei, "TV? hli w<>r£t '<ard „aar voren gespeeld, als de wind zit Godschalk er achter Door een tekort aan tactische capaciteiten ontgaat H.R.C. de zege. (Van onzen special en verslaggever). Op een glad veld heeft HRC liet in Krom menie tegeri KW niet verder kunnen brengen dan een draw. Het is een onbetwiste waarheid, dat het ter rein, dat door den zwaern mist zeer glad was een handicap was voor een behoorlijke balcontrole en het plaatsen hier ook onder leed. Doch dit was een nadeel waar beide partijen hinder van hadden. HRC heeft, zeker driekwart van de match een veldtneerderheid gehad, waarin het center- en positiespel werkelijk voorbeeldig was, maar niet zoodra was men in de buurt van het doel der tegenpartij of het was mis. Weg was dan veelal alle samenhang, geweken alle combinatie, en hoewel de vleugels diverse malen den bal voor het doel brachten, 't was alles tevergeefsch, want tegen een klit van 3, 4 spelers, konden de robust werkende K-backs liet best bolwerken. We schreven het reeds Dinsdag j.1. in ons ver slag van den wedstrijd tegen Assendelft, n.1. dat de middenvoor er zich moet op gaan toe leggen, meer wérk van zijn belangrijke plaats te maken. Al zijn ijver en -geestdrift zal zonder resultaat blijven, als bij daarbij niet gebruik maakt van zijn hersenen. Een goede middenvoor moet het spel kunnen vcrdcelen en tevens over een goed schot beschikken. Beide hebben we gemist, niet nu alleen, maar ook in de vorige matches. Tactische capaciteiten, daaraan ont breekt het; overleg, het hoofd gebruiken, dat zal zeer noodig zijn. KW is heusch geen slecht spelende ploeg; de voorhoede had tactisch een gc^d begrip van haar taak; de middenvoor was 'een handige dribbelaar en stelde zich steeds goed op (ver naar voren) hij was wat klein en licht, maar toch een speler met aanleg. Zijn beide partners pasten zich zeer goed aan en over het geheel genomen, hield deze linie het spel goed open, wist zich daardoor vrije kansen te scheppen en hoewel I(W beslist niét sterker was, heeft van Es toch veel meer te doen gehad. De linksbin nen was een goed schutter en in de halfback- linie blonk de spil uit. Wel geen superieur team, maar toch zal (in Krommenie) er elke club ern stig rekening mede dienen te houden. Als we een vergelijking maken, dan was de voorhoede van KW beter dan die van HRC. Middenlinie en achterhoede waren zeer zeker in het voordeel van HRC, al zal de spil van de Racers goed doen zich wat vlugger te herstel len, meer snelheid van handelen zij hem aanbe volen. Van Es heeft zeer veel te doen gehad; in de 2e helft geraakte hij éen paar maal geducht 111 de knel, maar hij wist er zich steeds prachtig uit te redden. De backs hadden zeer goede mo menten, maar of' het de schuld van den gladden bal was weten we niet, maar eenige keeren werd leelijk misgetrapt of het leder half geraakt, wat telkens gevaarlijke oogenblikken tengevolge had. Over het geheel echter, heeft HRC voor zoo ver het 't veldwerk betreft, zeker niet kwaad ge speeld, er was voldoende contact tusschen de linies en wist men wat te doen; jammer daarom alleen dat het vóór maar niet wilde kloppen. Over dezen wedstrijd in het kort nog het vol gende HRC kwam in onveranderde opstelling uit en speelde voor rust met den wind in den rug. Reeds direct trok de linksbuiten er tusschen uit, maat K. forceerde corner. De eerste 10 a 15 minuten waren geheel voor HRC, waarin hét spel de beste verwachtingen koesterde, doch tot een goed schot kwam het zelden.. De KVV-ers waren lang niet zooveel in den aanval; tech nisch stond hun spel niet op het peil van dat der tegenpartij, maar door de betere tactiek der vooi hoede, hierboven reeds gememoreerd, school er toch meer gevaar in hun aanvallen. Eerst de rechts- en daarna dc linksbinnen, schoten rake- ings over. De roode backs hadden bet moeilijk, ij'or-00! as 'n veel mindere mate. HRC had eenmaal werkelijk pech toen uit een kopbal liet leder juist naast ging, terwijl daarna een ïnlooppoging in laatste instantie gestuit werd. De thuisclub wist nu en dan bet spel tc ver plaatsen, hiertoe in staat gesteld door hun uit muntend werkenden middenhalf. Van Es moet zich een keer languit laten vallen voor een laag ingezonden schot in den hoek. Nog zien we een keurige dribbel van den midden voor van KW, waarin luj 3 Raceres zeer mooi passeert, 111 lar op zijn throughpass wordt te Iaat doorgeloopen, waardoor Siersma nog kon redden. De vertooning voor rust is kwalitatief nog de beste geweest, dikwijls zeer goed en vlot spel en aan spanning ontbrak bet evenmin. Met .de cij fers 2t zou de stand zeer juist uitgedrukt zijn geweest. Na rust werd er hard gewerkt, maar het was alles te geagiteerd en onzuiver De KVV-ers hadden periodes dat liet geheele team ver naar teren stond opgedrongen en rteivge heftige scri- magc zich voor liet H -joel afspeelde. Hoekschop pen waren zeer goedkoop en een keer werden er vier achtereen genomen, die niet dan met de grootste moeite door HRC's achtertrio werden afgeslagen. Dan trok HRC weer naar voren, vaar de binnenspelers zich tegenover een pootig- werend stel verdedigers bevonden, waar zij het steeds tegen moesten afleggen. Sanders wist nog al eens een goeden voorzet te doen, maar bet gal met veel en de K keeper bad dan ook niet zooveel te doen als die van HRC' Bovendien tsas deze zeer betrouwbaar. In bet-laatste kwartier raakten sommige spe, Iers vermoeid; linksmtdden en -buiten van HHC b v gaven daar alle teekenen van. Leavy schoot eens 111 het zijnet en aan den anderen kant liep ten slotte elke aanval dood 'door buitenspel - staan van den rechtsbuiten. Nog zien we een "*4l )n VtAII uctl - 1 mooi opbrengen van den K -middenvoor, die echter precies in 's keepers hdnden richtte en tot. ecliter precies 111 - opluchting van velen kwam tenslotte om kwartl over 4 bet einde, brengende een O—O uit.lag, eeiij onbevredigend resultaat. De heer van den Berg leidde tot ieders ge-l noegen, een prima rechtspreker. H.R.C. II—V.S.V. II 1—0. Een verdiende overwinning. De Racers hebben hun ongeslagen record; gehandhaafd door een verdiende overwinning op de reserves van VSV. Het was een aan trekkelijke wedstrijd, waarin door beide par tijen tegen wind het beste spel gede.non- streerd werd. De spil en rechtsback bij HRC speelden een goeden wedstrijd. Vooral Stolk viel op door zijn harde werken en bereikte) daardoor veel. In de voorhoede viel de rechts- i buiten op door zijn snelle rennen, hoewel hij j den bal niet te lang bij zich moet houden.) Overigens vormde deze linie een goed geheel. VSV beschikte over een goede ploeg, waarin verband zit. Met wind mee vielen ze echter 'tegen daar ze het spel maar niet in handen kregen, zoodat de Racers tegen den sterken wind in geen moment de minderen zijn (*e- weest. Van der Wint verdedigde het doel op de hem bekende wijze, hoewel hij o.i. hét eenigste punt van dén wedstrijd had moeten i houden. Hij stond te veel in den hoek opge-j steld en kon zich niet zoo snel verplaatsen, j zoodat het schuine harde schot over rijn handen in het doel verdween. Even over tijd laat de scheidsrechter l>é- ginnen. Wey van V. trapt af. De Racers he- men den bal af en ondernemen een aanvat; Het blijkt al spoedig, dat we een aantrekke- i lijken wedstrijd zullen te zien rijgen, waarin) doelpunten duur zullen zijn, want de verde digingen zijn in goeden; vorm. H. krijgt de eerste corner te nemen, welke- achter ge plaatst wordt. Een aanval van V., geleid j door Hermes, wordt besloten met een goed schot, maar Prins is op zijn post. Een tweé- tal corners voor H. hebben niets te beteeké- nen .Dant ontgaat het Racing-doel op geluk- j kige wijze een doorboring, daar Manus uit doel uitliep, doch het schot gaat jui3t naast. Het is een over en weer gaande strijd, waarin de ver ledigingen het sterkst blijken te zijn. Een goed genomen corner wordt fraai ingekopt, maar op even fraaie wijze door Broek uit het doel gekopt. Om 3.35 uur wordt hervat. Het is nu een gelrjkopgaande strijd, waarbij de Racers hot beste van het spel hebben. De eerste gevaar- lijke aanval is voor Velsen, waaruit een goéd j gericht schot volgt, maar de keeper redt op j corner, welke slecht genomen wordt. Als het spel 10 min. oud is,' belandt een scherpe voorzet van links over v. d. Wint in het doel, j Dit doelpunt geeft vertrouwen in de HRC- ploeg. Stefens, welke veel te doen krijgt, sté- vent snel op v. d. Wint af, maar die loopt uit en haalt den bal voor zijn voeten weg. In deze periode heeft de V.-verdediging het hard te verantwoorden, maar weet nu stand té houden. De roode Velsenaren werken zich hu weer los, zoodat we nu een verdeeld spel te zien krijgen. Een aanval van V. wordt beslo ten met een hoog schot, dat over gaat. Nu ontgaat het V.-doel ternauwernood een door boring. Steffens zet voor, welke voorzet laag wordt ingeschoten, maar v. d. Wint redt dit fraaie schot op corner welke geen gevaar oplevert. V., gesteund door den sterken wind, komt nu weer in den aanval, maar de schoten worden door 4 Prins onschadelijk gemaakt Een corner voor de bezoekersbrengt eenige beroering, maar het loopt gelukkig goed af. De gastheeren gaan zich nu weer op verde digen toeleggen in de resteerende minuten'. De arbiter raadpleegt zijn horloge en 4an klinkt het eindsignaal en hebben de Racers verdiend gewonnen. C| W.F.C. 3—HELDER 2 24. Fraai spel der reserves, Als om half drie de arbiter net startsein geeft, blijkt aanvoerder Veen den toss té hebben gewonnen en spelen de withemdén' met wind mee. Het veld is ontzettend glad.' waardoor de ballen verraderlijk doorschieten.' De eerste aanvallen zijn voor H., die echter niets opleveren. Na tien minuten onderneemt W. een gevaarlijken uitval, haar rechtsbuiten plaatst keurig voor doel, waar Kössen wei1- feit met uitloopén, waarvan de midvoó'r' dankbaar gebruik maakt om te scoren. H.' komt thans flink opzetten en met keurigë' open aanvallen maken Zij het de W.-verdedi-' ging lastig. Bij een dezer aanvallen weet Israël met een hard schot via den paal den gelijkmaker in het net te deponeeren. H. hééft' thans den smaak te pakken een doelpunt dat geannuleerd wordt is het gevolg. Toch' weet H. kort voor rust nog te doelpunten.' Een W.-back speelt den bal te zacht op zijrt' doelman terug. Rottier is er als de kippen bij en plaatst het leer keurig in doel (12) Even hierna is het rusten. Na de thee komt de thuisclub gevaarlijk Op zetten, maar onze verdediging weet van geen wijken. De H.- voorhoede heeft er zin in etl keurig samenpselend krijgt de W -verdedl-' ging het hard te verduren, maar de W.-doeï-1 man geeft geen pardon. De gevaarlijke W,- iriidvoor breekt eenmaal gevaarlijk door, Kou sen loopt uit, een klein tikje en de bal rolt in het verlaten doel (22). Even hierna weef' een gevaarlijke W.-aanval, Kossen is uit zijn doel, doch de Jongh trapt uit het verlaten1 doel. De laatste twintig minuten speelde tï: een keurige partij voetbal Met keurige opfeil aanvallen wordt het W.-doel bestormd. Een maal schiet Rottier hard op doet, doch de' doelman is paraat. Een gevaarlijke strubbe-' ling voor het W.-doel levert H. haar derde doelpunt op. Uit een opeenhooping van spelers' schiet Bijl hard in (2—3). Kort hierna eén keurig staaltje voetbal van den H.-rechtof- wing, waar Veen den bal keurig voor doet plaatst en Rottier met een magmfieken kop-' bal het vierde en laatste doelpunt van dezen' strijd scoorde. Met H. in den aanvl komt hét' einde. WATERVOGELS I—HELD. BOYS I 1—0 l'i Een rumoerige wedstrijtï, Het is W. na bijzonder zwaren strijd gelukt de Boys de 2 puntjes afhandig te maken Oin precies 10 uur laat scheidsrechter Augustein de aanvoerders tossen. De Boys nemen het windvoordeel, dus trapt W. tegen regen en wind in af. Het terrein is bijzonder glad, zoo dat de spelers de grootste moeite hebben zich staande te houden; ook de balbehandeling laat het eerste kwartier veel te wenschen over.' Er wordt hard gewerkt, soms wel eens wat te hard en in deze periode krijgen diverse spe lers al een waarschuwing te incasseeren we gens ruw spel. Na het eerste kwartier komt W pas goed los en onderneemt via de vleu gels diverse mooie aanvallen, waarmee de Boys-verdediging de grootste moeite hééft, Na 20 minuten onderneemt de vlugge W- r.buiten weer een aanval, hij passeert in vol len ren 3 spelers, zet dan keurig voor een strubbeling heeft plaats in het strafschopge bied en midvoor Been maakt er een einde aan door onhoudbaar, precies langs den paal te scoren, 10 voor W. Dit ontmoedigt de Boys- wel eenigszins, want de spelers beginnen tegen elkaar te mopperen ,wat hur. spel niet ten goede komt Nauwelijks ts weer afgetrapt of de W.-r.binnen is doorgebroken en niet een schitterend schot passeert hij keeper Looij, doch de arbiter annuleert dezen goal wegens hands W. blijft in den aanval en het gelukt Coen om zich door de verdediging heen te werken, doch dit doelpunt wordt geannuleerd wegens buitenspel. Het spel wordt iets for- scher. waartegen de scheidsrechter wel op treedt, maar hij is niet bij machte het spel den baas te blijven. Met W. in den aanval breekt de rust aan. Na de rust hebben de Boys tegen wind. wat p-een beletsel voor hen is onmiddellijk ten aan val te gaan. Dan komt W. weer opzetten, maar het spel wordt nu door haar te kort ge houden, zoodat de Boys-verdediging geregeld in kan grijpen, maar hun keeper moet re ge regeld aan te pas komen. Na een kwartier breekt Jan Ewald door; net op het moment dat hij zal schieten springt Stark er voor en komt in botsing. Het blijkt nog al te zijn aangekomen, want hij moet het veld ver laten, een invaller is er niet, zoodat de Boys met 10 man verder moeten spelen. Oosten dorp gaat back spelen en zet geregeld de buitenspelval open, wat het spel heelemaal bederft. Dan ziet de arbiter zich genoodzaakt om twee spelers van de Boys uit het veld te zenden, allebei voor natrappen. De aardig heid gaat er heelemaal af; gooien en smijten is aan de orde van den dag en plotseling wordt ook de spil van W. door den arbiter uit het veld gezonden. TEXEL I—VRONE I 7—1. Moeilijk werk had het Texelsche elftal Zondag met om beide puntjes binnen te halen. Ia alle op zichten was het elftal der bezoekers zwakker. Reeds vanaf den aftrap trokken de Texelaars op het doel der gasten af, ondanks den vrij tuchtigen tegenwind. Eenige tijd hield de verdediging stand, doch na ongeveer een kwartier scoorde Witvliet, voor de eerste maal. Heel vlug was nu de stand 30 voor Texel. Daarna kwam toen Dukers een bal in het gelaat kreeg, een tegenpuntje voor St. Pancras. Nog tweemaal werd daarna de Vrone- keeper gepasseerd, waarvan scheidsrechter Kok (die uitnemend leidde) een punt annuleerde wegens 'buitenspel. De rust kwam met 4—1 voor Texel. In de tweede helft, toen Vrone geheel in de ver dediging werd teruggedrongen, gaven de bezoekers aanvankelijk beter spel te zien. Het duurde heel lang eer het Texelsche elftal de score kon ver- hoogen, terwijl de uitvallers den gasten ntet zon der gevaar bleken. In het laatste gedeelte der match kon de verdediging niet meer stand houden 'tegen de steeds weer opdringende Texelsche voor- linie. Nog vijfmaal werd toen de keeper gepas seerd, waarvan twee goals niet werden toegekend, zoodat Texel een 71-overwinning behaalde, waarvan Witvliet twee, H. Ran twee, M. Vlaming twee en Zuldersma één doelpunt maakte. De groote kracht van het Texelsche elftal lag ook nu weder bij middenlinie en verdediging. SUCCES I—N. NIEDORP I 2—3. Zondag j.1. speelde Succes I haar vierde comp.- wedstrijd en kreeg op bezoek de pas gepromofeer- de 4e klasser Nieuwe Niedorp I. Om half drie blaast de scheidsrechter Smit de elftallen in het veld. Het veld is glad, het publiek is in mindere Aiatè opgekomen, gezien de slechte weersomstan digheden, N. heeft eerst het windvoordeel. S. pakt direct goed aan; al dadelijk moet de N.-verdedi- ging krachtig ingrijpen om erger te voorkomen. Na ongeveer 10 minuten spelen, gelukt het den S.- midvoor 10 te maken; lang heeft zij hier echter (jeen pleizier van, want al spoedig maakt N. ge lijk I1. Het spel gaat vrijwel gelijk op en neer, hoewel S. een tikje sterker is. ,De jS,-rechtsbinnen feiaakt 21 en we denken reeds, dat zoo de rast zal ingaan, doch 2 minuten voor rust is het de IN.-linksbinnen welke met een harden schuiver de partijen op gelijken voet brengt. Na de thee heeft S. het voordeel voor den wind. Voortdurend is zij dan ook in den aanval, doeii Komt veelal niet verder dan de N.-backs, welke steeds door krachtig ingrijpen erger weten te voor komen, Als er nog 10 minuten te spelen is, onderneemt N, een vlugge doorbraak, de midvoor schiet tegen de bovenlat, de terugspringende bal wordt langs den keeper in doel geschoten 3—2. S. zet alles op alles om tenminste nog een gelijk spel te behalen, doch ook N. zit niet stil. Somtijds worden de bal len wel eens onnoodig het veld uitgetrapt, waar Scheidsrechter echter wel rekening mee hield. Het einde komt met een 32-ovrwinning voor N. N. Succes 3 speelde uit tegen H.R.C. 6 en wist een 6—2-9verwinning te behalen. Succes a. en b. kregen Schagen a. en b. op be doek, doch scheidsrechter Theper. uit Medembhk, liét op zich wachten, waardoor 44 spelers werden teleurgesteld. J.V.C.-nieuws. Om twee uur bonden JVC I en HRC III den strijd aan. JVC had één Invaller, welke goed voldeed. JVC heeft voor rust den eenigsziris schuin over het veld staanden wind mee en valt direct krachtig aan en het IfRC doel beleeft anstige oogenblikken. Doch ook gaat HRC tot den aanval over en het wordt een gelijk opgaande strijd. Na een Kalf uur spelen zet de rechtsbuiten Schap voor en. de linksbuiten haalt den bal bijna op de lijn in en schiet in moeilijke positie prachtig in. Nog eenmaal redt keeper Gouds- waardt op het kantje, als de bal reeds achter hem, ligt. door deze nog van de lijn. te grab belen. H.R.C. valt nu ook geducht aan, doch d,e verdediging is op haar post. Een paar minuten voor de rust maakt de linksbinnen van HRC zich mooi vrij en maakt met een schuiver gelijk. Na rust is H.R.C. het meest iin den aanval geweest, doch de J.V.C. ver dediging wa songenaakbaar, vooral den kee per komt een plumpje toe. De uitvallen van J. waren echter gevaarlijk en na 20 minuten wist de linksbuiten met een boogballetje JVC de leiding te geven. HRC zette alles op alles om nog een gelijk spel te behalen. De keeper van JVC verrichtte wonderen, doch 6 minu ten voor het einde kwam de gelijkmaker. Wieringerwaard-nieuws. WIERJNGERWAARD 1—SCHOORL I 3—2. 'Zondag speelde Wieringerwaard haren tweeden thuiswedstrijd alhier op het Gem. Sportpark tegen iSphoorl 1 De Roodbroeken verschenen met een i invaller, Schoorl was volledig. Schoorl wint den toss en W.Waard trapt af; al direct worden een paar zeer snelle aanvallen door W.W. onderno men, maar de achterhoede van Schoorl weet deze af te slaan. Doch na 5 minuten spelen uit een aan val van buks, zet de linksbuiten zeer goed voor: jdé rechtsback raakt het leder en den keeper is ge passeerd 10. Hierna verplaatst het spel zich zeer. (Dé backs van W.W. zijn niet in topvorm, waar- idoor Schoorl den stand spoedig op gelijken voet brengt. Tot kort voor rust een zeer goeden aan- |val van W.W., waarbij de linksbuiten den bal veer voorspeelt en de rechtsback voor den tweeden maal den bat raakt, en W.W. de leiding bezorgt. Nogmaals weet de midvoor van W.W. het leder in de touwen te jagen, zoodat de rust ingaat met 3—1 voor W.W. Na rust ts Schoorl zeer sterk in den aanval, doch doelpunten blijven nog uit. Eenmaal zien we kee per Rezehiian tot drte nlaal redding brengen Ook van de zijde van WAV. wordt er fhtik partij ge- onze wel w.W. eenigszins geven. Als door den spi hjef dankbaar van'en ^verk'let'nt d^Serstand door onhoudbaar k.g gestreden, maar als .scheidsrechter Augustem inrukken blaast, is de stand nog ongewijd en heef; W.W. hare winstpunten ia de wactit sleept. CALLANTSOOG-NIEUWS. Zondag j.i. was geen fortuinlijke dag voor plaatselijke voetbalvereniging Beide wedstnjde werden verloren. Callantsoog 2 verloor met 3-2 van Held Bovs 3. s Middags speelde C. I tegen Petten De bezoekers wonnen niet 5—1. hetgeen wat geflatteerd is. Eerste klasse O. De wedstrijd Watervogels—Held. Boys een onprettige vertooning geworden. In hoe verre scheidsrechter dan wel of spelers schuld hebben zullen we hier met bespreken maar we vinden het alleen jammer, zeer jammer dat iets dergelijks nog voor kan onze sportvelden. Helder 3 schijnt sterker dan vorige jaren, eerst een gelijk spel tege JVC en nu een 7—2 overwinning op MLU, dat zijn uitstekende resultaten. Racing kon het in Julianadorp niet tot een overwinning brengen, 2—2 was het resultaat. Petten- Succes 2 11. Tweede klasse F. Ook hier een overwinning van een Heider elftal, n.1. Helder 4, dat Oudesluis op eigen terrein met 32 klop gaf. Atlas heeft groote plannen, dat blijkt weer uit de overtuigende 41 overwinning, die op HRC 4 behaald werd. Maar ook Texel 2 telt geducht mee, zie slechts de 62 zege, die deze ploeg in Scha gen op het tweede elftal van de club van dien naam wist te behalen. Helder 5 kon het lang niet bolwerken tégen HRC 5 en Sneu velde op het Tuindorp met 40. Derde klasse E. HRC 6—Succes 3 S—2; Kolhorn 1—Oude- schlid I 11; Dirkshorn 1Held. Boys 2 3—2. Vierde klasse O. Watervogels 2—Helder 3 3—2. 4e klasse H. Atlas 2—Texel Boys 1 3—0; Callantsoog 2 —Held. Boys 3 2—3. 4e klasse L. Dirkshorn 2Watervogels 3 4—7; HRC a Helder a 5—2. Adspirantcn K. BKC aHelder a 2—2. Adpsiranten 8. HRC cHeld re c 0—10. 2; JVC a—Helder d Derde klasse A. De strijd In deze klasse is in vollen gang. Na de eerste verkenningen, die als inleiden de schermutselingen genoemd kunnen wor den, waarin slechts de krachten verkend wer den, is de eigenlijke strijd in zijn volle felheid ontbrand. Het is nu wel gebleken, dat er tus schen de 9 clubs, die deze afdeeling vormen, heel weinig krachtsverschil bestaat, want elke wedstrijd levert nieuwe moeilijlfheden op. Zoo dachten we stellig, dat KVV iets uit den toon zou vallen; maar zie het gelijke üpel, dat zij Zondag j.t. op H.R.C. behaalde (00). en men is wel verplicht zijn oordeel te wijzigen. Nu is het feitelijk geen elftal mee, dat men als een zacht kostje kan be schouwen en met uitzondering van Hoilan- dia, die met 4 overwinningen uit 4 wedstrijden momenteel prachtig aan den kop gaat, zou men kunnèn zeggen, dat de andere acht zoo wel in den strijd om de bovenste als in den strijd om de...... onderste plaats betrokken zijn. Het staat vast, dat elk puntje, dat men binnenhaalt goud waard is! Intusschen valt ons het gelijke spel van HRC toch tegen. Helder wist zich tegen een sterkeren tegen stander krachtig te verweren en kon nog juist een gelijk spel behalen, 33 was hier het resultaat, waarmede de withemden tevreden kunnen zijn. Hollandia behaalde haar 4e overwinning in successie en sloeg ditmaal Assendelft overtuigend met 41. Zaandijk herstelde zich prachtig, want met niet minder dan 61 ging het bezoekende Meteoor ten onder. De stand in deze afdee ling luidt thans: Hollandia 4 4 0 0 13—6 8 .Alm. B. 4 2 2 0 13—11 6 Volewijckers 3 2 0 1 11—6 4 H.R.C. 4 1 2 1 6—6 4 Helder 3 1 1 1 6—6 4 Zaandijk 4 1 1 2 11—8 3 K.V.V. 2 0 1 1 1—5 1 Meteoor 4 0 1 3 6—15 1 Assendelft 2 0 9 2 2—8 0 Vierde klasse A. Texel weert zich prachtig en za.g ditmaal kans Vrone, dat bij de groen-zwarten op be zoek was, met 7—1 te slaan. Dat begint er op te „rooyen", eilanders! Schagen—Alkmaar eindigde zooals verwacht werd in een gelijk spel 1 1, terxvijl Andijk danig verraste door TS met 5 1 op eigen veld te kloppen. Res. Tweede klasse A. Het eerste doet het dan wel niet zoo prach tig, daarentegen bijt HRC 2 uitstekend van zich af. De roodjes weren zich goed, zoodat zij momenteel zelfs dé leiding in deze afdeeling' hebben' VSV 2 werd met X1 geklopt wat een zeer goede prestatie is. Volhouden zoo, Racers! De overige uitslagen waren: Ajax 3—KPC "2 1—1; WMS 2—W.-Frisia 2; WFC 2Alcm. Victrix 2 32' WA 2—TOG 2 2—3. Res. derde klasse A. Helder 2 verraste door een uitstekend re sultaat op WFC 3 dat n.1. in eigen huis met 4—2 werd geslagen. Goed zoo, reserves! QSC 2—ZVV 2 2—2; Alcm. Victrix 3— Assendelft 2 91; Hollandia 2ZFC 3 11. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag hadden de jaatiijksche kampioenswedstrijden der Ko ninklijke Marine plaats in athletiek, zwem men, schermen en worstelen. Ruim 139 deel nemers van uiteenloopenden rang en stand bestreden elkaar in een eerlijken en sportie- ven strijd. Deze kampioenschappen mo=>en dan ook m elk opzicht zeer geslaagd ee noemd worden. 5 Heiaas was de Zaterdagmiddag de eenige dag waarop velen vat, hun belangstelling b gk mochten geven. Op de andere dagen bleken er zeer we,.„gen niet door dienst ver" hinderd te zijn, zoodat het publiek als te doen gebruikelijk bij deze wedstrijden „it deelnemers zelf bestond. .Hierdoor blijven deze wedstrijden beperkt tot een sportte? evenement voor enkelen en niet voor de ge heeie Koiunklcfke Marine. De resultaten bi, de athletiek werden drukt door geweldige regenbuien h.o t~i nacht het terrein jxeeT Sr 7'' maar deze buleu vielen lUet oyerda£!«S3& men nog in zekeren zin van .geluk m. spreken. Uit de resultaten blijkt wel, dat nien Marine vooruit gaat en dat men than, alle onderdeden sterke vertegenwoord,L heeft. Enkele records der Mannekamn!!? schappen werden verbeterd en wel de reVZ?" <m .v> hardloooen en discuswernc. W. ra3 scuaio"-'us rectn 100 m hardloopen en discuswerpen 30o 100 111 zwemmen vrije slag. Alleen bii V"1 hingstapsprong werd de kanipioenseisch 1 behaald. Daarom was het zeer te hpt„„. et behaald. Daarom was het zeer te betrei dat de matroos 2e kl. He3sink, die even 1Z ver over den eisch van 12 m sprong in .er wedstrijd eenige ongeldige sprongen 'niaaw Een extra-prijs voor betoonde sportivitl?' door den Commandant dér Marine beseh L haar gesteld, werd toegekend aan den kor? raai der mariniers Raven, die bij het deg schermen het de jury zeer gemakken!!" maakte, waarmee men een goede green daan heeft uit de vele deelnemers, die 7 X wellicht alleen door sportiviteit kenmerkt De wisselbeker, uitgeloofd voor het beÜf' gezamenlijke resultaat iti een loop- spring- en een werpnummer, werd het éige dom van den 2en luit. der mariniers Nas 7" dezen beker reeds als korporaal-aed 11,0,7 daarna als sergeant-adelborst gewonnen ha7 De andere namén die opden beker voork men zijn die van den len luitenant der tna° niers van Rhijn en van den bediende-zeemir' cien Geeneii. De beker, uitgeloofd door de \i rinesportvereeniging Zeemacht, voor 7? schip of de inrichting, die het grootste aa tal punten behaalde in de athletieknumeien" werd behaald door het Koninklijk Institu "t voor de Marine. 1 De prijzen werden uitgereikt door den weg strijdleider. den kapitein dér Mariniers Schu ling, in tegenwoordigheid van den CommarT dant der marine. Een bijzonder woord kreeg hierbij den kor poraal-konstabel K. Runia, die den jongere" tot voorbeeld werd gesteld. Na een langde" rige sportieve loopbaan, waarbij hij nleï alleen de marine, maar ook ons land verte genv/Qordigde. gaat hij nu den dienst ver" laten. Hij besloot zijn laatsten wedstrijd bii de Marine met het behalen vati een dubbel' zege in het polsstolcspringen De wedstrijden werden geëindigd met den wensch, dat een ieder die hier om de eer der overwinning had gestreden, ook zijn beste krachtgn in den dienst van het vaderland zou stellen. Met een driewerf „hoezee" voor H M de Koningin behoorden deze wedstrijden wee? .tot het verleden. De uitslagen der wedstrijden volgen hierbij 100 m hardloopen. 1. Sergeant-adelborst A. L. Thierens 11.4 sec.; 2. matroos-zeemili cien S. C .Zwart 11.8 sec.; 3. 2e luitenant der mariniers J. C. M, Nass 11.7 sec. 400 111 hardloopen, 1. matroos le kl w Taekema 54.8 sec.; 2. matroos-zeemilicien S C. Zwart 57.2 sec.; 3. sergeant-adelborst Jhr W. C M. de Jongeman EUemeet 57.4 sec Snelloop rond de werf ïpl.m. 3500 m) 1. marinier 3e kl. B. G. Moermond 10 min 42.4 sec.; 2. leerling-monteur P. J. Duyn 11 min. 15 sec.; 3. matroos 2e kl. A. J van der Voorst 11 min. 37 sec.; 4, stoker-olieman p, J. A. Warner 11 min. 41.2 sec 4 x 100 m estafette. 1. Koninklijk Insti tuut I 48.4 sec.; 2. Koninklijk Instituut II 49.2 sec.; 3. Marine Kazerne A'dam 49.2 sec. (na loting). Estafette rond de werf (400-400-800-800- 400-400 m). - 1. Hr. Ms. „van Speijk" 9 min. 14.4 sec.; 2. Hr. Ms. Wachtschip Vlsisineen 9 min. 21.7 sec.; 3. Hr. Ms. „Schorpioen" 9 min 42.2 sec. Hindemisbaan 1. Matroos zeemilicien S. C. Swart 30.4 sec; 2. sergeant der Mari niers J Mud 30.8 sec; korporaal torpedo maker C. van Leeuwen 32 sec. 800 M. hardloopen. 1. matroos le klasse W. Taekema 2 min. 10 sec; 2. korporaal schrijver J. H. Hoendervoogt 2 min. 13.4 sec; 3. leerling monteur p. J. Duijn 2 min. 16.8 sec. 1500 M. hardloopen. matroos le klasse W. Taekema 4 min. 32.8 sec.; 2. marinier 3e klasse B. G. Moerwoud 4 min 34.8 sec; 3. leerling monteur P. J. Duijh. Hink-stap-sprong. Korporaal torpedo maker J. J. Kemp 11.71 M.; 2. korporaal torpedomaker G. Broeder 11.57 M.; 3. ser geant-adelborst P. L. Koppeu 11.52 M. Polsstokhoogspringen. 1. Korporaal konstabel K. Runia 3.20 M.; 2. korporaal machinist J. C. Nollen 3.10 M.; 3. sergeant vliegtuigmaker M. L. M. de Keijzer 3.10 M. Polsstokspringen. 1. Korporaal konsta bel K. Runia 8.56 M.2. Korporaal machinist G. Abbink 7.85 M.; 3. Luitenant ter zee 2e klasse H. C. Besangon 7.53 M. Verspringen. 1. matroos 2e klasse J. Hes3ink 6.011 M.; adelborst W. P. Jansen 5.86 M.; 3. korporaal vliegtuigmaker Wolt huis 5.85 M. Hoogspringen met aanloop. 1. matroos 2e klasse J. Hessink 160 M 2. adelborst W. P. Jansen 1.59 M.; 3. matroos zeemilicien D. Max 1.55 M. Speerwerpen. 1. Luitenant ter zee 2e klasse F. W. van Duim 45.76 M.; 2. luitenant ter zee 2e klasse L. J. Jarman 42 M.; 3. matroos 3e klasse M. Noppeney 39.90 M. Kogelstooten. 1. 2e luitenant der mari niers J. C. M. Nass 12.331 M.; 2. luitenant ter zee 2e klasse F. W. van Duim 10.37', M. 3. matroos 2e klasse J. Hessink 10.13 M. Discuswerpen. 2e luitenant der mari niers J. C. M. Nass 37.98 M.; 2. korporaal torpedomaker J. H. A. Schrijver 32.331 M. 3. luitenant ter zee 2e klasse F. W. v. Duim 32.02 M. Worstelen. Licht gewicht; korporaal torpedomaker J. Borkink; 2. korporaal der mariniers H. A. van der Hurk midden ge wicht A.; 1. zeemilicien kok Ch. C. Sanders; 2 korporaal torpedomaker J. F. Steindet midden gewicht B.; 1. korporaal torpedoma ker C. van Leeuwen; 2. matroos le klasse L. B. Kruyff; 3. matroos le klasse P- Schot man. Schermen, degen. 1. sergeant der mari niers C. Vijlbrief; 2. sergeant adelborst W. Ph. Snaauw; 3. luitenant ter zee 2e klasse Jhr. A. van Geen. Sabel. luitenant ter zee 2e klasse Jhr. A. van Geen; 2. sergeant majoor der mari niers J. F. Bosman; 3. sergeant der mari niers Th. J. W. van der Sel. Zwemmen. 4 x 40 M. estafette. 1 Ko ninklijk Instituut 1 min. 42 sec.; 2. Marine kazerne A'dam 1 min. 44.8 sec.; 3. Marine kazerne Willemsoord 1 min. 48.4 sec. 300 M. vrije slag. 1. setnersmaat H. Es- mever 4 min. 33.5 sec.; 2. luitenant ter zee 3e klasse H. D. B. Beudeker 4 min. 41.4 sec.; 3. stoker zeemilicien J. Asberg. 100 M. schoolslag. 1. stoker 2e klasse C. Schenhuis 1 min. S4 sec.; 2. hulpseiuer zeemilicien F. Tilroe 1 min. 35.8 sec.; 8. lui tenant ter zee 3e klasse C. H. Frijlink 1 min. "6.6 sec. 100 M. rugslag. 1. hulpseiner zeemili cien P. w. Wisensroed 1 min. 24.8 sec.; 2. adelborst E. W. H. Nieuwenhuizeu 1 min. 25 sec.; 3. stoker 2e klasse C. Schenhuis 1 min. 40.4 sec. 100 M. vrije slag. 1. luitenant ter zee •e klase H. D. b. Beudeker 1 min. 5 6 sec. adelborst F. w. J. Hoet 1 m in. 14 sec. Dtiekamp (loop-, spring-, werpnunimer 2e luitenant der mariniers J. C. Nass; 2. luitenant ter zee 2e klasse F. W. van Duim; 3. matroos zeemilicien S C' öwart; 4. hulpseiner-zeemilicieu A. M. Prent Texel. KORFBAL De uitslagen van Zondag j 1. wirén: Oudescliild O.K.C.-K.V.T 1—0 Den Helder Elto 2f-Verdo Nlgro 2 1-2. De Waal D.T.S.—S.V.G 1—4.

Heldersche Courant | 1934 | | pagina 12